PDA

View Full Version : REBUSI


pokeri
14-02-06, 12:57
Ja edhe njė topik i ri.
REBUSI
Shpresoj tė ju pėlqej, dhe tė mos pritni qė
vetėm Unė tė postoj...http://img110.imageshack.us/img110/7514/newpicture8db.png

pokeri
14-02-06, 12:59
Qe nė format mė tė madh.
(ėshtė zgjidhje e lehtė, shumė)


http://img110.imageshack.us/img110/7962/newpicture6wg.png

laliloli
14-02-06, 13:56
E qfare loje eshte kjo Pokeri????????????

Murgesha
14-02-06, 14:05
Qe nė format mė tė madh.
(ėshtė zgjidhje e lehtė, shumė)


http://img110.imageshack.us/img110/7962/newpicture6wg.png

A mund tė jetė Radari??

pokeri
14-02-06, 19:06
Jo Radari...
Ėshtė Rebus, si ta shpjegoj!!!

Murgesha
14-02-06, 19:56
Jo Radari...
Ėshtė Rebus, si ta shpjegoj!!!

Po, po e di se ēfarė ėshtė rebusi. :wink:

Kodi i da Vinēit ėshtė zgjidhja.

pokeri
14-02-06, 20:05
Jo Radari...
Ėshtė Rebus, si ta shpjegoj!!!

Po, po e di se ēfarė ėshtė rebusi. :wink:

Kodi i da Vinēit ėshtė zgjidhja.

Bravo Murgeshė...
KODI DA VINĒI

pokeri
14-02-06, 20:32
Ja edhe njė tjetėr...http://img47.imageshack.us/img47/3711/newpicture10uy.png

FrEsKiA
14-02-06, 20:44
Dicka ka te beje ne lidhje me Token dhe Diellin...hmmm fare nuk po e kuptoj kete loje!

pokeri
14-02-06, 20:48
Dicka ka te beje ne lidhje me Token dhe Diellin...hmmm fare nuk po e kuptoj kete loje!


JO... as me Shen Valentinin...
Tani, me vjen keq, por rebuset jane Rebuse...

Murgesha
14-02-06, 20:52
Hmmmmm ėshtė e vėshtirė kjo o Pokeri, ka shumė vite qė nuk kam zgjidh njė rebus.

Dyndjet e Natės!!! Ndoshta. :oops: :oops:

pokeri
14-02-06, 21:03
Hmmmmm ėshtė e vėshtirė kjo o Pokeri, ka shumė vite qė nuk kam zgjidh njė rebus.

Dyndjet e Natės!!! Ndoshta. :oops: :oops:


Nejse... ja pak ndihmė!
Njė titull filmi i Hiēkokut...

DEA
14-02-06, 21:10
Pokeri qfare IQ-je ki pashe nane

intelektualja
14-02-06, 21:12
qe dea sa me te kallxu qka osht IQ
po pergjigjem ne rebus
Veri Veri-Perendim
film me Keri Grant

pokeri
14-02-06, 21:14
Pokeri qfare IQ-je ki pashe nane


Vallha pyetje shumė personale, po do tė
pėrgjigjem (IQ 172).

DEA
14-02-06, 21:15
Pokeri qfare IQ-je ki pashe nane


Vallha pyetje shumė personale, po do tė
pėrgjigjem (IQ 172).

Hallall :wink:

pokeri
14-02-06, 21:16
qe dea sa me te kallxu qka osht IQ
po pergjigjem ne rebus
Veri Veri-Perendim
film me Keri Grant

A edhe Rebusat po m'i zgjidh a?

Bravo!

intelektualja
14-02-06, 21:21
valla Poker ti po ja "ftofshe" eshe Sheron Stoun-it

Murgesha
14-02-06, 21:22
qe dea sa me te kallxu qka osht IQ
po pergjigjem ne rebus
Veri Veri-Perendim
film me Keri Grant


:evil: :evil: :evil: :evil:
Sa e gjeta pėrgjigjen moj, ti vetėm e paske postuar.

Pokeri mė shpejt tjerė rebusa. :twisted:

pokeri
14-02-06, 21:34
valla Poker ti po ja "ftofshe" eshe Sheron Stoun-it

Mos te ardhtė mėrzi Sheroun Stoun e ka veq IQ 152.

Po, ajo ka cilėsi tjera qė unė nuk i kam!

Pėr momentin kam probleme me "imageshack"!
Po pėrpiqem te postoj, po perpiqem...

intelektualja
14-02-06, 21:34
ku mbet bre tash aj :"ushqimi shpirteror per femrat e Dardanise" :D :D :D :wink:

pokeri
14-02-06, 21:42
http://img126.imageshack.us/img126/5007/newpicture20mt.png

intelektualja
14-02-06, 21:51
indiana xhons

pokeri
14-02-06, 21:54
indiana xhons

Bravo... ishte e lehtė!

