PDA

View Full Version : aforizma per fe


xheti
16-06-05, 09:52
Bismilehrr-rrahmene-rrahim

1-As nuk e mban babai djalin, as djali babain, te dy i mban zoti

2-As qe duhet rpovuar, djallit pe t'ia kaluar.

3-asnje pun e muslimanit, nuk i pelqen shejtanit.

4- feja islame eshte po si nje vajz e bukur dhe endershme, per te cilen shpifsat shpifin vazhdimisht

5- si me pune si pa pune riskun nga All-llahu ekemi te garantuar

6- kote bertet kur s'eshte kysmet

7- Dallavergjiu eshte sikur djalli, pate mashtrar nuk heq dore prej teje

v vazhdon