PDA

View Full Version : KESHTU ME KA NDODHUR...!


Flaka_1
24-07-05, 18:23
KESHTU ME KA NDODHUR...
QFARE JU KA NDODHUR?
CILAT JANE KUJTIMET E NJE NATE PA GJUME,
QE NUK DO TI HARRONI KURRE?
ju mirepret
me respekt Flaka

Psikologu
24-07-05, 21:19
Ka shume nete pa gjume , arsyet jane te ndryshme .

doGzona
24-07-05, 21:40
Ka disa, por nuk dua ti kujtoje!

Psikologu
24-07-05, 21:44
Nese e kujtoj te kaluaren , harroj te planifikij per te ardhmen.

Kercovari
24-07-05, 21:50
Ka disa, por nuk dua ti kujtoje!

I shti ne nje thes dhe hudhi ne lum per te mos u kythy prape. :lol: :lol: :lol: :lol:

Flaka_1
24-07-05, 21:53
Thjeshte ne nuk deshirojm ta kujtojme kohen e kaluar.
Pa marre parasysh a eshte nje e kaluar e mire apo e keqe.
Koha e kaluar vjen tek ne sikur vetima,pa na pyetur fare.
me dashuri flaka

Flaka_1
24-07-05, 21:57
PSIKOLOGU veqoje nje mbremje nga ato te cilat te ka lene mbresa me shume?
te pershendet flaka

Flaka_1
24-07-05, 21:59
PSIKOLOGU
qe te ka lene mbresa me shume
qofte ajo mbrese gezimi apo hidherimi.
me dashuri flaka

Murgesha
24-07-05, 22:01
Netė pa gjumė kam pas tė mjafta, herė nga mėrzia e herė nga qefi. :wink:

Por njė nuk mundem ta harroj kurrė.

Ishte nata e fundit qė kam kaluar nė shtėpinė time, shtėpinė e nusėrisė time.
Hėna ndriqonte atė natė, sikur tallej me mua, qė mė kot rrotullohesha nė shtrat, e nuk mund tė flija, jo nga friga por nga mendimi se tė nesėrmen do tė iki, iki diku larg, pa e ditur as vetė se ku.
E tani po hy nė vitin e 7 qė mė nuk isha nė atė shtėpi, qė nuk do ta shoh mė kurrė ashtu si e lashė, por do tė shkoj njė ditė tė shoh sė paku gėrmadhat e asaj votre qė mė dhuroi shumė vite lumturi, aty ku u mėsova tė dashuroj, aty ku pėr herė tė parė mora emrin e shenjtė tė nėnės.

Pėrshėndetje pėr tė gjithė.

Kercovari
24-07-05, 22:04
Motrushe :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :wink:

Flaka_1
24-07-05, 22:04
ahhh MURGESHA
ne momentin kur lexova rrefimin tend seq mu terqeth i tere trupi.
te deshiroj jete te gjate, te lumtur me shume-shume te mira :!:
me dashuri flaka

Psikologu
24-07-05, 22:25
PSIKOLOGU
qe te ka lene mbresa me shume
qofte ajo mbrese gezimi apo hidherimi.
me dashuri flaka

E nderuara flaka!

Mbresat e mija jane te shumta dhe jan te percjellura vetem me lot , vujtje dhe sakrifica , qysh ne moshen e rinis , andaj , nuk dij se cilen ta dalloj ose ta veqoj , nisur nga e para , me humbjen e te dashures time ne moshen me te re, me humbjen e te shokeve ne lufte, e me shume gjera te tjera.
Netet kan qene te percjellura me lot edhe nga une , edhe nga voglushet e mij te cilet qanin dhe lotonin e une isha ne mesin e tyre si shkembi me i fort , por ne brendesi isha aq i bute , me i bute se cdo gje ne kete bote, por dikur krenaria me beri te fort edhe kur rrifesha dhe torturohesha , por kjo ishte turtuar me e forte qe e perjetova.
Atehere nuk dua te shpalosi kujtime sepse me dhembin shume dhe me lendojn pa mase, por i ruaj ne veti , duke shpresuar se njehere do te mundem ti harroj te gjitha, por ky eshte vetem mashtrim qe i beje vetes time.
Nganjehere mendoj se bota do te jete ne anen time , por e verej se kjo bote ka ikur nga une dhe gjindet ndoshta ne anen tjeter.
Nuk mundem te shkoj me tutje sepse ka shume e me shume , besoj se me kaq mjafton.

turisti
24-07-05, 23:31
PSIKOLOGU
qe te ka lene mbresa me shume
qofte ajo mbrese gezimi apo hidherimi.
me dashuri flaka

E nderuara flaka!

