PDA

View Full Version : BOJKOT TOTAL


une72
31-05-05, 13:12
E SHOH TE ARSYESHME QE UNE TE TERHIQEM NGA KY FORUM SEPSE SISTEMATIKISHT ME FSHIHEN POSTIMET E MIJA ,NUK E DI PSE ?,KETE E DIN ME MIRE MODERATORI,POR NESE MENDON SE KAM FYER DIKEN APO BEJ PERCARJE LE TE I POSTOJE POSTIMET E MIJE TE SHLYERA QE TI LEXOJE KREJT FORUMI,DHE PASTAJ ATA LE TE VENDOSIN,

I NDERUARI MODERATORE KET EGJE ME DUKET SE E BEN VETEM ME ATA NJEREZ TE CILET POSTIMET E TYRE NUK U SHKOJNE PER SHTATI ATYRE DHE KESHTU POSTIMET FSHIHEM ME PRETEKS SE KEMI OFENDUAR,NE REALITET NE KEMI KTHYER VETEM PERGJIGJE TE MERITUER PYETJEVE PROVOKATIVE TE ATYRE QE MBROJNE INTERESAT E DIKUJ TJETER

P.S. JU LUTEM QE KJO TEME MOS FSHIHET NGA FORUMI SEPSE ATEHERE E TREGONI VETEN SE ME TE VERTETE JU PAGUAN DIKUSH QE JU TE BENI PERCARJE DHE NXITJE FETARE NE MES SHQIPTAREVE

explorer
31-05-05, 13:21
Mendoj se bojkotimi i atyre qė mundohen ta bėjnė hoxhėn :arrow: prift dhe priftin :arrow: hoxhė ėshtė i mirėseardhur!

Kalofshi mirė :wink:

florian
31-05-05, 23:07
E SHOH TE ARSYESHME QE UNE TE TERHIQEM NGA KY FORUM SEPSE SISTEMATIKISHT ME FSHIHEN POSTIMET E MIJA ,NUK E DI PSE ?,KETE E DIN ME MIRE MODERATORI,POR NESE MENDON SE KAM FYER DIKEN APO BEJ PERCARJE LE TE I POSTOJE POSTIMET E MIJE TE SHLYERA QE TI LEXOJE KREJT FORUMI,DHE PASTAJ ATA LE TE VENDOSIN,

I NDERUARI MODERATORE KET EGJE ME DUKET SE E BEN VETEM ME ATA NJEREZ TE CILET POSTIMET E TYRE NUK U SHKOJNE PER SHTATI ATYRE DHE KESHTU POSTIMET FSHIHEM ME PRETEKS SE KEMI OFENDUAR,NE REALITET NE KEMI KTHYER VETEM PERGJIGJE TE MERITUER PYETJEVE PROVOKATIVE TE ATYRE QE MBROJNE INTERESAT E DIKUJ TJETER

P.S. JU LUTEM QE KJO TEME MOS FSHIHET NGA FORUMI SEPSE ATEHERE E TREGONI VETEN SE ME TE VERTETE JU PAGUAN DIKUSH QE JU TE BENI PERCARJE DHE NXITJE FETARE NE MES SHQIPTAREVE


KETO SHKRIME ESHT GJE NORMALE QE TJU SHLYHEN , KE SHKRUAJTUR 5 RRJESHTA DHE KE HAPUR OBJEKT BISEDE TE PAFUND UN VURA NE DUKJE NJE PJES TE MESAZHIT TEND .
ME DUKET QE SHUM NGA JU E KENI MARR OSE KEQ KUPTUAR OBJEKTIN BAZ TE KETIJ FORUMI , QE ESHT NJOFJA E NJERZVE BASHK DISKUTIMI E TEMATIKAVE TE NDRYSHME DHE BASHKPUNIMI ME NJERI TJETRIN GJE QE ME DUKET QE SHUMICA E ANTAREVE NUK PO E BEJN ME .
DHE NE SHUM RASTE GABIMET TUAJA I PAGUAJM NE QE NE FORUM KEMI LIDHUR .

Psikologu
01-06-05, 06:28
Qdo 2 apo 3 dite mirret BANN ne adresen ku shkruajm un dhe nje numer shok te mit nga po ky internet caffe .

