PDA

View Full Version : LULET KNAQESIA E SHPIRTIT...!


Flaka_1
19-07-05, 21:00
Per lulet jane bere kenge jane thurur poezi per to tregohen histori e legjenda se lulet kane bukuri mahnitese dhe kan misteret e tyre ..!
Lulet jane nje histori interesante qe vjen nga lashtesia.
Njeriu i don lulet dhe kujdeset per to , se ai e don jeten, e do te bukuren.!

CILAT LULE I PELQENI ME SHUME?
QFARE SIMBOLIZOJNE LULET?

jeni te mireseardhur
me respekt flaka :idea:

turisti
20-07-05, 00:36
Pershendetje per temebn dhe autorin.


Personalisht,kur permenden lulet,mendoj lulet me te mira jane grat - lulja dekorative e jetes se ēdo mashkulli.


Me respekt,
TURISTI. :P

arbias
20-07-05, 11:09
Flak pershendetje

Lulet qe me s shumti i dua jan lulet e holandes Lul tulipani

Lulet me duket se paraqesin; Fillimin e dashnis :wink:

ARVANITI
20-07-05, 21:02
me shume me pelqen trendafili i bardhe ereshume. Eren e ka fantstike. Urrej karafilin.

ARVANITI

P.S. Pershendes Flaken

laliloli
20-07-05, 21:45
I dua te gjitha lulet dhe i kultivoj shume .
Ambienti pa to eshte i shemtuar.Nga gjumi kur zgjohem nuk e luaj kemben pa ua hedhur nje shiqim dhe ujitur nese kane nevoje.

Kercovari
21-07-05, 19:39
Lulet jan nje dhurate e mrekullueshme dhe nese i paralezlizojme me nje femer, do te gjejme te perbashket delikatesen,driten dhe ngjyrat.
Ne botanike numrin nje e mban "Rosa",munde te gjejme ne cdo ngjyre perveq bluse dhe te zezes.Varianti me i quditshem i ngjyrave blue dhe roze,krem pjeshke dhe roze.
Ketu duhet vequar edhe trendfili magjik pershkak te ngjyres "jonatyrale" i njohur si trendafili i zi i cili ne realitet nuk egziston por eshte nje trendafil ngjyre ekuqe e thele,ose e purpurte.Njihet me emrin si "Black magik",Barkarolle",Black Beauty".
Pas trendafilit lulja me e preferuar eshte Tulipani.Emri i tij vjen nga Turqija dhe i perfshin te gjitha ngjyrat pervec te zezes dhe bluse.Origjinen e ka nga lindja e mesme dhe lulezon nga nentori deri ne maj.Tulipanet e kuq shprehin dashurine.Edhe Narcisi eshte lule e pelqyer shume,si dhe orhideja e njohur si lule mbreterore.
Shume lule perdoren edhe si mjekime popullore si p.sh "Lathyrus odoratus"odoratus do te thote arome.
Trendafili ze vendin e pare pershkak eres se forte magjike dhe koncetrimit te forte te vitamines "C".
Se cdo lule mbart nje mesazh te fshehte per here te pare ka shkruar gruaja e Ambasadorit Britanik ne Konstantinopoje Lady Mary Uortlei Montagu ne shekullin 18-te,dhe eshte publikur pas vdekjes se saj.
Nje trendafil i bardhe i hapur do te thote"A me dashuron",nje i kuq i hapur do te thote"Jam plote dashuri dhe deshire",ndersa nje tredafili verdhe i hapur do te thote "Nuk me dashron me"?.

Kercovari
21-07-05, 19:55
http://www.dautelfoto.de/Rosen-D027-Kreation-Perles.jpgI kuq i hapur,jam plote dashuri dhe deshire!

Kercovari
21-07-05, 19:59
http://www.blumenboersen.ch/cards/postkarte-rosen.jpg I bardhe,A me dashuron?.Kujdes vajza,kjo lule nese e pranon ske me qe te thuash vetem "Po". :lol:

Kercovari
21-07-05, 20:07
http://www.janis-purucker.de/rose.jpgKujdes,berre i dhurove nje lule te verdhe te hapur te dashures"Nuk te dua me"i ke thene. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kercovari
21-07-05, 20:13
http://62.75.177.102/shop_cfg/Tulipan01/tulipan00.jpg Tulipani Jete!

Kercovari
21-07-05, 20:23
http://www.ecoland.ro/Admitere_2003/Rezultate_admitere_2003/orhidee.jpg Orhidea.

Kercovari
21-07-05, 20:29
http://www.desotostatepark.com/photogallery/wildflowers/dwarf%20iris.jpg Irisi.

Flaka_1
21-07-05, 21:00
pershendetje KERCOVARI
flm per pergjegjegjen
lexova dhe me sa kuptova keni studijuar lulet dhe mirreni me kultivimin e tyre...?! :roll: :roll:
flaka :idea:

Kercovari
21-07-05, 21:27
pershendetje KERCOVARI
flm per pergjegjegjen
lexova dhe me sa kuptova keni studijuar lulet dhe mirreni me kultivimin e tyre...?! :roll: :roll:
flaka :idea:

Flm.per komplimentin Flaka e nderuar.

Lulet i njoh sa edhe dashurin nga vete natyra,kurse profesioni i im ka te beje me shume me monitorin qe ke perpara. :lol: :lol: :lol:
Te pershendes e nderur enderuar/inderuar,kalo bukr kudo qe te ndodhesh.

Stuhia
21-07-05, 22:08
Uh qka mi kona lulet, ani mo kur ato marrin kahje shoqerore.
Flaka shum romantike eshte jeta me lule. :lol:

Flaka_1
21-07-05, 22:56
E QKA ATEHERE KUR LULET VDESIN ?

Stuhia
21-07-05, 22:58
E QKA ATEHERE KUR LULET VDESIN ?

Mbjellim tjera moj, deri sa nje dite vdesim edhe ne. :lol: :lol: :lol:

Kercovari
22-07-05, 10:27
Stuhia,lulja i ben balle cdo stuhie e nderuar,lulja flete ne te shumten e rasteve ate qe nuk mund ti te flasish,lulja percjelle mesazhin qe ti nuk mund te pershkruash,ndjenjen e thelle te dashuris,vuajtjen,gezimin,bukurin,mikpritjen,xhelo zine,nje parti e forte e cila nuk i ndan njerzit as fete e as kulturat e adhuruar nga cdo shoqeri.
Mos e vra lulen se prishe edhe bukurin tende,prishe ambientin, e ben natyren te vdekur bashke me ty,me mua,me ate ,me ato.

Kercovari
22-07-05, 10:35
http://www.qvc.de/img/DE/7/89/765189.jpg

Shiqo keto ngjyra te bukura dhe mahnitese,nuk jan ngjyra vidoe vizuelle, e as ato adive,as ato supraktive.Njyra qe di vetem natyre te shfaqe per te te be jeten te lumtur,te bukur qe te sjelle aromen e kenaqsise te pafund edhe kure e keput nga trungu.

Kercovari
22-07-05, 11:05
http://members.1012surfnet.at/hjost/fotos/blumen/narziss2-l.jpg

Paulo Codelho
( Fragment nga "Alkimisti")


Narcisi.....

Kur vdiq Narcisi,erdhen zanat e malit dhe e gjeten liqenin,me pare njembel,e tash te shndrruar ne govate lotesh te njelmeta.
-Pse qani? e pyeten zanat e malit.
-Qaj per Narcisin tha liqeni.
-Ah,nuk na cudit aspak vaji yt per Narcisin-vazhduan ata.-Edhe perkunder asaj qe ne gjithnji ngarendnim pas tij neper mal,ti ishe i vetmi qe e pate rastin nga afer te shikoje bukurine e tij.
-Pse,i bukur ishte Narcisi?-pyeti liqeni.
-E kush pas teje mund te di me mire?u pergjegjen te befasuara zanat.Ne fund te fundit,ai cdo dite nga brigjet tuaja perkulej mbi ty.Me ne fund tha:
-Une qaj per Narcisin,por kurre s`kam verejtur se ishte i bukur.
"E vajtoj Narcisin pse,sa here qe perkulej mbi mua,ne fundin e syve te tij shihja reflektimin e bukuris sime"

AS- Prill 2004 Nr.17,faqe 38.

