PDA

View Full Version : Si tė postojm foto??


Xhino
22-04-05, 04:20
Tė nderuar anėtar.
Te marim nje shembull:
Eshte nje gje qe duhet te kemi parasyshe: Mund te postohen vetem Fotot te cilat jan te futura ne ndonje faqe interneti.

Separi shkojme ne faqėn e internetit prej nga deshirojmė tė marim foton.
Gjejmė foton si nė figuren e mė poshteme dhe klikojmė permbi tė me tastin e djathte tė mausit..
Vendosim mausin nė rreshtin e fundit tė dritares qė ėshtė hapur dhe klikojmė me tė majtin Properties (percill shenjat e kuqe shenjen e kuqe) ...

http://www.*****************/apollobb/foto1.jpg

Pasi qė tė klikoni Properties do tė ju hapet nje dritare tjeter e re nė tė cilen nder tė tjera do te shihni edhe rreshtin qė fillon me Address:

Ju selektoni rreshtin perballė Address !

http://www.*****************/apollobb/foto2.jpg

Klikoni mbi rreshtin e selektuar me tastin e djathte tė mausit dhe nė dritaren e vogel qė ju hapet klikoni COPY!

http://www.*****************/apollobb/foto3.jpg

Ktheheni ne forum dhe hapeni faqen sikur kur dėshironi te pergjigjeni dhe lart ne krye tė dritares pėr postim do tė shihni nje buton nė tė cilin shkruan IMG

http://www.*****************/apollobb/foto4.jpg

Ne fushen e bardhe do tė ju paraqitet forumula

[img]http://www.*****************/apollobb/foto5.jpg

Meqenese e keni bere copy atje ku keni zgjedhur foton e deshiruar, tani menjehere pas klikoni me tastin e djathtė dhe Pastaj me tė majtin Paste!
Do tė duket si mė poshtė:

[img]http://www.*****************/apollobb/foto6.jpg

Pėrseri shkoni lart te dhe klikoni mbi tė

[img]http://www.*****************/apollobb/foto7.jpg

do te duket si mė poshtė:

http://www.*****************/apollobb/foto8.jpg

Ne fund para se te klikoni paraqit duhėt tė keni kujdes qė tė mos jete e klikuar Disaktivizo HTML ne kėtė mesazh ;)

Xhino
22-04-05, 04:26
Si tė postoj foto nga PC-ja Ime..??

Kliko KETU--> http://www.imageshack.ws/

1:http://img64.echo.cx/img64/8043/atest15ha.png

__________________________________________________ ____2:
Zgjidhe foton qe dėshiron ta posoton n'Forum dhe OK
http://img64.echo.cx/img64/4342/atest28sm.png

__________________________________________________ ____


3:
http://img64.echo.cx/img64/3750/atest39lm.png


4:Kopjoje adressen dhe paste n'forum :)
http://img64.echo.cx/img64/3339/atest46pt.png

:wink:

florian
28-04-05, 21:39
http://wpop6.libero.it/ps3-2/ps/IFS/getSlideCmd?d=libero.it&u=florianlushaj&t=1094d113d62d115d99d1&l=it&s=1114720270717&url=http%3A//photo2.libero.it/florianlushaj/Nuovo%2520Album_1/1%2520001.jpg[/code][/quote]


Pse nuk e postoj dot Xhino . JU FALEMINDERIT.

Xhino
29-04-05, 05:02
florian Boll Mir spjegova, :D

Kaci
15-05-05, 09:52
Funksionon mire

http://img134.echo.cx/img134/8885/forumkaci9ub.jpg (http://www.imageshack.us)

Xhino
07-06-05, 19:09
8)

Florena
12-06-05, 20:13
http://img175.echo.cx/img175/3486/44121tnscanderbegequest8pp.gif (http://www.imageshack.us)

argomenti .
15-06-05, 21:45
si bahet ajo xhino tuj ec

Xhino
22-06-05, 19:10
argomenti zor met spjegu po nese ki deshir.. qiti do foto un t'nreqi diqka :wink:

argomenti .
02-07-05, 16:12
http://mr-alaa.4t.com/s/m/8.gif

LEDHATIMI
01-10-05, 22:56
http://img392.imageshack.us/img392/9049/funny064oq.gif (http://imageshack.us)

