PDA

View Full Version : Me fat festen e Kurban Bajramit


Dea_A
26-12-06, 09:59
Te gjithe besimtareve te Fese Islame ,ju uroj Festen e Kurban Bajramit !Paqja dhe dashuria e Zotit mbreteroft ne zemrat tona !
Me nderime Dea_A!

~AmaZonA~
26-12-06, 10:10
Dhe Une ju Uroj te Gjithe Besimtarve Te Fese Islame Urime Festen e Kurban Bajramit! Gjithmon Paqja Mbretroft ne Jeten Tuaj.... Me Shume Dashuri Nga AmaZonA :smile:

amari
26-12-06, 11:29
Me fat festen e Kurban Bajramit tė gjithė besimtarėve dhe besimtareve musliman
Le tė mbizotroj gėzimi dhe hareja nė zemrat e tė gjithė muslimaneve, nė kėtė fest tė madhe, tė mos i harrojmė kursesi femijet jetim (bonjak), familjet e shehideve(deshmoreve) si dhe invalidet e luftės.


Gjithashtu Allahu ua pranoft haxhive haxhin dhe na mundesoft qe edhe ne ta kryejmi kete obligim fetar!
AMIN

Berisha-boy
26-12-06, 15:25
Me fat festa e Kurban Bajramit te gjitheve besimtarve islam.Paqja,mirkuptimi,toleranca,shpresa te mbizotroj perhere ne familet tuja .

Me respekt Berisha-boy

halla e madhe
26-12-06, 17:28
Te gjithe bashkeatdhetarve ane e mbane botes ju uroj festen e KURBAN BAJRAMIT!

Drinni
26-12-06, 21:25
Ndėr festat e rėndėsishme tė kėtij fundė viti padyshim ėshtė edhe festa e Kurban Bajramit kėtyre ditėve qė vjen.
Shfrytzoi rastin tė Pėrgėzoi tė gjithė shqiptarėt e besimit islam duke ju uruar paqe, shėndet ,harmoni.
Festa e Kurban Bajramit na mėson mė sė miri se si viktimizohet njeriu pėr tė vetin. Familjen, shoqėrin dhe tė varfėrin.
Me Kurbanin e prer ku pėr qėllim ėshtė tė ndahet me tė tjeret barazi mė atė qė ti ke, kjo fest e madhe me njė fjalė vė nė ekuilibėr zemėrsin, fatbardhėsin e ēdo njėrit qė vendos tė jetė i drejt. virtyte kėto pėr njė shoqėri tė shėndosh.
Antarėve tė Forumit Dardania qė e festojn kėtė ditė Urime!

Luana
26-12-06, 22:42
Urime festen e bajramit te gjitheve juve qe existoni ne FD :wink:

turisti
26-12-06, 22:44
Urime edhe nga une te gjithve qe e festojne festen e Kurban Bajramit.

TURISTI.

lazdrani
27-12-06, 00:23
http://www.postribe.com/album/albums/userpics/10001/normal_kurban.JPG (javascript:;)

Te gjithe Shqiptareve te fese islame ju uroje festen e Kurban Bajramit.Me fat


Lazdrani

selvija
27-12-06, 15:59
http://www.shefdomi.com/graphics/glitters/bajram1.gif (http://www.albanianglitters.com/)Paq lumturi dhe dashuri per te gjith zoti qoft me ju..

Dreni30
27-12-06, 16:16
http://www.shefdomi.com/graphics/glitters/bajram1.gif (http://www.albanianglitters.com/)Paq lumturi dhe dashuri per te gjith zoti qoft me ju..

edhe une po i bashkangjitem ketij urimi, miresjellja, fati dhe lumturia qofshin me ju.

Naki
27-12-06, 17:41
Te gjithe besimtareve te Fese Islame ,ju uroj Festen e Kurban Bajramit !Paqja dhe dashuria e Zotit mbreteroft ne zemrat tona !
Me nderime Dea_A!

Me fat kurban Bajrami.

Gjumashja
27-12-06, 17:46
me fat te gjitheve... mirepo ender nuk dihet saktesisht se me cilen date eshte...me 30 apo me 31 dhjetor...:rolleyes:

ARI_03
27-12-06, 20:29
http://www.postribe.com/album/albums/userpics/10001/normal_eid012-1024.JPG (javascript:;)

''Zoti mbusht zemrat e juaja me respekt e dashuri, kurse DARDANIS paqe dhe mbaresi,''

''GEZUAR festen e Kuban BAJRAMIT te gjithe shqiptaret musliman kudo qe jan ata,,,,''

''Urime te sinqerta per te gjithe anetaret e forumit dardan,pritshim edhe shum festa tjera te tilla se bashku,ne paqe dhe mbaresi''

Me respekt
ARI_03

gazi-de
27-12-06, 21:30
Me Fat festa e Kurban Bajramir te gjithfe.Bekimi dhe Dashuria e Zotit qofte mbi ne,URIME.............

vjeshta
28-12-06, 00:27
Me fat Festa e Kurban Bajramit .

Vjeshta!

laliloli
28-12-06, 20:56
Urime dhe me fat festa e kurban bajramit ,paqi begatine ne sofrat tuaja

Perzemersisht Lali

GURI SYLAJ
29-12-06, 08:06
Te gjithe shqiptareve te Besimit Islam urime Festa e Bajramit me shprese se kjo Feste do te sjelle ne cdo sofer begati e ne cdo familje gezim!

Paradox_13
29-12-06, 15:21
Te gjithe shqiptareve te besimit islam,me fat festa e kurban bajramit.

Murgesha
29-12-06, 17:53
Me fat Festa e Kurban Bajramit.

Murgesha!

admin
29-12-06, 21:43
Gezuar Kurban Bajramin !

Virti
29-12-06, 23:03
Me fat festa e Bajramit!!! :smile:

Domira
29-12-06, 23:33
Me fat ju qofte Bajrami!

