PDA

View Full Version : Eminem kėndon njė kėngė pėr SHQIPTARET!!!


MemphiSx
25-06-05, 12:03
Siē e dini Eminem eshte nga Detroit, MI nje nder qytetet me me shume shqiptare dhe me komunitetin me te forte shqiptar ne Amerike.Fjala eshte se Eminem ka publikuar nje kenge e cila titullohet "My Albanian Brother" apo "My Albanian Friend".Ky eshte LAJMI me i fundit nga shqiptaret e Miēiganit, ku gjithashtu thuhet se kenga mund...mund te perfshihet ne albumin e ardhshem te Eminem dhe te behet edhe video...Tani per tu perfshire ne album, edhe mund ta besoj, por per video s'ma ha mendja. Kush eshte "vellai apo miku" i Eminem? Mesa dihet, behet fjale per nje djale shqiptare qe ka punuar pjatalares me Eminem diku ne vitet 1996-'98 ne restorantin "Gilbert's Lodge" ne St.Claire Shore te Miēiganit.
Nese ky lajm eshte i vertete, atehere eshte diēka shuuuummmmee COOOL!.

ARVANITI
25-06-05, 20:48
Te albanaku e lexove?

Me shume ishte rrene se e vertete.

Nese e ka kenduar, mire do ishte.

K-man
26-06-05, 06:50
Eminem-i eshte lope e gjysme...edhe shteti eshte Michigan, emer i perveqem (Miqigen)

Krokodilli
29-06-05, 08:50
Siē e dini Eminem eshte nga Detroit, MI nje nder qytetet me me shume shqiptare dhe me komunitetin me te forte shqiptar ne Amerike.Fjala eshte se Eminem ka publikuar nje kenge e cila titullohet "My Albanian Brother" apo "My Albanian Friend".Ky eshte LAJMI me i fundit nga shqiptaret e Miēiganit, ku gjithashtu thuhet se kenga mund...mund te perfshihet ne albumin e ardhshem te Eminem dhe te behet edhe video...Tani per tu perfshire ne album, edhe mund ta besoj, por per video s'ma ha mendja. Kush eshte "vellai apo miku" i Eminem? Mesa dihet, behet fjale per nje djale shqiptare qe ka punuar pjatalares me Eminem diku ne vitet 1996-'98 ne restorantin "Gilbert's Lodge" ne St.Claire Shore te Miēiganit.
Nese ky lajm eshte i vertete, atehere eshte diēka shuuuummmmee COOOL!.

te shpresojm se eshte e vertet...

Yea Nigga yeaaa my Albanian Brothers in the hooddddddddddddd......

anna
05-07-05, 19:16
Eminem-i eshte lope e gjysme...edhe shteti eshte Michigan, emer i perveqem (Miqigen)


ahhahahahah shume e vertet .....veq femij eshtee :twisted:

Gjumashja
06-07-05, 10:21
we hopee nuk kish me kon edhe keq pasi Eminemin e njofin te gjithe

Marigona-KS
07-07-05, 08:43
Pa parė parasysh se Eminem a ėshtė kėngetar i mirė apo i keq, une mendoj se ėshtė diqka shumė me vlerė per ne sikur kėngėn ta shofim ne MTV, pasiqe Eminem ėshtė njė kėngetar qe e njeh gjithė bota.
E shpresoj se te jetė ashtu!!!!

Xuki
17-07-05, 10:24
Njė kėngėtar, si Eminem, i cili ka sukses nė tėr botėn, ai nuk mundet me qenė i dobėt!!

Barbaroza
09-11-05, 13:29
A e degjoi kush ate kenge per shqiptaret te Eminem,apo ende eshte duke u kompozuar?! :lol:

PRESHEVARE
07-12-05, 08:18
A e degjoi kush ate kenge per shqiptaret te Eminem,apo ende eshte duke u kompozuar?! :lol:


ha mire e ke, edhe mua me intereson se cka u be me at ALBANIAn brother???

Reana
07-12-05, 08:42
A e degjoi kush ate kenge per shqiptaret te Eminem,apo ende eshte duke u kompozuar?! :lol:


ha mire e ke, edhe mua me intereson se cka u be me at ALBANIAn brother???

