PDA

View Full Version : PSE FEMRAT I DUAN TE MOSHUARIT?


Faqet : [1] 2

Flaka_1
17-07-05, 22:15
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:

Kercovari
17-07-05, 22:31
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:

Te mesojne dic nga pervoja e tyre,dhe me shume ofrojne pleqt po te thuash ne te gjitha rafshet.E thash shkurte e shqip.nuk di a do te pelqen. :lol:

Krokodilli
18-07-05, 11:30
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:

Sipas mendimit tim,, femrat i duan djemt e moshuar te mesojn diqka nga ata ,, nga pervoja e tyre,, ndjehen me te sigurt me ta ne shum aspekte,,

por kisha pas deshire te ndegjoj mendimin tend FLAKA masi je vajz,, qka mendon,, pse eshte ashtu?,,,

me rrespekt Kroki

laliloli
18-07-05, 12:17
Kjo dukuri si duket eshte mjaft e shprehur ,Shpesh keto jane lidhje jo te sinqerta ,ndersa protagonistet mendojne vetem per nje aventure .Te moshuarit nga pervoja me lehte pervetesojne te rejat te cilat krijojne keto lidhje me qellim interesipa menduar me gjate .

turisti
18-07-05, 12:35
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:

"Flaka_1" i/e nderuar,

Ka shume arsye pse ndodhin sendet e tilla.Ne trevat e Ballkanit,aty ku ende pothuaj mbizotron ndergjrgjja,ky problem kuptohet ndryshe,derisa ketu,shumedo sende duken normale.Ne loje jane shume ēeshtjet:interesi (material),kureshtja,nga demoralizimi ne jete ne partnerin momental,deshira per pervoje,ndoshta e ndiejne vehten me te sigurt seme te rinjet,ndoshta me te vjetrit i japin siguri morale,materiale,ashtu qe nuk ka nevoje qe te mundohen shume ne jete,e bojne dhe nga gabimi te cilin e shohin me vone sepse ashtu shkojne punet e tilla....,ndoshta nga merzia (monotonia),ndoshta nuk kan zgjidhje tjeter,ndoshta...ka shume
ndoshta pse ndodhin sendet si per mashkujt si per femra.

Njesoj vlen edhe per mashkuj.

Me respekt,
TURISTI. :P

eksplozivi
18-07-05, 15:53
Alb Muslim

Dashurija nuk njeh moshe edhe kufij, keshtu qe nuk kisha me thene qe femrat qe i dashurojne apo shkojne me mashkuj me te vjeter jane lavire. Laviret shiten per pare.

Mendo pozitivisht!

Me respekt, vllau yt shqiptar

Eksplozivi.

Murgesha
18-07-05, 18:06
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:

E nderuara Flaka do tė bėje mirė nėse i jep disa sqarime rreth kėsa teme.
Ēka nėnkupton ti me djemtė e moshuar?

4peace
18-07-05, 18:16
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:


Pershendetje

Me duket se kjo teme eshte shume e pergjithesuar/gjeneralizuar, meqe, PSE FEMRAT I DUAN TE MOSHUARIT, nenkuptohet se te gjitha femrat bejne ashtu.


Sipas mendimit tim pyetje eshte dashur te formulohet keshtu:
a) Pse disa femra i duan te moshuarit? apo
b)Pse une (si femer) i dua (aq shume) te moshuarit?


Pa idhnime a?
***

Reana
18-07-05, 18:35
[

b)Pse une (si femer) i dua (aq shume) te moshuarit?


***

Hemm.. e ku po e din ti se ajo i don te moshuarit???? :lol: :lol: :lol:
(pa idhnime, a) :lol:

Flaka_1
18-07-05, 19:08
he heee e paskeni mbeshtjelle lesmsh e paskeni be :lol:
pyetja eshte
pse vajzat i duan te moshuarit
nuk e kam patur fjalen per pleqet me shkopinj
psh
shumica e vajzave dehsirojn qe i dashuri i tyre te kete vite me shume se ato vete....!
ju lutem mos u mundoni te godisni nga korrneri :roll:
mbeteni te pershendetur
me respekt
flaka :idea:

arbias
18-07-05, 19:18
flaka mendimi im esht se permbi 5 vite me shum s ban me qen burri ma i moshuar se gruja se thoj grat desin ma heret hahhah :P

ARVANITI
18-07-05, 19:40
8 vite diference mendoj se eshte e lejushme, me shume jo sepse kthehen ne dy breza te ndryshem.

Pse i "duan"?

Cfare sben interesi....

Murgesha
18-07-05, 19:45
8 vite diference mendoj se eshte e lejushme, me shume jo sepse kthehen ne dy breza te ndryshem.

Pse i "duan"?

Cfare sben interesi....

Ose Dashuria i nderuar. :lol:

Murgesha
18-07-05, 19:52
Murgesha Postuar: Mon Jul 18, 2005 8:45 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

ARVANITI shkruajti:
8 vite diference mendoj se eshte e lejushme, me shume jo sepse kthehen ne dy breza te ndryshem.

Pse i "duan"?

Cfare sben interesi....

Ose Dashuria i nderuar.

Ka lloje te dashurise e nderuar :wink:
(1) Per interes
(2) Bukuri
(3) Pasuri ....Etj

E te gjitha keto , ARVANITI i ka quajt INTERESI ... Shume me vend .

Me Respekt
Alb!


Unė dashuri quaj, kur e don dikend pa marrė parasyshė, bukurinė, pasurinė, interesin.
Por fatkeqėsisht edhe dashuria ka filluar tė korruptohet. :wink:

ARVANITI
18-07-05, 19:56
Ose Dashuria i nderuar. :lol:

pershendetje Murgesha,

Kjo qe thua ti rrallehere ndodh.

Duhet ta kuptosh qe, njerezit e nje brezi, e nje grupmoshe, lekunden rreth pjesetareve te ketij brezi, dhe rrallehere, shume rralle, ndodh qe ky rreth brezi te kalohet per pune dashurie.

A ka dashri mes nje 25 vjecareje me nje 50, apo 60, apo 70 vjecar?

Jo.

Jo, Jo.

Ne kete mes qendron interesi.

Cfare nenkuptohet me interes?

Interes ne kete rast, per mendimin tim, perben?

-pasuria (kryesisht)
-fama (edhe per kete ndodh)
-bukuria (e femres)

etj..

Ketu ndaj te njejtin mendim me AlbMuslim-in.

Gjithe te Mirat Murgeshe dhe AlbMuslim

Murgesha
18-07-05, 19:59
pershendetje Murgesha,

Kjo qe thua ti rrallehere ndodh.

Duhet ta kuptosh qe, njerezit e nje brezi, e nje grupmoshe, lekunden rreth pjesetareve te ketij brezi, dhe rrallehere, shume rralle, ndodh qe ky rreth brezi te kalohet per pune dashurie.

A ka dashri mes nje 25 vjecareje me nje 50, apo 60, apo 70 vjecar?

Jo.

Jo, Jo.

Ne kete mes qendron interesi.

Cfare nenkuptohet me interes?

Interes ne kete rast, per mendimin tim, perben?

-pasuria (kryesisht)
-fama (edhe per kete ndodh)
-bukuria (e femres)

etj..

Ketu ndaj te njejtin mendim me AlbMuslim-in.

Gjithe te Mirat Murgeshe dhe AlbMuslim

Pajtohem me kėto qė keni thėnė kėtu Arvaniti, ama nė rraste tė rralla nuk pėrjashtohet edhe dashuria.

ARVANITI
18-07-05, 20:07
Pajtohem me kėto qė keni thėnė kėtu Arvaniti, ama nė rraste tė rralla nuk pėrjashtohet edhe dashuria.


Drejt, por shume shume rralle.

Artisti
18-07-05, 20:11
he heee e paskeni mbeshtjelle lesmsh e paskeni be :lol:
pyetja eshte
pse vajzat i duan te moshuarit
nuk e kam patur fjalen per pleqet me shkopinj
psh
shumica e vajzave dehsirojn qe i dashuri i tyre te kete vite me shume se ato vete....!
ju lutem mos u mundoni te godisni nga korrneri :roll:
mbeteni te pershendetur
me respekt
flaka :idea:eeeeee he bac ata me shtaga qa ishin

e kom pa njonin qysh e rrehke njanen ___ me shtag

hahahahahahahaha

mos i nxani n asgjo ata me shtaga se jav kuqin valla beso

shtaga djeg.

hajt mir u nifshim

Kastri
18-07-05, 20:30
HAHAHAHAHAHAHA,po pa e PREKE PLAKU NUK I DELE GJAKI.

e_martumja
18-07-05, 20:35
Sepse ne Dashuri nuk shikohet mosha :!: :!: :!: :!:


Ka edhe shume tjera arsye sidomos interesi.

Artisti
18-07-05, 20:40
valla prap menoj se pa shtag nuk e don asni femer asni mashkuul

Kercovari
18-07-05, 21:15
Po qe keni ju me ne pleqt,edhe ne dime te dashurojme biele me mire ndoshta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Gentiani
18-07-05, 21:21
Tema bartet tek forumi i diskutimeve pėr dashuri dhe intimitet!

Ju dėshiroj diskutime tė mbara, sepse atje diskutimet marrin tamam flakėn e diskutimeve :wink:

arbias
19-07-05, 11:26
femrat e reja-qmendura i duan te moshuarit per vetem nje arsye interesi poret vlla
Nje femer per te kaluar studimet duhet te ket edhe sens -politikdhe seksi
Nje femer qe duhet kerkon pun duhet te jet e bukur dhe te ket sens ska lidhje shkolla apo politika vetem interesi i bassit kerkon keshtu gruja ne shtepi femren me veti ne pun ne rostorant e kujo-pislleqe
Nuk di qka i mungon nje moshatari te ri ndaj ati plaku ku me

Ato vajza qe dashurojn , Jo moshatarin e tyre gjithmon kan problem.

blini
23-07-05, 10:55
Kete gjest e bejn Laviret , ata qe dojne me shum se nje qe e kan ...

Kjo teme mendoj se nuk e ka vendin tek diskutime shoqerore , por diku tjeter .

Me Respekt
Alb!!!

Flaka ja prishe fen njeriut,
ani de edhe burrat po dojn ma shum ,bile veq po trashke feja,qa jan ata burra qe dojn ma shum se nje qe e kan.
blini

Krokodilli
24-07-05, 05:01
besa njoh shum meshkuj qe i duan plakat.......

ahhhhhhh jet o jet,, dhembet i kan si kokerr orizi,,,,,

diten ne goj e naten ne got... :) :lol:

turisti
24-07-05, 08:55
besa njoh shum meshkuj qe i duan plakat.......

ahhhhhhh jet o jet,, dhembet i kan si kokerr orizi,,,,,

diten ne goj e naten ne got... :) :lol:

Dhembet nuk jane me rendesi...

Krokodilli
25-07-05, 07:51
besa njoh shum meshkuj qe i duan plakat.......

ahhhhhhh jet o jet,, dhembet i kan si kokerr orizi,,,,,

diten ne goj e naten ne got... :) :lol:

Dhembet nuk jane me rendesi...

qfar qenka me rendesi turisti :lol: :lol:
mos fshehet ndonje surprize tek rrudhat........
apo tek dollapat me dry....shfletoj fletet nje nga nje se te gjitha me vler jan.....

dr1ta
25-07-05, 11:47
NJe vajz 20 vj dhe nje mashkull 20 vj kan shume dallim , femra ritet dhe pjeket ne mendje me shpejt se mashkulli :D bile deri sa ti mbushin 25-26 lirisht mundet nje 20 vj femer me kalu me nje 25vj mashkull, kur behet fjal per pjekuri :P kurse per terhecjen fizike nuk di pse :roll: Gjithashtu mashkulli ka deshire gjith te dominon ne nje lidhje . :D

turisti
25-07-05, 12:03
besa njoh shum meshkuj qe i duan plakat.......

ahhhhhhh jet o jet,, dhembet i kan si kokerr orizi,,,,,

diten ne goj e naten ne got... :) :lol:

Dhembet nuk jane me rendesi...

qfar qenka me rendesi turisti :lol: :lol:
mos fshehet ndonje surprize tek rrudhat........
apo tek dollapat me dry....shfletoj fletet nje nga nje se te gjitha me vler jan.....

Hmmm,kur te hysh nje here ne Kapali ēarshi,do ti harojsh te gjithat......

Flaka_1
25-07-05, 22:41
he heeee :roll: :roll:

turisti
26-07-05, 12:05
he heeee :roll: :roll:

Mos u cudit shoqi,sepse rrudhat dhe fletat jane ne hyrje te ēarshise.... :P

Kercovari
26-07-05, 14:41
po shoki,kush mundet de enderroje me mire se ato me fleta dhe rrudha,po edhe kush mund te di me mire. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

turisti
26-07-05, 16:14
po shoki,kush mundet de enderroje me mire se ato me fleta dhe rrudha,po edhe kush mund te di me mire. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ahhh,-kapixhiku- te gjunjezon shoki.... :wink:

ekonomisti4
27-07-05, 14:42
pershendetje Flaka, me pelqeu shume kjo pyetja juaj, ose me mire te them kjo tema, por une kisha deshire te dij me mire nga ndonje femer ose pikerisht nga ju sic femer, pse femrat i duan me shume te meshuarit?
me respekt nga Gostivari

doGzona
29-07-05, 17:09
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:

Nuk mund te themi se te gjitha femrat i duan me te moshuarit.

Por une mendoje qe mashkulli me i moshuar,
din, se si te respektoje , ta doje, ta kuptoje nje femer me shume.

Pa keqkuptime

doGzona

doGzona
29-07-05, 17:41
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:

Nuk mund te themi se te gjitha femrat i duan me te moshuarit.

Por une mendoje qe mashkulli me i moshuar,
din, se si te respektoje , ta doje, ta kuptoje nje femer me shume.

Pa keqkuptime

doGzona

Por ka edhe shume te rinje, qe te iken mendja nga respekti e pjekuria e tyre. :wink:

Flaka_1
29-07-05, 18:00
pershendetje Flaka, me pelqeu shume kjo pyetja juaj, ose me mire te them kjo tema, por une kisha deshire te dij me mire nga ndonje femer ose pikerisht nga ju sic femer, pse femrat i duan me shume te meshuarit?
me respekt nga Gostivari


Flm EKONOMISTI4
Mendimi im eshte ky:
DO ta preferoje nje mashkull 2 deri ne 4 vjet me te moshuar se une.
Per arsye se me duket eshte me i sinqerte.dhe me temperament ne dashuri,dhe se ka perjetuar gjera me shume ne jete dhe,dmth sheh me larg, gjerat i cilson me mire. shkurt ka provoje ne jete!
Me dashuri Flaka

Flaka_1
29-07-05, 18:03
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:

Nuk mund te themi se te gjitha femrat i duan me te moshuarit.

Por une mendoje qe mashkulli me i moshuar,
din, se si te respektoje , ta doje, ta kuptoje nje femer me shume.

Pa keqkuptime

doGzona


Te pershendes e nderuar pasi qe mendimi yt pershtatet me mendimin tim!
Te deshiroj gjithe te mirat ne jete pasi qe jeni e sinqerte !
Me dashuri flaka
Por ka edhe shume te rinje, qe te iken mendja nga respekti e pjekuria e tyre. :wink:

doGzona
29-07-05, 18:12
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:

Nuk mund te themi se te gjitha femrat i duan me te moshuarit.

Por une mendoje qe mashkulli me i moshuar,
din, se si te respektoje , ta doje, ta kuptoje nje femer me shume.

Pa keqkuptime

doGzona

Por ka edhe shume te rinje, qe te iken mendja nga respekti e pjekuria e tyre. :wink:
Te pershendes e nderuar pasi qe mendimi yt pershtatet me mendimin tim!
Te deshiroj gjithe te mirat ne jete pasi qe jeni e sinqerte !
Me dashuri flaka

Ju faleminderit e nderuar, gjithashtu ju pershendes dhe une.

ekonomisti4
02-08-05, 13:10
flm flaka1 per pergjigjen, sinqerisht po te them qe eshte nje pergjigje apo nje mendim shume i vertete.

NiRvAnA
03-08-05, 11:59
Aijjjjjjjjjjjjjjjj jau kan be daj qa po di une pse veq ma merr menja qe jau kan naj sen :lol: :oops:


___________________

"I have not brought you liberty, I found it here, among you."

turisti
05-08-05, 00:04
Sepse te moshuarit ja din kymetin- mos i harroni keto fjalet e TURISTIT. :P

lazdrani
05-08-05, 15:33
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:

Per Arsye se ndoshta kemi me shume pervoje,jemi me romatike dhe nuk kane kurre monotoni :lol: :lol: :lol: :lol:

Flaka_1
05-08-05, 15:48
he heeeeeee Lazdrani te njejtin mendim me drenin turistin e disa te tjere>.
100% eshte e vertet .
me dashuri flaka

Flaka_1
05-08-05, 15:49
Sepse te moshuarit ja din kymetin- mos i harroni keto fjalet e TURISTIT. :P

ja din kymetin plus edhe rendin!
he turisti?
me dashuri flaka!

Flaka_1
05-08-05, 15:50
flm flaka1 per pergjigjen, sinqerisht po te them qe eshte nje pergjigje apo nje mendim shume i vertete.

ju flm ekonomisti4
per perkrahjen!
me dashuri flaka

laliloli
05-08-05, 16:39
Kjo dukuri si duket eshte mjaft e shprehur ,Shpesh keto jane lidhje jo te sinqerta ,ndersa protagonistet mendojne vetem per nje aventure .Te moshuarit nga pervoja me lehte pervetesojne te rejat te cilat krijojne keto lidhje me qellim interesipa menduar me gjate .

Kerkoj ndjese flaka sepse e kam keqkuptuar temen tende .Kam menduar femrat e reja i done meshkujt e moshuar (martuar).


Me rrespekt

Flaka_1
05-08-05, 16:45
o jooooooo joooooooo lali e kam fjalen per femra te pa martuara more qy edhe ti lali , po ta fali se vera i ka fajet edhe mos pi shume ok ?

laliloli
05-08-05, 16:49
o jooooooo joooooooo lali e kam fjalen per femra te pa martuara more qy edhe ti lali , po ta fali se vera i ka fajet edhe mos pi shume ok ?

Flm qe ma fale :lol: :lol: :lol: e me duhet te pij se ju po kerkoni me ju sherbyer ,e une duke i mbushur gotat gjysem shishe veq po e shterri :lol: :lol:

Flaka_1
05-08-05, 19:05
o jooooooo joooooooo lali e kam fjalen per femra te pa martuara more qy edhe ti lali , po ta fali se vera i ka fajet edhe mos pi shume ok ?

Flm qe ma fale :lol: :lol: :lol: e me duhet te pij se ju po kerkoni me ju sherbyer ,e une duke i mbushur gotat gjysem shishe veq po e shterri :lol: :lol:

ani ani lali veq mos te nxafsha se e shef ti ! :lol: :lol:

laliloli
05-08-05, 19:25
o jooooooo joooooooo lali e kam fjalen per femra te pa martuara more qy edhe ti lali , po ta fali se vera i ka fajet edhe mos pi shume ok ?

Flm qe ma fale :lol: :lol: :lol: e me duhet te pij se ju po kerkoni me ju sherbyer ,e une duke i mbushur gotat gjysem shishe veq po e shterri :lol: :lol:

ani ani lali veq mos te nxafsha se e shef ti ! :lol: :lol:

Ishalla me nxen sa me shpejt :lol: :lol:

aferdita
05-08-05, 19:50
thjesht eshte,se jan me te kuptueshem,sjellshem etj. ka shume arsye

Psikologu
05-08-05, 21:11
Jeta nuk eshte liber per ta lexuar , ajo shkruhet nga eksperienca dhe si e tille quhet jete me kuptime te plota, te cilat merren nga pervoja dhe pjekuria, e nga kjo pastaj lexohet libri i jetes.

Flaka_1
05-08-05, 21:26
Jeta nuk eshte liber per ta lexuar , ajo shkruhet nga eksperienca dhe si e tille quhet jete me kuptime te plota, te cilat merren nga pervoja dhe pjekuria, e nga kjo pastaj lexohet libri i jetes.

No coment i nderuari Psikolog :?

yllka
05-08-05, 21:47
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:

Per Arsye se ndoshta kemi me shume pervoje,jemi me romatike dhe nuk kane kurre monotoni :lol: :lol: :lol: :lol:

Ah Dreqo -Dreq cka je ti :D :D :D Romatiku im :P

turisti
05-08-05, 23:51
Sepse te moshuarit ja din kymetin- mos i harroni keto fjalet e TURISTIT. :P

ja din kymetin plus edhe rendin!
he turisti?
me dashuri flaka!

Drejt me thone,nuk di.Une jam TURIST. :P

Sinqerisht,
TURISTI. :P

veq une
12-08-05, 03:09
mendoj qe shumica nga ju keni dhen pergjigjeje pak a shum te sakt,
femrave mbi te gjitha kan deshir te bejn sex,e per to meshkujte me te moshuar e zgjasin kohen .

markopollo
12-08-05, 19:26
:wink:


nese a ne pyetje mosha pak ma e shtyer atehere une mendoj qe deshirojne te ken mardhanje per te ja marre pasurin apo lekun kete e them duke u bazu vetem te shqiptarellkat...............mine minde :idea:

Tomori
14-08-05, 15:19
mendoj qe shumica nga ju keni dhen pergjigjeje pak a shum te sakt,
femrave mbi te gjitha kan deshir te bejn sex,e per to meshkujte me te moshuar e zgjasin kohen .
-Po e vertete..biles eksperijenca e ben te veten!
Femra vazhdimish ndjen uri per sex..kurr nuk thot boll...

Arb
14-08-05, 16:19
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?

Ashtu a?

Nuk koka keq pra puna.

Bash sikur vena po i bojshim pra, sa ma i vjeter aq ma me vlere...

dr1ta
14-08-05, 20:32
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?

Ashtu a?

Nuk koka keq pra puna.

Bash sikur vena po i bojshim pra, sa ma i vjeter aq ma me vlere...

e special nga distrikti bordeaux :P :lol: :lol:

Tomori
15-08-05, 08:00
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?

Ashtu a?

Nuk koka keq pra puna.

Bash sikur vena po i bojshim pra, sa ma i vjeter aq ma me vlere...

e special nga distrikti bordeaux :P :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :P

dr1ta
15-08-05, 14:03
mendoj qe shumica nga ju keni dhen pergjigjeje pak a shum te sakt,
femrave mbi te gjitha kan deshir te bejn sex,e per to meshkujte me te moshuar e zgjasin kohen .
-Po e vertete..biles eksperijenca e ben te veten!
Femra vazhdimish ndjen uri per sex..kurr nuk thot boll...


Te thash edhe ma heret se vec me Barbika ke pune :lol:


te pershendes KENT :lol:

Tomori
15-08-05, 14:18
mendoj qe shumica nga ju keni dhen pergjigjeje pak a shum te sakt,
femrave mbi te gjitha kan deshir te bejn sex,e per to meshkujte me te moshuar e zgjasin kohen .
-Po e vertete..biles eksperijenca e ben te veten!
Femra vazhdimish ndjen uri per sex..kurr nuk thot boll...


Te thash edhe ma heret se vec me Barbika ke pune :lol:


te pershendes KENT :lol:
Po e vertete eshte thenja juaj e nderuara 'dr1ta'

-Ablla ne oldy sana bojle a..allah allah..e strafkulla!
Ne buldi beni bojle ja! :wink:

GjIlAnAsI_cSi
19-08-05, 15:39
Paj shum her ndodh qe per mos me pas probleme me tutje , shkojn dhe bejn nje lidhje me nje te moshuar , spo themi shum te moshuar por

-36

Kshtu qe neser po u lidh nje cun te ri 19..20 vjec , ndodh qe edhe te kene probleme me tutje , sepse jemi te ri dhe nuk mbajm fjalen.

Ky eshte mendimi im..

Gjith te mirat!

Sy_kaltra
21-08-05, 17:04
Kur Dashuria Vjen aja te Remben

Ka shum mendime te ndryshme ne ket pyetje Pse i duan femrat mashkujt me te moshuar gjdo kush mbizotron mendimin e tij dhe ne duhet ta qmojm at me deshir ose pa sepse thjesht asht mendimi i gjdo kujna.

Personalisht un mendoj se nuk ka Pse ne ket pyetje e nderuara Flaka_1 sepse asht fati i till, Ndon se ndokush nga ne ka qen e/i dashuruar me nje person te njejtes mosh por ka qen fati i till jan nda dhe kan pas fat te ken nje me te moshuar qofshin femer apo mashkull ata.

Ndon se ka raste te tilla sepse ndokush e don dike me te moshuar per shkaqe te tij/tina,Por megjithate un mendoj se Dashuria nuk njeh mosh Nuk mendoj se nuk njeh mosh me 15-20 vite diferenc por nuk njeh mosh per disa vite diferenc si psh max 10 vite.

Kur them maxi 10 vite e them ket qe e njoh nje xx..Persone qe buri i sajna asht 10 vite me i vjeter dhe kan plot 9 vite martes tani kan nje djal dhe martesa tyre asht shum perfeckte dmth aja martes ka qen me dashuri pa as nje prefernc tjeter.

Nese edhe nuk do pajtoheni me mua por ishte veq mendimi im .

Me shum respekt : Sy_Kaltra

Flaka_1
23-08-05, 20:51
Kur Dashuria Vjen aja te Remben

Ka shum mendime te ndryshme ne ket pyetje Pse i duan femrat mashkujt me te moshuar gjdo kush mbizotron mendimin e tij dhe ne duhet ta qmojm at me deshir ose pa sepse thjesht asht mendimi i gjdo kujna.

Personalisht un mendoj se nuk ka Pse ne ket pyetje e nderuara Flaka_1 sepse asht fati i till, Ndon se ndokush nga ne ka qen e/i dashuruar me nje person te njejtes mosh por ka qen fati i till jan nda dhe kan pas fat te ken nje me te moshuar qofshin femer apo mashkull ata.

Ndon se ka raste te tilla sepse ndokush e don dike me te moshuar per shkaqe te tij/tina,Por megjithate un mendoj se Dashuria nuk njeh mosh Nuk mendoj se nuk njeh mosh me 15-20 vite diferenc por nuk njeh mosh per disa vite diferenc si psh max 10 vite.

Kur them maxi 10 vite e them ket qe e njoh nje xx..Persone qe buri i sajna asht 10 vite me i vjeter dhe kan plot 9 vite martes tani kan nje djal dhe martesa tyre asht shum perfeckte dmth aja martes ka qen me dashuri pa as nje prefernc tjeter.

Nese edhe nuk do pajtoheni me mua por ishte veq mendimi im .

Me shum respekt : Sy_Kaltra

flm motrushe pajtohem me ju mbase ke ngjyren e syve te kalter!
pershendetjet e mia te sinqerta
me dashuri flaka :idea:

Marigona-KS
24-08-05, 13:26
Unė mendoj se ka shumė mendime se pse femrat i duan me djemet me te vjeter se ato: njė ėshtė interesi financiar, kan provoj me shumė, opa jan te dashuruara, dhe se per mua eshte gabim nese i quani lavire!!!

Mua per vete me pengon shume, sepse une nuk dua te jetė as nje vitė me i vjeter se unė!!!

Kam nje shoqe te martuar dhe burri i saj eshte 15 vite me i vjeter, vetem paramendone ajo 25 vjeqare e burri 40 a ju duket mirė a? ajo 35 vjeqare e burri 50 uha mixhok krejt!!!

Hajt me t'mira

Krokodilli
24-08-05, 13:38
per meshkuj aspak nuk prish pun,, kur ti boj 50 du me marr njo 20,,,, ku mos mem rrespektu dhe dashuru,, te gjitha te mirat i ka prej meje,, une e di qe jom teper i keq per ate vajz te re,, ajo me dashuron se e din se eshte e sigurt ne mu,, se kurr nuk do ta leshoj apo tradhetoj,,,,

kurse me pas gru kurr nuk do ta ndaja per nje vajz te re,, mo le te jet Jennifer Lopez...

pershendetje

kaola
25-08-05, 12:29
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:


sepse jan me te ngadalshem dhe zgjate me shume more qy

Kercovari
25-08-05, 13:54
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:


sepse jan me te ngadalshem dhe zgjate me shume more qy

E hajr bofshe de he! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kaola
26-08-05, 12:43
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:


sepse jan me te ngadalshem dhe zgjate me shume more qy

E hajr bofshe de he! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

po mundohem bre me ba hajre por spo di sa po gjeje hajre se :wink:

Kercovari
26-08-05, 14:13
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:


sepse jan me te ngadalshem dhe zgjate me shume more qy

E hajr bofshe de he! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

po mundohem bre me ba hajre por spo di sa po gjeje hajre se :wink:

Pse?.Mos eshte koha e vrante tek ti. :lol: :lol: :lol: :lol:

Murgesha
26-08-05, 14:28
O femrat e reja mendojnė se tė moshuarit kanė mė shumė pėrvojė.

Pėrvojė po, por kanė mė pak takat e ato se dijnė. :lol: :lol: :lol:

Xix_Djal_Pz
30-08-05, 23:44
Nuk eshte diqka e veqant pse femrat i pelqejn mashkujt e moshuar , kur ai /ajo ndjen diqka ndaj dikujt nuk ja ndien a eshte i ri apo i moshuar , me rendesi eshte me gjet mirkuptim dashuri KJO eshte se paku une mendoj keshtu

kaola
31-08-05, 14:23
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:


sepse jan me te ngadalshem dhe zgjate me shume more qy

E hajr bofshe de he! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

po mundohem bre me ba hajre por spo di sa po gjeje hajre se :wink:

Pse?.Mos eshte koha e vrante tek ti. :lol: :lol: :lol: :lol:

koha me dielle more tek une ku vrante :P

Urata
31-08-05, 16:37
Kur jane te reja i adhurojne te vjetrit, e kur nisin te "vjetrohen" i adhurojne te rinjet ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... ec e bjeru ne fije!!!