Naki
22-07-05, 11:11
http://www.qvc.de/img/DE/7/89/765189.jpg


Lulet

Ushqim i syve
Freski Ndjenjash
simbol i dashurisė
Nderimė dhe respekt
Pėr Njerėzimin
Jetė dhe gjallėri pėr vendbanime.

I adhurojė tė gjitha lulet,Trėndafilat dhe Lule diellin janė lulet mė tė preferuara.

Me Nderime njė Buēet lula pėr Autoren e temės.

Naki

Flaka_1
22-07-05, 21:02
te faleminderit NAKI
te faleminderit per lule
hmmm sa arome te kendshme kane
ahhhhh sa te bukura jane
te pershendes NAKI
me respekt FLAKA :idea:

Kercovari
24-07-05, 10:54
http://www.konrad-hd.de/rosen/th_barkar1.jpg

Barkarolle Roza pasqyron ngjyre shume fantastike prej asaj te zeze te bute deri te ne te kuqe te thelle,e mbushur perplote petele te forta.
Ka arome (ere)shume te kendeshme dhe mu per ate njihet edhe si Teehybride(Cajhibride).

Flaka_1
24-07-05, 17:50
secila lule ka ate bukurin e vet elegante dhe aromen e saj te bukur
kush eshte ndodhur ne shoqerin e drunjeve dhe luleve me format ngjyrat aromat, e feshferitjeve te shumellojshme te tyre nuk e ka ndiej vetem ate knaqesi qe ta fal vetem natyra....!

kercovari kah po i mer ti keto lule?
me ke shty te dyshoj mos rastesisht i ke keputur ne kopshtin tim.? :roll:
se disa po me mungojne ! :roll:

Kercovari
24-07-05, 17:58
E vodha prej kopshtit tend per te dhuruar ty. :lol: :lol: :lol:

http://www.konrad-hd.de/rosen/th_barkar1.jpg Gjentlemen apo jo! :lol: :lol: :lol:

Flaka_1
24-07-05, 21:40
ju flm veq me send tem po ben nder ti a :?:
eee qka qenke ti, po dishe me shpenzue :!:

Kercovari
24-07-05, 21:54
ju flm veq me send tem po ben nder ti a :?:
eee qka qenke ti, po dishe me shpenzue :!:

Vetem thash s enuk jam aq koprac se kam edhe te mijat.


http://www.kuellmann.de/cards/rosen.gifU le tredafilave te flasin per mu. :lol: :lol: :lol: :wink:

Flaka_1
25-07-05, 17:29
he hee KERCOVARI
ti po ben nder me send tem a ??
ani qka qenke ti :roll:

Flaka_1
25-07-05, 17:31
ani ani si do qe te jete flm veq 1 porosi
nuk i dua dhurattat e plaqkitura :oops: :lol: :lol: :lol:
flm flm
me dashuri flaka

Kercovari
25-07-05, 17:45
ani ani si do qe te jete flm veq 1 porosi
nuk i dua dhurattat e plaqkitura :oops: :lol: :lol: :lol:
flm flm
me dashuri flaka
hajde ri urte se di te vjedh edhe zemren une.. :lol: :lol: :lol:

me dashuri kercovari :wink:

Flaka_1
25-07-05, 17:52
ani ani si do qe te jete flm veq 1 porosi
nuk i dua dhurattat e plaqkitura :oops: :lol: :lol: :lol:
flm flm
me dashuri flaka
hajde ri urte se di te vjedh edhe zemren une.. :lol: :lol: :lol:

me dashuri kercovari :wink:

mos gabo me ja msy me ma plaqkit zemren se qka bej une pa zemer? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
edhe ashtu nuk dua te vdes ne kete moshe qe kam tani e dua jeten! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
me dashuri flaka