Ndersa moderatoret jan shum mirenjohes mes vete , dhe per hir te njerit e bejn IP block , sepse u vret nje Krishteri ajo qe shkruhet per Biblen e shum shum qka jo .

Eshte be shtir edhe te postosh CITATE BIBLIKE ne forum , qka kam un faj pse bibla eshte plot PornoGrafi

Un sjam ka i qes prej vete , vetem thjesht Bibel edhe me Burimet e saja .

Sidoqoft u falemnderoj moderatoret , qe e blokojne adresen palidhje .

Kaloni mireKetė qe e thuani duhet tė kafshoni buzen e tė mendoni mirė.
Ti mendon se njerezit janė tė tilllė qe vdesin per Bibel sikur Ti dhe Company . qė vdesin pėr Kuran,Jo, mos mendo ashtu.
Libra eshtė liber dhe ajo nuk tė benė njeri aspak dhe nuk tė dergon nė rrugė tė mirė tė Zotit , nese ti ke zemren e prishtė.
Shifet kjart sa shumė je edukuar ne Kuran si njeri, e nese Zoti i don njerezit si ti , atehere ai qenka qmendur ose qenka plakur.
Faktet qe ti thua i ke sjellė nga Bibla , janė vetem 3% qe ti je bazuar ne disktutim, tė tjerat janė fjalė muhalife, ofenduese pėr tė gjithė debatuesit qe ti ke pasur tė bejsh , pamvaresisht gjnin e tyre , pra vetem qe kan qenė ne idealin KOMB ku ti je kunder kesaj, ose qe kan qenė besimtar tė krishterė.
Mos harro se Ti je i bindur qe faktet tuaja nga Bibla kan dalė si fakte , por ti ke sharruar aq shumė e aq poshtė , sa qe ske pas asnjė faktė tė pergjigjesh ne mrojtjen e Kuranit apo Muhamedit qe unė personalishtė tė kam derguar.
Pra kur thuhet nga ana e juaj se Islami eshtė kapaku i gjitha besimeve atehere sduhet tė ketė gabime tė tilla,sikur se ka sot, e sa i perket asaj pėr IP tandin, sikur une tė isha moderator nė atė forum , sdo tė lejoja qė tė postosh asnje here nga Internet Caffe ,sepse vetem me njė IP ke tė drejt te kesh njė nofkė e jo me dhjetra qe ti ndoshta fshihesh pas tyre , atehere besoj se duhet tė jesh i kenaqur qe poston akoma nga Internet Caffe me shumė nofka.

I krishteri
02-06-05, 00:46
*************
Ndryshuar nga Murgesha.

Psikologu
02-06-05, 13:36
Kerkoj ndjes desha te them Nenforumi Mesime nga Bibla :roll:

Shihet sa persona shkruajn aty .... shko qeli edhe nje 10 tjera dhe behu kinse jan kyq shum te krishter aty dhe po postojn materiale po debatojn mes vete ...

Keshtu i nderuar nuk ke te drejt tė flasesh, sepse thenjet e tilla janė pa fakte.
Aty nuk hyn askush me dy nofka .
Largohu nga ajo bindje.

florian
02-06-05, 22:02
Kerkoj ndjes desha te them Nenforumi Mesime nga Bibla :roll:

Shihet sa persona shkruajn aty .... shko qeli edhe nje 10 tjera dhe behu kinse jan kyq shum te krishter aty dhe po postojn materiale po debatojn mes vete ...

jam musluman dhe jam krenar . POR!!!!!!!!! esht fakt qe vendet katolike jan pa luft dhe tani te gjitha , e njejta gje smund te thuhet per fen muslimane.

Prandaj ndoshta tema qe thoni ju nuk esht kaq shum e shikuar.

une72
06-06-05, 11:48
Kerkoj ndjes desha te them Nenforumi Mesime nga Bibla :roll:

Shihet sa persona shkruajn aty .... shko qeli edhe nje 10 tjera dhe behu kinse jan kyq shum te krishter aty dhe po postojn materiale po debatojn mes vete ...

jam musluman dhe jam krenar . POR!!!!!!!!! esht fakt qe vendet katolike jan pa luft dhe tani te gjitha , e njejta gje smund te thuhet per fen muslimane.

