PDA

View Full Version : Fjalekryqi!!


Faqet : [1] 2 3 4 5 6 7

MemphiSx
27-07-05, 14:12
Nuk po mundem me bo Horizontalisht dhe Vertikalisht,por vetem Horizontalisht te provojm me plotesu Fjalekryqin :)
Po e krijojm Fjalekryqin me Poena ai qe ja qellon pa ndihme i ka 5 pike kurse pergjigjja me ndihme 3 pike.

Po filloj une i pari me pyetje.

Doktrina?

Murgesha
27-07-05, 16:54
Nuk po mundem me bo Horizontalisht dhe Vertikalisht,por vetem Horizontalisht te provojm me plotesu Fjalekryqin :)
Po e krijojm Fjalekryqin me Poena ai qe ja qellon pa ndihme i ka 5 pike kurse pergjigjja me ndihme 3 pike.

Po filloj une i pari me pyetje.

Doktrina?

Teza.

Ps. Do tė ishte mirė, qė nė mungesė tė tabelės sė fjalėkryeqit tė japėsh numrin e shkronjave.

Kercovari
27-07-05, 19:29
Burimi*** germa

albioni_nl
27-07-05, 23:13
Burimi*** germa


AMA :?:

Arb
28-07-05, 01:48
Jo afer

^^^^

Lona
28-07-05, 07:42
Jo afer.... larg

Fisi*****

MemphiSx
28-07-05, 11:05
Fisi*****Klani


Artist ne Filmin Troja **** ***

http://pub.tv2.no/multimedia/na/archive/00121/Troy_Troja_Brad_Pit_121692a.jpg

Murgesha
28-07-05, 11:20
Fisi*****Klani


Artist ne Filmin Troja **** ***

http://pub.tv2.no/multimedia/na/archive/00121/Troy_Troja_Brad_Pit_121692a.jpg

Brad Pit. :lol:

Murgesha
28-07-05, 11:36
Artist shqiptar qė jetoi dhe veproi gjatė vitit 1858-1910

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ..... _ _ _ _ _ _ ???????????

MemphiSx
28-07-05, 11:37
Artist shqiptar qė jetoi dhe veproi gjatė vitit 1858-1910

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ..... _ _ _ _ _ _ ???????????

A bon pak ndihme me ndonje shkronje??

MemphiSx
28-07-05, 11:42
A mos eshte Aleksander Moisiu

Murgesha
28-07-05, 11:50
A mos eshte Aleksander Moisiu

Po ai eshte. :lol:

Elektroliti
18-11-06, 02:04
Si duket kėtu loja paska ngecur.
Nėse keni dėshirė tė plotėsoni fjalėkryq tė vėrtetė hyni kėtu:

Fejton
10-01-08, 23:25
[quote=MemphiSx]Nuk po mundem me bo Horizontalisht dhe Vertikalisht,por vetem Horizontalisht te provojm me plotesu Fjalekryqin :)
Po e krijojm Fjalekryqin me Poena ai qe ja qellon pa ndihme i ka 5 pike kurse pergjigjja me ndihme 3 pike.

Po filloj une i pari me pyetje.

Doktrina TEZA

Fejton
10-01-08, 23:26
Pergjigjeja e sakte eshte shpreheja TEZA

Linka_pz
11-01-08, 09:59
Leng
Pluhur
Hape
Mehlem .....gjeni ?

Preshevar
11-01-08, 10:08
Leng
Pluhur
Hape
Mehlem .....gjeni ?


ASPIRIN ............... ?

Linka_pz
11-01-08, 10:21
ASPIRIN ............... ?


Jo nuk eshte .....por je afer shume !

Preshevar
11-01-08, 10:25
Jo nuk eshte .....por je afer shume !

Aspegjik ? :biggrin:

Linka_pz
11-01-08, 12:50
Aspegjik ? :biggrin:Ta them une... apo do mendoheni ,akoma !

Dukagjinas_i
11-01-08, 12:58
Ta them une... apo do mendoheni ,akoma !
Linka, thuaje,,,se gati u bona per nje recept mjeku :confused: ,,,,s'un pe gjeje :rolleyes:

Linka_pz
11-01-08, 13:15
Linka, thuaje,,,se gati u bona per nje recept mjeku :confused: ,,,,s'un pe gjeje :rolleyes:


Ok , hahahhahah

ILAQI----- eshte

Dukagjinas_i
11-01-08, 13:19
Ok , hahahhahah

ILAQI----- eshte

,,,e une kerko Andolla ,Cafetina,,,,,sa lehte paska qene !

Linka_pz
11-01-08, 13:21
Leng
Pluhur
Hape
Mehlem .....gjeni ?Po shume e lehte ka qene ......i sheh ato siper ,,,,,ILAQI eshte nga ato te gjitha pra !

Dukagjinas_i
11-01-08, 13:32
Roman i Emil Zola-s ?

Linka_pz
11-01-08, 13:35
Roman i Emil Zola-s ?


NITA - mendoj !.....

Murgesha
11-01-08, 13:38
Roman i Emil Zola-s ?

Me sa germa ėshtė romani qė po e kėrkon se njė prej tyre ėshtė edhe romani Nėna.

Dukagjinas_i
11-01-08, 13:39
NITA - mendoj !.....

,,ja qellove,,,,por s'pranohet se e the pa mendu hiq !!!

Murgesha
11-01-08, 13:39
NITA - mendoj !.....


Dramėn Nita e ka shkru Josip Rela.

Linka_pz
11-01-08, 13:40
,,ja qellove,,,,por s'pranohet se e the pa mendu hiq !!!

Hhahahahhahhahah.....jo a !

Dukagjinas_i
11-01-08, 13:41
Me sa germa ėshtė romani qė po e kėrkon se njė prej tyre ėshtė edhe romani Nėna.
Nita,,,po e kerkon ky fjalori im...Murgesha t'pershendes !

Dukagjinas_i
11-01-08, 13:42
Me sa germa ėshtė romani qė po e kėrkon se njė prej tyre ėshtė edhe romani Nėna.
Nita,,,po e kerkon ky fjalekryqi im...Murgesha t'pershendes !

Murgesha
11-01-08, 13:44
Nita,,,po e kerkon ky fjalekryqi im...Murgesha t'pershendes !

Nuk paskam ndėgju asnjėherė pėr ndonjė roman tė Zolės tė titulluar Nita.

Dukagjinas_i
11-01-08, 13:45
Nuk paskam ndėgju asnjėherė pėr ndonjė roman tė Zolės tė titulluar Nita.
,,hahaaahaaa as une valla,,veq paskam gabu n'vertikalisht, se Nena qenka,,,

Murgesha
11-01-08, 13:48
,,hahaaahaaa as une valla,,veq paskam gabu n'vertikalisht, se Nena qenka,,,

O falemnderit qė paske gabuar ti, se kesh ka mendoj si ėshtė e mundur qė mos ta dij se Zola ka roman me emrin "Nita" hahahaahahahahahahah....

Linka_pz
11-01-08, 13:49
Petke ,pa jake e pa menge ??

Linka_pz
11-01-08, 13:50
O falemnderit qė paske gabuar ti, se kesh ka mendoj si ėshtė e mundur qė mos ta dij se Zola ka roman me emrin "Nita" hahahaahahahahahahah....


Me falni edhe mua per nxitim .....!

Dukagjinas_i
11-01-08, 13:51
Petke ,pa jake e pa menge ??
Mitan.........:rolleyes:

Linka_pz
11-01-08, 13:53
Mitan.........:rolleyes:


Nuk e gjete ..........

Linka_pz
11-01-08, 13:58
Mitan.........:rolleyes:


Eshte e njejte por thirret edhe ndryshe ...une qe po e kerkoj !

Dukagjinas_i
11-01-08, 14:07
Eshte e njejte por thirret edhe ndryshe ...une qe po e kerkoj !

jelek...........:smile:

Linka_pz
11-01-08, 14:18
jelek...........:smile:


E gjete ............

Dukagjinas_i
11-01-08, 14:24
E gjete ............
Kryeqyteti i Madagaskarit ?

Linka_pz
11-01-08, 14:31
Kryeqyteti i Madagaskarit ?


Tananariva.............

Dukagjinas_i
11-01-08, 14:34
Tananariva.............
... s'ke tu m'ra n'mend kurr,,,,,,flm. per ndihmen !

Linka_pz
11-01-08, 14:41
Cili eshte Qyteti me i madh ne Bote me Banore ??

Stambolli

Berlini

Mexico City apo

Bombai .....

Dukagjinas_i
11-01-08, 14:44
Cili eshte Qyteti me i madh ne Bote me Banore ??

Stambolli

Berlini

Mexico City apo

Bombai .....
Bombai....nese s'gaboj :confused: ,,,,Bollywood :smile:

Linka_pz
11-01-08, 14:51
Bombai....nese s'gaboj :confused: ,,,,Bollywood :smile:Po e sakte ..............

Linka_pz
11-01-08, 14:53
Detyrim ne te holla ,qe caktohet si denim ??

Dukagjinas_i
11-01-08, 14:55
Po e sakte ..............
vend qe e ze era .....?

Dukagjinas_i
11-01-08, 14:57
Detyrim ne te holla ,qe caktohet si denim ??
gjobe ,gjobitje.........

Linka_pz
11-01-08, 15:41
gjobe ,gjobitje.........


E sakte...................

Linka_pz
11-01-08, 16:30
Ka ēdo mbret ne flamurin e vet??

BE LK
12-01-08, 12:55
Ka ēdo mbret ne flamurin e vet??
Kuroren..................

Linka_pz
12-01-08, 20:30
Kuroren..................


Nuk e ke gjete ...........

vjeshta
13-01-08, 16:30
Ka ēdo mbret ne flamurin e vet??


Stema ................edhe a duhet me tregu se me sa shkronja duhet me qene fjala ??

Linka_pz
13-01-08, 18:26
Stema ................edhe a duhet me tregu se me sa shkronja duhet me qene fjala ??


Po e sakte eshte .....nese ka nevoj i tregojme edhe shkronjat !

Linka_pz
13-01-08, 18:30
Qe ka te bej me dhembet ???

Dukagjinas_i
14-01-08, 10:23
Qe ka te bej me dhembet ???
Dhemballe.........!?

Linka_pz
14-01-08, 11:33
Dhemballe.........!?Jo,nuk eshte e sakte !!

Dukagjinas_i
14-01-08, 11:48
Jo,nuk eshte e sakte !!
...na jape pake ndihme !!!

Linka_pz
14-01-08, 13:00
...na jape pake ndihme !!!


Ka te beje me fjalen Dentist ...kah shkronjat e fundit ndryshon .....me e lehte me ska !

Dukagjinas_i
14-01-08, 13:14
Ka te beje me fjalen Dentist ...kah shkronjat e fundit ndryshon .....me e lehte me ska !
D e n t a r ! :biggrin: :smile:

Dukagjinas_i
14-01-08, 13:16
vend qe e ze era .....?
..............????????

Linka_pz
14-01-08, 13:31
D e n t a r ! :biggrin: :smile:


Mire e gjete .....DENTAL

Dukagjinas_i
14-01-08, 13:40
vend qe e ze era .....?
E R A R....Interesante kjo !

Pandershmeri ?

Linka_pz
14-01-08, 14:03
E R A R....Interesante kjo !

Pandershmeri ?Imoral .............

Dukagjinas_i
14-01-08, 14:10
Imoral .............
...e gjete , Imoralitet !

Linka_pz
14-01-08, 14:18
Eshte si kasolle .....???

LOJETARI
14-01-08, 14:22
Eshte si kasolle .....???

Koteci [i pulave ]:biggrin:

Linka_pz
14-01-08, 14:25
Koteci [i pulave ]:biggrin:


Jo ,jo nuk behet fjale per Shpezet !

Dukagjinas_i
14-01-08, 14:28
Eshte si kasolle .....???
......stani,,,T'bani !!!

BE LK
14-01-08, 14:57
Eshte si kasolle .....???
Kapelja.................!

Linka_pz
14-01-08, 16:19
Kapelja.................!


Kapelja ??????...........jo !


Ok , po e tregoj une ....BARAKA

BE LK
15-01-08, 16:14
Kapelja ??????...........jo !


Ok , po e tregoj une ....BARAKA

Ej, e dashur linka, mos po tallesh me ne a???

Ne shqip, Ksolle, barake, jane te njejta

Dukagjinas_i
15-01-08, 16:17
Ej, e dashur linka, mos po tallesh me ne a???

Ne shqip, Ksolle, barake, jane te njejta
Haaaahaaaaaaa.....BE LK, Po e njejta 100% eshte kerkuar, vetem ai emri i 2- te (baraka) !

Linka_pz
15-01-08, 17:28
Ej, e dashur linka, mos po tallesh me ne a???

Ne shqip, Ksolle, barake, jane te njejta


Jo, Ore , por ketu behet fjale per FJALEKRYQ , ku lypet pergjegjja e duhur per Fjalekryqin ......E di une qe eshte e njejte , hahahhahha!

Shume mire e paska ceke Dukagjinasi !

BE LK
16-01-08, 10:42
Jo, Ore , por ketu behet fjale per FJALEKRYQ , ku lypet pergjegjja e duhur per Fjalekryqin ......E di une qe eshte e njejte , hahahhahha!

Shume mire e paska ceke Dukagjinasi !

Ej po duhet te caktosh nje numer te caktuar shkronjash, se pastaj i bie te themi dicka e nese tjetri pergjigjet mos tja tregojme kurre. Gjuha shqipe ka shume sinonime, keshtu qe na mbetet te percaktojme numrin e shkronjave qe duhet te themi per te formuar fjalen e duhur...?!

Dukagjinas_i
16-01-08, 11:56
...nje me te lehte !?

Soliste Amerikane.....numri i shkronjave 6 !?

Linka_pz
16-01-08, 16:11
...nje me te lehte !?

Soliste Amerikane.....numri i shkronjave 6 !?


A nuk ka pak ndihme ....cfare lloje muzike kendon ?!

Dardan Kastrati
16-01-08, 16:31
...nje me te lehte !?

Soliste Amerikane.....numri i shkronjave 6 !?
Madona........nese eshte e

Dardan Kastrati
16-01-08, 16:32
...nje me te lehte !?

Soliste Amerikane.....numri i shkronjave 6 !?
Madona........nese eshte e sakte

Dardan Kastrati
16-01-08, 16:32
...nje me te lehte !?

Soliste Amerikane.....numri i shkronjave 6 !?
Madona........nese eshte e sakte .

Dukagjinas_i
17-01-08, 09:38
Madona........nese eshte e sakte .
......e gjete , sakte !

Linka_pz
17-01-08, 13:28
Ene qelqi e rrumbullaket si shishe ??

Dukagjinas_i
17-01-08, 14:23
Ene qelqi e rrumbullaket si shishe ??
Bidon...............!?

Linka_pz
17-01-08, 14:29
Bidon...............!?


Jo , eshte me 7 shkronja e para eshte K...... ?!

Dukagjinas_i
17-01-08, 14:33
Jo , eshte me 7 shkronja e para eshte K...... ?!
Kavanoz.............

BE LK
17-01-08, 14:37
Kavanoz.............
E gjete..............:d

Linka_pz
17-01-08, 14:37
Kavanoz.............


E gjete ....te lumte !

BE LK
17-01-08, 14:38
E gjete ....te lumte !
Ja thashe une............hahahaha

Dukagjinas_i
17-01-08, 14:39
Linka....Bidon i themi kendej nga ne,,,,Kavanoz andej nga BE LK i thone...:smile:

Linka_pz
17-01-08, 14:40
Linka....Bidon i themi kendej nga ne,,,,Kavanoz andej nga BE LK i thone...:smile:


E kuptueshme ,,,por ajo kerkohej .

Dukagjinas_i
17-01-08, 14:43
Monedhe e vjeter turke, prej metali ?

BE LK
17-01-08, 14:45
Monedhe e vjeter turke, prej metali ?
Dinar..................... Lire..............

Dukagjinas_i
17-01-08, 14:46
..pak ndihme, me 8 shkronja !?

Linka_pz
17-01-08, 14:47
Lira........nese jo pak ndihme !

Dukagjinas_i
17-01-08, 14:51
Lira........nese jo pak ndihme !
Fillon me M......U, :smile:

Murgesha
17-01-08, 15:22
Metelikun ta kam dhanė ti bre djalė se ke hargju...
Kėngė e vjetėr shqipe http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Murgesha
17-01-08, 15:23
Ene qelqi e rrumbullaket si shishe ??

Shumė pa lidhje kėta fjalėkryqet e reja...

Mė parė ishte GASTARE e tash e paskan bėrė KAVANOZ...http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif

Dukagjinas_i
17-01-08, 15:24
Metelikun ta kam dhanė ti bre djalė se ke hargju...
Kėngė e vjetėr shqipe http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif
E gjete....kenge shume e mire !

Linka_pz
17-01-08, 15:31
Shumė pa lidhje kėta fjalėkryqet e reja...

Mė parė ishte GASTARE e tash e paskan bėrė KAVANOZ...http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif


E po kerkohet edhe e tashmja e edhe e kaluara ,,pse jo Fjalekryq me !

Dukagjinas_i
17-01-08, 15:33
Kavanoze- si i thone ne Drenice ? E dini.....!

Dukagjinas_i
17-01-08, 16:02
......Gastare- Bardak !

Kusare e Detit ?

BE LK
17-01-08, 16:33
......Gastare- Bardak !

Kusare e Detit ?
Pirate..............................

Dukagjinas_i
18-01-08, 11:41
Pirate..............................
E gjete,,,ajo kerkohej !

Murgesha
18-01-08, 13:48
Ėmbėlsirė qė bėhet me fije shumė tė holla brumi tė grunjtė..

? ? ? ? ? ?

Linka_pz
18-01-08, 13:53
Ėmbėlsirė qė bėhet me fije shumė tė holla brumi tė grunjtė..

? ? ? ? ? ?Kadaif ...???................

Murgesha
18-01-08, 14:04
E saktė Linka.

Aftėsia e tė folurit mirė e bukur.

BE LK
18-01-08, 16:04
E saktė Linka.

Aftėsia e tė folurit mirė e bukur.
Oratori........................................... .......

Dukagjinas_i
18-01-08, 16:10
E saktė Linka.

Aftėsia e tė folurit mirė e bukur.
BE LK...............................

BE LK
18-01-08, 16:15
BE LK...............................
Car ishte kjo mor ????

Dukagjinas_i
18-01-08, 16:17
Car ishte kjo mor ????
...hahahaaaaa haaaa...mendove se je i vetmi qe ke ato aftesi (shaka pak)

BE LK
18-01-08, 16:19
...hahahaaaaa haaaa...mendove se je i vetmi qe ke ato aftesi (shaka pak)
Faleminderit per komplimentin........:d.............hahahhahahhahah hahahahahhhahahhahah

Murgesha
18-01-08, 16:39
Oratori........................................... .......

E sakte BE_LK.

Pėrshėndetja e fundit....

Dardan Kastrati
18-01-08, 18:46
Lamtumirė . . . . . .

BE LK
19-01-08, 08:35
Lamtumirė . . . . . .
Mos je frymezue nga kjo mor...............??


Lamtumire vendet e mia
qe po zhduken dal nga dale,
gjemon deti ushton duhia
lkundet barka vale mbi vale.

............................................

kah njaj diell qe eshte tuj flakue
andej fille un pra dot vete
lamtumire atdheu bekuem
lamtumire per sa te jet jeta

...


At gjergj Gishta

BE LK
19-01-08, 08:35
Mos je frymezue nga kjo mor...............??


Lamtumire vendet e mia
qe po zhduken dal nga dale,
gjemon deti ushton duhia
lkundet barka vale mbi vale.

............................................

kah njaj diell qe eshte tuj flakue
andej fille un pra dot vete
lamtumire atdheu bekuem
lamtumire per sa te jet jeta

...


At gjergj Gishta
Kam ba nje Gabim. Eshte AT Gjergj Fishta

Linka_pz
19-01-08, 15:12
Dicka shume e keqe qe ndodh .......


Me 4 shkronja ....

Murgesha
19-01-08, 16:08
Dicka shume e keqe qe ndodh .......


Me 4 shkronja ....


Dardan Kastrati sakt je pėrgjigjur

Pėrgjigja pėr Linkėn ėshtė
HATA!


Pyetja prej meje...

Porosia e fundit ose.....

Linka_pz
19-01-08, 16:12
Dardan Kastrati sakt je pėrgjigjur

Pėrgjigja pėr Linkėn ėshtė
HATA!


Pyetja prej meje...

Porosia e fundit ose.....


E sakte Murgeshe ........Hata


Per pyetjen tende mendoj se eshte AMANETI

Murgesha
19-01-08, 16:26
E sakte Murgeshe ........Hata


Per pyetjen tende mendoj se eshte AMANETI


Po edhe kjo ėshtė e saktė..

Pseudonimi i Esat Mekulit....

Linka_pz
19-01-08, 16:37
Po edhe kjo ėshtė e saktė..

Pseudonimi i Esat Mekulit....


Sat Nokshiqi ....ne letersi njihet me kete pseudonim ....!

Murgesha
21-01-08, 16:22
Sat Nokshiqi ....ne letersi njihet me kete pseudonim ....!


Po ėshtė e saktė pėrgjigja Linka_PZ....

Linka_pz
21-01-08, 18:56
I fshehte .....me gjashte shkronja ??

BE LK
21-01-08, 19:14
I fshehte .....me gjashte shkronja ??
Anonim.............................!

Linka_pz
21-01-08, 19:16
Anonim.............................!Jo ,nuk eshte ....... ...t.. ???

BE LK
21-01-08, 19:24
Jo ,nuk eshte ....... ...t.. ???
Une kam paswordin e FD me 6 shkronja..............mos e ke llafin per kete.............hahahahhahaha

Zakonisht Passwordet jane me 6 ose 8 shkronja......................

