Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Gjuha Shqipe
Emri
Fjalėkalimi
Gjuha Shqipe Drejtėshkrimi i gjuhės, barbarizmat, morfologjia, gramatika, sintaksa, dialektet, historia, dhe studimet mė tė fundit nė lidhje me gjuhėsinė.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 28-12-05, 08:29   #1
Objektiviteti
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Vendndodhja: qellimi eshte pavaresia,
Postime: 86
Objektiviteti e ka pezulluar reputacionin
Gabim Sharkoni programin drejtshkrimor te gjuhes shqipe as 2.0

dhe sot ne oren 11:55 edhe fjalorin shpjegues

kete email mora sot :

Tė nderuar bashkėkombės,Qė nga data 28 dhjetor 2005, pesė minuta para orės 12:00, nga faqja jonė e internetit www.gjuha-shqipe.com ju mund tė shkarkoni Fjalorin elektronik shpjegues – FESh, me mbi 41.000 pėrshkrime fjalėsh si dhe 10 libra elektronik.

Fjalorin e kemi bėrė pa mbrojtje teknike ndėrsa juridikisht i takon falas vetėm banorėve tė Kosovės, bazuar nė kontratėn qė kemi me Qeverinė e Kosovė. Shpresojmė shumė qė tė tjerėt do ta licencojnė atė dhe nuk do t’i shkelin tė drejtat tona autoriale. Me paratė e shitjes sė softuerėve QEP-i siguron zhvillimin e mėtejshėm tė projektit mbarėkombėtar “Gjuha shqipe dhe kompjuteri”, i vetmi i kėtij lloji nė tė gjitha trojet shqiptare.

Nė njė tė ardhme tė afėrt ne do tė bėjmė ēpolitizimin pėrfundimtar tė kėtij fjalori dhe do tė shtojmė fjalė tė reja (mbi 7000 sosh tashmė janė pėrgatitur nga QEP-i pėr t’u shtuar).

Duke shpresuar qė softuerėt tanė janė njė dhuratė e ēmuar pėr ndėrrimin e moteve, shfrytėzoj rastin qė tė gjithė juve dhe tė gjithė bashkėkombėsve kudo qė janė t’ua uroj vitin e ri 2006, duke ju dėshiruar suksese, mirėqenie dhe shėndet nė jetė.Lulėzim Shishani, drejtor

QEP


__________________
Qofsh i bekuar, Ti O Zot i jonė qė po lejon t “i bejme edhe ato qe jane te ndaluara.
Monoteizmi prodhon fanatizmin, fanatizmi urrejtjen dh eurrejtja prodhon luften fetare! “
Vetem njeriu i varfėr posedon nje Zot tė pasur!”
_________________
Objektiviteti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 28-12-05, 09:15   #2
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

A e ka marr dikush qe jeton ne Kosove, ate dreq "Celesin per Aktivizim?"

Ma shkruani ketu ose ma qoni me e-mail... Mos pritoni a...
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-12-05, 09:16   #3
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arb
A e ka marr dikush qe jeton ne Kosove, ate dreq "Celesin per Aktivizim?"

Ma shkruani ketu ose ma qoni me e-mail... Mos pritoni a...
Fjalen e kam per celesin e aktivizimit te KULLES SE SHQIPES...
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-12-05, 16:47   #4
ARVANITI
meditues...
 
Avatari i ARVANITI
 
Anėtarėsuar: 25-12-04
Vendndodhja: **Tiranė**
Postime: 1,149
ARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ku duhet te shkarkoket ky program, se te gjuha-shqipe.com nuk e kane vene?

Nejse, meritojne respekt per punen qe kane bere.


__________________
Krejt miqėsisht....nga Arvaniti
ARVANITI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:24.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.