Agolli
29-12-06, 23:45
Te gjithe besimtarve muslimane ju uroj festen e Bajramit dhe ju deshiroj te gjitha te mirat ne jete.

Agolli

e_martumja
29-12-06, 23:49
Urime te gjithve besimtar te fejes Islame festen e kurban Bajramit.

Zana_ch
30-12-06, 00:13
Te gjithe besimtrave te fesė Islame urime dhe per shum mote festen e Kurban Bajramit .

schütze
30-12-06, 00:19
Te gjith besimtarve te fes islame nga zemra ju uroj festen e kurban bajramit

lihhi
30-12-06, 11:16
Me lule ne dor me rrespekt shpirtror, me dashuri te vertet me bindje ne krijusin e vertet. Me Fat Bajrami dhe te gjitha te mirat ne jet

Pritshi edhe shum te tjerė

Sy_kaltra
30-12-06, 11:28
Urime dhe me fat bajramin te gjith antarve te dardanis priteshi shume .....

ladi105
30-12-06, 14:14
http://www.geocities.com/kosovaislam/Urime.JPG

Kavaleri
30-12-06, 20:33
Mirembrama Musafir te Konakut dardan,si edhe ju lexues qe haseni pran keti mesazhit.
Me fate ju koft Kurban Bajrami..Po ashtu ju deshiroje argetime mes njeri tjetrit ne qdo vend argetimi,eqe tja kaloni sa me bukur .
Sot ti japeni fund vitit plak me te liga,e smurje,hakmarrjeve,fyrjeve,e qe nga e 01.01.2007 te mbizotroj Shendeti Paqja dhe Toleranca per Popullin Shqiptar si dhe ane e mban Femijeve pa Nena qe tju shoqeroj Lumturia ne keto qaste festash.
Zoti bekoft Popullin Ton,Zoti ndimoft te Drejtit.

Hafi
30-12-06, 23:47
Urime urime Festa e Kurban Bajramit

Kodra
02-01-07, 23:04
**********
**********
**********

Pėrshėndetje,

Tė gjithė atyre qė besojnė nė festėn e Kurban Bajramit,ju urojė qė ta jetoni dhe pėrjetoni pėr shumė e shumė vite.
Paqja dhe mėshira qoftė me ju, e me kėtė ndihmoni edhe ata qė kanė nevojė pėr ndihmėn tuaj.


Kodra

vjeshta
18-12-07, 17:11
http://www.postribe.com/album/albums/userpics/10001/normal_kurban.JPG (http://javascript%3cb%3e%3c/b%3E:;)Vjeshta!

Dardan Kastrati
18-12-07, 18:11
http://img407.imageshack.us/img407/513/festajg9.gif

Cia-Ferizaj
18-12-07, 18:46
ME FAT BAJRAMIN TE GJITHEVE

uck_aksh
18-12-07, 23:25
Vllezer e motra muslimane u shprehi urimet me te perzemerta per festen e Kurban Bajramit, dites se gezimit dhe paqes me njeri-tjetrin, dite e mirkuptimit dhe toleances.
Paqja, dashuria,mirkuptimi, toleranca, begatia,harmonia qofshin gjithmon me ju.
edhe nje her

URIME FESTA E KURBAN BAJRAMIT

GURI SYLAJ
19-12-07, 07:28
Fe gjithe shqiptareve te besimit Islam me fat FESTA E BAJRAMIT !

Fati ,Miresia,Dashuria dhe Rrespekti per njeri tjetrin te jete bashkeudhtare ne rrugen tone!

gazi-de
19-12-07, 11:12
Me Fat Kurban Bajrami te gjith Muslimone Dardan,Shqiptar,urime Paqja,Lumturia,Meshira e Allahut qofte mbi ju..
Urime...........................................

Zero Cool
19-12-07, 11:27
Te gjithe Shqiptareve te fese islame i uroj me fat bajramin.

Arkza
19-12-07, 11:51
Me Fat te Gjithe !!!!

Besoj se skam Harru Dikun pa ja Uru kete Fest te Bekuar pra Po e le edhe nje Urime Ketu per te Gjithe Besimtaret Urime Kurban Bajrami , Me Fat edhe Njehere per Shum Vite dhe shume Gezime Familjare ! http://img407.imageshack.us/img407/513/festajg9.gif

Buqja_ch
19-12-07, 11:56
http://img407.imageshack.us/img407/513/festajg9.gif

Paradox_13
19-12-07, 12:12
Shqipetar te besimit islam ngado qe jeni,me fat festen e kurban bajramit......

gjini
19-12-07, 12:16
JU uroj tė gjithė shqiptarve tė fesė muslimane festen e Bajramit.

selvija
19-12-07, 13:22
http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/bajram8.gif (http://www.albanianglitters.com/)

Domira
19-12-07, 13:39
ME FAT JU QOFTE BAJRAMI.
PAQA DHE MIREQENJA QOFSHIN ME JU DHE FAMILJET TUAJA.

SANTANA-29
19-12-07, 14:40
GEZUAR edhe nga une Kurban Bajramin te gjithe anetareve te fese Islame!
Uroj qe vetem paqa, meshira dhe cdo e mire te mbizoteroje ne cdo shtepi tuajen ne ditet e kesaj festes sone te madhe!...........
santana.........frankfurt,,

Dardan Kastrati
19-12-07, 14:48
GEZUAR edhe nga une Kurban Bajramin te gjithe anetareve te fese Islame!
Uroj qe vetem paqa, meshira dhe cdo e mire te mbizoteroje ne cdo shtepi tuajen ne ditet e kesaj festes sone te madhe!...........
santana.........frankfurt,,

SANTANA-29 te flm per urimin e juaj .uroj qe per kete feste te keni shendet dhe lumturi edhe ne shtepine e juaj ....
http://img167.imageshack.us/img167/8910/festauk8.gif

Naki
19-12-07, 16:45
Tė gjithė Anėtarėve tė Forumit Daedania.de ju urojė festėn e Bajramit tė Vogėl, Kurban Bajramit.

