PDA

View Full Version : Poezi nga une !....


MaChA
11-07-05, 22:47
.
PERSERI PO TE THERRAS NE EMER
DO TE MALLKOJA PO NUK PO KAM ZEMER
NDOSHTA DUHET EDHE TE TE URREJ
POR ENDE NE SHPIRT PO TE NDJEJ..
SESHTE EMUNDUR JOJO SESHTE EMUNDUR
SE PRANOJ SE TE KAM HUMBUR
SA E DASHUR O ME JE DUKUR
JETA QENKA GENJESHTER EBUKUR
EVERTETA ESHTE SI PIKA E LOTIT
ATE DITE KUR DO DALIM PARA ZOTIT...!!

MaChA
11-07-05, 22:54
valle pse jemi keshtu ketu, pa emra , pa mbiemra , pa ze , anonim
pse jemi kaq perfekt sikur asnje gabim nuk e kemi

ketu dashurojme shkronjat fjalet ikonat
ngushellojme njeri tjetrin por te ndeshemi frike kemi

themi mos me harro mos me le dhe kthehemi ne boten tone te trishte ku
nuk ka klik e as ikona


po dhe kjo eshte bota qe seshte e jona

MaChA
11-07-05, 22:55
.
.
GJDO NATE NE ENDRRAT E MIJA ..

Gjdo nate ne endrrat e mija une te shoh dhe te ndjej ty,

Dhe ajo qe di une eshte se zemra ime do te vazhdoj per te kaluar hapsiren ne mes nesh ,

Ju u shfaqet dhe pastaj vazhduat ....

Afer larg kudo qe je une besoj se trokitjet e zemres do te vazhdojne ....

Dhe nje here ti hape deren dhe degjo zemren zemra ime do te vazhdoj ....

Dashurija mund te na prek vetem nje here ne jet dhe kurr si lejon lotet te shkojne te shuhen ....

Dashurija ime ishte kure te dashurova ne kohe te vertet ....

Do tju mbaj ne zemer per gjithmone dhe do te vazhdoj ....

Dhe nje here ti hape deren dhe degjo zemren time ajo do te vazhdoj e do te vzjdoje ............

MaChA
11-07-05, 22:56
E Dashur

E Dashur mos rri ne vetmi
se bukurija jote trondit gjdo njri
Por kur te vdes UNE keto kujtime
a do te mi bish permbi varr me lexu
e une brenda me VAJTU

MaChA
11-07-05, 22:57
.
.
.
Sonte gjumi nuk me mer ,

Loti ne faqe po me rrjedh ,

Sa shum sonte jam merzit ,

Pse je larg meje o shpirt ,

Vetem ne TY jam duke mendu ,

Kupto se vetem ty te DU !?...

MaChA
11-07-05, 22:57
.
.
MORA TELEFONIN
TE TELEFONOJ
MENDOVA ME TY
PAK TE BISEDOJ
NE TELEFON MU LAJMERUA
NJE ZE I VJETER
ME THA THIRR ME VONE
SE ESHTE ME NJE TJETER
TELEFONI NGA DORA
SHPEJT ME RRESHQITI
JETES TIME I FILLOI MBARIMI
TE THIRRA TE NESERMEN
TE SHOH A ESHTE E VERTET
ME THE MUA
ME HARRO PERJET
QE NGA AJO DITE
NE VETMI KAM MBET
PA DASHURIN E JETES
MBETI ZEMRA E SHKRET

MaChA
17-07-05, 17:23
.............ty...........

ty te kam pas yll e jet
ty te kam pas gjithqka ne jet
per ty shum sende i lash
edhe jetes time per ty
lamtumir i thash

po te kerkoj gjithka
veq edhe nihere me sy me te pa
edhe nese kisha dek
hiq dert nuk kisha pas

ty loqka jeme jeten ta fal
e po me doket se medove
se me ty zemer bona hajgare

zemren ma lendove
shpirtin ma theve
a more shpirti jem
nuk e di se qa te gjeti

mua me la e at tjeterin
po e shiqon a je tu e din
se zemren je ka ma lendone

e kisha bo hallall
edhe plum kreje me ma fut
veq edhe nihere ty loqko
buzen me ta puth

alltija le te kerset
plumbi le te me qpon
ahhhhh bre zemra jeme
a e din sa shum po me lendon ....