PDA

View Full Version : barcoleta nga EXPERTI,po pra qyyy,hihiihihihiih


experti_lu
24-04-05, 23:41
ai qe me iddiferenc i sikon problemet e tjerve eshte :arrow: SADIST.

************************************************** *******
************************************************** *******
ai qe kercennohet rralleher hakmerret.

************************************************** ******
************************************************** ******
ai qe ngutet gjithmone vanohet.

************************************************** ******
************************************************** ******
ai qe nuk e done babane dhe nenen nuk e don askend.

************************************************** *******
************************************************** *******

ai qe s,bindet nuk di te kumandoje.

************************************************** ******
************************************************** ******

ai qe nuk e ndegjon mickojen se ndigjon as tupanin.
************************************************** ******
************************************************** ******

ai se s,punon si bure rrin e qan si grua.
************************************************** ******
************************************************** ******

ai qe shpejt dashurohet shpejte deshprohet.
************************************************** ******
************************************************** ******

-ai qe shume flet gja ne drite nuk qet.
************************************************** ******
************************************************** ******

-ai qe ta don te miren,te flet ai qe s,ta don vetem te shikon.
************************************************** ******
************************************************** ******

-ai qe thot une jem une,ai hup gjithkund.
************************************************** ******
************************************************** ******

-ai qe e vjedhe nje veze,e vjedhe edhe nje bull.
************************************************** ******
************************************************** ******

-armiku i vjeter,kurre nuk te behet mik i mire.
************************************************** ******
************************************************** ******

-babai qe len djelin e mire pas,kurre nuk vdes.
************************************************** ******
************************************************** ******

-bashkimi ben fuqine,ndasia ligeshtin.
************************************************** ******
************************************************** ******

bej gosti,qe ta provosh mikun.
************************************************** ******
************************************************** ******

-bej shyqyr te paktes,qe te vi e shumta.
************************************************** ******
************************************************** ******

-bej nder qenit,qe ta kafshoj kemben.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

beni si them une,mos beni si bej une.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

-bertiti te bijes,qe te ndegjoj nusja.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

-bejleret rralle lindshin,veshtire vdesin.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

-beu nuk i la bujkut as vend per varr.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

-bylbyli njihet ne kenge,njeriu ne pune.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

-bima e keqe,rritet kudo.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

-bisha me rrebte eshte,kur ti sulmohen klyshte.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

-bisha terbohet keq,kur ti vie fundi.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

-borgji i harruar,vjen ne dite te shternguar.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

-bota eshte helm e mjalte e perzier.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

-brengat jan armiqt e jetes.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

-budallane mos e dvet se te tregon vet.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

-buka ne bark,forca ne shtet.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

-buka s,ka turp.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

-buke e kryp e zemer.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

-buka te mban frymen,yndyra te shkelqen fytyren.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

-buka prej qiellit s,vjen.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

-bukurija dhe pasurija,s,jan pergjithmone.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

experti_lu
25-04-05, 00:01
-burgu eshte,varr per se gjalli.
.................................................. ...............................................
-burgu per burra eshte.
.................................................. ...............................................
-burgu e ka deren e madhe,per te hyre,te vogel per te dal.
.................................................. ................................................
-burat besone,se bota eshte krijuar vetem per ta.
.................................................. ...............................................
-burr i mire,ne sofer te huaj mos u ber.
.................................................. ...............................................
-burri lidhet per fjele,kafsha per brinash.
.................................................. ...............................................
-burri per grua shte si qatia per shtepine.
.................................................. ...............................................
-burri s,matet me pelleme,por me zemer.
.................................................. ...............................................
-burri te myte,ose te fale,i ligu as te myte,as s,te fale.
.................................................. ...............................................
-dajaku ka dal prej xhenetit.
.................................................. ...............................................
-dardha ka bisht mrapa.
.................................................. ...............................................
-dardhagjis,dardha mos i shit.
.................................................. ...............................................
-dasem pa mish nuk ka.
.................................................. ...............................................
-dasma e shokeve,dhe lufta e huaj jen te leta.
.................................................. ...............................................
-dembelin dhe fukarallakun,e gjen ne nje vend.
.................................................. ...............................................
-dera e burgut,qilet por ajo e vorrit jo.
.................................................. ...............................................
-derri qengja nuk pjell.
.................................................. ...............................................
-deti me kembe, nuk kelohet.
.................................................. ...............................................
-deti me shkop,nuk trubullohet.
.................................................. ...............................................
-detit i ka hije vala.burit fjala.
.................................................. ...............................................
-degjo c,thot i pari,por mos e harro te fundit.
.................................................. ...............................................
-

experti_lu
25-04-05, 23:42
dy burra te moshes dyzetvjeqareflisnin ne tren.njeri e pyet tjetri.
-a ki perjetuar ndonjehr shkaterrim te madh ne dashuri?
-po.....dikur kam pas dasht nje vejze te bukur.
-dhe u martua me dikan tjeter apo?
-jo u martua me mua.
.................................................. .................................................. ..


vajza,nene une e dua nje djalosh ne shkolle,eshte shume i bukur.
-nena,mire mire po ai djaloshi a punon diqka?
-vajza,po si jo ne klasen tone ai gjithmone e fshin derrasen e zeze.!
.................................................. ...............................................


po te kishte pasur kristofor kollombo,grua ne shtpi a do te ishte zbuluar amerika?
.................................................. ...............................................


gruja po i ankohet burrit se nuk po dalin kurre bashke mu shetit.
-te neserm ne ora 5 te mengjesit burri po e qon gruan perj gjumit,
-grua a po ven me mu te shkojme bashke ne pune?!!!
.................................................. ................................................


mjeki kontrollon pacjenten,e cilla po bertet,of,of,of.
-prej kurit po bertet keshtu?-pyet mjeku,burrin?
-prej kur jemi kurorzuar.
.................................................. .................................................. .


shikimi ime ne karta thot:-burri juaj do te vdes ne shtepi.
-e di e di,por shuko a do t embesin gjurmet?

experti_lu
12-06-05, 23:06
nese kini vendos ta leni te dashuren---lejeni te une atehere. :lol: :lol: :lol:

************************************************** ******

Murgesha
13-06-05, 12:26
Nėse don ta mundėsh burrin me njė grumbull fjalėsh?

Merre fjalorin drejtshkrimor tė gjuhės shqipe dhe mėshoi hundėve. :lol:

experti_lu
10-08-05, 03:54
shume femra po dojne me flejte me mua,
por mua nuk po me merr gjumi. :lol: :lol:

experti_lu
10-08-05, 03:56
koken dhe zemren e kam ne kosove,
por prapanicen e kam ne nje vend te sigure. :lol: :lol:

Bleta
10-08-05, 10:39
shume femra po dojne me flejte me mua,
por mua nuk po me merr gjumi. :lol: :lol: Pse a po tutesh prej tyne a :D :D :D :D

experti_lu
11-08-05, 01:56
shume femra po dojne me flejte me mua,
por mua nuk po me merr gjumi. :lol: :lol: Pse a po tutesh prej tyne a :D :D :D :D BLETA,e qysh me flejte kur nuk po me merr gjumi!!
a din ti naj kenge per nina-nana. :lol: :lol: :lol: