PDA

View Full Version : N cilin shtet jetoni?


Kaltrushi
09-06-05, 11:48
KOSOV
SHQIPERI
MAQEDONI
AMERIKE
GJERMANI
AUSTRI
ANGLI
FRANCE
GREQI
ITALI
KANADA
ZVICERR
HOLAND
TJETER

ARVANITI
09-06-05, 12:01
ALBANIA

Diana007
09-06-05, 12:06
Kosov

Kercovari
09-06-05, 12:55
Zvicer

Vajza
09-06-05, 13:32
Kosov.... :!:

Kaltrushi
09-06-05, 14:14
Gjermani...... :wink:

kamberi
09-06-05, 15:25
si ty
askush
se
shty

Kaltrushi
09-06-05, 15:45
si ty
askush
se
shty

:roll: :roll: :roll:

florian
09-06-05, 22:09
itali

Krokodilli
10-06-05, 06:41
Western Australia (PERTH CITY)

http://www.worldenglish.org/images/introduction/perth.jpg

anna
10-06-05, 11:41
KOSOVE-PRISHTINE ufff :wink:

aferdita
11-06-05, 23:14
Austri

hammerfest
12-06-05, 08:51
cdo 3 muaj ndrro shtet , tani per tasni spajne

Krokodilli
13-06-05, 09:38
cdo 3 muaj ndrro shtet , tani per tasni spajne

MA MORE SE ASHTU BAJN VETEM QERGASHT,, ATA QE 1 JAV RRIN NE SHATORA NE PRISHTINE, 1 JAV NE TIRANE,, TJETREN NE RUMANI,, MASANEJ NE RUSI,, KA TI QON ERA.......
PO SI DUKET TI NUK QENKE SI ATA,,
TI NA QENKE BASHKATDHETARI MILIONER (MOS JE TURISTI RASISHT SE VETEM TURISTI E BEN ATE PUN) :wink:

hammerfest
13-06-05, 10:06
Jo milioner, une udhetoj per pune, po punoj me u ba milioner bre vlla.

Krokodilli
14-06-05, 09:06
Jo milioner, une udhetoj per pune, po punoj me u ba milioner bre vlla.

ishalla vlla ja arrin qellimit,,, ashtu edhe kam deshir mi pa te gjith shqiptaret...

te pershendes

e_martumja
14-06-05, 14:24
Me nje shtet te pavarur :wink:

DEA
14-06-05, 14:25
Baden Wrtemberg :wink:

e_martumja
14-06-05, 14:55
Baden Wrtemberg :wink:


ku i bjen qekjo bre :wink:

Krokodilli
15-06-05, 10:50
Baden Wrtemberg :wink:

BUkuroshja e Klines,, ku na qenka ky shtet se nuk pasna ndegju per te ende,, :) apo eshte ndonje qytet ne GJermoni apo suedi, Danimarke ??

pershendetje

Prishtinasja_
15-06-05, 17:41
GJERMANI

DEA
15-06-05, 17:44
Baden Wrtemberg :wink:

BUkuroshja e Klines,, ku na qenka ky shtet se nuk pasna ndegju per te ende,, :) apo eshte ndonje qytet ne GJermoni apo suedi, Danimarke ??

pershendetje
Gjermanija ka shume republika more si SHBA-te keshtu qe kjo eshte njera nder republikat Gjermane :lol:

anna
05-07-05, 22:37
KOSOVE-PRISHTINE.... :wink:

Gjumashja
10-07-05, 13:27
Kosove-Mitrovice

Honesty^uk.
10-07-05, 15:52
London

Honesty^uk.
10-07-05, 15:53
London - United kingdom

Kercovari
10-07-05, 18:28
Zrich/Scnweiz

e_martumja
10-07-05, 18:30
Zrich/Scnweizqyqy me nje shtet te kokmi more vetem qytetin nuk ja ke qillu :wink:

Kercovari
10-07-05, 18:34
Zrich/Scnweizqyqy me nje shtet te kokmi more vetem qytetin nuk ja ke qillu :wink:

Ani,jemi kojshi me siguri :lol: :lol: :lol:

e_martumja
10-07-05, 18:37
Zrich/Scnweizqyqy me nje shtet te kokmi more vetem qytetin nuk ja ke qillu :wink:

Ani,jemi kojshi me siguri :lol: :lol: :lol:me siguri, zvicrra e vacer eshte :wink:

Kercovari
10-07-05, 18:39
Zrich/Scnweizqyqy me nje shtet te kokmi more vetem qytetin nuk ja ke qillu :wink:

Ani,jemi kojshi me siguri :lol: :lol: :lol:me siguri, zvicrra e vacer eshte :wink:

Molle rushullore dhe e embel

e_martumja
10-07-05, 18:44
me siguri, zvicrra e vacer eshte :wink:[/quote]

Molle rushullore dhe e embel[/quote]


:lol: :lol: :lol: :lol:

Kercovari
10-07-05, 19:14
me siguri, zvicrra e vacer eshte :wink:

Molle rushullore dhe e embel[/quote]


:lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Po he nuk eshte ashtua? :lol:

e_martumja
10-07-05, 19:17
me siguri, zvicrra e vacer eshte :wink:

Molle rushullore dhe e embel


:lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Po he nuk eshte ashtua? :lol:[/quote]popo bilem edhe dredhzore :lol: :lol: por te therpta kan qillu bre shyqyr qe kemi shiqer dhe i embelzojm :lol: :lol:

Kercovari
10-07-05, 19:18
me siguri, zvicrra e vacer eshte :wink:

Molle rushullore dhe e embel


:lol: :lol: :lol: :lol:

Po he nuk eshte ashtua? :lol:[/quote]popo bilem edhe dredhzore :lol: :lol: por te therpta kan qillu bre shyqyr qe kemi shiqer dhe i embelzojm :lol: :lol:[/quote]

Dredhza te zvicres e sheqeri i auslendereve dhe del reqel i kualitetet te larte ahahahahahahahah!

e_martumja
10-07-05, 19:20
[quote=e_martumja][quote="Kercovari

Dredhza te zvicres e sheqeri i auslendereve dhe del reqel i kualitetet te larte ahahahahahahahah!
hahahahahah me shtine me qesh :lol: :lol:

Kercovari
10-07-05, 19:23
[quote=e_martumja][quote="Kercovari

Dredhza te zvicres e sheqeri i auslendereve dhe del reqel i kualitetet te larte ahahahahahahahah!
hahahahahah me shtine me qesh :lol: :lol:

Dolem prej temes kam frike mos qajme pastaj s evine ato te komunalecit e i fshine .ahahahahahahahahah!

lazdrani
10-07-05, 19:25
Wiesbaden-Deutschland &Mitrovice-Kosove :wink:

Kercovari
10-07-05, 19:28
Wiesbaden-Deutschland &Mitrovice-Kosove :wink:

qaty e kam lene nje Rebeka akoma i fshin lotetet,po edhe une nuk i kursej sot e kesaj dite :wink:

turisti
11-07-05, 00:55
s'Gravenhage=DEN HAAG - HOLAND.

rafet llapjani
15-07-05, 02:10
Eckrenfrde-Deutschland&Besijana-Kosove :P

turisti
17-07-05, 21:58
Baden Wrtemberg :wink:


ku i bjen qekjo bre :wink:

Ne Shkup,hahahahahahaahahahahaahahahahahahaahahahahah aahahahahahaahahahahahaahahahahaha. :P

Kercovari
17-07-05, 22:41
Baden Wrtemberg :wink:


ku i bjen qekjo bre :wink:

Ne Shkup,hahahahahahaahahahahaahahahahahahaahahahahah aahahahahahaahahahahahaahahahahaha. :P

