PDA

View Full Version : "Shqiptare te Kosoves" ne koncertin e Cetnikes Cec


Arb
22-07-05, 16:34
Bazuar nga numri i fundit te revistes "Kosovarja" nje kufitar i identifikuar me emrin Fadil, flet per mbi 5000 Shqiptaret e Kosoves, qe dite me pare kaluan kufirin per te marr pjese ne koncertin e Cetnikes Ceca, e njohur kjo per kenge dhe deklarata kunder-Shqiptare.

Po ne te njejtin numer flitet se dite me pare nje person edhe haptazi shiste muzike te Shkijeve ne qender te qytetit te Prishtines. Mesazhi i shkurter po ashtu vazhdon te tregoj se tani muzika e Shkijeve po degjohet, mbase me pare fshehtazi, ndersa tani edhe haptazi...

Eshte vertete truperues ky fakt, si eshte e mundur qe vetem pas 6 vitesh pas luftes, kjo shtrese e Shqiptareve te Kosoves, te tregohen aq te pa ndjenja kombetare, te pa moralshem, te pa-vetedijshem, jo njerezore, e ne menyre te turpshme te marrin pjese ne koncertin e kesaj Cetnike...

Kush jane keta njerez? Na duhet identifikuar ata. Duhet demaskuar ata ne media te shkruara dhe ato elektronike. Duhet dal haptazi me fotot e tyre.

Arb
22-07-05, 17:02
Harrova te permend se koncerti i kesaj Cetnikes eshte mbajt ne Shkup.

Gentiani
22-07-05, 18:53
Hmm :roll:

Nuk e dij edhe sa ėshtė pėr tu marrė i saktė ky informacion i botuar nė Kosovarja, e qė burim tė tij e paska kufitar Fadilin.

Sido qė tė jetė, nėse kanė marrė pjesė nė atė koncert tė asaj kengetare shkjau, i mbuloftė turpi ata shqiptarė dhe paēin faqen zezė.

Thonė se kėnga nuk ka kufinjė! Por nė rastin e kėngės serbe duhet vendosur kufinjėt edhe atė mirė e mirė e sidomos kur kėndon gruaja e njė krimineli, nuk mundem ti kuptoj se ēfarė shije kėnge e ēka i tėrheq ata njerėz tė pėrcjellin koncerte shkinash. O sot o kurrė shqiptarėt kanė numėr tė madh kėngėtaresh, tė tė gjitha zhanreve dhe nuk kanė nevojė tė torturohen me kėngė dhe kulturė serbe.

Kushdo qofshin ata njerėz, mos ua pafshim surratin !!!

SPARTAKU
23-07-05, 02:53
Ishalla nuk asht e vertet, se pasha shpirtin nuk paskan ba mir hiq.

Pa mos o kon qaj kufitar Fadil pulitika i dardanis, e ai e ka zanat e i shtramon senet po du me than habitet kanihere e i jep lajmet dallash se i perziehn valt.

ARVANITI
23-07-05, 18:05
Populli thote:

"Pyll pa derra s'ka"

***
***
***

Murgesha
23-07-05, 20:05
Turp pėr tė gjithė ata, e kushdo qofshin.

Kercovari
23-07-05, 20:21
Ka shume ka
.

Krokodilli
24-07-05, 04:39
Zemra me thot se nuk eshte e vertet,, kurse mendjen e kam tek ata qe kan marr pjese ne ate koncert..... ata nuk jan shqiptar por luajn dhe shkatrrojn ndjenjat e shqiptarve....

mbi 1000 kengetar shqiptar dhe ata zgjedhin cecen,, jo nuk eshte e vertet kjo se qka flitet,, nuk ishin ata shqiptar

Kercovari
24-07-05, 10:07
Ah more kroki,e kemi nje restorant serbesh ne Zirih Grodonia,me shume shqiptare shkojne ne muzike se vete serbet.Po lere se eshte duke me plase shpirti,dhe e c e ndali si te meundesh ne veqanti rinin. :wink:

Kastri
24-07-05, 11:35
Harrova te permend se koncerti i kesaj Cetnikes eshte mbajt ne Shkup.


::::::::::::::::::::::::::::::::
:::::::::::::::::::::::::::::::::

Jo more nuk ke harrue ti , se ju jeni pjesmarres i ati koncerti ,kur po e futeni ne diskutime ketu,kahe ato info vetem qe edhe ju jani pjesmarres me ta.

Kuashe e shefe papuntorine kur nuk punone , vetem papuntori tjetere se ai qe punone nuk ka kohe te shikoi kushe punone e kushe jo.

