PDA

View Full Version : KUSH ESHTE VJESHTA?


halla e madhe
25-06-05, 00:14
Vjeshta_pasi qe i kalove mbi 100 postime ,kemi deshire te na prezentohesh me disa fjale per veten.
Te uroj mireseardhje ne FD dhe caste te kendshme ne mesin tone :lol:

Murgesha
25-06-05, 01:45
Vjeshta ėshtė:

Qika e babės dhe nėnės sė kojshive tė Dea-s.

I ka 25 vjet.

E pa martuar ende, se spo e like burri mu martu.

Fėmijėt tė gjithė i ka tė vetėt.

Nuk pi duhanin kur nuk ka cigare.

I pėlqejnė kompirat si gjellė kryesore nė shtėpi e nganjėherė besa i grah edhe pasulit qė ē`ke me tė.

Kohėn e lirė deri tani e ka kalu nė kojshi e tani u modernizu, ja ka nisė me e kalu nė Dardani.


Ka qef me i shkund fletat e dudit, kur tė vjen Vjeshta, se se pėlqen ngjyrėn e verdhė.

Hobi para disa ditėve shikonte superRTL para dhe pasdite, e tani po i pėlqen tė rrijė nė MSN.


Halla ishte ky njė prezentim i vogėl nga ana ime pėr tė nderuarėn Vjeshtė se kjo e gjora nuk po ka kohė me u prezentu, se po don tė arrijė 1000 shkrime nė pak ditė pėr tė thyer rekordin nė Dardani.

Si tė ju interesojė ende pėr te mos ngurroni dhe mė pyetni.
Pėr Ju Murgesha, dhe pėr prezentim sa mė tė denjė tė Vjeshtės 25 orė nė ditė do tė rri online.

GURI SYLAJ
25-06-05, 04:12
Vjeshta , te deshiroj nje miremengjes verore dhe nje mireseardhje , por e kam nje kshille: ma mire prezentohu vet se kta te Dardanise t'i nrrojn muhabetet tuj menu qe del far msitnije.
KALOFSHIM MIRE ME DARDANINE.

Guri Sylaj

DEA
25-06-05, 13:44
Nime, kush eshte mori kjo Vjeshta :?: , kur te prezentohet qysh eshte adeti, ja uroj mireseardhjen :lol: :lol: :lol:

Dreni30
25-06-05, 14:13
Nime, kush eshte mori kjo Vjeshta :?: , kur te prezentohet qysh eshte adeti, ja uroj mireseardhjen :lol: :lol: :lol:

Krejt kohen tollovi na e ka ba edhe une po pyes kush eshte.-

Sidoqofte mire se paska ardhe e ishalla rregullohet koha pak se valla mos vete per veren e sivjeme. :lol: :lol:

Kalofsh mire ne mesin ton vjeshta.

Arb
25-06-05, 16:30
Mire se ke ardh Oj Vjeshta!

Ja kalofsh sa ma mire ne FD!

vjeshta
25-06-05, 16:37
Vjeshta_pasi qe i kalove mbi 100 postime ,kemi deshire te na prezentohesh me disa fjale per veten.
Te uroj mireseardhje ne FD dhe caste te kendshme ne mesin tone :lol:
Mbasi eshte prej teje ftesa Halle, po prezentohna.
Po te tregoj ty, e ti mos i trego askujt.Jam nje gyrbetqare,prej zorit halle.Jetoj ne Zvicerr,me familje te ngusht 5 antareshe.Punoj si edukatore ne" qerdhe" private.E kam nje moter ne FD po shyqyr qe eshte ma e vogela e nuk po guxon me u ndi.Prej se kam hy ne FD halle,shtepija mu ka ba tollovi.
Flm per interesim.
Nese keni pyetje ,une pergjigjem.

vjeshta
25-06-05, 16:39
Mire se ke ardh Oj Vjeshta!

Ja kalofsh sa ma mire ne FD!
Mire se te kam gjet :wink:
Nese me pritni mire ,me siguri edhe do te kaloj.

vjeshta
25-06-05, 16:41
Nime, kush eshte mori kjo Vjeshta :?: , kur te prezentohet qysh eshte adeti, ja uroj mireseardhjen :lol: :lol: :lol:

Krejt kohen tollovi na e ka ba edhe une po pyes kush eshte.-

Sidoqofte mire se paska ardhe e ishalla rregullohet koha pak se valla mos vete per veren e sivjeme. :lol: :lol:

Kalofsh mire ne mesin ton vjeshta.
Kurgjo tollovi nuk jau kam ba ,se qka kam me jau ba :lol: :lol: :lol:
Mire se te gjeta,e per vere mos mendo,se do te rregullohet :wink:

vjeshta
25-06-05, 16:42
Vjeshta , te deshiroj nje miremengjes verore dhe nje mireseardhje , por e kam nje kshille: ma mire prezentohu vet se kta te Dardanise t'i nrrojn muhabetet tuj menu qe del far msitnije.
KALOFSHIM MIRE ME DARDANINE.