Flaka_1
01-09-05, 16:34
O femrat e reja mendojnė se tė moshuarit kanė mė shumė pėrvojė.

Pėrvojė po, por kanė mė pak takat e ato se dijnė. :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: te lumte motrushe se ja ke qelluar :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tomori
01-09-05, 17:56
Kur jane te reja i adhurojne te vjetrit, e kur nisin te "vjetrohen" i adhurojne te rinjet ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... ec e bjeru ne fije!!!
hahahahahahahhahahahhaahaahahahhahahhaahhahaa
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Krokodilli
02-09-05, 05:58
mos pyetni pse? edhe ma mire per ne meshkujt,, gjithmon i kemi te fresketa 8) ,,, edhe kur te plakemi e marrim nga nje zogz 35 vjeqare :wink:

Tanushi
02-09-05, 08:44
Femra eshte natyre e bukur, e brishte, e kristalte, e ndjeshme dhe shume delikate, prandaj kerkon kujdesin, sigurine, qendrueshmerine, pervojen dhe pergedeljen qe mund t'ia ofroje me i mushuari gjithmone...

Flaka_1
02-09-05, 20:46
Femra eshte natyre e bukur, e brishte, e kristalte, e ndjeshme dhe shume delikate, prandaj kerkon kujdesin, sigurine, qendrueshmerine, pervojen dhe pergedeljen qe mund t'ia ofroje me i mushuari gjithmone...


flm Tanushi kam mendimin se ti ia ke dhene kulminacionin e duhur kesaj pergjegjje.
te peshendes nga zemra .
me dashuri te flakte Flaka :arrow:

Krokodilli
03-09-05, 08:25
Femra eshte natyre e bukur, e brishte, e kristalte, e ndjeshme dhe shume delikate, prandaj kerkon kujdesin, sigurine, qendrueshmerine, pervojen dhe pergedeljen qe mund t'ia ofroje me i mushuari gjithmone...

duke then fjal te mira per femren,,, esht e natyres se bukur, e brisht e kristalt e ndjeshme,,, gjithmon femrat nxjerren diqysh
, po jepni se paku mendimet e juaja leni keto prralla si eshte e ndjeshme e brisht e kristalt..
edhe meshkujt jan te ndieshem,, jan te natyres se bukur per gjinin e kundert,,,,
nuk e them une kete por kan then filozof te medhenj te botes,,,

kur mashkulli ben nje gabim,, krejt bota eshte kunder ne,,
kur femra e ben nje gabim,,, ja mbeshtet ndjeshmeris,, bukuris, dhe fillon te qaj dhe del nga gabimi....

femra eshte ne gjendje te vras, grabis, dhe mos te bej asnje minut ne burg..
kurse mashkullit askush nuk ja pyet dallaveret, drejt ne burg per punen me te vogel

kurse sa i perket temes,, jam dakork se femrat kerkojn :arrow:
sigurine, qendrueshmerine, pervojen dhe pergedeljen qe mund t'ia ofroje me i mushuari gjithmone...

Tanushi
03-09-05, 10:26
Krokodilli, une dhash mendimin tim te mbeshtetur edhe nga pervoja personale, te pelqen apo jo s'ka rendesi!
Edhe perralla po te tregosh, duhet te jesh brenda temes!
Ne raporte femer-mashkull kane rendesi ato qe thash une per t'u krijuar nje lidhje qofte e perkohsme, qofte e perhershme!
Per plotesim bile kisha thene se femra ka edhe shpirt me sakrifikues, kurse mashkullin e karakterizon ashpersia (jo arroganca!)
Femra i dhuron rinine mashkullit, kurse mashkulli per t'ia kundershperblyer duhet te jete sa me i pjekur dhe ne kete kontest krijohen lidhje te deshiruara me diference moshash dhe nuk flitet ketu per lidhje te gabuara apo te qelluara!


Flaka_1, te falenderoj per respektimin dhe veleresimin e mendimit tim qe ke shprehur me dashuri...
Kalofsh flakrueshem gjithmone!

Krokodilli
03-09-05, 10:42
Krokodilli, une dhash mendimin tim te mbeshtetur edhe nga pervoja personale, te pelqen apo jo s'ka rendesi!
Edhe perralla po te tregosh, duhet te jesh brenda temes!
Ne raporte femer-mashkull kane rendesi ato qe thash une per t'u krijuar nje lidhje qofte e perkohsme, qofte e perhershme!
Per plotesim bile kisha thene se femra ka edhe shpirt me sakrifikues, kurse mashkullin e karakterizon ashpersia (jo arroganca!)
Femra i dhuron rinine mashkullit, kurse mashkulli per t'ia kundershperblyer duhet te jete sa me i pjekur dhe ne kete kontest krijohen lidhje te deshiruara me diference moshash dhe nuk flitet ketu per lidhje te gabuara apo te qelluara!


Flaka_1, te falenderoj per respektimin dhe veleresimin e mendimit tim qe ke shprehur me dashuri...
Kalofsh flakrueshem gjithmone!

nuk kisha asgje kudnet teje tanushi,, lexoje me mir shkrimin tim,, ishe dakort me ate se qka the,,,, vetem spjegova nje gje lidhje me femrat qe kan perparesi ne kete bot ....
pershendetje

artaswety
12-09-05, 18:01
po femrat i dua me te moshuarit per shkak se jane ne pragte marteses e pse te lidhin ndonje lidhje dashurie me ndonje qe eshte i vogel e te luan gjithkushi me ate un keshtu mendoj ju puthi bye

Psikologu
12-09-05, 21:05
pershendetje!

Me tė vertet mė ka berė oak qė tė mendoj nė lidhje me ketė pyetje se pse femrat i duan tė moshuarit.
Nuk e dij se ne cilen dhe pėr cilen moshė mundė tė flasim , por njė e dij se ;
Pjekuria dhe mosha janė cdo here tė mira dhe me plotė suksese ne jeten e njeriut.
Jeta e njeriut nuk ėshte vetem pėr njė kohė tė shkurter , njeriu nuk duhet tė jetoj vetem me thembra tė kembes po me kokė ,sepse nje grua me e vjeter , pa marrė parasysh se kur e ne cilin moment , nuk do tė jetė e pergedhelur ashtu siq duhet tek burri mė i ri , kur edhe nė bazė tė cdo studimi , ėshtė vertetuar se "femra plaket mė shumė se mashkulli " dhe me heret se mashkulli, si nė boten e mbrendeshme po ashtu edhe nė boten e jashtme.
Mos tė mendon ndokush se jam duke folur kunder femrave pasi qė e shkrova ketė citat mė lartė , por e verteta qendron keshtu dhe se si e tillė edhe do tė mbetet.
Njė mashkullė me i ri se femra , nuk mundet tė jetė aq besnikė ndaj asaj femre ,sepse rrethnat e ndryshme ndikojnė nė ketė drejtim , se nuk po futemi ne detale,por nese ėshtė fjala vetem pėr avantura , atehere mosha nuk luan rol , ndersa pėr tek jeta bashkshortore po.

Nderime

Flaka_1
12-09-05, 21:34
pershendetje!

Me tė vertet mė ka berė oak qė tė mendoj nė lidhje me ketė pyetje se pse femrat i duan tė moshuarit.
Nuk e dij se ne cilen dhe pėr cilen moshė mundė tė flasim , por njė e dij se ;
Pjekuria dhe mosha janė cdo here tė mira dhe me plotė suksese ne jeten e njeriut.
Jeta e njeriut nuk ėshte vetem pėr njė kohė tė shkurter , njeriu nuk duhet tė jetoj vetem me thembra tė kembes po me kokė ,sepse nje grua me e vjeter , pa marrė parasysh se kur e ne cilin moment , nuk do tė jetė e pergedhelur ashtu siq duhet tek burri mė i ri , kur edhe nė bazė tė cdo studimi , ėshtė vertetuar se "femra plaket mė shumė se mashkulli " dhe me heret se mashkulli, si nė boten e mbrendeshme po ashtu edhe nė boten e jashtme.
Mos tė mendon ndokush se jam duke folur kunder femrave pasi qė e shkrova ketė citat mė lartė , por e verteta qendron keshtu dhe se si e tillė edhe do tė mbetet.
Njė mashkullė me i ri se femra , nuk mundet tė jetė aq besnikė ndaj asaj femre ,sepse rrethnat e ndryshme ndikojnė nė ketė drejtim , se nuk po futemi ne detale,por nese ėshtė fjala vetem pėr avantura , atehere mosha nuk luan rol , ndersa pėr tek jeta bashkshortore po.

Nderime


I nderuari Psikolog fjalet tua gjithhere duhet vulosur,dhe te mbesin ne nje fletushke,te ruhen me kujdes qe gjenerartat e ardhshme te pafundeta te marin dije nga to!
Mendimet e tuaja,lirisht mund te krahasohen,me thelbin,zemren, ose rrenjet qe jane te pazhdukura, edhe gjate mijera shekujve te ardhshem.
Mburrem me mendimet e tuaja,dhe do te ishte me e begatshme,te jene me shume meshkuj, te tille ashtu siq je ti, dhe keshtu siq ti ke mendimet.
Pajtohem, pa hezituar fare me mendimin tuaj.
Si do qe te jete, ke dhene nje mendim te shkurte, e te kjarte, ke dhene pergjegjje te pasur dhe ja ke nxen majen per mrekulli kesaj teme!
Me respekt,
Me dashuri,
Flaka

Psikologu
13-09-05, 00:55
E nderuara Flaka !

Ju falenderoj pėr vlersimin dhe analizėn e juaj!
Respekti qoftė cdo herė me ju dhe pėr ju e nderuar !
Nderime

suzi
16-09-05, 18:59
:lol: mashkulli ma i vjeter ma mire per femren , se gjdoher femra duket bukur pran tij kur e dim qe femra mplaket me shpejt ateher shume ma te qendrueshme jan martesat kur ka diferenc ne moshe ... une i parapelqej shume diferencen.... se para mashkullit me te vjeter femra eshte mbreteresh ... :)

Psikologu
16-09-05, 19:03
:lol: mashkulli ma i vjeter ma mire per femren , se gjdoher femra duket bukur pran tij kur e dim qe femra mplaket me shpejt ateher shume ma te qendrueshme jan martesat kur ka diferenc ne moshe ... une i parapelqej shume diferencen.... se para mashkullit me te vjeter femra eshte mbreteresh ... :)

E vertetė e nderuarė!
Plotesishtė tė drejt , por jo edhe shumė me i vjeter .

dr1ta
17-09-05, 00:30
Krokodilli, une dhash mendimin tim te mbeshtetur edhe nga pervoja personale, te pelqen apo jo s'ka rendesi!
Edhe perralla po te tregosh, duhet te jesh brenda temes!
Ne raporte femer-mashkull kane rendesi ato qe thash une per t'u krijuar nje lidhje qofte e perkohsme, qofte e perhershme!
Per plotesim bile kisha thene se femra ka edhe shpirt me sakrifikues, kurse mashkullin e karakterizon ashpersia (jo arroganca!)
Femra i dhuron rinine mashkullit, kurse mashkulli per t'ia kundershperblyer duhet te jete sa me i pjekur dhe ne kete kontest krijohen lidhje te deshiruara me diference moshash dhe nuk flitet ketu per lidhje te gabuara apo te qelluara!


Flaka_1, te falenderoj per respektimin dhe veleresimin e mendimit tim qe ke shprehur me dashuri...
Kalofsh flakrueshem gjithmone!

nuk kisha asgje kudnet teje tanushi,, lexoje me mir shkrimin tim,, ishe dakort me ate se qka the,,,, vetem spjegova nje gje lidhje me femrat qe kan perparesi ne kete bot ....
pershendetje

Femnat ende luftojn per drejtat e veta ky thot ce kan perparsi :shock: nuk mjafton me ja mbajt vetem deren dhe kariken kur ulet :D Ku jeton ti
me auberginat dikund ose?? :? Edhe bile at ce thua me mbyt femna diken nuk denohen :shock: denim per kriminalitete esht njesoj per cdo te ritur .

Krokodilli
17-09-05, 03:08
Krokodilli, une dhash mendimin tim te mbeshtetur edhe nga pervoja personale, te pelqen apo jo s'ka rendesi!
Edhe perralla po te tregosh, duhet te jesh brenda temes!
Ne raporte femer-mashkull kane rendesi ato qe thash une per t'u krijuar nje lidhje qofte e perkohsme, qofte e perhershme!
Per plotesim bile kisha thene se femra ka edhe shpirt me sakrifikues, kurse mashkullin e karakterizon ashpersia (jo arroganca!)
Femra i dhuron rinine mashkullit, kurse mashkulli per t'ia kundershperblyer duhet te jete sa me i pjekur dhe ne kete kontest krijohen lidhje te deshiruara me diference moshash dhe nuk flitet ketu per lidhje te gabuara apo te qelluara!


Flaka_1, te falenderoj per respektimin dhe veleresimin e mendimit tim qe ke shprehur me dashuri...
Kalofsh flakrueshem gjithmone!

nuk kisha asgje kudnet teje tanushi,, lexoje me mir shkrimin tim,, ishe dakort me ate se qka the,,,, vetem spjegova nje gje lidhje me femrat qe kan perparesi ne kete bot ....
pershendetje

Femnat ende luftojn per drejtat e veta ky thot ce kan perparsi :shock: nuk mjafton me ja mbajt vetem deren dhe kariken kur ulet :D Ku jeton ti
me auberginat dikund ose?? :? Edhe bile at ce thua me mbyt femna diken nuk denohen :shock: denim per kriminalitete esht njesoj per cdo te ritur .

ku po jetoshe ti moj dr1ta,, ne SOMALI TE AFRIKES qe femrat po luftojkan ende per te drejtat e tyre,,, qetu ku jetoj une MESHKUJT KAN FILLU ME KERKU TE DREJTA TE BARABARAT ME FEMRAT

dr1ta
17-09-05, 03:27
Krokodilli, une dhash mendimin tim te mbeshtetur edhe nga pervoja personale, te pelqen apo jo s'ka rendesi!
Edhe perralla po te tregosh, duhet te jesh brenda temes!
Ne raporte femer-mashkull kane rendesi ato qe thash une per t'u krijuar nje lidhje qofte e perkohsme, qofte e perhershme!
Per plotesim bile kisha thene se femra ka edhe shpirt me sakrifikues, kurse mashkullin e karakterizon ashpersia (jo arroganca!)
Femra i dhuron rinine mashkullit, kurse mashkulli per t'ia kundershperblyer duhet te jete sa me i pjekur dhe ne kete kontest krijohen lidhje te deshiruara me diference moshash dhe nuk flitet ketu per lidhje te gabuara apo te qelluara!