Pra edhe ju Arb i keni pa se ke qen aty me ta.
E le mos hape diskutime pa lidhje o dalldyshan.

Une kisha propozuare te mbyllete kjo teme ,eshte turpe qe lejoine moderatorete keso teme te hapete ketu .
Me nderime te nderuare.

Krokodilli
24-07-05, 14:04
Ah more kroki,e kemi nje restorant serbesh ne Zirih Grodonia,me shume shqiptare shkojne ne muzike se vete serbet.Po lere se eshte duke me plase shpirti,dhe e c e ndali si te meundesh ne veqanti rinin. :wink:

jo jo nuk jan ata shqiptar Kercovari,, edhe une muj mi than veti australian po nuk jam,, ata vetem e therrasin veten shqiptar...

shqiptari i vertet e dallon mikun dhe armikun

Murgesha
24-07-05, 14:08
Harrova te permend se koncerti i kesaj Cetnikes eshte mbajt ne Shkup.


::::::::::::::::::::::::::::::::
:::::::::::::::::::::::::::::::::

Jo more nuk ke harrue ti , se ju jeni pjesmarres i ati koncerti ,kur po e futeni ne diskutime ketu,kahe ato info vetem qe edhe ju jani pjesmarres me ta.

Kuashe e shefe papuntorine kur nuk punone , vetem papuntori tjetere se ai qe punone nuk ka kohe te shikoi kushe punone e kushe jo.

Pra edhe ju Arb i keni pa se ke qen aty me ta.
E le mos hape diskutime pa lidhje o dalldyshan.

Une kisha propozuare te mbyllete kjo teme ,eshte turpe qe lejoine moderatorete keso teme te hapete ketu .
Me nderime te nderuare.

Ti aty ishe a po jo, dhe e pa Arb-in?? :roll: :roll: :roll:
Nuk mendoj se tema duhet tė mbyllet, por duhet t`i luftojmė kėto gjėra pa u etiketuar mes vete.

Arb
24-07-05, 16:59
Harrova te permend se koncerti i kesaj Cetnikes eshte mbajt ne Shkup.


::::::::::::::::::::::::::::::::
:::::::::::::::::::::::::::::::::

Jo more nuk ke harrue ti , se ju jeni pjesmarres i ati koncerti ,kur po e futeni ne diskutime ketu,kahe ato info vetem qe edhe ju jani pjesmarres me ta.

Kuashe e shefe papuntorine kur nuk punone , vetem papuntori tjetere se ai qe punone nuk ka kohe te shikoi kushe punone e kushe jo.

Pra edhe ju Arb i keni pa se ke qen aty me ta.
E le mos hape diskutime pa lidhje o dalldyshan.

Une kisha propozuare te mbyllete kjo teme ,eshte turpe qe lejoine moderatorete keso teme te hapete ketu .
Me nderime te nderuare.

Kur me drejtohesh personalisht, perdori mesazhet private.

Nese nuk te brengos pjesemarrja e turpshme e ketyre "Shqiptareve" ne kete koncert, atehere eshte dicka tjeter.

Kastri
24-07-05, 23:16
Harrova te permend se koncerti i kesaj Cetnikes eshte mbajt ne Shkup.


::::::::::::::::::::::::::::::::
:::::::::::::::::::::::::::::::::

Jo more nuk ke harrue ti , se ju jeni pjesmarres i ati koncerti ,kur po e futeni ne diskutime ketu,kahe ato info vetem qe edhe ju jani pjesmarres me ta.

Kuashe e shefe papuntorine kur nuk punone , vetem papuntori tjetere se ai qe punone nuk ka kohe te shikoi kushe punone e kushe jo.

Pra edhe ju Arb i keni pa se ke qen aty me ta.
E le mos hape diskutime pa lidhje o dalldyshan.

Une kisha propozuare te mbyllete kjo teme ,eshte turpe qe lejoine moderatorete keso teme te hapete ketu .
Me nderime te nderuare.

Ti aty ishe a po jo, dhe e pa Arb-in?? :roll: :roll: :roll:
Nuk mendoj se tema duhet tė mbyllet, por duhet t`i luftojmė kėto gjėra pa u etiketuar mes vete.

...............................
...............................

Pershendetje

E nderuare po te isha une prezente aty ,as Arb e as shume te tjere sonte nuk do ishine ketu.


Edhe Arb,ka mundsi te pergjigjete ,vetem nse jeni avokate e ti,atehere mir ma bane pse po shkruej,edhe pse te kerova falje ne nje forume tjeter
prape po ju kerkoi FALJE JUVE EDHE TE NDERUARITE Arb.