LEDHATIMI
01-10-05, 23:21
http://img392.imageshack.us/img392/286/vilolina29eq.th.jpg (http://img392.imageshack.us/my.php?image=vilolina29eq.jpg)

mfalni pak po dikun duhet me provu :oops:

Mitrovica
06-10-05, 23:09
http://img317.imageshack.us/img317/7883/real9cj.jpg (http://imageshack.us)

Urata
20-10-05, 02:56
http://img432.imageshack.us/img432/6816/1miss58gb.jpg (http://imageshack.us)

Urata
20-10-05, 02:57
http://img432.imageshack.us/img432/4892/scan3ub.th.jpg (http://img432.imageshack.us/my.php?image=scan3ub.jpg)

Urata
20-10-05, 03:00
Xhino t'lumte...

Barbaroza
30-12-05, 10:02
http://img528.imageshack.us/img528/1273/dashuria1my.jpg

Barbaroza
30-12-05, 10:04
Ore Xhino,ku mbete te me sqarosh edhe diqka? :?
Dua te shkruaj nje text ne foto por kam mbete pykeeeeeeeeee :cry: :cry:

Murgesha
30-12-05, 11:41
Ore Xhino,ku mbete te me sqarosh edhe diqka? :?
Dua te shkruaj nje text ne foto por kam mbete pykeeeeeeeeee :cry: :cry:

Teksti nė foto shkruhet nėpėrmjet programeve pėr fotografi qė i ke nė kompjuterin personal.
Mė dėrgo foton dhe tekstin qė don tė shkruajsh nė privat, nėse nuk ke program pėr foto nė kompjuter. :wink:

Artisti
29-04-06, 11:38
A mundet dikush me ma be ket foto si Avatar :confused: :confused:


http://img135.imageshack.us/img135/3691/kopievonpllumbi7yr.gif (http://imageshack.us)

Zero Cool
29-04-06, 15:12
A mundet dikush me ma be ket foto si Avatar :confused: :confused:


http://img135.imageshack.us/img135/3691/kopievonpllumbi7yr.gif (http://imageshack.us)

po loqkomon vetem em kusht qe lejohet madhesia e .gif files.
psh. shiqo nicku Zero_Cool (jo Zero Cool) qfare avatari ka :wink:

Bond
29-04-06, 15:55
A mundet dikush me ma be ket foto si Avatar :confused: :confused:


http://img135.imageshack.us/img135/3691/kopievonpllumbi7yr.gif (http://imageshack.us)
Nuk mund tė vendosni si avtar sepse dimenzionet e saj kalojnė madhesin e lejuar qė kemi nė forum.


Bond

Artisti
02-05-06, 09:44
E a ka naj program qe e zvogelon madhesin e gif files ?

.

Zero Cool
02-05-06, 11:55
Hajde Artist merre nga ketu e bane avatar :redface:


http://smg.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/th_kopievonpllumbi7yr-1.gif

Artisti
02-05-06, 13:59
Hajde Artist merre nga ketu e bane avatar :redface:


http://smg.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/th_kopievonpllumbi7yr-1.gif


Cooooooooooooolllllllllll flmmmmmmmmmmmm qyyyyyyyy

Po s me kallxove programin more

.

Artisti
02-05-06, 14:07
Coooooooooooolllllllllllllllllll s po bennnnnnnnnnnnnn

.

Zero Cool
02-05-06, 14:38
Loqko mos e merr nga aty ku e qita une e pastaj nga PC i yti me ba si avatar ketu por jepja linkun tim (aty ku gjendet : dmth

http://smg.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/th_kopievonpllumbi7yr-1.gif (http://smg.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/th_kopievonpllumbi7yr-1.gif)

) edhe nese nuk e kan ndaluar keta te faqes atehere duhet me te ba :smile:

Zero Cool
02-05-06, 14:51
Artisti me vjen keq por si duket ketu tani mundet te ndihmon vetem Bond (admin) sepse si duket e ka ndalu avatarin si .gif , ja psh avatari im duket keshtu:


http://smg.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/th_repper.gif

por edhe mua nuk me punon, me vjen keq sa munda bera per ty e per tjerat vetem keta munden te te ndihmojne .

