PDA

View Full Version : Qfar mendoni pėr grupin Etno Engjujt?


Djali i keq
22-05-05, 20:14
Qfar mendoni per grupin Etno Engjujt.

Per mua jan shum class e pėr ju?

Djali i keq
22-05-05, 20:36
Ja disa tekse tė kėngėve.


Baby ti je bitch e bukur e mire por bitch
Me trup figure te mire po prapseprap je bitch
Tona kushtet I pate kampshtepizen afer detit
Po kurven sikur ti smun e man afer vetit
Shoqet e tua jane martu ti vazhdo rrugen e vjeter
Ti je vetem nje bitch dhe me asnje gje tjeter
Luftova per ty po ti krejt ndryshe ma ktheve
Ishe femna ime po shokve te mi ua theve
Sta kom prish kurre tona senet ti kom ble
Mki tradhetu sa ki mujt sa nuk muj as mi ngje
Nuk ka kthim per ty me te dasht ma nuk muj
Mos mu lut prosti` e mos me bjer as ne guj
Mki tradhetu nihere heren e dyte nuk e ha
Ti je per mu nje bitch e kthim per ty nuk ka
Tash te bjen tensioni se fjalet e mia I kupton
I rrespektoj femnat po jo edhe ciftin ton Bitch

Mos mendo ti ne kthim
Tani harroje ti
Emnin tim
Se zemer ti je bitch
Shko mushu edhe pak
Sikur nat per nat
Dhe kupto
Se zemer ti je bitch

Bejbi ti je bitch nuk mendove kur te thash
Nuk ndryshove permiresove andaj bitch je edhe tash
Dikur ishe e bukur e enderroja ēiftin ton
E tash me te pas ne krevet as viagra nuk ma con
Dikur ishe si peshk e tash u bone si balen
E ni kallabllak I madh trupin ty pernat ta nxen
Se ty nuk te del boll njo as me kon pika e djalit
Ti je vetem nje princeze e rrezume prej kalit ( ka..t )
Sonte te mush dikush edhe masanej te rreh
Dy tri turra ti jep e te shtin edhe me ngre
Se tash ti je bo profi per cdo ngjarje ne krevet
Kur o kon hera e pare ki harru tani dhe vet
Ti je bitch mos harro fati yt eshte ne erresire
Nuk mundesh para meje mu bo si qike e mire
Edhe ushtart e kforit te shfryhen ty ne trup
Dikur tkom pas femen e sot mu po me vjen turp
Bitch

Mos mendo ti ne kthim
Tani harroje ti
Emnin tim
Se zemer ti je bitch
Shko mushu edhe pak
Sikur nat per nat
Dhe kupto
Se zemer ti je bitch

Bejbi ti je bitch qe kurre ski nejt rahat
Nje ekspert I fekondimit qe mushet nat per nat
E une tkom dasht dikur tona senet I ki pas
Kerrin personal pare dhe dukat me thase
Kampshtepizen afer detit dhe shtepine larg qytetit
Por gabimin me ty une kurre sja fail vetit
Une ta kom hup dhe qaj sen o` kon lezet
Ne dhomen e tamajes dikur veres ne det
Po u ndame shyqyr e tash smuj me te kuptu ty
Nihere mqove ne rrote te sames e tash po don mu kthy
Po une sjom manjak me hi prap ne at tregim
Bitch profesionin mduket e ki trashegim
Hapat per mos me met vazhdimisht I ki perdor
Dhe I mjeri aj shqiptar qe ki mi met ne dore
Tash shko mushu dhe sdu me ni mo per at emen
Lamtumire “ mah luv “ dhe hasta la vista zemer


Bitch mos mendo ti ne kthim
Tani harroje ti
Emnin tim
Se zemer ti je bitch
Shko mushu edhe pak
Sikur nate per nat
Dhe kupto
Se zemer ti je bitchI qime nane si gjithmone baki nga katuni
Mas luftes erdh ne sheher dy banesa tri i nxuni
Dhomat i pastroi edhe shiltet i shtroi
Nji kalendar te adelines ne murin e vet e vnoi
E ka rregullu per qefi dhe e ka shti ne ram
Baki e thirrin krejt a e ka emnin bajram
Shpejt e rregulloj banesen dhe u bo ma rahat
Baki kojshi i ri baki i te te pestit kat
Hala pa knu gjelat chohet e bon fiskullture
Baki osht djale i mire por shume pak ka kulture
Psh naten vone kur krejt banoret jane gjume
Baki e leshon muziken me zo deri ne maksimum
E ne mengjez kur chohet prap ste len me pushu
Ne ballkonin e vet ja nise e chan dru
Dhe pastaj i shkun tepihat ne shkalla para deres
E na vujme prej pluhnit timit edhe eres

