PDA

View Full Version : Kerkoj pergjigje ne keto pytje ju lutem...


thuglife
05-12-09, 09:06
Ndoshta kam postuar ne vend te gabuar me falni

Ju lutem pergjigjuni ne keto pytje sepse me duhen shumŽ.

1.Don Kishoti beson ne ideale te larta,prandaj eshte patetik.Po cilen rruge zgjodhi ai per te realizuar keto ideale.
2.«'origjine kane emrat e Don Kishotit dhe te Dylqinjes? Si u gjeten keta emra ?«fare tregojne shtesat:i ManÁes dhe e Tobozes ?
3.Shpjegoni pse Don Kishoti eshte qesharak dhe patetik .
4.Cila eshte Dylqinja e Tobozes ne realitet dhe si e fantazon ate Don Kishoti ? «'tregon kjo per natyren e Don Kishotit.

Kerkoj ndihmen tuaj ju lutem...