PDA

View Full Version : 10-Gjėra qė Zoti nuk do tė ju pyes ditėn e Ahiretit


HotLaNasi
18-07-07, 00:27
10-Gjėra qė Zoti nuk do tė ju pyes ditėn e Ahiretit

http://img398.imageshack.us/img398/9867/001afx5.jpg

http://img452.imageshack.us/img452/7872/002aco4.jpg

http://img452.imageshack.us/img452/4339/003ajn3.jpg

http://img398.imageshack.us/img398/925/004ado2.jpg

HotLaNasi
18-07-07, 00:28
http://img384.imageshack.us/img384/8859/005aja6.jpg

http://img384.imageshack.us/img384/7938/006aaz4.jpg

http://img384.imageshack.us/img384/2476/007axb2.jpg

http://img384.imageshack.us/img384/4425/008afm3.jpg

HotLaNasi
18-07-07, 00:28
http://img398.imageshack.us/img398/2116/009adt3.jpg

http://img398.imageshack.us/img398/579/010aso6.jpg

[center]http://img384.imageshack.us/img384/8432/011atf7.jpg


Ue Selamu Alejkum

Arb
18-07-07, 01:06
Zoti ty ta thefte qafen, qe ta paska thy...

pirro
18-07-07, 08:18
hotlanasi

Prej kur te shkojsh ti te zoti ka me fillu me pyet per ato gjera.

Sa kg exploziv i ke pas ne brez a ka me pyet a thu?????

lyra2
18-07-07, 08:22
hotlanasi

Prej kur te shkojsh ti te zoti ka me fillu me pyet per ato gjera.

Sa kg exploziv i ke pas ne brez a ka me pyet a thu?????

....shuj more ,me sabah....qyyyy!:biggrin:

Shqiptare
18-07-07, 08:56
hotlanasi

Prej kur te shkojsh ti te zoti ka me fillu me pyet per ato gjera.

Sa kg exploziv i ke pas ne brez a ka me pyet a thu?????


Zoti nuk do te pyes per sasine e eksplozivit, Ai do te pyes nese ato i perdore me te drejte apo jo!

hasanmehmeti
18-07-07, 09:24
Zoti nuk do te pyes per sasine e eksplozivit, Ai do te pyes nese ato i perdore me te drejte apo jo!

hahahahaha , eshte edhe me rendesi sasia e eksplozivit mirpo pas perdorimit te drejte te tyre. hahaha shqipe e ke than mire.

lyra: nuk eshte patjeter me kan i qmendur vetem i mbramjes :biggrin:

Arkza
18-07-07, 09:32
Me shume keq -Ardhje per kete Qe po Shprehem un por asnjo keto qe i ke shkru askund skam Lexu !!!!!!!!!!!!!!!!!! Edhe pse kam Lexuar shume Librat Fetare dhe e qmoj shume dhe kam besu qdo Shkrim te Kur'anit Larte -per-Mendur . por ti Aurori i Kesaj Temes qdo kund ku ke shkru deri tani rreth Fejes ose diqka ndonje Argumentet te Kur'anit isha e bindur se e Sakt eshte se kam lexuar shume !!!!!!!! Pra i Ndruari po e shoh se ke Lexuar edhe ti por ne qofte se ske harru nje ajed dikun eshte *( Zoti i Madhrushmi nuk don as nje Fjale me Shtu e as Me Jek ndonje Fjale . )

Pra Ju Lutem te gjithve te kemi Kujdes nga keto !!!!! :confused:

Shqiptare
18-07-07, 09:35
Me shume keq -Ardhje per kete Qe po Shprehem un por asnjo keto qe i ke shkru askund skam Lexu !!!!!!!!!!!!!!!!!! Edhe pse kam Lexuar shume Librat Fetare dhe e qmoj shume dhe kam besu qdo Shkrim te Kur'anit Larte -per-Mendur . por ti Aurori i Kesaj Temes qdo kund ku ke shkru deri tani rreth Fejes ose diqka ndonje Argumentet te Kur'anit isha e bindur se e Sakt eshte se kam lexuar shume !!!!!!!! Pra i Ndruari po e shoh se ke Lexuar edhe ti por ne qofte se ske harru nje ajed dikun eshte *( Zoti i Madhrushmi nuk don as nje Fjale me Shtu e as Me Jek ndonje Fjale . )

Pra Ju Lutem te gjithve te kemi Kujdes nga keto !!!!! :confused:

Arkza, tema eshte edukative :wink: S'ka asgje te keqe ne te, perkundrazi, tema i keshillon ato persona te cilet jepen pas kesaj bote, pas luksit, pas jetes se mire ne kete bote, pas materiales, dhe e harojne Diten kur do te japin pergjigje para Zotit per cdo gje te folur, vepruar dhe punuar!!! :wink:

Arkza
18-07-07, 09:42
Arkza, tema eshte edukative :wink: S'ka asgje te keqe ne te, perkundrazi, tema i keshillon ato persona te cilet jepen pas kesaj bote, pas luksit, pas jetes se mire ne kete bote, pas materiales, dhe e harojne Diten kur do te japin pergjigje para Zotit per cdo gje te folur, vepruar dhe punuar!!! :wink:Uuuuuuuuuuuuuu Ty Ta Hangsha Synin hoooo Jarabih e Zoti te Bekoft ty he , Loqko po ne Fare Forme ke Drejt ama jo keshtu snuk bon Ne Emer te Zoti me shkru P.SH STE VET SE SA KERRE I KE PAST !!!! sepse kete dhe te tjetrat askund ska shkru e di se ke lexu edhe ti dhe din shume rrethe fes por nashta e din edhe ti kete siq e seka me lart ( Pejgamerit ja ka ndalu me jek ndonje Fjale apo me Shtu ) !!! e aty me dhemb mua sepse un per veti i kushtoj shume rendesi dhe kam frike ata qe shtojne qkla s'eshte dhe me jek .


Loqko jam tani ne pune dhe jam pak nxan degjomim pak ma von te Pershendes shumeee :wink:

Shqiptare
18-07-07, 09:52
Uuuuuuuuuuuuuu Ty Ta Hangsha Synin hoooo Jarabih e Zoti te Bekoft ty he , Loqko po ne Fare Forme ke Drejt ama jo keshtu snuk bon Ne Emer te Zoti me shkru P.SH STE VET SE SA KERRE I KE PAST !!!! sepse kete dhe te tjetrat askund ska shkru e di se ke lexu edhe ti dhe din shume rrethe fes por nashta e din edhe ti kete siq e seka me lart ( Pejgamerit ja ka ndalu me jek ndonje Fjale apo me Shtu ) !!! e aty me dhemb mua sepse un per veti i kushtoj shume rendesi dhe kam frike ata qe shtojne qkla s'eshte dhe me jek .


Loqko jam tani ne pune dhe jam pak nxan degjomim pak ma von te Pershendes shumeee :wink:

Ketu nuk eshte marre shembull ndonje ajet Kur'anor apo ndonje hadith edhe i eshte bere transformim atyre (Estagfirullah)!

Ne kemi nevoje t'ua perkujtojme e t'ua perserisim vazhdimisht disave Plotfuqishmerine, Madherine e Zotit nje si dhe Diten e Llogarise ne te cilen e Verteta do te dallohet nga e Paverteta! :smile:

te pershendes edhe une ty....se me ke ba me kesh me fjalet e tua :biggrin:

Arkza
18-07-07, 11:24
Ketu nuk eshte marre shembull ndonje ajet Kur'anor apo ndonje hadith edhe i eshte bere transformim atyre (Estagfirullah)!

Ne kemi nevoje t'ua perkujtojme e t'ua perserisim vazhdimisht disave Plotfuqishmerine, Madherine e Zotit nje si dhe Diten e Llogarise ne te cilen e Verteta do te dallohet nga e Paverteta! :smile:

te pershendes edhe une ty....se me ke ba me kesh me fjalet e tua :biggrin:
Te Flm Shqipe per Pershendetjen , Por me cilat fjale P.SH ke kesh se ste kuptova !?

Shqiptare
18-07-07, 11:38
Te Flm Shqipe per Pershendetjen , Por me cilat fjale P.SH ke kesh se ste kuptova !?

Me "ta hangsha synin", "loqko"..:biggrin:

Arkza
18-07-07, 11:58
Me "ta hangsha synin", "loqko"..:biggrin:Uuuuuuuuu Bijj Thash me cilen fjale vallahin !!!!!! pse Sis a ste erdhe mir a qka !!!? pse u befasove !?

XheBraiLi
18-07-07, 12:46
spo shoh send te keqe te kjo temee

Prizrenali
18-07-07, 15:25
O Zoti im, Ti je Ai i Cili i di tė fshehtat dhe tė dukshmet, Krijues i qiejve dhe i tokės, Zot i ēdo sendi dhe Mbizotėrues i saj, dėshmoj se nuk ka tė adhuruar tjetėr pėrveē Teje; kėrkoj mbrojtjen Tėnde nga e keqja e vetes sime dhe nga e keqja e djallit dhe nga ajo qė ai (shejtani) shpie nė shirk dhe kėrkoj tė mė mbrosh qė vetvetes e as ndonjė muslimani tė mos i bėj keq) .

Agolli
18-07-07, 18:23
Jam kureshtar ta di se mos rastesisht pyet ,, ?? harrova se cka !!!!! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Nese me kujtohet do e ceki...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
ps..ju qe keni bere intervist me Zotin qendroni te pregaditur para pyetjeve vijuese..http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

pirro
18-07-07, 20:48
Shqiptare

Po te paramendoj me nje ferexhe ne koke dhe duke ecur sy patrembur drejt nje postblloku Izraelit ose Amerikan per ti quar ne ere.Megjithse ne kete vap eshte shume vershtire qe te mbahet nga brenda disa kg exploziv,vetem ata qe kan nje kauz sikur tenden mund ta bejn kete.Sepse ti po e di se cilat i lejn Zoti e cilat jo.

Adhuruse e terrorizmit,ju e that vet.

Arb
18-07-07, 21:34
O Zoti im, Ti je Ai i Cili i di tė fshehtat dhe tė dukshmet, Krijues i qiejve dhe i tokės, Zot i ēdo sendi dhe Mbizotėrues i saj, dėshmoj se nuk ka tė adhuruar tjetėr pėrveē Teje; kėrkoj mbrojtjen Tėnde nga e keqja e vetes sime dhe nga e keqja e djallit dhe nga ajo qė ai (shejtani) shpie nė shirk dhe kėrkoj tė mė mbrosh qė vetvetes e as ndonjė muslimani tė mos i bėj keq) .

Dikun mbi 1000 zotna jane ba pjese e njerezimit, cili osht ky i yti?

Prizrenali
18-07-07, 21:38
nuk e di te ti sa zotra ke ..por une e kam vetem nje ZOT krijusin qijeve dhe tokes dhe qka ka mbrenda tyre ....... Nėse ti pyet ata: Kush krijoi qiejt e tokėn? Me siguri do tė thonė: ģAll-llahu!ī thuaj: ģAll-llahut i qoftė lavdėrimi!ī Por shumica e tyre nuk dinė.31.25

HotLaNasi
22-07-07, 18:25
Disa nga ketu paskan arrit kulminacion e injorances, jo vetem te injorances por edhe te inatit ... por ende spo kuptoj per cfar te inatosen ..
Cfar mllefi keni kshtu qe menjeher ofendoni ... e shihni qe tema seshte per njerz te prishur, pse ateher futeni, apo ende nuk e dini veten se cilit grup i takoni?!!!
shum keq eshte kur nuk e din veten njeriu ...
ju te cilt keni dhen sqarime rreth temes ..Allahu ju shperbleft me cdo te mir ...
Mbeteni te pershendetur ...