PDA

View Full Version : "Mbrenda nates" "inboxi" prej 15 nė 400%


4peace
08-07-05, 13:11
Pershendetje
Dje e shikova "INBOX"-in (kutine e mesazheve) ishte diku i mbushur afro 15%. Ndersa sot, per cudi, kishte kaluar 400%-shin, megjithese nuk ishte pasur asnje mesazh te ri. Si eshte e mundur kjo? A mos ndoshta jane "zvogeluar" kutijat vetvetiu apo kete e ka bere dikush pa paralajmerim?


Shpresoj se kompetentet do te na e sqarojne kete pune.


Cdo te mire!
***

ARVANITI
08-07-05, 17:14
Edhe tek une, perqindja e mesazheve private ka kaluar ne mbi 200%.

Cpo ndodh?

Gentiani
08-07-05, 19:03
4peace edhe Arvaniti, ne nuk jemi kėtu te lexojme edhe posten per ju :lol: :lol: Mirė ėshte ēdo dite qė te perkujdeseni per kutite e juaja postare, sepse vetėm ju keni ēelėsat e tyre, e nėse e keni nė plan tė shkoni ne pushime mi leni ēelėsat mua dhe i zbrazi kohė pas kohe edhe atė nė 0 % :lol: :lol: :lol: :wink:

ARVANITI
08-07-05, 22:04
4peace edhe Arvaniti, ne nuk jemi kėtu te lexojme edhe posten per ju :lol: :lol: Mirė ėshte ēdo dite qė te perkujdeseni per kutite e juaja postare, sepse vetėm ju keni ēelėsat e tyre, e nėse e keni nė plan tė shkoni ne pushime mi leni ēelėsat mua dhe i zbrazi kohė pas kohe edhe atė nė 0 % :lol: :lol: :lol: :wink:

Po flasim seriozisht.

Bond
08-07-05, 22:29
Tė nderuar 4peace e ARVANITI, kemi bėrė njė ndryshim nė numrin e duskutimeve pėr faqe, ku si duket kjo nuk ju paska rėnė ne sy;
-diskutimet pėr faqe kan ngelur si ka qenė (titujt)
-ėshtė rrit numri i posteve pėr faqe (njė temė e cila ka pas p. sh. dhjet faqe tani ka rėnė ne 6 faqe)
-ėshtė redukuar numri maximal i posteve nė Inbox
-ėshtė redukuar numri maximal i posteve nė Sentbox
-ėshtė redukuar numri maximal i posteve nė Savebox

Me kėto ndryshime nuk demtohet askush perkundrazi vetėm se kemi njė lehtėsim tė faqes, kur postohet apo kur lexohet kryesisht ne tema te gjata.

Mesazhet private duhet tė fshihen kur mbushet inboxi.


Me nderime Bond

4peace
09-07-05, 00:03
Pershendetje Bondi

Falemnderit per informatat.

Ishte pikerisht "inbox"-i qe me ra ne sy. U habita. Kur e kontrollova dje shkruante se "inbox"-i ishti i mbushur 15%. Kur e kontrollova sot kishte tejkaluar 400%-shin. Natyrisht qe te gjitha mesazhet i shlyva por me shkoi mendja tjeterkund. Mendova kush me ka shkruar aq gjat?! A mos ishte ndonje tekst i madh apo...?! Tash u sqarua kjo pune.


Me t'mira!

***

4peace
09-07-05, 00:15
4peace edhe Arvaniti, ne nuk jemi kėtu te lexojme edhe posten per ju :lol: :lol: Mirė ėshte ēdo dite qė te perkujdeseni per kutite e juaja postare, sepse vetėm ju keni ēelėsat e tyre, e nėse e keni nė plan tė shkoni ne pushime mi leni ēelėsat mua dhe i zbrazi kohė pas kohe edhe atė nė 0 % :lol: :lol: :lol: :wink:

Ani Genti ben edhe ashtu...

http://www.dardania.de/v2/board/posting.php?mode=quote&p=239737


... une po e marr drynin me vete e ty po ta le celesin :wink:

Tash kemi problem tjeter. Dryni me i madhe se kutia :lol: :lol: :lol:

*

Gentiani
09-07-05, 13:31
:lol: :lol: 4peace dhe Arvaniti ua paska sqaruar Bond ku ishte problemi,sepse gjithashtu edhe mua mė paraqitej dje me mbi 160 %

ruani ēelėsat pra, se u mbushet kutia postare me letra :lol: :lol: :lol:

arbias
17-07-05, 22:23
Pershendetje

Ju dy te nderuar moderator a vetem se po mundeni se e keni qelsi ju Bond dhe ti Gentijan po zajabatni me ne a

Shiko ajo qe ju dy e theksuat esht genjeshter e kulluar

15 mesazhe i kam ne imel adres se kan ardh nga imboxi dardania kurse un kur hapi Mesazhe Private asnje nuk esht aty deri kur kesht .

