PDA

View Full Version : Mėsime nga Kurani


Faqet : [1] 2

 1. Kėshtu fliste Vula e Pejgamberisė
 2. ME FAT FESTEN E ISLAME SE LINDJES SE MUHAMEDIT S.A.V.S
 3. VĖLLAZĖRIA NĖ ISLAM
 4. SPJEGIME KURANORE
 5. Dua te di diqka mbi jeten e Muhamedit
 6. Mrekullit Shkencore ne Kur'an
 7. Qellimet e Ardhjes ne kete Bote
 8. Kur'ani ne shqip - online
 9. Si tė falet namazi, pėrshkrim i shkurtėr dhe i qartė
 10. Vizita e Varreve dhe kerkimi i ndihmes nga i Varrosuri
 11. Me intereson ne lidhje me Mevludin dhe Jasinat
 12. Mrekullia e ALL-LLAHUT
 13. Hadithe
 14. Hajnia dhe mashtrimi, si trajtohen ne Islam?
 15. Ndarja E “qiejve Dhe E Tokės” (ēfar Mend
 16. "Kur'ani , drita e njerezimit ..."
 17. EJANI TĖ FITOJMĖ
 18. Ateistėt janė politeist !
 19. Tė kremtuarit e festave tė Pabesimtarėve
 20. Njė sunnet qė duhet ringjallur
 21. aforizma per fe
 22. Pse tė gjithė shqiptarėt musliman nuk jemi ekstremista!
 23. Pytje dhe pergjigje mbi gruan ne islam
 24. VARRI YT HOTEL ME PESE YJE
 25. o ju qe ju esht dhuruar vetdija (arsyja) mendoni!
 26. Bamiresite e Allahut
 27. Sirtari i librave
 28. DIJETARET ISLAMIKE
 29. JUVE DO T'JU BIE NDĖRMEND ĒKA PO U THEM
 30. SI KNAQET SHPIRTI NĖ TRUPIN TONĖ?
 31. Gjėrat qė e nxjerin njeriun nga Islami
 32. Njoftim
 33. MOS FOL NĖ EMĖR TĖ ZOTIT
 34. Si te mirret abdesti dhe te falet namazi
 35. si te ushqehet Trupi, mendja, zemra
 36. KENGA dhe MUZIKA
 37. LIBRI I NAMAZIT
 38. Xhumaja - festa e javės
 39. SHĖRIMI ME KUR’AN
 40. Doracak per IMAMIN
 41. Per Vajzen Muslimane..
 42. Shenjat e vogla te Kijametit..
 43. Paraqitja e Fitnes...
 44. Detyra e Sunetit me Kur'anin..
 45. Fitneja e thėnjės “Kur’ani ėshtė i krijuar”
 46. Nikabi - Kur i lejohet femrės zbulimi i fytyrės
 47. Disa zbulime interesante tė Dr. Tariq Al Swaidan:
 48. A i falet Namazi i Xhenazes atij qė nuk e ka falė Namazin
 49. All-llahu ėshtė mbrojtėsi ynė e ata nuk kanė mbrojtės!!
 50. Zeqati..?
 51. Ē’farė ke pėrgaditur pėr vdekjen?
 52. Vendimi nė lidhje me atė qė e fyen tė Dėrguarin e Allahut (s
 53. A ėshtė kufer tė gjykuarit me ligj tjetėr pėrveq ligjit tė..
 54. Kush nuk fal namaz duhet egzekutuar (sipas vehabillarve)
 55. Besimi nė All-llahun (Subhanehu ve Teala)
 56. C'fare mendoni per Tarikatin
 57. Forma e Namazit tė Muhammedit (saws) me pak fjale
 58. Njihe Armikun Tėnd[Informata per armikun tend]
 59. PERGOJIMI
 60. HANEFI - Shkolla juridike islame nė trojet shqiptare
 61. Keshilla per muslimanet
 62. el isteua ( lartesimi, ngritja mbi ARSH)
 63. BESIMI I EHLI SUNNETIT
 64. Nata (e madhe) E BERATIT ( Lejletul – berat )
 65. Veēoritė e muajit tė Ramazanit
 66. BESIMI I EHLI SUNNETIT (pjesa e dyte)
 67. Si e kaluat kėtė ditė Agjėrimi??
 68. Kur`ani ne shqip
 69. E drejta e besimit tė lirė
 70. Emancipimi dhe amoraliteti
 71. Dispozitat e dy festave (Bajrameve)
 72. Nata e Kadrit (rendesia dhe vlerat e tij)
 73. Pervojat e Shpirtit pas Vdekjes
 74. C'ESHTE SHPIRTI?
 75. A dini te me tregoni kure ashte Fiter Bajrami
 76. HAZRETI FATIMJA DHE ROLI I SAJ NE ISLAM
 77. A flitet pėr Atlantidėn nė Kur'an?
 78. Qėndrimi i muslimaneve nė shtetet joislamike
 79. Lajme nga bota Islame
 80. Kurban Bajrami
 81. Shpjegimi i disa termave arabe
 82. Me intereson SA duhet mi besu kur bėn be ne kuran
 83. Kuiz - perethh fese Islmae
 84. Ē'ėshtė Vehabizmi?
 85. Mbulesa-Hixhabi...pengesa!!!
 86. Pse e ka ndalu Muhameti ngrenjen e mishit te derrit??
 87. HAXHI
 88. Mentalieteti i permbysur
 89. Kremtimi i vitit tė ri tek muslimanėt- HARAM
 90. Kur’ani ėshtė pėrmbi tė gjitha librat.
 91. Ndalimi i prostitucionit - zinasė
 92. KUSH ISHIN BIJAT E PEJGAMBERIT?
 93. Islam in plain english only!
 94. Ndalimi nga e keqja, shpetim i juaji!
 95. Mrekullira, ndodhi te ndryshme Islame.
 96. Muhamedi nė Bibėl
 97. Cka eshte Xhihadi?
 98. A ka jete pas jetes tokesore??
 99. Frika Ndaj All-llahut
 100. Cka thot Kurani per ata qe vetvriten?
 101. Paradoksi I Kohės Sonė
 102. Sunitėt v.s Shiitėt
 103. All-llahu njiher pėr nga menēuria!
 104. Shkencėtartėt vėrtetojnė shenjat e zotit
 105. Informacioni pėrtej materies
 106. Mrekullitė Shkencore Nė Kuran
 107. Islami Origjina e shkences bashkekohore
 108. Femra
 109. Pak sekonda apo pak ore?
 110. Gjuha, nje organ i vogel por shume i rrezikshem
 111. Lere te koten dhe fillo punen
 112. Ēdo moment, ēdo sekondė...
 113. Rregullat e shitblerjes
 114. Mbi mėnyrėn se si tė ndjeken tubimet studimore
 115. Sherim me Kur`an - Rukje (Video)
 116. Urdhėrimi pėr tė mirėn dhe ndalimi prej tė keqes
 117. Pėrse na sprovon All-llahu nė kėtė Botė?
 118. Tė kenė kujdes ata qė kundėrshtojnė urdhrin e Muhamedit, alejhi selam
 119. 40 HADITHE MBI MORALIN (Komentim i shkurtėr)
 120. Islami nė udhėkryq
 121. Lulishta e dritave
 122. Fetua nė lidhje me rregullat e shkurtimit tė namazit dhe bashkimit mes dy namazeve
 123. Kujto ditėn e gjykimit
 124. Mė i mėshirshmi tregon mėshirė ndaj atyre qė janė tė mėshirshėm ndaj njėri-tjetrit
 125. Thėniet e mendimtarėve me famė botėrore rreth: Islamit, Kuranit dhe Muhammedirt a.s.
 126. Margaritari i Pėrzgjedhur Rreth Vlerave tė Fesė Islame
 127. 40 Kėshilla Pėr Pėrmirėsimin E Shtėpisė
 128. Ilahi dhe Poezi Islame [text]
 129. Fjale te urta (Islame)
 130. Falenderimi
 131. Besimi nė....
 132. Islami neper Bote.
 133. Sufistet e vertete
 134. Pse fanatiket islamik kan harrue me me predikue per Kuranin dhe me lavderu Allahun,
 135. Frika nga shirku
 136. Gusli-Larja
 137. Muaji I Ramazanit
 138. Shenjat e KIJAMETIT
 139. Letrat e Profetit Muhamed (a.s) pėr Mbreterit (628 e.s)
 140. Luani ulėrin ALLAH
 141. Bidatet ne Islam (ju lutem vetem per ata qe interesohen)
 142. Kundėrthėniet dhe Kontradiktat Kuranore
 143. Allahu dhe Jezusi
 144. Njoftimet pejgamberike pėr ardhjen e Muhammedit a.s.
 145. Johann Wolfgang von Goethe dhe marrdhėnia e tij me Fenė
 146. Shtegu i Njohjes
 147. Emrat dhe Cilėsitė e All-llahut
 148. Udhėrrėfyesi yt drejt lumturisė dhe suksesit nė jetė
 149. Cdo te thote te jesh Rob i Zotit?
 150. Pse Myslimanet E Urrejn Shkrimtarin Musliman Salman Ruzhdi
 151. NGA TREGIMET E MUXHAHIDĖVE NĖ RRUGĖN E ALL-LLAHUT s.v.t.
 152. U shpalli luftė pa kompromis atyre qė keqpėrdorin islamin
 153. Vdekja e motres dhe namazi i fundit te saj....
 154. POROSI DJALIT NGA El-Hafidh Ibnul-Xhevzi
 155. Porosia e Nuhit alejhis selam
 156. Ne Fe Nuk Ka Dhun
 157. Ligji i luftes ne tre fete kryesore
 158. Eksorcizmi ?
 159. Letėr studentit musliman
 160. Me fat festen e Kurban Bajramit
 161. Pyetje & Pergjigje
 162. Njoftim me 07.01.2007 RTL2 ora 19:00
 163. Profesioni Gjegjesisht Zanati Me I Vjeter
 164. Dita e Valentinos, ditėlindjet dhe shushatje tė tjera
 165. A lejohet pirja e duhanit nė Islam ?
 166. Musliman mos u perēani ju lutem....
 167. Te ju lutemi Zotit !!
 168. A ėshtė kjo jetė vetėm njė ėndėrr e gjatė?
 169. Vaj halli pėr ty!
 170. Juve do t'ju bie ndėrmend ē'ka po u them!
 171. Nata e varrit???
 172. Rruga e lumturisė - NAMAZI
 173. Nektari i vulosur i Xhennetit (JETA E MUHAMMEDIT A.S.)
 174. Si e ndriqoj Boten e posaqerisht Evropen feja Islame ?
 175. Kėshilla Islame mbi Dietėn
 176. Islami dhe Evropa
 177. Kush eshte Amr Khaled dhe cfar eshte mesazhi i ti?
 178. Tefsir-(komentim suresh)
 179. Thesar hadithesh
 180. Ta mėsojmė Islamin sė bashku!
 181. Kush u ba musliman prej predikimeve tuaja?
 182. Muslimanja
 183. Poezi me karakter Fetar (Islame).
 184. Kur'an-i dhe gjuhėt e Botės
 185. Isa I Biri I Merjemes
 186. Besimtarėt, njerėzit qė pėrjetojnė mė pak ankth
 187. Shqipėri t'paēa falė, tė kam nėnė e mė ke djalė
 188. Rreziqet si pasoj e mosmsrteses
 189. Drejtuar Maturantėve
 190. Udhėzime pėr shfrytėzuesit e Internetit
 191. Ateizmi dhe Teologjia Islame
 192. Foto
 193. Shenja e Ditės sė Ringjalljes
 194. Kodi Matematik i Kur'anit
 195. 10-Gjėra qė Zoti nuk do tė ju pyes ditėn e Ahiretit
 196. Karakteri i Muslimanit .
 197. Doja te ju jape do keshilla
 198. Bashkėshortja Juaj Ėshtė E Gjithė Bota Pėr Ty
 199. Elementet islame nė formėsimin moral tė individit, familjes dhe popullit shqiptar
 200. Paraqitja fizike e Pejgamberit tonė (a.s.)
 201. Si ta fitojmė dashurinė e bashkėshortes?
 202. Ēelėsi i krizės sė identitetit
 203. fjala: La ilahe il Allah
 204. Bahceja Me Lule
 205. Pregatitja pėr Ramazan
 206. Xhamia dhe femra ne islam
 207. Pėr hajr ky muaj i madh Ramazani
 208. Performancė: Ezan nė kishat e Zvicrės
 209. Ta themi Hapur ! ( Idhtarėt e Librit )
 210. Te dhenit gji femijes
 211. Te Urojme Per Festen E Bajramit
 212. Jetė njerėzisht
 213. KUR'ANI: Fjalė e Allahut xh.sh. apo vepėr e Muhamedit a.s.
 214. Vetėm njė mendim...
 215. Zanati mė i Vjetėr
 216. Nėnė. emer i dashur per mua
 217. Falenderojm Allahun per dhuntite tij....
 218. Shpirtmadhėsia dhe fisnikeria
 219. Xhamija nė EU
 220. Unė jam Xhami Al-aksa
 221. Aliu ra dhe Muawije...?
 222. Djalli/ Dreqi/ Shejtani?!
 223. Historia e Kudsit
 224. Drejtuar vellezerve dhe motrave qe jane kliente te Kompanise Ipko
 225. 7 Kushtet e fjales LA ILAHE IL LALLAH
 226. Kafshėt pėr Kurban
 227. Kur`ani nė Letėrsinė Shqiptare
 228. Haxhi ne foto
 229. A ka fjalė mė tė bukur se durimi?
 230. Nje veshtrim Shpirtit
 231. Ekonomia Islame
 232. Herezia – Edhe Njė Shkak Pėr Kalimin E Shqiptarėve Ne Islam
 233. Hutbeja e pavarėsisė
 234. Dram ISLAMIKE......" Si tė jetoj "
 235. Na e shėmtuat 7 Marsin!
 236. Tė drejtat e grave
 237. Mbi dashurinė ndaj All-llahut
 238. Islami Dhe Terrorizmi
 239. Ngjarje e Vertet
 240. Krijimi I Njeriut !
 241. Shejtani i mallkuar
 242. Largimi
 243. Kultura e tė Biseduarit
 244. A eshte feja imponim…?!
 245. Es-Shirk – Politezmi
 246. Kufri – Mosbesimi
 247. Namazi
 248. Realiteti i Adhurimit
 249. Morali Islam
 250. Meszhe te fshira