Artisti
03-05-06, 09:49
E qysh me ja be tash ?

S po me pritet me ja nis me fluturue :tongue:

.

Zero Cool
03-05-06, 10:31
Tash a? Pyte Bond ai te mson, une timen e kryta :cool:

Artisti
04-05-06, 11:42
Tash a? Pyte Bond ai te mson, une timen e kryta :cool:


O Cooool, Bondin se veti jo se per pak me ka rreh nje dite qyyy.

Po vete ti per mue hahahahaha.

.

Zero Cool
05-05-06, 23:18
Ani bre artist hajt se e veti une per ty :wink:
http://smg.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/th_kopjim.gif

Murgesha
06-05-06, 17:48
Coooooooooooolllllllllllllllllll s po bennnnnnnnnnnnnn

.

Normal qė nuk ban o Artist sepse tejkalon madhėsinė.

Kjo foto.... http://img135.imageshack.us/img135/3691/kopievonpllumbi7yr.gif
....ka madhėsinė 134 x 99 pixel ndėrsa formati i lejuar pėr maskėn nė Dardani ėshtė 80x80 pixel.

Maska ime ėshtė me GIF gjithashtu por ka madhėsinė e duhur.

Gje dikend qė ja zvogėlon pixelt dhe pastaj fluturo... :wink:

Murgesha!

Zero Cool
06-05-06, 19:28
Jo e ndreruar spo ban as i imi e sheh sa i ka dimenzionet?
Kurse artistit vetem se eshte artit kam me ja zvogelu edeh dimenzionet si qe ja kam zvogelu madhesine.

Artisti
06-05-06, 20:06
Une nuk e di qysh me ja be,veq e di nje pune :


Une due me ma be pellumbin tim me fluturue ne Avatar temin e a e ben Bondi a Coooll nuk eshte me rendesi hahahahahhaha :wink:

Edhe o Coool ,pse spo ma kallxon ate program ,t msohna pak edhe une me ja zvoglu madhesin se shume i madh po eshte hahahahaaFalemineressss krejtve


Artisti

Artisti
06-05-06, 20:09
Normal qė nuk ban o Artist sepse tejkalon madhėsinė.

Kjo foto.... http://img135.imageshack.us/img135/3691/kopievonpllumbi7yr.gif
....ka madhėsinė 134 x 99 pixel ndėrsa formati i lejuar pėr maskėn nė Dardani ėshtė 80x80 pixel.

Maska ime ėshtė me GIF gjithashtu por ka madhėsinė e duhur.

Gje dikend qė ja zvogėlon pixelt dhe pastaj fluturo... :wink:

Murgesha!


Sdi une moj qka jane pixelat,po qka di une per ate emer pixel:smile:

Kryesorja du me ma be me fluturue e me pixela apo decimela aty nuk zgjedhi hahaha


I thjeshti


@ Artisti

Artisti
06-05-06, 20:10
Mpuq pellumbi im
te duaaaaahttp://img135.imageshack.us/img135/3691/kopievonpllumbi7yr.gif


.

Murgesha
06-05-06, 20:44
Sdi une moj qka jane pixelat,po qka di une per ate emer pixel:smile:

Kryesorja du me ma be me fluturue e me pixela apo decimela aty nuk zgjedhi hahaha


I thjeshti


@ Artisti

As unė nuk i di se ēka janė, :tongue: dhe ēka ėshtė mė e keqja nuk kam kushedi se sa program tė mirė pėr rregullim fotosh.
Atė ēka e kam nuk mi hap fotot me GIF se moti ti kisha zvogėluar pixelt e kishe fluturuar. :tongue::wink:

Murgesha
06-05-06, 20:45
Jo e ndreruar spo ban as i imi e sheh sa i ka dimenzionet?
Kurse artistit vetem se eshte artit kam me ja zvogelu edeh dimenzionet si qe ja kam zvogelu madhesine.

Zero_Cool si tja zvogėlojsh pixelt e fotos sė Artistit, mos harro me ja rritė pak edhe fotos time, se ėshtė vetėm 53x54 e shumė e vogėl mė ka mbetė. :biggrin:

HoteL-MadriD
06-05-06, 20:57
Foto shum leht postoni.