Kercovari
25-07-05, 17:55
ani ani si do qe te jete flm veq 1 porosi
nuk i dua dhurattat e plaqkitura :oops: :lol: :lol: :lol:
flm flm
me dashuri flaka
hajde ri urte se di te vjedh edhe zemren une.. :lol: :lol: :lol:

me dashuri kercovari :wink:

mos gabo me ja msy me ma plaqkit zemren se qka bej une pa zemer? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
edhe ashtu nuk dua te vdes ne kete moshe qe kam tani e dua jeten! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
me dashuri flaka

Jetojme me nje zemer de aiiiiiiiii ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Valla edhe une e dua jeten dhe nuk te thashe te vdesesh. :lol: :lol: :lol:

Flaka_1
25-07-05, 18:42
ani ani si do qe te jete flm veq 1 porosi
nuk i dua dhurattat e plaqkitura :oops: :lol: :lol: :lol:
flm flm
me dashuri flaka
hajde ri urte se di te vjedh edhe zemren une.. :lol: :lol: :lol:

me dashuri kercovari :wink:

mos gabo me ja msy me ma plaqkit zemren se qka bej une pa zemer? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
edhe ashtu nuk dua te vdes ne kete moshe qe kam tani e dua jeten! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
me dashuri flaka

Jetojme me nje zemer de aiiiiiiiii ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Valla edhe une e dua jeten dhe nuk te thashe te vdesesh. :lol: :lol: :lol:

me nje zemer?
mvaret a e kan grupin e njejte te gjakut perndryshe ...... :lol: :lol: :lol:

Kercovari
25-07-05, 18:52
ani ani si do qe te jete flm veq 1 porosi
nuk i dua dhurattat e plaqkitura :oops: :lol: :lol: :lol:
flm flm
me dashuri flaka
hajde ri urte se di te vjedh edhe zemren une.. :lol: :lol: :lol:

me dashuri kercovari :wink:

mos gabo me ja msy me ma plaqkit zemren se qka bej une pa zemer? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
edhe ashtu nuk dua te vdes ne kete moshe qe kam tani e dua jeten! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
me dashuri flaka

Jetojme me nje zemer de aiiiiiiiii ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Valla edhe une e dua jeten dhe nuk te thashe te vdesesh. :lol: :lol: :lol:

me nje zemer?
mvaret a e kan grupin e njejte te gjakut perndryshe ...... :lol: :lol: :lol:

Gjak te kuq de! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Flaka_1
05-08-05, 16:08
te kuq? ateher te njejt e paskemi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kercovari
06-08-05, 14:07
te kuq? ateher te njejt e paskemi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ndoshta shumcka kemi te njejte,perveq polaritetit. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Flaka_1
25-11-05, 03:30
kU JANE LULET kERCOVARI?

Reana
25-11-05, 04:39
:roll: :arrow:
http://www.freedesktopwallpapers.net/flowers/flowers.jpg

Flaka_1
25-11-05, 04:41
:roll: :arrow:
http://www.freedesktopwallpapers.net/flowers/flowers.jpgOpaaaaaaaaaaaaaaaa Reana he Flutur


Befasia e mengjezit !


te lumte !

SheTa
25-11-05, 04:45
Ju kisha dhuru nga ni lule Flaka_1 Reana per fat te keq nuk kam afer :wink:

Reana
25-11-05, 04:45
http://www.rachelleb.com/images/flowers_3.jpg
http://www.rachelleb.com/images/2004_06_09/flowers_4.jpg

Reana
25-11-05, 04:48
http://image05.webshots.com/5/9/94/1/169399401mavnfC_ph.jpg
Nje livadh me lule per te gjithe Dardanasit :wink:

Flaka_1
25-11-05, 04:50
ohhh te lumte reana se e gjalle je !

Te falenderoj nga zemra per keto lule te bukura !
Diqka e embel po fshehet mbrapa teje !
Complimente e nderuar !

me dashuri
flaka


http://www.rachelleb.com/images/flowers_3.jpg
http://www.rachelleb.com/images/2004_06_09/flowers_4.jpg

SheTa
25-11-05, 05:01
Sa mir e ndi veten midis dy luleve tash Reana's e flake's

Flaka_1
25-11-05, 05:07
Sa mir e ndi veten midis dy luleve tash Reana's e flake's

Flm Sheta

Me vjen mire !

:wink:

Reana
25-11-05, 05:09
[quote="Flaka_1"]ohhh te lumte reana se e gjalle je !

Te falenderoj nga zemra per keto lule te bukura !
Diqka e embel po fshehet mbrapa teje !
Complimente e nderuar !

me dashuri
flaka

flm motrushe :wink:

Reana
25-11-05, 05:11
Sa mir e ndi veten midis dy luleve tash Reana's e flake's
Sheta flm prej teje, po edhe ty te kemi lule ne keto ane :wink:

SheTa
25-11-05, 05:14
Ju flm Reana Flaka_1

Flaka_1
25-11-05, 06:27
http://www.dautelfoto.de/Rosen-D027-Kreation-Perles.jpg

Kercovari
26-11-05, 10:06
http://www.net-photo.de/gallery/albums/Blumen/aag.jpg

Ngjyra te jetes....

Kercovari
26-11-05, 10:11
http://www.net-photo.de/gallery/albums/Blumen/abt.jpg

Kercovari
26-11-05, 10:19
http://www.net-photo.de/gallery/albums/Blumen/aao.jpg

Diana007
26-11-05, 10:27
http://www.albaniafoto.com/albums/userpics/10288/big_valentn008.jpg

Diana007
26-11-05, 10:29
http://www.albaniafoto.com/albums/userpics/10288/big_valentn018.jpg

Diana007
26-11-05, 10:29
http://www.albaniafoto.com/albums/userpics/10288/big_valentn018.jpg

Sy_kaltra
26-11-05, 10:59
dianushe pse ka dy here po poston :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Diana007
26-11-05, 11:02
dianushe pse ka dy here po poston :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

:P Tligat mi marrsh , rrjen se kam mir ahahhhaahahahahahhahaahhahahah

Sy_kaltra
26-11-05, 11:06
:P Tligat mi marrsh , rrjen se kam mir ahahhhaahahahahahhahaahhahahah

ahhahah veq deshta met ba mem than mi marsh t'ligat :D :D :wink:

Diana007
26-11-05, 11:08
Uh moter per ate ke a po ka te sillem te tham a shtu ahahaahhahhahahahahahhahhahahahah

Flaka_1
26-11-05, 18:40
Ku jane lulet ooooo Kercovari ????

Kercovari
26-11-05, 18:44
Ku jane lulet ooooo Kercovari ????

Urdhero de :wink: :lol: :lol: :lol:

http://www.weltraumsofa.de/bildchen/alben/sf_blumen/cimg3779.sized.jpg

Flaka_1
26-11-05, 18:54
Ku jane lulet ooooo Kercovari ????

Urdhero de :wink: :lol: :lol: :lol:

http://www.weltraumsofa.de/bildchen/alben/sf_blumen/cimg3779.sized.jpgOOOO Flmmmmmmmmmmmm
Te lumte dora !

Shume te bukura do beje pune te mire po te dergoje ende tjera lule !

flm per mirekuptim !

flaka===

doGzona
26-11-05, 18:56
Per Princesen Flaka.

http://www.trcross.com/images/18_Italian_Garden.jpg

Kercovari
26-11-05, 18:59
Pakes xhelozi dhe dashuri ne nje vende,po jan lule skam qe beje.. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

http://www.tuepps.de/b2/43160003-fruehlingsblumen.jpg

Flaka_1
28-11-05, 17:36
Pakes xhelozi dhe dashuri ne nje vende,po jan lule skam qe beje.. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

http://www.tuepps.de/b2/43160003-fruehlingsblumen.jpg

Aty ku ka dashuri ka edhe xhalozi ! :wink:

