PDA

View Full Version : Ushqimi me i preferuar " PASUL ( ME MISH ) "


red-devil
12-05-05, 15:07
valla bre ushqim ma te mir ska kerkun hiq BOT harrone ?

laliloli
21-05-05, 23:30
valla bre ushqim ma te mir ska kerkun hiq BOT harrone ?

USHQIMI ME I PREFERUAR ESHTE PASULI ME GROSHE :lol: :lol: :lol:

Urata
03-09-05, 06:45
valla bre ushqim ma te mir ska kerkun hiq BOT harrone ?

Ushqim shqiptari...

Guri i madh
29-07-06, 01:53
ohh pasul me buk misrit edhe misri i bluar ne mulli me uj ani kur e lshojsha mullinin me uj me blue misrin ishte nji knaqsi shum e madhe

Prishtinasja_
04-01-07, 16:02
PASULI

Nje specialitet shqiptar qe nuk e preferoj hiq !!!!! :rolleyes:

Kurse ju qe e preferoni , ju boft mire :biggrin:

teutaA
05-06-08, 06:49
qe 1 vit nuk paski hanger pasul

emine
05-06-08, 07:01
valla bre ushqim ma te mir ska kerkun hiq BOT harrone ?

hahhahhahah jam shkoklu ka keshem,,,,Edhe pse thojne se Pasuli i shqiptareve oshte,as ket gjell se kan shqipatret,,,,,,,e shqiptareve (te kosoves) a vetem Flija kurrsend tjeter,,,krejt gjellnate e hate jan te kopjune nga vendet fqije te ballkanit:eek:


ps.pasuli pa mish ma mire;)

Adina-R.Ks
05-06-08, 08:23
Per te gjithe ju qe pelqeni pasulin ju solla ketu, ju beft mire.http://www.hafif.org/imaj/gkaraarslan/fasul.jpg
http://www.theofel.de/plog-archives/upload/2006/06/ukraine-roggen-kuemmel-broetchen.jpg

Preshevar
05-06-08, 10:29
Adina, se paske zie mir pasulin m'doket... edhe krejt cirilong te koka :biggrin: lol

Adina-R.Ks
05-06-08, 17:49
Adina, se paske zie mir pasulin m'doket... edhe krejt cirilong te koka :biggrin: lol

I nderuar a hangre nga kjo pijat apo vetem ne pamje u bazove, se me qef jua bera kete pasul andaj nuk ka si te mos jet i pa zier dhe i shishem.

Oqeani
05-06-08, 17:51
Per te gjithe ju qe pelqeni pasulin ju solla ketu, ju beft mire.http://www.hafif.org/imaj/gkaraarslan/fasul.jpg
http://www.theofel.de/plog-archives/upload/2006/06/ukraine-roggen-kuemmel-broetchen.jpg


U ula te darkoj per se dyti http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

Arkza
05-06-08, 17:53
Shume Habitem nga ju qe po e theksoni kete fjale !
Specialet i Shqiptareve kur e dini se ky specialitet i shkijve eshte !!!!!!!!!!!!!!!

Upsss Harrova te ju them se Specialiteti i Shqiptareve eshte Perpeqi e jo Pasuli i mallkuar !!!!!!!!! :@

Oqeani
05-06-08, 17:56
Heheheehehhe Arkeza ... ani se edhe ata i kemi kojshi... - Nuk kisha le thenee se pasuli nuk hahet te shqiptret !

Arkza
05-06-08, 17:59
Heheheehehhe Arkeza ... ani se edhe ata i kemi kojshi... - Nuk kisha le thenee se pasuli nuk hahet te shqiptret !Shume e Verete eshte qe e hajne Shqipataret por Specialeti i Shqipatreve kjo s'eshte sipas Meje !!!!
Nejse une per veti nuk e ha qe 20vit pasulin e urrej shume !!!!!!!!

Oqeani
05-06-08, 18:03
Nuk flasim per personalisht ....

Por eshte e vertete se pitja jone nuk gjindet askund ... Ani ju ne Ks me patate ;) hhehehhee

Arkza
05-06-08, 18:07
Nuk flasim per personalisht ....

Por eshte e vertete se pitja jone nuk gjindet askund ... Ani ju ne Ks me patate ;) hhehehheePo valla tek une ka Pite shume bilee edhe Perpqe une per veti ma kana shume dhe mos te Harroje Kumpirat eshte Specialiteti i Gjermonve ..........:biggrin:

Preshevar
05-06-08, 18:08
I nderuar a hangre nga kjo pijat apo vetem ne pamje u bazove, se me qef jua bera kete pasul andaj nuk ka si te mos jet i pa zier dhe i shishem.

N pjata t'huaja nuk perzihem, vetem nga pamja :) E ne paqshe boe me qef, at here tu rrit ndera ! Flm,,,,ps:

Pasuli nuk eshte vetem specialitet i shqiptarve, francezt e hajn shum "le cassoulet" :biggrin:

Ata qe mund te shohin dallim, le te flasin...

http://www.phinedo.fr/fichiers_envoyes/documents/DOC_885_4.jpg


ps (1):: qern s'ja due fort....:S

hasanmehmeti
05-06-08, 18:40
dallim sa dush o preshevar , na shqiptaret 1 cope mishe(gjysa ashte) edhe ate te vogel , keta 3 i paskan qite , ani edhe suxhuk te prizerenit :biggrin:

Hajde ju bafte mire , ama ai qe hane pasul mos te me afrohet nja 2 dite afer:tongue:

Adina-R.Ks
05-06-08, 19:37
Nuk flasim per personalisht ....

Por eshte e vertete se pitja jone nuk gjindet askund ... Ani ju ne Ks me patate ;) hhehehhee

Oqean dem qe nuk e ke shiju ende kete lloj piteje.