[img]Url i te Fotos[/url]

Vetem keshtu duhet qe te jete links me http://www.

[img]http://www.url-i-fotos.com/foto.jpg[/url]

Tung

Zero Cool
16-05-06, 17:18
Zero_Cool si tja zvogėlojsh pixelt e fotos sė Artistit, mos harro me ja rritė pak edhe fotos time, se ėshtė vetėm 53x54 e shumė e vogėl mė ka mbetė. :biggrin:
Ishalla ngihesh :


http://smg.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/th_g056.gif


A te del boll Murgesha ?

Zero Cool
16-05-06, 17:22
Mpuq pellumbi im
te duaaaaa
.


Ho edhe ti pllumbein tand e mos kaj :P:P:P

http://smg.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/th_pellumbi.gif

Zero Cool
16-05-06, 17:26
Qe edhe per veti reperin ;););)

http://smg.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/th_repperi.gif

Addi
05-06-06, 00:54
pershendetje te gjithve spo di bre me postu ni foto si bahet????flm kush te me ndihmojn dicka spo kuptoj sen qitu

~AmaZonA~
24-08-07, 15:23
[img=http://img406.imageshack.us/img406/57/tungxs4.gif] (http://imageshack.us)

.................................................

yllbardh
24-08-07, 18:25
[img=http://img406.imageshack.us/img406/57/tungxs4.gif] (http://imageshack.us)


Faqeja nė kėtė link duket tė jetė njė mjetė suhm funksional pėr postim tė fotove. Vetėm pėrcjellni udhėzimet.

~AmaZonA~
24-08-07, 18:36
http://img252.imageshack.us/img252/9508/casay40520winter20cascaxc6.th.jpg (http://img252.imageshack.us/my.php?image=casay40520winter20cascaxc6.jpg)

~AmaZonA~
24-08-07, 18:37
[img=http://img252.imageshack.us/img252/9508/casay40520winter20cascaxc6.th.jpg] (http://img252.imageshack.us/my.php?image=casay40520winter20cascaxc6.jpg)
Po provoj se spo me bojn diq fotot Yllbardh

~AmaZonA~
24-08-07, 18:38
http://img252.imageshack.us/img252/9508/casay40520winter20cascaxc6.jpg (http://imageshack.us)

sherri
24-08-07, 18:56
http://img210.imageshack.us/my.php?image=hatixhehoxhacj9.jpg

sherri
24-08-07, 18:59
[img=http://img210.imageshack.us/img210/3402/hatixhehoxhacj9.jpg] (http://imageshack.us)

ja sesht pune me ma pa naen kush hahahahaah

dexter
26-08-07, 16:48
http://img81.imageshack.us/img81/4541/58173966gi2.jpg (http://imageshack.us)

uck_aksh
26-08-07, 22:19
Hy ne faqen www.photobucket.com (http://www.photobucket.com) regjistroju gratis edhe mundesh ta besh albumin tand edhe mundesh qfardo foto te postosh ne forum apo dikun tjeter
ja nje ndim e vogel


http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/1-6.jpg
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/b-1.jpg

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/c-1.jpg
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/d-1.jpg

uck_aksh
26-08-07, 22:21
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/e-1.jpg

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/6-1.jpg

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/7-1.jpg

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/a-2.jpg

uck_aksh
26-08-07, 22:32
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/th_Image033.jpg (http://s86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/?action=view&current=f2a00e8c.pbw)

dexter
28-08-07, 16:35
je edhe njo boft me speedyshare
Download here (http://www.speedyshare.com/947225264.html)

Tomori
28-08-07, 16:59
http://www.screensavers.com/landing/img/wb_dukes.jpg (javascript:getSS98393();)

dexter
28-08-07, 17:41
shkarko (http://www.speedyshare.com/947225264.html) ra provojm qeta niher

rilinda
28-08-07, 22:50
Pash Zotin a s'po dini a s'po doni me lexu n'faqen e parė?!
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=16153

Preshevar
31-08-07, 11:50
Pash Zotin a s'po dini a s'po doni me lexu n'faqen e parė?!
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=16153


Rilinda, lej bre le ta lodhin trunin pak.. se dikush dikush i kish kallxuuuu me detaje qe dreqi n'fije sun po i bike :biggrin:

dexter
08-09-07, 13:42
http://img470.imageshack.us/img470/1787/funnb0.gif (http://imageshack.us)mira sosht keq

Kavaleri
09-09-07, 01:46
1.Shkoni te Fotografisti dinli ne cilet kogja si azgon.
2.Mos harroni me pagu.
3.Mire ciletin ele njo dy baskija e ni qikiq, edhe shko tek plofili juaj e mshoj gap e gup sagllam keni me pas sukses.