Diana007
29-11-05, 12:35
Per Flaken :D http://www.zeriyt.com/galeria/albums/userpics/10007/Rose01.jpg

http://www.zeriyt.com/galeria/albums/userpics/10007/0022.jpg

Barbaroza
01-12-05, 13:41
Kenaqesi dhe ushqim shpirti,frymezim/shprehje dashurie jane lulet...!
Trendafil qe e adhuroj!
http://www.xentrik.net/freegraphics/photos/flowers/roses.jpg

doGzona
01-12-05, 23:33
http://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-2.jpghttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-3.jpg
http://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-4.jpghttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-5.jpg

http://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-anim1.gifhttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-anim1.gifhttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-anim1.gifhttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-anim1.gifhttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-anim1.gifhttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-anim1.gifhttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-anim1.gifhttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-anim1.gifhttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-anim1.gif

Flaka_1
02-12-05, 15:31
Per Flaken :D http://www.zeriyt.com/galeria/albums/userpics/10007/Rose01.jpg

http://www.zeriyt.com/galeria/albums/userpics/10007/0022.jpg

Te lumte motrushe !

Flaka_1
02-12-05, 15:32
Kenaqesi dhe ushqim shpirti,frymezim/shprehje dashurie jane lulet...!
Trendafil qe e adhuroj!
http://www.xentrik.net/freegraphics/photos/flowers/roses.jpg

Ashtu eshte ke te drejte Barbaroza!
:wink:

Flaka_1
02-12-05, 15:33
http://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-2.jpghttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-3.jpg
http://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-4.jpghttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-5.jpg

http://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-anim1.gifhttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-anim1.gifhttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-anim1.gifhttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-anim1.gifhttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-anim1.gifhttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-anim1.gifhttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-anim1.gifhttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-anim1.gifhttp://dobhran.nbci.com/images/beautifulflower-anim1.gifShume te falenderoj per keto lule te bukura !]
Te mirat per ty nga flaka!

Xati_Pej
07-12-05, 14:25
Shum lule jan te bukura por shum prej tyra per nje koh te shkurter behen therra po si njerzit.

Flaka_1
07-12-05, 14:33
Shum lule jan te bukura por shum prej tyra per nje koh te shkurter behen therra po si njerzit.

Nuk eshte aspak e vertet i nderuar, per qfare lule e ke fjalen per lule te egra qe rriten ne male pa i prekur dore e njeriut a??
Lulet e bukura mbesin per here te bukura, njerezit shpirte mire do mbesin per here shpirte mire !


Me respect e dashuri flaka

lyra2
27-09-08, 14:04
http://www.trcross.com/images/18_Italian_Garden.jpg[/QUOTE]

:smile:

lyra2
27-09-08, 14:24
http://www.trcross.com/images/18_Italian_Garden.jpg[/QUOTE]Cdo lule mbart nje mesazh !!!

Trina_1
02-11-08, 16:25
Flaka , shpresoj se do ti merr keto lule :rolleyes:

http://graphics8.nytimes.com/images/2007/11/01/nyregion/01flowers.cityroom.jpg

Jana
03-11-08, 13:13
Lulet ne pergjithesi em pelqejn ..por Trendafilat i adhroj shum...dhe eshte dhurata me e buku qe mund te ma bej dikush,...

http://weeklyrose.com/images/roses.jpg

Antika
02-06-10, 08:55
http://www.trcross.com/images/18_Italian_Garden.jpg[/QUOTE]

Buqja_ch
02-06-10, 10:57
http://j1.tagstat.com/image05/6/5575/009F054dBlR.jpg

pasioni_
02-06-10, 14:56
http://www.youtube.com/watch?v=HnbMYzdjuBs

Qika^Me^Kule
02-06-10, 21:30
http://www.traumhochzeit.cc/cms/data/20/Schloss_SchAenbrunn_.jpg

http://www.umdiewelt.de/photos/3091/4460/6/362654.jpg

Qika^Me^Kule
02-06-10, 21:40
http://www.kriyayoga.com/pd/grusskarten_rosen/thumbs/bunter_rosenstrauss-dsc02296.jpg

http://www.kriyayoga.com/pd/grusskarten_rosen/thumbs/bunter_rosenstrauss-dsc02343.jpg

http://www.kriyayoga.com/pd/grusskarten_rosen/thumbs/rote_rosen-dsc02693.jpghttp://www.kriyayoga.com/pd/grusskarten_rosen/thumbs/rote_rosen-dsc02883.jpg