Linka_pz
21-01-08, 19:26
Une kam paswordin e FD me 6 shkronja..............mos e ke llafin per kete.............hahahahhahaha

Zakonisht Passwordet jane me 6 ose 8 shkronja......................Hahhahahha,jo nuk behet fjale per pasword ,lodhe trurin pak ......!

M..t.. ??

BE LK
21-01-08, 19:30
Hahhahahha,jo nuk behet fjale per pasword ,lodhe trurin pak ......!

M..t.. ??

Mistrece..............................hahahhahhaha ahah (shaka)

Mister................:d e gjeta me ne fund.....

Linka_pz
21-01-08, 20:33
Mistrece..............................hahahhahhaha ahah (shaka)

Mister................:d e gjeta me ne fund.....


E gjete me ne fund ..........


Qe nuk vepron ........

BE LK
22-01-08, 09:08
E gjete me ne fund ..........


Qe nuk vepron ........

Pasiv..........Parazit...........Ndalur........!


p.s. Sqaroje me mire se cfar duhet, se eshte mjaft e kufizuar kjo menyre e te kerkuarit qe po beni.....

GJithe te mriat BE LK

Linka_pz
22-01-08, 09:57
Pasiv..........Parazit...........Ndalur........!


p.s. Sqaroje me mire se cfar duhet, se eshte mjaft e kufizuar kjo menyre e te kerkuarit qe po beni.....

GJithe te mriat BE LK


E gjete ,s`ke cfare kerkon ndihme !

Dukagjinas_i
22-01-08, 10:53
E gjete ,s`ke cfare kerkon ndihme !
Pasiv.....apo njera nga dy tjerat !?

Pershendetje nga une...!

Linka_pz
22-01-08, 11:00
Luftetar i vjeter e me pervoje ,atdhetar i vjeter??


Pershendetje edhe nga une .

Dukagjinas_i
22-01-08, 11:22
...kerkohet vetem Emri ....pakez ndihme nese ben.

Linka_pz
22-01-08, 11:25
...kerkohet vetem Emri ....pakez ndihme nese ben.


Jo nuk kerkohet emri ,por ,Ok eshte me V...... ???

Dukagjinas_i
22-01-08, 11:49
Jo nuk kerkohet emri ,por ,Ok eshte me V...... ???
Vinetu..... :smile: , nese eshte i huaj , e nese eshte shqiptar....kushe mund te jete !?

BE LK
22-01-08, 11:50
Luftetar i vjeter e me pervoje ,atdhetar i vjeter??


Pershendetje edhe nga une .

veteran...........................

Dukagjinas_i
22-01-08, 12:13
Veprim i perqendruar per synime te caktuara?

BE LK
22-01-08, 12:19
Veprim i perqendruar per synime te caktuara?
Pikesynim.............

Dukagjinas_i
22-01-08, 12:24
Pikesynim.............
..jo jo kerkohet tjeter....ok. Me A.... fillon :wink:

,,,T'pershendes BE LK ...

BE LK
22-01-08, 12:53
..jo jo kerkohet tjeter....ok. Me A.... fillon :wink:

,,,T'pershendes BE LK ...
Aplikim.............

gjithashtu te pershendes....

Linka_pz
22-01-08, 13:28
veteran...........................E sakte ..............

Linka_pz
22-01-08, 13:29
Veprim i perqendruar per synime te caktuara?


Arritje ................

Dukagjinas_i
22-01-08, 13:34
Arritje ................
...edhe pakez ndihem A...S....

Linka_pz
22-01-08, 13:40
...edhe pakez ndihem A...S....


Me sa shkronja eshte ............

BE LK
22-01-08, 13:42
...edhe pakez ndihem A...S....
O dukagjinas po ku ta di une cfar te ka pjell mendja ty aman..........hahahhahahahaha

Dukagjinas_i
22-01-08, 13:42
Me sa shkronja eshte ............
..me 6 Shkronja,,,S eshte e 3-ta..!

Dukagjinas_i
22-01-08, 13:44
O dukagjinas po ku ta di une cfar te ka pjell mendja ty aman..........hahahhahahahaha
,,,ej ti andej kufirit, me pare keni nderrmarr veprime te tilla ,,,,vullnetarisht :biggrin: :tongue:

Linka_pz
22-01-08, 13:45
..me 6 Shkronja,,,S eshte e 3-ta..!


Arsyje.................

Dukagjinas_i
22-01-08, 13:46
Arsyje.................
..presim edhe nja 2 min. BE LK...HAHAHAAAAAAA

Dukagjinas_i
22-01-08, 13:50
Arsyje.................
Linka , jo s'eshte as ajo....

Dardan Kastrati
22-01-08, 13:56
Aksione...........ndoshta kjo e sakte .

Dukagjinas_i
22-01-08, 13:58
Veprim i perqendruar per synime te caktuara?
...a t'ju tregoj, apo lodheni edhe pakez.....

Dukagjinas_i
22-01-08, 13:59
Aksione...........ndoshta kjo e sakte .
E gjete ,te lumte.......AKSION

BE LK
22-01-08, 14:07
E gjete ,te lumte.......AKSION
paska qene reaksionare ...............hahahaahaha

Dukagjinas_i
22-01-08, 14:09
paska qene reaksionare ...............hahahaahaha
..je mesu ti me re-veterinare.....hajde te Aksioni ti.....hahahaaaaaa

Dardan Kastrati
22-01-08, 14:16
E gjete ,te lumte.......AKSION
Te flm ,atehere une po jap nje fjale te tjeter te gjeni ...

Marreveshje nderkombetare ....

BE LK
22-01-08, 14:31
Te flm ,atehere une po jap nje fjale te tjeter te gjeni ...

