PDA

View Full Version : SI MUND TA DIJSH SE GRUAJA A E DASHURA VERTET TE DON PA HILE


Odise
17-05-05, 08:04
SYTE E FEMRES

Ne syte e femres fshehet gjithcka gjithcka qe eshte sekrete e dekrete. Ne shikimin e saj mund te dallosh dicka serioze, besnike, e sinqerte, por shumecka fshihet ne syte e gruas, dashnores, qe eshte shume veshtire ta vertetosh se vertet, te don pa hile.
Dihet e s'dihet se gjithcka fillon ne syte e femres, aty eshte pikenisja e dashurise (ne rast takimi), kurse ajo tiongellima e dashurise ndjehet edhe permes fjaleve e shkrimit. Fuqia shprehese ben shumecka eshte edhe terheqese qe ia remben shpirtin. Por, syte, syte e femres shpjegojne gjithcka. Femra separi dorezohet me sy, me shikim magnetik, impozant, nenshkruhet nenshtrimi i saj per aq sekonda sa mund te zgjati nje lufte e rrebte dhe e ashper psikologjike. Ferma dorezohet ne sy. Ferma rrembehet me sy. Po, cfare sushe e grabitin femren se? Ketu eshte enigma
fshehtesia, sekreti i nje jete te tere.
Nese femren, pas dorezimit te saj me sy, e rremben tingellima, ushtima
e fuqishme, me fuqine terheqese te tingujve te shpirtit te embel e sa te guximshem, kuptimthelle e sa ma shumedimenzionale eshte

FJALA E MASHKULLIT

Shigjetat e shikimit eksplodojne bukurine e dashurise ne maje te fjales duke e goditur shenjen mu ne mes, si nje shenjetar i persosur i fjales. Mvaret sa mund ta forcosh rrethin e mbreterise se ushtareve te fjales se qellimte, kuptimplote, sa edhe si kolorite ngjyrash te tingujve atraktive, duke prekur ne psiken e femres, se cfare e shtien per te buzeqeshur separi, qe te filloj goditja e embel e shenjes se pelqimit, deshires se saj mu ne loēke te zemres, derisa te vie te prekja e pare.
Femra kerkon gjithcka te bukur: edhe zerin, edhe tingujt e zemres, edhe koncentrimin ne mimiken e fytyres edhe levizjet e persosura te gjymetyreve e trupit, edhe fuqine shprehese te fjales edhe bukurine e te folurit, edhe thellesine e mendimit edhe guximin e shprehjes (kur ke te bejsh vertet, me nje femer te bukur, te zgjuar, te guximshme - femer e persosur:). Femra kerkon: bukuri, mencuri, guxim, mendjemprehtesi, shkurt pamje psiko-fizike krejtesisht te bukur! Mendje Aristoteli, guxim Spartaku, bukuri Prisli, ze Paganini, oratori Ciceroni, heriozem Mic Sokoli
shtat Ise Boletini, kulete Trampi... femra kerkon gjithcka ne nje person, derisa te afrohet tek pelqimi definitiv. Po tek femra e sinqerte, ekziston dicka krejt ndryshe per te ia mbushur mendjen per lidhje te perjetshme!

Po e zeme se u kryen te gjitha keto beteja me sukses, e je fitues dhe e ke dashnore apo grua edhe mendon se te don me te vertete, pa hile - te dhuron gjithcka fizike e psikike. A mund te jeshe i sigurte se vertet, te don dhe si mund ta dijsh se femra eshte si nje pjese e trupit tend, qe as nuk mund te merr fryme pa ty, as nuk mund te marresh fryme pa te - as nuk mund te levizni as gjymetyret pa njeritjetrin ne jete? Dashuri e vertete!

(s'dij kah dolen gjith keto fjale, kaq shpejt:) ruanazo femres qe t'i ruan syte!