Pulebardha
04-06-10, 16:08
http://www.google.ch/images?hl=de&q=blaue+rose&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=lhYJTPSiB46IOPXdvPAP&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CCIQsAQwAA

Elina
06-06-10, 18:12
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs601.snc3/31638_128365400522050_100000457731501_251170_50796 06_n.jpg

Elina
06-06-10, 18:14
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs631.snc3/31638_128349100523680_100000457731501_251125_73778 13_n.jpg

Shqiptare_ne_Turqi
06-06-10, 18:38
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs601.snc3/31638_128365400522050_100000457731501_251170_50796 06_n.jpg


Oj qike ! sa mire i paske ujit e kqyr :biggrin: mashshshalllahhhh,

Shqiptare_ne_Turqi
06-06-10, 18:45
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs631.snc3/31638_128349100523680_100000457731501_251125_73778 13_n.jpg
E qito lulet e ballkonit tem ..! a pot pelqejne eline ? :biggrin:

http://img687.imageshack.us/img687/7198/balkondzenleme.jpg

Elina
06-06-10, 18:48
E qito lulet e ballkonit tem ..! a pot pelqejne eline ? :biggrin:

http://img687.imageshack.us/img687/7198/balkondzenleme.jpg


Wooowww...shume te mira ...moj nuk paskem pa kso lulesh kurre...a jan kshtu live-te gjalla :biggrin: a plastike?
Perndryshe e paske ballkonin ma te mire se temin :tongue:

lovely
06-06-10, 18:53
qy kto dya, kur ti slikati une lulat e mia , ni dite kur t kom vakt e ti bi ktu, po krejtve ka me iu ra t lig pej s miri dmth pej xhelozije hohohohohohoho

Shqiptare_ne_Turqi
06-06-10, 18:56
Wooowww...shume te mira ...moj nuk paskem pa kso lulesh kurre...a jan kshtu live-te gjalla :biggrin: a plastike?
Perndryshe e paske ballkonin ma te mire se temin :tongue:Shih plastikes ! t'gjalla mojjj :biggrin:

Elina
06-06-10, 18:56
qy kto dya, kur ti slikati une lulat e mia , ni dite kur t kom vakt e ti bi ktu, po krejtve ka me iu ra t lig pej s miri dmth pej xhelozoje hohohohohohoho


Ku ke pa moj me xhelozu reja ne vjeherr? :biggrin: edhe plus cka eshte e jotja eshte e jemja,qy....nal se po dal po i slikati lulet per ty... IHH :biggrin:
Shqipe,shum shpesh moj i paske mjelle...qudi qysh nuk tu kan tha...vec kokan shume te bukura!

lovely
06-06-10, 18:58
Ku ke pa moj me xhelozu reja ne vjeherr? :biggrin: edhe plus cka eshte e jotja eshte e jemja,qy....nal se po dal po i slikati lulet per ty... IHH :biggrin:lum bofsha per ty hoooo, deri ti slikatsh ti une po ta maroj ni smoothie qitu :D

ps; sdi hiq kush ma ka lan emnin vjehrra e shtire se qe, kqyrne vet mos besofshi, edhe smoothie i maroj rese tem hahahahahahahaha

emine
06-06-10, 18:58
ma kure te jete nje trandofill me ngjyre te kuqe;)

Shqiptare_ne_Turqi
06-06-10, 19:01
qy kto dya, kur ti slikati une lulat e mia , ni dite kur t kom vakt e ti bi ktu, po krejtve ka me iu ra t lig pej s miri dmth pej xhelozije hohohohohohohoxheloze ti ! se sike sklikat tash e me i qit..!? hahhahaha

lovely
06-06-10, 19:03
xheloze ti ! se sike sklikat tash e me i qit..!? hahhahaha


s kom pas vakt, se Humdia n spital hohohohohohohohhoo

Shqiptare_ne_Turqi
06-06-10, 19:10
s kom pas vakt, se Humdia n spital hohohohohohohohhoopo a e ki kishe nje evlad,n'dronu kajhere ..! :biggrin:

Shqiptare_ne_Turqi
06-06-10, 19:12
ma kure te jete nje trandofill me ngjyre te kuqe;)

http://img2.blogcu.com/images/d/e/m/dembeste/gul1_1_.jpg


Qe per me xhelozu edhe ma shum lovely,u minushit ja pruna nje qasi trandofilli.

Asaj deri t'ja bjen reja,qa pat me t'pru se harrova tybe !! hahahahahhahahaa

Elina
06-06-10, 19:16
lum bofsha per ty hoooo, deri ti slikatsh ti une po ta maroj ni smoothie qitu :D

ps; sdi hiq kush ma ka lan emnin vjehrra e shtire se qe, kqyrne vet mos besofshi, edhe smoothie i maroj rese tem hahahahahahahaha

Ani smoothie me fruta a?.....ooo qe ne vend dola ne ballkon me aparat ne dore.......po ja ty me te ngu ja kon?...po get qe me ty e kam te gjallte :redface: :biggrin:

Shqiptare_ne_Turqi
06-06-10, 19:25
http://img2.blogcu.com/images/t/i/r/tiritci/guller1.jpg


per ju trijat,mire u pafshim.. Shkova u te lulat me i ujit ;D


ps.Eline,marifeti eshte qashtu qpeshta dhe mos me i lon me u tha !! :biggrin:

gjini
08-06-10, 19:14
http://img2.blogcu.com/images/t/i/r/tiritci/guller1.jpg


per ju trijat,mire u pafshim.. Shkova u te lulat me i ujit ;D


ps.Eline,marifeti eshte qashtu qpeshta dhe mos me i lon me u tha !! :biggrin:


Sa lule te bukura paske gjet oj qika jon e turkijes.
ku i more ne turkije apo tu kan ba ne Kosove?

gjini
08-06-10, 19:16
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs631.snc3/31638_128349100523680_100000457731501_251125_73778 13_n.jpg


ELINA, dhe ti Shqiptarja e turkijes na e bate pranvere ketu juve ju baft lule kah shkofshi e kudo qofshi

romansa
08-06-10, 21:10
http://document.linternaute.com/document/image/550/lilas-fleur-lila-jardin-yvelines-822350.jpg

lovely
27-06-10, 11:09
a din me m kallxu dikush qysh me i qit slikat prej kompjuterit qitu? te kalli pak Shqypen e Turkijes me lulat e mia hohohohohohohoo :P

Suelaa
27-06-10, 11:27
Lulet simbol i paqes-dashuris dhe miqesis.

Qika^Me^Kule
06-07-10, 18:41
http://www.ogv-neutraubling.de/mini-2006_KolbMariaGregor-Mendel-Str.28.JPG

Lapsi
09-07-10, 10:17
po de, kete e kam thene: Lulja e forumit na kenaq:P

Qika^Me^Kule
27-01-11, 15:25
Me dha njani.... nje lule... e me ate lule shkoi.. e nje puthje.....

Por une i kerkova vend te lules..... qebapa...... agaghaghaghaghaghaghaghaghagh

emine
29-01-11, 20:51
separi adhuroi Femijte e dyta jane lulet*:smile:Dikure prisja lule nga te tjeret pore sote eshte me knaqsi qe gjithmone i dhuroi vetes ato lule qe une i dua*nje her ne jave shkoi ne markt(pazar) dhe bleje lule te frskta kjo me knaqe shpirtin edhe synin

emine
21-05-11, 17:12
http://www.e-werk-6.de/images/Fotos_Orchideen/weisse_Orchidee_Winter.jpg