PDA

View Full Version : Pėr hajr ky muaj i madh Ramazani


memumi
13-09-07, 11:39
es selam alejkum vllezer dhe motra
per hajr ramazani e inshallah e kalojm ashtu siq e kan kalu te udhezuarit ne rrugen e drejt
kisha pas deshir me i cek me emra te gjithve atyre forumistave qe jan te besimit musliman
mirpo nuk po i di krejt
atini , hasanmehmeti , valiii ,
p.s per ata qe jane te besimit tjeter nuk kisha pas deshir ndonje koment apo te nxisin ndonje debat
nese dojn te na urojn le te na uroj nese jo ateher le te rrin anash

Shqiptare
13-09-07, 13:19
Edhe une shfrytezoj rastin me ua uru muajin e Ramazanit.

Uroj qe Paqa, Meshira dhe begatite e shumta te tjera te Zotit xh.sh. te jene prezente tek ju te gjithe ne kete muaj te bekuar dhe Zoti xh.sh. na e pranofte agjerimin, na dhashte sa me shume durim dhe ne fund na shperblefte me te mira, si ne kete bote ashtu edhe ne tjetren!

Selame nga Shqipja :)

^katunari^
13-09-07, 13:36
Edhe une shfrytezoj rastin me ua uru muajin e Ramazanit.

Uroj qe Paqa, Meshira dhe begatite e shumta te tjera te Zotit xh.sh. te jene prezente tek ju te gjithe ne kete muaj te bekuar dhe Zoti xh.sh. na e pranofte agjerimin, na dhashte sa me shume durim dhe ne fund na shperblefte me te mira, si ne kete bote ashtu edhe ne tjetren!

Selame nga Shqipja :)

Urime motra Shqipe, ty edhe te gjith te tjereve,
sa bukur e ke shkru, me lejo qe ti bashkangjitem ketij urimi tand.
Vllau i madh Katunari

bylbyli_
13-09-07, 14:57
Nese dini ndokushė te me tregon,ndonje link ku mundem te gjej kohen e iftarit,ne te gjithė boten qe eshte,ju kisha falemenderuar,nese mund ta gjeni dhe ta publikoni ketu,ju pershendes te gjithėve.

Shqiptare
13-09-07, 15:08
Nese dini ndokushė te me tregon,ndonje link ku mundem te gjej kohen e iftarit,ne te gjithė boten qe eshte,ju kisha falemenderuar,nese mund ta gjeni dhe ta publikoni ketu,ju pershendes te gjithėve.

Une mund te ua rekomandoj nje faqe ku tregohet koha e namazit neper tere vendet e botes (ne perjashtim te disave) dhe ju mund te shikoni se kur eshte koha e namazit te Akshamit qe korrespondon ehde me kohen (oren) e Iftarit:

http://www.islamicfinder.org/world.php

Selam,
Shqipja

Elina
13-09-07, 15:10
Ua uroj edhe une te gjith besmitareve mysliman muajin e Ramazanit...

Agjerim te lehte ju deshiroje te gjitheve ...

Preshevar
13-09-07, 16:14
Urime Ramazanin dhe agjėrim tė lehtė pėr an e mban muslimanėt e Botės !

Allahu ua pranoftė tė Gjitha ibadetėt e juaja, Dhe ju shpėrbleft prej miresive tė Tij.

Es-Selamu alejkum.

Preshevari

lyra2
13-09-07, 16:32
Ju deshiroj agjerim te lehte dhe allahu ua pranofte lutjet!

BaNu Ne JeT I sInQeRt
13-09-07, 16:43
Perhajr ju koft te gjith muslimanet an e mban ku jan muajn e shejnt te Ramazanit..ALLAHI na pranoft Agjerimin dhe Ibadetet tona..

Ju uron nga Zemra e sinqerta..!!!

Buqja_ch
13-09-07, 17:22
Edhe une shfrytezoj rastin me ua uru muajin e Ramazanit.

Uroj qe Paqa, Meshira dhe begatite e shumta te tjera te Zotit xh.sh. te jene prezente tek ju te gjithe ne kete muaj te bekuar dhe Zoti xh.sh. na e pranofte agjerimin, na dhashte sa me shume durim dhe ne fund na shperblefte me te mira, si ne kete bote ashtu edhe ne tjetren!

Selame nga Shqipja :)

Edhe nga un po keto fjal ..po keto urime

gazi-de
13-09-07, 17:34
Paqja dhe mershira e Allahut qoft mbite te gjithe...
urime muje i ramazanit..................

ssara
13-09-07, 17:36
Gėzuar muajn e shenjtė tė Ramazanit tė gjithė besimtarėve musliman.

