PDA

View Full Version : Madona: ”Confessions on a dancefloor”


ARVANITI
11-07-05, 21:37
Albumi i ri i Madonės qė po pritet me kureshtje nga tė gjithė tashmė ka edhe titullin e tij:”Confessions on a dancefloor” (Konfesione nė pistėn e vallėzimit). Lajmi u dha nga vetė Madona nė njė intervistė dhėnė MTV-sė nė Britani. Nė album do tė jetė edhe njė kėngė me titullin “I Love New York”, njė deklaratė dashurie nė kėngė nga ana e kėngėtares pėr qytetin qė braktisi pėr tė jetuar nė Londėr.
“E vetmja arsye pėr tė cilėn nuk jetoj nė New Yourk”-shpjegoi mbretėresha e pop-it,-“ėshtė se fėmijėt e mi shkojnė nė shkollė nė Londėr dhe bashkėshorti im preferon tė jetojė nė Angli”
Albumi- i dhjeti nė karrierėn e Madonės-do tė dalė nė fund tė vitit. Nė tė njėjtėn kohė do dalė dhe dokumentari nė DVD i turneut botėror qė Madona pėrfundoi kėtė vit.