PDA

View Full Version : cila vashe lene mbresa tek meshkujt? ose....?


Flaka_1
13-07-05, 18:28
dua ta dij se cila vashe len mbresa tek meshkujt
psh:
vasha me floke te shkurta apo te gjata?
pershkruajeni se si duhet te jete nje vashe e cila kur ta takoni ne qytet shetitje ne rruge etj ju deturon ta ktheni koken mbrapa ta shiqoni prap
cila eshte vasha ideale per ju djelmosha ?
ose
cili eshte djali ideal per ju vasha?
me respekt
sinqerisht
Flaka_1

Stuhia
13-07-05, 18:32
Djali qe me ban te kthej koken mbrapa e ta shoh dhe njeher, eshte ai djale serioz, qe kur te kalon prane nuk ti hap syte si nje krijes jashte tokesore, dhe ne buze ka fjale nenqmuese per ty si krijese e Zotit.
Ai duhet te jet i rregullt ne ecje, te jet i veshur me shije, dhe te mos jet aq i shemtuar sa qe mos me te ba pershtypje as keto qe i permenda me lart. :lol: :lol:

dr1ta
14-07-05, 00:30
Djali qe me ban te kthej koken mbrapa e ta shoh dhe njeher, eshte ai djale serioz, qe kur te kalon prane nuk ti hap syte si nje krijes jashte tokesore, dhe ne buze ka fjale nenqmuese per ty si krijese e Zotit.
Ai duhet te jet i rregullt ne ecje, te jet i veshur me shije, dhe te mos jet aq i shemtuar sa qe mos me te ba pershtypje as keto qe i permenda me lart. :lol: :lol:

Edhe ti sikur une valla :lol: :lol:

Krokodilli
14-07-05, 07:13
QKA JU LEN MBRESA TEK FEMRAT?

NJE FEMER QE DUKET SERIOZE,, KA NJE BUZEQESHJE TE EMBEL,, QE TE SHIKON DREJT NE SY DHE TE BUZEQESH ,,
ELEGANTE NE VESHJE,, NE TE ECUR,,...

JO SI DISA QE KAN DESHIR ME SHIKU PO NUK SHIKOJN DREJT PER DREJT PO ME BISHT TE SYRIT. (KJO NDODH ME SE SHUMTI NE KOSOVE pa keqkuptime)....

pershendetje

Flaka_1
14-07-05, 16:14
QKA JU LEN MBRESA TEK FEMRAT?

NJE FEMER QE DUKET SERIOZE,, KA NJE BUZEQESHJE TE EMBEL,, QE TE SHIKON DREJT NE SY DHE TE BUZEQESH ,,
ELEGANTE NE VESHJE,, NE TE ECUR,,...

JO SI DISA QE KAN DESHIR ME SHIKU PO NUK SHIKOJN DREJT PER DREJT PO ME BISHT TE SYRIT. (KJO NDODH ME SE SHUMTI NE KOSOVE pa keqkuptime)....

pershendetje


pershendetje krokodilli
plotesisht ke te drejte
flm

Bleta
08-08-05, 16:56
Elegant dhe qe ka sy te bukur.

Flaka_1
25-11-05, 03:29
:?

Reana
25-11-05, 04:34
Djemte e mencur, ambicioze, te pashem, fisnik, xhentlemen, arsimuar, edukuar,miresjellshem, dijshem, matur, permbajtur, talentuar, modest e me sens per humor, dhe trima e te ashper kur e kerkon nevoja, por te embel e te bute ne pergjithesi :P ( :lol: :lol: :lol: )

Flaka_1
25-11-05, 04:37
Djemte e mencur, ambicioze, te pashem, fisnik, xhentlemen, arsimuar, edukuar,miresjellshem, dijshem, matur, permbajtur, talentuar, modest e me sens per humor, dhe trima e te ashper kur e kerkon nevoja, por te embel e te bute ne pergjithesi :P ( :lol: :lol: :lol: )

Ehhh moj motrushe mire mire e ke ! :wink:

Reana
25-11-05, 04:54
Djemte e mencur, ambicioze, te pashem, fisnik, xhentlemen, arsimuar, edukuar,miresjellshem, dijshem, matur, permbajtur, talentuar, modest e me sens per humor, dhe trima e te ashper kur e kerkon nevoja, por te embel e te bute ne pergjithesi :P ( :lol: :lol: :lol: )

Ehhh moj motrushe mire mire e ke ! :wink:

:wink:
Duhet me e nxjerr nje konkurs dikund :wink: :lol:

Flaka_1
25-11-05, 05:00
Do te kesh diplomen ne dore para se te zbardh mengjezi vetem pergjigju ne pyetjen ne vazhdim e nderuar !?
Pyetja shkon :arrow:

Eshte e mundur qe nje person posedon te gjitha keto veti, qe ti i ke cek ????

