PDA

View Full Version : Te Urojme Per Festen E Bajramit


BE LK
11-10-07, 15:02
TE UROJME NJERI TJETRIN BER FITER BAJRAMIN

GEZUAR FESTEN E
FITER BAJRAMIT

Zero Cool
11-10-07, 19:40
Urime festėn e bajramit tė gjithė Shqiptarėve tė fesė islame.

selvija
11-10-07, 19:54
Per te gjitha anteret e Dradanis,,me FAT Fiter Bajarmi

Zoti ju bekofte...
http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/bajram9.gif (http://www.albanianglitters.com/)

Preshevar
11-10-07, 19:59
Amin ! ... Urime edhe juve, si dhe gjithė besimtarve Musliman an e mban botės !

Zoti ua pranoftė Agjėrimin ! http://portail.islamboutique.fr/forum/images/smilies/islamic_smileys/islamic_3.gif

Urime Festa !

http://www.syraac.com/pictures/hapy%20eid.gif

at|n|
11-10-07, 20:04
Selam alejkum vllazen dhe motra
Se pari insh-Allahu na ka pranu te gjitheve agjerimin dhe punet e mira e inshallah presim edhe Ramazana tjere. Pastaj ju uroj festen e Fiter Bajramit te gjithe muslimaneve shqiptare dhe te gjithe muslimaneve ane e kend botes. Ne veqanti kisha dashte nji urim per forumistat e FD e ne veqanti, memumi, valii, hasanmehmeti, preshevari, dr-leone, be_lk etj. Allahu ju meshirofte , Allahu na shtofte dashurine ndermjet veti dhe Allahu ne xhennetin Firdevs na bashkofte.

at|n|

luckyman
11-10-07, 20:04
*ME FAT BAJRAMI*

a po vini ndojkush prej forumit Dardania me dale me mbledh Bambona,...:biggrin: mos me leni vetum............

Djellza:
12-10-07, 00:00
................................·“Æ`·..Me fat per shumė vite, ..·“Æ`·.
............................·“.·“.·“.·“`festa e Fitėr Bajramit ·.`·.`·.`·.
........................-“.ø·.øø-.øø-.-øø.-øø.·.ø`-. .-“.ø·.øø-.øø-.-øø.-øø.


Vellezer dhe motra...

Ju uroj nga zemra kete feste te mrekullueshme...me shprese se All-llahu xh.sh do te n’a mundesoje qe edhe herave tjera do t’a festojme kete feste...

Lus All-llahun e Madheruar qe te na pranoje agjerimin si dhe te gjitha Ibadetet...qe e kemi bere vetem per Te e askend tjeter...se vetem Ai meriton te adhurohet!!!Amin...

Gjithashtu lus Krijuesin Tone...qe eshte Nje...dhe se ska dyshim ne Te...te n’a orientoje ne rrugen e drejte...ne rrugen te cilen n’a e shpjegoi shum mire permes te derguarit te Tij...Muhammedi s.a.s.v. ...e qe tashi neve nuk na mbetet tjeter vetem se t’a ndjekim rrugen e tij!!!Amin...

Lus All-llahun xh.sh. ... qe t’i ndihmoje te gjithe vellezerve dhe motrave Musliman...gjithe atyre qe kane nevoje me te vertet per ndihmen e Tij...Amin!!!

Lus All-llahun e Plotefuqishem,Meshirues,Meshirberes...qe t’ua mundesoj cdo familjeje qe nuk kane cfare te shtrojne ne sofrat e tyre per te ngrene...qe se paku ne kete feste te ken diq me cka te i gezojne femijet e tyre!!!Amin...

Gjithashtu Lus All-llahun xh.sh. te n’a i fale mekatet ne Diten e Gjykimit...e InshAllah te na i mundesoje te jemi nje nder banoret e Xhehnetit...Amin!!!

Ju uroj kete feste te madhe te FITER BAJRAMIT, me urimet me te perzemerta.....Shendeti, Paqa, Lumturia, Harmonia ne familje si dhe Dashuria ndaj njeri tjetrit te mbreteroj gjithmone.
ALL-LLahu i madherishem qofte gjithmone me ne, sidomos me ata qe me se shumti kan nevoje.....Lutem qe edhe atyre qe jan ne skamje (varfenjaket) qe te ju plotesohen deshirat e tyre dhe te jen edhe ata te barabarte me te gjith ne, ZOTI ua sjellte gjitha te mirat atyre..

