PDA

View Full Version : Gjuha Shqipe


 1. Gjuha Shqipe sa e mire sa e embel sa e dlire
 2. Per ju qe shkruani bukur gjuhen shqipe
 3. shqiptarėt qė harrojnė gjuhėn shqipe?
 4. Tė ruajmė Shqipen!
 5. FJALĖ TE ODAVE SHQIPTARE
 6. QA MENONI PER TFOLURIT TURQISHT NE PRIZREN?
 7. QKA MENDONI PER GJUHEN RAHOVECIANQE???
 8. Pyetje,Pėrgjigje rreth Gjuhės Letrare,Foljet ETJ.
 9. Fjalet turke ne gjuhen SHQIPE
 10. Insbruku, djepi i albanologjise
 11. Shenjat e pikėsimit
 12. Ngrihen komisionet pėr mbikėqyrjen e gjuhės shqipe
 13. Fjalė qė s'pėrdoren- fjalė krahinore- emėrtime -tė NDRYSHME
 14. ORIGJINALE ILIADA DHE ODISEA TE HOMERIT KA QENE SHQIPJA
 15. Nga vje Gjuha shqipe??
 16. Gjuha shqipe, 4500 fjalė nga orienti
 17. Gjuha shqipe, sa e madhe eshte
 18. Orfeu....nje perendi shqiptare...?
 19. Gjurmė te Shqipes ne gjuhė e tjera
 20. “Ē, ē” apo “Q, q”
 21. Tė mėsojmė tė shkruajmė ma mirė shqip
 22. Perla arbėrishte tė Greqisė, mė nė fund nė steré
 23. Programi pėr drejtshkrimin e gjuhės shqipe
 24. Shkolla moderne/Kosovė
 25. TĖ nderuarė Diskutues
 26. AHENG dhe BEHAR
 27. Etimologjia e fjalės ROB dhe ROD
 28. Gjuha Shqipe ne relacion me Gjuhet Indo-Europiane
 29. Rrezikimi i Gjuhes Shqipe
 30. Fjala NIK, NIKU, NIKUN ėshtė shqipe apo?
 31. Prejardhja e Fjalės-Etimologjia
 32. ETHYMOLOGJIA E EMRIT – DARDANIA
 33. Te gjitha gjuhet e botes ishin nje
 34. Perkthime!
 35. Dėshmitė e lashta tė shkronjave shqipe
 36. Shqipja , gjuha qe lindi gjuhet indo-europjane.
 37. DY GjUHĖSIJA Dhe Vlera Komunikuse
 38. Greqi, shkolla shqipe nė qytetet me mė shumė shqiptarė
 39. Fjalore te ndryshem ne lidhje me gjuhen shqipe dhe te tjere
 40. KONGRESI I MANASTIRIT
 41. Emertime familjare shqipe me prapashtesa sllave
 42. GJUHA SHQIPE NE RUMANI
 43. pse ne kosove u thoni shpendeve shpeze c`far fjale eshte kjo
 44. Frazeologjizma...!
 45. Gjeni sinonimin e fjaleve ilirisht ne gjuhen shqipe.
 46. E folura shqipe ne Kosovė..!
 47. GRAMATIKA
 48. Ku flitet gjuha mė e pastėr shqipe nė Kosovė!
 49. Sharkoni programin drejtshkrimor te gjuhes shqipe as 2.0
 50. Thėnie pėr gjuhėn
 51. Per nje shekull do humbasin 3000 gjuhe! Po gjuha shqipe?
 52. GJUHET E INTEGRIMIT ME BASHKIMIN EUROPIAN
 53. A ėshtė fjalė shqipe.......
 54. KULUMBRI emėr SHPENDI dhe SHKURRE nė gjuhėn shqipe
 55. Forum i mbytur nga keqperdorimi i gjuhes shqipe!
 56. Shkolla e parė shqipe nė Kosovė
 57. Gabimet e Mediave Shqiptare !!!
 58. Emra dhe kuptimi i tyre nė gjuhėn shqipe
 59. Shqipja standarde
 60. Origjina e gjuhės shqipe
 61. Fillimet e shkrimit tė gjuhės shqipe
 62. Dialektet e gjuhės shqipe
 63. Leksiku i gjuhės shqipe
 64. Pėrhapja e gjuhės shqipe
 65. Veēori tipologjike tė shqipes sė sotme standarde
 66. Fjala Lidhse Bre
 67. Sprovė pėr njė fjalorth praktik Kosovė-Shqipėri
 68. Fjalor shqip-shqip
 69. dallimet e gjuhes shqipe me ate gjermane
 70. Doemosdoshmėnia e ēfuqizimit tė ligjit tė “Drejtshkrimit”!
 71. Termat e huaj bastardojnė gjuhėn
 72. Ē'farė na duhen fjalėt e huaja ne gjuhėn tonė?
 73. Learn Albanian language / Mesoni shqip Live
 74. Drejtshkrimi
 75. Etimologjia e disa fjaleve shqipe
 76. Etrusket
 77. Hulumtime mbi origjinen pellazgjike te kombit Shqiptar.
 78. "Instituti Albanologjik po mbetet pa shkencėtarė!"
 79. Onomastika Shqiptare
 80. Cilźn gjuhź (duhet tź) flasin kosovarźt?
 81. OK – pėrdorimi i saj edhe nė shqip!
 82. Emra Shqip
 83. Dialekti Kosovar
 84. Udhėpėrshkrimi i njė gjermani nė bregdetin shqiptarė mė 1497
 85. Drejtshkrimi I Fjalėve Me Parashtesa: ē-, Zh-, Sh- Qė Marrin Kuptim Tė Kundėrt
 86. 99 vjetori i Kongresit tė Abecesė nė Manastir
 87. Drejtshkrimi I Pjesoreve Tė Foljeve Me Temė Nė : -l, -ll, -r,- Rr.
 88. Shkruani shqip tė iu kupton e tėrė bota!
 89. Dorėshkrimi shqip i Teodor Shkodranit nga viti 1210
 90. Bashkimi I Trajtave Tė Shkurtra Tė Pėremrave Vetorė Dhe Drejtshkrimi i tyre
 91. Fjalė tė reja nė Gjuhėn Shqipe
 92. A mendoni se kemi nje gjuhe me nje te ardhme?
 93. Testime ne Gjuen Shqipe dhe Letersi
 94. Hilli E Skipja
 95. Shqipja E Vjeter
 96. Shqipja Letrare
 97. Pellgu Shqiptar
 98. Fjalor shqip
 99. Thėnje Pėr Gjuhėn Shqipe
 100. Fjalor etrusk
 101. Rishqyrtim Urgjent
 102. Kur Zemra Rrah Me Pulsin E Tingujve Te Fjales
 103. Bota Mendon Shqip, E Flet Nė Dialekte
 104. Shkronja “ė” po humb vleren.Zevendesohet me "e" !
 105. 11 letra tė Dom Nikollė Gazullit pėr Norbert Joklin
 106. NORBERT JOKL - Figurė e shquar e albanologjisė
 107. Fjalė dhe shprehje tė huaja :
 108. Kerkoj pergjigje ne keto pytje ju lutem...
 109. Me ndihmoni!!!
 110. A duhet qė emrat e pervequm te shkruhen sipas shkrimit te ati populli?
 111. Shqiperimi: zanat i veshtire
 112. Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe
 113. Publikohen incizime zanore tė varianteve dialektore tė shqipes
 114. Barbarizmat e neveritshmė nė gjuhėn hyjnore shqipe
 115. Shqiptar me asht e me shpirt, por nuk e flet shqipen
 116. Ia thyen turinjte se bastadhoi shqipen
 117. Vdiq ish komentatori i Gazetes Bota Sot ... Nazmi LUKAJ
 118. Si ta them Shqip ?
 119. Albanologėt kėrkojnė ndihmė !!!
 120. "Njė shkronjė pėr njė tingull"!?
 121. Kongresi i Manastirit
 122. Gjuha ime
 123. Gjuhen Shqipe e flasin mbi 15 milion njerėz nė botė, Evropa e diskriminon atė
 124. Njė Komb, Njė ABETARE
 125. ...kush imunitet...
 126. Dallim KAQ-AQ / E-DHE
 127. "to load" ne shqip? Dhe emra?