RANAZO FEMRES QE T'I RUAN SYTE! Ja doli titulli:)

LLOJET E DASHURISE:

dashuri dinari
dashuri halli
dashuri kapitali
dashuri zori
dashuri rasti
dhe
DASHURI E VERTETE (deri tek kjo e fundit ka shumecka tjeter...)

GURI SYLAJ
17-05-05, 09:45
-DASHURIA SI SPORT
-DASHURIA SI BIZNIS
- DASHURI SI DASHURI

guri sylaj

Dali!Keq
25-05-05, 05:18
qka dini bre ju se qka asht dashnija:?: :lol:

Giovanni
25-05-05, 08:49
SYTE E FEMRES

Ne syte e femres fshehet gjithcka gjithcka qe eshte sekrete e dekrete. Ne shikimin e saj mund te dallosh dicka serioze, besnike, e sinqerte, por shumecka fshihet ne syte e gruas, dashnores, qe eshte shume veshtire ta vertetosh se vertet, te don pa hile.
Dihet e s'dihet se gjithcka fillon ne syte e femres, aty eshte pikenisja e dashurise (ne rast takimi), kurse ajo tiongellima e dashurise ndjehet edhe permes fjaleve e shkrimit. Fuqia shprehese ben shumecka eshte edhe terheqese qe ia remben shpirtin. Por, syte, syte e femres shpjegojne gjithcka. Femra separi dorezohet me sy, me shikim magnetik, impozant, nenshkruhet nenshtrimi i saj per aq sekonda sa mund te zgjati nje lufte e rrebte dhe e ashper psikologjike. Ferma dorezohet ne sy. Ferma rrembehet me sy. Po, cfare sushe e grabitin femren se? Ketu eshte enigma
fshehtesia, sekreti i nje jete te tere.
Nese femren, pas dorezimit te saj me sy, e rremben tingellima, ushtima
e fuqishme, me fuqine terheqese te tingujve te shpirtit te embel e sa te guximshem, kuptimthelle e sa ma shumedimenzionale eshte

FJALA E MASHKULLIT

Shigjetat e shikimit eksplodojne bukurine e dashurise ne maje te fjales duke e goditur shenjen mu ne mes, si nje shenjetar i persosur i fjales. Mvaret sa mund ta forcosh rrethin e mbreterise se ushtareve te fjales se qellimte, kuptimplote, sa edhe si kolorite ngjyrash te tingujve atraktive, duke prekur ne psiken e femres, se cfare e shtien per te buzeqeshur separi, qe te filloj goditja e embel e shenjes se pelqimit, deshires se saj mu ne loēke te zemres, derisa te vie te prekja e pare.
Femra kerkon gjithcka te bukur: edhe zerin, edhe tingujt e zemres, edhe koncentrimin ne mimiken e fytyres edhe levizjet e persosura te gjymetyreve e trupit, edhe fuqine shprehese te fjales edhe bukurine e te folurit, edhe thellesine e mendimit edhe guximin e shprehjes (kur ke te bejsh vertet, me nje femer te bukur, te zgjuar, te guximshme - femer e persosur:). Femra kerkon: bukuri, mencuri, guxim, mendjemprehtesi, shkurt pamje psiko-fizike krejtesisht te bukur! Mendje Aristoteli, guxim Spartaku, bukuri Prisli, ze Paganini, oratori Ciceroni, heriozem Mic Sokoli
shtat Ise Boletini, kulete Trampi... femra kerkon gjithcka ne nje person, derisa te afrohet tek pelqimi definitiv. Po tek femra e sinqerte, ekziston dicka krejt ndryshe per te ia mbushur mendjen per lidhje te perjetshme!

Po e zeme se u kryen te gjitha keto beteja me sukses, e je fitues dhe e ke dashnore apo grua edhe mendon se te don me te vertete, pa hile - te dhuron gjithcka fizike e psikike. A mund te jeshe i sigurte se vertet, te don dhe si mund ta dijsh se femra eshte si nje pjese e trupit tend, qe as nuk mund te merr fryme pa ty, as nuk mund te marresh fryme pa te - as nuk mund te levizni as gjymetyret pa njeritjetrin ne jete? Dashuri e vertete!