Flaka_1, te falenderoj per respektimin dhe veleresimin e mendimit tim qe ke shprehur me dashuri...
Kalofsh flakrueshem gjithmone!

nuk kisha asgje kudnet teje tanushi,, lexoje me mir shkrimin tim,, ishe dakort me ate se qka the,,,, vetem spjegova nje gje lidhje me femrat qe kan perparesi ne kete bot ....
pershendetje

Femnat ende luftojn per drejtat e veta ky thot ce kan perparsi :shock: nuk mjafton me ja mbajt vetem deren dhe kariken kur ulet :D Ku jeton ti
me auberginat dikund ose?? :? Edhe bile at ce thua me mbyt femna diken nuk denohen :shock: denim per kriminalitete esht njesoj per cdo te ritur .

ku po jetoshe ti moj dr1ta,, ne SOMALI TE AFRIKES qe femrat po luftojkan ende per te drejtat e tyre,,, qetu ku jetoj une MESHKUJT KAN FILLU ME KERKU TE DREJTA TE BARABARAT ME FEMRAT


HEH mire te tha tanushi :vazhdo me perralla

Krokodilli
17-09-05, 03:34
Krokodilli, une dhash mendimin tim te mbeshtetur edhe nga pervoja personale, te pelqen apo jo s'ka rendesi!
Edhe perralla po te tregosh, duhet te jesh brenda temes!
Ne raporte femer-mashkull kane rendesi ato qe thash une per t'u krijuar nje lidhje qofte e perkohsme, qofte e perhershme!
Per plotesim bile kisha thene se femra ka edhe shpirt me sakrifikues, kurse mashkullin e karakterizon ashpersia (jo arroganca!)
Femra i dhuron rinine mashkullit, kurse mashkulli per t'ia kundershperblyer duhet te jete sa me i pjekur dhe ne kete kontest krijohen lidhje te deshiruara me diference moshash dhe nuk flitet ketu per lidhje te gabuara apo te qelluara!


Flaka_1, te falenderoj per respektimin dhe veleresimin e mendimit tim qe ke shprehur me dashuri...
Kalofsh flakrueshem gjithmone!

nuk kisha asgje kudnet teje tanushi,, lexoje me mir shkrimin tim,, ishe dakort me ate se qka the,,,, vetem spjegova nje gje lidhje me femrat qe kan perparesi ne kete bot ....
pershendetje

Femnat ende luftojn per drejtat e veta ky thot ce kan perparsi :shock: nuk mjafton me ja mbajt vetem deren dhe kariken kur ulet :D Ku jeton ti
me auberginat dikund ose?? :? Edhe bile at ce thua me mbyt femna diken nuk denohen :shock: denim per kriminalitete esht njesoj per cdo te ritur .

ku po jetoshe ti moj dr1ta,, ne SOMALI TE AFRIKES qe femrat po luftojkan ende per te drejtat e tyre,,, qetu ku jetoj une MESHKUJT KAN FILLU ME KERKU TE DREJTA TE BARABARAT ME FEMRAT


HEH mire te tha tanushi :vazhdo me perralla

haha mos i ik pyetjes,, le ti tanushin ,,, me ty e pata,,, ku po jetoshe TI ne SOMALI?

dr1ta
17-09-05, 03:41
Krokodilli, une dhash mendimin tim te mbeshtetur edhe nga pervoja personale, te pelqen apo jo s'ka rendesi!
Edhe perralla po te tregosh, duhet te jesh brenda temes!
Ne raporte femer-mashkull kane rendesi ato qe thash une per t'u krijuar nje lidhje qofte e perkohsme, qofte e perhershme!
Per plotesim bile kisha thene se femra ka edhe shpirt me sakrifikues, kurse mashkullin e karakterizon ashpersia (jo arroganca!)
Femra i dhuron rinine mashkullit, kurse mashkulli per t'ia kundershperblyer duhet te jete sa me i pjekur dhe ne kete kontest krijohen lidhje te deshiruara me diference moshash dhe nuk flitet ketu per lidhje te gabuara apo te qelluara!


Flaka_1, te falenderoj per respektimin dhe veleresimin e mendimit tim qe ke shprehur me dashuri...
Kalofsh flakrueshem gjithmone!

nuk kisha asgje kudnet teje tanushi,, lexoje me mir shkrimin tim,, ishe dakort me ate se qka the,,,, vetem spjegova nje gje lidhje me femrat qe kan perparesi ne kete bot ....
pershendetje

Femnat ende luftojn per drejtat e veta ky thot ce kan perparsi :shock: nuk mjafton me ja mbajt vetem deren dhe kariken kur ulet :D Ku jeton ti
me auberginat dikund ose?? :? Edhe bile at ce thua me mbyt femna diken nuk denohen :shock: denim per kriminalitete esht njesoj per cdo te ritur .

ku po jetoshe ti moj dr1ta,, ne SOMALI TE AFRIKES qe femrat po luftojkan ende per te drejtat e tyre,,, qetu ku jetoj une MESHKUJT KAN FILLU ME KERKU TE DREJTA TE BARABARAT ME FEMRAT


HEH mire te tha tanushi :vazhdo me perralla

haha mos i ik pyetjes,, le ti tanushin ,,, me ty e pata,,, ku po jetoshe TI ne SOMALI?

Tanushi :: vazhdo me perralla :lol:

Krokodilli
17-09-05, 04:03
:shock: :lol: ncncncnc

QUMILI KA THAN :arrow: veq pushka e baruti e qet ne vend ket pun :lol:

ahh sikur te mos kishin ekzistu edhe keto prrallat se di qfar kishim ber

vendasi
17-09-05, 14:56
Me duket se e "MARTUMJA" e ceku me lart se dashuria nuk ka kufije
un pajtohem me te plotsisht.

Flaka_1
24-09-05, 17:22
Krokodilli, une dhash mendimin tim te mbeshtetur edhe nga pervoja personale, te pelqen apo jo s'ka rendesi!
Edhe perralla po te tregosh, duhet te jesh brenda temes!
Ne raporte femer-mashkull kane rendesi ato qe thash une per t'u krijuar nje lidhje qofte e perkohsme, qofte e perhershme!
Per plotesim bile kisha thene se femra ka edhe shpirt me sakrifikues, kurse mashkullin e karakterizon ashpersia (jo arroganca!)
Femra i dhuron rinine mashkullit, kurse mashkulli per t'ia kundershperblyer duhet te jete sa me i pjekur dhe ne kete kontest krijohen lidhje te deshiruara me diference moshash dhe nuk flitet ketu per lidhje te gabuara apo te qelluara!


Flaka_1, te falenderoj per respektimin dhe veleresimin e mendimit tim qe ke shprehur me dashuri...
Kalofsh flakrueshem gjithmone!

nuk kisha asgje kudnet teje tanushi,, lexoje me mir shkrimin tim,, ishe dakort me ate se qka the,,,, vetem spjegova nje gje lidhje me femrat qe kan perparesi ne kete bot ....
pershendetje

Femnat ende luftojn per drejtat e veta ky thot ce kan perparsi :shock: nuk mjafton me ja mbajt vetem deren dhe kariken kur ulet :D Ku jeton ti
me auberginat dikund ose?? :? Edhe bile at ce thua me mbyt femna diken nuk denohen :shock: denim per kriminalitete esht njesoj per cdo te ritur .

ku po jetoshe ti moj dr1ta,, ne SOMALI TE AFRIKES qe femrat po luftojkan ende per te drejtat e tyre,,, qetu ku jetoj une MESHKUJT KAN FILLU ME KERKU TE DREJTA TE BARABARAT ME FEMRAT


HEH mire te tha tanushi :vazhdo me perralla

haha mos i ik pyetjes,, le ti tanushin ,,, me ty e pata,,, ku po jetoshe TI ne SOMALI?

Tanushi :: vazhdo me perralla :lol:qy qyyyy
qy qyyyyyyyyyyyyy
e paskeni kalle flake - flake ne te 4 anet :lol:

Qali_A
26-09-05, 21:17
Mendoj qe dashuria nuk njeh mosh kur esht nje dashuri e vertet mendoj po jo te nje iterezi
8)

Luana
27-09-05, 02:29
kur isha me nji far vakti e re http://www.cosgan.de/images/midi/figuren/a070.gif i adhurojsha te vjetrit , e tash qe jam plak http://www.cosgan.de/images/midi/figuren/d010.gif i adhuroj te rinjt :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tomori
27-09-05, 02:35
kur isha me nji far vakti e re http://www.cosgan.de/images/midi/figuren/a070.gif i adhurojsha te vjetrit , e tash qe jam plak http://www.cosgan.de/images/midi/figuren/d010.gif i adhuroj te rinjt :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
lumja ti ...po Luana a gjinden kalamaj ne Canada se statistika e jep se gjithe viqa jan atje....e leji ma te rite qe nuk jan me radakin ati ku je ti,,,
hahhaahaaaha

Flaka_1
28-09-05, 18:24
:lol: :lol: :lol:

turisti
28-09-05, 22:02
kur isha me nji far vakti e re http://www.cosgan.de/images/midi/figuren/a070.gif i adhurojsha te vjetrit , e tash qe jam plak http://www.cosgan.de/images/midi/figuren/d010.gif i adhuroj te rinjt :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
lumja ti ...po Luana a gjinden kalamaj ne Canada se statistika e jep se gjithe viqa jan atje....e leji ma te rite qe nuk jan me radakin ati ku je ti,,,
hahhaahaaaha

Qyqy,ti a prap po ja nis kenges se vjeter a?,hahahahahahahaahahahahahaahahahahahahaahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahaha.

Flaka_1
22-10-05, 22:15
turist hmmmmmmmmmmmm kujdes !

Barbaroza
23-10-05, 11:50
Nese flas per veteveten time,atehere PO.Eshte e vertete se une i adhuroj meshkujt me te moshuar nga une,por jo me shume se 5 vite te jete me i moshuar nga une.
Me duket se gjithmone nje mashkull qe eshte me i moshuar nga nje femer,eshte me i kujdesshem ne jete ndaj kerkesave,deshirave dhe nevojave te partneres!

turisti
23-10-05, 11:53
Kujdes per ēka?-Flaka e nderuar.Bash me intereson,ndoshta ke naj menyre te re per perparimin e TOMORIN. :wink:

Vigani
23-10-05, 14:15
Sipas mendimit tim eshte se:
Atyre qe u mungon pervoja ne jete,kerkojne meshkuj me te vjeter ne menyre qe te mesojne ate qe se kan arritur deri ne ate/kete moshe ndersa ato qe jane te rryera me jeten perplote pervoje,kerkojne me te rinje qe edhe keto te jene njehere ne jeten e tyre mesuese.hahahahahaha

Flaka_1
23-10-05, 21:24
Kujdes per ēka?-Flaka e nderuar.Bash me intereson,ndoshta ke naj menyre te re per perparimin e TOMORIN. :wink:

loqkooooo kujdes me punen e turizmit ! :wink:

Kalt
03-11-05, 21:05
Francezet jane asat e kuzhines!
Kjo do te thote se si mjeshtra te veres qe jane, preferojne veren me te vjeter.
Vera e re nuk le asnje shenje ne gote apo ne buze kur e pin.
Nje gote vere e vjeter nuk barazohet me dhjete shishe te veres se re!

turisti
04-11-05, 19:27
Kujdes per ēka?-Flaka e nderuar.Bash me intereson,ndoshta ke naj menyre te re per perparimin e TOMORIN. :wink:

loqkooooo kujdes me punen e turizmit ! :wink:

:roll: :roll:

Kercovari
04-11-05, 20:13
Mos i rrotullo syte te provokon flaka ka ndermend te te kalle sqisen e shtate dhe te i kerkosh afishet si i verber. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

turisti
04-11-05, 23:36
Valla,kjo pune nuk po me duket e magllavite se???? :roll: :(

Kercovari
05-11-05, 10:57
Valla,kjo pune nuk po me duket e magllavite se???? :roll: :(
E prite se i del tymi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Tanushi
05-11-05, 10:59
Le ta dojne ke te duan, per veti e kane, por edhe une jam i moshuar e ishalla e kane edhe per mua pak!

turisti
05-11-05, 17:11
Valla,kjo pune nuk po me duket e magllavite se???? :roll: :(
E prite se i del tymi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

More nuk e shof as tymin as flaken??

vushtrria
05-11-05, 18:06
e more turiste shoku,ishim kan me fat ne te moshuarit kemi oferta bukur te mira ahhaahhahhahhahhahhaaha

Arb
05-11-05, 23:16
Athu bash i dojne a...

Barbaroza
06-11-05, 20:56
Athu bash i dojne a...

Pse,mos je i moshuar edhe ti dhe po te behet qejfi? :lol:

vendasi
06-11-05, 22:21
ishalla eshte qashtu,se kom dert ma edhe pse plakem pasi gjithmone do te me dojne vajzat me te reja . :lol:

anna
07-11-05, 19:53
nashta se kan ma shume pervoj .... :wink:

Kercovari
07-11-05, 19:55
e verte anna :lol: :lol: :wink:

Flaka_1
09-11-05, 14:34
nashta se kan ma shume pervoj .... :wink:

jo vetem se kane provoje po jane shume me te lezetshem :!:

Barbaroza
09-11-05, 14:38
ishalla eshte qashtu,se kom dert ma edhe pse plakem pasi gjithmone do te me dojne vajzat me te reja . :lol:

Rri pa vesvese sa i perket ketij aspekti! :lol: :wink:

Flaka_1
09-11-05, 14:42
ishalla eshte qashtu,se kom dert ma edhe pse plakem pasi gjithmone do te me dojne vajzat me te reja . :lol:

Rri pa vesvese sa i perket ketij aspekti! :lol: :wink:

Barbaroza ncncncnccc edhe ti po mos ia humb shprest sjalit moj motrushe ! :roll:

Espresso
09-11-05, 15:06
Siq eshte cekur shume here me lart, pervoja e ben te veten. Femrat kane deshire ti qasen dickje te re qe ua tregon binarin e se ardhmes se tyre. Me te rinjt nuk ndihen te sigurt, atyre u ndryshon mendja sot per neser e kan qejf me hulumtu shpella tjera :D ndersa femrat zakonisht ua zurpon zemren siguria dhe ngrohtesia qe u ofrohet.
Kur behet fjal per te moshuar, diferenc moshash 20-30 vjet, atehere eshte ne loje edhe monedha e plakut :lol:
Mirpo, kujdes! Te anosh kah i moshuari, me i pjekuri se ti mund te behesh objekt lodreje!

ciao

Flaka_1
09-11-05, 15:13
Siq eshte cekur shume here me lart, pervoja e ben te veten. Femrat kane deshire ti qasen dickje te re qe ua tregon binarin e se ardhmes se tyre. Me te rinjt nuk ndihen te sigurt, atyre u ndryshon mendja sot per neser e kan qejf me hulumtu shpella tjera :D ndersa femrat zakonisht ua zurpon zemren siguria dhe ngrohtesia qe u ofrohet.
Kur behet fjal per te moshuar, diferenc moshash 20-30 vjet, atehere eshte ne loje edhe monedha e plakut :lol:
Mirpo, kujdes! Te anosh kah i moshuari, me i pjekuri se ti mund te behesh objekt lodreje!

ciao


Jo jo Expresso nuk e kam fjalen per pasuri vetem per dashuri te paster & pa interes!

Espresso
09-11-05, 15:57
Siq eshte cekur shume here me lart, pervoja e ben te veten. Femrat kane deshire ti qasen dickje te re qe ua tregon binarin e se ardhmes se tyre. Me te rinjt nuk ndihen te sigurt, atyre u ndryshon mendja sot per neser e kan qejf me hulumtu shpella tjera :D ndersa femrat zakonisht ua zurpon zemren siguria dhe ngrohtesia qe u ofrohet.
Kur behet fjal per te moshuar, diferenc moshash 20-30 vjet, atehere eshte ne loje edhe monedha e plakut :lol:
Mirpo, kujdes! Te anosh kah i moshuari, me i pjekuri se ti mund te behesh objekt lodreje!

ciao


Jo jo Expresso nuk e kam fjalen per pasuri vetem per dashuri te paster & pa interes!

paj edhe une e pata fjalen per dashuri flak, po ne fund e futa edhe ni shembull per pasuri! Ti mos i preh dhamt per ate plakun! :lol: :lol:

tfala

Barbaroza
09-11-05, 16:26
ishalla eshte qashtu,se kom dert ma edhe pse plakem pasi gjithmone do te me dojne vajzat me te reja . :lol:

Rri pa vesvese sa i perket ketij aspekti! :lol: :wink:

Barbaroza ncncncnccc edhe ti po mos ia humb shprest djalit moj motrushe ! :roll:

Keq me paske kuptuar!Pikerisht une i dhashe shprese atij dhe i thashe mos te rrije me vesvese se kjo pune po dihet! :lol: :wink:

Flaka_1
10-11-05, 14:59
Siq eshte cekur shume here me lart, pervoja e ben te veten. Femrat kane deshire ti qasen dickje te re qe ua tregon binarin e se ardhmes se tyre. Me te rinjt nuk ndihen te sigurt, atyre u ndryshon mendja sot per neser e kan qejf me hulumtu shpella tjera :D ndersa femrat zakonisht ua zurpon zemren siguria dhe ngrohtesia qe u ofrohet.
Kur behet fjal per te moshuar, diferenc moshash 20-30 vjet, atehere eshte ne loje edhe monedha e plakut :lol:
Mirpo, kujdes! Te anosh kah i moshuari, me i pjekuri se ti mund te behesh objekt lodreje!

ciao


Jo jo Expresso nuk e kam fjalen per pasuri vetem per dashuri te paster & pa interes!

paj edhe une e pata fjalen per dashuri flak, po ne fund e futa edhe ni shembull per pasuri! Ti mos i preh dhamt per ate plakun! :lol: :lol:

tfala

Ashtu keshty e kam nje furqe me rryme per dhembe mi ka spreh mi ka be si zhylete po sdi kush e ka taksiirat plaku a i riu??

Flaka_1
10-11-05, 15:01
E shkathet je Barbaroza une mire te kuptova vetem nderhyra a po ta rroke ty.
compliment per shkathtesi !

Flaka_1
10-11-05, 15:05
Francezet jane asat e kuzhines!
Kjo do te thote se si mjeshtra te veres qe jane, preferojne veren me te vjeter.
Vera e re nuk le asnje shenje ne gote apo ne buze kur e pin.
Nje gote vere e vjeter nuk barazohet me dhjete shishe te veres se re!


oooo be boo qfare formule te rrepte e ka dhene Kalt !
flm-flm
te pershendes per fjalet me vend!

Espresso
10-11-05, 18:10
Ashtu keshty e kam nje furqe me rryme per dhembe mi ka spreh mi ka be si zhylete po sdi kush e ka taksiirat plaku a i riu??

Koha do e tregoj...... :) :) :)

Barbaroza
10-11-05, 18:14
E shkathet je Barbaroza une mire te kuptova vetem nderhyra a po ta rroke ty.
compliment per shkathtesi !

Aq me ka dhene Zoti! :lol: :D

Kercovari
10-11-05, 18:23
Per inat te plakave i dun me shume. :lol: :lol: :lol: :wink:

Barbaroza
10-11-05, 18:27
Per inat te plakave i dun me shume. :lol: :lol: :lol: :wink:

E plakat,per inat te rejave,i duan te rinjte.Ashtu po i bie! :lol: :lol:

Kercovari
10-11-05, 18:31
Per inat te plakave i dun me shume. :lol: :lol: :lol: :wink:

E plakat,per inat te rejave,i duan te rinjte.Ashtu po i bie! :lol: :lol:

Jo i bie po ashtu eshte.Dynja oj Barbarosa. :lol: :lol: :lol: :lol: Nuk njihet asgje me. :lol: :lol: :lol: :wink:

Flaka_1
11-11-05, 01:35
Ashtu keshty e kam nje furqe me rryme per dhembe mi ka spreh mi ka be si zhylete po sdi kush e ka taksiirat plaku a i riu??

Koha do e tregoj...... :) :) :)

Qy koha aiiii edhe ti koha vjen e shkon !! :wink:

Flaka_1
13-11-05, 04:06
E shkathet je Barbaroza une mire te kuptova vetem nderhyra a po ta rroke ty.
compliment per shkathtesi !

Aq me ka dhene Zoti! :lol: :D

Complimente! :wink:

Arb
13-11-05, 04:15
Per inat te plakave i dun me shume. :lol: :lol: :lol: :wink:

E plakat,per inat te rejave,i duan te rinjte.Ashtu po i bie! :lol: :lol:

Jo i bie po ashtu eshte.Dynja oj Barbarosa. :lol: :lol: :lol: :lol: Nuk njihet asgje me. :lol: :lol: :lol: :wink:

kaq lomsh e ka honger dreqi osht bo a?

Espresso
13-11-05, 14:12
Ashtu keshty e kam nje furqe me rryme per dhembe mi ka spreh mi ka be si zhylete po sdi kush e ka taksiirat plaku a i riu??

Koha do e tregoj...... :) :) :)

Qy koha aiiii edhe ti koha vjen e shkon !! :wink:

po de ashtu sikur pleqt e te rinjt vijne e shkojne :lol: 8)

Sy_kaltra
13-11-05, 20:26
Kur Dashuria Vjen aja te Remben

Ka shum mendime te ndryshme ne ket pyetje Pse i duan femrat mashkujt me te moshuar gjdo kush mbizotron mendimin e tij dhe ne duhet ta qmojm at me deshir ose pa sepse thjesht asht mendimi i gjdo kujna.

Personalisht un mendoj se nuk ka Pse ne ket pyetje e nderuara Flaka_1 sepse asht fati i till, Ndon se ndokush nga ne ka qen e/i dashuruar me nje person te njejtes mosh por ka qen fati i till jan nda dhe kan pas fat te ken nje me te moshuar qofshin femer apo mashkull ata.

Ndon se ka raste te tilla sepse ndokush e don dike me te moshuar per shkaqe te tij/tina,Por megjithate un mendoj se Dashuria nuk njeh mosh Nuk mendoj se nuk njeh mosh me 15-20 vite diferenc por nuk njeh mosh per disa vite diferenc si psh max 10 vite.

Kur them maxi 10 vite e them ket qe e njoh nje xx..Persone qe buri i sajna asht 10 vite me i vjeter dhe kan plot 9 vite martes tani kan nje djal dhe martesa tyre asht shum perfeckte dmth aja martes ka qen me dashuri pa as nje prefernc tjeter.

Nese edhe nuk do pajtoheni me mua por ishte veq mendimi im .

Me shum respekt : Sy_Kaltra

Barbaroza
13-11-05, 20:37
Complimente! :wink:

Faleminderit e nderuar,gjithashtu pasqyra e shkrimeve tuaja,me ka dhene te mendoj se duhet te mburrem qe paskam nje vendase si ty!

Barbaroza
13-11-05, 20:40
Kur Dashuria Vjen aja te Remben

Ka shum mendime te ndryshme ne ket pyetje Pse i duan femrat mashkujt me te moshuar gjdo kush mbizotron mendimin e tij dhe ne duhet ta qmojm at me deshir ose pa sepse thjesht asht mendimi i gjdo kujna.

Personalisht un mendoj se nuk ka Pse ne ket pyetje e nderuara Flaka_1 sepse asht fati i till, Ndon se ndokush nga ne ka qen e/i dashuruar me nje person te njejtes mosh por ka qen fati i till jan nda dhe kan pas fat te ken nje me te moshuar qofshin femer apo mashkull ata.

Ndon se ka raste te tilla sepse ndokush e don dike me te moshuar per shkaqe te tij/tina,Por megjithate un mendoj se Dashuria nuk njeh mosh Nuk mendoj se nuk njeh mosh me 15-20 vite diferenc por nuk njeh mosh per disa vite diferenc si psh max 10 vite.

Kur them maxi 10 vite e them ket qe e njoh nje xx..Persone qe buri i sajna asht 10 vite me i vjeter dhe kan plot 9 vite martes tani kan nje djal dhe martesa tyre asht shum perfeckte dmth aja martes ka qen me dashuri pa as nje prefernc tjeter.

Nese edhe nuk do pajtoheni me mua por ishte veq mendimi im .

Me shum respekt : Sy_Kaltra
Ashtu eshte Sykaltera,ka plot perplot raste te tilla ku mosha nuk luan rol dominant,por me duket se tek meshkujt shikohet akoma kjo gje me skepticizem,gjithehere ata duan vajze shume me te re se sa jane ata.
Por sot u befasova per te mire diqka.Nje shoqe imja ish fejuar me nje djale dy vite me te ri se ajo.Me erdhi mire qe ka edhe aso djemsh qe mendojne ndryshe!

Sy_kaltra
13-11-05, 20:45
Barbaroza besom motrush sa qenke gezuar ti aq me teper un,,sepse te ben te ditur se po ecim perpara :wink: :wink: Jam e mendimit se ne dashuri mosha nuk lun rrol edhe aq shum.

Barbaroza
13-11-05, 20:52
Barbaroza besom motrush sa qenke gezuar ti aq me teper un,,sepse te ben te ditur se po ecim perpara :wink: :wink: Jam e mendimit se ne dashuri mosha nuk lun rrol edhe aq shum.

Te shpresojme se e ardhmja do jete me e mire se e sotmja pra! :)

Sy_kaltra
13-11-05, 20:53
Gjithsesi Barbaroza :wink:

Flaka_1
13-11-05, 21:23
Faleminderit e nderuar,gjithashtu pasqyra e shkrimeve tuaja,me ka dhene te mendoj se duhet te mburrem qe paskam nje vendase si ty!

Flm Loqkushe
Une mendoj se nuk jam e vtmja kemi edhe me shume por per fat te keq nuk ndihet seri i tyre ketu ! :wink:

Flaka_1
13-11-05, 21:34
po de ashtu sikur pleqt e te rinjt vijne e shkojne :lol: 8)

Jo pikerisht sikur pleqte e te rinjte,koha eshte krejt diqka ndryshe :!:

dr1ta
14-11-05, 00:33
Trend esht tani me i dasht meshkujt me te ri :lol:

Espresso
14-11-05, 13:31
Ashtu eshte Sykaltera,ka plot perplot raste te tilla ku mosha nuk luan rol dominant,por me duket se tek meshkujt shikohet akoma kjo gje me skepticizem,gjithehere ata duan vajze shume me te re se sa jane ata.
Por sot u befasova per te mire diqka.Nje shoqe imja ish fejuar me nje djale dy vite me te ri se ajo.Me erdhi mire qe ka edhe aso djemsh qe mendojne ndryshe![/quote]


Ke te drejt Barbaroza!
Fatkeqsisht meshkujt, sidomos te ne shqiptaret kane prirje dhe e kane futur kete mode ne trend qe ta marresh nje grua me te re ose shume me te re se mashkulli. Une mendoje qe nuk duhet lene faji vetem gjinis mashkullore te ciles i perkes! :D :P Edhe femrat ne "pergjithsi" i parapelqejne meshkujt me te vjeter se vete. Cka i shtyn ato per kete vendim, vetem femrat e dije ma mire! Pervoja me e madhe jetsore, seksuale, ndihen me te sigurta e ku ta di une.....
Sipas studimeve te shumta femrat jetojne mesatarisht me gjate (disa vite) sesa meshkujt, ku nje pjese e madhe e femrave ne moshe pleqerije mbesin te vetmuara pa bashkshort. Kete e kame vertetuar edhe une me pleqt e kojshive dhe gjysherit e mi!
Per Faktin qe kane ardhur kohra ma moderne ku rinija jone gjithnje e me shume po i merr tiparet e asaje perendimore, nuk i dihet fatit te pleqerise. A do te vjen koha kur pleqt e ardhshem duhet te strehoen neper Dome? A do te kujdesen femijet per te moshuarit?
Une mendoje qe per ti ikur vetmise ne pleqeri, per te pasur dike per ta shkembyer nje bisede, shqiptaret duhet ti hapin syt, te vetedijesohen dhe te mos i injorojne femrat e te njejtes moshe.

Ju pershendes

Espresso

Barbaroza
14-11-05, 16:14
Edhe femrat ne "pergjithsi" i parapelqejne meshkujt me te vjeter se vete. Cka i shtyn ato per kete vendim, vetem femrat e dije ma mire! Pervoja me e madhe jetsore, seksuale, ndihen me te sigurta e ku ta di une.....