Kjo kjart po shihet se me qfar tipash te moderatoresh kesh ketu .

Si duket ket ket forum Po doni me ba parti por partija e juaj ketu ende s paska vizion ather bčjeni nje her vizionin e pastaj partin e nese na pelqen rrim e nese jo ne dalum ne tjeter forum apo parti.

Dhe keto fjalt e ketyre dy moderatorve do ja dergoj adminit e pastaj ai le ta vlerson punen kontributin sjelljet e juaja apo genjeshtrat e femive.

Bond
17-07-05, 23:07
E qfar te shkruan ne imel adres o arbias, a mos te shkruan se dikush ėshtė pergjigjur apo replikuar ne temėn tė cilėn ju e keni hapur, apo keni marr mesazh privat nga filani.

Po pate mundėsi e bėn copi tek imelat si te shkruajn ato 15 mesazhe e na e sjell ketu tė shofim.

Bond
18-07-05, 08:50
-diskutimet pėr faqe kan ngelur si ka qenė (titujt)
-ėshtė rrit numri i posteve pėr faqe
-ėshtė redukuar numri maximal i posteve nė Inbox
-ėshtė redukuar numri maximal i posteve nė Sentbox
-ėshtė redukuar numri maximal i posteve nė Savebox

Me kėto ndryshime nuk demtohet askush perkundrazi vetėm se kemi njė lehtėsim tė faqes, kur postohet apo kur lexohet kryesisht ne tema te gjata.

Mesazhet private duhet tė fshihen kur mbushet inboxi.


Me nderime Bond

Numri maximal i posteve nė inbox ėshtė 50.

arbias
18-07-05, 11:50
Onderwerp Datum Grootte
[email protected] Sapo keni marrė mesazh privat tė ri 11 jul 1kB
[email protected] Sapo keni marrė mesazh privat tė ri 7 jul 1kB
[email protected] Sapo keni marrė mesazh privat tė ri 7 jul 1kB
[email protected] Sapo keni marrė mesazh privat tė ri 6 jul 1kB
[email protected] Sapo keni marrė mesazh privat tė ri 3 jul 1kB
[email protected] Mirsevini tek forumi i www.dardania.de 16 jun 2kB

6 bericht(en)JA keto jan disa se ndoshta ju duk se po genjej te tjerat i kam larguar dhe me heret mir ka qen te gjitha mesazhet q me kan ardhur i kam mar por tash jo ndoshata kjo dikand po e pengon por une ne asnje mesazh qe kam derguar ne mp nuk kam fy aske apo diq te pa zakonshme te shkruaj perpos njoftimeve me antaret e forumit Nese nje antari kjo i pengon ai e ka gojen e vet e s du qe moderatori te me jep pergjegjje ne vend te antarve se sjam i interesum me komuniku as me bashkpunu me moderator deri sa ata asnje pergjegjje nuk e japin as nuk ja pranojn askujt asni ide asni plan ndryshim qe qon perpara por vetem kundtra antarve Ajo mue qe me pergjigjet pa kurfar interesi esht qe te dihet kush esht per forum ma t mir e kush jo un disa mendime t mija i shkrova edhe tek tema

Per forum ma t mir------

Aty asnje moderator s kishte dhen asnje mendim apo pelqim nuk e di se per kend duhet me dhan nje mendim me te mir kur ai s perkrahet as s vlersohet as nga moderatoret e as nga admini.

Murgesha
18-07-05, 12:54
Arbias, nese kyqeni ne Dardani para se te hapni emailin tend, ju nderkohe edhe lexoni mesazhin privat qe ju eshte derguar.
Pastaj kur te hapni emailin, aty keni emailin e ardhur qe ju njofton per mesazh privat e normal kur te kyqeni nga linku qe ju vjen me email , ju vetem e keni te lexuar mesazhin tuaj, dhe ne inbox nuk ka tjeter mesazh.
Per ti ikur kesaj ju ne profilin tuaj mund ta beni JO per informim me email tek mesazhet private dhe do te shohesh se sdo ti kesh me keto probleme.
Ket po ta them nga pervoja ime qe kam pas te njejtin problem para disa koheve, dhe te disa anetareve tjere qe me jan drejtuar per ndihme ne privat.

Shpresoj se edhe ti te zgjidhesh problemin qe te eshte paraqitur.