(s'dij kah dolen gjith keto fjale, kaq shpejt:) ruanazo femres qe t'i ruan syte!

RANAZO FEMRES QE T'I RUAN SYTE! Ja doli titulli:)

LLOJET E DASHURISE:

dashuri dinari
dashuri halli
dashuri kapitali
dashuri zori
dashuri rasti
dhe
DASHURI E VERTETE (deri tek kjo e fundit ka shumecka tjeter...)


Nuk kame deshire te ju ofendoj por sipas meje ti nuk je i martuar dhe as nuk jeton me ndonje femer ndoshta del me ndonje por nuk ki raporte serioze, kete e kuptova pas leximit te mesazhit tuaj.
Njeriu i martuar apo aj qe jeton me nje grua e kupton menjeher se personi me te cilin jeton a eshte e dashuruar ne te apo jo sepse menjeher shihet dhe kuptohet shume lehte.
Nuk po te shkruaj me por po te le te mesosh nga jeta dhe do ta kuptosh vet.

dr1ta
25-05-05, 11:30
Ku behet sikur nene ndaj teje :lol: :lol:

ARVANITI
25-05-05, 11:47
Ka edhe dashuri per lejeqendrimi :lol:

Luana
02-06-05, 05:49
.
Nuk kame deshire te ju ofendoj por sipas meje ti nuk je i martuar dhe as nuk jeton me ndonje femer ndoshta del me ndonje por nuk ki raporte serioze, kete e kuptova pas leximit te mesazhit tuaj.
Njeriu i martuar apo aj qe jeton me nje grua e kupton menjeher se personi me te cilin jeton a eshte e dashuruar ne te apo jo sepse menjeher shihet dhe kuptohet shume lehte.
Nuk po te shkruaj me por po te le te mesosh nga jeta dhe do ta kuptosh vet.

Edhe une pajtohem me fjalet e giovannit , me te vertet Odise nuk paske lidhje per asgje , thojn me nji fjal popullore : "Meson deri sa te jetosh " & "Provo dhe pastaj aktro " :wink:

Luana 8)

Odise
02-06-05, 08:06
More giovani e luana, juve iu qon me pi uje, e iu kthen pa pi pike uji ditenat partneri edhe nuk dini asgje kurre me ato mend, veē kujtoni se vertet iu don. ani ma giovani na la pamend, se po e dijtka menjehere lehte a e don vertet pa hile partneri/ja :wink:

une bre luana, kurre n'jete time nuk e kam provuar, as qe dij dicka ashtu
asisendi :oops:

*********************************
Drita, jufalemnderit se ti ia ke qelluar
*********************************

GURI SYLAJ
02-06-05, 09:13
Syte , flasin dhe heshtin, nga ta mund te mesojm e lexojm shume por une e kam nje keshille per Gjovanin e Luanen .
Nese doni te dini me shume per te pa thenen me fjale por qe flet shume me shume se fjalet , interesonu dhe gjeni litereatur mbi --GJUHEN E TRUPIT. Ketu do te keni rastin te mesoni shume per dashurine , per miqesin , per sinqeritetin, per rrenen, per mashtrimin sepse trupi ka nje gjuhe specifike dhe jasht kontrolles sone dhe pa vetedijen tone reagon drejt dhe realisht ne situata te caktuara. Une po ju japvetem nje shembull te thjeshte: nese ne bisede me nje person apo me shume , ju apo dikush tjeter i mban duart te kryqezuara mbi gjoks kjo eshte shenje me se e sigurt se juve apo personit ne fjale nuk i pelqen biseda apo rrethi ne te cilen ndodhet. Pra ketu keni rastin te mesoni shume edhe per vete edhe per te dashuren apo gruan por edhe per politikanet ton qe kur dalin ne ekranin televiziv jo rralle bien ne provim nga- gjuha e trupit-.