Reana
25-11-05, 05:03
Rralle e permalle motrushe-por e mundur :wink: :lol:

SheTa
25-11-05, 05:11
Reana a'thu mos jam une ky shumicen senve po ju afrohem hahaha shaka


Me falni gabim teknik ke mos ma ngjini per te madhe nes kaboje diku ora
5:14 mengjes

Flaka_1
25-11-05, 05:13
Shume urime per ty
Shumeeee urime per ty Reana shume urime per tyyyyyyyy!

A te thash flutur je?te lumte , te lumte urime Diplomen !

Gjithe te mirat e nderuar !

Sinqerisht flaka

Reana
25-11-05, 05:13
Reana a'thu mos jam une ky shumicen senve po ju afrohem hahaha shaka


Me falni gabim teknik ke mos ma ngjini per te madhe nes kaboje diku ora
5:14 mengjes

E mundur (ajo qe e don ti, din me dhene vleresim edhe me te mire :wink: )

SheTa
25-11-05, 05:17
Reana per fate keq ska kush me vlerson se jom free

Reana
25-11-05, 05:36
Reana per fate keq ska kush me vlerson se jom free

Ishalla po te rahatojme edhe ty se shpejti :P ..ta bojme motrat dasmen menjehere :wink: :lol:

Flaka_1
25-11-05, 05:54
Reana per fate keq ska kush me vlerson se jom free

Ishalla po te rahatojme edhe ty se shpejti :P ..ta bojme motrat dasmen menjehere :wink: :lol:Me duket se nuk e ka larg a Reana ?

Ehh dasem !

Reana
25-11-05, 06:00
Ja ku e kemi kafen e Mbreterise, dasmen ja bejme sa ora :P :lol:

Flaka_1
25-11-05, 06:10
Motrushe te lumte goja !

turisti
30-11-05, 17:57
dua ta dij se cila vashe len mbresa tek meshkujt
psh:
vasha me floke te shkurta apo te gjata?
pershkruajeni se si duhet te jete nje vashe e cila kur ta takoni ne qytet shetitje ne rruge etj ju deturon ta ktheni koken mbrapa ta shiqoni prap
cila eshte vasha ideale per ju djelmosha ?
ose
cili eshte djali ideal per ju vasha?
me respekt
sinqerisht
Flaka_1

Pershendetje per temen Flaka,per ty dhe diskutuesit.

Femrat ne teresi jane te mira.Secili mashkull ka kriteret e veta dhe menyren e ndryshme te vlersimit. Personalisht nisna nga shiqimi dhe gjestet e femres,sepse m'i tregojne shume vetite....e pastaj prej kuptimit saj per jete,si i shef gjerat jetesore,si e shef ardhmerine,ēka eshte martesa pe te etj... Ne vend te fundit vjen bukuria trupore,derisa shume vendimtare eshte bukuria shpirterore. :P :P


thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

Kalt
30-11-05, 18:17
Le mbresa per mendimin time vasha qe flet bukur dhe ecen bukur.
Fjalori i kendshem shpreh shpirtin e pasur e ecja e bukur shpreh siguri. :wink:

Gentiani
30-11-05, 18:58
cila vashe lene mbresa tek meshkujt? ose....?

ajo vasha me flokė tė shkurta e tė gjata :lol:
:wink:

edhe ate me shikuar, kur more i paska shkurtuar flokėt ose ajo tjetra sa shpejtė i paska rritur flokėt :lol: :lol: :wink:

Gentiani
30-11-05, 19:00
Djali qe me ban te kthej koken mbrapa e ta shoh dhe njeher, eshte ai djale serioz, qe kur te kalon prane nuk ti hap syte si nje krijes jashte tokesore, dhe ne buze ka fjale nenqmuese per ty si krijese e Zotit.
Ai duhet te jet i rregullt ne ecje, te jet i veshur me shije, dhe te mos jet aq i shemtuar sa qe mos me te ba pershtypje as keto qe i permenda me lart. :lol: :lol:

Stuhia, nuk ka nevojė dyja palėt tė kthejnė kokėn mbrapa :lol: :wink:

Arb
30-11-05, 20:25
Djemte e mencur, ambicioze, te pashem, fisnik, xhentlemen, arsimuar, edukuar,miresjellshem, dijshem, matur, permbajtur, talentuar, modest e me sens per humor, dhe trima e te ashper kur e kerkon nevoja, por te embel e te bute ne pergjithesi :P ( :lol: :lol: :lol: )

Heeu cike bre... Po fontane deshirash e ki bo edhe ti...

Kalt
30-11-05, 20:27
Djemte e mencur, ambicioze, te pashem, fisnik, xhentlemen, arsimuar, edukuar,miresjellshem, dijshem, matur, permbajtur, talentuar, modest e me sens per humor, dhe trima e te ashper kur e kerkon nevoja, por te embel e te bute ne pergjithesi :P ( :lol: :lol: :lol: )

Heeu cike bre... Po fontane deshirash e ki bo edhe ti...

Ka mbet me e shpall kandidaturen per Reanen. Kush i ploteson keto kritere?

iLuSiOni
30-11-05, 20:27
Nejse tash

Secili i ka ato imagjinatat e veta... veq femra ideale per ni mashkull, po mendoj nje femer per zeriozisht familjare eshte:

- Kultura
- Respekti
- Morali
- Sjella
- Sinēiriteti


Normal edhe roli i bukurise luan role, megjithese pika e pare cfar shef tek nje vajze apo mashkulli eshte "pamja dhe estetika" kurse ato vlersirat tjera qe i permenda me siper, nuk mundesh te i njofesh... per ate duhesh ta njoftosh me shume etj etj. duhet kohe natyrisht!!

Ne fund te fundit,
Ēdo person, mashkull apo femer ka deshir ta merr partnerin/ren qe i pershtatet siē nga karakteri poashtu nga morali respeki sjellja kulutra etj etj. Disa dhe muj me them shumica shiqojn edhe ne diqka me teper (thellsisht) tek nje vajze (femer) nese e kane per seriozitet familjare...

Ma merr mendja e dini per ēka e kam fjalen...


Tung

Arb
30-11-05, 20:35
Djemte e mencur, ambicioze, te pashem, fisnik, xhentlemen, arsimuar, edukuar,miresjellshem, dijshem, matur, permbajtur, talentuar, modest e me sens per humor, dhe trima e te ashper kur e kerkon nevoja, por te embel e te bute ne pergjithesi :P ( :lol: :lol: :lol: )

Heeu cike bre... Po fontane deshirash e ki bo edhe ti...

Ka mbet me e shpall kandidaturen per Reanen. Kush i ploteson keto kritere?

Duhet me e martu ciken diqysh...

krijuesiii
30-11-05, 21:06
...femra be duhet me kane femer me gjithe ato mesataret e nje bukuri qe flet te pershendet, qe ka nje bukuri shpirtrore e qe e rrezatone permes fytyres apo shpreh permes gjuhes se trupit, e me nje sjellje te pergjithshme respektabel...

tungiii

Reana
30-11-05, 21:18
Djemte e mencur, ambicioze, te pashem, fisnik, xhentlemen, arsimuar, edukuar,miresjellshem, dijshem, matur, permbajtur, talentuar, modest e me sens per humor, dhe trima e te ashper kur e kerkon nevoja, por te embel e te bute ne pergjithesi :P ( :lol: :lol: :lol: )

Heeu cike bre... Po fontane deshirash e ki bo edhe ti...

Ka mbet me e shpall kandidaturen per Reanen. Kush i ploteson keto kritere?

A prej vetes po niseni ju dy a??? :roll: :lol:

Arb
30-11-05, 21:58
Djemte e mencur, ambicioze, te pashem, fisnik, xhentlemen, arsimuar, edukuar,miresjellshem, dijshem, matur, permbajtur, talentuar, modest e me sens per humor, dhe trima e te ashper kur e kerkon nevoja, por te embel e te bute ne pergjithesi :P ( :lol: :lol: :lol: )

Heeu cike bre... Po fontane deshirash e ki bo edhe ti...

Ka mbet me e shpall kandidaturen per Reanen. Kush i ploteson keto kritere?

A prej vetes po niseni ju dy a??? :roll: :lol:

Masi po mundem pse jo...

elvio
04-01-11, 11:20
http://1.bp.blogspot.com/_CgPxNj1uA6g/TKfHC8WFFeI/AAAAAAAAAKs/LIhYQGbs-FA/s1600/charlize-theron-1a.jpg


Te tilla te jene,edhe mbresa ti mbash mbi kurriz sa te jeta lene:biggrin:

tipi engjellor
04-01-11, 12:37
http://1.bp.blogspot.com/_CgPxNj1uA6g/TKfHC8WFFeI/AAAAAAAAAKs/LIhYQGbs-FA/s1600/charlize-theron-1a.jpg


Te tilla te jene,edhe mbresa ti mbash mbi kurriz sa te jeta lene:biggrin:
elvio i pashe po shume te bukura po fizikisht hahahahah

emine
10-01-11, 18:31
kure mshef cdo pjes qka ata i pelqejn,pra sa ma mshelne femna qaqe ma e bukure duket:biggrin:interesante mendova