Ky spjegimi pak i koplikum per fillestaret.
1. Gjuha esht fraqoze.
2. Formati i ftografis duhet ndryshu se pse ngadalson hapjen e faqes.
3. Fotografit duhet zvogluar se pse zgjanojn dizanimin e forumit.

yllbardh
23-09-07, 19:47
si ėshtė e mundur p.sh. tė mirret nji blic foto e tanė faqes sikurse nė postimin e mė poshtėm nga uck (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=1106439&postcount=54).....

dexter
24-09-07, 16:50
YLLBARDH une mendoj keshtu . qitet web faqja ku do ta besh ket far blic foto apo faqja e windowsit , klikon ne tastjer ne tastin PRINT SCREEN SYS RQ dhe behet fotoja automatikisht nga ana e kompjuterit ,pastaj hap progrmain per vizatim PAINT dhe shkon ja ben PASTE pra e nxhet pastaj e ruan si skedar (FILE) me prapashtesen JPG apo JPEG , dhe e ruan dhe kur ta hapsh e sheh si del faqja komplet pamar parassyh qfar ke fotografuar ...

yllbardh
24-09-07, 17:23
YLLBARDH une mendoj keshtu . qitet web faqja ku do ta besh ket far blic foto apo faqja e windowsit , klikon ne tastjer ne tastin PRINT SCREEN SYS RQ dhe behet fotoja automatikisht nga ana e kompjuterit ,pastaj hap progrmain per vizatim PAINT dhe shkon ja ben PASTE pra e nxhet pastaj e ruan si skedar (FILE) me prapashtesen JPG apo JPEG , dhe e ruan dhe kur ta hapsh e sheh si del faqja komplet pamar parassyh qfar ke fotografuar ...

FLM... problemi u zgjidh....

Dardan Kastrati
11-12-07, 20:05
http://img223.imageshack.us/img223/4282/eeeeeeeeet2yv8.gif
duhet te provoj diku si vendoset foto ........!!!!Ø

Albonita
12-02-08, 17:19
http://img522.imageshack.us/img522/9241/00b192028m6cr5mvn6aoa0.th.gif (http://img522.imageshack.us/my.php?image=00b192028m6cr5mvn6aoa0.gif)

Albonita
12-02-08, 17:21
http://img502.imageshack.us/img502/879/00b192028m6cr5mvn6awq2.th.gif (http://img502.imageshack.us/my.php?image=00b192028m6cr5mvn6awq2.gif)

Dardan Kastrati
12-02-08, 17:22
http://img502.imageshack.us/img502/879/00b192028m6cr5mvn6awq2.th.gif (http://img502.imageshack.us/my.php?image=00b192028m6cr5mvn6awq2.gif)
Te lumte me ne fund e paske mesuar ahahaahahah hajde tash kafe me na qit ahahaahahaha

Albonita
12-02-08, 17:22
http://img502.imageshack.us/img502/263/33ji8.th.gif (http://img502.imageshack.us/my.php?image=33ji8.gif)

Albonita
12-02-08, 17:23
Te lumte me ne fund e paske mesuar ahahaahahah hajde tash kafe me na qit ahahaahahahashuj se dola tash uh msova hahahahah te pershendes bb

Dardan Kastrati
12-02-08, 17:25
shuj se dola tash uh msova hahahahah te pershendes bb
A sheh se edhe une jam mesu ketu me postu me foto ahaahahaah ...hajt se po e pres nje kafe tash ahaahhaah

sherri
04-04-08, 11:49
http://img267.imageshack.us/img267/1120/alb1vh0.gif (http://imageshack.us)