Bajrami i Vogėl ėshtė ditė e sakrificės pėr tė mirėn, pėr paqen dhe lumturinė e tė gjithė njerėzimit. Eshtė ditė e besimit nė Zotin, ditė e mirėkuptimit dhe e nderimit, si dhe e dashurisė ndaj njėri tjetrit.

Me fat Bajrami i Vogėl!

turisti
19-12-07, 17:29
Te gjithe atyre qe e festojne bajramin - urimet e perzemerta per KURBAN BAJRAMIN me shume shendet,dashuri dhe lumturi.

TURISTI.

http://www.aiitc.org/meka.jpg

Ma-Origano
19-12-07, 19:06
gjithasthu u uroj te gjithe besimtarve te fese islame festen e bajramit!!

halla e madhe
19-12-07, 19:51
Te gjithe bashkeatedhetarve te besimit islam ju uroj Kurban Bajramin!

Pupi
19-12-07, 20:53
Edhe unė ju uroj juve anėtarėve, dhe tė gjithė shqiptarėve festen e kurban Bajramit.
Sa mirė mė erdhi sot kur vėllau katolik (Shqiptar) ma uroj Festen e Bajramit. E falėnderova me plot pėrzėmėrsi.

Sy_kaltra
19-12-07, 22:04
Te gjithe besimtareve mysliman ju uroje festen e Kurban Bajramit, ne veqanti do te ju uroja miqeve te mi Dardanas...

Djellza:
19-12-07, 22:35
Pershendetje !!!


Ju pershendes te gjithe pjesmarrsit e DForumit dhe me FAT BAJRAMI ...!!!!


Jau uroj te gjithve qe i takojn fes muslimane festen KURBAN BAJRAMIT, dhe deshiroj qdo te mir ne jet, edhe atyre qe nuk e festojn at fest, ju uroj gjitha te mirat ne jet, sepse pa marr para sysh se ciles fe ne i takojm, te gjith jemi te nje ZOTI, i kofshim fal!!!!

tungi ju pershendes dhe ju uroj nje dit te mir dhe festive__.......__
,-"urime`bajrami``"-.
|;------.-' _.-'\
||______|` ' ' ` |
||------| me fat |
_;|______| kurban |_
(```"""""""| bajrami |``)
\'._ '-.........-'_.'/
urime '._`""===........===""`_.'
``"""=========="""``


( (
_)__)
.-"( `-..-.
|`-._`( _.-'| )
L "" J /
| |.'
.-| |-.
( `-.___.-' )
`-._________.-'

Ju pershendes dhe ju deshiroja nje dite te kendeshme. !!!


Djellza_

Diana007
19-12-07, 22:47
http://img227.imageshack.us/img227/7749/urimeye3.jpg (http://www.dardania.de/vb/upload/)

sunshine
20-12-07, 01:00
Me fat festa e Kurban Bajramit tė gjithė besimtarėve muslimanė.
Paqja, lumturia, harmonia e shėndeti, mbretėrofshin tek ju dhe familjet e juaja!

Me respekt pėr tė gjithė nga Sunshinė!

Krokodilli
20-12-07, 01:07
vllezer dhe motra, ju uroj nga zemra festen e kurban bajramit , me nje ilahi shqip nga Adem Ramadani

http://http://www.youtube.com/watch?v=FhpUs2PCUlY
Paqeja, dashuria,mirkuptimi, toleranca, harmonia familjare, begatia qofshin gjithmon me ju.

Kavaleri
20-12-07, 02:25
Urime Pamvarsine E Kosoves, Urime Kurban Bajramin Dhe Gjitha Festat Religjionale Shqiptare.

Zoti I Ndimoft Femijeve Shqiptare Qe Hekin Keq Per Buk, Per Vesh E Mbathje.

Ndoshta Dikush Pyt Pse Pamavrsia, Un Po E Shpalli Pamvarsin Ne Forumin Tuaj E Per Tjeret Ne Rrokotel.
Urimeeeeeeeee Se Mjaft E Kem Prit Me Shekuj.

Ju Pershendes Me Kengen: Kush Ja Nisi Luftes Ma I Pari...

LuLjaa
20-12-07, 03:21
Tė gjithė shqiptarėve tė besimit islam ua uroj
festėn e Kurban Bajramit.
Pėrkushtimi, toleranca, respekti dhe humaniteti
qė sjell kjo festė kaq madhėshtore vazhdofshin me mote.

- Lutem qė All-llahu tė na shpreblej me gjitha tė mirat.

uliksi31
20-12-07, 07:49
Me fat festa e Kurban Bajramit per te gjithe besimtaret musliman.

ssara
20-12-07, 08:00
Gezuar Kurban Bajramin te gjitheve.Paqja dhe Shpetimi i Zotit qofte mbi te gjithe..

rilinda
20-12-07, 08:59
Nė pamundėsi pėr tė shkruar tek rubrika e secilit, po ua uroj festėn e Kurban Bajramit kėtu.
Paqja dhe mėshira e Zotit qofshin me ju dhe familjet tuaja!


Gjithė tė mirat!
Rilinda

^katunari^
20-12-07, 09:02
Per hajr Bajrami, te tonve ren, i madh e i vogel

gazi-de
20-12-07, 10:49
Me Fat Kurban Bajrami..*................

Luana
20-12-07, 11:01
Me fat Festa e Kurban Bajramit .....
shoke dhe shoqe te mia te ketij Forumit edhe nji here ju uroj ket fest me deshir qe ky vite dhe viti qe po na vjen te kemi sukses dhe fat ne jeten ton ....