Guri Sylaj

Kalofshim mire pra :wink:

vjeshta
25-06-05, 16:43
Nime, kush eshte mori kjo Vjeshta :?: , kur te prezentohet qysh eshte adeti, ja uroj mireseardhjen :lol: :lol: :lol:
HE HE HE :lol: :lol: :lol:

Arb
25-06-05, 16:44
Mire se ke ardh Oj Vjeshta!

Ja kalofsh sa ma mire ne FD!
Mire se te kam gjet :wink:
Nese me pritni mire ,me siguri edhe do te kaloj.

A jane syze ato qe po i mban mbi floke?

vjeshta
25-06-05, 16:49
Mire se ke ardh Oj Vjeshta!

Ja kalofsh sa ma mire ne FD!
Mire se te kam gjet :wink:
Nese me pritni mire ,me siguri edhe do te kaloj.

A jane syze ato qe po i mban mbi floke?
Po veq nuk jan te halles :wink:

Kercovari
25-06-05, 17:44
Kam nderin t`ju pershendes Zonje e nderuar duke u deshiruar jete te lumtur ne familje dhe argetim te kendshem ne mesin tone.
Gjitha te mirat ne jete shendet dhe lumturi.
Me respekt
Kercovari.

vjeshta
25-06-05, 20:36
Kam nderin t`ju pershendes Zonje e nderuar duke u deshiruar jete te lumtur ne familje dhe argetim te kendshem ne mesin tone.
Gjitha te mirat ne jete shendet dhe lumturi.
Me respekt
Kercovari.
Edhe une e kam nderin qe jam ne mesin e juaj .Flm per pershendetje.
Me nderime
Vjeshta

Guri
26-06-05, 09:50
vjeshta mire se keni ardhe ne forumin dardania,dhe kaloni sa me mire ne mesin ton :lol:

Odise
26-06-05, 10:51
eh Miresevjen, moj Vjeshta (kur t'vjen koha),
se beli Murgesha gati na shtini me bo dasem pa nuse, beli havlla (qyre une beli havlla:) beli vallha

Halla e madhe, bravo t'kofte, si e nxorre edhe njo perledine edhe pom doket, se paske pase ēka me qite :wink:

edhe ti Dea, pak si e tharbte bre mo...jo pa ardhe vet, nuk ia uroj e mo?

Vjeshta, u befsh e frytshme si vjeshta edhe ne forumin tone te dashur!


Odise

Kercovari
26-06-05, 15:16
Papa!Odise,komplimente te ngrohta qe burojne nga shpirti nje Intelektuali.
E po dihet kur flete njeri i mencur me pervoje.U lumt!

vjeshta
26-06-05, 18:46
vjeshta mire se keni ardhe ne forumin dardania,dhe kaloni sa me mire ne mesin ton :lol:
Mire se ju gjeta,dhe mire kalofshim.
Flm. Guri
Vjeshta

vjeshta
26-06-05, 19:04
me pershendetni pa fol hala se e dini qe vjeshta muten mu marr me vershime

Kercovari
26-06-05, 19:09
me pershendetni pa fol hala se e dini qe vjeshta muten mu marr me vershime

Nuk je ajo vjeshte qe permbyte jo,dhe no do te pershendesim derisa te lodhesh. :lol: :lol:

titi
26-06-05, 19:21
e ma merr menja qe vjeshta eshte shume qik e mire me u prezentu nuk don e me rrejt sikur do qesajde e ka merzi ...................

dr1ta
27-06-05, 17:09
Vjeshta mire se erdhe , deshiroj caste te kendshme ne fd :wink:

Diana007
28-06-05, 11:25
Vjesht mir se ke ardh , aregetim te kendesh te deshiroj ketu :lol:

Diana

rafet llapjani
30-06-05, 00:59
VJESHTA prit edhe pak deri te kalon VERA e tani hajde hahahah shaka mire se ke ardh te deshiroj argetim te kendshm :P :wink:

Murgesha
30-06-05, 07:15
Oj Vjeshta ku na mbete qik.

Mirė se na ke ardhė e mirė se na je prezentu. :wink:

Qaste tė bukura tė dėshiroj nė Dardani.

vjeshta
01-07-05, 15:03
Deshta me prit kohen me tu falenderu per mireseardhje.
Po edhe une para kohe :wink:
flm .Odise
Oj murgesh ku je moj qe e ke lan njerin pa nafak.

vjeshta
01-07-05, 15:04
e ma merr menja qe vjeshta eshte shume qik e mire me u prezentu nuk don e me rrejt sikur do qesajde e ka merzi ...................
Ashtu eshte :roll:

vjeshta
01-07-05, 15:05
Vjeshta mire se erdhe , deshiroj caste te kendshme ne fd :wink:
Flm. Dr1ta,gjithashtu.

vjeshta
01-07-05, 15:07
Vjesht mir se ke ardh , aregetim te kendesh te deshiroj ketu :lol:

Diana

Flm. Diana,per mireseardhje.

vjeshta
01-07-05, 15:08
VJESHTA prit edhe pak deri te kalon VERA e tani hajde hahahah shaka mire se ke ardh te deshiroj argetim te kendshm :P :wink:
Ani po pres pra :wink:

vjeshta
01-07-05, 15:09
Oj Vjeshta ku na mbete qik.

Mirė se na ke ardhė e mirė se na je prezentu. :wink:

Qaste tė bukura tė dėshiroj nė Dardani.
O me falni,per mungesen.

laliloli
01-07-05, 16:54
Mire se na ke ardhur vjeshta ne keto dite te nxehta verore.Nga shkrimet e juaja te fresketa dhe te kendshme do ta kalojme edhe kete vere ne freski.Ju uroj argetim sa me interesant.

me nderime laliloli

halla e madhe
04-07-05, 16:49
Vjeshta_po duket thuase ke lindur ne FD.te gjithat shkojne si me se miri :lol: Te deshiroj caste te kendshme dhe postime te shumta :lol:

Gentiana
07-07-05, 13:34
Pak me vones po te uroj mire se ardhje...
Mire se vjen Vjeshta, te pershendes dhe te uroj argetim te kendshem.

Genta

vjeshta
03-09-05, 21:32
Mire se na ke ardhur vjeshta ne keto dite te nxehta verore.Nga shkrimet e juaja te fresketa dhe te kendshme do ta kalojme edhe kete vere ne freski.Ju uroj argetim sa me interesant.

me nderime laliloli

Per pak me shku vera e mos me e pa mireseardhjen tende.

Faleminderit.

vjeshta
03-09-05, 21:34
Vjeshta_po duket thuase ke lindur ne FD.te gjithat shkojne si me se miri :lol: Te deshiroj caste te kendshme dhe postime te shumta :lol:

Qdo shkrim i yti eshte si nje rreze e diellit ne stinen e vjeshtes.

Faleminderit Halle.

vjeshta
03-09-05, 21:35
Pak me vones po te uroj mire se ardhje...
Mire se vjen Vjeshta, te pershendes dhe te uroj argetim te kendshem.

Genta

Ma mire vone se hiq.

Faleminderit Genta

halla e madhe
20-09-05, 14:51
Oj Vjeshta,ku je mori qe na ke humbe keshtu? :lol: Kudo qe je te pershendes me nji MPUQ nga hallushja yte :P

Artisti
20-09-05, 20:01
vjeshta mir se ke ardh se valla diqysh u tutsha me hy ketu se uvaaaaaaaaaa ne vjesht e shi e mos vet qka tjeter hahahahahaArtisti

vjeshta
20-09-05, 20:22
Oj Vjeshta,ku je mori qe na ke humbe keshtu? :lol: Kudo qe je te pershendes me nji MPUQ nga hallushja yte :P
Qysh halle une jam hup a :shock: ,ku te kem na ty :roll:
Nje thes mpuqa halle vetem per ty.Pranoj se nuk jan bajat :lol:

vjeshta
20-09-05, 20:24
vjeshta mir se ke ardh se valla diqysh u tutsha me hy ketu se uvaaaaaaaaaa ne vjesht e shi e mos vet qka tjeter hahahahahaArtisti
Uh rinia e sotit ,prej ftohtit mu frigu :wink:
Flm per mireseardhje.
Vjeshta.