Me nderime Guri Sylaj

ARVANITI
02-06-05, 18:38
Ja si mund ta gjeni ne ju do gruaja apo ju tradheton: :wink:


Dilni ne ballkonin e shtepise dhe folni me komshien tuaj lart (ose posht). Mjafton ti thoni (p.sh.)
-Moj kuēke e degjeneruar.. :x
..dhe nese juve ua dredh gruaja, gjithe tradhtite dhe te palarat e saj u tregon komshija nje e nga nje.
P.sh. (komshija lart kthen pergjigjen :twisted: :twisted: )
-Kujt i thua kuēke ti, shih a te gruan tende qe s'la zuzar pa futur ne shtrat. Dje ishte me...pardje me ate te katit te pare...etj..etj..
Shkurt muhabeti te gjitha gjerat qe ben gruaja jote i merr vesh nga komshia.

***

Shaka :lol: :lol: :lol:

laliloli
02-06-05, 18:57
UNE MENDOJ SE EDHE MASHKULLI POR EDHE FEMRA SHUME LEHT MUND TA VEREJNE SE A E DOJNE NJERI TJETRIN SINQERISHT APO JO,SEPSE DASHURIA ARTIFICIALE NUK MUND TE MASKOHET .UNE PERSONALISHT DI NJA DY RASTE TE QIFTAVE TE MARTUAR KUR NGA NJERI PARTNER NUK KA DASHURI TE SINQERT DHE PER KETE E DIN EDHE PARTNERI TJETER .

Auberoni
02-06-05, 20:01
<< Si ta dijm se gruaja\dashura na don vertet pa hile >>


Thjeshte; ne puthje. Eshte gje qe nuk e din; e provon\shijon.

Luana
03-06-05, 00:20
More giovani e luana, juve iu qon me pi uje, e iu kthen pa pi pike uji ditenat partneri edhe nuk dini asgje kurre me ato mend, veē kujtoni se vertet iu don. ani ma giovani na la pamend, se po e dijtka menjehere lehte a e don vertet pa hile partneri/ja :wink:

une bre luana, kurre n'jete time nuk e kam provuar, as qe dij dicka ashtu
asisendi :oops:

*********************************
Drita, jufalemnderit se ti ia ke qelluar
*********************************

hmmmmmmmm Mos mendo qe je Moderator e je me i menqur jo http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a037.gif

Nuk ka nevoj te tregohemi ketu kush e sa ka dijeni por jemi ketu te bejm argetim sepse secili/a e din per jeten e vet se qka eshte mire dhe keq MISTER ODISE

titi
03-06-05, 00:25
o mos ma qo ZOT tradhtare se tybe nuk muj me dite sepse une nuk muj me ru tan kohen e edhe ajo munet mu sjell normal pa everejtun une

dr1ta
03-06-05, 10:33
hmmmmmmmm Mos mendo qe je Moderator e je me i menqur jo http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a037.gif

Nuk ka nevoj te tregohemi ketu kush e sa ka dijeni por jemi ketu te bejm argetim sepse secili/a e din per jeten e vet se qka eshte mire dhe keq MISTER ODISE


Loqko une e fitova nje 5-ce nga Mister Odise ...lalalalrattataaa http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/e035.gif

Kurvani
03-06-05, 11:28
hmmmmmmmm Mos mendo qe je Moderator e je me i menqur jo http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a037.gif

Nuk ka nevoj te tregohemi ketu kush e sa ka dijeni por jemi ketu te bejm argetim sepse secili/a e din per jeten e vet se qka eshte mire dhe keq MISTER ODISE


Loqko une e fitova nje 5-ce nga Mister Odise ...lalalalrattataaa http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/e035.gif
Dhe un jam me mendimin e Luanes.

e ti Drita qka the se ki fitu? hajde qarrosna oak te kafja e forrumit

Arb
05-06-05, 07:36
SI MUND TA DIJSH SE GRUAJA A E DASHURA VERTET TE DON PA HILE

A patjeter duhet ta dish a?

