PDA

View Full Version : Testime ne Gjuen Shqipe dhe Letersi


Bad-Boy
01-11-08, 09:12
Ne ket tem do te bejm testime dikush e ben pyetjen tjert japin pergjigje
Ja po filloj un i pari...

1. Nė cilėn poezi Naimi ka thurrur vargjet mė tė bukura pėr gjuhėn shqipe:

“Gjuha Jonė sa e mirė!
Sa e ėmbėl! Sa e gjerė!
Sa e lehtė! Sa e lirė!
Sa e bukur! Sa e vlerė!”

a) Korēa
b) Fyelli
c) Shpreh
d) Fjalėt e qiririt

Llapjani_HH
01-11-08, 21:42
Ne ket tem do te bejm testime dikush e ben pyetjen tjert japin pergjigje
Ja po filloj un i pari...

1. Nė cilėn poezi Naimi ka thurrur vargjet mė tė bukura pėr gjuhėn shqipe:

“Gjuha Jonė sa e mirė!
Sa e ėmbėl! Sa e gjerė!
Sa e lehtė! Sa e lirė!
Sa e bukur! Sa e vlerė!”

a) Korēa
b) Fyelli
c) Shpreh
d) Fjalėt e qiririt

a) Korēa