PDA

View Full Version : Programi pėr drejtshkrimin e gjuhės shqipe


Dilaver
23-06-05, 15:34
Njė projekt shum i rėndėsishėm, i cili do tė na mundėsoj edhe ne shqiptarve tė kemi njė udhėzues tė palodhshėm, tė na ndihmoj nė gjdo moment kur tė kerkojmė ndihmė pėr drejtshkrimin e gjuhės.

Ky projekt ka njė vler tė ēmueshme pėr tė gjithė shqiptarėt pamvarsisht se mundė tė ketė mangėsi teknike e profesionale, por pėrparsi e saj ėshtė edhe se gjuhėn shqipe e radhit nė rangun e gjuhėve mė tė zhvilluara.
Ketu mund tė shkarkoni programin pėr drejtshkrim (http://www.gjuha-shqipe.com/shkarko/AS_2_0.zip)

Burimi Qendra pėr edukim dhe pėrparim (http://www.gjuha-shqipe.com/index1.html)

Odise
24-06-05, 06:39
dilaver, ka probleme ne shkarkim?

ARVANITI
24-06-05, 11:10
nuk me shakarkohet, e kam provuar disa here.

Odise
24-06-05, 14:23
ndoshta ėshtėėė ngarkuar fortėė! :wink:

Dilaver
24-06-05, 15:56
Unė e kam shkarkuar pa ndonjė problem.

Me duket se per tė lexuar udhėzimin pėr pėrdorim duhet tė keni tė instaluar Adobe Acrobat Dokument.

Nėse ėshtė aty problemi nese jo nuk e di.

Nuk e kam provuar ndonjėherė por tani do tė perpiqem tė fus nė perdorim nga kureshtja tė shof se a bėn punė.


Dilaver

Odise
24-06-05, 21:49
Unė e kam shkarkuar pa ndonjė problem.

Me duket se per tė lexuar udhėzimin pėr pėrdorim duhet tė keni tė instaluar Adobe Acrobat Dokument.

Nėse ėshtė aty problemi nese jo nuk e di.

Nuk e kam provuar ndonjėherė por tani do tė perpiqem tė fus nė perdorim nga kureshtja tė shof se a bėn punė.


Dilaver

***a ben pune, a jo?

Dilaver
24-06-05, 23:41
Jo, nuk bėn punė!

E kam shakrkuar por ja qe nuk mund tė fus nė perdorim!

Odise
18-07-05, 19:59
pse nuk mund te futet ne perdorim, PROGRAMI PER DREJTSHKRIM?


KU QENDRON ARSYEJA E SHKAKU?

Naki
08-11-05, 20:52
Njė projekt shum i rėndėsishėm, i cili do tė na mundėsoj edhe ne shqiptarve tė kemi njė udhėzues tė palodhshėm, tė na ndihmoj nė gjdo moment kur tė kerkojmė ndihmė pėr drejtshkrimin e gjuhės.

Ky projekt ka njė vler tė ēmueshme pėr tė gjithė shqiptarėt pamvarsisht se mundė tė ketė mangėsi teknike e profesionale, por pėrparsi e saj ėshtė edhe se gjuhėn shqipe e radhit nė rangun e gjuhėve mė tė zhvilluara.
Ketu mund tė shkarkoni programin pėr drejtshkrim (http://www.gjuha-shqipe.com/shkarko/AS_2_0.zip)

Burimi Qendra pėr edukim dhe pėrparim (http://www.gjuha-shqipe.com/index1.html)