Luana

jadore
20-12-07, 11:22
Ne pamundesi kohe qe gjithesecilit ti uroj shkruaj ketu nje urim te pergjitheshem ..Per te gjithe besimtaret ne Islam , Fat dhe per shume mote ..e lehte qofte rruga e sfidave per Devoteshmerine tuaj ..per te gjithe njerzit e gjuhes dhe kombit tim :UROJ FATE -fate ,ne veprimet e te jetuarit dhe shendet ,..me respekt Jadore

Estella
20-12-07, 11:24
Urime festen e bajramit te gjithve

Albonita
20-12-07, 12:29
Me plot ngrohtsi Ju uroj festen e BAJRAMIT, te gjithve juve qka i peketni fes ISLAME ,,,,Paq e Bekim ne mesin e familjev tjuja,me shum Rrespekt nga Albonita.

Shpati
20-12-07, 12:43
Urime Bajrami besimtareve Musliman.

Amina
20-12-07, 12:48
Me fat Bajrami te gjitheve.

Gjumashja
20-12-07, 13:06
Me fat Kurban Bajramin gjithe besimtarve Mysliman qe gjenden ne forum...shpresoj te kaloni mire ne feste...:biggrin:

Xuki
20-12-07, 15:09
Me fat festa e Kurban Bajramit.

Gjithė tė mirat pėr tė ardhmėn.

Xuki http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

hasanmehmeti
20-12-07, 15:23
Ju Uroj Kurban Bajramin , qdo te mire vellezer dhe motra te besimit Islam , posaqerisht ju antare te FD. Ju uroj qdo te mire dhe ambicjet tuaja per nje gjendje me te mire ne qdo sfer te jetes suaj te realizohen sa me pare.

hasani

Dardan Kastrati
20-12-07, 16:01
http://img218.imageshack.us/img218/6909/eidgr2.gif

Cia-Ferizaj
20-12-07, 17:14
http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/bajram8.gif

Nirvana Band
20-12-07, 19:09
Me fat festa e Kurban Bajramit te gjitheve.Uroj te keni shendet dhe gjitha te mirat per ju dhe familjet tuaja,me sinqeritet Nirvana Band. Gezuar.

Abetare
20-12-07, 20:39
Me fat Festa e Kurban Bajramit juve tė gjithėve ..! Me respekt Abetarja

L~Nora
20-12-07, 22:33
http://img233.imageshack.us/my.php?image=bajram3es0.jpg
(http://img85.imageshack.us/my.php?image=bajram3kt9.jpg)

Elina
20-12-07, 22:43
Te gjith besimtareve te fese islame ua uroj festen e Kurban Bajramit!

Elli
20-12-07, 23:09
urime festen per te gjithe!!

Dukagjinas_i
21-12-07, 09:21
Urime Festa e Kurban Bajramit, gezimi, lumturia qofshin mbi ju dhe familjen tuaj !

BaNu Ne JeT I sInQeRt
21-12-07, 09:25
Perhajr ju koft festa e Kurban Bajramit..Paqja dhe Meshira E ALLAHut QOfshin mbi ju te gjith...!!!!

BE LK
21-12-07, 10:24
Gezuar festen e KURBAN BAJRAMIT.


BE LK

~AmaZonA~
21-12-07, 20:16
Dhe Une ju Uroj te Gjithe Besimtarve Te Fese Islame Urime Festen e Kurban Bajramit! Gjithmon Paqja Mbretroft ne Jeten Tuaj.... Me Shume Dashuri Nga AmaZonA :smile:

egi
22-12-07, 14:17
S'di qka eshte puna ime keshtu qe per qdo Bajram e uroj festen me vones..por fatkeqesisht kam pas probleme me pc...
Keshtu qe te gjithve antareve pernjeher po jau uroj festen tek kjo teme...PRISHTIM SHUM BAJRAME TJERA SEBASHKU NE DARDANI :biggrin:

ShEjToNkA
08-12-08, 00:28
Me rastin e festės sė madhėrueshme tė Kurban BAJRAMIT uroj mbare juve besimtar musliman qė paqa, miresia dhe harmonia qofėshin gjithmonė me ju.

Poashtu, tė gjithė juve tė nderuar forumista tė besimit islam urime festa.

Zoti ju bekoft dhe sjellt tė mira dhe begati tek ju!

Me Fat Kurban Bajrami!

Domira
08-12-08, 04:13
Me rastin e festės sė madhėrueshme tė Kurban BAJRAMIT uroj mbare juve besimtar musliman qė paqa, miresia dhe harmonia qofėshin gjithmonė me ju.

Poashtu, tė gjithė juve tė nderuar forumista tė besimit islam urime festa.

Zoti ju bekoft dhe sjellt tė mira dhe begati tek ju!

Me Fat Kurban Bajrami!


Me fat "shejtonka", Bajramin edhe ty dhe te gjithe forumisteve te tjere.
Paqa dhe miresia qofshin gjithmone me ne.

Domira
08-12-08, 04:17
Me rastin e festės sė madhėrueshme tė Kurban BAJRAMIT uroj mbare juve besimtar musliman qė paqa, miresia dhe harmonia qofėshin gjithmonė me ju.

Poashtu, tė gjithė juve tė nderuar forumista tė besimit islam urime festa.

Zoti ju bekoft dhe sjellt tė mira dhe begati tek ju!

Me Fat Kurban Bajrami!


Shejtonka,
Me fat Bajramin edhe ty dhe te gjithe forumistave te tjere. Paqa dhe miresia qofshin gjithmone me ne.

GURI SYLAJ
08-12-08, 08:45
Me fat "shejtonka", Bajramin edhe ty dhe te gjithe forumisteve te tjere.
Paqa dhe miresia qofshin gjithmone me ne.


Po e shfrytezoj kete urim qe permes tij te percjell edhe urimet e mia per te gjithe antaret e Forumit e veqanarisht per numrin e madh te vizitoreve te cilet edhe i falenderoj ne emer te antareve te Dardanise!

TE GJITHE ATYRE QE SOT KAN FESTE URIMET ME TE MIRA !
Paqe ,shendet ,gezim e lumturi per te gjithe!