Prandaj ndoshta tema qe thoni ju nuk esht kaq shum e shikuar.

---------------------------------------------------------------

E KE MIRE QE THUA SE VENDET KATOLIKE NUK KANE LUFTE ,SEPSE ATA LUFTAT E TYRE I BEJNE NE VENDET MUSLIMANE,PER TUA SHKATRUAR MORALIN PER TUA UZURPUAR PASURINEE SHUME GJERA TJERA ,PRANDAJ NUK KA LUFTE NE VENDET KATOLIKE

explorer
21-06-05, 10:08
Deri tė lirohet nga moderimi rrugaēi "Psikologu", i cili nuk e kupton se kur shkruan diēka si moderatorė, nuk e shkruan veē nė emrin e ti por edhe nė emrin e FD; psh kur shkruan "tė gjitha femrat muslimane do tė bėhen prostituta mbas vdekjes veēse janė muslimane", edhe unė do tė bojkotojė kėtė Forum dhe sipas meje, me njė moderatorė tė tillė nuk e meriton emrin Dardania.

Psikologu rrugaē, evangjelizimin e shqiptarėve harroje se tash je moderatorė dhe nuk falen mposhtėsirat e tua duke promovuar tolerancėn.


Mirėmbetėshi

Psikologu
21-06-05, 10:53
Deri tė lirohet nga moderimi rrugaēi "Psikologu", i cili nuk e kupton se kur shkruan diēka si moderatorė, nuk e shkruan veē nė emrin e ti por edhe nė emrin e FD; psh kur shkruan "tė gjitha femrat muslimane do tė bėhen prostituta mbas vdekjes veēse janė muslimane", edhe unė do tė bojkotojė kėtė Forum dhe sipas meje, me njė moderatorė tė tillė nuk e meriton emrin Dardania.

Psikologu rrugaē, evangjelizimin e shqiptarėve harroje se tash je moderatorė dhe nuk falen mposhtėsirat e tua duke promovuar tolerancėn.


Mirėmbetėshi

Ti explorer:

Sė pari rrugaqllakun ndale pėr veti dhe dergoja babes si shperblim , sė dyti lexo mirė se perse e kam shkruar ashtu;
Tė gjithė e din , por edhe ti se qe sa vite , katoliket sulmohen me fjalė si pedera , prostituta , lezbeja, pedofila etj etj ,dhe pėr ketė po marrkan Diplomė e ste paska ra ty ne sy hiq njė shkrim i tillė,, e kjo e tjetra po.
Por ske faj , dikush e shef qimen ne syrin e dikuj e bullin se shef ne tė vetin.
Kur tė shkruash ose tė mesosh se cka ėshtė kritika duhet tė mesosh edhe gjuhen e shprehjes nė kritikė sepse huliganizmi nuk ėshtė kritikė ai ėshtė vetem dijeni e mbledhur neper rrugė aty ku edhe qent janė tė pranishem.
Ti me atė shprehjen tende tregon se je zgjaur nga gjumi tash , pra
hynju varg e vi shkrimeve qe sa vite dhe lexo se sa e sa here tė krishteret janė sulmuar ne menyren ma brutale, por jo vetem kaq , por edhe tė krishteret shqiptarė , shkrimtar , heronjė dhe njerez me famė boterore.

Si tė duket TY kur besimtaret musliman e quajn cdo femer qe diskuton ketu kurvė , lavire , laperic , lezbejk etj , a thua si e ndin ato veten , e ti a je femer a mashkullė ne ketė rast.
Meso gjuhen e kritikes mė mirė.

ARVANITI
21-06-05, 11:02
Ne nenforumin qe moderon, duhet te jete i "paanshem" ndersa ne te tjeret duhet te shprehe lirshem mendim e tij.

explorer
21-06-05, 11:04
Ti Psikologu,

E din ti shumė mirė se edhe ata i kam kritikuar por ata nuk ishin moderatorė. Reagoj kėshtu se ti si moderatorė sė pakti ma ke fyer nėnėn siq fyejn veē rrugaēat dhe tani shkon e promovon tolerancėn (hiporkizi i thojnė kėsaj apo?) pra mos dysho se mashkull jam.

Odise
21-06-05, 17:34
Perkrahu mendimin e Arvanitit -moderatori duhet te jete i paanshem!

Kolegut tim Psikologut te nderuar, i kishja bere nje keshille vllazerore: kerko falje publikisht, per krejt ato ofendime ne adrese fetare edhe le te vijohet mirembajtja e rregullit te forumit e te vllazerise shqiptare!

Mendoni se shkrimet mbesin e nuk i merr era!

Juaji

Odise

Psikologu
21-06-05, 18:34
Ti Psikologu,

E din ti shumė mirė se edhe ata i kam kritikuar por ata nuk ishin moderatorė. Reagoj kėshtu se ti si moderatorė sė pakti ma ke fyer nėnėn siq fyejn veē rrugaēat dhe tani shkon e promovon tolerancėn (hiporkizi i thojnė kėsaj apo?) pra mos dysho se mashkull jam.

Explorer i nderuar.

Nese e merrni se une ju kam fyer nga nėna ju kerkoj thellsisht falje , por njė gjė tė tillė sdo ta bejė , ne fakt nena e jote ėshtė shqiptare dhe jo muslimane, pra shqiptare me besim musliman.
Aq sa do tė mendoja ta fyja nenen time , aq do tė mendoja ta fyej ose shaj nenen e dikuj , sepse ky nuk ėshtė stil i imi , edhe nese do tØ vinin deri ne dy luftim.
Pra, e din arsyen se perse jam shprehur ashtu pėr femrat muslimane dhe se kam besuar qė merret edhe pėr nenat shqiptare, se e themė prapė , ato janė shqiptare me besim musliman , katolik ose ortodoks.
Mos e merrni pėr tė keq.
Nderime

DEA
21-06-05, 19:29
I nderuari Odise

Psikologu as obligim moral, nuk e ka te ju kerkoj falje ekstremistave te forumit.Quditem me guximin tuaj, kinse intelektual te bani nje kerkese te tille per Psikologun, kur ne te gjithe e njohim dhe e dijme se sa ka duruar ai posaqerisht nga keta qe ti kerkon tju kerkoj falje.


DEA

halla e madhe
21-06-05, 20:25
Odise_Nuk e shof aspak te arsyshme qe Psikologu ti kerkoj falje nji antari te till siq ishte EXPLOER.shkrimet e tij ishin ne shumicen e rasteve te papjekura dhe provokuse.Nuk ja vlen qe nji Personalitet siq eshte Psikologu ti gjunjezohet kesaj intrige.Puna e psikologut cmohet me rrespekt prej antarve te Fd, edhepse asht kritikuar shume keq, ndegjegja e tij i shte e persosur dhe plot durim.
Mbese me shprese qe te shqyrtohet ky problem sa me pare!
Me nderime;halla

GURI SYLAJ
13-07-05, 08:38
Me vije shume keq qe dola edhe ne kete faqe por kete e bera per dy qellime te caktuara:

1. Te gjithe atyre qe mendojn se ne shkrimet e mia ka pas dicka te qellimeshme personale ndaj dikujt , i kerkoj publikisht falje.

2. Per mua ,asnje fyerje ne kete forum, nuk eshte me e rende se kur dikush merr guximin t'i thot dikuj argat sllavi pa e njohur dhe pa ndonje aresye e kjo eshte edhe me e rende kur vjen nga nje Akademik.Megjitheate , ne kete rast une mendoj se kam qene vetem pasqyre, ku secili e ka pa surratin e vet.

Moderatoret duhet te jene te pa anshem por ata edhe nuk duhet te fyejn, duhet te jene shembull.

Me nderime Guri Sylaj

eksplozivi
14-07-05, 17:19
Me vjen keq qe une si anetare i posa regjistruar po inkuadrohem ne keto tema. Pamarreparasyshe, nuk kam qene i vetedijshem qe ne mes te shqipetareve ende po ekzistojka percarja fetare dhe me te vertete kjo me preku shume.