Ish nise me ardhe, po e kishin ndale dikund rruges :lol:

PRESHEVARE
07-12-05, 12:20
A e degjoi kush ate kenge per shqiptaret te Eminem,apo ende eshte duke u kompozuar?! :lol:


ha mire e ke, edhe mua me intereson se cka u be me at ALBANIAn brother???

Ish nise me ardhe, po e kishin ndale dikund rruges :lol:

ew belah, kush ishin on bre ata trima?

Krokodilli
08-12-05, 06:51
A e degjoi kush ate kenge per shqiptaret te Eminem,apo ende eshte duke u kompozuar?! :lol:


ha mire e ke, edhe mua me intereson se cka u be me at ALBANIAn brother???

Ish nise me ardhe, po e kishin ndale dikund rruges :lol:

ew belah, kush ishin on bre ata trima?
kenga
kish kalu neper Indi, prej Indis permi Izrael,
Ne Tel AVIV kishte shperthy nje bombe nga luftaret Palestinez, kishin pesuar vdekje permbi 20 persona,, nder ta,,
edhe kenga e Eminemit kushtuar vllezerve shqiptar..

PRESHEVARE
08-12-05, 14:49
A e degjoi kush ate kenge per shqiptaret te Eminem,apo ende eshte duke u kompozuar?! :lol:


ha mire e ke, edhe mua me intereson se cka u be me at ALBANIAn brother???

Ish nise me ardhe, po e kishin ndale dikund rruges :lol:

ew belah, kush ishin on bre ata trima?
kenga
kish kalu neper Indi, prej Indis permi Izrael,
Ne Tel AVIV kishte shperthy nje bombe nga luftaret Palestinez, kishin pesuar vdekje permbi 20 persona,, nder ta,,
edhe kenga e Eminemit kushtuar vllezerve shqiptar..


I nderuar KROKO,

Zoti ne gjenet bre, ...

raptile
08-12-05, 20:42
eminem edhe 50 cent jan kengtar qka e kengojn repin mas mirti . ska njeri qi shtyhet me kta dy .

Krokodilli
09-12-05, 13:30
eminem edhe 50 cent jan kengtar qka e kengojn repin mas mirti . ska njeri qi shtyhet me kta dy .

o nuk osht tema se si nje shqiptar e ka qit nje keng RAP ku permendet EMINEMI,,

por tema eshte se si disa po thojn se Eminemi ka kendu nje kenge per vllezrit shqiptar :lol: :lol: :lol: :lol:

geisha
19-12-05, 12:10
:roll: :roll: :roll: :roll:
e cka u ba me kete keng moo?? :lol: :lol: :lol:

Gjumashja
19-12-05, 12:14
:roll: :roll: :roll: :roll:
e cka u ba me kete keng moo?? :lol: :lol: :lol:osht kam pret Eminemi mu duet :lol:

geisha
19-12-05, 13:43
:roll: :roll: :roll: :roll:
e cka u ba me kete keng moo?? :lol: :lol: :lol:osht kam pret Eminemi mu duet :lol:
hahah ishalla moj ...
hej moj pyete mos ka nevoje dhe per nje defatore ai eminemi meqe eshte kenga per shqiptar? :P :P :P

Gjumashja
21-12-05, 10:19
:roll: :roll: :roll: :roll:
e cka u ba me kete keng moo?? :lol: :lol: :lol:osht kam pret Eminemi mu duet :lol:
hahah ishalla moj ...
hej moj pyete mos ka nevoje dhe per nje defatore ai eminemi meqe eshte kenga per shqiptar? :P :P :Pdo ta kem para sysh

Kavaleri
26-12-05, 14:38
Siē e dini Eminem eshte nga Detroit, MI nje nder qytetet me me shume shqiptare dhe me komunitetin me te forte shqiptar ne Amerike.Fjala eshte se Eminem ka publikuar nje kenge e cila titullohet "My Albanian Brother" apo "My Albanian Friend".Ky eshte LAJMI me i fundit nga shqiptaret e Miēiganit, ku gjithashtu thuhet se kenga mund...mund te perfshihet ne albumin e ardhshem te Eminem dhe te behet edhe video...Tani per tu perfshire ne album, edhe mund ta besoj, por per video s'ma ha mendja. Kush eshte "vellai apo miku" i Eminem? Mesa dihet, behet fjale per nje djale shqiptare qe ka punuar pjatalares me Eminem diku ne vitet 1996-'98 ne restorantin "Gilbert's Lodge" ne St.Claire Shore te Miēiganit.
Nese ky lajm eshte i vertete, atehere eshte diēka shuuuummmmee
COOOL!.

