PDA

View Full Version : PSE PO TENTOHET TE NDALOHEN FEMRAT TE FLASIN


halla e madhe
20-06-05, 19:56
Te nderuar bashkebisedues!
Po shifet qe koheve te fundit disa antar po tentojne te ndalojne femrat ne biseda!!!Eshte ky nji shembull qe vret syrin dhe ndergjegjen e shume femrave.
Do te deshiroja te mirrni pjese ne kete teme.
Me rrespekt,halla e madhe

Stuhia
20-06-05, 20:22
Ah moj Halla, nuk eshte rast i papare tek ne shqiptaret kjo.

Ende si duket kemi njerez me mendime patriarkale qe mendojne se femra i ka floket e gjata e mendte e shkurta dhe ju duket qudi e llojit te vet kur ne femrat diskutojme baraz me ata, e bile edhe ju themi se skane te drejte me argumente.
Kjo i egerson Halle e nderuar, ju prish mendjen dhe aresyen dhe ju duket se jan ne shtepi te veta, ku sillen si satrape me femrat e shtepise.
Te pershendes per temen Halla e madhe se vertet po e tregon veten se je Halle e krejt forumit.

Reana
20-06-05, 20:33
Shume e thejshte "halla" :wink:
Kane probleme hormonale!!! :lol: :lol: :lol:
disa meshkuj e kane problem me tajimin e Testostronit, meqe gjendrrat per tajim jane jashte kontrolle!!! meqe ky hormon shume lehte ben mjegullimin e arsyes (racionalizmit) keshtuqe kemi persona qe shkruajne pa menduar mire se cka jane duke thene, dhe sa KUNDERTHENESE jane shkrimet e tyre!!!

Ku egziston kunderthenie me e madhe dhe me qesharake se te hapesh teme per Emancipim te femres, por njekohesisht te flasesh vetem me meshkuj per kete teme!! dhe cdo pikamje femre te hudhesh si te pavlefshem, madje edhe tentative per te atakuar moralin dhe afetesine natyrore gjykuese te femres :!:
vetem personat te lige, pa ndergjejje njerezore, mund ti lejojne vetes nje sjellje te tille!!! e pastaj te njejtet per te ARSYETUAR veteveten hapin tema per gjoja shpifje kunder tyre :?
keta jane te atille qe kujtojne se te rrahin dhe nuk te lene qe qajsh!!!
shume keq qe askush nuk ua ka blere nje kalendar dhe t'u tregoje se ne cilin vit jetojme, dhe se keto tentativa te tyre jane te ngjashme me ato te pules pa koke!!! :lol:

laliloli
20-06-05, 21:00
Une per vete nuk shohe ndonje tentative te tille edhe pse nuk kame kohe te lexoj te gjitha keto shkrime ,qe disa jane shume te gjata dhe te huazuara .Vetem te semuret tentojne diqka te tille ,te cilet nuk munden tia arrijne .Forumi eshte per te gjithe

Reana
20-06-05, 21:12
Une per vete nuk shohe ndonje tentative te tille edhe pse nuk kame kohe te lexoj te gjitha keto shkrime ,qe disa jane shume te gjata dhe te huazuara .Vetem te semuret tentojne diqka te tille ,te cilet nuk munden tia arrijne .Forumi eshte per te gjithe

Lali,
per te dhene nje mendim te informuar mire, duhet te lexosh shkrimet, njekohesisht qe kur thua se disa shkrime jane te huazuara, nuk e kuptoj si mund te kesh ardhur deri tek ky konkludim, kur vete thua e nuk i ke lexuar!!! :?

Secilen here qe nje femer e thote nje mendim, dikush rrin gati te thote:
a.kjo qe ke thene eshte tallje/shaka e kopjuar, nuk qenke serioze
b.mos mendoni se jane gjithe femrat sikur kjo qe i ngaterrojne gjerat!!!
c. mos mendoni se te gjitha femrat reagojne menejhere/ grinden keshtu,
c. floket e gjata, mendet e shkurta,
d. per ty duhet te kujdeset prindi dhe burri yt te te emancipoje
dh. me siguri ke bere marifetlleqe neper kafene....
etj etj...
te gjitha keto shprehje seksiste, shoveniste, misogjiniste jane prezente ne kete forum, bile ne kuader te temave gjoja PER emancipimin e femres!!!
Por nese je duke menduar se qifti i tille qe flet kesi gjerash dhe pastaj derdh lote krokodili nen mbulesen e gjoja viktimizimit, nuk mundet te arrij te ndale dikend (femer) pa e shprehur mendimin e vet, atehere ta shtrij doren se se ke te drejte :wink:

Gentiani
20-06-05, 21:12
Hmm! :roll:

PSE PO TENTOHET TE NDALOHEN FEMRAT TE FLASIN ?!

halla e madhe, tė them tė drejtėn njė tendencė tė tillė unė nuk e kam parė kėtu. Ka zhvillim diskutimesh dhe fėrkime mbrenda diskutimeve, por nuk i shoh si ndalesė ndaj femrave qė tė mos flasin. Rrjedha e diskutimeve shkon e zhvillohet e ndoshta edhe acarohet ngapak nga forma e tė argumentuarit, por unė i shoh mė shumė si koncepte tė argumentimit nga dyja palėt.

Bile, bile janė femrat ato, qė po tentojnė tė na detyrojnė tė flasim :lol: :lol:

Ani kur po e lexoj atė nėnshkrimin "diskriminues" dhe "tė njėanshėm" tė Reana: DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!. Hajde de, ec e mos fol tani :lol: :lol: :wink:

Personalisht ēmoj diskutimet, qofshin konfliktuoze, por tė argumentuara mirė dhe nė nivel.

Panopticon
20-06-05, 21:26
Hmm! :roll:

PSE PO TENTOHET TE NDALOHEN FEMRAT TE FLASIN ?!

halla e madhe, tė them tė drejtėn njė tendencė tė tillė unė nuk e kam parė kėtu. Ka zhvillim diskutimesh dhe fėrkime mbrenda diskutimeve, por nuk i shoh si ndalesė ndaj femrave qė tė mos flasin. Rrjedha e diskutimeve shkon e zhvillohet e ndoshta edhe acarohet ngapak nga forma e tė argumentuarit, por unė i shoh mė shumė si koncepte tė argumentimit nga dyja palėt.

Bile, bile janė femrat ato, qė po tentojnė tė na detyrojnė tė flasim :lol: :lol:

Ani kur po e lexoj atė nėnshkrimin "diskriminues" dhe "tė njėanshėm" tė Reana: DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!. Hajde de, ec e mos fol tani :lol: :lol: :wink:

Personalisht ēmoj diskutimet, qofshin konfliktuoze, por tė argumentuara mirė dhe nė nivel.

Ska cka te shtohet ketu. KREJT E PASKE THENE, ju lumte.

Panopticon.

Odise
20-06-05, 21:28
Perseri, po vazhdojka edhe ketu avazi i vjeter :lol:

A ka goje nje femer, te fyej e shfrenuar, kur mendon se i thot vetit femer e emancipuar? A ka goje nje femer, ne nje teme pikerisht per emancipimin e femres, te fyej pikerisht inisiatorin e asaj teme, pikerisht per nikun e tij edhe ketu a ka goje te flet per hormone te mashkullit? A ka goje nje femer, te nderhyje ne mes dy diskutuesve me shfryerje mllefesh te kushedi prej kahit - direkt publikisht ne forum, si shtijse - a eshte nje liri e gjuhes se gjate, apo nje emancipim qe e kerkojme ne cdo kohe?

Jam kunder secilit mashkullit a femres, qe pikerisht ne nje teme perkatese - vet fillon e nuk ndalet, duke shkaterruar vet temen, duke mos i lejuar femrat tjera te shprehin mendimet e tyre, kur dijme se kemi femra mjafte te emancipuara edhe na duhen mendimet e pervojat e tyre!

Urdheroni Ju femrat tjera te emancipuara dhe plotesoni deshiren e halles!

Kjo ishte e tera per kete teme dhe ju deshiroj te mbetet teme destruktive
prej diskutuesve!

Lamtumire!

Odise

Murgesha
20-06-05, 21:29
Hmmmm.
Unė pėrkrahi shkrimin e Hallės.
Tė i thuash tjetrės tėrė kohėn se nuk din asgjė, nuk ėshtė gjė tjetėr pos tentim pėr tja bėrė tė pamundshme diskutimet kėtu.

Odise
20-06-05, 21:31
DESHIROJ TE MOS MBETET TEME DESTRUKTIVE PREJ DISKUTUESVE!

SKJARIM

ODISE

ARVANITI
20-06-05, 21:38
Te nderuar bashkebisedues!
Po shifet qe koheve te fundit disa antar po tentojne te ndalojne femrat ne biseda!!!Eshte ky nji shembull qe vret syrin dhe ndergjegjen e shume femrave.
Do te deshiroja te mirrni pjese ne kete teme.
Me rrespekt,halla e madhe

Kot nuk thone "thashethemin e shpiku femra" :wink:

GURI SYLAJ
20-06-05, 21:58
Halla e Madhe , kete problem qe keni shtruar eshte shum i qelluar dhe se ka nevoj te diskutohet rreth tij. Mendimi im eshte se ketu jo rrall tentohet edhe ne drejtim te thenjes se : Nese une nuk jam i pari , as vargu pas meje nuk ka vlere. Kjo dukuri , po mori hov, do t'a shprishte rendin dhe te drejten e secilit qe te thot mendimin e vet.
Aty ku ka perplasje mendimesh ka ecje , ka levizje dhe nese keto perplasje mbesin ne kufijt e nje debati te kulturuar s'ka kurrgje te keqe por nese keto perplasje vijn e marrin karakter hakmarres, ndeshkues apo edhe denigrues atehere jan te demshme. Mendimi im eshte se rastet e tilla duhet tejkalu me heshtje dhe me nje injorim sepse nuk ka vlere nje debat i till.
Halle, ti mos u merakos se prania e femres dhe fjala e saj jo vetem ne kete forum por gjithekund ne jete eshte me vlere te vecant, eshte nje dicka qe une e qmoj shume dhe kam rrespekt te madh per te gjitha antaret e Forumit Dardania dhe kete rrespekt jo qe une ua fali por ato me shkrimet e tyre e meritojn gjithesesi.

Me nderime Guri Sylaj

Reana
20-06-05, 22:25
Hmm! :roll:

Ani kur po e lexoj atė nėnshkrimin "diskriminues" dhe "tė njėanshėm" tė Reana: DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!. Hajde de, ec e mos fol tani :lol: :lol: :wink:

Personalisht ēmoj diskutimet, qofshin konfliktuoze, por tė argumentuara mirė dhe nė nivel.

:lol: :lol: :lol:
Po me pelqejne thonjezat ne kuader te fjaleve "diskriminues" dhe te "njeanshem" :wink:

Respekt Genti

halla e madhe
20-06-05, 22:31
Te nderuar bashebisedues!
Ju falenderoj te gjithve ne pjesemarrje te kesaj teme.
Halla ju rrespektoj mendimet e juja,edhe me tujte vazhdoni.....

dr1ta
21-06-05, 00:08
Tema - PSE PO TENTOHET TE NDALOHEN FEMRAT TE FLASIN

Pse folin shum si "Qakall" haha :lol: :lol: Hajgare pak mos e merrni per seriozisht ...


Siq tha edhe nje diskutues tjeter , as un nuk e shoh nje gje te tille , perjashtim te disa rasteve siq thot Murgesha kur i thon disa ti nuk di etj .. mendoj se ato behen nga padurimi dhe tejkalimi i diskutimit shoqerore ne ate individual .

Alb


Albamuslim e di ce ben hajgare kur thua si qakall :lol: valla kohen e fundit kjo fjal me sillen ne mend vec mendoj ce disa meshkuj bejn si qakall tranzistori prisht ...cka mendohet shkruhet ncncncncnc me kujtohen disa plaka ce vec gjumi jav mbyll gojen :lol: :lol: :lol:

dr1ta
21-06-05, 00:48
Valla dr1ta , nuk ja ke qellu per meshkujt , se nuk jan si plaka .
Me pas then si do pensionier pleq ta kisha pranu por si do plaka jo .

Nejse thash hajgare mos e merni per seriozisht ...

ALB !


Hajgare de :D

Me vjen keq si nuk ma pranove :( :lol: :wink: :P

dr1ta
21-06-05, 10:32
dr1ta Postuar: Tue Jun 21, 2005 1:48 am Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

AlbMuslim-Ku shkruajti:
Valla dr1ta , nuk ja ke qellu per meshkujt , se nuk jan si plaka .
Me pas then si do pensionier pleq ta kisha pranu por si do plaka jo .

Nejse thash hajgare mos e merni per seriozisht ...

ALB !Hajgare de

Me vjen keq si nuk ma pranove

Qka s'te pranova Dr1ta ???

Me trego , dhe do e pranoj pastaj :lol: :lol: 8)


Penzionistin :D :wink:

Naki
21-06-05, 15:01
Shtyllat kryesore tė forumit Dardanė Janė Femrat dhe kjo ėshtė e pa mohushme,postimet mė Voluminoze janė tė postuara nga Zonjat e Forumit pėr respektin qė kamė po i quajė kėshtu.
Andajė nuk shohė njė Pengesė Objektive qė tentohet qė femrave tė mos ju lejohet debatimi i lirė, tė Flasin nė forum.

Odise
21-06-05, 16:26
Shtyllat kryesore tė forumit Dardanė Janė Femrat dhe kjo ėshtė e pa mohushme,postimet mė Voluminoze janė tė postuara nga Zonjat e Forumit pėr respektin qė kamė po i quajė kėshtu.
Andajė nuk shohė njė Pengesė Objektive qė tentohet qė femrave tė mos ju lejohet debatimi i lirė, tė Flasin nė forum.

***Plotesisht me vend Naki!

bile do te thosha se as qe kishte nevoje per nje teme te tille, sepse askush nuk eshte te ndaloj femren, sepse pa te as qe ben pune jeta as biseda - po, ajo qe shihet ketu si nje ndalim, eshte pikerisht, moslejimi i dhenies se fjales, nuk po i krijohet hapesire femres te flasi, pikerisht kur Reana mundohet te jete Parlamentarja e Femres shqiptare! Kjo nuk eshte veti e mire, sepse femrat e sinqerta, nuk duan te perzihen ne vorbulla konfliktesh spirituoze - ato duan bisede te lire, te qete, konseguente! Ato vetem po lexojne a nuk lexojne aspak ketu!

Kur njeriu ndalet dhe iu jep shanse nje kohe (jo te iu beje thirrje, po TE IU LEJE RENDIN E FJALES). Na i kuptojme krejtesisht keto gjera! Duhet njeriu ta ndali vetveten, e te lejoje hapesire shprehjesh te lira, se kemi femra shume intelektuale, po nuk deshirojne te kompromitohen ne nje bisede konfliktuoze, sepse femra si e ndieshme qe eshte - femer e vertete, ajo eshte nje hyjni e gjalle, e fjala e saj eshte plot prehje e rrezatim ndjenjash, qe nuk durojne lendim konfliktuoz, te paraqiten si harambashe! Ndjeshmerine e femres intelektuale shqiptare, duhet kuptuar
edhe me dy fjale te saja! Per mua femra e vertete eshte hyjnia jone!

Odise

ARVANITI
21-06-05, 19:35
Bahhh....ē'teme pa vlere....

DEA
21-06-05, 20:02
Kot nuk thone "thashethemin e shpiku femra" :wink:

Jo nuk pajtohem, kane thene "dreqi" e dreqi perfundon me "i" qka do te thot se i takon gjinis mashkullore.

ARVANITI
21-06-05, 20:12
Bėtė e ē'bėtė e censuarat, ė?

Nje keshille per moderatoren, cojen te "Thashethemet" ose te e zakonshmja "Kafe" se :lol: s'ka lidhje fare me nje diskutim shoqeror.

Murgeshes me Mirekuptim, besoj.

Odise
21-06-05, 20:35
Bėtė e ē'bėtė e censuarat, ė?

Nje keshille per moderatoren, cojen te "Thashethemet" ose te e zakonshmja "Kafe" se :lol: s'ka lidhje fare me nje diskutim shoqeror.

Murgeshes me Mirekuptim, besoj.

***hmmmm Arvaniti qenke trim ti? S'po iu tutke gruas ti? (ej, frigoheshe:)

burrimire eshte gruaja, s'e paske ditur ti majen e gjilperes! :lol:

ARVANITI
21-06-05, 20:40
***hmmmm Arvaniti qenke trim ti? S'po iu tutke gruas ti? (ej, frigoheshe:)

burrimire eshte gruaja, s'e paske ditur ti majen e gjilperes! :lol:

:roll: :roll:

DEA
21-06-05, 21:14
Bėtė e ē'bėtė e censuarat, ė?

Nje keshille per moderatoren, cojen te "Thashethemet" ose te e zakonshmja "Kafe" se :lol: s'ka lidhje fare me nje diskutim shoqeror.

Murgeshes me Mirekuptim, besoj.

Arvaniti shume mire, vete shkrimi yte mohon shprehjen e mendimeve te lira, sidomos te femrave.
Sikur ta dija shkakun, athua pse?

Gentiani
21-06-05, 21:27
e kush tha qė po tentohet tė ndalohen femrat tė flasin kur ato mė sė shumti paskan shkruar kėtu ?! :lol: :wink:

Ju lutem tė mbetemi nė temė, ose nuk po mė kujtohen saktėsisht ata rreshtat: Ah sikur ta kisha njė dry tė madhė e bashkė me te edhe njė ēelės dhe tė mbyllja temat qė po shkojnė drejt pusit pa fund! :wink: :lol: nga diskutimet...

turisti
22-06-05, 19:22
Te nderuar bashkebisedues!
Po shifet qe koheve te fundit disa antar po tentojne te ndalojne femrat ne biseda!!!Eshte ky nji shembull qe vret syrin dhe ndergjegjen e shume femrave.
Do te deshiroja te mirrni pjese ne kete teme.
Me rrespekt,halla e madhe

-Hallushe- e nderuar,

Nuk di ēka te them,pervec se tentimi eshte vetem tentim dhe ashtu do te mbetet :arrow: tentim i kote.

Respekt per ty dhe biseduesit,

TURISTI.

halla e madhe
22-06-05, 20:43
Ju falenderoj te gjithve per pjesemarrje ne kete teme.Me vemendje i lexova te gjitha mendimet e juaja.Ju rrespektoj te gjithve ashtu siq jeni.
Mbese me shprese per nji komunikim te mbare mes nesh ashtu siq na ka jihe ne FD.
Me nderime per JU;halla e madhe

logxx
22-06-05, 21:15
femrave nuk ju leshohet rruga vetem ne disa vende me mentalitete te vjetra siq eshte nder ta edhe Kosova , ne te drejte pergjigjet tjera as qe i kum shiku e as nuk po i mar parasysh po nKosov nTurqi e disa vende tjera femrat vendse te shkojn perpara po shkojn prapa jo me dhun jo me prostitucion etj, e kjo tek neve ndosh sepse i kemi BURRAT tfort shum e nuk modernizohen fare e nuk ja lshojn rrugen femres hiq, e kur vje puna tjeter kun kqyrin sa ma shpejt mu bo bashk me femra a,

Krokodilli
23-06-05, 11:39
Pse po Tentohet Te Ndalohen Femrat Te Flasin???????

Pyetje ma Parahistorike,, ma me pa kuptim nuk pasna ndegju prej qe kam lind,,,,,,

te pakten ta kishit shtru pyetjen,, pse po tentohet te shkaterrohet njerezimi!!!!!!!!!!

halla e madhe
23-06-05, 12:00
Krokodilli_Per mendimin tende eshte nji pytje parahistorike:per mendimin tim ke te drejte te hapesh cfare teme te duash ti,kryesorja te flasim hapur mendimet tona pa paragjykime dhe prapavija :wink:
me nderime ;halla

dr1ta
23-06-05, 12:07
Pse po Tentohet Te Ndalohen Femrat Te Flasin???????

Pyetje ma Parahistorike,, ma me pa kuptim nuk pasna ndegju prej qe kam lind,,,,,,

te pakten ta kishit shtru pyetjen,, pse po tentohet te shkaterrohet njerezimi!!!!!!!!!!


Ti shume i mencur po del kohen e fundit ...lexova nje vend prinderit i kishe intelektual :lol: e cka u be me ty? mua me dukesh krejt shtremt je dal, dhe vec kishe qef me u lavdu :D

Daja POLIC
23-06-05, 12:33
Te nderuar bashkebisedues!
Po shifet qe koheve te fundit disa antar po tentojne te ndalojne femrat ne biseda!!!Eshte ky nji shembull qe vret syrin dhe ndergjegjen e shume femrave.
Do te deshiroja te mirrni pjese ne kete teme.
Me rrespekt,halla e madhe

halla e madhe nuk ka nevoj per panik bre halla nese dikush mendon se ketu eshte MBRET dhe don ti ndalojn femrat ater nuk ka vend per te ketu ne FD

Krokodilli
24-06-05, 10:35
Krokodilli_Per mendimin tende eshte nji pytje parahistorike:per mendimin tim ke te drejte te hapesh cfare teme te duash ti,kryesorja te flasim hapur mendimet tona pa paragjykime dhe prapavija :wink:
me nderime ;halla

pershendetje halla e madhe,,,


kush te tha ty se po tentohet qe femra te ndalohet te flas,,, kurr nuk e pasna ndegju,,,, nese ty te ka ndodh qe dikush ka tentu te ndaloj te flasesh athere te propozoj te largohesh sa ma larg ti apo asaj,,,,,,

sepse keso gjera kan ndodh ne vitet 1400 deri 1800,, kur femra ska guxu me fol asnje fjal pa lejen e mashkullit,,,

si duket ka shum parahistorik te mbetur mbrapa ende,,, gje qe se pasna dit.......

Krokodilli
24-06-05, 10:40
Pse po Tentohet Te Ndalohen Femrat Te Flasin???????

Pyetje ma Parahistorike,, ma me pa kuptim nuk pasna ndegju prej qe kam lind,,,,,,

te pakten ta kishit shtru pyetjen,, pse po tentohet te shkaterrohet njerezimi!!!!!!!!!!


Ti shume i mencur po del kohen e fundit ...lexova nje vend prinderit i kishe intelektual :lol: e cka u be me ty? mua me dukesh krejt shtremt je dal, dhe vec kishe qef me u lavdu :D

Pershendetje dr1ta,, per qka e ke fjalen,, nuk te kuptoj se qka thu,,,, jemi ne tem ketu,, pyetja eshte Pse po tentohet qe femrat te ndalohen te flasin,,, nese din ti dikush qe tendon te bej kete gje me trego se nuk pasna ndegju,, nese ne Shkup ndodhin keso gjera ende athere nuk e pasna dit,, por ne Kosove me sa e di une askush nuk ka tentu ti ndaloj femrat te flasin deri tash,, se paku ne Prishtine jo,, e sa per individ mundet me pas,, qka ska ne deti a,,,,,

e per ket fjalen qe e the ME DUKESH KREJT SHTREMT JE DAL, keso fjal si takojn femres me kultur a,,
te pershendes,, gjith te mirat..

ARVANITI
24-06-05, 11:16
Ende nuk eshte cuar te kafja kjo teme?

dr1ta
24-06-05, 11:36
Ende nuk eshte cuar te kafja kjo teme?


Arbanit , ti duhet te behesh moderator :D

dr1ta
24-06-05, 11:48
Pse po Tentohet Te Ndalohen Femrat Te Flasin???????

Pyetje ma Parahistorike,, ma me pa kuptim nuk pasna ndegju prej qe kam lind,,,,,,

te pakten ta kishit shtru pyetjen,, pse po tentohet te shkaterrohet njerezimi!!!!!!!!!!


Ti shume i mencur po del kohen e fundit ...lexova nje vend prinderit i kishe intelektual :lol: e cka u be me ty? mua me dukesh krejt shtremt je dal, dhe vec kishe qef me u lavdu :D

Pershendetje dr1ta,, per qka e ke fjalen,, nuk te kuptoj se qka thu,,,, jemi ne tem ketu,, pyetja eshte Pse po tentohet qe femrat te ndalohen te flasin,,, nese din ti dikush qe tendon te bej kete gje me trego se nuk pasna ndegju,, nese ne Shkup ndodhin keso gjera ende athere nuk e pasna dit,, por ne Kosove me sa e di une askush nuk ka tentu ti ndaloj femrat te flasin deri tash,, se paku ne Prishtine jo,, e sa per individ mundet me pas,, qka ska ne deti a,,,,,

e per ket fjalen qe e the ME DUKESH KREJT SHTREMT JE DAL, keso fjal si takojn femres me kultur a,,
te pershendes,, gjith te mirat..


Cka ska ne deti , po ne flasim per df , sbesoj ce i ke njek disa tema dhe shkrime ketu ce ishin hapur per femra dhe drejtat e saj ...kurse kjo tem nuk esht aspak parahistorike ..si thua ti .

ARVANITI
24-06-05, 19:11
Ende nuk eshte cuar te kafja kjo teme?


Arbanit , ti duhet te behesh moderator :D

Flm

Krokodilli
24-06-05, 23:56
Pse po Tentohet Te Ndalohen Femrat Te Flasin???????

Pyetje ma Parahistorike,, ma me pa kuptim nuk pasna ndegju prej qe kam lind,,,,,,

te pakten ta kishit shtru pyetjen,, pse po tentohet te shkaterrohet njerezimi!!!!!!!!!!


Ti shume i mencur po del kohen e fundit ...lexova nje vend prinderit i kishe intelektual :lol: e cka u be me ty? mua me dukesh krejt shtremt je dal, dhe vec kishe qef me u lavdu :D

Pershendetje dr1ta,, per qka e ke fjalen,, nuk te kuptoj se qka thu,,,, jemi ne tem ketu,, pyetja eshte Pse po tentohet qe femrat te ndalohen te flasin,,, nese din ti dikush qe tendon te bej kete gje me trego se nuk pasna ndegju,, nese ne Shkup ndodhin keso gjera ende athere nuk e pasna dit,, por ne Kosove me sa e di une askush nuk ka tentu ti ndaloj femrat te flasin deri tash,, se paku ne Prishtine jo,, e sa per individ mundet me pas,, qka ska ne deti a,,,,,

e per ket fjalen qe e the ME DUKESH KREJT SHTREMT JE DAL, keso fjal si takojn femres me kultur a,,
te pershendes,, gjith te mirat..


Cka ska ne deti , po ne flasim per df , sbesoj ce i ke njek disa tema dhe shkrime ketu ce ishin hapur per femra dhe drejtat e saj ...kurse kjo tem nuk esht aspak parahistorike ..si thua ti .

Jo Parahistorike,, po nuk pershkruhet,, nuk kam shprehje per kete tem,,,
Pse Femrat Po tentohet te ndalohen te flasin??? :? :? :? ,,,
more zot kush mun mi ja ndal kujna fjalen..

ka ka ne deti, edhe ne Brezovic koheve te fundit qka spo ka, mos te flasim per gryk te rugoves....

pershendetje dr1ta

Arb
25-06-05, 06:39
Te nderuar bashkebisedues!
Po shifet qe koheve te fundit disa antar po tentojne te ndalojne femrat ne biseda!!!Eshte ky nji shembull qe vret syrin dhe ndergjegjen e shume femrave.
Do te deshiroja te mirrni pjese ne kete teme.
Me rrespekt,halla e madhe

Cka thua oj halle? Po llafin e madh po e bejne bash femrat!

dr1ta
25-06-05, 19:43
Jo Parahistorike,, po nuk pershkruhet,, nuk kam shprehje per kete tem,,,
Pse Femrat Po tentohet te ndalohen te flasin??? :? :? :? ,,,
more zot kush mun mi ja ndal kujna fjalen..

ka ka ne deti, edhe ne Brezovic koheve te fundit qka spo ka, mos te flasim per gryk te rugoves....

pershendetje dr1ta


Epo ashtu thuaj ,nuk ke shprehje ne ket tem, se parahistorike esht teper me thon.


Pershendetje Kroki :)

Reana
25-06-05, 23:11
sepse keso gjera kan ndodh ne vitet 1400 deri 1800,, kur femra ska guxu me fol asnje fjal pa lejen e mashkullit,,,

si duket ka shum parahistorik te mbetur mbrapa ende,,, gje qe se pasna dit.......

Pajtohem plotesisht :P

Ata persona qe shfrytezojne metodat e tyre "mashkullore" per te shuar zerin e dikujt, sinqerisht i takojne MESJETES :lol: ...
Ciftat e tille duhet DEMASKUAR ne PUBLIK ashtu si qe e MERITOJNE :wink: pamarre parasysh se kush jane ata!!!

emine
20-03-08, 10:08
Kishin ba mir!Gjith ata qe hapin Llapen te shikojne se pari veten:kush jan pse jan ketu ?Pastai te gjykojne femren apo tjeret!