PDA

View Full Version : Enigmatika


 1. Quiz - Rebuse - Enigma
 2. Anagram
 3. Fjalekryqi!!
 4. ***** FJALĖKRYQI *****
 5. Asociacione
 6. ANTONIMI - ANTIPODI ( E KUNDĖRTA)
 7. ALTERNATIVA
 8. XXL Fjalėkryqi
 9. PLOTĖSO FJALINĖ
 10. REBUSI
 11. Sudoku
 12. Sfida
 13. Kush i gjene dallimet...?
 14. Iluzione
 15. Kushti i peste (5)
 16. Vėrtet enigmatike!
 17. Kuizi i "DARDANIS"!
 18. Gjeni emrin e personazheve ?!!
 19. Logjik :
 20. Eshte vetem nje here ne gjermani dhe ne ter boten kush eshte?
 21. Cila Shtaze Sheh Pa Ngjyra..?
 22. Numri qe Mendon ti eshte ..!!
 23. Kush eshte ne foto qelloja
 24. Bllokim i mesazheve private !
 25. FOTO/ 'E bukura dhe Bisha' nuk ishte aspak njė pėrrallė, ja historia e vėrtetė!