Ref:

Bakin e t`pestit kat e kom jaran edhe kojshi
Po culture ka shume pak shpesh heki prej tij
Nje shqiptar shume I eger me rrejt e ka zanat
Po prap e kom jaran Bakin e t`pestit katBaki jeton vet ne qytet e nuk punon kerkun
Baba i vet e man qe jeton hala ne katun
Ndersa ky ton diten nguc femna plaka gra
Nuk del ne ballkon kurr se tutet qe ka me ra
Nuk pagune uje rryme telefonin ja kane nale
Banesen tek tash e ka ble se nuk dojke me dale
Ne diskoteka ton naten ku rrine qytetaret
Kishe osht urbanizu ka nis mi shajt katunart
Por nji problem i vogel me ju ndodh kojshive
Baki kcen i pari sjau vnon menjen te zive
Kur e nalke keku rrymen i pari thirrke ntelefon
Jau shajke krejt baki me sha e ka zakon
E ka pse nji femen qe e kputke tu e rreh
Bakin fshtire e ki me ftof se shume lehte e ki me nxe
Me to mos bo problem se je shume ma rahat
Se nuk munesh mu shty me bakin e tpestit kat
Tash han vetch ramstek dhe nuk han mo burek
Baki osht bo shmek tash ka bo kerr edhe lek
Kah i boni ato pare nuk e din njeri i gjalle
Garant i ka mshu dikun se jo me njerse ne balle
Po qaj i vjetri ka mete hitch nuk ka ndryshu
Jon edhe shume sene qe per bakin nuk i kom tregu
Shume sene te kqija dhe per faqe te zeze
Pershembull baki man qen te sharrit ne banese
Ne mesdite nga dritarja baki nis e gjune me vo
Dhe gjithmone ta bon rrafsh dhe kurre ste thot jo
Dhe kur s`ka chka bon kur nuk ka naj pune tjeter
Ton diten ne lift te baneses tone te vjeter
Nja dy here pat mete beso ne rraje na pat teshe
Tu berrtite per ndihme banesen e pat chu peshe
Po at qen e kom jaran kshtu une jom shume rahat
Se prap e choj mire me bakin e te pestit kat


heyyy...
dua t'jem vetem me ty
baby...

T'lutem behu kurve se ma lehte me te nxan
ti tash nuk e din se per ty krejt i kisha dhan
t'lutem behu kurve qe ne fund mu kan me mu
e athere ftesen time s'kishe mujt me refuzu
se mas senev te flliqta kishe dasht mu ngul dikun
t'lutem behu kurve dhe ngulu bash te une
nje qind here e kam provu me tu afru
me ta ba me dije qe nuk jam qysh te kan than per mu
ti i urren reperat, playerat, mariuanen....
kur bjen fjala per Etno Engjujt ti shpesh naj shan nanen
per shembull ndonje nate kur ne televizion dalim
ti qohesh nga shtrati dhe e ndrron kanalin
taman kur vendosi me hjek dore prej teje
te qon zoti e sillesh tri-kater here per rreth meje
e ma prish naten dhe ma nuk t'shof me sy
t'lutem behu kurve qe ne fund mu kan me ty

Dua t'jem ne jete me ty... ne jete me ty...
dua t'jem vetem me ty... yeah...
pra t'lutem behu kurve...
yeah... yeah..
qe t'jem me ty... baby
t'lutem behu kurve baby...
qe ne fund t'jem me ty...

Ti munesh me perzi pune me ēdo shqiptar
me profesor, politikan, biznismen e gazetar
dhe ne fund kurve, zani kurve te kish dal
un jam ai baby qe krejt ti kisha fal
shtrohet pytja pse pot thom ty kurve mu ba
sepse tash je vajze e mire e menjehere me thua jo
e krejt ky sen e ka vetem nje senc
kur t'bahesh kurve ma nuk kam konkurenc
se kerkush nuk te kqyr ma me te qu ne shpi
perveē meje e ket sen e din mire edhe ti
baby ti m'ke tregu qe perkunder pames
ka femra qe qohen lirisht n'rrote t'sames
Falemenderes per shume sene, qe m'ke mush mend
ma ke ul mendjen dhe kam ra pak ne vend
e tash kur mendoj per ty nuk e kam lehte
t'lutem behu kurve apo r3.14

Dua t'jem ne jete me ty... ne jete me ty...
dua t'jem vetem me ty... yeah...
pra t'lutem behu kurve...
yeah... yeah..
qe t'jem me ty... baby
t'lutem behu kurve baby...
qe ne fund t'jem me ty...