Honesty^uk.
20-09-05, 21:09
Iku vera erdhi VJESHTA
pemet zhvishen si nga mot
mali,fusha skan me hije :lol: :lol:
qe e kishin gjer me sot

Qoft e bardh koha qe tpruni
hijeshi ka marr forumi
me gezim tpaskan prit shoqeria
caste t'bukura t'dhuroft DARDANIA


Mire se ke ardh dhe kalofsh sic eshte me se miri e nderuara Vjeshta


Honesty

vjeshta
22-09-05, 17:30
I nderuar Honesty
Ai thure vete keto vargje ,a i gjete te thurne. :lol:
Sidoqoft te flm. per pershendetje.
Deri sa te mbreteroi edukata ,me siguri do te kalojm mire ne fd.
Me nderime,
Vjeshta

Tomori
22-09-05, 18:18
Nese te duket se po fle
Lexo mesazhin tim hedhur diku aty
Dhe mos ik
Nuk po flej jo .....
Jam duke menduar per ty "vjeshta" :wink: :lol: :lol: :lol:

vjeshta
23-09-05, 18:24
Nese te duket se po fle
Lexo mesazhin tim hedhur diku aty
Dhe mos ik
Nuk po flej jo .....
Jam duke menduar per ty "vjeshta" :wink: :lol: :lol: :lol:

Mesazhin :wink:
Nuk po iki se askush nuk po me ndjek :wink:
Flej ma mire se keshtu i kfjellon idet :wink:
Mos mendo per mu se jeni ba shume :wink:
Te pershendes,
vjeshta

Kodra
25-09-05, 05:29
**********
**********
**********vjeshta,mirė se ke ardhur e nderuar,je e pėrshėndetur nga unė dhe kalo sa mė bukur nė kėtė Forum tė mrekulluarKodra

vjeshta
02-10-05, 22:18
**********
**********
**********vjeshta,mirė se ke ardhur e nderuar,je e pėrshėndetur nga unė dhe kalo sa mė bukur nė kėtė Forum tė mrekulluarKodra
Te flm Kodra dhe mire se te gjeta.

turisti
02-10-05, 23:04
Vjeshta momentale,

Mire se erdhe me vonesen time,por nga zemra.

Sinqerisht,
TURISTI. :P

vjeshta
04-10-05, 19:09
Vjeshta momentale,

Mire se erdhe me vonesen time,por nga zemra.

Sinqerisht,
TURISTI. :P
Jo more nuk eshte vone ,ende jam kesajde :P
Flm. nga zemra
Shoqerisht,Vjeshta

rafet llapjani
06-10-05, 00:42
Mire se na ke ardh Vjeshta te pata than kur te kaloj vera do te pershendes me gjith zemer hahahaha, e nderuar te deshiroj qasje te kandshme ne mesin ton dhe gjdo te mire ne jet ty dhe familes tende.

me shum rrespekt dhe nder nga rafet llapjani.

vjeshta
08-10-05, 21:03
Mire se na ke ardh Vjeshta te pata than kur te kaloj vera do te pershendes me gjith zemer hahahaha, e nderuar te deshiroj qasje te kandshme ne mesin ton dhe gjdo te mire ne jet ty dhe familes tende.

me shum rrespekt dhe nder nga rafet llapjani.
E kur te kalon Vjeshta si me pershendet :lol:
Te flm llapjan,edhe une gjithashtu.

Kavaleri
16-10-05, 07:16
Vjeshta sa e bukur qenke,vetem shi kur bije nuk po me knaqe se po lagem ne baustele lloq po behem,nüt guet! hahah
Un veq te kalumit ksajde e thash te kqyri cka osht ka fryn qitu pari hahahah.
Ju uroje mire se ardhje Zonjushe ne Forumin Dardan,me kengen; Dardani bijn tupanat....
Qaste te kendshme.

Kavaleri

vjeshta
16-10-05, 22:24
Vjeshta sa e bukur qenke,vetem shi kur bije nuk po me knaqe se po lagem ne baustele lloq po behem,nüt guet! hahah
Un veq te kalumit ksajde e thash te kqyri cka osht ka fryn qitu pari hahahah.
Ju uroje mire se ardhje Zonjushe ne Forumin Dardan,me kengen; Dardani bijn tupanat....
Qaste te kendshme.

Kavaleri
Po valla edhe nana jeme me thote sa e bukur je :lol: ,nuk e di pse :?:
Mire se kalove o Kavaler djale.E per tupana ,prej se jam ardh une nuk po bijn ,me doket sherri i shiut :roll:
Flm. per mire se ardhje,dhe mir se te gjeta.
Qaste te kendeshme ju uroj edhe une,
Vjeshta

Kavaleri
22-10-05, 06:27
http://www.dardania.de/v2/imgs/neulogo.gif


http://www.dudija.com/Vellezrit%20Gashi/Vellezrit%20Gashi%20N'Dardani%20bjen%20ni%20tupan. mp3

Ja Zonushe Vjeshta Kengen; N`Dardani Bijn Tupanat...Vetem per shkaqe te thonjezave qe ka ne mes kenga aty nuk lexohet direkt per te klikuar m`bi te, por kopjo me linke mause dhe fute lart tek www-web adres dhe pastaj kliko enter.
Degjime te kendshem,ta ka kenduar Dudija .com :lol:

Tung dhe u befsh si Vera.