Murgesha!

arbias
18-07-05, 13:04
Kjo nuk esht e vertet aspak kjo esht genjeshter qe e thua ti un isha ne onjaln me erdhi nje leter ne imel kur e shikova e hapa me dergoj tekimbksi aty s kishte asnje leter ishte that Ather si esht e mundur qe ne imel te me vin porosija se keni marr nje leter nga forumi dardania e kur e shikon esht e zbrazet lerini keto beleqe por me tregoni nese esht diqka tjeter mir nese esht gabim tekni por un ket ende s po e besoj se skam argument.

Murgesha
18-07-05, 13:08
Kjo nuk esht e vertet aspak kjo esht genjeshter qe e thua ti un isha ne onjaln me erdhi nje leter ne imel kur e shikova e hapa me dergoj tekimbksi aty s kishte asnje leter ishte that Ather si esht e mundur qe ne imel te me vin porosija se keni marr nje leter nga forumi dardania e kur e shikon esht e zbrazet lerini keto beleqe por me tregoni nese esht diqka tjeter mir nese esht gabim tekni por un ket ende s po e besoj se skam argument.

Une u mundova te sqaroj, si me ka ndodhe mua dhe shume anetareve tjere qe nuk eshte imja ti permendi cilet jane.
E ty nese te duket genjeshter te ndihmofte Zoti.

arbias
18-07-05, 13:41
Zoti nuk esht moderator e un pokerkoj nga ky zoti iashtuqujtur moderator t me ndihmon ose te mos i hap imboksin e mp time mund tilexon shkrimet por t mi lshyn nuk di per qka aika nevoj apo interes.

Murgesha
18-07-05, 17:21
Zoti nuk esht moderator e un pokerkoj nga ky zoti iashtuqujtur moderator t me ndihmon ose te mos i hap imboksin e mp time mund tilexon shkrimet por t mi lshyn nuk di per qka aika nevoj apo interes.

Une te spjegova ēka faktikisht ndodhė kur ti e lė tė mundshme mundėsinė e lajmėrimit me email pėr mesazhe private, e ti e quajte gėnjeshtėr.
Mos ke dert se asnjė moderator nuk mirret me mesazhet tua private se askush pėrveq teje nuk e ka mundėsinė e leximit tė mesazheve tė askujt.
Edhe nėse tė duket prap kjo gėnjeshtėr, atėherė kemi edhe mėnyra tjera tė mirremi vesh me ty.

Murgesha!

4peace
18-07-05, 18:12
Pershendetje
Me duket se "arbias"-i ka nje problem tjeter. Nese nuk gaboj fjala eshte per e-mail-at qe i merr ku lajmerohet per ndonje postim. P.sh. aty ku ka shkruar ai vet, nese ka shkruar edhe ky, atehere i vie automatikisht lajmi i tille.

Kjo duhet te rregullohet te profili. Nese nuk deshiron te marre pergjigje, te profili, aty ku shkruan:

Me njofto gjithmone kur ka pergjigje

duhet te klikohet me JO.Cdo te mire!
***

Egzoni
18-07-05, 19:20
Kur shkruan dikush ne nje teme ku kam shkruar edhe une, me dergohen dy mesazhe nga dy adresa te ndryshme, njeni thot se me ka ardhur nje mesazh privat dhe tjetri shkon ne mesazhet e padeshiruara (hotmail) i cili thot se ka shkruar dikush ne nje teme ku kam shkruar edhe une.

Artisti
18-07-05, 20:23
.
.
.
.
.
Problem i madh !!!!!!

.
.
.
.
.

Gentiani
18-07-05, 21:56
Pershendetje

Ju dy te nderuar moderator a vetem se po mundeni se e keni qelsi ju Bond dhe ti Gentijan po zajabatni me ne a

Shiko ajo qe ju dy e theksuat esht genjeshter e kulluar

15 mesazhe i kam ne imel adres se kan ardh nga imboxi dardania kurse un kur hapi Mesazhe Private asnje nuk esht aty deri kur kesht .

Kjo kjart po shihet se me qfar tipash te moderatoresh kesh ketu .

Si duket ket ket forum Po doni me ba parti por partija e juaj ketu ende s paska vizion ather bčjeni nje her vizionin e pastaj partin e nese na pelqen rrim e nese jo ne dalum ne tjeter forum apo parti.

Dhe keto fjalt e ketyre dy moderatorve do ja dergoj adminit e pastaj ai le ta vlerson punen kontributin sjelljet e juaja apo genjeshtrat e femive.

arbias, shumė keq ėshtė kur nė mungesė informatash teknike dhe pėrdorimit tė mesazheve private vjen e "zajabat" temėn e diskutuesit pa pikėn e nevojės.