Ti je magji qe me ngreh, ti je raki qe me deh
zemer tu mendu per ty masturboj ne WC
baby siden nuk e kam as katunar nuk jom
po tash ti kishe urbane e ky sen te pengon
kur te shoh me prehen kamt, truri nuk um punon
edhe organin ma qon, temperaturen ma vlon
por e di mir ku t'dhemb apo ēka te pengon
ti asnje mashkull nuk e don qe veshet gjon
nuk e don, nuk kerkon qe rep, black beat bon
por te un sillesh ndryshe bile bajat nuk ma bon
po tash po e ndrroj rimen se erva po me shkon
se krejt fjalet e mia po perfundojn me on
Baby ti tash mendon qe un me ty nuk jam i drejt
e di qe mashkujt rrenj, por nuk rrejn bash krejt
e kjo kang pom doket qe s'pom qon kerkun
t'lutem behu kurve qe ne fund te marr un

Dua t'jem ne jete me ty... ne jete me ty...
dua t'jem vetem me ty... yeah...
pra t'lutem behu kurve...
yeah... yeah..
qe t'jem me ty... baby
t'lutem behu kurve baby...
qe ne fund t'jem me ty...

Dua t'jem ne jete me ty... ne jete me ty...
dua t'jem vetem me ty... yeah...
pra t'lutem behu kurve...
yeah... yeah..
qe t'jem me ty... baby
t'lutem behu kurve baby...
qe ne fund t'jem me ty...Jeta jovo ndryshoi dhe shekulli I tmerrit u bitis
Ska ma shajkaqe ne kry tash ne kry ka vetem plis
Ska ma shkije palidhje ska ma dragana te zi
Tash ka vetem Kosove Jovadine ska ma metohi
Ska ma sps rts dhe ska ma Jna
Ska ma popa te flliqt jovo shkije ma nuk ka
Ska ma pare me nimije zero ska ma dinare
Ska ma shkina me musteqe qe dilshin ne Pazar
Ska ma raci ska tzi qe rrehshin cigarxhi
Ska ma bela-G qe ishin te lidht me polici
Ska ma autoblinda afer bankes se lublanes
Ska ma cd-ja te brenes e as te draganes
Edhe pse disave ju kan mete neper kerre
Ska ma srechni ljudi por familje moderne
Ti je ike ne serbi prźt mu kthy kur bohet mire
Po per juve jovo vetch ka me kon ma fshtire

Jovo vuk karagjiqin moti na e kena vjerr
Rada trajkoviqin secili ne unmik e mjel
Popi artemije I shtrire ne cement
E shtrin doren para neve I lyp 50 cent

Edhe mobtelat kan mu nal beso jovo shume shpejt
E kena valen 900 qe na sakatoj krejt
Jeta jovo ka ndryshu nuk osht mo si me pare
Ska ma shiftari jovo tash ka vetem shqiptare
Magjupt I kena perzane I kena chu ne serbi
Tash spo ka kush jovo kpucat me na fshi
Hajrije spikericen nuk e kena pa ma kurre
Kishen te bibloteka shpesh shkoj me pshurre
Ska ma morave partner tash ka chka don me pi
Mallboro fallc marihuana made in vushtrri
Une e rrespektoj fushaten kunder dhunes
Por jo per juve qe na patet ardhe n`maje te hunes
Ti shpreson qe krejt shkijet prap kan mu kthy
Mundet mu kthy najnjo qe osht qi ne kry
Jovo te kom thon nihere e pot e thom perseri
Me bo mu kthy ne Kosove kryte ne b*the ta shti

Jovo vuk karagjiqin moti na e kena vjerr
Rada trajkoviqin secili ne unmik e mjel
Popi artemije I shtrire ne cement
E shtrin doren para neve I lyp 50 cent

Me kujohet ma heret jovo ty te kom pase kojshi
Tash e kom shabanin qe ka jetu ne hajvali
Permendoret e juja kane pase fat tragjik
Sveti saven e kena chu ne kopsht zologjik
Jovo ti e njeh bojanin qe ne poste o kon drejtor
Tash ne grachanice me ni shati punon ne oborr
Ska ma bashkim vllaznim ska ma jugosllavi
Tash jeto si qen ne nji kamp diku nserrbi
Ha konzerva te qejve bashk me chetnikt e tu
Qe ni here ne jete te vet jon la e jon rru
Jeta jovo ndryshoi ska ma jugopllastike
Ska ma kthim per juve mshoj vule e pike
Ska ma me dal ne pazar mi mshef paret nbokserica
Tash ka vetem dardane ska ma kamenica
Ne emertime rrugore shkija ma nuk ka
Tash osht rruga e UCK-se sosht mo Jna