Odise
05-06-05, 14:19
arb shkri:
a pajeter duhet ta dijsh a?

***
duhet ta dij edhe me ty a fasim pahile, se lere ma ate jeten tjeter intime!

ndoshta dikujt as qe i ben pershtypje :wink:


*******

karvani (kurvani) e luana
verejtja e fundit per juve!


Odise

ARVANITI
05-06-05, 21:27
karvani (kurvani) e luana
verejtja e fundit per juve!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Luana
05-06-05, 21:42
arb shkri:
a pajeter duhet ta dijsh a?

***
duhet ta dij edhe me ty a fasim pahile, se lere ma ate jeten tjeter intime!

ndoshta dikujt as qe i ben pershtypje :wink:


*******

karvani (kurvani) e luana
verejtja e fundit per juve!OdiseOdise as mos ta marre mendja se me jep vrejtje ti mua , sepse une e kam dhen mendimin time nga jeta ime personale , kurse ti shko mesohu si me i nderu njerzit pak ma mire , se me qen ma i mire e ma i menqem kishte ndryshu edhe kjo tem e jotja qe e ke ber pa lidhje

albioni_nl
10-06-05, 23:17
Pershendetje Odise!
Me e njofte nje njeri thote populli duhet me e hanger nji these krype bashke,e me ju pergjegje kesaj pyetje nuk eshte lehte veq ruana zot prej sherrit te grave!!!Pershendetje e ishalla nuk shkelim ne derrase te kalbet! :(

Luana
11-06-05, 00:36
Pershendetje Odise!
Me e njofte nje njeri thote populli duhet me e hanger nji these krype bashke,e me ju pergjegje kesaj pyetje nuk eshte lehte veq ruana zot prej sherrit te grave!!!Pershendetje e ishalla nuk shkelim ne derrase te kalbet! :(

Ishalla nuk te qellojn drrasat e kalbta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odise
11-06-05, 01:20
Pershendetje Odise!
Me e njofte nje njeri thote populli duhet me e hanger nji these krype bashke,e me ju pergjegje kesaj pyetje nuk eshte lehte veq ruana zot prej sherrit te grave!!!Pershendetje e ishalla nuk shkelim ne derrase te kalbet! :(

po albioni, mjere kush shkele n'drrase te kalbte, se e verteton vet! :wink:

Reana
11-06-05, 06:31
*******

karvani (kurvani) e luana
verejtja e fundit per juve!


Odise


:shock: :roll:
Pse cka don te iu besh :evil: ???
A spo te pelqen mendimi i tyre, a???? :lol: :lol: :lol:
..euuuu qe ja pame hajrin komunizmit, bre... :( po sje i detyruar o bac, me pelqy mendimin e askujt....
Ndersa juve Luana e Giovani, mos gaboni me shprehe mendime tjera me Odiseun, se vaj halli per juve pastaj :lol: :lol: :lol:

sa i perket pytjes "SI..."

Pergjegjja eshte shume e thjeshte:DUHET ME PYET ME FJALE...
eshte cudi e madhe si njerezit kane aftesine e folurit, kominikimit, dhe mundesine per te pyetur, por megjithate preferojne paragjykimet e tyre ne vend te realitetit :? :? :?

explorer
11-06-05, 07:11
sa i perket pytjes "SI..."

Pergjegjja eshte shume e thjeshte:DUHET ME PYET ME FJALE...
eshte cudi e madhe si njerezit kane aftesine e folurit, kominikimit, dhe mundesine per te pyetur, por megjithate preferojne paragjykimet e tyre ne vend te realitetit :? :? :?

Reana, ėshtė nė pyetje sinqeriteti, ajo mund tė gėnjenė.

Reana
11-06-05, 07:18
sa i perket pytjes "SI..."

Pergjegjja eshte shume e thjeshte:DUHET ME PYET ME FJALE...
eshte cudi e madhe si njerezit kane aftesine e folurit, kominikimit, dhe mundesine per te pyetur, por megjithate preferojne paragjykimet e tyre ne vend te realitetit :? :? :?

