PDA

View Full Version : Xhamija nė EU


egi
18-11-07, 16:34
E kam njė porosi pėr ju qė jetoni nė diaspor dhe jeni musliman. Nė shkoll kam vendos ta bėj njė seminar pėr islamin dhe problemin e ndertimin e xhamis nė Sloveni (Slovenija ende nuk ka xhami, edhe sepse kėtu jetojn 47.488 Musliman, kurse popullata e Slovenis eshte 2 milion njerėz). Nė kėte seminar dua tė komparoj Slovenin me shtete tjera te EU-sė dhe me duhen disa informacjone pėr ndertime tė xhamis nė kėto shtete. Pra pytja ime eshte a ka xhami neper keto shtete dhe ku jane ato...sa janė tė mdhaja..etj...


Me falni nese kjo teme nuk i pershtatet titullit "Mesime nga Kurani", por me te vertet nuk di ku mi lyp keto informacjone..