Un e kam dit kishe osht Gjerman,veq se i rriur ne Amerik..qka po di nuk po i ziet bes ma askujt hahahah

aferdita
26-12-05, 19:52
vetem kur t'a ndegjoj vet me veshet e mire,athere besoj.keto mundem me qene edhe thashetheme

Kavaleri
26-12-05, 20:02
vetem kur t'a ndegjoj vet me veshet e mire,athere besoj.keto mundem me qene edhe thashetheme
tung shöqe un e kam pa nje film te tina dhe aty i thot zuzakve qe esht gjerman..qka po e di ndoshta?
se zuzakt i thoshin ti je gjak nacisti!!!!!

mit freundliche lichthupe kavaleri. tyt tyt pa paaaaa

aferdita
26-12-05, 20:11
tung shöqe un e kam pa nje film te tina dhe aty i thot zuzakve qe esht gjerman..qka po e di ndoshta?
se zuzakt i thoshin ti je gjak nacisti!!!!!

mit freundliche lichthupe kavaleri. tyt tyt pa paaaaa

tung
un film te tij nuk ka pa,por me sa kam lexu un ketu,nuk ka asnje kenge per shqiptaret, dhe qe kan thene se eshte nazi nuk jan vetem gjermanet nacista,krejt bota i ka ata nacistat e vet :wink:

liebe grüsse

Kavaleri
26-12-05, 22:27
tung shöqe un e kam pa nje film te tina dhe aty i thot zuzakve qe esht gjerman..qka po e di ndoshta?
se zuzakt i thoshin ti je gjak nacisti!!!!!

mit freundliche lichthupe kavaleri. tyt tyt pa paaaaa

tung
un film te tij nuk ka pa,por me sa kam lexu un ketu,nuk ka asnje kenge per shqiptaret, dhe qe kan thene se eshte nazi nuk jan vetem gjermanet nacista,krejt bota i ka ata nacistat e vet :wink:

liebe grüsse

danke danke afernata..
jo ate film qe e kam then se ata zuzakt e urrejshin se ky ishte nacist gjerman.

wünsche dir ein nette abend in qatyne ku je.

raptile
28-12-05, 14:14
po naper filma aeminemi munet me than se asht edhe shqiptar po nuk asht .

Daja POLIC
01-01-06, 16:19
:roll: :roll: ishalla ishalla e cka fitojm ne :roll:

raptile
03-01-06, 11:17
:roll: :roll: ishalla ishalla e cka fitojm ne :roll:
me than eminemi se asht shqiptar a ? na fitojm se eminemi ndegjohet e shikohet gati ne krejt boten, e kshtuqe kur te ndegjojn eminemin se ka than ashtu interesohen e bahum popull i njohur.

raptile
15-01-06, 14:57
kush e ka ndegju kangen e eminemit edhe tingullit 3 :?:

Barbaroza
15-01-06, 18:23
kush e ka ndegju kangen e eminemit edhe tingullit 3 :?:

Ne duet a? :roll: :lol: :lol:

Barbaroza
15-01-06, 18:24
:roll: :roll: ishalla ishalla e cka fitojm ne :roll:

Raptile po thote se behemi popull i njohur.Pajtohem edhe une :lol: :lol: !

raptile
15-01-06, 20:23
:roll: :roll: ishalla ishalla e cka fitojm ne :roll:

Raptile po thote se behemi popull i njohur.Pajtohem edhe une :lol: :lol: !
faleminderit per perkrahje por edhe kshtu asht .

aferdita
15-01-06, 20:25
Raptile po thote se behemi popull i njohur.Pajtohem edhe une :lol: :lol: !
faleminderit per perkrahje por edhe kshtu asht .[/quote]


po tash n'varet se qka kendon dhe per qka,nese eshte diqka qe nuk na pelqen ne, mendoj qe nuk eshte mire per ne.........

