PDA

View Full Version : *** Ju Poezon Kodra***


Kodra
04-06-05, 22:51
*********
*********
*********

Kokėtrashėve


Zgjohemi nė mėngjes
nė ora gjashtė
pse tė jemi
aq kryetrashė

Tė jemi tė zgjuar
tė jemi pėr KOMB
sepse zoti, mund
tė na e qoj ndo`j KOB

Kodra
04-06-05, 23:07
**********
**********
**********


Pėr tė gjithė NE


Sa bukur, por vėshtirė
tė jemi NJĖ, pėr tė mirė
KOMBIN ta ruajm,ta ndriēojm
Ta ngrisim shumė
me tipare bashkimi ta begatojm

Kodra
04-06-05, 23:45
**********
**********
**********

ShqiptarisOj Shqiptari
me brigjet e tua
je e bukur
unė shumė tė dua

Historia jote
shumė tregon
kohė tė vėshtira
pėrballon

Do jemi,do jemi
tė gjithė sė bashku
sė paku njėher
tė dalim haku

Kodra
07-06-05, 21:11
************
************
************

.......Pėr Murgeshėn....Murgeshė moj Murgeshė
Ti vetėm qeshė
qeshja koft shėndet
Pėr ty nė kėtė jetė

Po pra po
qeshja ėshtė e mirė
aq sa ,
tė bėn tė lirė

Kodra
25-07-05, 15:57
**********
**********
**********Sa,sa duhet tė kushtoj
mendoj
Pse duhet tė kushtoj
Kanė shkuar
kanė kushtuar

Mjaftttttttt mėėėė

Nuk lejojm mė
tė na mėposhtin
tė na rrėzojn
tė na fundosin

Mjaftttttt mėėėėė

Kemi kushtuar mjaftttt
Pėr tė ardhur kjo ditė
qė me vite kemi pritė
LIRI-KOSOVĖS,pėrditėKodra

Kodra
04-08-05, 14:05
**********
**********
**********Natė e kthjellėt,
Yjet shėndrisin
nė botėn Shqiptare
dijetar vargisin


Ehh,moj Natė
me Yje shėndritės
i jep aq shumė fuqi
ditės.


Sa tė kemi Yje
tė cilėt shėndritin
Shqiptarin shumė
e ngritin.
Kodra

Kodra
27-08-05, 16:19
*********
*********
*********


Jam duke pritur
jam duke parė
pėr tė ėmbėlen Kosovė
jam duke qarė


Pėr momentin po,se
situata sillet vėrdallė
pse mos tė jemi ne
ata qė mbrojnė kėtė DHE


Fuqia jonė tė bėhet
si valėt e kėtij deti
poashtu tė bėhet
Fuqia mė e madhe
e kėtij planeti


Vendosnin nė tė kaluarėn
dikush tjetėr pėr fatin tonė
tė vendosim vetė,
qė tė mund tė vallėzojmė


Kodra

Kodra
04-03-06, 19:44
**********
**********
**********


Kaltėrsia Juaj


Kaltėrsia juaj,
mban me muaj
fletėt e kaltėrta
gėzojnė zemrat e zjarrta


Sytė e tu tė kaltėr
shiqojnė me gėzime
pėr jetėn e ardhshme
me plot arritjeKaltėrsia juaj,
kaploi Kodrėn
tė gjithė tė nderojmė
sikurse dhe motrėn.Shėndet moj Kaltėrsi
tė dėshirojmė Ne
ti na mban tė gėzuar
sikur tė ishim nė Atdhe.
Kodra

Kodra
04-09-06, 21:46
**********
**********
**********Si tė doni bėni,por
mos harroni se ē'bėni
jemi Shqipėtar moj loke
pėr mot e shekuj,tė kėsaj toke


Ti Toskė,e unė Gegė
tė dy sė bashku
flasim gjuhėn tonė
Shqipen pėr Jetė


Lėreni kėto kisha
Lėreni kėto xhamia
e vetmja rrugė
shikoni kah Shqipėria


U munduan priftėrinjėt
U munduan hoxhallarėt
pėr mėposhtjen tėnde
kėta ishin tė parėt


O moj Shqipe
sa bukur tingėllon
anė e kėnd botės
ēdo shqiptar tė don


Shqipja jonė,
je e lashtė
je e dashurė
pėrgjithmonė
Kodra