Te Fala-.

vjeshta
24-10-05, 17:22
http://www.dardania.de/v2/imgs/neulogo.gif


http://www.dudija.com/Vellezrit%20Gashi/Vellezrit%20Gashi%20N'Dardani%20bjen%20ni%20tupan. mp3

Ja Zonushe Vjeshta Kengen; N`Dardani Bijn Tupanat...Vetem per shkaqe te thonjezave qe ka ne mes kenga aty nuk lexohet direkt per te klikuar m`bi te, por kopjo me linke mause dhe fute lart tek www-web adres dhe pastaj kliko enter.
Degjime te kendshem,ta ka kenduar Dudija .com :lol:

Tung dhe u befsh si Vera.

Te Fala-.


Po ku ja qellove bash keto kenge per moshe time :wink:

Tung e u befsha si Vjeshta

Urata
25-10-05, 00:07
KUSH ESHTE VJESHTA?

E kėndshmja ime... :wink:

vjeshta
09-11-05, 14:18
KUSH ESHTE VJESHTA?

E kėndshmja ime... :wink:
Shoqja jote moj :wink:

Kavaleri
09-12-05, 12:50
hahah.. :lol: :lol:

vjeshta
13-12-05, 20:10
hahah.. :lol: :lol:
:roll: :roll:

Kercovari
13-12-05, 20:21
Mos i rrokollis syte shoqe

Thuju se vjeshta eshte ajo qe te gjvesh gjetheve te u mbuloje ngrica dhe bora e dimrit. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

vjeshta
13-12-05, 20:29
Mos i rrokollis syte shoqe

Thuju se vjeshta eshte ajo qe te gjvesh gjetheve te u mbuloje ngrica dhe bora e dimrit. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Ateher ikin tane :roll: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kavaleri
13-12-05, 23:03
hahah.. :lol: :lol:
:roll: :roll:
8)

vjeshta
13-12-05, 23:24
hahah.. :lol: :lol:
:roll: :roll:
8)
:roll: :roll: :?

DEA
13-12-05, 23:32
A doni ta zgjedhi une kete enigme? :lol:

vjeshta
13-12-05, 23:38
A doni ta zgjedhi une kete enigme? :lol:

Enigma ty eshte duke te pritur :lol:

DEA
13-12-05, 23:41
A doni ta zgjedhi une kete enigme? :lol:

Enigma ty eshte duke te pritur :lol:
pip ne kome po rri :lol:

vjeshta
13-12-05, 23:43
Po se te kan ba hyzmet sonte ,si kalove :?: :lol:

DEA
13-12-05, 23:44
Po se te kan ba hyzmet sonte ,si kalove :?: :lol:
Spo mund livriti nga vendi, qfare muhabeti :lol: :lol: :lol: :lol: mire kalova.
p.s. per fund jau dhashe nja dy qulla zhol e ika ne shtepi :lol:

vjeshta
13-12-05, 23:48
Spo mund livriti nga vendi, qfare muhabeti :lol: :lol: :lol: :lol: mire kalova.
p.s. per fund jau dhashe nja dy qulla zhol e ika ne shtepi :lol:

Qyyyyy edhe te kan ba hyzmet ,edhe i ke mujte, sa e poshter :lol: :lol:

Kavaleri
14-12-05, 16:43
hahah.. :lol: :lol:
:roll: :roll:
8)
:roll: :roll: :?

www.vjeshta-shkoj-dimri-erdh.kos

vjeshta
14-12-05, 20:23
:roll: :roll: :roll: a di me fol ti djal

Kavaleri
14-12-05, 20:40
di te foli me dit po hala teta po theraci gagagag ani teta Vjeshta te pelqendeci me ilpic haahahah.
Mir se keni ardhun ne ket faqe Magjike. 8)

vjeshta
14-12-05, 20:54
di te foli me dit po hala teta po theraci gagagag ani teta Vjeshta te pelqendeci me ilpic haahahah.
Mir se keni ardhun ne ket faqe Magjike. 8)

:roll: :roll: qka je ka thu

Nese shkoi vjeshta ,apo shkoni edhe ju :wink:

Kavaleri
14-12-05, 21:01
Natyrisht Zonje..
Tung se hala esht Dimeri ketu,do te m`bushi me bore deri te ... kukat.
Hajt tasht kadal kadale e shko tat :lol: