PDA

View Full Version : Foto


Faqet : [1] 2

uck_aksh
19-06-07, 19:11
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/wife7.jpghttp://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/wife17E0.jpg


http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/normal_Saying_155.jpg
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/normal_Saying_154.jpg

uck_aksh
19-06-07, 19:12
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/quran_800_600.jpg
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/normal_Saying_1487E0.jpghttp://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/normal_m_17.jpghttp://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/normal_Islam_57.jpg

uck_aksh
19-06-07, 19:13
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/normal_Ikhlas_12-1.jpg


http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/normal_Ikhlas_12.jpg


http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/normal_Allahu_Akbar1.jpg


http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/normal_Allah_371.jpg

uck_aksh
19-06-07, 19:14
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/normal_Allah_369.jpg


http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/makkah_800_600.jpg


http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/husband_2.jpg

Preshevar
19-06-07, 19:16
http://www.aiitc.org/meka.jpg

http://www.aiitc.org/ne%20meke%202.jpg

http://www.aiitc.org/ne%20meke%201.jpg

Preshevar
19-06-07, 19:20
http://www.harunyahya.com/albanian/fermeje/krijesa/images_krijesa/wonderful89.jpg

Ai ėshtė Allahu - Krijuesi,
Shpikėsi, Dhėnėsi i Formės.
Atij i pėrkasin emrat mė tė bukur.
Ēdo gjė nė qiej dhe nė tokė e madhėron Atė.
Ai ėshtė Ngadhėnjyėsi, i Dituri.

[ El-Hashr: 24 ]

Preshevar
19-06-07, 19:22
http://img174.imageshack.us/img174/6339/papillonfleurbelleermen0bu.jpg

Preshevar
19-06-07, 19:26
http://www.maison-du-muscat.com/images/blog/RAMSES%202.jpg


Sot po tė shpėtojmė ty (po tė nxjerrim prej detit) me trupn tėnd (tė vdekur),
qė tė shėrbesh si argument pėr ata qė vijnė pas teje. Vėrtet, ekziston njė shumicė
njerėzis qė nuk hulumtojnė argumentet Tona.

[ Surate Junuz '92 ]

hasanmehmeti
20-06-07, 10:05
O Ti qe i Forcon Zemrat , me forzo zemren time ne fene Tende.!!!(hadithe)

lyra2
21-06-07, 10:52
http://www.aiitc.org/meka.jpg

http://www.aiitc.org/ne%20meke%202.jpg

http://www.aiitc.org/ne%20meke%201.jpg


..po keta ,Hagjite a, e ua befte ZOTI kabull inshalla se vallahi na e kan zdrit ftyren.Ani kqyrjau FLAMURIN !!!

Preshevar
21-06-07, 23:11
http://www.wellesley.edu/Activities/homepage/almuslimat/Images/Misc/salat.gif


Thuaju besimtarėve tė ndalin shikimet (prej haramit), tė ruajnė pjesėt e turpshme tė trupit tė tyre se kjo ėshtė mė e pastėr pėr ta. All-llahu ėshtė i njohur hollėsisht pėr atė qė bėjnė ata.

[ Suretu En Nur 30 ]

http://aslama.com/images/nature/marguerite-coran.jpg

Preshevar
21-06-07, 23:27
http://www.mercek.org/MOC/ADMIN/editor_2/images/akil_ornekleri1.jpg


All-llahu ėshtė dritė (ndiēues, udhėzues) i qiejve e i tokės. Shembulli i dritės sė Tij i gjason kandilit tė vendosur nė njė zgavėr tė errėt. Kandili gjendet brenda njė qelqi si tė ishte yll flakėrus e qė ndizet prej (vajit tė) njė druri tė bekuar, prej ullirit qė nuk mund tė quhet as i lidjes e as i perėndimit, e vaji i tij ndriēon pothuajsse edhe pa e prekur zjarri. Dritė mbi dritė. All-llahu udhėzon kah drita e Vet atė qė do Ai. All-llahu sjell shembuj pėr njerėzit. All-llahu ēdo gjė di shumė mirė.

[ Suretu En Nur 35 ]

http://www.mercek.org/MOC/ADMIN/editor_2/images/diyalog2_kuran.jpg

Preshevar
22-06-07, 01:59
http://hadak.skyrock.com/pics/341312437_small.jpg

"O All-llahu im, Zot i tė shtatė qiejve dhe Zot i Arshit tė Madh, Zoti ynė dhe Zot i ēdo sendi, Zbėrthyes i farės (i kokrrės sė saj) dhe i bėrthamės (sė pemės), Ti je Ai i Cili e shpalle Tevratin, Inxhilin dhe Furkanin (Kur`anin). Kėrkoj mbrojtjen Tėnde nga sherri i ēdo sendi, balli i tė cilit ėshtė nė dorėn Tėnde. O All-llah, Ti je i pari dhe para Teje nuk pati asgjė. Ti je i Fundit dhe mbas Teje nuk mbetet asgjė. Ti je i Dukshmi dhe mbi Ty s'ka asgjė. Ti je i Padukshmi dhe nėn Teje s'ka asgjė. Largoje nga ne borxhin dhe na mbroj prej varfėrisė".


(Muslimi).

Preshevar
23-06-07, 22:53
http://islammedia.free.fr/image/fd/043.jpg


Edhe ky (Kur’an) ėshtė libėr qė e zbritėm; ėshtė i bekuar, vėrtetues i tė mėparshmes, e qė t’i tėrheqesh vėrejtjen nėnės sė fshatrave (tė banorėve mekas) dhe atyre pėrrreth saj (mbarė botės). Ata qė e besojnė Ahiretin, besojnė nė tė (Kur’anin), ata edhe e falin namazin rregullisht.

[ Suretu El-En'ame '92 ]

http://islammedia.free.fr/image/fd/031.jpg

xnjeri
26-06-07, 16:11
Njerher nje zhyts ishte zhyt ne nje det edhe kishte hy koha e namazit. A e dini cfar ka be?
Kurgjo veq eshte falė
http://www.jawaher-qtr.net/uploads/1293b765f9.jpg (http://www.jawaher-qtr.net/)
gjat rukus
http://www.jawaher-qtr.net/uploads/2298dc55b8.jpg (http://www.jawaher-qtr.net/)
ne zexhde

http://www.jawaher-qtr.net/uploads/fa43b073c9.jpg (http://www.jawaher-qtr.net/)
ne uljen e fundit


Allahu na beft prej atyre qe i kushtojn nje rendesi te veqant namazit ku do qe te jen Amin

Murgesha
26-06-07, 16:23
Sa mirė qė paska qėlluar edhe fotografuesi me tė e i paska marrė kėto inserte se gadi me shku posht me ka krejt ky namaz...

hasanmehmeti
26-06-07, 21:28
Murgesh,

Injoranca nuk zhduket me Top.

Murgesha
26-06-07, 22:03
Murgesh,

Injoranca nuk zhduket me Top.


Po shifet qartė Hasan se ma efektive janė fotot nė zhdukjen e injorancės.

Albanian eX|PerT
26-06-07, 22:40
http://www.aiitc.org/meka.jpg

http://www.aiitc.org/ne%20meke%202.jpg

http://www.aiitc.org/ne%20meke%201.jpg
:wink:......................................

Preshevar
26-06-07, 23:30
:wink:......................................

Shqipėtar dhe Krenarė ! ! !

* * *

http://islamgjakova.net/Lajmet/mars_07/Inaugurohet_xhamia_e_Parruces_clip_image001.jpg
Shkodėr 2oo7

E drjtė e pėrkujdesjes sė xhamive tė All-llahut ėshtė vetėm e atij qė i ka besuar All-llahut dhe ditės sė mbramė e qė e falė namazin, jep zeqatin e nuk i frikėsohet askujt pos All-llahut. Tė tillėt do tė jenė tė udhėzuarit (nė rrugėn e drejtė).

[ Suretu Et-Tewbe 18 ]

* * *


http://dritaislame.com/gazeta1/data/upimages/xhamiaefierit.jpg
Fier 2oo6

Dhe (mua mė shpallet) e vėrtetė xhamitė janė veēant pėr tė adhuruar All-llahun, e mos adhuroni nė to askė tjetėr me All-llahun!

[ Suretu El Xhinn 18 ]

Preshevar
26-06-07, 23:39
http://aslama.com/images/bannieres/salat2.jpg


Me emrin e All-llahut, Mėshiruesit, Mėshirėbėrėsit!
. . .


Zoti juaj ka thėnė: “Mė thirrni Mua, Unė ju pėrgjigjem, e ata qė nga mendjemadhėsia i shmangen adhurimit i shmangeb adhurimit ndaj Meje, do tė hyjnė tė nėnēmuar nė Xhehennem”.

[ Suretu Gafir 60 ]

Preshevar
27-06-07, 00:03
http://www.aceiweb.org/maman.jpg

Nėna ėshtė qėnia mė e shtrenjtė midis qėnieve tė vdekshme. Ajo ėshtė aq e shtrenjtė sa kur shėtit nė kėtė botė koka i arrin nė lartėsi tė mėdha dhe Xhenneti ėshtė vendosur nėn kėmbėt e saj.

Preshevar
27-06-07, 00:09
http://www.democracyinlebanon.org/WAR/Images/War-Boy-Mom2.jpg

O nėna ime e pafatė qė vuan nga zemra, qė sytė e tu janė tė mbushur me lotė; kush ke ai qė t’i bėri tė gjitha kėto? Kush ta theu zemrėn? T’i thyejmė ato duar.
Tashmė mos qaj mė, o nėnė! Retė qė janė formuar nga lotėt e tu janė ngritur deri nė Arsh. Tė gjithė ne po vrapojmė drejt rėnkimit tėnd, nė buzėt tona kemi kėngėn e shpėtimit, nė duart tona kemi kėmishėn e Jusufit, po vijmė drejt syve qė qajnė me lajmin e gėzueshėm.
Nė emėr tė gjithė njerėzimit ne ulėm kokėn dhe tė kėrkuam faljė moj nėnė!

xnjeri
28-06-07, 19:32
http://qatarbikelens.jeeran.com/1078.bmp

hasanmehmeti
30-06-07, 11:33
Preshevare , Mersi. :smile:

hasanmehmeti
30-06-07, 11:36
http://img124.imageshack.us/img124/4285/quranrn5.jpg

Artisti
01-07-07, 13:36
http://www.wellesley.edu/Activities/homepage/almuslimat/Images/Misc/salat.gif
Thuaju besimtarėve tė ndalin shikimet (prej haramit), tė ruajnė pjesėt e turpshme tė trupit tė tyre se kjo ėshtė mė e pastėr pėr ta. All-llahu ėshtė i njohur hollėsisht pėr atė qė bėjnė ata.

[ Suretu En Nur 30Shiqojeni kete femije, a thua femiu e din se qka eshte mekat e qka jo, e hetoni se Arabet nuk ndalen te bejne manipulime te llojeve te ndryshme vetem per ta ngritur ideologjin e tyre.

Qka ka faj ky femi, per ti thene mos shiko "haramin", arabet jane ata te cilet edhe femijet nuk i kursejn per te arritur qellimet e tyre fanatike.

Foto se jo mahi ncncncnccncnnc.


.

Albanian
01-07-07, 14:04
http://www.democracyinlebanon.org/WAR/Images/War-Boy-Mom2.jpg

O nėna ime e pafatė qė vuan nga zemra, qė sytė e tu janė tė mbushur me lotė; kush ke ai qė t’i bėri tė gjitha kėto? Kush ta theu zemrėn? T’i thyejmė ato duar.
Tashmė mos qaj mė, o nėnė! Retė qė janė formuar nga lotėt e tu janė ngritur deri nė Arsh. Tė gjithė ne po vrapojmė drejt rėnkimit tėnd, nė buzėt tona kemi kėngėn e shpėtimit, nė duart tona kemi kėmishėn e Jusufit, po vijmė drejt syve qė qajnė me lajmin e gėzueshėm.
Nė emėr tė gjithė njerėzimit ne ulėm kokėn dhe tė kėrkuam faljė moj nėnė!

Kjo meriton te zgjidhet foto e vitit 2007.

Preshevar
01-07-07, 20:24
Shiqojeni kete femije, a thua femiu e din se qka eshte mekat e qka jo, e hetoni se Arabet nuk ndalen te bejne manipulime te llojeve te ndryshme vetem per ta ngritur ideologjin e tyre.

Qka ka faj ky femi, per ti thene mos shiko "haramin", arabet jane ata te cilet edhe femijet nuk i kursejn per te arritur qellimet e tyre fanatike.

Foto se jo mahi ncncncnccncnnc.


.

Selam shoku Artist,..

Cfar mendon ti ? A ne adoleshenc duhet per ti mesuar se qfar eshte mekati a ?
Nė periudhėn ku Adoleshenca as Prindrit e vet nuk i respekton... hmmm :rolleyes: (hiq mos me ta mar mendja)

Jo o shoki i mir,.. gabim e ke. Sė pari ky vogėlush nuk eshte Arabė, por Indonezian, sė dyti ajeti nuk eshte per tė vegjėlit,.. por pėr te gjithė ! Pėr ty, pėr mu dhe pėr gjithė ata qė besojnė nė Zot.

Mua mė ka pėlqy kjo foto !

* * *

Selam Albanian,..

Nė foto eshte nje vogėlush Libanez (2006), qė pas kalimit tė forcave Nazizraele e masakruan kėt nėn para syve tė birit t'saj...

A thu vall qfar do t'mbajn mend ky fėmij mė vonė ? .....

* * *

m'falni qė dola prej teme....

Mustaqedredhur
02-07-07, 17:50
http://fc01.deviantart.com/fs12/i/2006/316/6/2/Nour_Al_Islam_II_by_saeedesign.jpg

http://fc04.deviantart.com/fs9/i/2006/050/1/f/I_love_Islam_by_Muslim_Women.png

Mustaqedredhur
02-07-07, 17:56
http://www.deviantart.com/deviation/31577505/?qo=117&q=islam&qh=boost%3Apopular+age_sigma%3A24h+age_scale%3A5 width="519" height="376"

Mustaqedredhur
02-07-07, 17:59
FOTOGRAFI / IMAZHE ME TEMATIKE ISLAME (http://search.deviantart.com/?section=browse&qh=boost%3Apopular+age_sigma%3A24h+age_scale%3A5&q=islam)

hasanmehmeti
02-07-07, 23:59
كُلُّ نَفْسٍ ذَآئِقَةُ الْمَوْتِ وَإِنَّمَا تُوَفَّوْنَ أُجُورَكُمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ فَمَن زُحْزِحَ عَنِ النَّارِ وَأُدْخِلَ الْجَنَّةَ فَقَدْ فَازَ وَما الْحَيَاةُ الدُّنْيَا إِلاَّ مَتَاعُ الْغُرُورِ
3.185. Secili njeri do tė shijojė vdekjen, e shpėrblimet tuaja u plotėsohen diten e kijametit, e kush shmanget zjarrit e futet nė Xhennet, ai ka arritur shpėtim, e jeta e kėsaj bote nuk ėshtė tjetėr pos njė pėrjetim mashtrues

http://img113.imageshack.us/img113/2419/islam20todyu4.gif

hasanmehmeti
04-07-07, 19:07
أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ أَنزَلَ مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَأَخْرَجْنَا بِهِ ثَمَرَاتٍ مُّخْتَلِفاً أَلْوَانُهَا وَمِنَ الْجِبَالِ جُدَدٌ بِيضٌ وَحُمْرٌ مُّخْتَلِفٌ أَلْوَانُهَا وَغَرَابِيبُ سُودٌ
35.27. A nuk e sheh se All-llahu lėshon nga qielli ujė, e Ne nxjerrim me tė fruta, ngjyra e tė cilave ėshtė e ndryshme, e edhe nėpėr kodra ka vija tė bardha e tė kuqe ngjyrash tė ndryshme, e ka edhe shumė tė zeza.

http://img255.imageshack.us/img255/9550/islam20obstsz4.jpg

Artisti
04-07-07, 22:43
أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ أَنزَلَ مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَأَخْرَجْنَا بِهِ ثَمَرَاتٍ مُّخْتَلِفاً أَلْوَانُهَا وَمِنَ الْجِبَالِ جُدَدٌ بِيضٌ وَحُمْرٌ مُّخْتَلِفٌ أَلْوَانُهَا وَغَرَابِيبُ سُودٌ
35.27. A nuk e sheh se All-llahu lėshon nga qielli ujė, e Ne nxjerrim me tė fruta, ngjyra e tė cilave ėshtė e ndryshme, e edhe nėpėr kodra ka vija tė bardha e tė kuqe ngjyrash tė ndryshme, e ka edhe shumė tė zeza.

http://img255.imageshack.us/img255/9550/islam20obstsz4.jpg


OOOOO Hasaaaaaannnnnnnn mos perktheeeee gabiiiiiiiiiimmmm

.

hasanmehmeti
04-07-07, 22:55
OOOOO Hasaaaaaannnnnnnn mos perktheeeee gabiiiiiiiiiimmmm

.

hahaha nuk e kam problem ate pune une , por perkunder asaj i kame dhene perparesi Kuranit shqipe , e di qe nuk jane te dyja perkthime precize por prap se prap te peraferta .Pra perkthimi e marre nga Kurani shqipe.

Preshevar
05-07-07, 10:13
http://accel98.mettre-put-idata.over-blog.com/0/46/65/14/abeille2.jpg


Zoti yt i dha instinkt bletės: “Ndėrto shtėpi nėpėr kodra (male), nėpėr drunj (pemė) dhe kulmet qė (njerėzit) i ndėrtojnė.
Pastaj ha nga tė gjitha (llojet) frutat dhe futu nėpėr rrugėt e nėnshtruara (e tė mėsuara) prej Zotit tėnd). Nga barqet e tyre (tė bletėve) del lėng, ngjyra e tė cilit ėshtė e ndryshme dhe nė tė cilin ka shėrim (bar - ilaē) pėr njerėz. Edhe nė kėtė ka arsye pėr atė popull qė mendon thellė.

[ Suretu En-Nahl 68/69 ]

http://islammedia.free.fr/image/miracles_islam/miracle_islam_abeille_1.jpg


http://www.banlieusardises.com/jardinage/img/Fleurs-et-abeilles-009.jpg

Preshevar
05-07-07, 13:59
http://accel14.mettre-put-idata.over-blog.com/0/37/52/20/14.jpg

Kėta (tė pėrmendur) ishin qė All-llahu i gradoi nga pejgamberėt pasardhės tė Ademit, prej pasardhėsve tė atyre qė i patėm bartur (nė anije) bashkė me Nuhun, prej pasardhėsve tė Ibrahimit dhe tė Jakubit (Israilėt), dhe prej atyre qė i udhėzuam dhe i bėmė tė zgjedhur; kur u lexoheshin atyre ajetet e Zotit, binin nė sexhde dhe qanin.

[ Suretu Merjem 58 ]

Preshevar
05-07-07, 20:47
http://f0.img.v4.skyrock.com/f05/la-cocotte/pics/363043368.gif

Preshevar
05-07-07, 20:55
http://f0.img.v4.skyrock.com/f05/la-cocotte/pics/386426619.gif

http://f0.img.v4.skyrock.com/f05/la-cocotte/pics/375048621.gif

http://f0.img.v4.skyrock.com/f05/la-cocotte/pics/378196298.gif

http://saharamuslima.jeeran.com/Allah.gif

xnjeri
19-07-07, 23:49
Ndrroj jet ne sexhde edhe ate ne xhami te Pelgamberit alejhi selam

http://www.jawaher-qtr.net/uploads/4c8240a22f.jpg (http://www.jawaher-qtr.net/)

Sa perfundim i mir..... O Allah na mundeso te vdesum shehid duke qen agjerueshem dhe ne sexhde Amin.

xnjeri
19-07-07, 23:52
Ne njerin krah te pėllumbit shkruan Allah, e ne tjetrin Muhammed
http://www.jawaher-qtr.net/uploads/d2e12da571.jpg (http://www.jawaher-qtr.net/)http://www.jawaher-qtr.net/uploads/e37b6e8d3c.jpg (http://www.jawaher-qtr.net/)http://www.jawaher-qtr.net/uploads/caa807dfb0.jpg (http://www.jawaher-qtr.net/)

xnjeri
21-07-07, 16:37
Shikoni emrin e Allahut ne ket koderhttp://www.abunawaf.com/filesplus/2007-07/item-ZNznhyQmdp.jpg 700) {this.width=700; this.style.cursor='hand'; this.title='اضغط هنا لتكبير الصورة';}">

xnjeri
21-07-07, 17:22
http://www.abunawaf.com/filesplus/2007-07/item-el7MvdvWeG.jpg 700) {this.width=700; this.style.cursor='hand'; this.title='اضغط هنا لتكبير الصورة';}">

xnjeri
01-08-07, 17:49
Ne vijim eshte nje foto e nj ekaliografit egjiptian, i cili ka shkruar emrin e Allahut ne te dy gjyhet arabisht edheanglisht.

http://www.abunawaf.com/filesplus/2007-07/item-R8JhL5lASl.jpg 700) {this.width=700; this.style.cursor='hand'; this.title='اضغط هنا لتكبير الصورة';}">


Fotoja e parė nga e djathta ne te majt shkruan arabisht,nga e majta ne te djatht shkruan anglisht.... nga e majta shkruan "Allah" e nga e djathta shkruan "Allahu ekber"

Kurse fotoja e dyt nga e djathta shkruan Elhamdulilah, e nga e majta shkruan Allah

xnjeri
01-08-07, 18:03
http://www.abunawaf.com/filesplus/2007-07/item-8k6jdsvLvc.jpg 700) {this.width=700; this.style.cursor='hand'; this.title='اضغط هنا لتكبير الصورة';}">

xnjeri
04-08-07, 18:02
ketu i keni fotot e skifterit i cili zbriti nga qielli per te pushuar ne vendin e shehidit Behau ebu Xherrad
Mjetet e informimit shtuan se aty qendroj per rreth gjysm ore edhe pse kishte kallabllak njerz jashta vetures

Lijanna
13-08-07, 18:01
http://i126.photobucket.com/albums/p101/vnessa_album/Islam/flower.gif

Lijanna
13-08-07, 18:04
http://i132.photobucket.com/albums/q28/shqip_555/islam10uj12bh.gif

Lijanna
13-08-07, 18:10
http://i16.photobucket.com/albums/b29/peace_man_4_ever/Islam/264818553.gif

Alko71
13-08-07, 20:29
Ky guri qendron ne ajr duke i thyer ligjet e fizikes. Ky guri gjindet ne Palestine dhe qendron keshtu qe nga koha e Israse dhe miraxhit te Pejgamberit alejhi selam ne Mesxhidul Aksa( Xhamia ne Jerusalem) e deri ne ditet e sotme ne po te njejtin vend.

829

valiii
14-08-07, 10:41
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=966646#post966646

xnjeri
19-08-07, 18:03
http://www.qatarspeed.com/forum/uploaded/4065_1173913043.jpg


ja nje pamje e aperafert

http://www.qatarspeed.com/forum/uploaded/4065_1173911379.jpg

xnjeri
20-08-07, 21:13
http://www.jawaher-qtr.com/vb/attachment.php?attachmentid=521&d=1187526464
ketu e keni foton tani

Preshevar
21-08-07, 18:18
**allah**
*allah* .. *allah*
*allah* .... *allah*
*allah* ....... *allah*
*allah*allah*allah*allah*
*allah*...............*allah*
*allah*..................*allah*
*allah*.....................*allah*
*allah*...................... *allah*

*allah* .................................
*allah* .................................
*allah* .................................
*allah* .................................
*allah* .................................
*allah* .................................
*allah* .................................
........................*allah**allah**allah* .................................
........................*allah**allah**allah* .................................
........................*allah**allah**allah* .................................

*allah* .................................
*allah* .................................
*allah* .................................
*allah* .................................
*allah* .................................
*allah* .................................
*allah* .................................
........................*allah**allah**allah* .................................
.......................*allah**allah**allah* .................................
.......................*allah**allah**allah* .................................

**allah**
*allah* .. *allah*
.*allah* .... *allah*
*allah* ....... *allah*
*allah*allah*allah*allah*
*allah*...............*allah*
*allah*..................*allah*
*allah*.....................*allah*
*allah*...................... *allah*


*allah*..............*allah*
*allah*..............*allah*
*allah*..............*allah*
*allah*..............*allah*
*allah*allah*allah*allah*
*allah*..............*allah*
*allah*..............*allah*
*allah*..............*allah*
*allah*...............*allah*

Preshevar
21-08-07, 18:38
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/abese%2013-16.jpg

Preshevar
21-08-07, 18:38
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/ali%20imran%203-4.jpg

Preshevar
21-08-07, 18:39
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/ali%20imran%206.jpg

Preshevar
21-08-07, 18:40
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/ali%20imran%2019.jpg

Preshevar
21-08-07, 18:41
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/ali%20imran%2030.jpg

Preshevar
21-08-07, 18:42
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/ali%20imran%2042-44.jpg

Preshevar
21-08-07, 18:43
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/ali%20imran%2045-46.jpg

Preshevar
21-08-07, 18:44
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/ali%20imran%2052-53.jpg

Preshevar
21-08-07, 18:45
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/ali%20imran%2064.jpg

Preshevar
21-08-07, 18:45
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/ali%20imran%2079-80.jpg

Preshevar
21-08-07, 18:47
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/ali%20imran%2085.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/ali%20imran%2092.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/ali%20imran%20187.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/araf%2035.jpg

Preshevar
21-08-07, 18:49
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/asr.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/bakara%2021.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/bakara%2079.jpg

http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/bakara%20116-117.jpg

Preshevar
21-08-07, 18:50
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/bakara%20136.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/bakara%20174.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/bakara%20274.jpghttp://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/bakara%20276.jpg

Preshevar
21-08-07, 18:52
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/fatiha%20suresi.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/fecr%2023-24.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/ibrahim%2023.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/ibrahim%2042.jpg

Preshevar
21-08-07, 18:54
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/kehf%20110.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/maide%2019.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/maide%2072.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/maide%2073-74.jpg

Preshevar
21-08-07, 18:55
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/maide%2075-76.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/meryem%2088-96.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/muhammed%2012.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/mumin%2057.jpg

Preshevar
21-08-07, 19:01
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/mumin%2059.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/mumin%2060.jpg

http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/mumin%2061.jpg

http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/nahl%202-3.jpg

Preshevar
21-08-07, 19:04
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/nahl%2022-23.jpg

http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/nahl%2036.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/nahl%2068-69.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/nahl%2078.jpg

Preshevar
21-08-07, 19:09
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/nisa%20171.jpghttp://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/nisa%20172-173.jpghttp://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/nur%2056.jpg

http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/saff%206.jpg

Preshevar
21-08-07, 19:17
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/yunus%207-8.jpg


http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/yunus%2067.jpg

xnjeri
22-08-07, 14:53
http://www.up7up.com/pics/i/5/1183758259.jpg

Esselamu alejkum shkencatret e NASAS kna fotografuar keto dy foto nga sateliti, perderisa e ter bota u dukej errėsirė keto dy faltore Haremi i Mekes dhe i Medines u duken kjart. fotot flasin vet NO COment

afrim preniqi
23-08-07, 16:40
krejt rrena ,edhe pse i fshini postimet smundeni te ballafaqoheni me te verrteten qe ua themi.mendimi duhet te jete i lire,me ket tregoni se tek ju vepron diktataura ,shtypja e mendimit te lire,

Preshevar
23-08-07, 16:50
Ju kisha lut moderatorve qė mos ti fshin postimėt e Afrimit....

Kurse tė tjerve.. mos ti pėrgjigjėn. Le t'ngelin keshtu preniqi...

pleshti
24-08-07, 01:43
Esselamu alejkum shkencatret e NASAS kna fotografuar keto dy foto nga sateliti, perderisa e ter bota u dukej errėsirė keto dy faltore Haremi i Mekes dhe i Medines u duken kjart. fotot flasin vet NO COment
Jo ka koment hiq mos thuaj NO COment, po ti sje ne gjendje ta komentojsh. I paska shperngul Zoti hyrijat e xhenetit e krejt i paska ba HAREMET e Mekes e Medines gjat kohes kur shkencetaret e NASAS kan ber fotografite per me i korruptu ata.

pleshti
24-08-07, 01:45
Jo ka koment hiq mos thuaj NO COment, po ti sje ne gjendje ta komentojsh. I paska shperngul Zoti hyrijat e xhenetit e krejt drite i paska ba HAREMET e Mekes e Medines gjat kohes kur shkencetaret e NASAS kan ber fotografite per me i korruptu ata.
Me falni per leshimin pa dashje te fjales drite. Pleshti dora vet.

Preshevar
26-08-07, 10:44
Pėr shkak tė mungesave t'objektėve fetare, Shqiptarėt Musliman detyrohėn tė falen nė pėr Rrugė pėr hir t'Allahut svt.

http://img150.imageshack.us/img150/6609/cdocumentsandsettingsbeqg4.png

http://img244.imageshack.us/img244/339/httpgazetabesacompdfgazxz0.png

Luani_fr
26-08-07, 18:00
Pėr shkak tė mungesave t'objektėve fetare, Shqiptarėt Musliman detyrohėn tė falen nė pėr Rrugė pėr hir t'Allahut svt.

http://img150.imageshack.us/img150/6609/cdocumentsandsettingsbeqg4.png

http://img244.imageshack.us/img244/339/httpgazetabesacompdfgazxz0.png
Ku esht bo kjo fotografi nese ben me edit dhe kur esht ber ?

Preshevar
26-08-07, 18:04
Ku esht bo kjo fotografi nese ben me edit dhe kur esht ber ?

Gjilan, viti s'mė kujtohet se fotot i kam njxerr nga njė artikull i gazetės.

(ndoshta 2005)

Luani_fr
26-08-07, 18:06
Gjilan, viti s'mė kujtohet se fotot i kam njxerr nga njė artikull i gazetės.

(ndoshta 2005)

Ne gjilan po esht shum evertet pranaj edhe te pyeta por kur esht bo kjo falje jasht ne rrug edhe pse?

Preshevar
26-08-07, 18:36
Kur ?.. Ditėn e Xhumas (Premtės) eshte ber, PSE ?... fotot flasin vet, Xhami s'ka pas ! Dhe komuna refuzojke tė japin leje per nje ndertes tė re.
Kurse n'tjetren an, ish-presidenti fliste per nje katedrale gjigante per disa te krishter qė kisha i zinte pa pik problemi.

Luani_fr
26-08-07, 19:14
Kur ?.. Ditėn e Xhumas (Premtės) eshte ber, PSE ?... fotot flasin vet, Xhami s'ka pas ! Dhe komuna refuzojke tė japin leje per nje ndertes tė re.
Kurse n'tjetren an, ish-presidenti fliste per nje katedrale gjigante per disa te krishter qė kisha i zinte pa pik problemi.


Hahahahahahah aedin ti more zoteri kujt ithon INJORANT, atije qe flet pa vetedije, dha pa mbulese.
Vertet pomevjen keq qe ketu folet me tendeca ose thjesht njerez me llafe te rruges hyn ketu dhethon diqka saper ta humb kohen.
Ketu nuk bohet fjala se nuk ipet leje ndertimi te xhamise, dhe as sesi nuk ka kerkue kerkush te ndertohet kurfar Katedrale ketu ne Gjilan.
Ketu ku po shifet kjo foto esht vendi i Xhamise se madhe ne Gjilan, nese ju kujtohet (dhe mesiguri ju kujtohet masi jeni kaq musliman, dhe ju dhem per keta xhemat) gjat termetit ne gjilan 2001 i esht rrxue minarja dhe esht kan demtue edhe muret, pranaj esht rrenue kjo xhami per tu ndretue ere ne ven te sajn, ku edhe sot esht ndertue edhe shum me emir se qe ka qen perpare, pra keta falen ne oborrin e gjamise qe ka qen e rrenueme pertu ndertue.
GENJESHTERA MBETET GENJESHTER, DAQ ME QELLIM DAQ PA QELLIM.

Luani_fr
26-08-07, 21:16
Oooooooh, sikur mos te paqa pa se ku po don me ardh ti hahahahahaa

Keshe pak shpejt more luan, edhe e din qka thojn ? Aj qė kesh i fundit, aj kesh me se miri hahahahaahah m'vjen keq qė keshe i pari :D

Gjithashtu, po m'vjen keq qė pom quan gėnjeshtar sepse asgje t'pa vėrteta nuk thash.

Tregom,

- prej kurit kombat parkirohen neper oborre t'Xhamive ?
- prej kurit parku (pėrball pėrmendores t'Agim R.) qenka ber pronė e xhamis ?
- prej kurit panela per ndalin t'parkingut instalohen ne xhami ?
- A je i sigurt qė un po gėnjej ? :D....

Ti qe je Gjilanas, prandaj duhesh me dit me mir se un qe ka pas probleme deri sa e kan mar lejen e ndėrtimit. Dhe nuk e pata fjalėn per katedale nė gjilan... por nė PRISHTINĖ (kryeqytet i kosoves (si t'ja kishe ni zanin) ).

Tjetėr qka tha hala... hmmmm ah PO !!!! lol.. fotoja nuk eshte e 2001-it por e 05.08.2005-tės ashtu siq dėshmon edhe fotoja origjinale. ;)

Po e mbaroj me nje fjal tė urt edhe un :)

GENJESHTERA MBETET GENJESHTER, DAQ ME QELLIM DAQ PA QELLIM.

Selam,

Se per qfar Injoranti qeje ekam pare edhe ne postimet e tjera qe kam lexue prej teje pranaj nuk ka nevoj met than, por neket postim eke vertetue 100% qe vertet qenke injorant, epara une nuk thash se fotoja esht e 2001, por me 2001 esht demtue xhamija nga termeti, ndersa xhamia esht rrenue me 2005 per meu ndertue ere, edyta as njena foto nuk esht te afer parkut, por esht pikerisht ne oborrin e xhamis ne foton pa ngjyra, ndersa ne foton me ngjyra esht edhe ne rruge por ne te njeten oborr te Xhamise.

Preshevar
26-08-07, 22:12
Vazhdojmė me foto islame .....>

Preshevar
27-08-07, 16:16
Vazhdojm me foto...........>http://img441.imageshack.us/img441/4011/060ox7.jpg


"Ishte njė njeri me shkėlqim tė dukshėm, me fytyrė tė ndritshme, me moral tė lartė…

Me fytyrė tė bukur, shumė tė bukur, me sy tė zinj…

Me flokė tė zinj, me qafė tė dukshme e mjekėr tė dendur.

Kur heshte, kishte prezencė e kur fliste, bukur…

fliste ėmbėl e qartė…

Mė i bukuri i njerėzve nga larg, mė i ėmbli dhe mė i miri i tyre nga afėr…

Mesatar, jo i gjatė, as i shkurtėr,

si degė nė mes dy degėsh…

Kur fliste e dėgjonin,

e kur urdhėronte

vraponin pėr ta zbatuar…"

[ Kėshtu e pėrshkruante Resulull-llahun, Ummi Ma'bed ]

xnjeri
27-08-07, 22:09
Koka e shehides Zejneb Maktua nga palestina i eshte keput po hixhabi nuk i eshte hjek subhanallah

Lijanna
27-08-07, 23:38
http://i68.photobucket.com/albums/i18/AutumnBreeze83/proudmuslim.jpg

Lijanna
27-08-07, 23:43
http://i58.photobucket.com/albums/g266/PHILLYLOVE1/17385.gif

Lijanna
27-08-07, 23:45
http://i90.photobucket.com/albums/k267/BarriSue/Whoistheenemy.jpg

Lijanna
07-09-07, 20:46
http://i202.photobucket.com/albums/aa72/Lijanna/m11.jpg

Lijanna
07-09-07, 20:49
http://i203.photobucket.com/albums/aa262/karenfdrake/Iloveislam.jpg

Lijanna
07-09-07, 20:54
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Hekiket_Uighur/islam.jpg

Lijanna
07-09-07, 21:11
http://i206.photobucket.com/albums/bb256/contract_killer_143/islam/islam.jpg

xnjeri
09-09-07, 22:24
http://images.abunawaf.com/2007/09/05/9059f6423c.gif 700) {this.width=700; this.style.cursor='hand'; this.title='اضغط لتكبير الصورة'}">

gjini
14-09-07, 10:51
Koka e shehides Zejneb Maktua nga palestina i eshte keput po hixhabi nuk i eshte hjek subhanallah

te lutem me trego se qfare faji ka ba kjo e mjere qe i eshte keput koka e shamin sja kan hek.????
me tregoni ju lutem se trupi po me rrenqethet dhe spo gjej qetesi tani.!!!!

selvija
14-09-07, 15:15
http://www.qake1.com/gallery/I/2005/01/01/10529.jpg (http://www.qake1.com/gallery/I/2005/01/01/10529.jpg)
http://www.qake1.com/gallery/I/2005/01/01/10530.jpg (http://www.qake1.com/gallery/I/2005/01/01/10530.jpg)

gjini
14-09-07, 18:01
Ju lutem juve te gjithve dhe personalishte kete xnjerite me tregoj se ku ka ndodhe kjo masaker dhe faje ka bere ajo mjerane qe i eshte prer koka
foto qe nuk ka pare qe nga lufta e fundit.

http://www.dardania.de/vb/upload/attachment.php?attachmentid=851&stc=1&thumb=1&d=1188248949 (http://www.dardania.de/vb/upload/attachment.php?attachmentid=851&d=1188248949)

Preshevar
15-09-07, 09:37
Ju lutem juve te gjithve dhe personalishte kete xnjerite me tregoj se ku ka ndodhe kjo masaker dhe faje ka bere ajo mjerane qe i eshte prer koka
foto qe nuk ka pare qe nga lufta e fundit.

http://www.dardania.de/vb/upload/attachment.php?attachmentid=851&stc=1&thumb=1&d=1188248949

Pėrshėndetje Gjini,

Siq ndoshta e din edhe ti, Palestina vuan qė nga pushtimi i Nazisraele 1945/46 e deri mė sot. Dhe masakra tė tilla apo mė tė kqija (Zoti e din qė kan bėr) edhe mė bet, mbi fėmijė edhe mė tė vegjėl se kjo motra nė foto. Kam disa foto qė ti shohėsh njė here, t'gėrrditėt kjo botė.
Bota e din qė Pa-Drejtsi po i bėhet palestinezve, por askush s'guxon mi kthy syt njė here dhe me denu "israelin" sepse eshte Bir i USA.

Faji i kėsaj motre eshte qė ka dėshmuar para KRIMINELĖVE qė Nuk ka Zot Tjetėr pos Allahut dhe Muhamedi eshte Rob dhe I Derguar i tij.
Njė e vėrtet qė i pengon kriminelėve tė botės Civilizuar qė promovon Demokracin.


Shiqo njė video tė vogėl kėtu.

http://fr.youtube.com/watch?v=JkuK-zMh4Rc

Preshevari

Preshevar
15-09-07, 09:47
Edhe njė video shum interesante pėr ata qė kuptojn Anglishtėn apo Frengjishtėn.

http://youtube.com/watch?v=fhafWRf_jrw&mode=related&search=

*Cifutėt shpresojnė tė jetojnjė njė here nen mbrojtjėn e Muslimanėve e jo tė Cionistėve"

gjini
17-09-07, 15:08
O preshevar, nuk dua te hy ne historine e palestines por desh te dije per ate fatkeqe qe i eshte keput koka.
Asaj koko nukju ka keput nga izraelitet por nga dikush i afermi i saj per ndonje "faji".
e desha te tham se ajo e shkreta ka dal ne roge pa shami apo ka dal vetun pa percjellje te ndonje mashkulli e keshtu qe e ka ba nje krim te madhe dhe duhet shpetuar " nderi" si muslimane e qka tjeter por koken me ja hel ose me e mbyt me gure nga te afermit e saj .
dhe ne kete duhet ta marrim si civilizim apo!!!!!!?????

Preshevar
17-09-07, 17:13
O Gjini... je krejtsisht nė Halucinacione.... askush nuk eshte vrar perqkak nderit ! Deshe pėrgjigje e more pėrgjigjen, tash mendo siq tė duash. Veq gėnjeshtra prej veti mos posto... shamin ende nė kok e pat.

selvija
17-09-07, 19:05
http://dl8.glitter-graphics.net/pub/441/441818pb6mnu74h3.gif (http://www.testmysoul.com/)

http://dl10.glitter-graphics.net/pub/451/451720rabkrbdp92.jpg (http://www.glitter-friends.com/)

http://dl.glitter-graphics.net/pub/396/396311udovlz76km.gif (http://www.toolkitten.net/)

Per disponim te gjat shikimit te fotova edhe nje video

http://www.youtube.com/watch?v=OE2Ap1l3zrw&mode=related&search=

gjini
17-09-07, 19:46
Edhe njė video shum interesante pėr ata qė kuptojn Anglishtėn apo Frengjishtėn.

http://youtube.com/watch?v=fhafWRf_jrw&mode=related&search=

*Cifutėt shpresojnė tė jetojnjė njė here nen mbrojtjėn e Muslimanėve e jo tė Cionistėve"

O preshevari, une nuk te pyeta ty por ate x njerin per ate foto qe e ka postue dhe desha te dij se perqka asaj ju ka hek koka dhe pasi qe ai e ka postue duhet ta dine edhe ai se kush eshte ajo dhe per fatin e saj ndoshta din diqka se shum po me intereson fati i saj.

Ty preshevari po e di qe ma shum je musliman se sa shqiptare dhe nuk po marr vesh se qka dojne ato video spota qe mi leshove qka kan te bejne ato me neve dhe pikrishte me pyetjen time.
te lutem mos me perziej mu me arabet e judet se asgje nuk me lidhe me asnjeren pal dhe as qe dua me dite per asnjeren pal deri sa populli im eshte i ndare ne 4 shtete.

Kaq sa per njoftim e nuk dua me e perzi askend dhe as ty spo dua me te nxjerr telashe per asgje se nuk keni nevoj te merreni me punet e palestinezve kur tonat i kemi lluge.

Preshevar
17-09-07, 21:08
O preshevari, une nuk te pyeta ty por ate x njerin per ate foto qe e ka postue dhe desha te dij se perqka asaj ju ka hek koka dhe pasi qe ai e ka postue duhet ta dine edhe ai se kush eshte ajo dhe per fatin e saj ndoshta din diqka se shum po me intereson fati i saj.

S'mė pyte mu ? :biggrin: Mos ke shkrimi yt qyky ?


Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gjini
Ju lutem juve te gjithve dhe personalishte kete xnjerite me tregoj ..Tash m'varėt se qfar kupton ti kur thua "tė gjithve" :lol:Ty preshevari po e di qe ma shum je musliman se sa shqiptare dhe nuk po marr vesh se qka dojne ato video spota qe mi leshove qka kan te bejne ato me neve dhe pikrishte me pyetjen time.
te lutem mos me perziej mu me arabet e judet se asgje nuk me lidhe me asnjeren pal dhe as qe dua me dite per asnjeren pal deri sa populli im eshte i ndare ne 4 shtete.

Aj ! Shum po dishe, hallall t'koft ! Ato video normal qė skan tė bejn me ty e as me mu, por me fatin e Ajshės qė e pa nė foto, hajt gjini,. lidhi pak.. hajt provo (Ajsha, video, Ajsha, Video.. .lodhe trurin pak :rolleyes: ) ?! :tongue:

Kaq sa per njoftim e nuk dua me e perzi askend dhe as ty spo dua me te nxjerr telashe per asgje se nuk keni nevoj te merreni me punet e palestinezve kur tonat i kemi lluge.

No comment... :biggrin: Krejt i kuptove !

Luani_fr
22-09-07, 18:38
Kur ?.. Ditėn e Xhumas (Premtės) eshte ber, PSE ?... fotot flasin vet, Xhami s'ka pas ! Dhe komuna refuzojke tė japin leje per nje ndertes tė re.
Kurse n'tjetren an, ish-presidenti fliste per nje katedrale gjigante per disa te krishter qė kisha i zinte pa pik problemi.Pershendetje: ne lidhje meket teme mejan fshi 2 postime perse? Mos ofendova diken jo aspak, as maivogla fyerje per asken, thjesht itregova keti far Preshevari se po GENJENI ne emen tekujt apo per ken nuk edie, por po beni nje propagand te flliqun pasi qe une edi shum mir punene e xhamis se madhe ne Gjilan, ne termetin e vitit 2001 ne gjilan ajo xhami esht domtue, po thuajse tersisht minarja ikapas ra ne tok.
Me 2005_ten kjo xhami esht prish pertu ndertue ere ne vend te saj, (qka edhe esht ndertue sot) pranaj keta "xhemat" ne nje dit xhymaje perte tregue sesa musliman qejan ( a gjysma prej tyre deri dja kan qen ateista, dhe ka ketu edhe ish bashkpunetor te pushtetit serb,eka shum nga keta qe injof personalisht) ate dit jan fale ne oborrin e xhamis, tasme te prishun, dhe kan zan edhe njepjes te rruges perpara xhamis.
Pra shtrohet pyetja, prej nga vjen ky moderatori, qe ifshin postimet,qe nuk kan asnje qellim tjeter vetem thjesht te tregohet e verteta, mos vall ky zotria i preferon vetem ato shkrime qe i pelqejn ati qofshin edhe genjeshtra.

uliksi31
22-09-07, 20:16
Qe i nderuar Luan fr. Kjo ishte arsyeja e fshirjes se shkrimeve tua. Nuk bejm dallime, por cdo shkrime qe ndeshtet ne kundershtim me rregulloren e forumit nuk kan vendin ketu.
Besoj se na keni kuptuar dhe falemderoj per bashkpunim.

Uliksi

Rregullorja
Stafi drejtues i faqes Dardania nxjerr ketė rregullore.

Forumi Dardania si njė faqe neutrale ndaj bindjeve politike, krahinore e fetare, ju ofron tė gjithė diskutuesve ēasje tė lirė nė diskutime pa i cenuar asnjenit tė drejtėn e lirisė sė mendimit e tė shprehurit lirshėm tė mendimit, ndergjegjės dhe besimit, por tė limituar nė kufijt, tė cilėt anėtarėve tjerė tė kuvendit u sigurojnė gėzimin e tė drejtave tė barabarta.

- Secili diskutues pa marr parasysh seksin, bindjen politike e krahinore, besimin; ėshtė i lirė tė shprehė mendimet dhe idetė e tij pa u penguar.

- Ēdo anėtar ėshtė i pėrgjegjshėm vetė pėr atė qė shkruan, e kurrsesi stafi drejtues.

- Gjuha e kėtij komuniteti ėshtė shqipja zyrtare, perjashtim bėjnė rubrikat e caktuara si "tė flasim nė gjuhėt e huaja".

- Nuk lejohet fyerja, ofendimi, sharja, nėnqmimi dhe tallja nė llogari tė diskutuesve tjerė dhe stafit drejtues, perdorimi i fjalėve fyese, ofenduese e banalizmave.

- Nuk lejohen fyerjet dhe ofendimet nė llogari tė liderėve dhe perfaqsuesve tė institucioneve shtetėrore e fetare.

- Nuk lejohen shkrimet abuzuese, vullgare, tė neveritshme, urryese, kercėnuese, shpifėse etj.

- Rreptėsisht ndalohet lakimi i emrave (nofkave) tė diskutuesve apo IP adresave si p. sh. ky shkruan edhe me ketė nofkė, paraqitet nga ketu, e ngjashėm.

- Nuk lejohen shkrimet me gėrma tė mėdha, zmadhuara, trasha, pjerrėta, nėnvizuara me ngjyra, pos nė raste tė rralla kur paraqitet ndonjė fjalė e veēantė, ndonjė titull apo edhe far citimi i shkurtė e jo kurrsesi i terė shkrimi.

- Tė gjitha shkrimet duhet tė kenė madhesinė dhe formen standarde tė forumit.

- Firma apo nėnshkrimi duhet tė jetė si shkruan nė rregullore (njė thėnie ose grup fjalėsh qė i bashkangjitet ēdo mesazhi. Njė limit prej 255 karakteresh).

- Nuk lejohen imazhe nė firmė.

- Nuk lejohet reklamimi i faqeve tjera pa pelqimin e stafit.

- Nuk lejohet hapja e mė shumė se njė tem me pėrmbajtje tė njetė, si edhe temat tė hapen nė kapitullin pėrkatės.

- Administartoret e moderatoret janė tė angazhuar fuqimisht nė kryerjen e detyrės se moderimit me korektėsi, e nė raste tė mosrespektimit tė rregullores do tė levizin, modifikojnė, bėjnė bartjen e shkrimeve tė cilat dalin jasht kornizave tė rregullores ne koshin e forumit pa paralajmerim, si edhe nė raste ekstreme largimin nga forumi, gjithnji duke qen neutral nė tė gjitha rastet ku mund tė sjellė pabarazi ndaj diskutuesve.

- Nėse konstatoni njė shkelje tė tė drejtave tuaja nga ndonjė moderues mund tė shkruani tek rubrika perkatėse apo edhe mesazh privat tek admin.

Ftojmė tė gjithė diskutuesit qe tė respektojnė rregulloren duke ju deshiruar diskutime cilėsore e ēaste sa mė tė kėndėshme nė Dardania.

Stafi drejtues
Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bond : 13-03-06 nė 12:39.
http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/user_offline.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/buttons/reputation.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/reputation.php?p=623618) http://www.dardania.de/vb/upload/images/buttons/report.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/report.php?p=623618)

selvija
24-09-07, 19:16
http://www.qake1.com/gallery/I/2005/01/01/10826.jpg (http://www.qake1.com/gallery/I/2005/01/01/10826.jpg)

tetovari_088
26-09-07, 03:20
http://terraeantiqvae.blogia.com/upload/ramsesIIhijoweb.JPG

Fotoja e mėsipėrme ėshtė fotoja e mumjes sė faraonit Ramses II, e cila ėshtė nxjerrė nga varri i faraonit. Shumė burime historike janė tė mendimit se ky faraon ėshtė faraoni i pėrmendur nė Kur'an. Atėherė si ka mundėsi qė mumja e faraonit tė mbytur ėshtė gjetur nė varr? Ka shumė mundėsi qė pas mbytjes nė det, trupi i faraonit tė jetė nxjerrė nė breg dhe tė jetė vendosur nė varr nga egjiptianėt qė e gjetėn atė
"Ashtu siē ishte traditė e popullit tė faraonit dhe atyre qė kishin qenė mė parė, qė i konsideronin tė rreme faktet e Zotit tė tyre, e Ne pėr kėto tė kėqija tė tyre i shkatėrruam, e popullin e faraonit (edhe faraonin) e fundosėm, por tė gjithė kėta ishin dėmtues tė vetes sė tyre."
(El-Enfal:54)


Sot ne po nxjerrim trupin tėnd (tė vdekur nga deti) qė tė bėhesh mėsim pėr ata qė do tė vijnė pas teje! Vėrtet qė shumė njerėz janė mospėrfillės ndaj shenjave dhe argumenteve tona.
(Junus: 92)

xnjeri
26-09-07, 15:04
O preshevar, nuk dua te hy ne historine e palestines por desh te dije per ate fatkeqe qe i eshte keput koka.
Asaj koko nukju ka keput nga izraelitet por nga dikush i afermi i saj per ndonje "faji".
e desha te tham se ajo e shkreta ka dal ne roge pa shami apo ka dal vetun pa percjellje te ndonje mashkulli e keshtu qe e ka ba nje krim te madhe dhe duhet shpetuar " nderi" si muslimane e qka tjeter por koken me ja hel ose me e mbyt me gure nga te afermit e saj .
dhe ne kete duhet ta marrim si civilizim apo!!!!!!?????


Asaj koko nukju ka keput nga izraelitet por nga dikush i afermi i saj per ndonje "faji"!!!!!!?????


jo zotrata juaj, asaj i eshte keput koka nga dora e pergjakur izraelite kriminelee desha te tham se ajo e shkreta ka dal ne roge pa shami"!!!!!!?????


sa i marr qe jeni!! si kamundesi medalpa shami e me ju keput koka e shami nuk iu ka hjek?!
A logjikoni se cfar shkruani a jo

gjini
27-09-07, 09:58
jo zotrata juaj, asaj i eshte keput koka nga dora e pergjakur izraelite kriminele


sa i marr qe jeni!! si kamundesi medalpa shami e me ju keput koka e shami nuk iu ka hjek?!
A logjikoni se cfar shkruani a jo

O x y njeri,
Nuk mundesh me ma shite mua ate perrall se izraelitet ja kan keput koken asaj dhe mos u mundo idiotizmat e muslimanve tju hudhish dikujt tjeter.
Une nuk i marr fare ne mbrojtje izraelitet se qka bajne me palesinezet por kur jemi te rasti i asja qe ju ka keput koka , kete masaker e bajne vetem muslimaet duke e mbrojte " nderin" te pa nderet.

Ne iran , Irak, Afganistan, Ne te gjitha vendet arabe ju heqet koka grave apo mbyten me gure kur ato dojne me u nda nga burri ose kan naj lidhje te msheft me dikan ose si ne turqi qe nuk pranon me u martue me djalin e tezes dhe djalin e mixhes dhe per me e que
"nderin" ne vend asaj duhet nga dikush i aferm i saj me ja knua Talkinin.
kjo eshte ajo qka ju nuk mundeni ta pranoni dhe thirreni ne nderin e Gruas e ku eshte nderi i burrit.?????

gazi-de
28-09-07, 02:12
http://www.ayetler.com/data/languages/Albanian/images/ali%20imran%2052-53.jpg

Aerial
28-09-07, 14:02
http://img150.imageshack.us/img150/6609/cdocumentsandsettingsbeqg4.pngHajde rini hajde...! :p Sa shume rini duke u falur...

Si duket rinia ka zene vendet brenda xhamise, dhe pleqte i kane lene jasht. :P

Lol

gazi-de
28-09-07, 16:07
http://image.haber7.com/haber/40893.jpg

gazi-de
28-09-07, 16:09
http://www.islamgemisi.com/site/upload/mirzal21_1332361102.jpg

ATEIST
30-09-07, 20:25
http://www.faithfreedom.org/Gallery/suicide_bomber.jpg


http://www.faithfreedom.org/Gallery/suicidekid.jpg

http://www.faithfreedom.org/Gallery/hamas.jpg


http://www.faithfreedom.org/Gallery/new03.8.jpg


edukimi islam per rinine. paqe dhe miresi

gjini
02-10-07, 08:27
I kom postue disa foto ketu e te gjitha mi paskan hek a bon me e dite ju maderatoret se perse me hiqen ato kur i lejon ketu edhe femer pa koke e le ma te tjera qe me vjen me vjell ketu.
pra nuk jeni korrekt fare dhe muj me ju thane se jeni shum ma shum fetar se sa kombetare.

Preshevar
02-10-07, 08:47
I kom postue disa foto ketu e te gjitha mi paskan hek a bon me e dite ju maderatoret se perse me hiqen ato kur i lejon ketu edhe femer pa koke e le ma te tjera qe me vjen me vjell ketu.
pra nuk jeni korrekt fare dhe muj me ju thane se jeni shum ma shum fetar se sa kombetare.

e qka kan lidhje ato foto me kombin ton ?... s'di a po e sheh budallakin tende hiq.

uliksi31
02-10-07, 08:49
I nderuar Gjini fotot e tua u fshin nga arsyeja se ato nuk ishin foto qe kane far lidhje me topikun, por ma teper ishin si hajgare, perqeshje, si dhe necmuese per diskutime te matutjeshme. Andaj edhe nuk anojm nga asnje grup por tentojm qe te jemi sa ma korrekt.

Herave tjera ju lutemi qe te postoni te; verejtje dhe ankesa perndryshe nuk do te merrni pergjigje.
Mos harroni se edhe moderatoret nuk jane pa gabime por ne presim qe te bashkpunojm, keshtu qe te gjithe se bashku t'mesojm nga njani tjetri. Falemderit Uliksi

Alko71
11-10-07, 02:35
Pamje e bukur e mesxhidul haramit (Kaba) ne Meke.

939

Alko71
11-10-07, 02:43
ja edhe disa pamje tjera te mrekullueshme.

943

944

945

Alko71
11-10-07, 02:48
Me falni, ajo foto e pare eshte xhamija e pejgamberit alejhi selam.

946

947

948

Preshevar
17-10-07, 16:28
http://www.turatlas.com/images/foto/2007/06/27/00000012305.jpg


Et'hem Beu, historia qė udhėton me Tiranėn
Pėr tė sot nuk ekziston asnjė imazh apo foto qė mund tė na japė njė skicim sadopak tė qartė tė portretit tė tij. E vetmja simbolikė, qė ka mbetur ende e gjallė nga koha kur ai jetoi dhe qė e bėn tė pavdekshėm emrin e tij, ėshtė njė vepėr unikale pėr nga stili dhe lloji, vepėr, qė do tė mbetet pėrjetėsisht e lidhur me evoluimin e njė qyteti. Et'hem beu mbetet ende sot e kėsaj dite njė figurė emblematike. Nė historinė e Tiranės do tė mbetet i skicuar si portreti i ndėrtuesit tė xhamisė karakteristike, qė ndodhet nė qendėr tė kryeqytetit. I lindur nga njė derė pasanikėsh, nė Tiranėn e fillim shekullit tė 18-tė. E vetmja e dhėnė qė mbetet, edhe gjatė ditėve tė sotme pėr figurėn e tij, ėshtė se ai ishte biri i Molla Beut, njė tregtari tė pasur nga Petrela. Sipas tė dhėnave gojore, Et'hemi, mė pas me titullin “Be”, ndėrmori iniciativėn pėr ndėrtimin e xhamisė, fill pas vdekjes tė sė atit, Molla Beut, i cili nuk mundi ta gėzonte pėrfundimin e xhamisė, ku edhe vendosi gurin e parė. Sė bashku me dy arkitektė tė njohur tiranas, tė fillim shekullit tė 18-tė, emrat e tė cilėve njihen si Mulla Isuf Zorba dhe Mulla Halim Bulku, Et'hem Beu, me pikturimin e tavanit, pėrfundoi nė vitin 1831. Pas katėr dekadash tė ndėrtimit, xhamia do tė njihej me emrin e tij. Merita mė e madhe e kėtij personazhi emblematik tė shekullit tė 18-tė ėshtė krijimi i njė vepre arkitektonike, e cila do t'i rezistojė gjatė kohėve dhe pėr tė cilėn, ai, paēka se nė mungesė tė njė portreti, do tė ketė vendin e tij tė pazėvendėsueshėm nė historinė e Tiranės.
Xhamia e Et'hem Beut, historia qė udhėton me Tiranėn


Nė shekullin e 17-tė, Tirana, sipas historianėve tė kohės, kishte 64 xhami. Nga kėto xhami, nga tė dhėnat qė deklarohen gjatė kėtij shekulli, gjatė ditėve tė sotme kanė rezistuar vetėm disa emra, me tė cilėt ėshtė e lidhur edhe historia e Tiranės. Kėshtu, tė vetmet xhami qė i rezistuan nė kryeqytet shembjes sė vitit 1967, janė Xhamia e Et'hem Beut nė qendėr tė qytetit, xhamia e “Mėhallės sė Tabakėve”, ajo e “Rrugės sė Kavajės”, si edhe xhamia e “Pazarit tė Ri” ose siē njihej tri shekuj mė parė, “Xhamia e Kokonozėve”. Kėto xhami sot pėrbėjnė edhe qendrėn e faljeve tė besimtarėve myslimanė, pas rilindjes sė besimit. Nga kėto xhami, ajo qė ėshtė mė e madhja dhe qė ruhet nga Instituti i Monumenteve tė Kulturės, si vepėr me vlera tė rėndėsishme kombėtare, ėshtė Xhamia e Et'hem Beut. Xhamia i shpėtoi shembjes, ashtu sikur ndodhi me shumė prej xhamive tė tjera, gjatė shpalljes sė Shqipėrisė si vend laik. Ėshtė njė nga mė tė bukurat, jo vetėm nė Tiranė, por edhe nė Shqipėri.
E veēanta, sipas studiuesve, te kjo xhami mbetet stili i ndėrtimit tė saj, si edhe mėnyra e dekorimit nė ambientet e brendshme. E ndėrtuar gjatė shekullit tė tetėmbėdhjetė, njė nga elementėt qė e bėn tė veēantė nė llojin e saj ėshtė kubeja prej plumbi, e zbukuruar dhe ku nė fund tė saj janė tė shkruara 99 emrat e Allahut. Ndėr pėrbėrėsit e tjerė tė kėsaj xhamie janė edhe 18 dritaret, si edhe vendi i nafilit, ku falen gratė, element, qė gjendet nė xhamitė e tjera. Ajo qė e bėn mė tė veēantė Xhaminė e Et'hem Beut, sipas studiuesve, ėshtė ndėrthurja e komponentėve tė saj, ku elementė, si: Sahati apo kompleksi i ministrive, i japin kėsaj xhamie njė panoramė krejtėsisht speciale. Xhamia e Et'hem Beut nuk ėshtė njė vlerė vetėm pėr shqiptarėt. Sot, kjo xhami, pėr vlerat e saj, vlerėsohet edhe jashtė vendit nga studiues tė huaj, tė cilėt shohin vlerat e vėrteta tė botės islame. Vendosja e kėsaj xhamie nė qendėr tė kryeqytetit shqiptar dhe ndėrthurja e saj me Kullėn e Sahatit, si edhe elementė tė tjerė, qė i janė bashkėngjitur ndėr vite, i japin asaj vlera tė veēanta, qoftė pėr nga ana arkitektonike, qoftė edhe pėr panoramėn e qytetit. Dyshja e pandarė, Kulla e Sahatit dhe Xhamia e Et’hem Beut, dėshmojnė, njėherazi, pėr tė tashmen dhe tė kaluarėn historike tė qytetit, tregojnė origjinėn orientale tė qytetit tė Tiranės, i cili ėshtė themeluar gjatė shekullit tė XVII dhe mė pas ėshtė pasuruar me elementė tė ndėrtimit karakteristik vendas, qė i pėrkasin trevave tė Shqipėrisė sė Mesme.
Xhamia, duke qenė nė qendėr tė Tiranės, dhe duke u bėrė simbol i saj, i ėshtė nėnshtruar disa herė ndėrhyrjeve restauruese. Kėshtu, asaj i ėshtė bėrė njė rindėrtim tėrėsor i ēatisė, duke e ngritur disi nivelin dhe lartėsinė e kėsaj tė fundit, si dhe duke e rritur pjerrėsinė. Gjithashtu, nė vitin 1940 ėshtė bėrė njė ndėrhyrje nė bazamentin e portikut, nė krahun e jashtėm tė xhamisė, duke e veshur atė me gurė tė gdhendur. Gjatė kohės sė luftės, xhamisė iu rindėrtua edhe pjesa e shembur e minares. Ndėrsa nė vitet 1960-1963, 1969 dhe 1974, pasi xhamia ishte kthyer nė njė monument kulture, nė tė ka ndėrhyrė Instituti i Monumenteve tė Kulturės. Portikut tė xhamisė, pas viteve ’90, i ėshtė bėrė edhe veshja me xhama, nė mėnyrė qė tė mos ndotet prej pluhurit dhe tymrave tė jashtėm. Edhe abdesanes, qė ndodhet nė katin e poshtėm tė xhamisė, i ėshtė bėrė njė ndėrhyrje, duke e shtruar me pllaka dhe duke rregulluar sistemin e kanalizimeve tė ujėrave.

xnjeri
27-10-07, 11:14
SUB-HANALLAH


http://www.jawaher-qtr.net/uploads/3ae1b68214.jpg (http://www.jawaher-qtr.net/)

Liridoni_Shkup
28-10-07, 10:18
Nje foto per ne msn eshte e bukur dhe e pelqej...

http://img143.imageshack.us/img143/2559/wanteq4.jpg

Liridoni_Shkup
28-10-07, 10:22
SUB-HANALLAH
http://www.jawaher-qtr.net/uploads/3ae1b68214.jpg (http://www.AlbaLive.de/)

Ktu ne foto me duket qe ka dal si nje portret i shkruar ALL-LLAH ne gjuhen arabe, po nese i shikojm edhe gishtat e vendosur ne te, mund te me shpjegoni diqka i nderuar...

xnjeri
29-10-07, 15:57
Ktu ne foto me duket qe ka dal si nje portret i shkruar ALL-LLAH ne gjuhen arabe, po nese i shikojm edhe gishtat e vendosur ne te, mund te me shpjegoni diqka i nderuar...

Nuk di o vlla... e kam postuar vtem di fotoasgje ma shum. Nese ti nga kendi yt sheh dicka interesante mund te na komentosh... ta jep te drejten... urdhero.

xnjeri
29-10-07, 16:08
I lartmadheruar eshte Allahu i cili zbret shiun nga qielli
http://z7mh.net/up/uploads/4f4ab6d230.gif
http://z7mh.net/up/uploads/3b0d6200c1.gif

http://z7mh.net/up/uploads/8c2f5a7fa1.gif

xnjeri
29-10-07, 16:10
http://z7mh.net/up/uploads/b774f0b38c.gif
http://z7mh.net/up/uploads/eb57dad0ac.gif
http://z7mh.net/up/uploads/039a6ae00f.gif

xnjeri
29-10-07, 16:27
Thuhet se ky eshte Kur'ani te cilin e ka tubuar Othman ibn Afani Alahu qoft i knaqur me te... gjithashtu thuhet se Othmani ka vdekur duke lexuar kete Kur'an
http://islam.bahory.com/images/3othman1.jpg
http://img297.imageshack.us/img297/6026/3othman2lx5.jpg

Preshevar
29-10-07, 20:27
Foto e Re dhe e Rrallė Mbrenda Qabės.


http://nabil.moufadil.free.fr/photos/interieurkaaba.gif

Mash'ALLAH

BE LK
30-10-07, 15:18
Ktu ne foto me duket qe ka dal si nje portret i shkruar ALL-LLAH ne gjuhen arabe, po nese i shikojm edhe gishtat e vendosur ne te, mund te me shpjegoni diqka i nderuar...

Ka pak forme por nuk eshte mire te h ne fund nuk duket qarte me mire ta lame fare kete.

ja kalofsh mre BE LK

Lijanna
17-11-07, 19:25
http://i203.photobucket.com/albums/aa180/Ukhtee/th28256.gif

xnjeri
19-11-07, 22:36
Pallati i mbretit saudit Fehd, nen det ne Al-Xhida

http://www.sndoqy.com/uploads/13c34a4145.jpg (http://www.sndoqy.com/)


http://www.sndoqy.com/uploads/67dcb87758.jpg (http://www.sndoqy.com/)

xnjeri
19-11-07, 22:38
http://www.sndoqy.com/uploads/4e42fa0ac6.jpg (http://www.sndoqy.com/)


http://www.sndoqy.com/uploads/2ee33fb61c.jpg (http://www.sndoqy.com/)

Lijanna
02-12-07, 23:29
http://i203.photobucket.com/albums/aa262/karenfdrake/Iloveislam.gif

Preshevar
05-01-08, 12:07
http://balkans.courriers.info/IMG/arton9201.jpg

BE LK
05-01-08, 12:19
http://balkans.courriers.info/IMG/arton9201.jpg

O preshevar e paske fotografu mu poshte punes sime............ hahhahahahahahahh

Preshevar
06-01-08, 00:28
O preshevar e paske fotografu mu poshte punes sime............ hahhahahahahahahh

Euuu Bre ! :eek: Me pas dit s'kisha ardhė hiq der atje ! :biggrin:

BE LK
07-01-08, 12:00
Euuu Bre ! :eek: Me pas dit s'kisha ardhė hiq der atje ! :biggrin:
Ajo pikture ndodhet ne disa vede ne tirane ne per mure. Ajo aty eshte tek Pallati i kultures ansh prane nje librarie me ne qender te tiranes. e kam pare shume here. Dhe mendoja shume per te. POr jo per demethenjej e saj por per ata qe e kane bere. Jane pikerisht ata persona qe duan sherr mes ketyre feve e jo paqe.

BE LK

Preshevar
07-01-08, 12:11
Ajo pikture ndodhet ne disa vede ne tirane ne per mure. Ajo aty eshte tek Pallati i kultures ansh prane nje librarie me ne qender te tiranes. e kam pare shume here. Dhe mendoja shume per te. POr jo per demethenjej e saj por per ata qe e kane bere. Jane pikerisht ata persona qe duan sherr mes ketyre feve e jo paqe.

BE LK
Ah ok, un e mora nga nje artikull francez ku fliste per Bajramin dhe Krishtlindjet qe u festuan ne Shkodėr. Flm, per Sqarim !

xnjeri
14-01-08, 19:34
http://babalbahr.jeeran.com/rose_almuslimah_oum-sami.jpg
http://babalbahr.jeeran.com/nour_islamna_islamic.jpg

Keto dy foto nuk ju dedikohen atyre qe nuk po falin namaz...por atyre qe falin namazin ne shtepi.


Ku je ti o shendosh?!

Transmeton Muslimi nga Ebu Hurejra r.a. se kishte ardh nje njeri i verber te Pejgamberi alejhi selam dhe i tha: O i drguar i Allahut, nuk ka kush te me sjell ne xhami, kerkoi nga Pejgamberi alejhi selam qe t'ia lejoj te falet ne shtepi dhe ia lejoj.
Posa u largua, Pejgamberi alejhi selam e thirri dhe e peyti, "a e ndegjon ezanin?"
I tha: po
Pejgamberi alejhi selam i tha: "atėher pergjigju".

xnjeri
24-01-08, 17:48
La ilahe ilallah Muhammed resullah

BE LK
24-01-08, 17:50
La ilahe ilallah Muhammed resullah
Ae din cfar don me thene teksti poshte a?

xnjeri
24-01-08, 17:59
Ae din cfar don me thene teksti poshte a?

Gabim shtypi:
"La ilahe ilallah Muhammedun resulullah"

Allahu ju shperbleft per rikjtim

Preshevar
25-01-08, 11:08
Emri All-llah zbukuroi qiellin e Kashmirit

<div class="short_content">"Kur shikova nė qiell, ishte njė pamje unikate pėr ta fotografuar pasi vėrejta se disa re kishin formuar emrin All-llah"

<div id="news_detail_content">
Showkat Nanda, njė foto report i ri, ka fotografuar tė Mėrkurėn, mė 23 Janar 2008, njė motif tė rrallė tė formuar nga retė mbi Kashmirin Verior, emrin All-llah me shkronja Arabe.

"Kur shikova nė qiell, ishte njė pamje unikate pėr ta fotografuar pasi vėrejta se disa re kishin formuar emrin All-llah" Nada deklaroi pėr IslamOnline.net.

"Isha me tė vėrtet i befasuar. E vėshtrova pėr njė kohė dhe vazhdova ta fotografojė me aparatin tim.

http://www.mesazhi.com/images/news/3132.jpg

http://www.mesazhi.com/images/news/3134.jpg


http://www.mesazhi.com/images/news/3135.jpg

http://www.mesazhi.com/images/news/3138.jpg

IslamOnline.net


var tmp; tmp = document.getElementById("news_content").getElementsByTagName("a"); for(i=0; i

-Anxa-
05-03-08, 17:18
shum fotot e mira kokan

Preshevar
17-05-08, 12:35
http://www.radio-pendimi.info/Programs/dezajni40.jpg

Preshevar
17-05-08, 12:40
http://img174.imageshack.us/img174/6339/papillonfleurbelleermen0bu.jpg

Albanian
20-05-08, 00:18
nje slideshow qe e kam be un mund ta shikoni ketu http://youtube.com/watch?v=e4IiWCaXoPQ

Preshevar
20-05-08, 00:22
nje slideshow qe e kam be un mund ta shikoni ketu http://youtube.com/watch?v=e4IiWCaXoPQ

Shum bukur, me pelqeu kjo ilahi e Sami Jusufit, flm ! :)

BE LK
29-05-08, 13:00
Shum bukur, me pelqeu kjo ilahi e Sami Jusufit, flm ! :)
Tani ti po tallesh me albanian a ?!

Ai ka bere gjithe ate slide show ndersa ti i thua se ilahija ishte e bukur, ske faj ti preshevar jo ! hahahahahahahahahaha

valiii
29-05-08, 13:37
nje slideshow qe e kam be un mund ta shikoni ketu http://youtube.com/watch?v=e4IiWCaXoPQ

Komplimente Albanian, T'lumshin duart !

Preshevar
29-05-08, 15:57
Tani ti po tallesh me albanian a ?!

Ai ka bere gjithe ate slide show ndersa ti i thua se ilahija ishte e bukur, ske faj ti preshevar jo ! hahahahahahahahahaha

O jo per bes, po bash me erdhi mir,.. me pelqej video :) e per ket, Zoti e shperbleft !

Per te mos dal fort nga tema ja edhe nje foto islame nga musliman te te gjitha racėve me nje mesazh te pėrbashkėt.

http://www.muslimpeacemarch.org/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/AustinPeaceMarch.jpg

robi-i-allahut
29-05-08, 20:55
Allahu Ju Shperbleft Vllazni Allahu Jun Ndimoft

robi-i-allahut
30-05-08, 20:36
selamun alejkum vllezer te nderuar musliman ketu e keni nje mrekulli qe ka ndodhur ne diber me 5 shtator ne vitin 2005 shikone gazeten ose foton
http://img138.imageshack.us/img138/299/normalmrekkw6.jpg

robi-i-allahut
30-05-08, 20:44
ketu keni edhe mrekullira te tjera neper bot
http://img339.imageshack.us/img339/7030/59716105cl7.png
http://img339.imageshack.us/img339/8762/dddjh3.png
http://img231.imageshack.us/img231/9397/normalimage2jy4.jpg
http://img294.imageshack.us/img294/3171/normalmrekulli011xe9.jpg
kjo foto siper esht nje deshmi se allahu esht nje dhe se feja e drejt esht islami shiko se si te gjitha ndertesat jan shkatrruar e gjamija nuk ka pesuar as gje
http://img294.imageshack.us/img294/3113/451011dg3.jpg

http://img339.imageshack.us/img339/9783/aljaradnz1.jpg

Preshevar
20-06-08, 10:11
http://74.img.v4.skyrock.com/744/amine-islame/pics/151925854_small.jpg

Preshevar
20-06-08, 10:25
http://shanesart.com/CGtalk/blog/TypeTreatments_OneUmmah_sm.jpg

Preshevar
06-07-08, 07:33
http://bp1.blogger.com/_L0JM3qR2n-s/RzQVHRbK4iI/AAAAAAAAAFA/LmXJNZDp8ZA/s320/Car.jpg

xnjeri
23-08-08, 13:23
http://www.aljazeeratalk.net/forum/upload/1/1219366291.jpg

xnjeri
23-08-08, 13:24
http://www.aljazeeratalk.net/forum/upload/1/1219366291.jpg

xnjeri
23-08-08, 13:25
http://www.aljazeeratalk.net/forum/upload/2152/1219237925.gif

Prishtinasja_
30-08-08, 00:12
Sa i lezetshem......:biggrin:

http://theblackcordelias.files.wordpress.com/2008/03/muslim_kids_praying.gif

Jana
02-09-08, 00:52
http://img100.imageshack.us/img100/3280/nussrahquds5vi.jpg

Jana
02-09-08, 00:53
http://i257.photobucket.com/albums/hh228/Umm-Saleh/P4200040.jpg

xnjeri
11-09-08, 14:12
http://shots.ikbis.com/image/58972/screen/_____________.jpg

xnjeri
11-09-08, 14:17
Fėmijt tonė nė Ramazan
http://sms.islamweb.net/card/cardsend/card23.jpg

xnjeri
11-09-08, 14:20
http://shots.ikbis.com/image/51543/screen/koreanculturalimperialisminiraq.jpg

xnjeri
11-09-08, 14:22
http://shots.ikbis.com/image/51371/medium_crop/showImage.jpg (http://ikbis.com/toukali/shot/51371?title=showImage)

xnjeri
11-09-08, 14:26
http://shots.ikbis.com/image/49087/medium_crop/DSC00122.jpg (http://ikbis.com/%D8%B1%D8%A4%D9%899/shot/49087?title=%D8%B1%D9%85%D8%B6%D8%A7%D9%86+%D8%A7% D9%84%D8%AE%D9%8A%D8%B1)

Prishtinasja_
12-09-08, 10:38
http://shots.ikbis.com/image/52306/screen/quran.jpg

selvija
12-09-08, 14:55
http://srv0204-08.sjc3.imeem.com/g/p/8670abf390f258ec127a07b70b6118bc_web.gif (http://www.imeem.com/mekaniku/photo/d8Hny0RePn/)
http://srv0204-07.sjc3.imeem.com/g/p/cbda1f915a82a611b4048def0453ecd8_web.jpg (http://www.imeem.com/mekaniku/photo/QanDFNm_m5/)

http://srv0204-06.sjc3.imeem.com/g/p/f8fb65ef775e1429afec5576dad8c4b0_web.jpg (http://www.imeem.com/mekaniku/photo/_KDmdlOglB/)

Kercovari
14-09-08, 11:45
Shiqojeni kete femije, a thua femiu e din se qka eshte mekat e qka jo, e hetoni se Arabet nuk ndalen te bejne manipulime te llojeve te ndryshme vetem per ta ngritur ideologjin e tyre.

Qka ka faj ky femi, per ti thene mos shiko "haramin", arabet jane ata te cilet edhe femijet nuk i kursejn per te arritur qellimet e tyre fanatike.

Foto se jo mahi ncncncnccncnnc.


.

Shiqo keto femi..sdi si duhet te i quajme,fanatik,fundamentalist,apo te manipuluar.Edhe keto nuk zgjedhin metoda per te u binde sa ka nje force qe na mban te gjalle.Zot!

http://www.daniel-schell.de/images/Gottesdienst%20.jpg

Kushedi cka je ka meson ne ne perendim ti?!

Makresh
31-08-10, 08:44
10 Ditėt e fundit tė Ramazanit ,,

http://2.bp.blogspot.com/_LTgGvDJTo9g/SPHUla4VNSI/AAAAAAAABM8/oqbgyRsURnE/s400/salat.jpg

Ibni Abbasi radijAllahu anhuma thote se i Derguari (alejhi selam) i All-llahut ka thene : " Nuk ka dite ,ne te cilen veprat e mira jane me te dashura te All-llahu se sa keto dite. Ato jane : dhjete ditet e muajit Dhul-hixh-xhe".

Te pranishmit pyeten :

- "O i Derguar i All-llahut , e as xhihadi ne rruge te All-llahut ?

Derguari alejhi selam u pergjigje ." As xhihadi ne rruge te All-llahut .perveq nese njeriu del vete dhe me pasurin e vet ,dhe nuk kthehet me asgje".(Transmeton Buhariu)

Makresh
30-03-11, 00:52
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/156098_1568696451384_1054632272_1537930_5322229_n. jpg


Haj medet pėr Lug t`Baranit
N`kamė u ēue Savė Llazari
Don shqiptarėt me i shkombtarizue..
Pėr pa u gri, pėr pa u coptue.
Shqiptarė jemi, s`kemi fenė me e ndrrue.
Haj medet, shpatėn n`qafė ja ka nue
Deri nė tokė gjaku i ka shkue
Mos u ēartė Hazir, fenė duhet me e ndrrue!
Hazir Alia trim koka qillue
Pėrpjet gishtin e ka que
Du me u gri e me u coptue
Tybe n`Zotin fenė s`muj me e nrrue
Na shqiptar jemi qillue
Vorret e t`parėve smumė m`i turpnue


Krisi pushka e dajaku,
Rrugėt e shehrit i mbuloj gjaku
Sali Bajraktari u bėrtet
Ou, bini vllazen n`shahadet
Edhe njė gisht cone pėrpjetė
Nė ēdo fshat burrat janė besatue
Me u gri e me u copėtue.
E kurrė fenė mos me ndėrrue !!!

Kaqanikasja
30-03-11, 09:20
http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif
http://i16.photobucket.com/albums/b29/peace_man_4_ever/Islam/264818553.gif

Guri i madh
31-03-11, 23:15
Dul po vet qaj Dergut Pasha Qazim Hajdari

Makresh
31-08-11, 09:29
Me renien e servilizimit pro-katolik dhe demokracizmit anti-islamik ne Kosove,.. mund te shpresojm dit me te mira !

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/299842_274987615860006_100000463083374_1097353_140 1148_n.jpg

Tiranė 2011,

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/320395_274988415859926_100000463083374_1097365_101 6617_n.jpg

Makresh
31-08-11, 09:36
J9x3Jn6jIcQ&feature=relmfu


Nuk eshte ne Arabi, por ne Shqiperi ! E Shqiperia siē e thot edhe emri i saj, eshte tok ISLAMIKE !


kUoJ6F0ZpH0

Alima
31-08-11, 11:21
Me renien e servilizimit pro-katolik dhe demokracizmit anti-islamik ne Kosove,.. mund te shpresojm dit me te mira !

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/299842_274987615860006_100000463083374_1097353_140 1148_n.jpg

Tiranė 2011,

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/320395_274988415859926_100000463083374_1097365_101 6617_n.jpg.......maaaaaaaashAllah !!!
.

Makresh
23-11-11, 11:30
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/384067_10150388211187800_699317799_8618439_1191752 099_n.jpg


Mesazhėt paqėsore tė Don shan Zefit, qe Ndue Ukaj i bėn "like" !

Ah,.. edhe Psikologu i dikurshem, ia kishte ber Like ! Vllezerve maqedon ("ilir").

Kosova19
30-11-11, 17:07
http://www.faithfreedom.org/Gallery/suicide_bomber.jpg


http://www.faithfreedom.org/Gallery/suicidekid.jpg

http://www.faithfreedom.org/Gallery/hamas.jpg


http://www.faithfreedom.org/Gallery/new03.8.jpg


edukimi islam per rinine. paqe dhe miresi

...kjo ska tė bėj agjė me fenė islame dhe nė fenė islame ėshtė e ndalur vetėvrasja.

Kosova19
30-11-11, 17:10
Keshtu dukej Beogradi dikur

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/308873_182510961833283_135513719866341_388328_1159 166139_n.jpg

Kosova19
30-11-11, 17:12
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/377846_182194258531620_135513719866341_387341_1752 477377_n.jpg

[PĖRGJIGJE LAIKĖVE EKSTREMIST ANTI-KOMBĖTAR]

Hoxha ecėn me pantollona mbi zogun e kėmbės dhe ka mjekėrr. Ai nuk kishte ardhur prej Arabisė porse ishte bir kombi e feje

Kosova19
30-11-11, 17:15
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/383220_180500485367664_135513719866341_380894_5103 56740_n.jpg

Kosova19
30-11-11, 17:38
Universiteti i Medines


http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/311980_2490154891654_1186198469_32881079_74439010_ n.jpg

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/300873_2490166051933_1186198469_32881095_316056412 _n.jpg

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/312617_2490177852228_1186198469_32881114_295793944 _n.jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/300845_2528866019408_1186198469_32911864_389792281 _n.jpg

Kosova19
30-11-11, 17:45
http://img850.imageshack.us/img850/7510/turpi.jpg

Kosova19
30-11-11, 17:45
http://img607.imageshack.us/img607/4708/punoni1.jpg

Kosova19
30-11-11, 17:57
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/282021_201493009906557_100001375772960_490625_3640 107_n.jpg

Kosova19
30-11-11, 18:51
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/181543_192161860806365_176437595712125_543472_2138 551_n.jpg

Kosova19
30-11-11, 18:52
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/215591_205317732824111_176437595712125_631360_8161 754_n.jpg

Kosova19
30-11-11, 18:54
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/260109_219062911449593_176437595712125_722224_1709 749_n.jpg

Kosova19
30-11-11, 18:55
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/260109_219062914782926_176437595712125_722225_4285 212_n.jpg

Kosova19
30-11-11, 18:55
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/251132_219064464782771_176437595712125_722237_3341 826_n.jpg

Kosova19
30-11-11, 18:56
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/251132_219064474782770_176437595712125_722240_2103 938_n.jpg

Kosova19
30-11-11, 18:57
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/268330_219489694740248_176437595712125_725242_7271 977_n.jpg

Kosova19
30-11-11, 18:57
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/267430_219490671406817_176437595712125_725251_6652 335_n.jpg

Kosova19
30-11-11, 18:59
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/260215_219494618073089_176437595712125_725257_5865 499_n.jpg

e-uritura
30-11-11, 22:50
http://www.cairchicago.org/images/temp/higgins.gif

Kosova19
01-12-11, 16:24
...ateistėt dhe tė krishterėt kanė ndėrtuar oqeane me gjakun e njerėzve tė pafajshėm dhe vin e na akuzojnė neve muslimanėt, pėr luftat e drejta qė i kena zhvilluar si me qliriminė e spanjės, ku nga ai vendė ka nisė mi ardhė drita evropės.

...kėsi vizatimi munden edhe fėmija me bo por me argumentu nuk mundet kėrkush.

e-uritura
01-12-11, 16:34
...ateistėt dhe tė krishterėt kanė ndėrtuar oqeane me gjakun e njerėzve tė pafajshėm dhe vin e na akuzojnė neve muslimanėt, pėr luftat e drejta qė i kena zhvilluar si me qliriminė e spanjės, ku nga ai vendė ka nisė mi ardhė drita evropės.

...kėsi vizatimi munden edhe fėmija me bo por me argumentu nuk mundet kėrkush.


Ku qenkan ato oqeane me gjak? Mos nė xhehnem?


http://barenakedislam.files.wordpress.com/2011/10/2cer97o.jpg?w=590&h=421

Kosova19
01-12-11, 16:42
Ku qenkan ato oqeane me gjak? Mos nė xhehnem?
...ne librat e historianėve qė e ka shkruajtur tė vėrtetėn me argumente dhe jo me vizatim tė fėmive.

e-uritura
01-12-11, 16:56
...ne librat e historianėve qė e ka shkruajtur tė vėrtetėn me argumente dhe jo me vizatim tė fėmive.


Ata historianėt mund tė ishin sikur ti, maki, valiii, etj..

Ruana Allah, mė fal ZOT nga historianė tė tillė!

Kosova19
01-12-11, 17:05
Ata historianėt mund tė ishin sikur ti, maki, valiii, etj..
...kur nuk dinė njeriu qka me thėnė dhe nuk ka argumentė, thotė munden ose smundet.

Makresh
03-12-11, 00:58
Ku qenkan ato oqeane me gjak? Mos nė xhehnem?

http://etudescoloniales.canalblog.com/images/img001_1_.jpg

Gjenocidi francez mbi popullesin Algjeriane.


http://www.blindloop.com/wp-content/uploads/2010/02/Katyn-Massacre.jpg

Gjenocidi amerikan mbi popullesin Viet'namiane.


http://www.libertasoccidentalis.org/wp-content/uploads/2010/01/Survivants-de-Hiroshima-carbonisés-006.jpg

Pasojat e nje bombe nukleare, te lansuara mbi nje popullesi autoktone, sic ishin banoret e Hiroshimes ne Japoni.Per te mos sjell fotografi nga te vdekurit e tan, po te sjell vetem nje "aperēu" pamje te shpejt, te masakrave serbe mbi popullesin autoktonte shqiptare !

http://farm3.static.flickr.com/2106/2036606655_d6c22b5fd1.jpg


Nese pas gjithe kesaj nuk e sheh oqeanin me gjak, kjo dmth qe ti na qenke daltoniene, sepse besoj qe ke nje zemer, dhe nuk ndihesh mir kur sheh foto te tilla !

Kosova19
03-12-11, 10:23
...nė perėndim sa tė mundet gruaja tė ofrojė diqka pėr shoqrin si bukurin e saj pėr gazeta dhe fuqin e saj pėr fabrika ajo respektohet dhe qmohet, por ajo kur te vjen nė njė kohė kur ka ma sė shumti nevoj pėr pėrkujdes ajo nuk ndimohet dhe lihet e vetme nė shtėpi se nuk mundet ende tė ofroj diqka pėr shoqrin.

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/301145_175383309212715_135513719866341_362671_1726 818444_n.jpg


...kėshtu duhet mu respektuar nėnat edhe pse nuk ėshtė send qka meritojnė.

GURI SYLAJ
03-12-11, 11:55
http://etudescoloniales.canalblog.com/images/img001_1_.jpg

Gjenocidi francez mbi popullesin Algjeriane.


http://www.blindloop.com/wp-content/uploads/2010/02/Katyn-Massacre.jpg

Gjenocidi amerikan mbi popullesin Viet'namiane.


http://www.libertasoccidentalis.org/wp-content/uploads/2010/01/Survivants-de-Hiroshima-carbonisés-006.jpg

Pasojat e nje bombe nukleare, te lansuara mbi nje popullesi autoktone, sic ishin banoret e Hiroshimes ne Japoni.Per te mos sjell fotografi nga te vdekurit e tan, po te sjell vetem nje "aperēu" pamje te shpejt, te masakrave serbe mbi popullesin autoktonte shqiptare !

http://farm3.static.flickr.com/2106/2036606655_d6c22b5fd1.jpg


Nese pas gjithe kesaj nuk e sheh oqeanin me gjak, kjo dmth qe ti na qenke daltoniene, sepse besoj qe ke nje zemer, dhe nuk ndihesh mir kur sheh foto te tilla !


Une nuk do Te sjelle foto por kam vetem nje pytje .
Masakra qe po ndodhe ne nje pjese te Afrikes veper e kujt eshte apo faji i kujt eshte ??????? Pa buke ,pa uje ,pa strehe e edhe ne pamundesi me ardhe deri te pak ato ndihma qe ju ofrohen !

Alima
03-12-11, 12:14
Une nuk do Te sjelle foto por kam vetem nje pytje .
Masakra qe po ndodhe ne nje pjese te Afrikes veper e kujt eshte apo faji i kujt eshte ??????? Pa buke ,pa uje ,pa strehe e edhe ne pamundesi me ardhe deri te pak ato ndihma qe ju ofrohen !


...


Makresh nese me lejon ?


E satanisteve te njejte, por qe vetem po nderroin neper karrige ( kolltuke /pozita )...

...e atyre te cilet per te gjitha kane mjete , pra kane mjete per luftera per interesa materiale , e atyre qe ēdo dite shpojne ozonin per te depertuar ne gjithesi me qellime te ndyera , e atyre qe anembane botes zgjasin gype nentokesore dhe mbitokesore per depertimin e naftes , gasit , ....gjersa asnjehere nuk u ofru mundesia qe neper ata gypa te deperton uji deri ne tokat e thata !


.

GURI SYLAJ
03-12-11, 12:25
...


Makresh nese me lejon ?


E satanisteve te njejte, por qe vetem po nderroin neper karrige ( kolltuke /pozita )...

...e atyre te cilet per te gjitha kane mjete , pra kane mjete per luftera per interesa materiale , e atyre qe ēdo dite shpojne ozonin per te depertuar ne gjithesi me qellime te ndyera , e atyre qe anembane botes zgjasin gype nentokesore dhe mbitokesore per depertimin e naftes , gasit , ....gjersa asnjehere nuk u ofru mundesia qe neper ata gypa te deperton uji deri ne tokat e thata !


.

Pajtohem sikur mos te kisha lexu dikund se Muhameti a.s "Boten e beri me te madhe ,Zotin me te fuqishem kurse e zvogloj njeriun "

Gabimi i disave ketu qendron ne matjen me dy kuti here eshte vullnet( denim) i Zotit E HERE VEPRIM I NJERIUT (satanes)!
Zeni vend dikund per te ju zene vend fjala!

Alima
03-12-11, 12:34
Pajtohem sikur mos te kisha lexu dikund se Muhameti a.s "Boten e beri me te madhe ,Zotin me te fuqishem kurse e zvogloj njeriun "

Gabimi i disave ketu qendron ne matjen me dy kuti here eshte vullnet( denim) i Zotit E HERE VEPRIM I NJERIUT (satanes)!
Zeni vend dikund per te ju zene vend fjala!

...


Jo , s' di ēka the !...

njeriu qendron mes asaj dhe asaj , ... njeherit ka vullnetin e lire , te cilin ne te shumten e rasteve po e keqperdore , po leri filozofite !


Ti sikur po fajeson Zotin ?!

ps.
Pse po i devijon temat moderator?...pasi nuk ke foto ( dhe edhe shtremberon ), atehere : - hesht!.

Kosova19
03-12-11, 13:44
...kėtyre gomarve qė e kan humbur rrugen nė oborr, po dua me ja bė njė pytje qė nuk ka tė bėje me fenė ?


....forumi dardani.de ju ka dhėnė gjdo antari mundėsi me postuar sipas dėshirės dhe disa antar vin dhe postojn , postime tė dėmshme edhe pse kėtinve antarve ju ka komentua rregulla e forumit.

A duhemi tashti ta fajsomė forumin dardania.de pėr kėto postime edhe pse kėta antar i kanė bėr me dėshiren e vet?

GURI SYLAJ
03-12-11, 21:40
...kėtyre gomarve qė e kan humbur rrugen nė oborr, po dua me ja bė njė pytje qė nuk ka tė bėje me fenė ?


....forumi dardani.de ju ka dhėnė gjdo antari mundėsi me postuar sipas dėshirės dhe disa antar vin dhe postojn , postime tė dėmshme edhe pse kėtinve antarve ju ka komentua rregulla e forumit.

A duhemi tashti ta fajsomė forumin dardania.de pėr kėto postime edhe pse kėta antar i kanė bėr me dėshiren e vet?

Po me vjen mire qe e ditke gjuhen e gomareve per te ju shtru pytje !!!

P.S
Cdo postim i tille do te hiqet nga ketu !

Makresh
03-12-11, 22:05
Falemnderit Alima,

Alima
03-12-11, 22:17
Falemnderit Alima,


...


oh , vellau ... te lutem ,mos !


Selam .


.

Kosova19
04-12-11, 16:46
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/248923_220699901287927_100000437571860_855680_2202 929_n.jpg

Kosova19
04-12-11, 16:48
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/387571_305807739443809_100000437571860_1182460_172 9381608_n.jpg

Kosova19
04-12-11, 16:51
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/307757_108430175937463_100003114423108_63373_90336 988_n.jpg

Kosova19
04-12-11, 16:51
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/297988_108430279270786_100003114423108_63375_31591 7317_n.jpg

Kosova19
04-12-11, 16:52
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/377565_109292382517909_100003114423108_68973_35509 0017_n.jpg

Kosova19
04-12-11, 16:53
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/374710_112788628834951_100003114423108_89625_12096 01215_n.jpg

Kosova19
04-12-11, 16:54
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/304248_112790212168126_100003114423108_89648_18733 17158_n.jpg

Kosova19
04-12-11, 16:55
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/390491_108429762604171_100003114423108_63369_15842 84533_n.jpg

Kosova19
05-12-11, 10:33
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/283244_237288509627033_176437595712125_770605_4081 470_n.jpg

Kosova19
05-12-11, 10:34
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/283244_237288506293700_176437595712125_770604_4041 789_n.jpg

Makresh
05-12-11, 14:14
Minarja Misterioze nė Afganistan !... e dyta mė e larta ne Bote.


http://lh4.googleusercontent.com/-0z4NLzzU_G8/Tg-CijaOnHI/AAAAAAABfqY/9ODAW1g5tRA/s800/e354rtwefewfwefwefwef.jpg


Disa e quajn edhe si "Minarja e Tolerancės".

Kosova19
05-12-11, 14:27
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/313287_2439558188893_1249945544_32987849_211886268 2_n.jpg

Kosova19
05-12-11, 14:30
http://img692.imageshack.us/img692/3639/lexim2.jpg

Kosova19
05-12-11, 20:59
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/379073_123840107730699_100003141317852_119590_1740 609052_n.jpg

Fotografi e rradhė nga bibloteka e Imam Mukbilit (All-llahu e mėshiroftė). Dhe nė tė shikohen dhe krevatet e nxėnėsve tė dijes si dhe gjėrat e tyre personale.

Kosova19
06-12-11, 12:04
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/165676_176725465683338_176437595712125_447062_7372 351_n.jpg

Kosova19
06-12-11, 12:05
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/167493_176941378995080_176437595712125_448778_7450 650_n.jpg

Kosova19
06-12-11, 12:05
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/167493_176941388995079_176437595712125_448781_2137 0_n.jpg

Kosova19
06-12-11, 12:06
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/162987_178397432182808_176437595712125_459423_7808 956_n.jpg

Kosova19
06-12-11, 12:07
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/162987_178397435516141_176437595712125_459424_5292 943_n.jpg

Kosova19
06-12-11, 12:08
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/167296_178397858849432_176437595712125_459431_5160 071_n.jpg

Kosova19
06-12-11, 12:09
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/179599_185642561458295_176437595712125_502321_2553 058_n.jpg

Kosova19
06-12-11, 12:10
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/180536_185644548124763_176437595712125_502329_1963 826_n.jpg

Kosova19
09-12-11, 09:31
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/31937_565986217453_53202750_32056171_5355218_n.jpg

Kosova19
09-12-11, 09:31
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/28187_565555904803_53202750_32045582_3711557_n.jpg

Kosova19
09-12-11, 09:33
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/19231_557267988853_53202750_31874673_2188529_n.jpg

Kosova19
09-12-11, 09:36
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/381515_665819136483_53202750_32735812_1294772358_n .jpg

Kosova19
09-12-11, 09:38
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/311779_656138232093_53202750_32700529_776787906_n. jpg

Kosova19
09-12-11, 09:58
Biblioteka Dhahirijeh Ku Shejkh Albani merrte dije.

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/227400_211469778875573_176437595712125_673347_2541 758_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/226600_211469812208903_176437595712125_673348_6622 573_n.jpg

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/226330_211469755542242_176437595712125_673346_1767 930_n.jpg

Kosova19
09-12-11, 10:04
Universiteti i Medines


http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/261942_219244638098087_176437595712125_723698_3997 005_n.jpg

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/263708_219244718098079_176437595712125_723702_4541 776_n.jpg

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/254292_219244734764744_176437595712125_723703_5852 281_n.jpg

Zero Cool
10-12-11, 00:41
Minarja Misterioze nė Afganistan !... e dyta mė e larta ne Bote.


http://lh4.googleusercontent.com/-0z4NLzzU_G8/Tg-CijaOnHI/AAAAAAABfqY/9ODAW1g5tRA/s800/e354rtwefewfwefwefwef.jpg


Disa e quajn edhe si "Minarja e Tolerancės".


Minarja misterioze ne Afganistan


http://www.gazetajone.com/wp-content/uploads/2011/07/267592_217171361655071_209139319124942_632412_5636 166_n.jpg


Minarja misterioze ne Afganistan…
E ndėrtuar nė vitin 1190 nga perandori i madh Ghorid, ky “rrokaqiell”i lashtė enigmatik i zbukuruar, qėndron si njė raketė e drejtuar nė yje – njė minare 65-metėrshe, monumenti mė i madh i dytė fetar i kėtij lloji nė botė.
Fillimisht ajo u be per fanar – duke e bėrė atė njė lloj fari ne tokė te thatė, i rrethuar me male tė lartė 2400m: (!)
Kjo strukturė madheshtore u ngrit nė kėmbė,por u harrua pėr shekuj me radhė … deri sa u rizbulua nė vitin 1886 nga Sir Thomas Holdich; pastaj pėrsėri u harrua dhe perseri u rizbulua nė vitin 1957.
Gjate pushtimit sovjetik nė vitin 1979 pėrsėri u ndalua hyrja nė zonė, dhe qė atėherė vetėm njė ”grusht” njerėzish nga jashtė Afganistanit e kanė parė minaren, pėr shkak tė vendit te saj ku eshte ndertuar.
Minarja tregon njė ndertese tepėr tė ndėrlikuar,te ngritur me tulla te pjekura e punuar me llaē.Eshte zbukuruar me xham tjegull (ku pėrmbajnė kaligrafi dhe vargje nga Kurani ne Kufic dhe Naskhi , nė lidhje me Marian, nėnen e Jezusit):
Dan Cruickshank, i cili vizitoi minaren, shkruan nė lidhje me mbishkrimin qe gjendet aty…: “Ky kapitull, i quajtur Merjemja, tregon si u nderuan nė Islam Virgjėresha Mari dhe Jezusi, sidhe profetėt Abrahami dhe Isaku.
Ėshtė njė tekst i perandorit te madh Ghorids,ku citohet ne atė qė Judaizmi, Krishterimi dhe Islami e kanė tė pėrbashkėt,pamvarsisht dallimeve mes tyre. Duket se teksti i Ghorids-it eshte vendosur kėtu pėr tė apeluar pėr harmoninė dhe tolerancėn fetare nė tokė, njė mesazh qė ėshtė mė i rėndėsishmi tani se kurrė. “
“Kulla e anuar”, po kėrcėnohet nga erozioni
Eshtė njė ēudi se si kjo minare kullė e lashtė ende qėndron nė tė gjithe lartesine saj, duke marrė parasysh pėrmbytjet e vazhdueshme dhe tėrmetet e fuqishme tė shpeshta qė kane goditur zonėn!
Sot, disa pėrpjekje jane duke u zhvilluar pėr tė forcuar themelet e kullės, por ka edhe njė problem tjetėr:shume pillagers(vjedhes relikesh) gėrmojn pėr tė gjetur objekte te arta nė zonė dhe ti shesin nė tregjet lokale .


http://www.gazetajone.com/wp-content/uploads/2011/07/270422_217170508321823_209139319124942_632409_1729 690_n.jpg


http://www.gazetajone.com/wp-content/uploads/2011/07/263436_217170078321866_209139319124942_632406_2126 09_n.jpg


Minarja tregon njė ndertese tepėr tė ndėrlikuar,te ngritur me tulla te pjekura e punuar me llaē.Eshte zbukuruar me xham tjegull (ku pėrmbajnė kaligrafi dhe vargje nga Kurani ne Kufic dhe Naskhi , nė lidhje me Marian, nėnen e Jezusit):
Dan Cruickshank, i cili vizitoi minaren, shkruan nė lidhje me mbishkrimin qe gjendet aty…: “Ky kapitull, i quajtur Merjemja, tregon si u nderuan nė Islam Virgjėresha Mari dhe Jezusi, sidhe profetėt Abrahami dhe Isaku.
Ėshtė njė tekst i perandorit te madh Ghorids,ku citohet ne atė qė Judaizmi, Krishterimi dhe Islami e kanė tė pėrbashkėt,pamvarsisht dallimeve mes tyre. Duket se teksti i Ghorids-it eshte vendosur kėtu pėr tė apeluar pėr harmoninė dhe tolerancėn fetare nė tokė, njė mesazh qė ėshtė mė i rėndėsishmi tani se kurrė. “


http://www.gazetajone.com/wp-content/uploads/2011/07/264143_217170221655185_209139319124942_632407_2766 643_n.jpg


http://www.gazetajone.com/wp-content/uploads/2011/07/268044_217171114988429_209139319124942_632411_2967 092_n.jpg


“Kulla e anuar”, po kėrcėnohet nga erozioni
Eshtė njė ēudi se si kjo minare kullė e lashtė ende qėndron nė tė gjithe lartesine saj, duke marrė parasysh pėrmbytjet e vazhdueshme dhe tėrmetet e fuqishme tė shpeshta qė kane goditur zonėn!
Sot, disa pėrpjekje jane duke u zhvilluar pėr tė forcuar themelet e kullės, por ka edhe njė problem tjetėr:shume pillagers(vjedhes relikesh) gėrmojn pėr tė gjetur objekte te arta nė zonė dhe ti shesin nė tregjet lokale .

e-uritura
10-12-11, 00:58
http://barenakedislam.files.wordpress.com/2011/10/anti-islam-734990.jpg?w=350

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTkopJpZLMQffyBodH9ziEF1XSLjGMnW EtIjyvFUp6XcRpZr3nuWAWjsfid

Makresh
12-12-11, 15:26
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/215950_113286882087173_100002175846700_120426_7724 47_n.jpg


.... burim meditimesh !