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

“““““““““““.&);;(&.............................Ditet qe Kaluan ne Agjeruam
““““““““““.&(;;;;)&..............................Lexuam Kur ’anin , Forcuam Imanin
````````````“`)||(................................ Zoti ju Afruam ,Atij Ju drejutam
“““““““““““““=“/...............................Larguam Haranmi e Mundem Shejtanin
“““““““““““““|!!|................................S od po Festojm Fitėr Bajrami
“““““““““““““|!!|................................
“““““““““““““|!!|...............................So d kete dite Me Zemer ju Uroje
“““““““““““““|!!|................................S hendet dhe Lumturi ju Deshiroje
“““““““““““““|!!|................................. Drita e Allahut Udhen jua Ndriqofte
“““““““““““““!!|................................Xh eneti i Adhureshem Stacioni i Fundit
“““““““““““““|!!|................................. I Jetes per Qdo Musliman Qofte .
“““““““““““““|!!|................................. .
“““““““““““““|!!|................................. All-Llahu te Gjitheve ju ndihmofte
“““““““““)~~)||(~~(.............................Ne Rruge te mbare Ju Drejtofte
““““““““/““““||||““““..............................Axherimi n Zoti Na e Pranofte
“““““““(/““““||||“““““).............................Zoti Juve te Gjitheve Ju Bekofte
““““““(/“““““||||“““““).............................
“““““““/““/““)““(“““““.............................Drita e Kesaj Dite te Bekuar
“““““““““““((!!))““““/“.............................Le t“ua Ngroh Shpirtin tuaj
““““““““““((*()*))““/“.............................Gzimi t“ua Mund Hidherimin
““““““““)““““(!!)“``(“............................ ....Zoti ju dhasht Sode te Gjithve
““““““““,/““““~“```“““.............................Vetem Gezimin e jo Hidhrimin
““““““““,/““““||||||“```“.............................
““““““,,/“““““||||||““““““............................. Paqa , Harmonia dhe Miresia
“““““((“““““ “““““““““)/)““...........................Mbreterofte ne Familjet Tuaja
“““““““““********“““.............................S ode Kete Dite ju Uroj Shum Gezime
“““““““(“““======“““)/“““.........................Dhe Qe te Kaloni sa Me Mire me Familje.
..* . *. * ...`·.ø.·“ * . * . *. ........................Paqa dhe meshira e All-llahut qofte mbi Ju .

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

(Æ`v“Æ)
`*.ø.*“
ø.•“ø.•*Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ øø.•ØÆ`•. Me Shum Rrespekt: Djellza::Zoti Ju Bekoft...

valiii
12-10-07, 01:04
http://www.albislam.com/bajram1.jpg

yllbardh
12-10-07, 01:15
http://www.ancient-history.nl/images/Eid%20Mubarak.gif
I uroj festėn e pėrfunimit e muajit tė agjėrimit tė gjithė vėllezėrve shqipėtarė musliman, me shpresė qė do t'ju pranohen tė gjitha lutjet dhe veprat e bėra gjatė kėtij muaji tė shenjėt. Gjithashtu ju dėshiroj paqe, harmoni dhe bekim nė jetėn tuaj.

Alko71
12-10-07, 05:35
Urime festa e perfundimit te muajit te agjerimit.

Allahu na e pranofte agjerimin dhe lutjet si dhe na i falte mekatet e kaluara te gjitha.

Amin.

Alko71
12-10-07, 06:04
Urime, urime, urime per shume mote.http://youtube.com/watch?v=FQss71QuM1s&mode=related&search=

ssara
12-10-07, 06:28
Te gjithe ,besimtareve te fese islame, ju uroj nga zemra festen e Fiter Bajramit !
Prania e Zotit dhe dashuria e tij le te mbreteroj ne zemrat dhe familjet tona

http://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/bajram1.gif

gazi-de
12-10-07, 07:31
Urime festa e Fiter Bajramit te gjithe Muslimonve,Paqja e dashuria qofte mbi ne,dhe meshira e Allahut..
URIME FITER BAJRAMI Shqipetar muslimon kudo qe jeni................

Abetare
12-10-07, 07:43
Me Fat Festa e Bajramit , tė gjithė Besimtarėve Muslimanė...

Linka_pz
12-10-07, 07:43
Per te gjithe anetaret e Forumit


Urime festa e Bajramit!

Buqja_ch
12-10-07, 07:44
Urime shum kjo fest e Bajramit .ju dhasht zoti shum te mira

aLbaChiCk
12-10-07, 08:24
http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/bajram10.gif

Prishtinasja_
12-10-07, 08:57
Urime Festa e Bajramit te gjithe muslimanve kudo qe gjinden..gjitheashtu edhe gjithe antarve te Forumit Dardane ! :smile:

Zoti ua paste pranuar agjerimin !:smile:

Psikologu
12-10-07, 09:30
Besimtarve shqiptarė tė besimit musliman , u uroj nga zemra ;
Me fat Bajrami.
Na mbetet shumė punė , shumė vullnet, shumė obligime qe tė ecim rruges tonė, rruges drejt qellimeve tona shekullore, dhe asaj rruge qė e kemi tė mesuar nga tė parėt tanė, pra rruges sė harmonis , mirkuptimit dhe begatimit tė ndjenjave kombtare shqiptare.
Muaj qe shkoj , ishte njė muaj me plotė perkushmeri tė madhe , njė muaj qe afron zemrat e njerezve tek besimi ne Zot, tek vullneti dhe humaniteti, andaj , le tė mbete ky urim i imi per ju , si njė obligim qe duhet tė e ket cdo shqiptar,sepse gjaku nuk ėshtė me i hollė se uji.

Me fat Bajrami dhe gezuar pėr vite.

Era1
12-10-07, 10:43
Gezuar Bajramin te gjithe besimtareve myslyman.

BaNu Ne JeT I sInQeRt
12-10-07, 10:46
ALlahi na beft Kabull Ramazani..!!!

Gjithashtu bashkangjitem edhe un me va uru FIter Bajramin te gjith muslimeve kudo qe jan..!!
Paqja dhe Meshira qofshin mbi ju..Ju deshiroj plot dashuri dhe Miresi ne KEt Dite te bukur te Bajramit..!!!:smile:

hasanmehmeti
12-10-07, 14:05
Esselamualejkum (Paqja dhe Meshira e Zotit qofte mbi Ju) Vellezer dhe Motra Mysliman/e.

Pas nje Muaji me plote Begati ,duke e cilesuar si Muaj te Meshires , Faljes , Bereqetit ,Solidaritetit, Bashkimit etj etj qe nuk ka mundesi te njihen te gjitha ato begati , per besimtaret e Fese Islame erdhi dita e gezimit .Dite e Gezimit pasi Krijuesi na dha Jete ti jetojm ato dite te bukura te muajit te Ramazanit , dhe na dha jete qe ti gezohemi per fundimit te tij, duke shpresuar qe veprat tona te mira te na jene pranuar , veprat tona te mundshme qe kemi ber dhe jane te liga te na jene falur nga Ai i Cili e don faljen .
Lus Zotin e Madheruar , qe Agjerimin besimtareve Mysliman tua Pranoj ,
Tua Pranoj Namazet ditore , Namazin e Teravive , Namazin e Nates , e ibadetet tjera te mundshme qe jane praktikuar dhe do praktikohen ne Muajin e kaluar dhe ne muaj e ardhshem.
Lus Zotin e Madheruar , qe solidariteti ne mes njerezve te mos mungoj , dashuria per njeri tjeterin , Respekti ndaj Prindeve dhe qdo krijese qe mbjell miresi ne token e Tij te jete prezent gjithmon ,
Lus Zotin qe te Vdekurit tane , Ai ti Meshiroje.
Te varfurit tane si nga ana Shpirterore ashtu edhe ajo Materiale ti Pasuroj,
Te Burgosurit tane qe jane te pafajshem ne driten e Islamit ti liroj,
Rinin Tone ne rruget e Khajrit ti Udhezoj dhe Drejtoj .
Pleqeve tane fuqi tu jep ,
Te semurit tane ti sheroj ,
Dhe ket Popullin tone kudo qofshin Krijuesi ti gezoj me Lirin dhe Pamvarsin e vendit te tyre , perkatsisht Kosoves duke futur edhe Kosoven Lindore ne te.
Allahume Amin .

Ndersa Ju vellezer dhe Motra te besimit Islam te ketij Forumi por edhe ata qe e lexojne kete mesazh ua Uroj kete Feste me fjalet dhe Urimet e tradites Profetike dhe Shokeve te Tij:"Tekab-belallahu mina ue minkum!" (Allahu na i pranoftė punėt e mira neve dhe juve!),
Amin.

Esselamualejkum we rahmetullah,
vellau juaj ne Islam
Hasani

SANTANA-29
12-10-07, 14:19
Me fat festa e Bajramit ju koft, inshallah e pritni ket dit me plot gėzime dhe lumturi pran familjes tuaj. Zoti dhe paqja qoft mbi ju,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Virti
12-10-07, 14:26
Tė gjithė atyre qe festojnė kėtė Ditė, me fat u qoftė festa e Bajramit!
Kudo le tė mbretėrojė paqja dhe lumturia.

Me fat Fitėr Bajrami.

vjeshta
12-10-07, 15:08
Te gjithe besimtareve te fesė islame ,dhe te gjithe antareve te forumi ,ju uroj festen e Fiter Bajramit.............Me Fat .

lyra2
12-10-07, 16:02
Ne kete feste ,kur zemrat i kemi te hapura per gezim.Ju shpreh urimet e mia te perzemerta me deshirat me te sinqerta per lumturine tuaj dhe familjeve tuaja!
Me fat Bajramin!

Pupi
12-10-07, 16:06
Shqiptarė tė besimt islam j'ua urojė pėrzemėrsisht festen e Kurban Bajramit.

LuLjaa
12-10-07, 16:10
http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/bajram3.gif

aroza
12-10-07, 19:27
Shqipėtar kudo jeni Urime Fiter Bajrami, shėndeti, dashuria, lumturia, mėshira dhe Bekimi i Zotit qofshin me Ne, me Familjen, me Kombin.
Me Fat Bajrami motra e vllėzėr.

GURI SYLAJ
13-10-07, 08:46
Te gjitheve , URIMET ME TE MIRA PER FESTEN E BAJRAMIT !!

Amina
13-10-07, 09:32
Ju uroje te gjihtheve festen e Bajramit e te gjitha te mirat.

~AmaZonA~
13-10-07, 11:40
Me Fat Fitėr Bajrami te gjith besimtarve tė fesė islame,paqja dhe mėshira e Allahut qoft mbi ju dhe familjet tuaja,Allahu ju pranoft lutjet nė kėte ditė te bekuar :smile:

Nirvana Band
13-10-07, 12:54
Urimet me te sinqerta me rastin e festes se madhe te muslimanve, Fiter Bajramit.

Urime dhe shendet per t'gjithe.

halla e madhe
13-10-07, 14:06
Te gjithe Shqiptareve te besimint ISLAM ju uroj festen e Fiter Bajramit!

SoKoLi-i-Maleve
13-10-07, 15:50
Te gjith Shqiptarve te besimit Ilsam ju uroj festen e Bajramit,dhe paqe e perparim.

Lijanna
13-10-07, 16:07
Urimet me te perzemerta me rastine festes se Bajramit per gjithe besimtaret musliman nga Lijanna! :)

Elina
13-10-07, 16:21
Te gjith besimtareve te fese Islame ua uroj festen e Fiter Bajramit.
Lumturi paqe e begati sjellte ky Bajram per te gjith...

blue_eyes
13-10-07, 16:54
Es-Selamu Alejkum Ue Rahmetullahi Ue Berekatuhu

Special:
Video Dokumentar nė
Falenderimet i takojne vetem Allahut, krijuesit te cdo gjeje, sunduesit te dites se gjykimit,
udhezuesit,furnizuesit,mbikqyresit,te plotfuqishmit,gjithdishmit,meshiruesit,te perjetshmit.
Salavatet dhe pershendetjet tona te perzemerta qofshin mbi pejgambesrin tone Muhammedin s.a.v.s,
familjen e tij, shoket e tij dhe gjithe ata qe shkojne rruges se tyre deri ne diten e gjykimit.


E falenderojme Allahun subhanehu ue te ala qe na e mundesoi ta punojme kete dokumentar. Dokumentari eshte punuar me photo-flash dhe me ilahine "Zgjohu" te Adem Ramadanit ne prapavi. Ky dokumetar flet per tendencen e imponimit te fese krishtere popullit kosovar. Kjo me se miri deshmohet me fillimin e ndertimit te katedrales ne qender te Prishtines, ulja e zerit te ezanit, perjashtimi i nxeneseve me mbulesa nga institucionet arsimore sic mund ta shihni edhe ne video. Qellimi i pabesimtareve eshte qe rinine tone ne Universitetin e Prishtines ta rrethojne me kisha e mandej edhe ta kthejne kete rini ne fene e mehershme sic pretendojne disa. Si mund te shpjegohet ndryshe ndertimi i katedrales ne qytetin ku me shume se 97% e popullates jane muslimane. E per me teper qe per kete katedrale u desh te prishet edhe nje shkolle (Gjimnazi Xhevdet Doda). Ndertimi i katedrales dhe rrenimi i shkolles u arsyetuan me premtimet se nxenesve te kesaj shkolle do t'u ndertohet nje objekt me i madh dhe me funksional. Nderkohe qe per shumicen muslimane qe obligimet fetare i kryen ne rruge nuk eshte koha per kerkuar ndertimin e xhamive, pasi qe me me rendesi ne kete kohe eshte zgjidhja e statusit te Kosoves. Ndertimi i xhamive dhe mbulesa e femrave muslimane jane pengesa ne rrugen e pavaresise dhe se ne duhet te mos identifikohemi si vend musliman, por si vend krishter me dy kisha ne qender te qytetit. Keshtu po na imponohet neve feja krishtere. Allahu i shkaterrofte gjithe ata qe e luftojne kete fe. Qellimet e tyre nuk do te kene sukses asnjehere sepse Allahu ka garantuar per kete fe, e kushdo qe e sulmon kete fe le te pergatitet mire per pasojat. Beni dua vellezer qe kjo katedrale te mos ndertohet asnjehere. Allahu na forcofte, na bashkofte e na befte prej atyre qe i dalin ne mbrojtje kesaj feje atehere kur kerkohet.Pėr tė e shikuar Videon

Kliko Ketu (http://www.youtube.com/watch?v=RfalkPRQrUg&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eforum%2Dislamik%2Ecom%2Ffo rum%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D6876)


Pėr Shkarkim:

http://www.archive.org/details/xyznkpdhlki (http://www.archive.org/details/xyznkpdhlki)

http://xrl.us/7bkc (http://xrl.us/7bkc)


Mos na harroni nga lutjet e juaja

Vllezerit e juaj nė

(http://www.Forum-islamik.com)

Esselamu alejkum ue rahmetullahi ue berekatuhu.

memumi
13-10-07, 19:28
per hajr festa e bajramit o vllezer dhe motra musliman
inshallah na u eshte pranu agjerimi dhe na u jane falur mekatet shpresojm te vazhdojm me pune te mira ashtu siq ishim ne ramazan

p.s blue eyes Allahu te shperbleft per kete shkrim

hasanmehmeti
18-12-07, 23:09
Esselamualejkum we rahmetullahi we bereketuhu (Paqja ,Meshira dhe Begatit e Allahut subhanhu we teALA qofshin mbi ju) Vellezer dhe Motra te perkatesis se besimit Islam.

Me lejoni te ju Uroj festen e Kurban Bajramit ,Ju dhe Familjeve Tuaja , duke shpresuar per Ju , perfocimin e Besimit ne Krijuesin e Gjithesis , Shendetin Ju dhe Familjeve tuaja , sukses ne qdo sfer te Jetes , dhe arritjen e knaqesis se Atij qe na Krijoj pa e ditur se qka do na krijoj qoft ajo ngjyra , kombesia apo mjedisi i varfer apo i pasur qofte ai.
Lus Krijuesin Tone dhe Tuajin :
Te Semurit tane ti Sheroj,
Pleqeve tane fuqi tiu dhuroj,
Femijeve tane bagatit me te bukura tua dhuroj,
Te Vdekurit tane ti Meshiroj,
Te Gjallet nga Familjet tona ti udhezoj dhe harmoni e gezim familjar tu dhuroj,
Knaqesia Shpirterore vetet tuaja te mbreteroj,
Gjendjen e rinis son ta permiresoj duke iu kthyer besimit dhe arsimit dhe punes se hajrit,
Endrren e kahmotshme te Popullit tone te dashur te Pavarsis tua Plotesoj sa me shpejt.
Amin


Per shume mot edhe nje here Urime Kurban Bajrami, feste e Sakrifices dhe e shtrirjes se dores ndaj te varferit , jetimit , te moshuarit , femijut , te semurit dhe gjithe atyre qe kan nevoj per ndihmen tone , e qe fatkeqesisht jane te medhenje ne numer ne mesin e popullit tone.Esselamualejkum we rahmetullah we berketuhu.
me respekt,
I Juaji,
HasanMehmeti.

Shqiptare
19-12-07, 15:03
Urime e me fat Kurban Bajrami te gjithe anetareve te fese Islame.

Paqa, meshira, bekimi i Allahut xh.sh. lutem te iu perfshij ne keto dite te kesaj feste fetare.

AMIN!

Shqipja

hawk
19-12-07, 20:29
Urimet e mia te perzemerta per festen e vellazerimit,barazise,sakrifices,miresise,dashuris e per te gjithe ato njerez qe vijojne ne rrugen e drejte dhe te shpetimit,per popullin e bekuar nga All-llahu.

Miresia e Krijuesit qofte mbi ju dhe familjet tuaja.Inshalla Bajrami tjeter e gjen Kosoven te pamvarur.
Gezuar !!

GURI SYLAJ
20-12-07, 07:06
Te gjithe atyre qe sot kan Feste -me fat Festa e Kurban Bajramit!
Shendeti,Fati ,Miresia qofshin me Ju dhe Familjet Tuaja!

ssara
20-12-07, 07:42
Pranoni pershendetjet e sinqerta me rastin e kesaj feste te madhe.


http://www.peshkupauje.com/wp-content/uploads/2007/10/b.jpg

4peace
20-12-07, 10:09
*


Me fat festėn e Kurban Bajramit...


...tė gjithėve.


***

Xuki
20-12-07, 11:41
Me fat festa e Kurban Bajramit.

Gjithė tė mirat pėr tė ardhmėn.

Xuki http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

jadore
20-12-07, 12:15
kete dite dua te bej nje pershendetje te veqante ..ne nje qytet te Gjermanise dua te ju uroj sot te gjithe te ftuareve te nacionaliteteve te ndryshme qe jane per dreke te festes se Bajramit te ftuar ne familjen time ... fate ne jete , dreka te perbashkete per shume e shume mote ,dhe shendete e lumturi te shumte ne jetet tuaja ..p.s. (eshte tradite qe e praktikoje qe prej vitit te pare kur jetoj atje dhe sot e vazhdone familja ime ,qe ditet e Bajramit te pregatitet ushqim tradicional gjakovare (hahhha) dhe mblidhemi rreth 35-40 vete te ftuar ,shqiptare ,italian ,gjermane ,avganistaneze ,algjerjane ,marokane ,franceze ,amerikane ,shumica persona qe jetojne larg familjeve dhe vendit te tyre ,dhe keshtu 2 here ne vite krijojme nje familje te perbashkete ,nese pyetni nga morra iden e kesaj eshte nga Nena ime , gjithe jeten u mundua te na impnoje ndjesine qe familja dhe ndjenja prindore eshte me e shenjta ne cfardo situate qe ndodhemi kudo qe ndodhemi ....)pra per te gjithe .. Shume fat ne jete .

pirro
20-12-07, 12:30
Urime Festen e BAJRAMIT, paqja dhe dashuria qofshin me te gjithe besimtaret Shqiptar-Musliman.

Urime!

Adrenalina
20-12-07, 14:19
Te gjithe besimtarve musliman ku do qe jan ju uroj festen e kurban Bajramit.

ME FAT

Virti
20-12-07, 14:55
me fat Festen e Bajramit! :smile:

lyra2
20-12-07, 15:25
Te gjithe besimtareve musliman ,ME FAT KURBAN BAJRAMIN!!!

BE LK
20-12-07, 16:25
Gezuar Kurban Bajramin. Shpresoj qe kjo feste te na ket gjet mire dhe inshallah vitet tjera dhe me mire. te lire dhe sovran. Gezuar dhe fat te gjithe shqipetareve dhe besimtareve musliman ne mbare boten.

me nderime BE LK

L~Nora
20-12-07, 22:29
http://img85.imageshack.us/my.php?image=bajram3kt9.jpg

*B*u*K*i*
20-12-07, 23:45
Es Selamu Alejkum.me hajr e me fat ju koft kurban bajrami te gjithve pritshi edhe shum tjer ,paqja,gezimi lumturija,sinqeriteti,mbizotrofshin ne familjet e juaja