PDA

View Full Version : Mėsime nga Kurani


Faqet : 1 [2]

 1. Pastertia ne Islam.
 2. Dita e dallimit!
 3. Muaji I Ramazanit
 4. Me fat muajin e Ramazanit !
 5. Besimtar tė rinjė nė rrugėn e All-llahut
 6. Violetė Kukaj- Ilahi "O Allah"
 7. Urime Festa e Fiter Bajramit
 8. Filmi Jetimi i dubluar ne shqip pjesa 1
 9. LEXONI dhe SHPERNDAJENI!
 10. Pse..
 11. Islami solli Paqe dhe Harmoni!
 12. Sprova e Gazes dhe roli i Dijetarėve
 13. Dita e kijametit!
 14. Mėsimet e nxjerra !
 15. Kurani mrekullia e perjetshme
 16. Tolstoi si e braktisi Krishterimin
 17. Arabia Saudite kerkon te shkaterroje Palestinen
 18. Dialog mes prof.dr.El Butit dhe disa Jomedhhebistėve
 19. Kataklizma(Kijameti) ne baze Kur'an-it!![Video]
 20. Ligji Islam
 21. Dobitė mė tė rėndėsisshme tė dijes
 22. Allahu i mjafton kujdo qe mbeshtete tek Aj
 23. A ke menduar ndonje dite
 24. Erresirat dhe Drita,pikpamje shkencore,fakte te reja shkencore
 25. Toka flet
 26. Te shkaterruarit (Te humburit) ne Kurane
 27. Mulla Jakup Hasipi
 28. O njeri, thirri mendjes dhe mas u ban i shkrete!
 29. Zgjerimi i Qabes
 30. "Lexo!Allahu eshte bujari me i madhe
 31. Kurani eshte udhezues qe te dergon kah e lehta
 32. Sheikh Abdul Kader Arnauti
 33. Muhamedi a.s. sipas kendveshtrimit te krishtere
 34. Edukata seksuale nė Islam
 35. Bėhu si Merjemja e Shenjtė
 36. Bota e librave
 37. A ishit sot me e fale Namazin e Xhumas?
 38. Tė shpėtuarit nė Kuran
 39. Foto Te Xhamive
 40. Netet e medha per Muslimanet.
 41. A e kujton i dashuri tė dashurin e tij nė Ditėn e Gjykimit?
 42. Ēfarė mė mėsoi jeta nėn hijen e besimit!
 43. Ēfarė do tė ndodhte po ta bartnim nė ēantė apo nė xhep?
 44. Letėr nga Tirana mbi futjen e mėsim-besimit nė Kosovė
 45. Si e trajton Kurani fenomenin e vetvrasjes
 46. Kur'ani nė lėkur (mrekulli..apo?!!!)
 47. percahet feja myslimane ne shqiperi.
 48. Kur’ani - Burim I Udhėzimit Dhe Ndėrtues I Jetės”
 49. Konkurs
 50. Shirku-Mekati me i Madhe-Asgjesuesi i Besimit( Dokumentare)
 51. Partia e parė Islame nė Spanjė...
 52. Letra E Nėnės
 53. Kur do te ringjallet shkenca ISLAME
 54. Bija ime
 55. Islamit i duhet njė revolucion seksual
 56. Melodia e tupanave Baton
 57. Nuk ka shperblim pa sprova
 58. Ky ėshtė Muhammedi (savs)!
 59. A nuk eshte koha me u pendu ?
 60. Dhuna ekstreme nė Xhami
 61. Komisioni parlamentar francez kundėr perēeve nė publik
 62. Udhėtari
 63. Pushtuesi para se tė pushton
 64. Rrėfimet
 65. Faraonet e Sodit
 66. O Allah!
 67. Pėrse hoxhallarėt / imamėt...?
 68. Kėshilla Ime Pėr ēdo Musliman Dhe Muslimane
 69. Kush jan keta njerez?
 70. Ulliri - mbrojtės i zemrės
 71. Perkthimi i Kuranit ne gjuhen shqipe!!?
 72. Njė Manifest I Qeverisjes Sė Vėrtetė Islame
 73. Sulm ndaj Shkolles SHQIPE
 74. Kure ashte festa e Bajramit
 75. Arrestohen pes Vehabi nė Prizren
 76. Vehabizmi
 77. Djali trevjeēar, hafėzi mė i ri nė botė
 78. Jeta e Varrit
 79. 1400 vjet pas Shpalljes, A e rregulloi botėn Kurani?
 80. Fshihen simbolet kombėtare nga Xhamia e Vėrbanit tė Vitisė
 81. a ma perspektiv do te kemi si popull islamik apo komb shqiptar me te gj
 82. Filmi amerikan i metrazhit tė shkurtėr qė shkaktoi shqetėsime nė qarqet kishtare botė