Per te mos gjetur veten ne kesi pozita te palakmueshme, per te mos u ndare ne grupe dhe per te mos patur percarje velazerore, une sygjeroj qe forumi Bota Shpirterore, apo me sakte nenforumet Feja e Shqiptarit, Mendime nga Kurani dhe Mendime nga Bibla, te fshihen nga Dardania.de.

Me respekt per te gjithe vellezerit dhe motrat shqipetare

Eksplozivi.

Odise
14-07-05, 23:49
Ndryshuar nga Murgesha.

Odise
15-07-05, 18:33
Ndryshuar nga Murgesha.


***Murrgesha, nuk e ke ndryshua shkrimin tim per e ke fshij dhe per te gjitha qe ben, nje dite do te japesh logari!

Ktheje ketu shkrimin tim!

Kastri
24-07-05, 11:54
Pershendetje

Me keqeardhje konstatohete se te gjithe Moderatoret e nderuare jane perkrahes te LDKse,qka nuk jame kunder por nuk eshte e drejte se po hiqene shkrimete e mendimite ndryshe.

Me nderime te nderuare.

Psikologu
24-07-05, 13:25
I nderuari Kastri!

Pamvaresisht se kush dhe si ka bindje qofshin ato politike, fetare , sociale , shoqerore etj , ka te drejt te shpreh mendimin e vete ne cdo kohe dhe ne cdo variacion gje e cilla eshte deshmuar ketu ne FD , por nese debatet dhe diskutimet shkojn ne etiketime , fyrje dhe nenqmime te pa baza dhe te pa fakte , e dini edhe ju mire se moderatoret posedojn ate te drejt te fshijn shkrimet e anetarve te cilet postojn.

Ky forum nuk ka pasur cenzur deri me sot dhe besoj se nuk do te kete , e nese do te ndodhte nje gje e tille , te jeni i bindur dhe i besuar se edhe une do te ngritja zerin kunder animeve , pamvaresisht se te ciles menyre jane ose qofshin ato.

FD eshte i njohur per pa anesimin e tij dhe per menyren me demokratike te shprehjes dhe fjales se lire , cka edhe deshmon pjesemarrja e anetarve nga te gjitha trojet ku jetojn dhe veprojn shqiptaret.
Nuk e kam qellimin te kundershtoj shkrimin e juaj , por vetem te ju garantoj se nese vjen deri te cenzura ( cka se besoj qe vjen ) une i pari do te jem ai qe do te ngris zerin dhe te jem ne krahun e drejtesis .

Nderime.

Bond
24-07-05, 14:37
I nderuari Kastri, nė boten e civilizuar por edhe tė pacivilizuar tė gjitha pakenaqėsitė, protestat, revoltat, demonstartat, padegjueshmerit qytetare deri tek PUĒ-et lindin atėherė kur liritė dhe te drejtat e njeriut cenohen.
Qe tė jem ma konkret kisha pas deshirė tė di se ku u cenuan keto te pėrmendura ndaj juve z. Kastri, pasi qe nuk kam njohuri se ju ėshtė fshi ndonjė shkrim, ju ėshtė kufizuar shprehja e mendimit tė lir, keni qenė nė ndonjė menyrė i diskriminuar nė aspektin e debatit nė ketė forum.
Ēuditem me ankesėn tuaj, dhe e konsideroj plotėsisht tė pavlefshme.

Atė qė e paska potencuar Psikologu ėshtė plotėsisht e vertetė dhe nuk e shof tė arsyeshme tė perseris, por vetėm ta sjelli njė deshmi tė fortė me ketė.
http://www.dardania.de/v2/board/viewtopic.php?t=5482
Me thuaj z.Kastri nese keni marr pjesė ne diskutime ne ndonjė faqe shqiptare a lejohet njė temė e tillė nė ndonjė nga forumet e tjera kesi fyerje per perfaqasuesit legjitim te popullit, pa marr parasysh bindjet politike?
Sikur tė ishi ju i sinqertė do kishit kerkuar qe njė temė e tillė tė mbyllet sikur mė lartė qe keni kerkuar pėr nje temė tjeter!
Por ju jo qe nuk kerkoni tė mbyllet kjo temė por nxitoni pėr tė konfirmuar ato qė janė shkruar nga nikoqiri, ndersa moderatoret e kesaj faqe nuk e pengojnė as kete temė!