Reana, ėshtė nė pyetje sinqeriteti, ajo mund tė gėnjenė.

Njeriu mund ta genjeje vetem veten :arrow: askend tjeter...

Ai/ajo dhe gjithe ata/ato qe mendojne se genjejne dikend, lajthiten keq :arrow: genjeshtra i ka kembet e shkurtera...Njekohesisht qe te genjesh per dicka kaq esenciale si dashuria, definitivisht i ben vetes me shume dem se kujtdo tjeter :idea:

explorer
11-06-05, 07:33
Njeriu mund ta genjeje vetem veten :arrow: askend tjeter...

Ai/ajo dhe gjithe ata/ato qe mendojne se genjejne dikend, lajthiten keq :arrow: genjeshtra i ka kembet e shkurtera...Njekohesisht qe te genjesh per dicka kaq esenciale si dashuria, definitivisht i ben vetes me shume dem se kujtdo tjeter :idea:

Gjithė ėshtė pėrdorur dhe pėrdoret ajo gėnjeshtėr! Nuk je dakord?

Odise
11-06-05, 07:42
*******

karvani (kurvani) e luana
verejtja e fundit per juve!


Odise


:shock: :roll:
Pse cka don te iu besh :evil: ???
A spo te pelqen mendimi i tyre, a???? :lol: :lol: :lol:
..euuuu qe ja pame hajrin komunizmit, bre... :( po sje i detyruar o bac, me pelqy mendimin e askujt....
Ndersa juve Luana e Giovani, mos gaboni me shprehe mendime tjera me Odiseun, se vaj halli per juve pastaj :lol: :lol: :lol:

sa i perket pytjes "SI..."

Pergjegjja eshte shume e thjeshte:DUHET ME PYET ME FJALE...
eshte cudi e madhe si njerezit kane aftesine e folurit, kominikimit, dhe mundesine per te pyetur, por megjithate preferojne paragjykimet e tyre ne vend te realitetit :? :? :?

*******E ku te fluturoj tash miza ty Reana? :?: :lol: aha po e dij, se je ne ushtrime avokature dado... thash se po lexoj diē te re :? po me pase qellua une afer atij komp. qe po i meshon ajo, cka ish ba? :P hajt dado bere ndonje pune te mencur, tu paste hajri! :shock:

Reana
11-06-05, 07:42
JO nuk jam dakord :roll: :roll: :roll:

Njeriu duhet te kete ndergjegjje dhe dinjitet pamarre parasysh femer apo mashkull :roll: :roll: :roll:
Realiteti mund te jete shume i hidhur, por duhet te mesohemi te preferojme me shume nje realitet te hidhur sesa genjshtra te embla...
natyrisht dikush nuk e ka sistemin e "imunitetit" te karakterit te pergatitur per t'u marre me realitetin dhe te qenurit i/e sinqerte!!!!

Odise
11-06-05, 07:50
ahaa kjo eshte mencuria juaj per temen ne fjale? :shock:

Reana
11-06-05, 07:59
ahaa kjo eshte mencuria juaj per temen ne fjale? :shock:

PO KJO ESHTE :wink:
me vjen keq qe dikujt duhet me lodra e me "telall" te ja perserisesh nje gje, e prapeseprape ai "dikushi/ja" i preferon bindjet e veta...

Disa persona kane probleme me egon e tyre, dhe nuk marrin JO per pergjegjje, disa te tjere preferojne iluzionet, e disa madje edhe genjeshtrat....