Ju pershendes

Espresso

Une mendoj se ndihen me te sigurta!

vjeshta
14-11-05, 16:43
Pse ,me jau marre penzionin :lol:

Kercovari
14-11-05, 18:41
Pse ,me jau marre penzionin :lol:

Plaqsh ti?!Po nese nuk kan penzion? :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Barbaroza
14-11-05, 18:45
Pse ,me jau marre penzionin :lol:

Plaqsh ti?!Po nese nuk kan penzion? :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Ndodh shpesh qe te pasurit s'kane nevoje dhe nuk marrin pension! :lol: :lol:

Kercovari
14-11-05, 18:51
Le te presin deri kur te penzionohem. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

vushtrria
14-11-05, 20:47
deri sa ta marrin pensionin e pleqeve edhe ato bahen per penzi :lol:

vjeshta
14-11-05, 20:56
Pse ,me jau marre penzionin :lol:

Plaqsh ti?!Po nese nuk kan penzion? :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Nese nuk kan penzion ,jau marrin socialin apo djalin :lol: :lol: :wink:

vjeshta
14-11-05, 20:57
Pse ,me jau marre penzionin :lol:

Plaqsh ti?!Po nese nuk kan penzion? :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Ndodh shpesh qe te pasurit s'kane nevoje dhe nuk marrin pension! :lol: :lol:
Atehere per te pasurit ,vjen ne shprehje trashegimia martesore :lol:

vjeshta
14-11-05, 20:58
Le te presin deri kur te penzionohem. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Dmth ,paske penzion 8)

vjeshta
14-11-05, 21:00
deri sa ta marrin pensionin e pleqeve edhe ato bahen per penzi :lol:
Ato behen gati per nje tjeter dashuri :lol:

Kercovari
14-11-05, 21:11
Le te presin deri kur te penzionohem. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Dmth ,paske penzion 8)

Po de gjith diten ne puen dal me nate shpije kethehem me nate. :lol: :lol: :wink:

vjeshta
14-11-05, 21:16
Le te presin deri kur te penzionohem. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Dmth ,paske penzion 8)

Po de gjith diten ne puen dal me nate shpije kethehem me nate. :lol: :lol: :wink:
8) :lol: :wink:

Giza
14-11-05, 21:25
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:

Sepse kan ma shume pervoj. :D

Flaka_1
07-12-05, 14:21
Ashtu eshte Sykaltera,ka plot perplot raste te tilla ku mosha nuk luan rol dominant,por me duket se tek meshkujt shikohet akoma kjo gje me skepticizem,gjithehere ata duan vajze shume me te re se sa jane ata.
Por sot u befasova per te mire diqka.Nje shoqe imja ish fejuar me nje djale dy vite me te ri se ajo.Me erdhi mire qe ka edhe aso djemsh qe mendojne ndryshe!


Ke te drejt Barbaroza!
Fatkeqsisht meshkujt, sidomos te ne shqiptaret kane prirje dhe e kane futur kete mode ne trend qe ta marresh nje grua me te re ose shume me te re se mashkulli. Une mendoje qe nuk duhet lene faji vetem gjinis mashkullore te ciles i perkes! :D :P Edhe femrat ne "pergjithsi" i parapelqejne meshkujt me te vjeter se vete. Cka i shtyn ato per kete vendim, vetem femrat e dije ma mire! Pervoja me e madhe jetsore, seksuale, ndihen me te sigurta e ku ta di une.....
Sipas studimeve te shumta femrat jetojne mesatarisht me gjate (disa vite) sesa meshkujt, ku nje pjese e madhe e femrave ne moshe pleqerije mbesin te vetmuara pa bashkshort. Kete e kame vertetuar edhe une me pleqt e kojshive dhe gjysherit e mi!
Per Faktin qe kane ardhur kohra ma moderne ku rinija jone gjithnje e me shume po i merr tiparet e asaje perendimore, nuk i dihet fatit te pleqerise. A do te vjen koha kur pleqt e ardhshem duhet te strehoen neper Dome? A do te kujdesen femijet per te moshuarit?
Une mendoje qe per ti ikur vetmise ne pleqeri, per te pasur dike per ta shkembyer nje bisede, shqiptaret duhet ti hapin syt, te vetedijesohen dhe te mos i injorojne femrat e te njejtes moshe.

Ju pershendes

Espresso[/quote]


Ehhhh Expresso :?

SFA
07-12-05, 17:43
Tung

Ēėshtja apo TEMA e shtruar m'u duk mjaft tunduese, andaj (si njė
anėtar i ri i FORUMIT) mendova tė jap njė kontribut tė vogėl.
Fillimisht, nuk hasa nė ndonjė ēasje tė duhur nga ata qė kishin postuar
pėrgjigjet. Fenomeni ėshtė shumė mė kompleks se sa njė pėrceptim
i rastit (shpesh-herė me elemente tė njė humori tė varfėr), dhe si i tillė
kėrkon njė trajtim shumė mė serioz dhe analitik.
PSE FEMRAT I PĖLQEJNĖ MESHKUJT E MOSHUAR?
- Tani, duhet sqaruar disa gjėra (kush konsiderohet i moshuar?)
- Sa femra kanė preferenca tė tilla (ėshtė ky fenomen i izoluar apo
dukuri e shpeshtė?)
- Cila kategori e femrave (mosha e tyre, niveli arsimor, profesioni etj.)
- Cili qenka raporti i "kėtyre femrave" me "kėta meshkuj"?
- A mund tė thuhet qė ky fenomen haset shpesh nė shoqėrinė shqiptare?

Po sqaruat kėto "imtėsi" do tė mund tė kontribuoja edhe mė shumė (jo vetėm pėr kėtė temė).
Pėrshėndetje

Flaka_1
09-12-05, 02:30
Tung

Ēėshtja apo TEMA e shtruar m'u duk mjaft tunduese, andaj (si njė
anėtar i ri i FORUMIT) mendova tė jap njė kontribut tė vogėl.
Fillimisht, nuk hasa nė ndonjė ēasje tė duhur nga ata qė kishin postuar
pėrgjigjet. Fenomeni ėshtė shumė mė kompleks se sa njė pėrceptim
i rastit (shpesh-herė me elemente tė njė humori tė varfėr), dhe si i tillė
kėrkon njė trajtim shumė mė serioz dhe analitik.
PSE FEMRAT I PĖLQEJNĖ MESHKUJT E MOSHUAR?
- Tani, duhet sqaruar disa gjėra (kush konsiderohet i moshuar?)
- Sa femra kanė preferenca tė tilla (ėshtė ky fenomen i izoluar apo
dukuri e shpeshtė?)
- Cila kategori e femrave (mosha e tyre, niveli arsimor, profesioni etj.)
- Cili qenka raporti i "kėtyre femrave" me "kėta meshkuj"?
- A mund tė thuhet qė ky fenomen haset shpesh nė shoqėrinė shqiptare?

Po sqaruat kėto "imtėsi" do tė mund tė kontribuoja edhe mė shumė (jo vetėm pėr kėtė temė).
Pėrshėndetje

Hi Sfa
Si do qe te jet pershendetje me mire do ishte te jepje nje pergjegje , se sa kritike , paj une ashtu e pertheva kete teme e sa per me gjere e gjate me mire do ishte per ty te postosh nje teme te re se sa te vazhdoje me keto pyetje negative!
Jo te gjithe njerezit jan te njejte, jo qe te gjithe kane mendime dhe imagjinate te njejte, andaj dhe mund te hasesh ne gjera te tilla!
Pra une mendoj keshtu , ti, ai, ajo, ata, ose ato mendojne ashtu!
Kam hapur temen me titull te tille se nuk me interesoi nej zbulim me shifra e me milimetra!
Ke ceke se (Kush konsiderohet i moshuar) te lutem a eshte fjale kjo , nuk e kam fjalen per pleqte te moshes 60-80 vjeqare vete tema nenkupton diference dashurie 5 maximal dej ne 10 vjet!
E sa per detaje te hollsishme dhe qfare raporte do te ishte me mire te beje kete pyetje tek ndonje teme tjeter!

Me respect e dashuri Flaka

Mergimtari_04
09-12-05, 03:29
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:

Pershendetje Flaka_1

Ne kete pyetje qe keni shtruar jane dy arsye
1)shkojne me te moshuarit se done te mesojne nje gje te re
2)nese ato mendojne per lidhje serioze ato shkojne se e ndiejne veten me te sigurt me nje te moshuar sesa me nje te moshes se re.

Flaka_1
09-12-05, 04:13
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:

Pershendetje Flaka_1

Ne kete pyetje qe keni shtruar jane dy arsye
1)shkojne me te moshuarit se done te mesojne nje gje te re
2)nese ato mendojne per lidhje serioze ato shkojne se e ndiejne veten me te sigurt me nje te moshuar sesa me nje te moshes se re.

Ehhh Mergimtari_04

Vertet keni dhen nje mendim te flakte !
Ju flm
:wink:

SFA
09-12-05, 11:19
Ėhė,

Nejse, nuk bėra kritika por desha qė tė kanalizohet diskutimi (sepse
nė kėtė mėnyrė mund tė shprehen njė milion mendime e tė mos
thuhet asgjė).

Pasiqė kėrkon pėrgjigje tė thjeshtė, ashtu edhe do tė pėrgjigjem.

:- HIPOTETIKE

a. Femrat e reja, janė tė paarsimuara
b. Ndikimi i babait nė familje gjithnjė ka qenė i madh
c. Ėshtė keqtrajtuar nga vėllezėrit
d. Nuk e ka pasur kujdesin (sikur fėmijėt e gjinisė tjetėr-brenda familjes)
e. Gjithnjė ka namur vetvetėn pse ka lindur femėr
h. etj.

Po u bazuam nė kėta shembuj, atėherė pėr secilin veē e veē, mund tė
nxjerret konkludimi.
a. Niveli i ulėt edukativo-arsimor
b. Idealizimi i prindit (babait qė ka vendosur pėr gjithēka- autoriteti
i tij i pakontestueshėm, pra zilia e fėmijės pėr njė pozitė tė tillė)
c. .......................
d. .......................
e. ......................

Reana
09-12-05, 16:39
Ėhė,

Nejse, nuk bėra kritika por desha qė tė kanalizohet diskutimi (sepse
nė kėtė mėnyrė mund tė shprehen njė milion mendime e tė mos
thuhet asgjė).

Pasiqė kėrkon pėrgjigje tė thjeshtė, ashtu edhe do tė pėrgjigjem.

:- HIPOTETIKE

a. Femrat e reja, janė tė paarsimuara
b. Ndikimi i babait nė familje gjithnjė ka qenė i madh
c. Ėshtė keqtrajtuar nga vėllezėrit
d. Nuk e ka pasur kujdesin (sikur fėmijėt e gjinisė tjetėr-brenda familjes)
e. Gjithnjė ka namur vetvetėn pse ka lindur femėr
h. etj.

Po u bazuam nė kėta shembuj, atėherė pėr secilin veē e veē, mund tė
nxjerret konkludimi.
a. Niveli i ulėt edukativo-arsimor
b. Idealizimi i prindit (babait qė ka vendosur pėr gjithēka- autoriteti
i tij i pakontestueshėm, pra zilia e fėmijės pėr njė pozitė tė tillė)
c. .......................
d. .......................
e. ......................


Mire qe e paskeni cekur "hipotetike", sepse asnjeri faktor i situates suaj hipotetike nuk besoj te kete prova/deshmi te fuqishme se ka per pasoje te dashuruarit e femrave ne meshkuj me te moshuar!

Pse i duan disa femra meshkujt me te moshuar, mund te kete arsye nga me te ndryshmet. Por fakti se nenvlereson dikush veten ne stilin "pse paskam lindur me kete gjini", me teper mund te kete rrjedhoje kauzale nje depresion dhe mos-interes me jeten ne teresi, sesa dashurine me persona me te moshuar; njejte me nivelin e ulte te arsimit, konsekuencat mund te jene nje jete me vendime te nje vetedije me te ulet-te dashuruarit ne dikend me ne moshe nuk besoj te jete karakteristike e personave me vetedije te ulet :!:

Perkundrazi, mendoj se femrat me te reja dashurohen ne meshkuj me te moshuar(me diference moshe 5-6-7 vjecare) me teper per shkak te mos-pjekurise se meshkujve te gjenerates se tyre; gjate moshes se pubertit natyra krijon dallime te medha mes meshkujve dhe femrave te se njejtes moshe, duke ju dhene femrave perparesi zhvillimore ne cdo aspekt-psiqik/mendor, fizik, fiziologjik etj, dhe kjo diference ku meshkujt vazhdojne te zhvillohen me ritem me te ngadalshem vazhdon te mbetet e tille deri ne perfundimin e moshes se pubertetit te vonshem, qe per meshkujt zgjat deri ne moshen 26-27 e deri 28 vjecare. (edhe pse ne vitet e fundit diferencat jane shume me te vogla).

Njekohesisht pajtohem edhe mendimin e njerit prej parafolesve qe cek rendesine e ndjenjes se sigurise ne kuader te nje lidhje, si faktor!!! Sepse papjekuria ka gjithmone konsekuence josigurine!

SFA
09-12-05, 19:51
Ēėshtja ėshtė se, mentaliteti ynė, shoqėria jonė deshėm s'deshėm ta pranojmė akoma ėshtė patriarkale. Andaj, pa patetizuar shumė pozicioni
i femrės ėshtė ky qė ėshtė, dhe reperkusionet e kėtij pozicioni janė
nga mė tė dėmshmet. Duke u nisur nga dhuna qė ushtrohet brenda familjes (burrė-grua, baba-bijė, nėnė-bijė) e deri te relacionet vėllezėr-motra domosdo qė ndikojnė nė formimin e karakterit tė njė femre.
AJO, nuk ka nevojė qė me zė tė lartė ta mallkoj veten "pse lindi femėr"
por "ndrydhja emocionale" nė fėmijėri e sidomos nė moshėn e adoleshencės bėjnė qė vajza (tėrėsisht e pasigurtė nė vetvete dhe nė
veprimet qė guxon, s'guxon t'i bėj) t'i hedhet nė krah, njė mashkulli
mė tė moshuar. Dhe kėshtu ėshtė derisa flasim pėr shoqėrinė tonė,
ndėrsa te popujt e tjerė (Skandinav, Gjerman etj) sigurisht qė ėshtė
ndryshe, dhe arsyet e lidhjeve " me dallim moshe" janė tė tjera.
Nuk qėndron konstatimi se zhvillimi psikofizik i mashkujve ėshtė mė
i ngadalshėm, dhe se zvarritet deri nė moshėn 25, 26, 27 vjeēe. (Mund tė ketė pėrjashtime, siē mund tė ketė njerėz qė hyjnė nė pubertet, pėr tė mbetur nė kėtė fazė gjatė gjithė jetės).
Edhe diēka; - Nė disa anketa tė zhvilluara, pėrgjigja mė e shpeshtė e vajzave nė kėtė pyetje nė Gjermani, Francė ka qenė "Lidhjet me mė tė
vjetėr, i bėjmė shkaku i seksit".Unė do tė parashtroja disa pyetje;
A dini ndonjė femėr tė re (tė arsimuar) qė ka lidhje apo ėshtė martuar me njė burrė shumė mė tė moshuar?

A dini ndonjė femėr normale (materialisht tė sigurtė) qė shkaku i njė
veture apo vize ėshtė martuar me ndonjė "plakush"?

Pėr kamarieret dhe femrat me moral tė dyshimtė s'ka kuptim tė flasim.

Reana
09-12-05, 20:21
Personalisht nuk jam ne favor te lidhjeve mes personave me distance te madhe moshe.