SoKoLi-i-Maleve
13-09-07, 17:57
Te gjithe besimtarve musliman shqiptar,urime dhe per hajr muaji i Ramzanit,agjerim te leht dhe paqa e dashurija mbretnoft ne zemrat dhe familjet e juaja.

at|n|
13-09-07, 21:03
Selam alejkum,
Allahu te shperblefte se pari ty memumi per urimin , e perhajer te gjithe muslimaneve shqiptare dhe te gjithe muslimaneve ne mbare boten muaji i shenjte i Ramazanit. Allahu s.v.t ua pranofte agjerimin , ibadetet, lutjet, punet e mira. Inshallah perfitojme prej ketij muaji te shenjte dhe dalim me te paster dhe me te devotshem nga ky muaj. Mos harroni ne dua te gjithe ata qe kane nevoje e qe ne kohen tone jane te shumte.

at|n|

aroza
13-09-07, 21:14
Qoftė i dashur e i lehtė agjėrimi. Edhe une uroj qė muaji i bekuar Ramazan tė adhurohet dhe agjėrohet nga motrat dhe vllezėrit musliman an-e-mban botės. Paqėja, drejtėsia, urtia e mirėsia na shoqėrofshin pėrgjithmonė nė rrugėn e Allahut xh.sh.Ø

luckyman
13-09-07, 21:29
selam alejkum

gezuar muajin e shenjte te Ramazanit, Allahu xh.sh. na pranoft ibadetet tona.

Allahu ekber

aLbaChiCk
13-09-07, 22:16
Edhe un shfrytezoj rastin te ju uroj gjith besimtareve mysliman muajin e shejnt te Ramazanit

Lijanna
13-09-07, 22:26
Urime edhe nga une ky muaj i shenjte...:smile:

yllbardh
13-09-07, 23:37
U uroj begati shpirtėrore dhe fizike gjatė kėtij muajit tė shenjėt tė ramazanit tė gjithė besimtarėve musliman.

Paqja qoft me ju

Peja-Boy
13-09-07, 23:58
Urime Shqiptarve Musliman ane e mban Botes, Muaji i Agjerimin !!

Shpresoj qe te Ikni te Paster ne ate Bote !

Alko71
14-09-07, 01:56
Urimet me te perzemerta per te gjithe besimtaret islam te ketij forumi dhe jasht tij.

All-llahu na e pranofte agjerimin dhe lutjet.

Amin.

Zana_ch
14-09-07, 08:49
Me begati dhe paqe e dashuri uroj Muajin e Ramazanin gjitha motrave dhe vellezerve te Konfeksionit Islam uroj agjerim te leht dhe paqe ne zemrat e tyre.... Zana_ch

valiii
14-09-07, 14:31
Falenderimi i takon Allahut , Zotit te botrave qe na e mundesoj te e prasim edhe nje here kete muaj te bekuar , muajin e Ramazanit ..

Shfrytezoj rastin te ia urroj kete Muaj te Madh te gjithe moderatoreve, anetareve , lexuesve qe i takojne Dinit Islam dhe qe frekuentojne ne kete forum ...

Nirvana Band
14-09-07, 14:56
Uime Muaji i shenjte i Ramazanit, Allahu i madherishem na pranofte agjerimin dhe lutjet tona. Qofshin sofrat e q'do muslimani te mbushura plot begati - Amin.

hasanmehmeti
15-09-07, 13:49
Esselamualejkum vellezer dhe motra te nderuar te besimit Islam ,

Ju Uroj Muajin e Bekuar te Ramazanit , duke e falenderuar Allahun qe na dha jet ta presim dhe ta perjetojme kete Muaj me shprese qe te arrimi knaqesin e Tij.

Zoti ua lehtesofte agjerimin , ua pranofte lutjet tuaja , u begatofte ne kete dhe ahiret me te mirat e Tij.Amin.


vellau juaj ne Islam
hasani

Esselamualejkum

Adrenalina
16-09-07, 14:39
Me vones e pash ket tem por, edhe une ju uroj muajn e shejt RAMAZANIN

prishtinasi
16-09-07, 19:14
Agjerim te lehte...pa jave mbushur me keshilla "inbox-in"....

Xhino
17-09-07, 22:15
Tė gjithė Muslimanėve jau uroj Muajin e Shenjtė tė Ramazanit, All-llahu ju shperbleft me tė mira, agjėrimin tė leht pėr tė gjithė.