Me nderime te nderuare.

dr1ta
25-07-05, 11:58
Populli thote:

"Pyll pa derra s'ka"

***
***
***

Edhe derrat e kan nje fytyre (te gjith)

Murgesha
25-07-05, 12:11
...............................
...............................

Pershendetje

E nderuare po te isha une prezente aty ,as Arb e as shume te tjere sonte nuk do ishine ketu.


Edhe Arb,ka mundsi te pergjigjete ,vetem nse jeni avokate e ti,atehere mir ma bane pse po shkruej,edhe pse te kerova falje ne nje forume tjeter
prape po ju kerkoi FALJE JUVE EDHE TE NDERUARITE Arb.

Me nderime te nderuare.

Nuk keni nevojė tė mė kėrkoni falje i nderuari Kastri.
Unė nuk jam avokate e Arb e as e juaja. Nė shkrimin tuaj kishit kėrkuar mbylljen e kėsaj teme, dhe unė u inkuadrova si moderatore, se nuk ka nevojė tė mbyllet tema nė fjalė, por tė diskutojmė haptazi dhe tė gjykojmė shkuarjen e atyre shqiptarėve nė koncertin e qetnikės Ceca.

Me nderime Kastri.

Naki
25-07-05, 15:06
Supozimet,artikujt e gazetave me Skandale kanė edhe marketingun e shpifjeve qė tė shitet tirazhi i gazetave sa mė shumė.

Si do qė tė jetė,Shkuarja e bashkėkombasve nė koncertet e shkijėve nė kėto kohė Ėshtė njė Tradhti Morale ndajė Gjakut tė Derdhurė tė shumė bashkėkombasve tanė qė dhanė jeten pėr liri.

Thuhet qė Muzika Nuk ka Kufi,po nė kėtė rastė eshtė njė Marri tė vizitoshė konzertet e Armiqėve tanė.

Kodra
25-07-05, 15:17
*********
*********
*********I bashkangjitem, Nakit qė ėshtė marri e madhe qė tė shkosh nė koncerte-ti financosh armiqt nė njėrėn anė,e nė tjetrėn anė ta dėgjosh njė muzik qė kėndohet kundėr shqiptarėve.
Mund tė them me plotkuptimin e fjalės se, ata tė cilėt shkojn tash nė ato koncerte apo edhe kudoqoftė,qė tė financosh ata me parat e biletave apo edhe nė mėnyra tjera, jo qė janė tradhtar, ata qė shkojn,por me plotkuptimin e fjalės---janė shkije,asgjė tjetėr.

Tė mos ēuditemi,kėta njerėz kanė qenė ,janė,dhe do tė jenė,sepse nė shpirt e kanė jo ndoshta ta ngrisin shkaun por ta mėposhtin shqiptarin.

Kėta njerėz janė mė tė rrezikshmit.

Duhet ti publikojm emrat e tyre,e nėse edhe foto kemi atėher edhe mė mirė.
Sa mė shumė informacione tė publikojm aq mė leht ėshtė pėr ne.


Kodra

Kastri
25-07-05, 21:05
Pershendetje
Atehere pase gjithe asaje qe e kame thene ne kete teme, edhe une po i gjykoi te gjithe ata qe e kane percjele kete koncerte edhe te gjithe ata qe kane pase deshire te shkojne e nuk kane mujte te shkojne, Zoti ftyren ja u nxifte.

Kame edhe nje vrejtje per kesi dashamireshe te keti lloi koncerteshe, athua te gjithe edhe Pasaportate e qetnikve i kane pase,e kur eshte fjala per Pasaporta te qetnikve,une i gjykoi edhe te gjithe ata qe po shkoine neper ambasada qetnike per nje dokumente udhtimi qetnike.
Edhe po qertifikohene me deshire si QETNIKE.

Po mendoi se edhe kjo eshte nje dukuri e keqe e Shqiptarve,ku e pasuruene Serbine,e ambasadate e qetnikve me para te Shqiptarve
TURP TURP TURP.

Me nderime te nderuare.

Psikologu
25-07-05, 21:21
Cdo gje , si koncerti , pasaportat etj qe jane e serbit ( armikut tone te fundit) duhet per ti gjykuar dhe duhet qe , atyre qe marrin pjese ne kesi lloje turpesh te ulin koken , ti vejn gishtin kokes dhe te mendojn mire se cfare turpi te madhe kan bere, se kan shkelur mbi gjakun e njerezve qe aq shume e deshten kete gjuhe , kete vend dhe kete liri.
Mos te harrojm se te tillet as nuk mund te renditen ne vargun e ermit Shqiptar , te tillet nuk jane asgje me shume se vetem pjelle e huaj qe eshte rritur ushqyer ne vendin tone human dhe mikprites.
Ne gjuhen tone kombtare kemi muzike te paster per ata qe e dojn dhe e cmojn , edhe para serbeve dhe para shume popujve te tjere.
Turp per te tillet qe thirren vetem me emrin shqiptar , ndersa ne gjake jane pjelle e huaja dhe aspak si llogaris si shqiptar, aspak hiq.
Turpi i mbuloft , dhe mos paqin vend as per vorr ne vendin tone.

Reana
26-07-05, 18:57
Kufiri shqipetaro-shqipetar ne Han te Elezit eshte nder vendkalimet me te frekuentuara ne regjion, mu per shkak se i ndan shqipetaret administrativisht me padrejtesi kur dihen mire lidhjet e banoreve te te dy aneve te kufirit, megjithate per cdo dite mijera e mijera shqipetare e kalojne kete kufi!
Pajtohem me mendimin e Nakit, se pervec nje thashethene e keqe, e origjinuar prej ndonje naivi apo te marrosuri ne kufi, nuk ka gjasa te kete shume te vertete ne kete lajm; kaluesve te kufirit nuk u shkruan askund se KU jane duke shkuar-keshtuqe kjo "5000 shqipetaret" eshte vetem nje supozim, edhe pse se perjashtoj mundesine e prezences se ndonje shqipetari/je ne kete koncert; kemi njerez qe ende i mundon nostalgjia per fjale, shprehje, kenge, kulture sllave etj...

Toni_4Ever
27-07-05, 20:29
keta jan veq pallavra te revistes kosovarja te gjithe e dim se cka shkruhet aty jan veq genjeshtra

ndoshta edhe ka pas por jo aq shum sa eshte shkruajtur

Kastri
05-08-05, 00:09
Pershendetje


Pershendetje

I nderuari Arb, te jame borgje,se te kame ofendue,sulmue pa lidhje,por me beso se kur e kame pa ate Shkrime me eshte terrue para syve, e kame fjalen per koncertine e cetnikese Ceca.

Para dy dite rasishte e kame ndegjue nje bisede ketu, ne Gjermani ku une jetoi,se me te vertete ka pase ne ate koncerte edhe Shqiptare te Kosoves se te Maqedonise po se po, ate bisede ne Autobuse e benine dy Rome nga Maqedonia,edhe ata u quditshine se si kane ardhe Shqiptarete nga Kosova ne ate koncerte.

Me beso i nderuare se pari qe me ka ra ne mende keni qen ju edhe jame turpruare nga vetevetja per ate shkrime timine ndaje jushe,por edhe jame ndie shume keq se mendojsha qe te gjithe udhtarete po e ndegjoine ate bisede te atyne dy Romve edhe pse ata folshine serbishte.

Me nderime te nderuare.

the godfather
09-08-05, 23:21
Edhe pse revista "Kosovarja" eshte nder revistat me propagandistike ne Ks,qitu deri dikun ja ka qillu qe kan marre rreth 5000 veta ne koncertin e kurves serbe Ceca.

Ktu ne Pr cdo jave ka muzike LIVE,te kengetareve nder me te njohur si:Sinan Vllasaliu.Afrim Mucici,Xeni,Copy/paste Elita 5 etj etj,e shiptar zite shkojne per ta ndigjuar kurven shkin Cec,kjo eshte marri.

Pa le te mendohen keta shiptar zi se ku jon kon para 6 viteve,ne thundrat e kujt kane qene,nen thundrrat e shkaut Millosh e burrit te kurves Ceca Arkanit.

Paj le te mendohen pakez keta shiptar zi pastaj le te shkojne neper koncerte te shkijeve.

Po skan faj do "pleq" qe thone se ktu milloshi ka pas "hala pun",po shyqyr ZOTIT qe e ka pas me kaq,e ska vazhdu lufta si en Bosnje.

Turp per ata qe flasin e shajne SHQIP,TUUUUUUURP.

__________________________________________________ __________
RED&BLACK

Gjumashja
17-08-05, 09:24
me te vertet eshte nje marri po une di edhe qe kam pa me syt qe edhe kengtaret tona si p.sh Bleona Qeret ka kendu te njejtin vend ku ka kendu Ceca ne Ulqin ne vitin 1998.

Tomori
17-08-05, 12:46
-Une tash po flas ne emer te gjithe atyre qe kan mare pjese ne ket koncerte!
-Va them troce shkurte dhe shqipe:-
-Se ata pjesmares ne radhe te pare jane Pederasta, e gjinia femerore Kurva shkijesh...
...preje keti vendi qe jame i Pershtyj ptujjjj funderina...dhashte zoti po prej Serbit ta gjejne belane...berlloga pis milet.. .....:evil:

Krokodilli
17-08-05, 13:20
Ah more kroki,e kemi nje restorant serbesh ne Zirih Grodonia,me shume shqiptare shkojne ne muzike se vete serbet.Po lere se eshte duke me plase shpirti,dhe e c e ndali si te meundesh ne veqanti rinin. :wink:

jo jo nuk jan ata shqiptar Kercovari,, edhe une muj mi than veti australian po nuk jam,, ata vetem e therrasin veten shqiptar...

shqiptari i vertet e dallon mikun dhe armikun

Krokodilli
17-08-05, 13:24
-Une tash po flas ne emer te gjithe atyre qe kan mare pjese ne ket koncerte!
-Va them troce shkurte dhe shqipe:-
-Se ata pjesmares ne radhe te pare jane Pederasta, e gjinia femerore Kurva shkijesh...
...preje keti vendi qe jame i Pershtyj ptujjjj funderina...dhashte zoti po prej Serbit ta gjejne belane...berlloga pis milet..ptuj nanen va qif,, :evil:

o zoteri Tomori,, po te kuptojm he burr qe je nervoz,, te dhemb kjo se qka ka ndodh,, kjo marri,, qe nuk pershkruhet,,, po merre veten me te mir mos shaj kaq keq, me ul veten posht. ke durim dhe lesho rrugen edhe per te tjeret te diskutojn,, me sharje nuk mbahet forumi po me diskutime o i nderuar
siq e thash ma heret,
SHQIPTARI QE ESHTE SHQITPAR E DALLON MIKUN DHE ARMIKUN,, E ATA FUNDRRINA QE KAN MARR PJES NE ATE KONCERT ATA JAN perkrahes se armikut ton,,, e perkrahesit e armikut i kemi armik..

Tomori
17-08-05, 14:08
-Une tash po flas ne emer te gjithe atyre qe kan mare pjese ne ket koncerte!
-Va them troce shkurte dhe shqipe:-
-Se ata pjesmares ne radhe te pare jane Pederasta, e gjinia femerore Kurva shkijesh...
...preje keti vendi qe jame i Pershtyj ptujjjj funderina...dhashte zoti po prej Serbit ta gjejne belane...berlloga pis milet..ptuj nanen va qif,, :evil:

o zoteri Tomori,, po te kuptojm he burr qe je nervoz,, te dhemb kjo se qka ka ndodh,, kjo marri,, qe nuk pershkruhet,,, po merre veten me te mir mos shaj kaq keq, me ul veten posht. ke durim dhe lesho rrugen edhe per te tjeret te diskutojn,, me sharje nuk mbahet forumi po me diskutime o i nderuar
siq e thash ma heret,
SHQIPTARI QE ESHTE SHQITPAR E DALLON MIKUN DHE ARMIKUN,, E ATA FUNDRRINA QE KAN MARR PJES NE ATE KONCERT ATA JAN perkrahes se armikut ton,,, e perkrahesit e armikut i kemi armik..

I nderuari "Krokodilli" nuk behem nervoze,,,por me vjen Inati bre burr!
-Sa per tshajtmen ske perse te merzitesh!
Po ashtu per diskutim le te diskutojne antaret tjere,,,se revolta ime nuk ka te beje me diskutimin qe prapavine!
-''Krokodilli' tash ju pershendes sinqerishte;
Me respekt per ju:
Tomori :wink:

experti_lu
17-08-05, 17:00
Bazuar nga numri i fundit te revistes "Kosovarja" nje kufitar i identifikuar me emrin Fadil, flet per mbi 5000 Shqiptaret e Kosoves, qe dite me pare kaluan kufirin per te marr pjese ne koncertin e Cetnikes Ceca, e njohur kjo per kenge dhe deklarata kunder-Shqiptare.

Po ne te njejtin numer flitet se dite me pare nje person edhe haptazi shiste muzike te Shkijeve ne qender te qytetit te Prishtines. Mesazhi i shkurter po ashtu vazhdon te tregoj se tani muzika e Shkijeve po degjohet, mbase me pare fshehtazi, ndersa tani edhe haptazi...

Eshte vertete truperues ky fakt, si eshte e mundur qe vetem pas 6 vitesh pas luftes, kjo shtrese e Shqiptareve te Kosoves, te tregohen aq te pa ndjenja kombetare, te pa moralshem, te pa-vetedijshem, jo njerezore, e ne menyre te turpshme te marrin pjese ne koncertin e kesaj Cetnike...

Kush jane keta njerez? Na duhet identifikuar ata. Duhet demaskuar ata ne media te shkruara dhe ato elektronike. Duhet dal haptazi me fotot e tyre. :arrow: comenti im:
malluar qofshin brez pas brezi ata qe kan marr pjese ne ate koncert.

GURI SYLAJ
17-08-05, 21:26
Une nuk po ju kuptoj fare pse po e beni kete pune kaq te madhe . Kurrkush - kurrkuj nuk mundet me i a ndal muziken e vet . Te gjithe kan te drejt me e ndigju dhe me shku ne koncerte ku kendojne kengetaret dhe ku kendohen kenget e tyre.
Por kjo nuk eshte e tera, ka edhe me keq. Ky rast me kete koncert eshte vetem maja e akullnajes.
Mendoni njehere sa here shqiptaret e blene pasurin e tyre dhe sa para dhan per blerjen e arave , shtepiv e banesave .
Sa para dhan per nxjerrjen e dokumentacionit e te pasaportave.
Sa behet biznise ne mes tregtareve...
Dhe njedite kur sherbimet tona perkatese do te perballen seriozisht me dukurit e tilla, tek atehere do te shofim se koncerti i ceces dhe "shqiptaret" eshte zero ne krahasim me "koncertet " e cecave e cecanave tjere.
Ne shumicen e festave e te dasmave , ne , muziken e ceces e kemi prezent , kuptohet me fjale shqip , thua se ne nuk kemi fare muzike autoktone shqiptare.Prandaj kete dukuri nuk duhet luftu vetem kur ceca jep koncert por cdo dite dhe ne cdo vend.
Me nderime Guri Sylaj

Gentiani
17-08-05, 21:48
Ėshtė edhe diēka qė mė ka penguar dhe pengon, shembulli i kėngės nė Eurovizion 2004 dhe 2005. Ėshtė hera e dytė qė Shqipėria pėr Serbia and Montenegro i dhuron 10 rrespektivisht 8 pikė kėngės sė shkijeve nė Eurovision. Nuk e dijė, ku e gjejnė gjithė atė idiotizėm Vote pėr ti dhuruar atyre 8 - 10 pikė. Uaaa ta shikosh atė dardalec artistin e popullit qė ēaraveshej kur prezentonte se po i dhuronin shkijeve aq pikė pėr kėngėn.

Nuk mbetet tjetėr, pos qė ti dėrgosh "vota pėrshėndetėse" :twisted: si Tomorri :lol: :lol:

Krokodilli
18-08-05, 08:41
Ėshtė edhe diēka qė mė ka penguar dhe pengon, shembulli i kėngės nė Eurovizion 2004 dhe 2005. Ėshtė hera e dytė qė Shqipėria pėr Serbia and Montenegro i dhuron 10 rrespektivisht 8 pikė kėngės sė shkijeve nė Eurovision. Nuk e dijė, ku e gjejnė gjithė atė idiotizėm Vote pėr ti dhuruar atyre 8 - 10 pikė. Uaaa ta shikosh atė dardalec artistin e popullit qė ēaraveshej kur prezentonte se po i dhuronin shkijeve aq pikė pėr kėngėn.

Nuk mbetet tjetėr, pos qė ti dėrgosh "vota pėrshėndetėse" :twisted: si Tomorri :lol: :lol:

i nderuar Gentiani,, nuk e paske kuptuar punen e votave per Eurovizion ,,,,, Shteti nuk i jep votat por populli i shtetit jep votat,, a e pat se Greqis i dha me se shumti, shtrohet pyetja kush i dha Grekut,, i dhan vota Greket qe jetojn ne Shqiperi,, ata te Vlores dhe Sarandes,,,, po ashtu kush i dha vota Serbit,,,, serb te Shqiperis te cilet jan me qindra (nese nuk e ke dit) do te thot shqiptaret nuk votuan por pakicat.....

50 persona me votu nga shqiperia prej tyre 20 grek per Greqin,, Greqia fiton 12 votshin,, 10 serb.. sebi fiton 10 votshin,,, 5 maqenon dhe keshtu me rradh...

Pra shqiperia nuk jep vota,, dhe jam i sigurt se as shqiptaret nuk dhan vota serbit,, por pakicat....

po ashtu Maqedonia te jesh sigurt se nuk ja dha Shqiperis 12 vota,, por Shqiptaret e Maqedonis te cilet votuan dhe te cilen perbejn 40% e popullates se Maqedonis

Gentiani
18-08-05, 18:34
Ėshtė edhe diēka qė mė ka penguar dhe pengon, shembulli i kėngės nė Eurovizion 2004 dhe 2005. Ėshtė hera e dytė qė Shqipėria pėr Serbia and Montenegro i dhuron 10 rrespektivisht 8 pikė kėngės sė shkijeve nė Eurovision. Nuk e dijė, ku e gjejnė gjithė atė idiotizėm Vote pėr ti dhuruar atyre 8 - 10 pikė. Uaaa ta shikosh atė dardalec artistin e popullit qė ēaraveshej kur prezentonte se po i dhuronin shkijeve aq pikė pėr kėngėn.

Nuk mbetet tjetėr, pos qė ti dėrgosh "vota pėrshėndetėse" :twisted: si Tomorri :lol: :lol:

i nderuar Gentiani,, nuk e paske kuptuar punen e votave per Eurovizion ,,,,, Shteti nuk i jep votat por populli i shtetit jep votat,, a e pat se Greqis i dha me se shumti, shtrohet pyetja kush i dha Grekut,, i dhan vota Greket qe jetojn ne Shqiperi,, ata te Vlores dhe Sarandes,,,, po ashtu kush i dha vota Serbit,,,, serb te Shqiperis te cilet jan me qindra (nese nuk e ke dit) do te thot shqiptaret nuk votuan por pakicat.....

50 persona me votu nga shqiperia prej tyre 20 grek per Greqin,, Greqia fiton 12 votshin,, 10 serb.. sebi fiton 10 votshin,,, 5 maqenon dhe keshtu me rradh...

Pra shqiperia nuk jep vota,, dhe jam i sigurt se as shqiptaret nuk dhan vota serbit,, por pakicat....

po ashtu Maqedonia te jesh sigurt se nuk ja dha Shqiperis 12 vota,, por Shqiptaret e Maqedonis te cilet votuan dhe te cilen perbejn 40% e popullates se Maqedonis

Po pikėrisht qė populli i shtetit jep vota dhe figuron zyrtarisht shteti qė voton. Greqisė qė i dhanė vota i kuptova, ka njė numėr tė madh emigrantėsh qė jetojnė atje dhe kanė menduar ti japim votėn e i zbusim pak grekėn me sjelljet e tyre :D po shkijeve qė u dhanė vota nuk i kuptova, nėse nuk na kanė llogaritur edhe neve si emigrantė tyre :lol: :wink: ėshtė shumė e qartė se munden tė kenė votuar pakicat, por kaq shumė "pakica" tė ketė nė Shqipėri nuk e kam ditur. Nė proporcion me votat e dhėna, shumė shumė keq pėr "minoritetin shqiptarė" nė Shqipėri nė mesin e gjitha atyre popullatave shumicė greke e serbe. :wink:

Reana
19-08-05, 05:59
Greqisė qė i dhanė vota i kuptova, ka njė numėr tė madh emigrantėsh qė jetojnė atje dhe kanė menduar ti japim votėn e i zbusim pak grekėn me sjelljet e tyre :D po shkijeve qė u dhanė vota nuk i kuptova


Votat dhe carraveshjet kane qene politika dhe udhezimet e Nanos!!!
Mos u cudit hiq!!!
Me rend i ka nderuar te gjithe ata qe na shtypen dhe shkelen si komb: Serbet, Sllavo-Maqedonet, Greket, Turqit, Ruset, Beloruset e keshtu me rradhe! Politika "a la polit byroja" Staliniane ka qene ne pushtet, s'do mend edhe rezultatet kane qene evidente ne sdo aspekt :? !

Krokodilli
19-08-05, 06:28
Ėshtė edhe diēka qė mė ka penguar dhe pengon, shembulli i kėngės nė Eurovizion 2004 dhe 2005. Ėshtė hera e dytė qė Shqipėria pėr Serbia and Montenegro i dhuron 10 rrespektivisht 8 pikė kėngės sė shkijeve nė Eurovision. Nuk e dijė, ku e gjejnė gjithė atė idiotizėm Vote pėr ti dhuruar atyre 8 - 10 pikė. Uaaa ta shikosh atė dardalec artistin e popullit qė ēaraveshej kur prezentonte se po i dhuronin shkijeve aq pikė pėr kėngėn.

Nuk mbetet tjetėr, pos qė ti dėrgosh "vota pėrshėndetėse" :twisted: si Tomorri :lol: :lol:

i nderuar Gentiani,, nuk e paske kuptuar punen e votave per Eurovizion ,,,,, Shteti nuk i jep votat por populli i shtetit jep votat,, a e pat se Greqis i dha me se shumti, shtrohet pyetja kush i dha Grekut,, i dhan vota Greket qe jetojn ne Shqiperi,, ata te Vlores dhe Sarandes,,,, po ashtu kush i dha vota Serbit,,,, serb te Shqiperis te cilet jan me qindra (nese nuk e ke dit) do te thot shqiptaret nuk votuan por pakicat.....

50 persona me votu nga shqiperia prej tyre 20 grek per Greqin,, Greqia fiton 12 votshin,, 10 serb.. sebi fiton 10 votshin,,, 5 maqenon dhe keshtu me rradh...

Pra shqiperia nuk jep vota,, dhe jam i sigurt se as shqiptaret nuk dhan vota serbit,, por pakicat....

po ashtu Maqedonia te jesh sigurt se nuk ja dha Shqiperis 12 vota,, por Shqiptaret e Maqedonis te cilet votuan dhe te cilen perbejn 40% e popullates se Maqedonis

Po pikėrisht qė populli i shtetit jep vota dhe figuron zyrtarisht shteti qė voton. Greqisė qė i dhanė vota i kuptova, ka njė numėr tė madh emigrantėsh qė jetojnė atje dhe kanė menduar ti japim votėn e i zbusim pak grekėn me sjelljet e tyre :D po shkijeve qė u dhanė vota nuk i kuptova, nėse nuk na kanė llogaritur edhe neve si emigrantė tyre :lol: :wink: ėshtė shumė e qartė se munden tė kenė votuar pakicat, por kaq shumė "pakica" tė ketė nė Shqipėri nuk e kam ditur. Nė proporcion me votat e dhėna, shumė shumė keq pėr "minoritetin shqiptarė" nė Shqipėri nė mesin e gjitha atyre popullatave shumicė greke e serbe. :wink:

prap nuk e ke kuptu votimin e eurovizionit,,, Shqiptaret e shqiperis nuk kan humb koh me votu fare,, as qe kan votu,, se nuk kan dit per ke te votojn,, sju ka interesu shkrut,,, votat jan dhen vetem nga pakicat..... Grek ka sa te dush ne Shqiperi,, pra ata i dhan veti votat,,, Serb ka teper edhe ata i dhan veti,,, keshtu qe vetem pakicat dhan vota per memedheun e tyre,, e asnje shqiptare,,,, aty ktu .....
e Reana Le NANON se e keni ber kete pun te NANOS si te ishte zot i botes ta permendim qdo sekond,, ku i intereson nanos se kush kujna i jep vota,,, aty ku ka PARA Nano perzihet,, aty ku nuk ka nuk i intereson

pra nje here ta flasim realitetin,, jo gjithmon fjal te kota e te pakuptimta,,

Gentiani ske faj se edhe mu me ka ardh rend qe serbi mori vota nga shqiperia,, se per Grekun e kam dit se do ti merr.. po qka te bejm,,,,
edhe ato restorante te Serbit qe jan hap ne Qender te Tiranes,, edhe ato jan pjes e jetes,, :evil:

Reana
19-08-05, 06:55
[e Reana Le NANON se e keni ber kete pun te NANOS si te ishte zot i botes ta permendim qdo sekond,, ku i intereson nanos se kush kujna i jep vota,,, aty ku ka PARA Nano perzihet,, aty ku nuk ka nuk i interesonooops :lol:
perseri ti a???
OK kroki, heren tjeter duke pasur parasysh brengen tende, do te marr leje prej teje nese bej ta permendi Nanon :lol: :lol: :lol:

Krokodilli
19-08-05, 06:59
[e Reana Le NANON se e keni ber kete pun te NANOS si te ishte zot i botes ta permendim qdo sekond,, ku i intereson nanos se kush kujna i jep vota,,, aty ku ka PARA Nano perzihet,, aty ku nuk ka nuk i interesonooops :lol:
perseri ti a???
OK kroki, heren tjeter duke pasur parasysh brengen tende, do te marr leje prej teje nese bej ta permendi Nanon :lol: :lol: :lol:

nuk ka nevoj askush te marr leje ne forume,, por se paku te mundohemi te flasim realitet,,, se NANO nuk fut hundet ne qdo bir te minit,,,,,, tema eshte per diskutim,, por diskutimet duhet dalluar nga HUMORI