Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Kurani
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Kurani Besimtarėt myslimanė mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar dhe ndarė me njėri-tjetrin mėsimet fetare dhe experiencat e tyre tė jetės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-12-06, 09:59   #1
Dea_A
A_dea
 
Anėtarėsuar: 26-04-06
Postime: 2,231
Dea_A e ka pezulluar reputacionin
Gabim Me fat festen e Kurban Bajramit

Te gjithe besimtareve te Fese Islame ,ju uroj Festen e Kurban Bajramit !Paqja dhe dashuria e Zotit mbreteroft ne zemrat tona !
Me nderime Dea_A!


Dea_A Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-12-06, 10:10   #2
~AmaZonA~
 
Avatari i ~AmaZonA~
 
Anėtarėsuar: 08-09-06
Vendndodhja: Aty ku zbėrthehen dimesionet e fshehura te jetes...
Postime: 3,594
~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Dhe Une ju Uroj te Gjithe Besimtarve Te Fese Islame Urime Festen e Kurban Bajramit! Gjithmon Paqja Mbretroft ne Jeten Tuaj.... Me Shume Dashuri Nga AmaZonA
__________________
Te kesh femije eshte gezim, te shikosh qe femijet e tu jane te sukseseshem dhe po ecin ne rrugen e duhur eshte lumturi...
~AmaZonA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-12-06, 11:29   #3
amari
 
Anėtarėsuar: 17-06-05
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 146
amari e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Me fat festen e Kurban Bajramit tė gjithė besimtarėve dhe besimtareve musliman
Le tė mbizotroj gėzimi dhe hareja nė zemrat e tė gjithė muslimaneve, nė kėtė fest tė madhe, tė mos i harrojmė kursesi femijet jetim (bonjak), familjet e shehideve(deshmoreve) si dhe invalidet e luftės.


Gjithashtu Allahu ua pranoft haxhive haxhin dhe na mundesoft qe edhe ne ta kryejmi kete obligim fetar!
AMIN
amari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-12-06, 15:25   #4
Berisha-boy
 
Avatari i Berisha-boy
 
Anėtarėsuar: 14-08-06
Vendndodhja: Dikun ne Kosove
Postime: 466
Berisha-boy me shokė shumeBerisha-boy me shokė shume
Gabim

Me fat festa e Kurban Bajramit te gjitheve besimtarve islam.Paqja,mirkuptimi,toleranca,shpresa te mbizotroj perhere ne familet tuja .

Me respekt Berisha-boy
__________________
Kush punon Vajton,kush lexon trunin e shkatrron,kush shikon TV sy i sakaton,kush i sheh Femrat e sodit Zemren cop cop e ban
Berisha-boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-12-06, 17:28   #5
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Te gjithe bashkeatdhetarve ane e mbane botes ju uroj festen e KURBAN BAJRAMIT!
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-12-06, 21:25   #6
Drinni
Anėtar nderi/ Nėndor 2006
 
Avatari i Drinni
 
Anėtarėsuar: 04-03-06
Postime: 1,616
Drinni e ka pezulluar reputacionin
Gabim Me fat Kurban Bajrami

Ndėr festat e rėndėsishme tė kėtij fundė viti padyshim ėshtė edhe festa e Kurban Bajramit kėtyre ditėve qė vjen.
Shfrytzoi rastin tė Pėrgėzoi tė gjithė shqiptarėt e besimit islam duke ju uruar paqe, shėndet ,harmoni.
Festa e Kurban Bajramit na mėson mė sė miri se si viktimizohet njeriu pėr tė vetin. Familjen, shoqėrin dhe tė varfėrin.
Me Kurbanin e prer ku pėr qėllim ėshtė tė ndahet me tė tjeret barazi mė atė qė ti ke, kjo fest e madhe me njė fjalė vė nė ekuilibėr zemėrsin, fatbardhėsin e ēdo njėrit qė vendos tė jetė i drejt. virtyte kėto pėr njė shoqėri tė shėndosh.
Antarėve tė Forumit Dardania qė e festojn kėtė ditė Urime!
__________________
Atdhedashuria nuk ėshtė qėshtje Sezonale!
Drinni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-12-06, 22:42   #7
Luana
Luanesha
 
Avatari i Luana
 
Anėtarėsuar: 09-11-03
Postime: 14,403
Luana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Urime festen e bajramit te gjitheve juve qe existoni ne FD
__________________
Tė gjithė e din se si dukem, por askush se di se kush jam nė tė vėrtet!!!!!
Luana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-12-06, 22:44   #8
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Urime edhe nga une te gjithve qe e festojne festen e Kurban Bajramit.

TURISTI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-06, 00:23   #9
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
GabimTe gjithe Shqiptareve te fese islame ju uroje festen e Kurban Bajramit.Me fat


Lazdrani
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-06, 15:59   #10
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
Avatari i selvija
 
Anėtarėsuar: 21-07-06
Vendndodhja: Suomi
Postime: 28,070
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Paq lumturi dhe dashuri per te gjith zoti qoft me ju..
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-06, 16:16   #11
Dreni30
 
Avatari i Dreni30
 
Anėtarėsuar: 21-12-04
Postime: 30,904
Dreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga selvija
Paq lumturi dhe dashuri per te gjith zoti qoft me ju..
edhe une po i bashkangjitem ketij urimi, miresjellja, fati dhe lumturia qofshin me ju.
Dreni30 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-06, 17:41   #12
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dea_A
Te gjithe besimtareve te Fese Islame ,ju uroj Festen e Kurban Bajramit !Paqja dhe dashuria e Zotit mbreteroft ne zemrat tona !
Me nderime Dea_A!
Me fat kurban Bajrami.
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-06, 17:46   #13
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

me fat te gjitheve... mirepo ender nuk dihet saktesisht se me cilen date eshte...me 30 apo me 31 dhjetor...
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-06, 20:29   #14
ARI_03
I thjeshtė
 
Avatari i ARI_03
 
Anėtarėsuar: 23-11-06
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 3,747
ARI_03 e ka pezulluar reputacionin
Gabim''Zoti mbusht zemrat e juaja me respekt e dashuri, kurse DARDANIS paqe dhe mbaresi,''

''GEZUAR festen e Kuban BAJRAMIT te gjithe shqiptaret musliman kudo qe jan ata,,,,''

''Urime te sinqerta per te gjithe anetaret e forumit dardan,pritshim edhe shum festa tjera te tilla se bashku,ne paqe dhe mbaresi''

Me respekt
ARI_03
__________________
Liria e fjalės:Ti ke tė drejtė tė thuash ēdo gjė,
unė kam tė drejtė tė mos dėgjoj asgjė.
ARI_03 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-06, 21:30   #15
gazi-de
mergimtari
 
Avatari i gazi-de
 
Anėtarėsuar: 11-12-06
Vendndodhja: ger
Postime: 32,050
gazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Me Fat festa e Kurban Bajramir te gjithfe.Bekimi dhe Dashuria e Zotit qofte mbi ne,URIME.............


__________________
09.08.2009 syn ti me ben te ndihem mire ;)
gazi-de Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:30.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.