Jovo vuk karagjiqin moti na e kena vjerr
Rada trajkoviqin secili ne unmik e mjel
Popi artemije I shtrire ne cement
E shtrin doren para neve I lyp 50 cent100 kilogram mish dhe zjarri i ndezur ne oxhak
Ne mes te oborrit tash nje tavoline e mbushur pak
Dridhen femnat nga muzika sonte te gjithe tani kcejne
Ne kete tollovi te madhe nga nje gote te gjithe e thejme
Gramafoni nuk pushon ta chon chdo neutron
Proton ne trupin ma shume se bari te disponon
Biter Limon mos pi por qi mos rri ngreh weed ti weed ti
Nje femen me anej rrin wannabe amerikano chikano
Veshun me lakosta me dosta hajne tosta me bosa
Shume milet lezet nxehte po e sheh edhe vet
Ne kete neje kom refleks kom oreks per sex
Pi beks eks dhe nuk kam asnje kompleks
100% nese mbrenda hin dichka ki me ngreh
Ki mu nxe nese jo me bari atehere me naj femen t`re


Shake Shake, Bitch Shake ya boodiah
Oh man oh man its a prc partyah
Come on come all, n act crazyahh
Lady shake yo boody, make me feel sexyahh


Ngrehi bari i pari ntrip nket ven
Dhe pastaj e ndezin ngrehin secili tash me ren
Ketu jon Ibra nga Dibra Ermali nga Lezha
Baki i tpestit kat qe ja ka nise me shite tesha
Shabani nga Lluzhani Behari nga Gostivari
Nora nga Diaspora me origjine nga Vlora
Abeja nga Peja mad Lion nga Prishtina
Tarzani nga Lipjani dhe Van Dami nga Klina
Hip Hop Non stop kjo neje ta qet ynyren
Dhe ta shton disponimin e djersa ta mlon ftyren
Lezet sherbet kur dikush para teje nfushe I qet
Nxet termet prek dichka qe nuk e din as vet
Merr dicka eks me chu naj muhabet me kallxu
Qefin per me shut per ma mire naten me vazhdu
Dhe mu koncentru per me punu
Kurgjo anash mos me lshu e me perfundu

Shake Shake, Bitch Shake ya boodiah
Oh man oh man its a prc partyah
Come on come all, n act crazyahh
Lady shake yo boody, make me feel sexyahh
Ka dhe te tjera ........................

Shqiptari..
16-10-05, 06:17
1.THE BLOODY ALBOZ(TBA)-Unikkatili
2.Etno engjujt
PER MU VIJN MAS TBA-s..pik.
unikkatil4eva.

raptile
09-11-05, 14:35
per mu kengtari ma i mir asht unikkatili a grupi etno engjujt

Fshatari
01-12-06, 19:48
DRIDHET SHQIPTARIA

Xhon e gat trojet shqiptare krejt po I perfshim
Po shtrojm meze para vetes edhe raki po pim
Hajt krisja qiftelis me kang t'Selman Kadris
Se kshtu mlidhen bashk krejt bijt e Shqiptaris
Kshtu I don Shipnia krejt djemt nket voter
hajde pak pe knojna “Thrret Prizreni mori Shkodėr”

Se shum gzohet nana kur vjen Durrsi e Tirana
Dal n'bjeshk t'Rugoves me djem t'Pejes, e t'Gjakoves
Vjen Deqani me Mitrovic me zemer si luana
Vjen Kaēaniku pa frik bashk me to edhe Dardana
Vjen Gjilani e Prishtina Ferizaji edhe Klina
Shkojm n'Drenic e n'Prekaz pak rrina
Kur tvish sbon me harru edhe Krujen pa e ftu
Rrehe telin n'Gjirokaster Tepelen e Mallakaster
Has Mirdit Kuksin me thirr thirrne Korēen me rrethin
Thrras Tetovėn e Gostivarin bashk Ulqinin e Tivarin.


Refreni: 2x
Hajde vlla ma skem qka presim
1 her lindim 1 her vdesim
Kadal hasėm kjo esht fuqia
Kris alltija Dridhet Shqiptaria.