Pra me kete deshmoni ju z. Kastri se moderatoret qenkan tė njė krahu dhe tė njianshėm.

nuk di si po ke guxime apo jeni i paguare, ose me te vertete nuk shihni me large se hunda qe keni e cila ,po te mos ishte do kishite kulloture Bari
Z. Kastri e shkeputa kete qe shkruani ju, per tė deshmuar se sa jemi ne diktator dhe ngulfatim shprehjen e mendimit tė lirė, e ne ketė rast ky nuk ėshtė mendim i lirė por ofendim bile edhe i rėndė, e nuk ėshtė i vetmi por nuk po hyj te kerkoj edhe shprehje tjera qe perdorni ju ne ketė forum.
Nuk e kam fjalen se vetėm ju perdorni shprehje tė tilla apo ngjashėm por pasi qe ankesėn tuaj e konsideroj si tė paarsyeshme totalisht e solla ketė shembull.

Z. Kastri, tani edhe njė sqarim tė terthortė pasi qe nuk e kam tė qartė sa duhet ankesėn tuaj, (ku po gjuan pasi qe kam pershtypje tė thellė se e ka njė bisht mbrapa ankesa juaj) me duhet tė ju them edhe nji gjė se; janė njė grup njerėzish tė cilėt vuajnė nga idolatria, e pėr tė diskualifikuar kundershtarin perdorin shprehjet dhe sulmet mė tė egra e mė tė pacipa duke sulmuar bashkbiseduesin si ”proserb”, ”kunder UCK-sė”, ”komunist”, ”kriminel”, ”spiun” etj. e ne realitet vetėm se e diskreditojnė dhe diskualifikojnė vetveten e jo kurrė personin apo ne raste te shumta nji perqindje te madhe tė kombit.

Me nderime Bond

Kastri
24-07-05, 15:47
Pershendetje

auuuuuuuuuuuuuu,sa i madhe qenka ber ky shkrime i imi,fijuuuuuuuuuuuu.
Une i nderuare Psikologu edhe ju i nderuare Bondi,nuk jame ankue por vetem e kame konstatue nje gje te cilen e kame pa ashtu si edhe e kame shkrue.

Se a me jane fshi shkrimete.....une nuk po te theme kurgje.
Edhe une kurre nuk kame ofenduare pa qen i ofenduare,edhe ate jo nje here por shume here bile nga ky persone qe e paskame ofendue ,pa nderprere ofendohem,por kurre nuk jame ankue.

Edhe i nderuari Bondi une kurre nuk flase me bishte edhe ,te jeni i bindure se kur te kame diqe me bishte do te drejtoheme ne PRIVATE,sikur qe te jame lajmrue nje here juve edhe nje here Murgeshes.

Shume here jame pregatiture te ju lajmrohem ne PRIVATE ,por e kame fshi shkrimine edhe e kame vazhdue,sepse nuk e kame pa te nevojshme te jeme ADVOKATE i dikujte,edhe PSIKOLOGUTE kame dashte i shkruaje ,por e kame lene te rrjedhe puna keshtu si po rrjedhe.

Po ju le te pershendeture edhe me keqardhje qe qenka bere kjo tollovi nga ai konstatime i imi qe edhe e kame ceke se kurgje nuk kame kunderte, vetem nese fshihene mendimete e ndryshme atehere po.

MemphiSx
10-08-05, 14:24
Pershendetje

Me keqeardhje konstatohete se te gjithe Moderatoret e nderuare jane perkrahes te LDKse,qka nuk jame kunder por nuk eshte e drejte se po hiqene shkrimete e mendimite ndryshe.

Me nderime te nderuare.

Rubrika te Politika kontrollohet nga nje Moderator i cili deri me tani ka Moderu ne menyre perfekt pa anime e dallime partiake
Qdo Temė apo Forumist qe i tejkalon rregullat e Forumit Dardania.de,shkrimet perkatsisht Forumisti shlyhen ose Largohet nga FORUMI


Me Respekt

MemphiS