Marreveshje nderkombetare ....
http://img86.imageshack.us/img86/7442/buiyi5nv1oh9.gif

Traktat................

Dukagjinas_i
22-01-08, 14:39
http://img86.imageshack.us/img86/7442/buiyi5nv1oh9.gif

Traktat................
.....s'jam i sigurt, vetem me duket se ja qellove me t'1-en !? :smile:

BE LK
22-01-08, 14:49
.....s'jam i sigurt, vetem me duket se ja qellove me t'1-en !? :smile:
si se nuk e kuptova, me fal po cfar me ba pune dialekti e menyre te te shprehurit............sorry, please repeat.....

Dukagjinas_i
22-01-08, 15:16
si se nuk e kuptova, me fal po cfar me ba pune dialekti e menyre te te shprehurit............sorry, please repeat.....
BE LK, deri sa te vij Dardani te konfirmoj se ja qellove....une vetem supozova

BE LK
22-01-08, 15:19
BE LK, deri sa te vij Dardani te konfirmoj se ja qellove....une vetem supozova
Ok, e leme se ja qellova...........hahahahhahahhahahahahahha.


Skalistik................ ????

Dukagjinas_i
22-01-08, 15:36
Ne kete ane, ne anen ku ndodhemi ?

BE LK
22-01-08, 15:43
Ne kete ane, ne anen ku ndodhemi ?
?????????????????????????/

Dukagjinas_i
22-01-08, 15:47
?????????????????????????/
Kėtej ....i themi ne :smile:

Ju si i thoni.....:confused:

BE LK
22-01-08, 15:50
Kėtej ....i themi ne :smile:

Ju si i thoni.....:confused:
knejna i themi ne ...:d haahhahhaahahahhahahahahaha

Ej ate Fjalen e gjeta qe thashu une po ike. a?

Skalistik............??? cfar don em thene, nje sinonim tjeter.............>>>>

Se ke degjuar ndonjehere: mos u sillni ne menyre kontabirante sepse merni pamjen e nje njeriu skalistik

Dukagjinas_i
22-01-08, 15:56
knejna i themi ne ...:d haahhahhaahahahhahahahahaha

Ej ate Fjalen e gjeta qe thashu une po ike. a?

Skalistik............??? cfar don em thene, nje sinonim tjeter.............>>>>

Se ke degjuar ndonjehere: mos u sillni ne menyre kontabirante sepse merni pamjen e nje njeriu skalistik
..Skalit e di ca do me thene,,,Punoj me dalte guri !,,,e per ate fjalen ce thua ti sun egjeta kerkund...kėtej nga ne.....!!!

BE LK
22-01-08, 16:03
..Skalit e di ca do me thene,,,Punoj me dalte guri !,,,e per ate fjalen ce thua ti sun egjeta kerkund...kėtej nga ne.....!!!
Skalistik, Ka kuptim gjuhesor, Perdoret ne terma ekonomike financiar. Dhe eshte fjale e ...............mjaft se e zgjata me shpjegime...!

Dardan Kastrati
22-01-08, 16:08
http://img86.imageshack.us/img86/7442/buiyi5nv1oh9.gif

Traktat................
E sakte BE LK , te lumte hahahaha , edhe pse pak me vonese e konfirmova pergjigjien tende te skate .....

Dukagjinas_i
22-01-08, 16:09
Skalistik, Ka kuptim gjuhesor, Perdoret ne terma ekonomike financiar. Dhe eshte fjale e ...............mjaft se e zgjata me shpjegime...!
flm,,,se se kisha degjuar me heret ,sa jeton njeriu meson !

BE LK
22-01-08, 16:12
flm,,,se se kisha degjuar me heret ,sa jeton njeriu meson !
Skalistik Don me thene Elastik, jo i qenrueshem, i luhatshem, dhe i dyzuar....!

Linka_pz
22-01-08, 17:33
Nxitje qe te shtyn per te vepruar ose qe te shton deshiren e zellin ??


......

Dardan Kastrati
22-01-08, 17:35
Nxitje qe te shtyn per te vepruar ose qe te shton deshiren e zellin ??


......
Motivi .... nese eshte e sakte .

Linka_pz
22-01-08, 17:40
Motivi .... nese eshte e sakte .


Nuk eshte e sakte ...... I.....

Dardan Kastrati
22-01-08, 17:43
Nuk eshte e sakte ...... I.....
Inspirimi . . . . apo

Dardan Kastrati
22-01-08, 17:43
Nuk eshte e sakte ...... I.....
Inspirimi . . . . apo eshte me 6 shkronja???

Linka_pz
22-01-08, 17:45
Inspirimi . . . . apo eshte me 6 shkronja???

Po me gjashte eshte ,,,ja dhe pak ndihme

I..u..

luckyman
22-01-08, 18:40
Po me gjashte eshte ,,,ja dhe pak ndihme

I..u..
"Idhull (idol):confused:

Linka_pz
22-01-08, 21:29
"Idhull (idol):confused: Nuk eshte e sakte ................

Dukagjinas_i
23-01-08, 08:40
Nxitje qe te shtyn per te vepruar ose qe te shton deshiren e zellin ??


......

I n t u i t.........:confused:

Linka_pz
23-01-08, 09:27
I n t u i t.........:confused:Impuls --------- eshte .

Dukagjinas_i
23-01-08, 13:18
Njeri mendjemadh ,qe e heq veten trim ?

BE LK
23-01-08, 13:30
Njeri mendjemadh ,qe e heq veten trim ?
http://img86.imageshack.us/img86/7442/buiyi5nv1oh9.gif

Fudull.......... Arrogant........

Dukagjinas_i
23-01-08, 13:32
http://img86.imageshack.us/img86/7442/buiyi5nv1oh9.gif

Fudull.......... Arrogant........
.....nje tjeter , fillon me K....

Dukagjinas_i
23-01-08, 13:51
...edhe pakez ndihme, ju nevojitet.....

K...A..... ka

Dukagjinas_i
23-01-08, 13:52
Njeri mendjemadh ,qe e heq veten trim ?
.......ka 7 shkronja...

Dardan Kastrati
23-01-08, 14:17
Njeri mendjemadh ,qe e heq veten trim ?
Nese fillon atehere me shkronjen K... atehere ma merrre mendja se eshte :

Kopraci ..

Dukagjinas_i
23-01-08, 14:20
Nese fillon atehere me shkronjen K... atehere ma merrre mendja se eshte :

Kopraci ..
K A P A D A I .......eshte

BE LK
23-01-08, 14:52
K A P A D A I .......eshte
Po kjo ndihma me te hedhur ishtew. a?? hahahahahahaha


...edhe pakez ndihme, ju nevojitet.....

K...A..... ka

Dukagjinas_i
23-01-08, 14:54
Po kjo ndihma me te hedhur ishtew. a?? hahahahahahaha
hahahaaaaaa,,,,si m'i ka mesuar te hedhurat mer ky.....:biggrin: :tongue:

BE LK
23-01-08, 15:00
hahahaaaaaa,,,,si m'i ka mesuar te hedhurat mer ky.....:biggrin: :tongue:
hahahahhaahhahhahha, Po une tu hap fjalorin e tu gjet fjale qe mbaronte me ......ka, po nuk e gjeta kerkun..:d hahhahahahahahahahhahahahaha

Dardan Kastrati
23-01-08, 15:02
hahahahhaahhahhahha, Po une tu hap fjalorin e tu gjet fjale qe mbaronte me ......ka, po nuk e gjeta kerkun..:d hahhahahahahahahahhahahahaha
Hahahahahaahahahah BE LK sa kam qesh tani me ty ahahahahahahahaha

Dukagjinas_i
23-01-08, 15:02
hahahahhaahhahhahha, Po une tu hap fjalorin e tu gjet fjale qe mbaronte me ......ka, po nuk e gjeta kerkun..:d hahhahahahahahahahhahahahaha
hahahaaaa...eshte e gjinis kundert KAPADAI-ka

BE LK
23-01-08, 15:03
hahahaaaa...eshte e gjinis kundert KAPADAI-ka
hahahahhahhahahahahahhhhhahhhahahahahhahahahahaaha hhaha. Kjo sme kishte shku ne mend.,,,,,,,,,,,hahahhahahhhahaahhahh

BE LK
23-01-08, 15:04
Hahahahahaahahahah BE LK sa kam qesh tani me ty ahahahahahahahaha
Mos qesh shume ti ej, se po pakesh.........:D

Dukagjinas_i
23-01-08, 15:07
....si po gjindeni me fjalor tek Sfida...... II=VI , gjejeni ate.......:biggrin:

Dardan Kastrati
23-01-08, 15:11
BE LK .hahaha jo jo me kaloj tani , vazhdojme me fjale kryq ...

Vizatues i filmit vizatimor?
Ka tete shkronja ..

Dukagjinas_i
23-01-08, 15:17
BE LK .hahaha jo jo me kaloj tani , vazhdojme me fjale kryq ...

Vizatues i filmit vizatimor?
Ka tete shkronja ..
VIZATUES.......mos e t'vet , se tregon vete....:tongue: :tongue:

Dardan Kastrati
23-01-08, 15:20
VIZATUES.......mos e t'vet , se tregon vete....:tongue: :tongue:
JO ... nuk eshte e sakte ...
Fillon me shkronjen A ......

BE LK
23-01-08, 15:59
BE LK .hahaha jo jo me kaloj tani , vazhdojme me fjale kryq ...

Vizatues i filmit vizatimor?
Ka tete shkronja ..
Karikaturist...............

Dukagjinas_i
23-01-08, 16:07
Karikaturist...............
hahahhaaaaaa ...e prishe tani, se sheh qe fillon me A.....dhe ka 8 shkronja

BE LK
23-01-08, 16:12
hahahhaaaaaa ...e prishe tani, se sheh qe fillon me A.....dhe ka 8 shkronja
11111111111111111111111111111111111111111111

Dukagjinas_i
23-01-08, 16:15
ANIMURATOR..........................O Dardan, a ka pakez ndihme a jo !

Dardan Kastrati
23-01-08, 16:16
hahahhaaaaaa ...e prishe tani, se sheh qe fillon me A.....dhe ka 8 shkronja
Hahahahahahah edhe pak ndihme te jap atehere dmth fillon me shkronjen:
A . .M . . . .

BE LK
23-01-08, 16:19
Hahahahahahah edhe pak ndihme te jap atehere dmth fillon me shkronjen:
A . .M . . . .
Animation.............Animator..................:D

Dardan Kastrati
23-01-08, 16:23
Animation.............Animator..................:D
BE LK e sakte .......

Linka_pz
23-01-08, 17:56
Ushqimet qe blihen per ti perdorur ??

....??

BE LK
23-01-08, 18:42
Ushqimet qe blihen per ti perdorur ??

....??

Konsumuese.........................

Linka_pz
23-01-08, 18:44
Konsumuese.........................


Hahahhah,jo Ore nuk e sheh qe me 4 shkronja eshte ......eshte konsumues sigurisht !

BE LK
23-01-08, 18:46
Hahahhah,jo Ore nuk e sheh qe me 4 shkronja eshte ......eshte konsumues sigurisht !
Patlligjan............................http://dardania.de/vb/upload/images/smilies/rolleyes.gif

Dukagjinas_i
24-01-08, 10:03
Linka ,na jape pakez ndihme.............!

Linka_pz
24-01-08, 10:09
Ushqimet qe blihen per ti perdorur ??

....??Ok eshte me kater shkronja ku e para eshte H...

Dukagjinas_i
24-01-08, 10:36
H A J E...... :rolleyes:

Linka_pz
24-01-08, 10:40
H A J E...... :rolleyes:


Hhahahhahah,jo nuk eshte e sakte ......


Kjo eshte Harxh

Dukagjinas_i
24-01-08, 10:42
Hhahahhahah,jo nuk eshte e sakte ......


Kjo eshte Harxh

Hahaahaaa....phaaa sa lehte paska qene !

Dukagjinas_i
24-01-08, 10:49
Fuqi, force...........?

Linka_pz
24-01-08, 11:51
Fuqi, force...........?


Pak ndihme ,,,,,,mos eshte Takat .....

Dukagjinas_i
24-01-08, 11:53
Pak ndihme ,,,,,,mos eshte Takat .....
Po bene pak ndihme........Takat,,,, eshte , e gjete....:smile:

luckyman
24-01-08, 22:00
Kale Shale..................................!

Linka_pz
24-01-08, 22:17
Me sa shkronja .......???

Linka_pz
24-01-08, 22:24
Kale Shale..................................!
Duhet me qene AT nese nuk jam gabim !!!

luckyman
24-01-08, 22:48
Duhet me qene AT nese nuk jam gabim !!!Korrekt.
__________________________________________________ __________________________________

Linka_pz
25-01-08, 10:32
Shuhet duke mesuar ,duke pyetur ???

........ me tete shkronja ..

Dukagjinas_i
25-01-08, 11:22
Shuhet duke mesuar ,duke pyetur ???

........ me tete shkronja ..

Linka, pershendetje s'pari,,,as ide s'kam ca mundet me qene!!! a na jap pakez ndihme...

luan_i
25-01-08, 11:27
Ndoshta...
Diturija.

A ėshtė?

Linka_pz
25-01-08, 11:42
Ndoshta...
Diturija.

A ėshtė?


Jo nuk eshte .....Ok do ju ndihmoj pak


K......

Dukagjinas_i
25-01-08, 11:45
Jo nuk eshte .....Ok do ju ndihmoj pak


K......


Kurreshtja......:rolleyes:

Linka_pz
25-01-08, 11:48
Kurreshtja......:rolleyes:


Ok kerkohej Kersheria ...por eshte e njejte ,pra e sakte !

Dukagjinas_i
25-01-08, 11:55
Pije alkoolike e embel dhe e forte....??

Linka_pz
25-01-08, 12:56
Pije alkoolike e embel dhe e forte....??


Pak ndihme .............

Dukagjinas_i
25-01-08, 13:00
Pak ndihme .............

L . . . . ,,,,ka pak shkronja...:smile:

Linka_pz
25-01-08, 13:08
L . . . . ,,,,ka pak shkronja...:smile:


Liker ................

Dukagjinas_i
25-01-08, 13:15
E gjete.......Liker ,kerkohej........

Linka_pz
25-01-08, 16:40
Specialist me arsim te larte ne fushen e Drejtesise ....


...... pra eshte me gjashte shkronja ??

Dardan Kastrati
25-01-08, 16:43
Specialist me arsim te larte ne fushen e Drejtesise ....


...... pra eshte me gjashte shkronja ??
Jurist ose Avokat . . . .

BE LK
25-01-08, 16:45
Jurist ose Avokat . . . .
e para......................

Arkza
25-01-08, 16:45
Specialist me arsim te larte ne fushen e Drejtesise ....


...... pra eshte me gjashte shkronja ??

Juridik !? .................................................. ........................

Dardan Kastrati
25-01-08, 16:54
Juridik !? .................................................. ........................
Arkza nuk kerkohet fakulteti moj ahahaha po specialist ne fushen e drejtesise :biggrin:
edhe eshte me 6 shkronja ..

Arkza
25-01-08, 16:56
Arkza nuk kerkohet fakulteti moj ahahaha po specialist ne fushen e drejtesise :biggrin:
edhe eshte me 6 shkronja ..ska Lidhje Jurist dhe Juridiku eshte Nje !?

Dardan Kastrati
25-01-08, 16:59
ska Lidhje Jurist dhe Juridiku eshte Nje !?
Ndoshta !!Por ne kete rast kerkohet zgjidhja me 6 shkronja ..

Arkza
25-01-08, 17:02
Ndoshta !!Por ne kete rast kerkohet zgjidhja me 6 shkronja ..Natyrisht e Vetmja eshte se Gabova me Shkronja e as qe e kam Numru por Jurist dhe Juridik eshte e Njeta fjale !

Linka_pz
25-01-08, 17:59
Jurist ose Avokat . . . .


Jurist eshte ......e sakte !

Linka_pz
25-01-08, 18:00
Radhe sendesh te nje lloji .......

BE LK
26-01-08, 09:39
Seri.......................:D

Linka_pz
26-01-08, 11:16
Seri.......................:D


Afer je ....... V...

BE LK
26-01-08, 14:07
Afer je ....... V...

Vazhdimesi................sa germa ka...!?

Linka_pz
26-01-08, 14:15
Vazhdimesi................sa germa ka...!?


Kater .......

V...

Murgesha
26-01-08, 14:28
Kater .......

V...
Varg
_________________________________