Adina-R.Ks
05-06-08, 19:43
[quote=Preshevar]N pjata t'huaja nuk perzihem, vetem nga pamja :) E ne paqshe boe me qef, at here tu rrit ndera ! Flm,,,,
Mire vetem qe nuk qe e cekur pijata ne emer te askujt, po per ata qe e pelqejn.

luckyman
05-06-08, 21:36
valla bre ushqim ma te mir ska kerkun hiq BOT harrone ?Valla paske shije ti djali i mir :tongue: !!!

Nuk paske honger ti *Dner Kebap* hala :biggrin: ,se nuk kishe fol kshtu!

Oqeani
05-06-08, 21:41
Oqean dem qe nuk e ke shiju ende kete lloj piteje.


hahhaha mos e kerkofsha http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Preshevar
05-06-08, 21:47
dallim sa dush o preshevar , na shqiptaret 1 cope mishe(gjysa ashte) edhe ate te vogel , keta 3 i paskan qite , ani edhe suxhuk te prizerenit :biggrin:

Hajde ju bafte mire , ama ai qe hane pasul mos te me afrohet nja 2 dite afer:tongue:

Ma mir pak se mish t'pemt o'bo hahahahahaaa :biggrin: h tugi !!!!! hahahahahhaaa

Guri i madh
05-06-08, 21:52
Per te gjithe ju qe pelqeni pasulin ju solla ketu, ju beft mire.http://www.hafif.org/imaj/gkaraarslan/fasul.jpg
http://www.theofel.de/plog-archives/upload/2006/06/ukraine-roggen-kuemmel-broetchen.jpgshum falemenderit per pasulin qenka shum i mir po me veti e morra nji spec te sert edhe gjysmen e bukes te KALLAMOJT

Adina-R.Ks
06-06-08, 08:11
shum falemenderit per pasulin qenka shum i mir po me veti e morra nji spec te sert edhe gjysmen e bukes te KALLAMOJT

Te beft mire o Guri.

selvija
06-06-08, 16:31
Jo Bre qfar pasule veq na bifte ne barke pasul pasul ,,diqka me ndryshue hahaha
valla une per vete me qyfte te kosoves kurgjo skush ndrru,as me kuzhinen interacionele

edhe mos harroni ju qe keni qebabtore lajmrohuni ketu se do vi me ju bo proment gjithve deri sa ngihna,,:wink:

Hmm ishalla su preka kunddd,,,:wink:
http://img2.travelblog.org/Photos/18186/79649/t/509371-Kofte-0.jpg
http://www.turkeytravelplanner.com/AssetsTurkey/Food/SisKoftePlate.jpg

Guri i madh
06-06-08, 18:30
Po valla tek une ka Pite shume bilee edhe Perpqe une per veti ma kana shume dhe mos te Harroje Kumpirat eshte Specialiteti i Gjermonve ..........:biggrin:


eheee edhe ti paske ndegjue se gjermant jan kartofel

Prishtinasja_
23-09-08, 09:53
Ihhh bre...a hahet pasuli oo njerz ?! :eek::redface:

Luciano
23-09-08, 09:56
Ihhh bre...a hahet pasuli oo njerz ?! :eek::redface:

Veq prej zori :frown:

Lona
24-09-08, 13:43
Pasulin as me mish as pa mish kurr nuk e provoj ...ky eshte ushqimi im me i preferuar...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/08/Motani_burek_1.gif

vjeshta
24-09-08, 14:41
Domatet e gjelberta n'tepsi .

LABI
24-09-08, 14:44
Cka zihet e pshtjillet me mishh eshte e mirese ardhun :biggrin:

Pasuli hyne ne radhen e bizeleve, qe jan me perqindje te larte proteinike

Sojen , bizelet (buraniat, grashakun, groshen etj) i konsumoj te shoqeruara cdo here me misih...

Sallata ime e preferuar : suxhuku i Janjeves :biggrin:

Breshka
08-07-09, 16:49
Shume Habitem nga ju qe po e theksoni kete fjale !
Specialet i Shqiptareve kur e dini se ky specialitet i shkijve eshte !!!!!!!!!!!!!!!

Upsss Harrova te ju them se Specialiteti i Shqiptareve eshte Perpeqi e jo Pasuli i mallkuar !!!!!!!!! :@


perpeqkooooooooo kqyr ktuuuu e lexo mir mos mallko ushqimin kah do qe tvjen qikooooooo

ups nime edhe une harrova kur po na qet qat perpeq perpeqkooooooooooo

Makresh
08-07-09, 17:33
perpeqkooooooooo kqyr ktuuuu e lexo mir mos mallko ushqimin kah do qe tvjen qikooooooo

ups nime edhe une harrova kur po na qet qat perpeq perpeqkooooooooooo

Ve s'di se n nje tepsi perpeq e meriton per keshillen me lart :wink:

Idila
08-07-09, 18:52
Hmmm c`ma cuat tani oreksin pr fasul.....me speca djegs!

Pupi
14-07-09, 17:26
http://funfire.de/bilder/wA1KPUKm/rezept-das-weiterhilft.jpg

Linka_pz
16-07-09, 21:54
Mmmmm peshku i fresket me pilaf dhe miser .

Dani11
18-07-09, 12:52
http://img232.imageshack.us/img232/3161/19582278640fda8ff3b2hn3.jpg

NA BAFTE MIRE

Zero Cool
26-07-09, 15:30
xhiz me speca :biggrin:

Prishtinasja_
28-07-09, 18:47
xhiz me speca :biggrin:

Ani me pas edhe buk te nxehte ...uuuuu ! :biggrin: