PDA

View Full Version : Sharkoni programin drejtshkrimor te gjuhes shqipe as 2.0


Objektiviteti
28-12-05, 08:29
dhe sot ne oren 11:55 edhe fjalorin shpjegues

kete email mora sot :

Tė nderuar bashkėkombės,Qė nga data 28 dhjetor 2005, pesė minuta para orės 12:00, nga faqja jonė e internetit www.gjuha-shqipe.com ju mund tė shkarkoni Fjalorin elektronik shpjegues – FESh, me mbi 41.000 pėrshkrime fjalėsh si dhe 10 libra elektronik.

Fjalorin e kemi bėrė pa mbrojtje teknike ndėrsa juridikisht i takon falas vetėm banorėve tė Kosovės, bazuar nė kontratėn qė kemi me Qeverinė e Kosovė. Shpresojmė shumė qė tė tjerėt do ta licencojnė atė dhe nuk do t’i shkelin tė drejtat tona autoriale. Me paratė e shitjes sė softuerėve QEP-i siguron zhvillimin e mėtejshėm tė projektit mbarėkombėtar “Gjuha shqipe dhe kompjuteri”, i vetmi i kėtij lloji nė tė gjitha trojet shqiptare.

Nė njė tė ardhme tė afėrt ne do tė bėjmė ēpolitizimin pėrfundimtar tė kėtij fjalori dhe do tė shtojmė fjalė tė reja (mbi 7000 sosh tashmė janė pėrgatitur nga QEP-i pėr t’u shtuar).

Duke shpresuar qė softuerėt tanė janė njė dhuratė e ēmuar pėr ndėrrimin e moteve, shfrytėzoj rastin qė tė gjithė juve dhe tė gjithė bashkėkombėsve kudo qė janė t’ua uroj vitin e ri 2006, duke ju dėshiruar suksese, mirėqenie dhe shėndet nė jetė.Lulėzim Shishani, drejtor

QEP

Arb
28-12-05, 09:15
A e ka marr dikush qe jeton ne Kosove, ate dreq "Celesin per Aktivizim?"

Ma shkruani ketu ose ma qoni me e-mail... Mos pritoni a...

Arb
28-12-05, 09:16
A e ka marr dikush qe jeton ne Kosove, ate dreq "Celesin per Aktivizim?"

Ma shkruani ketu ose ma qoni me e-mail... Mos pritoni a...

Fjalen e kam per celesin e aktivizimit te KULLES SE SHQIPES...

ARVANITI
30-12-05, 16:47
Ku duhet te shkarkoket ky program, se te gjuha-shqipe.com nuk e kane vene?

Nejse, meritojne respekt per punen qe kane bere.