Lum un qe jom Shqiptar valon Shqipja ne kto treva
Kris alltija mal mi mal kur vjen Bujanovci e Presheva
Pasha plisin besen sta theva te Suhareka e Malisheva
Thirrni djem azgana nga Gollaku e Podujeva
Kam thirr Plav kam thirr Gusi Hot e Grud edhe Malsi
Kam thirr Dibren Ohrin Strugen mere Lezhen edhe Puken
Vjen Ēameria vjen Janina ka Shipnia plot djem trima
Manastiri ka qu fjal gjithsesi un kom me ardh
Besen e Shqiptarit vlla e ki herdokur te ju do tvi
Se edhe Zoti e ka thon mu dok e madhe kjo Shqipni
Me tradita e zakone me kanun e me behone
Me qytetar e katunar na shkrun nball se jem Shqiptar
E kem kuq Flamurin me gjak me dek 1 her na doket pak
Edhe nana kur lind fmi si ka per veti po per SHIPNI
Me Shqiponjen 2 krenare na vnoj ngjum nana Shqiptare
E flasim veq 1 gjuh qe I thojm GJUH AMTARE.


Refreni: 2x
Hajde vlla ma skem qka presim
1 her lindim 1 her vdesim
Kadal hasėm kjo esht fuqia
Kris alltija Dridhet Shqiptaria

Me vise e qytete lumenj kodra e qyteza
Shqipen se harroj kurr Zara e Preveza
Kur tvish mos harro mi qu Vlores porosi
Kur tniset per me ardh le ta mer Flamurin n'gji
Peshkopia e Kavaja Fieri Berati na sjell gzimin
Thrras Lushnjen Elbasanin Koplikun Saranden e Shengjinin
Molla kuqe osht e jona tjeter kujt sja japim kurr
E thrrasim Pogradecin bashk me Bajram Curr
Per me kris e per me shkru na thot truni na qet dora
Vin vllaznit me miliona qe jon andej ka Diaspora
Le t'ndin bota mbar kshtu rrin bashk poplli Shqiptar
Sdel krajl as sulltan qe mun me zhduk ket far
Shkova ka shkova me ket dhe asnjo se ndrrova
Djemt I ki gjall HEJ SHIPNI mos thuj marova
Se shesim as se falim I knojm kang patriotike
Harten e qendisim vet SHIPNI ETNIKE.

Refreni: 3x
Hajde vlla ma skem qka presim
1 her lindim 1 her vdesim
Kadal hasėm kjo esht fuqia
Kris alltija Dridhet Shqiptaria


ALBANIAN :

Une jetoj kuq e zi marr frym Shqip
shoh kuq e zi gjaku m'rrjedh Shqip
jetoj ktu me fis me tradit e bajrak
me kanun e me ligj me fis e me gjak
Ku dhe guri osht i amel ku dhe vendi ka fjal
dhe ku nihet pushka kur ke na ka lind djal
dhe ku shtrohet sofra fillon nxehet votra
ku dhe pika ma e dobt ne moral osht motra

[Refrain 2x]
"Red n'black i dress eagle on my chest
It's good to be an ALBANIAN
Keep my head up high for that flag i die
I'm Proud To Be An ALBANIAN"

Yo,yo,yo,yo kuq e zi me rrjedh gjaku neper vena
e ne qdo qelize gjall shpendi me dy krena
vend i bekum tona senet ktu i gjen
mos te folim vese edhe guri ketu vlen
vjetersina e gurina malet plot me barot
det e bregdet fusha te ujituna me lot
me fisnik e fise me lahuta e qifteli
me nje emer te madh te shenjt SHQIPNI...

[Refrain x2]

Une shoh kuq e zi ,jetoj vdes kuq e zi
marr fryme kuq e zi besoj kuq e zi
jetoj ku kanga jepet si kushtrim
si ne fushebetej si nje lindje e varrim
ku shqiponja ulet i ngul thonjt e ulet ne toke
ku fjala ka peshe qe nuk matet me "ok"
ku vijat e dores thojn njetin tregim
ku rrudhat ne ball flasin per mundim
Flas kuq e zi ,godas kuq e zi
une degjoj kuq e zi ,shenoj kuq e zi
nji dashni me vlon per ket fis e ket far
pra zemra jeme I'm Proud To Be SHQIPTAR !!!!!!

Guri i madh
02-12-06, 01:39
Qfar mendoni per grupin Etno Engjujt.

Per mua jan shum class e pėr ju?
met tregue drejt ndoshta me hidhrohesh po tregojsa her dalin ne televizon apo radio une e ndrroj kanallin nuk mundem me i ndegjue

AL-STAR
02-12-06, 19:16
Grup i mire jo keq

arton121
17-12-06, 20:22
op nuk jan te keq,sa per kosov veq tornados jan ma te fort