PDA

View Full Version : trregoni nje barrcolet


fina
04-07-05, 16:56
trregoni nje barcolet

Murgesha
04-07-05, 17:26
Fina e nderuar, kjo rubrikė ka qasje pak mė serioze se sa tregimi i barcoletave.
Mė vjen keq por temėn mė duhet ta dėrgoj Humori.

Murgesha!

Linka_pz
13-04-07, 21:49
ĖNDRRA
I thote i biri babait:
Pashe nė ėndėrr sikur ti baba mė dhe 500 Euro.
Mbaji biri im dhe ble ēfare tė duash.

Linka_pz
13-04-07, 21:49
S'PRISH PUNĖ
Nė nje krahinė paksa larg qytetit, nje zonje shkon te fqinja e saj dhe i thote:
-Erdha t'ju kerkoj te falur se, nje nga pulat e mia ju shkaterroi lulet.
-Une ju kerkoj ndjese se qeni im hėngri pulen tuaj.
-O, s'prish pune! Qenin tuaj e shtypa pak me pare me makinen time.

Linka_pz
13-04-07, 21:50
Papagalli
Zonja Shpati do te blejė njė papagall. Shkon nė dyqanin e shpezėve dhe shef nė kafaz dy papagajt e fundit. Zonja Shpati i drejtohet shitėsit dhe i thotė:
Dua kėtė papagallin kėtu
Shitėsi:- Nuk mund tė jap vetėm njėrin..
Dhe pse thotė zonja Shpati …
Sepse njėri flet vetėm anglisht e tjetri ėshtė pėrkthyes…