Odise
11-06-05, 08:05
reana, fjalori yt nuk meriton pergjegje


perseri

natenemire

Reana
11-06-05, 08:34
reana, fjalori yt nuk meriton pergjegje


perseri

natenemire

REALITETI DHEMB, ske faj :lol:
A po e don nje peralle, keshtu te stilit tend, pa asfare kuptimi, ndoshta te merr gjumi me mire??? :lol:

Tomori
11-06-05, 12:07
reana, fjalori yt nuk meriton pergjegje
perseri
natenemire

"Odise" ndigjo mire se e kam pa hile,, lexova shkrimet se si replikon me Luanen,Reanen,kurvanin e te tjeret.
Te them Tomori nje fjale me vjen keq per ty:
Po ndigjom Tomorin mos u fut ne diskutime me keta se po vazhdove kan me te ba qe te flasish me vetveten?!!!
A nuk sheh se te qojne verdall....prej meje kaq ti din ma tutje shnet?!!

Odise
11-06-05, 19:29
Tomori, mua me ēojne verdalle? :shock: jo ore djalo, nje klike qe shihet haptazi, une shprehu keqardhje, per te gjithe ata qe shpifin, mu per kete dhe hapa nje teme SHPIFJA SI GJEST PSIKOLOGJIK, I NJERIUT MA TE NDYER E MA TE POSHTER - se per ate cfare je, nuk mund ta hjeku askushi
qafet - e mbajsh me shendet! Gjithmone mendo, se e sielle vetem vetveten verdalle - po jo shkembinjte!

Vijoni temen e mos u merrni me njeritjetrin, se eshte poshtersi!

Kaq, per ata qe kane vesh!

Tomori
11-06-05, 20:25
Tomori, mua me ēojne verdalle? :shock: jo ore djalo, nje klike qe shihet haptazi, une shprehu keqardhje, per te gjithe ata qe shpifin, mu per kete dhe hapa nje teme SHPIFJA SI GJEST PSIKOLOGJIK, I NJERIUT MA TE NDYER E MA TE POSHTER - se per ate cfare je, nuk mund ta hjeku askushi
qafet - e mbajsh me shendet! Gjithmone mendo, se e sielle vetem vetveten verdalle - po jo shkembinjte!

Vijoni temen e mos u merrni me njeritjetrin, se eshte poshtersi!

Kaq, per ata qe kane vesh!

E GEZOFSH MENDEN PRA..SHNET?!!!

Luana
11-06-05, 22:43
"Odise" ndigjo mire se e kam pa hile,, lexova shkrimet se si replikon me Luanen,Reanen,kurvanin e te tjeret.
Te them Tomori nje fjale me vjen keq per ty:
Po ndigjom Tomorin mos u fut ne diskutime me keta se po vazhdove kan me te ba qe te flasish me vetveten?!!!
A nuk sheh se te qojne verdall....prej meje kaq ti din ma tutje shnet?!!http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025.gifhttp://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025.gifhttp://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025.gifhttp://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025.gifhttp://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025.gifhttp://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025.gifhttp://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025.gifhttp://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025.gif

Psikologu
12-06-05, 00:30
Pershendetje tė gjithve!

SI TA DIJM ....ishte pyetja ketu.
Nese shkruaj ne menren profesionale psikologjike , mundet tė mirret paksa e tepert , por pėr mendimin tim , nuk duhet tė thellohet njeriu ne ketė llojė fobie dhe tė merret me njė tė tillė , se a me don gruja apo jo`?
Dashria nuk don fjalė e as analizė , nė fakt ajo verehet vetė ne bazė tė reagimeve, fjaleve dhe sjelljes.
Ka raste qe dikush eshtė i obliguar tė don dikend me dhunė sepse ska rrugdalje tjeter, se aty dominon egzistenca , morali dhe ajo quhet si dashuri nwe mendjen e dikujm, por pėr mendimin tim ai eshtė dhunim total , sidomos pėr femrat tė cilat nuk kan rrugdalje tjeter.
Dashuria mundet tė jetoj tėrė jeten , ose tė mos jetoj , atehere nuk e qaj koken tė mendoj se a me don a jo , kaq di tė vleresoj edhe vetė , pa e pyetur fare.
Kaq pėr tash.
Nderime

Kupid
13-06-05, 02:25
SI MUND TA DIJSH SE GRUAJA A E DASHURA VERTET TE DON PA HILE?

kur ban syt xix vetem per ty.