raptile
15-01-06, 20:30
Raptile po thote se behemi popull i njohur.Pajtohem edhe une :lol: :lol: !
faleminderit per perkrahje por edhe kshtu asht .


po tash n'varet se qka kendon dhe per qka,nese eshte diqka qe nuk na pelqen ne, mendoj qe nuk eshte mire per ne.........[/quote]
po kqyr tash mendimin tim :
ne qofte eminemi kendon per ne (per keq ) kta reperat shqiptar mujn me ja kthy (se ne jemi gjak nxet) por per mir ne qofse knon tani bahemi popull i njohur .

aferdita
15-01-06, 20:32
po kqyr tash mendimin tim :
ne qofte eminemi kendon per ne (per keq ) kta reperat shqiptar mujn me ja kthy (se ne jemi gjak nxet) por per mir ne qofse knon tani bahemi popull i njohur .


shpresoj qe per mire,se shqiparet le te jene sa te dojn gjake nxeht,nuk mundem prap kurgje me i be

raptile
15-01-06, 20:47
po kqyr tash mendimin tim :
ne qofte eminemi kendon per ne (per keq ) kta reperat shqiptar mujn me ja kthy (se ne jemi gjak nxet) por per mir ne qofse knon tani bahemi popull i njohur .


shpresoj qe per mire,se shqiparet le te jene sa te dojn gjake nxeht,nuk mundem prap kurgje me i be
edhe une shpresoj qi do te kendoj kenge per shqiptaret ne anen e mir , por se kam te njejtin mendim si ti qe smundemi mi ba kurgjo

aferdita
15-01-06, 21:15
shpresoj qe per mire,se shqiparet le te jene sa te dojn gjake nxeht,nuk mundem prap kurgje me i be
edhe une shpresoj qi do te kendoj kenge per shqiptaret ne anen e mir , por se kam te njejtin mendim si ti qe smundemi mi ba kurgjo[/quote]


po e marrim shembull tash, qe ai ka kendu diqka keq.Qka keni me i be atij,kur eshte pune pper me luftu per diqka shqiptaret urtohen

raptile
16-01-06, 12:09
shpresoj qe per mire,se shqiparet le te jene sa te dojn gjake nxeht,nuk mundem prap kurgje me i be
edhe une shpresoj qi do te kendoj kenge per shqiptaret ne anen e mir , por se kam te njejtin mendim si ti qe smundemi mi ba kurgjo


po e marrim shembull tash, qe ai ka kendu diqka keq.Qka keni me i be atij,kur eshte pune pper me luftu per diqka shqiptaret urtohen[/quote]
ne qofte se urtohen krejt une bile kom mu qu edhe qather e marrum vesh kush asht ma trim (qi po shahen kta reperat e po thojn jam ma i forti)

Flori rap
18-12-07, 15:51
per kundrazi ???? eshte shum e vertet se eminem ka ber nje keng per shqiparet my brother albanian http://www.youtube.com/watch?v=qems0wWZrrg.Kete keng e ka ber me grupin e raperave te njohur kosovar Unikkatil te cilet nje koh te gjat kan jetuar ne USA un besoj shum qe eshte e vertet kjo keng !!

Flori rap
18-12-07, 15:53
eshte shum e vertet kenga e eminemit per shqiptaret, kjo keng eshte ber nga eminemi dhe grupi i njohur kosovar per muzik rap unikkatil kjo mund te sqaroj shum qka per thashetheme http://www.youtube.com/watch?v=qems0wWZrrg

Cia-Ferizaj
25-12-07, 09:59
hahahhah ky far eminemi me ksh shti edhe mue ne kenge ( CIA) ferizajit po thojke... hahhahha

BreD
13-02-08, 22:12
Rrespket per Ket kengatar eminemi suksesi ti tregon qka eshte kshtu qe ja vlen :)
Eshte i pa thyshem :) Qe Ka Arrit Shum grupe ti mposht

E'vertet eshte qe ka ni kenge per Shqiptart Ka qen dhe ni intrevist eminemit Kur e'perman shokin vet shqiptare qe'kan punu se bashku para se me ja fillu muzikes :) kshtu qe mos t'ju duket asgje qudi ..