Megjithate kisha bere dallimin mes DASHURISE dhe bashkimit mes dy personave.
dashuria i ka teket e veta, dhe nuk pyet fort-njerezit munden te dashurohen edhe ne persona ne te cilet racionalisht, nuk i pelqejne hiq :lol: pra kend e dashurojme vendos zemra, e jo mendja ne stilin qenka i/e pasur, qenka i/e me veture luksoze..etj etj...
ndersa te bashkohesh, martohesh me dikend (te lidhesh kontrate-martesa eshte kontrate) kjo mund te ndodh per arsye te ndryshme-se perjashtoj mundesine e interesit, nga te dy palet.
Pse a nuk ka plot djem qe martohen me plaka per interes??? :roll:

Por ka disa te cilet thone "cdo gje behet per ndonjefare lloj interesi" pra varesisht si e definojme interesin!!!

SFA
09-12-05, 20:43
Paj, ēėshja ishte shtruar kėsisoj; "Pse Femrat i duan tė moshuarit"?

Tani, kjo i duan ēdo tė thotė (Seks, dashuri, martesė) apo diēka krejt
tjetėr.

Po, edhe mund tė pajtohem qė nė kėtė botė tė trishtė, gjithēka nisė
dhe mbaron me "INTERESIN", por kjo ėshtė njė ēėshtje shumė mė
e ndėrlikuar dhe mė e gjėrė.

Djemtė martohen me plaka (pėr VIZA - interes)
Vajzat martohen me gurbetēar tė divorcuar (me dy apo tre fėmijė) pėr
njė jetė mė tė sigurtė (mė tė mirė), sėrish kėsaj do t'i mund t'i thoshim
INTERES.

Vajza e re, e bukur (e adhuruar nga moshatarėr e vet- tė gjinisė tjetėr)
fejohet me ndonjė "dordomuz" bajat, sepse "KY" ka para, biznes (dhe asgjė tjetėr).

Kėsisoj mund tė numėrohen me qindra e qindra raste (po tė kishim kohė)
por kjo tashmė fatkeqėsisht ėshtė bėrė "normale", dhe s'ka shumė
filozofi, ėshtė rezultat i INTERESAVE.

Megjithatė, ēėshtja ishte shtruar (po e pėrsėris) Pse vajzat i duan "plakushat"? (Nėse i duan?)

Reana
09-12-05, 20:57
Vajza e re, e bukur (e adhuruar nga moshatarėr e vet- tė gjinisė tjetėr)
fejohet me ndonjė "dordomuz" bajat, sepse "KY" ka para, biznes (dhe asgjė tjetėr).

:lol: :lol: :lol:
kjo "dordomuz" me pelqeu :lol: :!:


[quote=SFA]Megjithatė, ēėshtja ishte shtruar (po e pėrsėris) Pse vajzat i duan "plakushat"? (Nėse i duan?)[/

Nese (po i ngris vetullat :lol: ) i duan, eshte sepse vertete i duan( :lol: )-pse i duan eshte sepse ne keta persona gjejne gjerat qe i bejne ato ti dashurojne keta- cilat jane ato gjera, jane te gjitha ato qe e bejne cilindo person te dashuroje dikend 8)
si thashe edhe me heret dashuria nuk njeh kufij te asnje forme, dhe te pyet "juhuuuu, a po don me e dashte filanin apo fistekin' :lol: dicka e ngjashme sikur me te ra mortaja :lol: (pak shaka)!

vjeshta
09-12-05, 21:04
A ban edhe une me parashtru nje pyetje?
Pse plakushat martojn nje vajz te re?

SFA
09-12-05, 21:09
Vjeshta, tė propozoj ta vendosėsh si temė, sepse edhe do tė mund
tė ishte interesante.
Unė kam njė mendim, por do tė pres nėse do t'a parashtrosh si temė, nė tė kundėrtėn do tė shpreh mendimin tim (gjithsesi).

vjeshta
09-12-05, 21:10
Vjeshta, tė propozoj ta vendosėsh si temė, sepse edhe do tė mund
tė ishte interesante.
Unė kam njė mendim, por do tė pres nėse do t'a parashtrosh si temė, nė tė kundėrtėn do tė shpreh mendimin tim (gjithsesi).
Pse jo.

baxha
10-12-05, 06:42
Femrat e braktisura qė si shikon askush ose qė skan logjikė tė jetes , dashurohen nė pleq.
Femrat mendje lehta.
Pastaj edhe Viagrat kushtojnė shumė shtrenjėt pėr burrat e tyre.

Flaka_1
10-12-05, 16:25
Femrat e braktisura qė si shikon askush ose qė skan logjikė tė jetes , dashurohen nė pleq.
Femrat mendje lehta.
Pastaj edhe Viagrat kushtojnė shumė shtrenjėt pėr burrat e tyre.

Ehhh Baxha sikur te ishte e sakte kjo qe thua ti , nuk eshte fjala per pleq me shkop ne dore eshte fjala per rini more :roll:

Eagle
10-12-05, 16:28
Sic po shifet ipaskan shku te gjitha te hollat ne Viagra ketij baxha.

Shtrenjet i paskan kushtuar.

Flaka_1
10-12-05, 16:31
Sic po shifet ipaskan shku te gjitha te hollat ne Viagra ketij baxha.

Shtrenjet i paskan kushtuar.

Se besoj se eshte e vertet kam mendjen se Baxha eshte nje mashkull i ri dhe perplot fuqi ! :wink:

Kercovari
10-12-05, 16:35
Me habite moj Flaka--sa mire e njofke. :lol: :lol: :wink:

Eagle
10-12-05, 16:39
Po mori Flaka ky baxhes si ka shkuar mendje qe ndoshta plakut nuk i duhet Viagra pasi ka femren e re :lol:

Flaka_1
10-12-05, 16:42
Me habite moj Flaka--sa mire e njofke. :lol: :lol: :wink:

Kisha fjalen per ndjenjen Kercovari se ketu nuk njof as nje njeri per veq se nje ! :wink:

Flaka_1
10-12-05, 16:42
Po mori Flaka ky baxhes si ka shkuar mendje qe ndoshta plakut nuk i duhet Viagra pasi ka femren e re :lol:

Nuk e ke thene drejtesisht ! :wink:

e_martumja
10-12-05, 16:54
Kush paska rrejt more qe femrat i dojne te moshuarit :wink:

Por kur ta shikosh mire e kan ato qe i dojn ma te moshuarit se dallimi me vite dmth qe femra eshte ma e zgjuar per at mund te pershtatet me nje mashkull ma te moshuar eheheheh :lol: :lol: :lol:


Kuku ishalla nuk kerset shpulla prej gjinis mashkullore se ishte shaka dhe jam dicka e lig mos gaboni mem mshu se gjynah femer jam :lol: :lol:

Eagle
10-12-05, 16:57
Jo moj Flaka padrejtesisht flet i nderuari baxha si duket!!
Gjithashtu dhe si duket ofendon!!

Se kur dashuron pa mar parasysh se cfare moshe se besoje qe Viagra
esht ne pyetje aty shume,por edhe nese esht, aty esht 100% dashuri
edhe me te sinqert per ta ber partenerin e lumtur !!

Kalt
10-12-05, 17:02
Kush paska rrejt more qe femrat i dojne te moshuarit :wink:

Por kur ta shikosh mire e kan ato qe i dojn ma te moshuarit se dallimi me vite dmth qe femra eshte ma e zgjuar per at mund te pershtatet me nje mashkull ma te moshuar eheheheh :lol: :lol: :lol:


Kuku ishalla nuk kerset shpulla prej gjinis mashkullore se ishte shaka dhe jam dicka e lig mos gaboni mem mshu se gjynah femer jam :lol: :lol:


Bonjour Madame,

Vous źtes de quelle région de France ?
8) :wink:

baxha
10-12-05, 17:17
Sic po shifet ipaskan shku te gjitha te hollat ne Viagra ketij baxha.

Shtrenjet i paskan kushtuar.

Mė dhimbesh qė paske mbetur vetem pėr dashurin e pleqve mė tė vjeter se ti , dhe qenke simpatizuese e madhe e tyre. :lol: :lol:
Pasi nuk tė duan rinija , duhet pak vjetersia :o :o
Nevoja cka nuk bėnė , tė shtyen nė cdo veprim . :wink: :wink:
Ndersa , sa pėr mua mos e qaj hallin fare , nuk i pėrdori Viagrat por as nuk mirrem me femra tė cilat dashurojnė tė moshuarė . :P :P :P

Reana
10-12-05, 17:19
Sic po shifet ipaskan shku te gjitha te hollat ne Viagra ketij baxha.

Shtrenjet i paskan kushtuar.

:lol: :lol: :lol:
Eagle respekt per kete mendim. Pse gjithmone disa njerez nisen prej vetevetes, kete ende se kam te qarte :roll: :twisted: :arrow: :lol: !

baxha
10-12-05, 17:23
Po mori Flaka ky baxhes si ka shkuar mendje qe ndoshta plakut nuk i duhet Viagra pasi ka femren e re :lol:

Sa e aftė qė qenkeni!!!
Flsini nga pėrvoja e juaj kur ia keni pritur mizat apo :lol: :lol:
E vertet se as Viagra si duhet sepse as ajo si ndihmon, edhe pse zemra ėshtė cdo here e re , por mundesit janė tė vjetra.
Sikur te tregoje hapur se ti si vepron nė keto raste :?: :?:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Eagle
10-12-05, 17:23
:lol: :lol: :lol:


Ashtu de, mos eshte ka i mungone nje tani, se edhe gjinine ma nderroj
femer me bani :lol: :lol:

e_martumja
10-12-05, 17:25
Kush paska rrejt more qe femrat i dojne te moshuarit :wink:

Por kur ta shikosh mire e kan ato qe i dojn ma te moshuarit se dallimi me vite dmth qe femra eshte ma e zgjuar per at mund te pershtatet me nje mashkull ma te moshuar eheheheh :lol: :lol: :lol:


Kuku ishalla nuk kerset shpulla prej gjinis mashkullore se ishte shaka dhe jam dicka e lig mos gaboni mem mshu se gjynah femer jam :lol: :lol:


Bonjour Madame,

Vous źtes de quelle région de France ?
8) :wink:


qyqy une fol shqip e ky jarani frangjisht, kuku ne cfar shekull jemi tu jetu marrja e zotit u prish kjo dynja :lol: :lol: :lol:


Bonjour Monsieur,


Actuellement je suis en Suisse mais avec un grand plaisir je viens chez vous en France :wink:

baxha
10-12-05, 17:28
:lol: :lol: :lol:


Ashtu de, mos eshte ka i mungone nje tani, se edhe gjinine ma nderroj
femer me bani :lol: :lol:


Pse a qenke mashkullė i dashuruar nė meshkullė tė vjeter :!: :!:
Ose jeni nė pleqeri dhe mundoheni tė leni pėrshtypje tek dikush qė jeni Don Zhuan pėr femra..hahahahah :lol: :lol:

Reana
10-12-05, 17:33
:lol: :lol: :lol:


Ashtu de, mos eshte ka i mungone nje tani, se edhe gjinine ma nderroj
femer me bani :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:
Ke kujdes eagle-viagra e ka fajin! pastaj nen ndikim, te saj i bejne syte xixa ndoshta :twisted: :!:

baxha
10-12-05, 17:33
Me habite moj Flaka--sa mire e njofke. :lol: :lol: :wink:

Mos u shqeteso ti , se e mbanė veten si shoku mė i mirė i femrave :lol: :lol:
Pleqeria me duket i paska fajet edhe pse nuk ju njof, por ku tė shiten aty le tė blehen pėr ty, tė pakten ato qė kan trurin e shperlarė nga mesimet tua mano-seksuale:lol: :lol:

Kalt
10-12-05, 17:34
Problemi eshte si me te nxjerr prej asaj odes se katundit me kater qyshe, se zor te madh paske. :wink:

Eagle
10-12-05, 17:37
Hajt more mos ta ndin mos i merr afer zemre se muhabet po bajm.

Eh per pleqeri mos ta nin se djal i ri beqar jam :lol:

Eh per Don Zhuanin po ta lem ty, se poe shoh qe paske pershtypje te mira per te, se mua nuk me duhet te jem Don Zhuan ti perfitoj femrat :lol: :lol:

e_martumja
10-12-05, 17:37
Problemi eshte si me te nxjerr prej asaj odes se katundit me kater qyshe, se zor te madh paske. :wink:

qyqy kqyre kureshtari paska hy ne dhomen time mem kqyr :twisted:

Kalt
10-12-05, 17:40
Problemi eshte si me te nxjerr prej asaj odes se katundit me kater qyshe, se zor te madh paske. :wink:

qyqy kqyre kureshtari paska hy ne dhomen time mem kqyr :twisted:

Me qene e me te kqyr nuk te kisha thene se je ne nje ode katundi me kater qyshe, po te kisha thene se je neper livadhe. :wink:

e_martumja
10-12-05, 17:44
]


hahaha u befsh livadh pra te vi te ti ehehehe

krejt dolem prej temes, jo gabim jam plotsisht keshtu lind nje shoqeri apo miqsi ndaj mashkull dhe femer :wink: E vulosem temen :!:

Kercovari
10-12-05, 22:12
Me habite moj Flaka--sa mire e njofke. :lol: :lol: :wink:

Mos u shqeteso ti , se e mbanė veten si shoku mė i mirė i femrave :lol: :lol:
Pleqeria me duket i paska fajet edhe pse nuk ju njof, por ku tė shiten aty le tė blehen pėr ty, tė pakten ato qė kan trurin e shperlarė nga mesimet tua mano-seksuale:lol: :lol:

Ah more baxha
Nuk perdore uen viagra po me duket s ekeni nevoje ju per dicka te tille.
Keq kur nuk te duan femrat kerkon me viagra te i kenaqish.
Se cka jam une mos i qaje hallet e mija dhe mso hy ne intimitetin tim se nuk me njeh aspak se kush jam dhe cka mundem.

PrinceSSe
11-12-05, 20:06
Sepse jon mate pjekun ne gjdo aspekt :lol: kuuh gfar pytje :lol: :wink:

Tanushi
12-12-05, 18:02
Me jau hanger shpirtin!

Kaltrushi
13-12-05, 11:27
thjesht:

mashkulli dine se qfar done te degjon femra... (dihet nga: Provoja)

femra ndoshta e ndjen vehten ndoshta edhe me te sigurt...

Nuk e di pyeti a esht GABIM TE DASHUROSH NJE KOGJA ME TE MOSHUAR???????

Sy_kaltra
13-12-05, 13:43
thjesht:

mashkulli dine se qfar done te degjon femra... (dihet nga: Provoja)

femra ndoshta e ndjen vehten ndoshta edhe me te sigurt...

Nuk e di pyeti a esht GABIM TE DASHUROSH NJE KOGJA ME TE MOSHUAR???????

Pajtohem me ty .

Kaltrushi
13-12-05, 14:02
thjesht:

mashkulli dine se qfar done te degjon femra... (dihet nga: Provoja)

femra ndoshta e ndjen vehten ndoshta edhe me te sigurt...

Nuk e di pyeti a esht GABIM TE DASHUROSH NJE KOGJA ME TE MOSHUAR???????

Pajtohem me ty .


:wink:

Flaka_1
13-12-05, 17:57
Me jau hanger shpirtin!
Tanushi shpirtin ??

Tanushi
14-12-05, 00:06
Me jau hanger shpirtin!
Tanushi shpirtin ??


:roll: :roll: :roll:

turisti
14-12-05, 01:30
thjesht:

mashkulli dine se qfar done te degjon femra... (dihet nga: Provoja)

femra ndoshta e ndjen vehten ndoshta edhe me te sigurt...

Nuk e di pyeti a esht GABIM TE DASHUROSH NJE KOGJA ME TE MOSHUAR???????

Jo,nuk eshte gabim,sepse dashuria nuk ka kufi,nuk ka :P adrese :P ,edhe nuk te pyet.....ajo thjeshte ndodhe..... :wink:

Kercovari
14-12-05, 10:01
:lol: :lol: Mire e ke shoki,adrese ka vetem triska e pensionit. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kaltrushi
14-12-05, 10:13
thjesht:

mashkulli dine se qfar done te degjon femra... (dihet nga: Provoja)

femra ndoshta e ndjen vehten ndoshta edhe me te sigurt...

Nuk e di pyeti a esht GABIM TE DASHUROSH NJE KOGJA ME TE MOSHUAR???????

Jo,nuk eshte gabim,sepse dashuria nuk ka kufi,nuk ka :P adrese :P ,edhe nuk te pyet.....ajo thjeshte ndodhe..... :wink:

flm turist...

ke jep nje sqarim shum te kjart....
ashtu esht siq thua ti topi se luan... dashurija esht pika e pare pa shikimin e gjerave tjera ...pa marre parasysh moshen e kudi une ...por qfar vje pas.... nuk besoj se vetem LUMTURIJA

te pershendessss shum

:wink:

turisti
14-12-05, 11:45
Kaltrushi shkruajti:
____________________

flm turist...

ke jep nje sqarim shum te kjart....
ashtu esht siq thua ti topi se luan... dashurija esht pika e pare pa shikimin e gjerave tjera ...pa marre parasysh moshen e kudi une ...por qfar vje pas.... nuk besoj se vetem LUMTURIJA

te pershendessss shum

__________________________________________

Kaltrushi shoqe,

Asgje njeriu nuk mundet me parashikue ne ardhmeri.Ajo eshte kjo situate te cilen e krijojme sot ( vizioni),me shprese qe do te jet ashtu deri me fund te jetes.Dashuria eshte vetem fillim i asaj qe ēuhet :P lumturia. Kur njeriu vjen ne nje faze interesante te jetes,kur kthehet mbrapa dhe shef se qka ka krijue,kur kupton qe ka arsye te jet i lumtur,ateherit gezimi shpirteror do t'ja deshmoje kete.

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

Kaltrushi
15-12-05, 14:53
I nderuari turist,

faliminderit per ato fjali te cilat te tregojn se ne gjdo tunel ka nje drit...

me respekt

kaltrushi

turisti
15-12-05, 14:58
I nderuari turist,

faliminderit per ato fjali te cilat te tregojn se ne gjdo tunel ka nje drit...

me respekt

kaltrushi

Me nder ēofsjh shoqe. Ty drita nuk te nevoitet,sepse inteligjenca jote eshte drite. :P

tjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

Lonora
25-12-05, 03:44
Jo mori Flaka disa femra po dojne me i lene burrat e tyre pas 2/3
femijeve, sepse po ju duken te moshuar!

Absurde apo jo?

PRESHEVARE
03-01-06, 07:48
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:

e nderuar,

une edi se femrat pjeken shume me heret se mashkujt si me trup ashtu dhe fysikalisht. per at nuk pershtaten femrat dhe mashkujt e nje gjenerate, si shmebull nje femra 22 vjeqare ju pershtate per qellime dhe jetvetndosje nje mashkullit 28 vjeqar, ashtu mendimi ime.

:D

Gentiani
03-01-06, 18:48
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:

e nderuar,

une edi se femrat pjeken shume me heret se mashkujt si me trup ashtu dhe fysikalisht. per at nuk pershtaten femrat dhe mashkujt e nje gjenerate, si shmebull nje femra 22 vjeqare ju pershtate per qellime dhe jetvetndosje nje mashkullit 28 vjeqar, ashtu mendimi ime.

:D

ashtu a !
koha pėr pjekurinė e femrave qenka 6 vite. E nėse femra i ka 28 vite, sa duhet ti ketė mashkulli, nėse nuk shkojnė duke u rritur vitet e proces- zierje - pjekjes ?! :lol: :lol: :wink:

PRESHEVARE
04-01-06, 01:20
PSE FEMRAT I DUAN DJEMT E MOSHUAR?
JU LUTEM SHPREH MENDIMIN E LIRE :!:
FLM PER MIREKUPTIM
ME RESPEKT&DASHURI FLAKA_1 :idea:

e nderuar,

une edi se femrat pjeken shume me heret se mashkujt si me trup ashtu dhe fysikalisht. per at nuk pershtaten femrat dhe mashkujt e nje gjenerate, si shmebull nje femra 22 vjeqare ju pershtate per qellime dhe jetvetndosje nje mashkullit 28 vjeqar, ashtu mendimi ime.

:D
i nderuar, kjo me duket vlen sidomos per rinie, cka ndosh permbi 30 e andej, ende smuj te flas per at :roll: :roll:
ashtu a !
koha pėr pjekurinė e femrave qenka 6 vite. E nėse femra i ka 28 vite, sa duhet ti ketė mashkulli, nėse nuk shkojnė duke u rritur vitet e proces- zierje - pjekjes ?! :lol: :lol: :wink:

illyria
18-01-06, 21:35
Fermrat i dojnė mashkujt me pėrvojė mė tė madhe andaj edhe thuhet qė i dojnė mė shumė ata pak mė tė moshuarit.
Kjo normalisht lidhet ngusht me kėnaqėsin seksuale sepse mashkujt me pėrvojė dinė qė ta knaqin femrėn mė mirė dhe mė intenzivisht,pra mė lehtė i qojnė drejt orgazmit.
Nė tė kundėrtėn ėshtė mė ndryshe sepse femra me pėrvojė e bėn qunin e ri qė tė "laget" para vaktit! :oops:

Psikologu
18-01-06, 21:53
Po a thua pleqeria qenka pėrvojė apo?!
Nuk e besoj qė pleqeria ėshtė pervojė , por vetem eksperienca e njeriut dhe njohuria ne lemin seksuale pasi edhe disa e kan cekur , e nese themi qė qenka e vertet se te moshuarit paskan pėrvojė , atehere edhe ne lėmit e tjera tė rinjet qenkan deshtues nė sferat e jetes sepse nuk qenkan tė moshuar.
Tė mos futem ne detale tė thella se dikush edhe mundet ta merė personalishtė , por tė moshuarit dhe mosha dalluese ėshtė vetem pėr ata ose ato qė kan deshtuar ne jetė, pra tė themė shkurt e trup , ata / ato qė nuk kan horizontė tė mjaftuar tė jetes por gjinden ne njė pasiguri pėrsonale munden tė shkruajn mendime tė tilla se tė moshuarit kan me shumė pervojė dhe dituri nė keto aspekte, e kur tė bejmė analizėn e kesaj vijm ne perfundim se braktisja e ardhmeris ėshte e pamohuar ne ketė aspekt.
Thotė njė fjalė se ;
Gruja dhe djali i plakut , vaj i sokakut.
Ka shumė qe shkojnė neper vendet tona dhe martohen me femra me tė reja , sepse atyre u duhet viza , ka edhe tė tjera qe me tė kohes sė vetė nuk bijnė ne pajtim nga shumė rrethana sepse jeta ėshtė intenzive ne keto aspekte ,dhe i frigohen edhe kesaj qeshtje , ndersa diferenca e moshes ėshtė pasive nė keta me diferencė tė madhe qe e ceka me heret.
Me falni ju qė i dashuroni tė moshuarit dhe i adhuroni.

Prishtinasja_
22-12-06, 17:55
Per mendimin tim mashkulli ma i moshuar se une, per arsyje se me duket eshte me i sinqert,me temperament ne dashuri dhe ka me shume eksperience , shef me larg, i cileson gjanat me mire! :smile:

Per vete nuk mundem te imagjinoj partnerin time me te ri se une !! :biggrin:

prishtinasi
23-12-06, 01:17
S'qenka keq me qene i vjeter...:tongue: ! Po, cka e konsideroni te vjeter ju?:confused:

Dea_A
23-12-06, 01:20
S'qenka keq me qene i vjeter...:tongue: !Po, cka e konsideroni te vjeter ju?:confused:

30 vjete ... relativisht i moshuar :redface: :tongue:

prishtinasi
23-12-06, 01:25
30 vjete ... relativisht i moshuar :redface: :tongue:

Relativisht:tongue: ....mire qenkam!

Dea_A
23-12-06, 01:27
....dhe jo te gjitha i dojne relativisht te moshuarit :tongue:

prishtinasi
23-12-06, 01:31
....dhe jo te gjitha i dojne relativisht te moshuarit :tongue:
Tregoma perqindjen?

Dea_A
23-12-06, 01:33
Tregoma perqindjen?
Hahhaha nuk kam te dhena statistikore .......nga bota ime (e shoqerise sime )
90 % .........:tongue: edhe une jasht 10 te mbetur :tongue: !

prishtinasi
23-12-06, 01:37
Hahhaha nuk kam te dhena statistikore .......nga bota ime (e shoqerise sime )
90 % .........:tongue: edhe une jasht 10 te mbetur :tongue: !

Vetem fillova ta "urrej" shoqerine tende:tongue: (-+)

Dea_A
23-12-06, 01:39
Vetem fillova ta "urrej" shoqerine tende:tongue: (-+)

Edhe ketu me katoda dhe anoda ???:tongue:

prishtinasi
23-12-06, 01:42
Edhe ketu me katoda dhe anoda ???:tongue:

hahahahha....!
Ti a je relativisht....apo....me moshe!...Se me nevojitet per votim?:tongue:

Dea_A
23-12-06, 01:47
hahahahha....!
Ti a je relativisht....apo....me moshe!...Se me nevojitet per votim?:tongue:

hahahhahah une jam ne grupin e 90% ......:tongue: .....edhe me shume se 7 vjete me duhen per te qene relativisht e moshuar :tongue:

po supozoj Shefi duhet te jete ne moshe ??? Me duhet edhe mua per dilemen e konkurimit :tongue:

prishtinasi
23-12-06, 01:48
hahahhahah une jam ne grupin e 90% ......:tongue: .....edhe me shume se 7 vjete me duhen per te qene relativisht e moshuar :tongue:

po supozoj Shefi duhet te jete ne moshe ??? Me duhet edhe mua per dilemen e konkurimit :tongue:

Qe nje jave...relativisht i moshuar shefi!:tongue:

Dea_A
23-12-06, 01:50
Qe nje jave...relativisht i moshuar shefi!:tongue:
hahahahhaa Zoti ta befte qaren :tongue: :tongue: :tongue:

prishtinasi
23-12-06, 01:52
hahahahhaa Zoti ta befte qaren :tongue: :tongue: :tongue:

(-) shkojme me nje minus! 30 more i ri....oj pasqyre pasqyre ne mur....!

Dea_A
23-12-06, 01:55
(-) shkojme me nje minus! 30 more i ri....oj pasqyre pasqyre ne mur....!
hahahhahhaha po de po ,banja qejfin vetes :tongue: ...
Kur i kishe 22 qfare mendoje per nje femer 30 vjeqe ?:tongue:

prishtinasi
23-12-06, 01:56
hahahhahhaha po de po ,banja qejfin vetes :tongue: ...
Kur i kishe 22 qfare mendoje per nje femer 30 vjeqe ?:tongue:

mbasi e ke vene ? po pergjigjem sinqerisht...hahahh....shume Hot mu kane doke!:tongue:

Dea_A
23-12-06, 01:58
mbasi e ke vene ? po pergjigjem sinqerisht...hahahh....shume Hot mu kane doke!:tongue:

Hahahha qenke ne 10% .........

prishtinasi
23-12-06, 02:05
Hahahha qenke ne 10% .........

hahahah....sipas shoqerise tende a....se perndryshe i takoj 40%

Dea_A
23-12-06, 02:07
hahahah....sipas shoqerise tende a....se perndryshe i takoj 40%

hahahhaha pakices de :tongue:

prishtinasi
23-12-06, 02:09
s'eshte keq me qene pakice ne Kosove!:tongue:

ARI_03
23-12-06, 12:03
Dashuria nese eshte si qellim i paster, ateher nuk mendoj se luan ndonje rol mosha, kurse nese eshte dashuri e korruptuar, me dallavere, ateher perseri nuk mendoj se aq leht mund te mashtrohen te moshuarit duke marre parasysh nje pervoj me te gjat ne te gjitha sferat.....Por PSE FEMRAT I DUAN TE MOSHUARIT ?kete e din me mire ata femra te cilat kan ose kan pasur nje dashuri te tille,,,,, edhe pse nuk e quaj te moshuar 3-4 vjet nese mashkulli eshte me i madh,sepse te pakten mendoj se eshte normale qe mashkulli te jet pak me i madh.Por edhe nese dashuria ka diferenc 10-12 vjet ne mosh , perseri me duket normale nese eshte dashuri e paster e pa korruptuar....:wink:

Xona
02-01-07, 02:12
Mendoj se femrat i duan me shume meshkujt e moshuar me shume per arsye se i duken me te pjekur kur jan me te vjeter se vetja dhe une personalishte keshtu mendoj.

armani_pr
22-03-07, 17:44
logjik qysh i dojmi na mashkujt me te vjetrat edhe femnat i dojn me te vjetrit pse se provoja e bon tveten...

selvija
22-03-07, 22:21
Pse jan me te pjekur se ato.http://www.a-free-guestbook.com/images/msn/75_75.gif (javascript:emoticon('8-)'))

e_martumja
22-03-07, 22:23
Nese i mbesin pleqt ne dore :biggrin: ska dert kshtu se kshtu Femrat po plaken para kohes ehhhehe ....

selvija
22-03-07, 22:28
Nese i mbesin pleqt ne dore :biggrin: ska dert kshtu se kshtu Femrat po plaken para kohes ehhhehe ....Qy e martumja qka thot,, djemi po plaken ma shpejt edhe pikaaaa pikaaa... se femrat gjithnje me pertrine dhe te raja ahaaha:biggrin:

e_martumja
22-03-07, 22:29
Qy e martumja qka thot,, djemi po plaken ma shpejt edhe pikaaaa pikaaa... se femrat gjithnje me pertrine dhe te raja ahaaha:biggrin: Po thu ah ?