 83. Rrahje nė xhaminė “Isa Beu” nė Shkup
 84. Si tė jesh njė bashkėshort i suksesshėm!?
 85. Rukije Sherije kendim prej Kuranit
 86. Miku jonė
 87. Islami Fe Universale Dhe Bashkėkohore
 88. a esht e lejushme qe xhamia kur te ndertohet me u emrue
 89. Lajmi i mire
 90. Ikja e mikut
 91. Urimet per festen e Kurban Bajramit!
 92. Islami dhe identiteti nacional shqiptar
 93. Krijimi i njė civilizimi
 94. Mrekulli nė Kėrēovė !
 95. 17 Prilli ditlindja e profetit Muhamed, Hashim Thaēi mori pjes nė kremten e madhe.
 96. Nė Mitrovicė, ndėrtohėt Xhamia mė e madhe nė Kosovė
 97. DIVORC permes SMS-mesazhit. Tani i lejuar ne ARABI.
 98. Ilahi
 99. Mbylli Sytė
 100. Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme
 101. Urime Ramazani
 102. Dialog me njė prift nė xhami
 103. Perpara u kon adet me thirr e me bo iftar me vlla THOT TARAKU-1
 104. Njė rrėfim mbi dashurinė mė tė bukur ndėrmjet dy njerėzve
 105. Prania e Islamit nė Ballkan nė periudhėn paraosmane
 106. Muslimanėt vendosėn : Xhamia e re, nė qendėr tė Tiranės
 107. Citate nga dijetaret islam
 108. Feja Islame !
 109. Per femrat e forumit : A meriton kesaj t'i ndalohet shkollimi siē po vepron Kosova ?
 110. Kush e shkroj Kuranin ?
 111. Besimtarėt e Trinitetit
 112. Mesime rreth durimit.
 113. Embelsirat per festen e Bajramit
 114. A ndalohet Muzika ne Islam? Ky thot PO
 115. Allahu e pranon vetėm njė Fe
 116. Enderrat sipas fese islame,
 117. Si e kuptoni Ajetin ne fjale?
 118. Islami nuk i ka bėrė padrejtėsi gruas. .
 119. Pėrkujtime rreth dijes (Islamike)
 120. Sa kushton vizita tek Hoxhallaret....
 121. Shkrime e komente jashte temave
 122. Islami dhe ekonomia !
 123. Kurani mbi Jezusin.
 124. Imam Aliu a.s.
 125. Ndodhitė e fundit – pjesa e parė: Lufta e Armagedonit
 126. Ku falet(lutet) Femra muslimane?
 127. Imam Mehdiu
 128. Tasaffufi
 129. Islami tėrheq si magnet Britanikėt
 130. Kur'an me titra shqip ...
 131. Shkencėtari amerikan zbulon qė truri gjatė lutjes reprogramohet
 132. Lejohet transplanti i organeve nga njė jomysliman tek njė mysliman dhe anasjelltas
 133. Disa gabime tek shqiptarėt nė kundėrshtim me besimin, adhurimin dhe moralin Islam
 134. Shfaqja e Je’xhuxheve dhe Me’xhuxheve.
 135. Femra ne Islam!
 136. Psikologji Islame !
 137. Egjipti dhe feja islame
 138. Urtėsi morale / Islame …
 139. Madheshtore!!!
 140. Pėrse jemi kėtu?
 141. Poezi - nė nder tė nėnės se besimtarėve, Aishes (radij'Allah anha)
 142. Spastrim etnik i myslimanėve tė Myanmarit
 143. Zekati
 144. Nje shembull si largohet gjindi nga njeriu!
 145. Debat fetar nė KTV
 146. Xhihadi
 147. Gjendet nė Jemen dorėshkrimi mė i vjetėr i Kuranit
 148. Guri qė qėndron nė ajėr
 149. Kurban Bajrami!
 150. Per motrat muslimane!
 151. Porosi te Profetit Muhammed a.s
 152. Sadakaja
 153. Zoti jashtėtokėsor???
 154. Martesa nė Islam
 155. Dexhalli-Antikrishti
 156. A ėshtė hallall ky mish?
 157. Jeta ( nata) e varrit!
 158. Krerėt e Bashkėsisė Islame vodhėn/tėrhoqėn 150 mijė euro nga kontot bankare
 159. Ngacmimet sexuale
 160. Dita e Arafatit!
 161. Hoxhallarė para-historik (Video)
 162. Vdekja
 163. Haremi i Sulltanit
 164. Perhajr Ramazani !