More vo Germanija,cfar shkupi :lol: :lol: :lol: :lol:

turisti
17-07-05, 23:31
Baden Wrtemberg :wink:


ku i bjen qekjo bre :wink:

Ne Shkup,hahahahahahaahahahahaahahahahahahaahahahahah aahahahahahaahahahahahaahahahahaha. :P

More vo Germanija,cfar shkupi :lol: :lol: :lol: :lol:

Ani de,tek -kalaja- sillet hesapi,hahahahahahahahaahahahahahaahahahahaahahaha haahahahahaahahahahaahahahahaahahahaha. :wink:

Kastri
24-07-05, 16:14
Pershendetje
Gjermani-MITROVICE.
Me nderime te nderuare.

Arb
24-07-05, 17:30
New York

SPARTAKU
26-07-05, 23:26
Vietnam

Arb
14-08-05, 14:24
Vietnam

Cka i keni senet atje?

Krokodilli
14-08-05, 14:38
Vietnam

Cka i keni senet atje?

ende i mban krenaria dhe mburrja e luftes me Ameriken :lol:

Arb
14-08-05, 14:40
Vietnam

Cka i keni senet atje?

ende i mban krenaria dhe mburrja e luftes me Ameriken :lol:

spaska gjo prej tyne pra, kokan tu jetu ne te kaluaren ata dreqen...

Reana
19-08-05, 06:45
ende i mban krenaria dhe mburrja e luftes me Ameriken :lol:

Nen udheheqjen e gjeneralit Giap, Vietnami e mundi jo vetem Ameriken por edhe imperializmin Francez ne periudhen kur Vietnami ishte pjese e Indokines.

Megjithate, perkunder fitores se luftes nacionale Vietnameze, s'domethene se rregullimi shteror Vietnamez eshte i kenaqshem apo edhe perafersisht permbush pritjet e popullit Vietnamez!!!
Vietnami eshte ende shtet me zhvillim te dobet ekonomik, apo vend ne zhvillim, i varur prej ndihmave nderkombetare ne shume sfera...

Krokodilli
19-08-05, 08:04
Nen udheheqjen e gjeneralit Giap, Vietnami e mundi jo vetem Ameriken por edhe imperializmin Francez ne periudhen kur Vietnami ishte pjese e Indokines.

Megjithate, perkunder fitores se luftes nacionale Vietnameze, s'domethene se rregullimi shteror Vietnamez eshte i kenaqshem apo edhe perafersisht permbush pritjet e popullit Vietnamez!!!
Vietnami eshte ende shtet me zhvillim te dobet ekonomik, apo vend ne zhvillim, i varur prej ndihmave nderkombetare ne shume sfera...

edhe ne shqiptareve ende na mban krenaria dhe mburrja e luftes me Turkun,, por sdo te thot se rregullimi shtetror SHqiptar eshte i kenaqshem po edhe perafersisht permbush pritjet e popullit shqiptar..
Shqiperia eshte shtet me zhvillim te dobet ekonomik, apo vend ne zhvillim, i varur prej ndihmave nderkombetare ne shume sfera.. :lol:

GjIlAnAsI_cSi
21-08-05, 01:31
Gjermani ( Baden )

Reana
21-08-05, 09:17
edhe ne shqiptareve ende na mban krenaria dhe mburrja e luftes me Turkun,, por sdo te thot se rregullimi shtetror SHqiptar eshte i kenaqshem po edhe perafersisht permbush pritjet e popullit shqiptar..
Shqiperia eshte shtet me zhvillim te dobet ekonomik, apo vend ne zhvillim, i varur prej ndihmave nderkombetare ne shume sfera.. :lol:

Po!!! E sakte!!!
Edhe??? :roll:
Bile disa edhe kane harruar te zezat qe i ka bere ky pushtues 5 shekullor!

Por dikush definitivisht duhet ti rreket punes me sinqeritet ne Shqiperi dhe te nxjerre vendin prej krizes se pergjitshme!
E per Kosoven, pa shtetin Ame si fuqi ekonomike e politike ne Ballkan, do te jete shume veshtire, sepse Kosova eshte shume vend i vogel!!!
(sdi cka po te duket qesharake ketu)

Krokodilli
21-08-05, 10:22
Po!!! E sakte!!!
Edhe??? :roll:
Bile disa edhe kane harruar te zezat qe i ka bere ky pushtues 5 shekullor!

Por dikush definitivisht duhet ti rreket punes me sinqeritet ne Shqiperi dhe te nxjerre vendin prej krizes se pergjitshme!
E per Kosoven, pa shtetin Ame si fuqi ekonomike e politike ne Ballkan, do te jete shume veshtire, sepse Kosova eshte shume vend i vogel!!!
(sdi cka po te duket qesharake ketu)

ti e bere kete tem qesharake e nderuar,, ishte fjala se si Viatnamin ende e mban krenaira dhe fitorja ne luft me USA,, ti me tregove se si e ka ekonomin e DOBET ETJ ETJ,,
Edhe ne Shqiptareve na mban krenaria qe fituam luften me Turkun,(pas 500 viteve),,
po prej nje teme dole tjeterka,,
me nje fjal ishte e pakuptimt ajo qka na spjegove per Vietnamin,, per ate edhe une ta spjegova per shqiperin,, do te thot te pakuptimta per temen..
tung,
, sa per Kosoven,, te jesh e bindur se do te perparojm shum ma shpejt se Shqiperia,, edhe pse Shqiperia eshte shtet qysh prej 1912..
Na duhen Udheheqes te mirefillt,, te Nderuar te rrespektuar,, qe e Dojn Kombin ma shum se veten,,,

DHASHTE ZOTI QE KOSOVA TE BEHET SI ZVICRRA,,, SHTET I VOGEL POR ME FORC EKONOMIKE NE BOT..

Nice_BoY
01-09-05, 18:44
Kosov Gjakov

Daja POLIC
23-10-05, 22:51
gjermoni.. :lol:

Flaka_1
16-11-05, 20:37
:roll:
:?

anna
28-11-05, 22:20
kosove-prishtine :wink:

Zana_ch
15-12-05, 23:19
Baden/Zvicer ose Schweiz

e_martumja
15-12-05, 23:22
Baden/Zvicer ose SchweizME NJE SHTET TE KOKSHMI AMO LARG :cry: :cry: :cry:

Zana_ch
15-12-05, 23:24
Baden/Zvicer ose SchweizME NJE SHTET TE KOKSHMI AMO LARG :cry: :cry: :cry:

e sa lerg .... mos me thuj se je kah Tesina ?????

e_martumja
15-12-05, 23:27
jo more cfar Tesino nga katundi jam qe flitet gjuha frenge :wink:

Zana_ch
15-12-05, 23:31
jo more cfar Tesino nga katundi jam qe flitet gjuha frenge :wink:

aha ok ...... :D

Arb
16-12-05, 02:50
Ne "Little Albania"

PRESHEVARE
16-12-05, 04:55
gjermani, e mos jetofsha..... :?

Guri i madh
23-12-05, 03:07
jetoj ne gjermani ish D D R ose ma mir me than ne qyteti CEMNITZ

Espresso
23-12-05, 09:28
Gjumuni - Bundesland Nordrein Westfallen

loni19
29-12-05, 17:39
ILIRIDA-

Gjumashja
29-12-05, 18:24
ks

Guri i madh
29-12-05, 21:23
ksqka don me than ks KASEL apo KOSOV

M_u_k_i
31-12-05, 03:12
Kosovo M ϯ|\\v//

rilinda
31-12-05, 13:10
Kosovo M ϯ|\\v//

ooooo moreeeee :twisted: :twisted: nuk shkruhet e as nuk thuhet KOSOVOOOO po KOSOVAAAAA :twisted:

Linka_pz
03-04-07, 21:55
Ne Shtetin Kosov

Albanian eX|PerT
03-04-07, 23:15
Maqedoni (ILIRID)!

Agolli
04-04-07, 09:06
Suedi....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Buqja_ch
04-04-07, 11:35
Ne zvicerr........

jEtA_1
04-04-07, 12:28
Ne Kosov.............

Elina
04-04-07, 13:58
Ne Kosove.

Paradox_13
04-04-07, 14:06
Kosove,me pasaport te unmikut....

LuLjaa
07-04-07, 23:24
Kosov jetoj

prishtinasi
08-04-07, 00:27
N Kosov....mos po e doni edhe numrin e shpise!:biggrin:

Savior
08-04-07, 09:49
Ne Republiken Islamike te Dardanise.http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Prishtinasja_
08-04-07, 11:22
Ne Republiken Islamike te Dardanise.http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

:tongue::tongue:.... qenke ndonje shtet i ri ky apo ..... ? :biggrin:

Zero Cool
08-04-07, 14:44
Ne vendin e luleve:


http://www.tuinclub.be/tuinartikels/urbi%20e3.jpg
http://www.tuinclub.be/tuinartikels/urbi.jpg

SoKoLi-i-Maleve
18-04-07, 01:37
Ne Kryeqytetin e Botes

selvija
18-04-07, 20:59
Suomi !!!!

luckyman
18-04-07, 21:31
Nga MUQIBABA.

RiannA
18-04-07, 22:04
Gjumuni ...

Lijanna
18-04-07, 22:18
Ne Kosove!

M_u_k_i
24-04-07, 00:39
Ne Kosov per momentin

rilinda
24-04-07, 00:42
Ne Kosov per momentin

h... u pajtum te ni tem :D

M_u_k_i
24-04-07, 00:47
Spot kuptoj qa po mendon

rilinda
24-04-07, 01:30
Spot kuptoj qa po mendon

Thash: te do tem tjetr jemi kundrshtar, e te kjo jemi t nj mendimi. Understand tash?

M_u_k_i
24-04-07, 01:38
Aha ok me fal se dita

Arkza
24-04-07, 13:01
Kosoveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee:smile: ee dhe Mburrem qe jetoj ne Kosove:smile:

luckyman
24-04-07, 19:25
Ne CH..............

SoKoLi-i-Maleve
25-04-07, 01:05
Ne shtetin e lirijes dhe respektit reciprok njerzor.

Preshevar
27-04-07, 08:31
n'kOnfederatn helvetike,

Lona
12-12-07, 14:53
ne kemi nderhy ndermjet Kosoves dhe Shqiperise..

uck_aksh
12-12-07, 15:46
deri sa nuk bij ne dor te policis jam ka jetoj ne zvicerr

egi
12-12-07, 16:04
tjeter...........s'po kallxoj ku...nejse ashtu ashtu e dini :smile: i kom ra pishmon qe kom tregu :tongue:

e_martumja
12-12-07, 16:05
deri sa nuk bij ne dor te policis jam ka jetoj ne zvicerrhahhaha Kojshi te pasna kujdes se keta kryn punen e vete mire....

SANTANA-29
12-12-07, 16:05
BANGLLADESH,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,hahahahaahahah ahaha:tongue:

egi
12-12-07, 16:08
BANGLLADESH,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,hahahahaahahah ahaha:tongue:

rren koft :tongue::tongue:

SANTANA-29
12-12-07, 16:11
rren koft :tongue::tongue:
hahahahahahahahhhha,,,Ma re je po ska dert ,,,,,u mush frankfurti qisi banglladesha,,,per at arsye thash schnuki,,,,:wink:

Dardan Kastrati
12-12-07, 17:24
Kosov ......... edhe une jam Kosov

Amina
12-12-07, 23:40
Gjermani-( Mannheim)

lazdrani
13-12-07, 12:31
Gjermani(Wiesbaden)http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

DEA
13-12-07, 13:59
ups Amina kojshike!!!!

une Gjermani (Heilbronn)