PDA

View Full Version : Rock is Dead?


the godfather
01-05-05, 22:01
Me intereson se sa ndigjojne shqiptaret rock.

Marlyn Menson ka nje kenge qe quhet "Rock is dead" dhe vertet ka vderkur nuk ndegjohet si qe eshte ndegjuar me pare,kan filluar te dominojne bendet "Speed tresh havy Metall".
Rocku ka marr tatpjeten dhe nuk eshte ajo muzika qe ka qene perpara kur dihet se themeli i muzikes eshte ROCK'n Roll.

Gjumashja
02-05-05, 09:26
valla me thon te drejten se ka ma ate se qysh u kon perpara amo edhe tash bash i mire u bo e sidomos kur osht perzi ngapak me hip-hop si psh Lp&Jay-z bash pom pelqen edhe shume kam qef me degju Rock te pershendes per temen

MaLoKu
02-05-05, 09:27
Une per vehten degjoj shume rock edhe me pelqen, nuk ma merr mendja se ajo muzike ndonje vdes, ndoshta duket se nuk degjohet por mua ma merr mendja se degjohet me te madhe, ndoshta jo shume si zhandrret tjera por secili njeri kur fillon ta kuptoje muziket do te degjoje rock. Keshtu mendoj une.

Rrespekt

MaLoKu

dr1ta
02-05-05, 10:35
Muzika esht si moda ...vitin e fundit e kam verejt ce shume e me shume ndegjohet rock muzika ..Peace :P

the godfather
03-05-05, 20:07
U perzi leshi hip-hopi ni muzik qe osht per mnimin tem shum large nga Rocku po dominon ndersa Rockut i ka rene pakez jo pakez por goxha shum forma.
Ne gjithe boten muzika ka fillu me evolu me te madhe edhe rocku gjithashtu por rocku ka marr nje tatpjete pasi qe nuk dominon cilat grupe rock sot dominojne:Metall,speed trash,hevy qe jan muzika qe nuk mund ti ndegjoje gjith kush por rock&rolli eshte muzike per te gjithe.

ROCK NEVER DEATH.

ROCKU OSHT THEMELI I TE TE GJITHAVE MUZIKAVE.


DEEP PURPLE
GUNS'N'ROSES
IRON MAIDEN
THE DOORS

JANE LEGJENDA TE PAVDEKSHME
DUKE MOS I HARRUAR

QUEEN

bellezza
04-05-05, 20:19
hahaha cfare ju ka bere qe te dyshoni nese roku ka vdekur , pra , dicka nga e cila nise cdo gje ; po mendoj shume rryma tjera te muzikes!

rock never dies!

BELLEZZA

Lilonius
11-07-05, 13:00
o njerez ku ka vdek rocku bre? po ce 50-60 vjet o ka mbijeton, normal qe ka evolu ka marr forma te reja, e prej rockut kan dal zhanre te reja, por te gjitha bazen e kan tek rocku.

Rocku kurr nuk vdes!!!

Panopticon
11-07-05, 14:06
Lilonius,

Kjo "Rocku kurr nuk vdes" po me duket tej-ambicioze!!!

Pan.

Lilonius
12-07-05, 11:15
hehe Pan. rocku vetem se behet me i pjekur, se paku deri sa te ket njerez si une nuk vdes.....

Panopticon
12-07-05, 11:21
Uroj nje kontribut te mirefillte tuajin ne rock, ne menyre qe te mos vdes.

Po me se shumti uroj qe rockut ti kthehen qellimet fillestare te tij.

Pan.

Reana
14-07-05, 10:08
Uroj nje kontribut te mirefillte tuajin ne rock, ne menyre qe te mos vdes.

Po me se shumti uroj qe rockut ti kthehen qellimet fillestare te tij.

Pan.

qellimet fillestare te rock-ut??? :roll: edhe rock-u paska qellime a :lol:
sdi pse kam menduar se qellime mund te kene vetem krijesat e gjalla dhe me intelekt te zhvilluara!!!

nejse....
me siguri shpotija, cinizmi, ironia si mungon disave edhe ne tema te ketilla, apo edhe ne cdo hap ne jeten e perditshme!!!


Listes se "kumbares" ia kisha shtuar
Nirvanen,
Led Zeppelin-in,
Jimi Hendrix-in e
Black Sabbath-in :P

Panopticon
14-07-05, 10:49
Jo moj vajze,

Nuk ka cinizem nese di mire te lexosh nepermjet rreshtave.

Rocku si levizje artistike muzikore ne fillim ka pasur qellimet e tij si cdo levizje tjeter artistike, lexo me shume e e merr vesh.

Panopticon.

Reana
14-07-05, 12:08
Jo moj vajze,

Nuk ka cinizem nese di mire te lexosh nepermjet rreshtave.

Rocku si levizje artistike muzikore ne fillim ka pasur qellimet e tij si cdo levizje tjeter artistike, lexo me shume e e merr vesh.

Panopticon.

Rock-un, muziken e krijojne NJEREZIT o cuni i lales!
Qellimet ne fjale kane qene te autoreve te ketij zhanri te muzikes e jo drejperdrejte te muzikes :P
Verejtja ime ka te beje me formulimin sintaksor te fjalise sate, prandaj ate keshillen tende dashamirese "lexo me shume e e merr vesh", po ta kthej prape nese nuk te vjen merzi :lol: !!!

Panopticon
14-07-05, 12:27
"meqerast" mirresh me formulime sintaksore, je duke u "kap" per fije kashte, prandaj shpesh po rrezohesh.

Permirsoje nje here "meqerastin" sepse keshtu nuk ke kredibilitet te mirresh me formulime sintaksore, morfologjike dhe gjuhesore.

Qellimet e rockut ne fillimin e tij dallojne nga interpretimet e sotshme per rockun.

Prandaj, ti vazhdo te lexosh, se une kete moti e di. Lehte eshte vec me degju muzike, pa ditur asgje per te, "meqerast" paraqitesh si nje papagall i zhveshur.

Pan.

Reana
14-07-05, 19:27
Prandaj, ti vazhdo te lexosh, se une kete moti e di. Lehte eshte vec me degju muzike, pa ditur asgje per te, "meqerast" paraqitesh si nje papagall i zhveshur.:lol: :lol: :lol:

Te paska pelqyer shprehja papagall, a????
(me siguri ke shkruar duke u shikuar ne pasqyre :lol: :lol: :lol:)

A ben te na elaborosh me shume per keto "qellime" iniciale te autoreve te rock-ut pasi qenke ekspert i muzikes, per dallim prej meje qe nuk di asgje (a u kenaqe bre? ke kujdes egon, a :lol: )???

Panopticon
14-07-05, 21:09
Ik moj shporru, ty me se paku te jap llogari, sepse nuk e meriton te njejten.

FUNKSIONI REFLEKSIV prape a? Heheheh :D .

Panopticon.

Naki
14-07-05, 21:27
Reanna dhe Panopticon ,ti lėjmė anash ferkimet Sintaksore Nikoqiri i temes dėshironė tė dijė sa ne e ndėgjojmė Zhanrin e Muzikės Rok.

Ju faliminderit pėr mirėkuptim

Naki

Panopticon
14-07-05, 21:33
Panopticon.

************************************************** **
Ndryshuar nga Naki

Jashtė teme

Krokodilli
22-07-05, 10:23
qysh prej viteve 1995 deri me 2005 rocku ka ra posht e me posht,,,, rinia gjithnje e me shum po behet ushtar te mu
zikes Hip-Hop , RnB ,,,, kjo eshte nje dukuri e madhe ne tere boten,,,, te gjith kengetaret qe kendojn kenge Hip-Hop, RnB po perparojn ne masa te medha,, perdit kemi nga nje kengetar te ri,, dhe perher te famshem per Publikun,,,

Ishte nje Emision ne Australi para 2 muajve se A Ka Vdek Muzika Rock?

te vetmit votues qe votonin se Rocku gjithmon do te jet NR 1 ishin te moshes 30 e telart

kurse rinia deri ne moshen 30 te gjith votonin per Hip-Hop RnB

60% preferonin Hip Hop
30%Techno, Trance
10% Rock...... Rock is not dead,, but it's dying soon.....

NiRvAnA
03-08-05, 12:41
ncncncnccn ku ke pa ti me kan Rock Dead hahahahaha ste koke kerkah hiq um fal qe pot thom po met vertet spaske vesh per muzik veq nejse kejt ata qe e ke than u kan menimi yt :evil:

___________________

Rock is Life

Krokodilli
03-08-05, 12:52
ncncncnccn ku ke pa ti me kan Rock Dead hahahahaha ste koke kerkah hiq um fal qe pot thom po met vertet spaske vesh per muzik veq nejse kejt ata qe e ke than u kan menimi yt :evil:

___________________

Rock is Life

LEXO PAK FAKTE SHOKI PRISHTINALI , LE QE KA VDEK NIRVANA PO EDHE ROK MUZIKA ESHTE NE ATE DREJTIM

qysh prej viteve 1995 deri me 2005 rocku ka ra posht e me posht,,,, rinia gjithnje e me shum po behet ushtar te mu
zikes Hip-Hop , RnB ,,,, kjo eshte nje dukuri e madhe ne tere boten,,,, te gjith kengetaret qe kendojn kenge Hip-Hop, RnB po perparojn ne masa te medha,, perdit kemi nga nje kengetar te ri,, dhe perher te famshem per Publikun,,,

Ishte nje Emision ne Australi para 2 muajve se A Ka Vdek Muzika Rock?

te vetmit votues qe votonin se Rocku gjithmon do te jet NR 1 ishin te moshes 30 e telart

kurse rinia deri ne moshen 30 te gjith votonin per Hip-Hop RnB

60% preferonin Hip Hop
30%Techno, Trance
10% Rock...... Rock is not dead,, but it's dying soon.....

NiRvAnA
03-08-05, 13:00
A be Krokodill sa thash te kokshe djalosh edhe ti njot te kokshe me siguri ti te kokshe repuc qe po thu ka vdek rocki
nisen du me ta than Rock-it kurr mos ja boni gajle se aij gjith u kan 100% rock edhe gjith ka me kon po ju rune ata repucat e juv se marun

_____________

Rock is Life

Krokodilli
03-08-05, 14:11
A be Krokodill sa thash te kokshe djalosh edhe ti njot te kokshe me siguri ti te kokshe repuc qe po thu ka vdek rocki
nisen du me ta than Rock-it kurr mos ja boni gajle se aij gjith u kan 100% rock edhe gjith ka me kon po ju rune ata repucat e juv se marun

_____________

Rock is Life

haha rrepuc :shock: ,, skom nevoj me kan as rrepuc as rockeruc,, pa ofendime jem tu diskutu ketu,, vetem thash te verteten,, ashtu siq eshte,, ..
te gjitha kenget qe jan keng te mira me pelqejn,, qe tingellojn mire dhe kan kuptim,,
une jam djalosh serioz :) , as nuk jom kuller as nuk jom shmeker, e as zanzi,, (e sa e sa emra tjer perdoren ne kosove)..
te pershendes vendas

andromeda_rock
30-11-05, 10:22
roku nuk vdes kurr