Mbresat e mija jane te shumta dhe jan te percjellura vetem me lot , vujtje dhe sakrifica , qysh ne moshen e rinis , andaj , nuk dij se cilen ta dalloj ose ta veqoj , nisur nga e para , me humbjen e te dashures time ne moshen me te re, me humbjen e te shokeve ne lufte, e me shume gjera te tjera.
Netet kan qene te percjellura me lot edhe nga une , edhe nga voglushet e mij te cilet qanin dhe lotonin e une isha ne mesin e tyre si shkembi me i fort , por ne brendesi isha aq i bute , me i bute se cdo gje ne kete bote, por dikur krenaria me beri te fort edhe kur rrifesha dhe torturohesha , por kjo ishte turtuar me e forte qe e perjetova.
Atehere nuk dua te shpalosi kujtime sepse me dhembin shume dhe me lendojn pa mase, por i ruaj ne veti , duke shpresuar se njehere do te mundem ti harroj te gjitha, por ky eshte vetem mashtrim qe i beje vetes time.
Nganjehere mendoj se bota do te jete ne anen time , por e verej se kjo bote ka ikur nga une dhe gjindet ndoshta ne anen tjeter.
Nuk mundem te shkoj me tutje sepse ka shume e me shume , besoj se me kaq mjafton.

Psikologu i nderuar,

E kaluara eshte pjesa e jone,sikur dhe e ardhmja,vetem qe kete te dyten nuk e njohim..... :cry:

Te deshiroj ardhmerine te qete. :P

Respekt te posaqshem per ty,o i nderuari.

TURISTI. :P

Flaka_1
25-07-05, 15:50
Te falenderoj per rrefimin tend PSIKOLOGU
Per bese me vjen keq!
Por qte bejme
JETA NA SJELL TE MIRA & te KQIJA :!:
NE RRUGET E JETES KA DRITE DHE ERRESIRE :!:
Besoj se nuk ka njeri ne kete bote qe nuk i kan ndodhur gjera te cilat ne nuk i deshirojme.
MRETI I JETES ESHTE RASTI
MUND TE JETE RAST GEZIMI
MUND TE JETE RAST HIDHERIMI
Mjafton kjo qe e the, shume mire te kam kuptuar PSIKOLOGU
Te deshiroj gjithe te mirat :!:
Rruget e tua u befshin drite
Me dashuri Flaka :idea:

turisti
05-10-05, 23:28
Netė pa gjumė kam pas tė mjafta, herė nga mėrzia e herė nga qefi. :wink:

Por njė nuk mundem ta harroj kurrė.

Ishte nata e fundit qė kam kaluar nė shtėpinė time, shtėpinė e nusėrisė time.
Hėna ndriqonte atė natė, sikur tallej me mua, qė mė kot rrotullohesha nė shtrat, e nuk mund tė flija, jo nga friga por nga mendimi se tė nesėrmen do tė iki, iki diku larg, pa e ditur as vetė se ku.
E tani po hy nė vitin e 7 qė mė nuk isha nė atė shtėpi, qė nuk do ta shoh mė kurrė ashtu si e lashė, por do tė shkoj njė ditė tė shoh sė paku gėrmadhat e asaj votre qė mė dhuroi shumė vite lumturi, aty ku u mėsova tė dashuroj, aty ku pėr herė tė parė mora emrin e shenjtė tė nėnės.

Pėrshėndetje pėr tė gjithė.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

GURI SYLAJ
06-10-05, 08:24
Ishte Janar i vitit '91. Une kisha vendos te largohem por kesaj radhe e dinja vetem diten e nisjes kurse per kthim nuk guxoja as te mendoja. E dinte vetem nje njeri nga i cili edhe merrnja force per kete rruge.
Ne mengjes , baba po lexonte nje shkrim , ne nje gazete ditore, mbi ata qe iknin nga Kosova dhe shkonin azil ne perendim. Rruga ime ishte pak me ndryshe........
Me te gjithe u pershendeta me nje -diten e mire, kurse babes i thash - mire u pafshim. As sot e kesaj dite nuk dije se si ka munde te ndodhe por nga shtrengimi i dores dhe shiqimi i tij une mora vesh se ai dinte gjithecka. E dinte se kthimi im nuk do te ishte i shpejte.

Me tha : nese ke vedose gjithecka do te shkoj mbare.Mire u pafshim.
Nga kjo dite dhe nga keto fjale fillon nje rruge e re neper te cilen eci cdo dite..............

Flaka_1
13-10-05, 14:22
Ishte Janar i vitit '91. Une kisha vendos te largohem por kesaj radhe e dinja vetem diten e nisjes kurse per kthim nuk guxoja as te mendoja. E dinte vetem nje njeri nga i cili edhe merrnja force per kete rruge.
Ne mengjes , baba po lexonte nje shkrim , ne nje gazete ditore, mbi ata qe iknin nga Kosova dhe shkonin azil ne perendim. Rruga ime ishte pak me ndryshe........
Me te gjithe u pershendeta me nje -diten e mire, kurse babes i thash - mire u pafshim. As sot e kesaj dite nuk dije se si ka munde te ndodhe por nga shtrengimi i dores dhe shiqimi i tij une mora vesh se ai dinte gjithecka. E dinte se kthimi im nuk do te ishte i shpejte.

Me tha : nese ke vedose gjithecka do te shkoj mbare.Mire u pafshim.
Nga kjo dite dhe nga keto fjale fillon nje rruge e re neper te cilen eci cdo dite..............

vertet mu rrenqeth i tere trupi i nderuaru Guri

Jelira
23-10-05, 18:14
Kam shume net pa gjume,por njeren nuk e harroj sa te jete jeta......

Flaka_1
25-11-05, 03:23
Kam shume net pa gjume,por njeren nuk e harroj sa te jete jeta......

A sma thua ? :wink: ne pika te shkurtera ? :wink:

Reana
25-11-05, 05:31
Nje nate pa gjume???

Duke lexuar e duke shkruar ne kuader te nje teme akademike "European Court of Justice and Human Rights"!
Material aq interesant po edhe aq vuliminoz dhe i lodheshem.
E kyqem dikund nga mengjesi Europian ne FD, dhe e gjej Dianen 007 dhe gjithe kompanine :P , te gatshme te me kendellin dhe te me kthejne buzeqeshjen dhe motivaconin qe edhe ne oret e vona te Amerikes veriore, te vazhdoj te punoj temen per Univerzitetin tim.

Kujtim qe mbetet vivid, dhe me ben te kuptoj se bukuria/ngrohtesia e personalitetit te njerezve i tejkalon gjithe kufijte e Botes!!!

Flaka_1
25-11-05, 06:01
Nje nate pa gjume???

Duke lexuar e duke shkruar ne kuader te nje teme akademike "European Court of Justice and Human Rights"!
Material aq interesant po edhe aq vuliminoz dhe i lodheshem.
E kyqem dikund nga mengjesi Europian ne FD, dhe e gjej Dianen 007 dhe gjithe kompanine :P , te gatshme te me kendellin dhe te me kthejne buzeqeshjen dhe motivaconin qe edhe ne oret e vona te Amerikes veriore, te vazhdoj te punoj temen per Univerzitetin tim.

Kujtim qe mbetet vivid, dhe me ben te kuptoj se bukuria/ngrohtesia e personalitetit te njerezve i tejkalon gjithe kufijte e Botes!!!Eshte e vertet se personaliteti i njerezve tejkalon gjithe kufijte!

No Coment !

Diana 007 eshte e pa zavendesueshme nuk e ka shoqen,
Eshte e :arrow:
Shkathet
Inteligjente
E zonja
E dashur

dhe mos te harroj ta bej me dije se eshte Motrushja ime ! :wink:

Edhe ju jeni e embel Reana
Je ti ajo qe me more kohe duke bisedu dhe ku nuk mund pa i permend lulet e fresketa qe me dhurove, zbukurove qdo skaj te dardanise, madje zubukrove dhomen time !

Pershendetje e nderuar !

Flaka