Pyet more,nėse nuk din nuk ėshtė turp! E ka kėtu nga diskutuesit, siē paskan treguar gadishmėrinė e tyre me shpjegime rreth atij problemi qė ke. E jo ti futesh temės sikur malit dole ku dole.

Sė fundit, nuk ėshtė problem i askujt, e aq mė pak i imi ēėshtja e mesazheve tua private. A mundesh ti lexosh, shlyesh e ti dėrgosh. Punė e Madhe !

arbias
19-07-05, 11:54
sjam i interesum me komuniku as me bashkpunu me moderator deri sa ata asnje pergjegjje nuk e japin as nuk ja pranojn askujt asni ide asni plan ndryshim qe qon perpara por vetem kundtra antarve Ajo mue qe me pergjigjet pa kurfar interesi esht qe te dihet kush esht per forum ma t mir e kush jo un disa mendime t mija i shkrova edhe tek tema

Per forum ma t mir------

Aty asnje moderator s kishte dhen asnje mendim apo pelqim nuk e di se per kend duhet me dhan nje mendim me te mir kur ai s perkrahet as s vlersohet as nga moderatoret e as nga admini.

Gentijan mirru me pergjegjsit qe ike si moderator dhe pergjigju sa pergjegjsi ke nuk po du me kerkundih deri sa ju moderatoret lejoni nje antar ta quan tjetrin Biri im e tejetrit tje hiqni shkrimet a esht kjo normale per moderator kjo esht mirmbajtje qe juve ju konvenon apo thjesht qka do si don vepron une edhe pse jam antar i ri i kuptoj sjelljet e antarve se mundesh te bish ne mos pajtushmeri po hajt tregom ti mue
Kur moderatoret zihen ne mes veti ku qendronketu problemi shokit tek antaret qe ata si zgjedhin moderatoret apo tek ju moderatoret qe zgjidhni cilin do antar bani moderator e moderatoret jan ne sherbim te antarve e jo antaret ne sherbim te moderatorve nese nuk ju duket e teper kjo;
Kam edhe nje mendim tjeter Qč gjdo antar i ri q shpreh deshir te bahet moderator te hapet nje sondazh me emrat e antarve qe deshirojn te behen moderator e keta te votohen nga antaret se antaret e din se cili antr ja vlen te jet moderator e jo keshtu siq po beni ju vet i zgjedhet moderatoret vet i largut u tregut te deshtuar punoni per antar ju lutem se ne forum hyn gjdo dit 10-100-deri 1000- Antar kurse per nje gje qe s esht ne sherbim te antarve te behen gjitha keto afshime te pa nevojshme pershendetje un sdi ma shum perveq t ju pershendes dhe kursesi t jem dakord me disa qendrim te juaja fal per mirkuptim.

Bond
19-07-05, 17:29
arbias tė gjitha kerkesat tua do ti marrim nė shqyrtim.

Duhet cekur ne cilin nenforum keni deshir tė moderoni.

Bond

arbias
20-07-05, 10:48
Faleminderit shoki moderator bond Per marrjene te gjitha kerkesave te mija per shqyrtim .
Un nuk kam then se pokam deshir me u ba moderator jam i knaqt me antaret E sa per moderator deri dikund po diku sshum iknaqt e dikund hiq Smundemi ta lejojm ne nje shoqri nje njeri qe ska njohuri me nje lemi te jet moderus i nje njeriu i cili e studjon apo e ka te studjuar at lemi. ne at tem
Per mua nukjeni asnje antar apo moderator i keq por disa lshime ju qe i beni ketu jan t teperta e disa jan teper t cenzuruara apo edhe tenje anshme Mendoj se mendimine gjdo antari čsht mir te mirret ne konsiderat
dhekjo esht rrespekt dhe perparsi e gjdo antar qe ai mos te humb koh meme shkrime te kota por ta ze nje vend aty ku e meriton dhe dhe te shperblehet se paku me fjal te mira per punene tij
Sido qoft un nuk jam i interesum per me u ba moderator deri sa ka ketu shum antar t sjellshum dhe shum t ndershum un nuk e shoh t arsyshme te hyjne rend apo te kandidoj per moderator por ne qofse behet nje sondazh ku te gjith antaret qe jan te interesuar ta paraqesin kerkesen per pranim si moderim Ather shumica do ti zgjedh antaret me te mir me tendershum q kan pas me se paku gabime apo fare hiq.
Bendoj se vetem keshtu mund t zgjidhen moderatoret me te mir dhe askush ska me hasne keq kuptime.
Ju falenderoj per ketne qofse esht vertet kjo ne shqyrtim.