~AnnA~
08-12-08, 09:01
Me Fat dhe per shum mot "Kurban Bajramin".Paqa dhe meshira e Zotit mbretroft ne familjet tuaja!

jonuzi
08-12-08, 09:11
Me fat festa e Kurban Bajramit, per te gjithe anetaret e Dardania. de, ne kete dite te madhe, urojme qe paqja dhe harmonia te mbretroj tek te gjithe ....

Dallandyshja_718
08-12-08, 09:15
Gezuar dhe per shume vjet Kurban Bajrami, paqa dhe harmonija mbretroft gjithhere ne familjet tuaja. URIME

Giovanni
08-12-08, 09:51
Gezuar dhe me fat festen e Kurban bajramit. kjo fest sjellte paqe lumturi dhe shume te mira ne familjet tuaja.

thellenza
08-12-08, 10:08
Te nderuar motra dhe vllezer ku do qe gjendeni, ju pershendes shume dhe ju uroj me fat festen e bajramit. Zoti ju bekoft. :smile:

krijuesiii
08-12-08, 10:20
...Te gjithe Vllezerve dhe Motrave ne fe dhe Kombe u uroje kete feste madheshtore te dashuris lumturis dhe begatis qe ZOTI i madherishem fali dhe krijoj per ne. Me nenshtrime frike respekt dhe dashuri te Sinqerte lusim e falenderojme ne kete dite te madhe per ne ALLAHUN ZOTIN E BOTERAVE lusim te kete pranuar lutjet tone dhe luesim qe gabimet dhe mekatet tona te na shluhen e te na zbardhohet Zemra me Dine Dashuri dhe Lumturi...


...Allahu ju meshirofte te gjitheve...

tungiiii

gazi-de
08-12-08, 10:29
Me Fat Kurban Bajrami.

ritta
08-12-08, 11:01
Fati dhe lumturia qofte gjithmone me ju

***URIME FESTEN E KURBAN BAJRAMIT***

halla e madhe
08-12-08, 13:27
Me fat Kurban Bajrami!

Oqeani
08-12-08, 13:29
Urime te sinqerta per kete feste .... Urime Kurban Bajrami

Jana
08-12-08, 13:41
Me fat Bajrami...

Dardan Kastrati
08-12-08, 13:53
Me Fat Festa E Bajramit per te gjihte besimtaret e fese Islame ...

LABI
08-12-08, 14:03
Te gjithe besimtareve musliman , ju uroj Festen e Kurban Bajramit .

Skyfter
08-12-08, 14:10
Te gjith Shqiptareve te besimit islam me fat festen e Bajramit :smile: ...

ps. ky postim nuk vlen per wehabistat edhe talibancat :biggrin: te manipuluar nga politika Serbis ....

e_martumja
08-12-08, 14:11
Pranoni edhe urimet nga ana ime per festen e Kurban Bajramit,Ju deshiroj Gezime, paqe, lumturi dhe prosperitet ne jete gjitheashtu edhe familjes Tuaj !!! Me nderime Merita.

Virti
08-12-08, 14:37
Me fat Festa e Bajramit! :smile:

AlbaSoft
08-12-08, 14:37
Urime Festa e Kurban Bajramit vllezer e motra musliman

Rrugaqja
08-12-08, 14:54
Es-Selam Alejkum
Falenderimi dhe lavdrimet i takojn Allahut subhanehu ue teala, salatet dhe selamet qofshin mbi te derguarin e tij Muhamedin alejhi selam dhe mbi familjen dhe shoket e tij..
Tė nderuar vėllezėr dhe motra nė Islam, kam nderin te ua uroj tė gjithė muslimanėve ku do qė tė jenė festen e Kurban Bajramit, duke lutur All-llahun subhnanehu ue te'ale qe tė naj pranoj, ibadet, adhurimet si dhe verpat e mira..Po ashtu e lusim All-llahu subhanehu ue te 'ala qė t'ua pranoj gjithė Haxhilereve haxhin... Allahu ju rujt te gjitheve dhe ju gezofte... Ue Selam Alejkum Ue Rahmtullahu Ue Berkatuhu

Bubulina
08-12-08, 15:06
URIME,paqja qofte me ju!

vendasi
08-12-08, 15:08
Urime Kurban Bajrami..te gjithve..

Oqeani
08-12-08, 15:23
http://www.postribe.com/album/albums/userpics/10001/normal_kurban_bajram7.jpg (http://www.dardania.de/vb/upload/)

romansa
08-12-08, 23:01
Te gjithe besimtareve te fese isalame ju uroj kete dite Feste te Kurban Bajramit!!

http://img229.imageshack.us/img229/7615/istanbul02sy6.jpg

Nirvana Band
08-12-08, 23:42
Me fat Kurban Bajrami, uron me respekt, N.Band.

Prishtinasja_
09-12-08, 21:27
Edhe une i bashkangjitem ketij urimi ! :smile:

deti_om :-)
09-12-08, 21:51
Me fat festa e KURBAN BAJRAMIT gjithe besimtareve muslimane !!!

hasanmehmeti
10-12-08, 00:46
selam alejkum musliman,

Urime festa e Kurban Bajramit besimtare te fese Islame.

selam alejkum
Hasani.

dani 1
16-09-09, 11:51
Te gjithve besimtarve musliman ju uroj kurban bajramin

Arb
16-09-09, 13:45
hajde more me hajr, ckado qe t'osht ky sen.

thellenza
16-09-09, 14:22
Dua te ju uroj edhe une, te gjithe ketyre te cilve ju paska ardhe Bajrami, edhe pse te njerzit ku jetoj une nuk ka mbrri hala. :eek::eek: :confused:

Urime ju koft. :biggrin:

Zero Cool
16-09-09, 14:40
Te gjithe Shqiptareve te besimit islam, i uroj me fat bajramin (kur te vjen)
me nje kolekcion islamik te wallpapers, nga besimi i juaj:

http://i82.servimg.com/u/f82/12/82/64/77/43_45013.jpg


Shkarko: (http://cid-be14ac609fdc92c1.skydrive.live.com/browse.aspx/Programma/Islamic%20Wallpapers%20Collection?uc=2&isFromRichUpload=1)http://cid-be14ac609fdc92c1.skydrive.live.com/self.aspx/Programma/Islamic%20Wallpapers%20Collection/Islamic%20Wallpapers%20Collection%201.rar (http://cid-be14ac609fdc92c1.skydrive.live.com/self.aspx/Programma/Islamic%20Wallpapers%20Collection/Islamic%20Wallpapers%20Collection%201.rar)


http://cid-be14ac609fdc92c1.skydrive.live.com/self.aspx/Programma/Islamic%20Wallpapers%20Collection/Islamic%20Wallpapers%20Collection%202.rar (http://cid-be14ac609fdc92c1.skydrive.live.com/self.aspx/Programma/Islamic%20Wallpapers%20Collection/Islamic%20Wallpapers%20Collection%202.rar)

Zhaneta
16-09-09, 14:47
Ēdo tė mirė besimtarėve Shqiptar Mysliman nė festėn e Kurban Bajramit.
Paēi pėrgjithmon shėndet dhe lumturi nė jetė me familjet tuaja......!!!!

Me Respekt Zhaneta

aLbaChiCk
16-09-09, 16:15
Dua te ju uroj edhe une, te gjithe ketyre te cilve ju paska ardhe Bajrami, edhe pse te njerzit ku jetoj une nuk ka mbrri hala. :eek::eek: :confused:

Urime ju koft. :biggrin:

jaaaa spasna ni as un 3 dite perpara me uru bajramin :eek: apo nashta ka naj bajram te naj feje tjeter siq jan dervisht a qka jan ata apo ata qejan katolik e kan emra-nicka te muslimanve :biggrin: :tongue:

gazi-de
16-09-09, 16:19
Te gjithve besimtarve musliman ju uroj kurban bajramin
1 heret paske uru
2 nuk eshte tash kurban bajrami !

Makresh
16-09-09, 16:50
Shka jeni mledh be qetu, a bajram u bo a ? :tongue:


Pritni more pak.. boni saber !

emine
16-09-09, 16:52
e shleva krejt se mkeni trullav:(...

romansa
16-09-09, 16:55
nuk eshte festa e kurban bajramit...
por Fiter Bejrami..edhe ende nuk ka ardhe
flm per mirekuptim

Elina
16-09-09, 16:56
Shka jeni mledh be qetu, a bajram u bo a ? :tongue:


Pritni more pak.. boni saber !


Une jam saberlike besa...po pres deri te Dillen :tongue:

gazi-de
16-09-09, 16:58
a po preni kurban emine,,ahahhahahaha
Fiter Bajrami eshte te djelen jo Kurban Bajrami,he zotu ju rujt.............

Makresh
16-09-09, 17:00
Une jam saberlike besa...po pres deri te Dillen :tongue:


Pak saber dash me dal n'salamet :tongue: E dilla u afrue jo mas-nesra po pas qetrit pas-nesra :smile:

emine
16-09-09, 17:01
a po preni kurban emine,,ahahhahahaha
Fiter Bajrami eshte te djelen jo Kurban Bajrami,he zotu ju rujt.............

po une qka pash ja krisa mase qe shkrova e pashe se sjam kerka ,,tash keshu ti knaqu

gazi-de
16-09-09, 17:03
po une qka pash ja krisa mase qe shkrova e pashe se sjam kerka ,,tash keshu ti knaqu
flm......

Idila
26-11-09, 14:47
Tė gjithė Besimtarėve Musliman, nga zemra Urime festėn e Kurban Bajramit. Paqja dhe mėshira qoftė me ju dhe mbi ju. Zoti ju begatoftė me tė gjitha tė mirat e kėsaj bote. http://www.studiorrapi.eu/images/smiley/wink.gif

Shqiptare_ne_Turqi
26-11-09, 18:17
Dhe uné,té gjith besimtarve musliman ua uroj Kurban Bajramin, duke ju déshiruar shéndet,fat dhe gjitha té mirat dhe shum Bajrama me ma té dashurit e juaj..!

Me respekt e mall péj JU ..!

premium
26-11-09, 21:37
Ky mesazh vlen pėr tė gjithė forumistet dardania de tė besimit Musliman .

Ju uroj... Gezuar Kurban Bajramin.mėshira,begatia,ndihma dhe bekimi i All-llahut gezofte shpirtrat tuaj duke ju plotesuar secilen deshire te zemres, dhe ēoftė rrugerrėfyesi juaj per ne rrugen e drejte dhe ne paqe.E perjetesisht dashuri te zjarrte dhe shendet mbi ju dhe familjet tuaja!

Me nderime nga ..premiumi..

Gjithashtu uroj Kurban Bajramin e gjithė besimtarėve Musliman anemban Botės.

romansa
26-11-09, 21:41
http://www.forumivirtual.com/attachments/besimtaret-musliman/2993d1228677699-me-fat-kurban-bajrami-bajrami.jpg

Shkodranja
26-11-09, 21:52
JU UROJ FESTEN E KURBAN BAJRAMIT.ME DESHIRAT ME TE MIRA PER JU DHE FAMILJET TUAJA...PAQE DHE DASHRI NE MES JUSH PERHERE....GITHASHTU UROJ DHE FESTEN E QLIRIMIT TE SHQIPERISE ......ME RESPEKT PER TE GJITHE SHKODRANJA .....

premium
26-11-09, 22:01
JU UROJ FESTEN E KURBAN BAJRAMIT.ME DESHIRAT ME TE MIRA PER JU DHE FAMILJET TUAJA...PAQE DHE DASHRI NE MES JUSH PERHERE....GITHASHTU UROJ DHE FESTEN E QLIRIMIT TE SHQIPERISE ......ME RESPEKT PER TE GJITHE SHKODRANJA .....
Qofshit gėzuar edhe ju vėllezėrit dhe motrat e tona tė Shqiperisė .... me festėn e Kurban Bajramit bashk festofshim 28 nėntorin me gėzime .

Oltiana1
26-11-09, 22:34
Me Fat Festa E Kurban Bajramit Tė Gjithė Besimtarėve Tė Fesė Islame !

shfletuesi_
26-11-09, 22:36
Urime per te gjithe Kurban Bajrami.

premium
26-11-09, 22:40
Urime per te gjithe Kurban Bajrami.
.. me koft fat ene ty o Shfletus ..
pardon ... me fat koft bajrami me kurbana ;)

Lapsi
26-11-09, 23:09
Rruga jone eshte rruga e duartrokitjeve per cdo iniciative dhe pune te dobishme ne te mire te atdheut dhe kombit. Duani fene dhe kombin e juaj, por ne te njejten kohe mos mendoni ti beni dem te tjetrit. Behuni mbeshtetes te ushtrive te te lumtureve. Ndihmoni te varferit, solidarizoheni me jetimet dhe mos iu pegjigjeni akuzave... mos i thuani mallkimit amin. secili qe kerkon bindje ne emer te frontit te vet dhe largohet nga paqja, atehere le te keshillohet me urdherin e Allahut qe thote: "HYNI BASHKARISHT NE PAQE".
GEZUAR KURBAN BAJRAMI!
Paqa, bekimi dhe begatite e Zotit qofshin me ju dhe familjet e juaja, sofra e juaj le te jete e begatshme me te mira!

Arb
26-11-09, 23:10
Urime DITEN E FLAMURIT!

hasanmehmeti
26-11-09, 23:18
Selam Alejkum Besimtar/e Mysliman,

Urime dhe nga ana ime per festen e Kurban Bajramit.

Paqja,miresia dhe dhuntit me te mira te Krijuesit tone ne dunja dhe akhiret qofshin me Popullin Tone.

I Juaji,
Hasani.

Lapsi
26-11-09, 23:20
Urime DITEN E FLAMURIT! ke ngaterruar teme... ti me kete vetem provokon per dicka te kot dhe do te hapesh debat te panatyrshem

pranveruesi
26-11-09, 23:25
.. me koft fat ene ty o Shfletus ..
pardon ... me fat koft bajrami me kurbana ;)

selam alejkum

...premium spo ta uroje sot ma mire neser masi qe te falume, inshAllah Allahu eshte i knaqure me ne myslimanet...


tungiii

turisti
26-11-09, 23:38
Tė gjithė Besimtarėve Musliman, nga zemra Urime festėn e Kurban Bajramit. Paqja dhe mėshira qoftė me ju dhe mbi ju. Zoti ju begatoftė me tė gjitha tė mirat e kėsaj bote. http://www.studiorrapi.eu/images/smiley/wink.gif

E festofshit edhe shume,shume vite.:smile:

emine
26-11-09, 23:50
Ju uroi gjithve ME FAT BAJRAMIN...
me miq dhe dashamir en tryeza tueja!

Urata
27-11-09, 00:32
http://img205.imageshack.us/img205/2831/urimefr9.jpg

Domira
27-11-09, 00:50
TĖ GJITHĖ MIQĖVE TĖ FD

http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/bajram11.gif

27-11-09, 01:34
Ja Uroj Te Gjithve Besimtareve Musliman Festen E Kurban Bajramit
Dhe Shendet E Lumturi Gjitha Familjeve

Estella
27-11-09, 02:01
http://www.postribe.com/album/albums/userpics/10001/normal_kurban.JPG

Urata
27-11-09, 06:00
http://www.studentet.info/modules/ipboard/uploads/post-19-1167301324.jpg

romansa
27-11-09, 07:05
http://img264.imageshack.us/img264/1996/islamvy8.jpg

Albonita
27-11-09, 08:10
http://img6.imageshack.us/img6/3946/normalkurbanbajram7.jpg (http://img6.imageshack.us/i/normalkurbanbajram7.jpg/)

GURI SYLAJ
27-11-09, 08:27
http://img6.imageshack.us/img6/3946/normalkurbanbajram7.jpg (http://img6.imageshack.us/i/normalkurbanbajram7.jpg/)Te gjithe shqiptareve te Besimit Islam !
Shendet ,gezim e mireqenie per Ju e Familjet Tuaja!!

Zogu_1
27-11-09, 09:04
Urime Festa e Bajramit ,te gjith Shqiptareve te besimit Islam ju deshiroj shendet,begati dhe Lumturi ......

ZOTI I DON SHQIPTARET

shfletuesi_
27-11-09, 09:05
Edhe une i bashkangjitem ketij urimi ! :smile:


Urimi vazhdon

Xuki
27-11-09, 09:06
Ju dėshiroi gjithė tė mirat nė jetė. Pėrshėndetje tė pėrzemėrta

Xuki

http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/bajram8.gif

jEtA_1
27-11-09, 09:10
Urime festa e Kurban-Bajramit te gjithe besimtarve musliman njiherit urime te gjithe antarve te forumit anekend botes ka jane urime dhe per shume mote jEtA_1

Zogu_1
27-11-09, 09:11
Urime Festa e Bajramit te Vogel
,gjith Shqiptareve te besimit Islam ju Uroj gjitha te mirat........

....more shkoni pak atje te feja edhe nese nuk hyni ne Xhami,silluni perrreth Xhamis.......hahhahahhahah

Giovanni
27-11-09, 09:17
Me fatė festa e Kurban Bajramit te gjithe besimtarve musliman.
Uroj qe kjo fest te sjell fate dashuri dhe paqe ne zemrat e njerzve.

Pra me fate dhe per shumė vite Bajramin.

rafet llapjani
27-11-09, 09:49
O te gjith forumisteve e forumistave ja uroj festen e bajramit ishalla zoti ju sjell shendet ,dashuri e jet te gjat .

Zhaneta
27-11-09, 09:52
Ju uroj t'gjithve me fat festen e Kurban Bajramit Zoti qoft me ju ne c'do qaste te jetes ju sjell fat dhe lumturi ne gjithe familjen.


Me Respekt Zhaneta

4peace
27-11-09, 10:23
***


Me fat festa e Kurban Bajramit...


tė gjithėve!


***

LaCoStA
27-11-09, 10:24
Te gjithe besimtarėve te besimit Islam, ju uroj festen e Kurban Bajramit. Allahu ju pranoft lutjet tuaja, e ju sjellte paqe dhe dashuri juve dhe familjeve tuaja.

halla e madhe
27-11-09, 10:26
Te gjithe bashkeatdhetareve ane e mbane botes ju uroj festen e Kurban Bajramit!

lovely
27-11-09, 10:27
per hajr iu kofte Bajrami tanve :smile:

LuLjaa
27-11-09, 10:38
http://img264.imageshack.us/img264/1996/islamvy8.jpg

GURI SYLAJ
27-11-09, 11:06
Urimet me te mira me rastin e Festes se Kurban Bajramit !

Makresh
27-11-09, 11:09
Me fat, shendet paqe e mirėsi ju qoft kjo fest madheshtore !

Diana007
27-11-09, 11:15
http://img42.imageshack.us/img42/3606/urime.jpg

Dani11
27-11-09, 11:45
Urime festa e Kurban Bajramit vllezer Musliman.

Paradox_13
27-11-09, 11:57
Urime festen e kurban Bajramit.

murrizi
27-11-09, 12:18
Urime festen e Kurban Bajramit tė dashur Shqiptar kahdo qė jeni.

pirro
27-11-09, 12:26
urime festen e Kurban Bajramit te githe Shqiptarve te besimit Musliman kudo qe jane.

Oltiana1
27-11-09, 12:26
Kėtu sa herė urojnė ore kanė qėlluar urimet pa para dhe fare nuk po pėrtojnė hahahahahahhah

Murgesha
27-11-09, 12:37
Urime Festa e Kurban Bajramit.

Paqja e Meshira e Zotit qofte per her mes nesh!

Murgesha!

Virti
27-11-09, 12:41
Me fat Festa e Bajramit!

thellenza
27-11-09, 12:53
http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/bajram9.gif

Agolli
27-11-09, 13:14
Ne shenje nderimi dhe rrespekti;
Me fat festa e Kurban Bajramit.

Peja-Boy
27-11-09, 13:16
Pershendetje dhe Urime Kurban Bajrami per te gjith Userat e FD !!!

http://is1.myvideo.de/de/movie8/e5/thumbs/5595840_1.jpg

Jana
27-11-09, 15:11
Urime Festa e Kurban Bajramit....

pranveruesi
27-11-09, 15:13
...Te gjithe Myslimaneve Vllezerve dhe Motrave ju Uroj nje feste te Lumture sic eshte Kurban Bajrami Allahu ju shperblefte me te mira dhe me xhenet...
tung

starka
27-11-09, 15:27
Me Fat festa e Kurban Bajramir te gjithfe.Bekimi dhe Dashuria e Zotit qofte mbi ne,URIME.............Ne kete dite te shenjte
qdo musliman feston
Nje engjull parajse
Kuranin shfleton
Nje urate e Zotit ne qdo
Porte troket
Me fat Bajramin e qdo te mire ne jete !

Kaqanikasja
27-11-09, 15:39
Ne kete dite te madhe cdo musliman feston
Nje engjull parajse Kuranin e shfleton
Nje dhurat e Zotit ne cdo port troket

Me Fat Festa e Kurban Bajramit!

Abetare
27-11-09, 15:54
Pershendetje juve forumsita t'dashur , Urime Festa e Kurban Bajramit ...

ssara
27-11-09, 16:02
Selamun Alejkum !

Gjithe anetareve te besimit islam, me fat dhe me te mira, FESTA E KURBAN BAJRAMIT !.

Rozafa
27-11-09, 16:15
Tė gjithėve shqiptarėve musliman kudo qe janė ju uroj festen e Bajramit.Lumturia, paqja dhe shėndeti qofshin me ju.

ShEjToNkA
27-11-09, 17:55
Ju uroj festėn e shejntė tė Kurban Bajramit. Paqja, mirėsia dhe bekimi i Zotit qofshin me ju dhe tė dashurit tuaja!

Zero Cool
27-11-09, 18:13
Te gjithe Shqiptareve, te cilet e festojne, i uroj me fat bajramin si dhe shume shendet. zc

Llapjani_HH
27-11-09, 18:18
http://img209.imageshack.us/img209/3269/festawu7.gif

uliksi31
27-11-09, 18:35
Me fat festen e kurban Bajramit...

YanYan
27-11-09, 18:42
Gezuar e Pershumvjet festen e Kurban Bajramit!
Shyqyr qe e keni prit shendosh e me zemer t'mire:smile:

~AnnA~
27-11-09, 18:51
Le te sjelle kjo dite e vecante ngrohtesi ne zemren e cdo muslimani, nje oqean me miresi, nje det me lumturi, nje liqen me gezime dhe asnje pike vuajtje e deshprim...
Ma fat festen e "Kurban Bajramit" !
Festofshi per shume mote....

Oqeani
27-11-09, 18:53
Urime Festa e Kurban Bajramit

selvija
27-11-09, 21:28
Ja Uroj Gjithve Kurban Bajramin, paqi meshir dashur begati ne familjet tuja

Qika^Me^Kule
27-11-09, 21:46
Ju pershendes gjithve... dhe Te gjithe besimtarve te fese Islame ju uroj festen e Kurban Bajramit.

http://www.albislam.com/bajram1.jpg

Dallandyshja_718
28-11-09, 18:17
Urime dhe per shume vjet Kurban Bajramin, te gjithe besimtarve mysliman!

vjeshta
28-11-09, 21:03
Urime Festa e Sakrifikimit ...dihet ,gjithe atyre qe sakrifikuan dhe begatuan keto dite sofrat e me nevojtarve .