PDA

View Full Version : ...kush imunitet...


Fshatari
07-08-12, 08:26
Shoferi i Berishės me galeri nė Bulqizė, kush imunitet e mbron atė?
Tiranė – Deputeti i Partisė Socialiste, Sajmir Tahiri, duke folur nė seancėn e Kuvendit pėr ndryshimet kushtetuese qė parashikojnė kufizimin e imunitetit, tha se socialistėt kėrkojnė heqjen e imunitetit, por duan edhe garanci nga sistemi i drejtėsisė nė Shqipėri. Tahiri solli njė shembull, atė tė shoferit tė kryeministrit Sali Berisha, i cili ka nė pronėsi edhe njė galeri kromi nė Bulqizė.
“Kush ėshtė Met Shkreli zoti kryeministėr? Ėshtė njė oficer nė Garde, prej mė shumė se 10 vjetėsh ėshtė shofer i Berishės. Ai ka blerė 49% tė aksioneve tė shoqėrisė “Miti 03” dhe ka njė galeri kromi nė Bulqizė. Mendoni se ku ėshtė katandisur pasuria kombėtare. Ēfarė lloj imuniteti ka shoferi yt, pėrveē tė pasurit imunitet personal prej teje. Nuk ka shofer kryeministri nė botė qė tė ketė galeri kromi. Kemi mė shumė se 5 muaj qė kėrkojmė interpelancė pėr masakrėn qė po ndodh nė Bulqizė,” tha Tahiri. (T.O)
__________________________________________
http://www.lajmeshqip.com/tjera/shoferi-i-berishes-me-galeri-ne-bulqize-kush-imunitet-e-mbron-ate
E hėnė, 6 gusht 2012
---------------------------------------------------
kush imunitet e mbron atė ? ...kush imunitet...Mund tė konsiderojmė si kryefjalė "kush imunitet" ? Mbase e kam gabim por ky formulim sintaksik nuk mė duket i drejtė.
Ndonjė sqarim tė vogėl nga ekspetė tė sintaksės shqiptare !