Sa e ke IQ?

intelektualja
14-02-06, 21:56
nuk po kam qef me te tregu se e turperoj edhe une publikisht Sheron Stoun-in e po bohet shume. 8)

pokeri
14-02-06, 21:58
nuk po kam qef me te tregu se e turperoj edhe une publikisht Sheron Stoun-in e po bohet shume. 8)

Ok. Unė mendova qė do tė thuash 174.
(Sa Ajnshtajni, a?)

intelektualja
14-02-06, 22:21
ky mesiguri eshte konstatim e jo pyetje

pokeri
15-02-06, 01:40
http://img102.imageshack.us/img102/549/newpicture16dr.png

pokeri
15-02-06, 15:40
Pėr dėshprim... Askush nuk e paska provuar!
Fillon me; TRE_ _ _ _ _ _ _ _ _ _L

Dilaver
15-02-06, 15:44
A mos ėshtė zgjidhja

TRE dimenzion AL

pokeri
15-02-06, 15:48
A mos ėshtė zgjidhja

TRE dimenzion AL


Bravo Dilaver!!!

pokeri
15-02-06, 17:17
http://img123.imageshack.us/img123/7996/newpicture15mn.png

Albion
15-02-06, 17:54
http://img123.imageshack.us/img123/7996/newpicture15mn.png

Lumi Hudson :?:

pokeri
15-02-06, 17:59
Lumi Hudson.


Jo... ĖshtĖ titull filmi!

Albion
15-02-06, 18:05
Vjeshta nė New-York

intelektualja
15-02-06, 18:20
bravo albion

pokeri
15-02-06, 18:22
Vjeshta nė New-York

E saktė.

pokeri
15-02-06, 19:17
http://img350.imageshack.us/img350/4374/newpicture24uz.png

pokeri
15-02-06, 19:51
Dėshpėruese, dėshpėruese...
As me provue s'po guxoni a?

intelektualja
15-02-06, 20:18
pushimi dimerore

intelektualja
15-02-06, 20:43
ne te vertet ndoshta
PUSHIMI I DIMRIT

pokeri
15-02-06, 21:07
ne te vertet ndoshta
PUSHIMI I DIMRIT

Oj Lale, ky ėshtė Rebus, jop Autobus!!!
Jo.

pokeri
15-02-06, 22:32
TĖ JU NDIHMOJ PAK, SE SI DUKET KA FILLUAR
TĖ BĖHET MONOTONI...

Fillon me; - ELA _ _ _ _ _ I

pokeri
16-02-06, 01:34
Ja zgjidhja......
[img]http://server5.pictiger.com/img/12123/picture-hosting/new-picture-5.png[img]

pokeri
16-02-06, 01:37
http://img145.imageshack.us/img145/6113/newpicture50jl.png

pokeri
16-02-06, 01:44
Ja njė tė re. Shpresoj se nuk do ta keni vėshtirė!!!http://images5.pictiger.com/images/b9/600115a940a9387372fbb2403551a4b9.png (http://www.pictiger.com/)

pokeri
16-02-06, 14:14
Ja edhe njė tjetėr. Ndoshta e keni mė lehtė.
Tashmė i keni dy tė pazgjidhura!!!


http://img220.imageshack.us/img220/4790/newpicture60gy.png

doGzona
16-02-06, 14:32
Glob Ali Art ? :roll:

vjeshta
16-02-06, 14:36
Globalizimi :roll:

intelektualja
16-02-06, 17:48
GLOBALIZIM

pokeri
16-02-06, 18:21
Globalizimi :roll:


E saktė.
Kush e ka fshirė Rebusin paraprak(moderatorė)?
Dhe, pse?

pokeri
16-02-06, 18:30
http://img423.imageshack.us/img423/563/newpicture76og.png

intelektualja
16-02-06, 19:48
u bre qka u ba me kete rrjet
qe gjysem ore spo mund te postoj

MAGJISTARI NGA OZI

pokeri
16-02-06, 19:52
u bre qka u ba me kete rrjet
qe gjysem ore spo mund te postoj

MAGJISTARI NGA OZI

E saktė...
Mos u arsyeto qė je vonuar kaq shumė!

pokeri
16-02-06, 21:47
http://img105.imageshack.us/img105/5342/newpicture87kx.png

FrEsKiA
16-02-06, 21:53
I nderuari Pokeri, komplimentet e mia per ju!

Jeni shume i zgjuar, hallall!!!

intelektualja
16-02-06, 22:31
http://img105.imageshack.us/img105/5342/newpicture87kx.png

MURATORI

pokeri
16-02-06, 22:46
Bravo Intelektuale... Bravo!

E saktė...

Ja edhe njė tjetėr.


http://images5.pictiger.com/thumbs/d9/a2575a265ef37eaa1f56c58f9506acd9.th.png (http://server5.pictiger.com/img/18086/picture-hosting/new-picture-9.php)

intelektualja
16-02-06, 22:55
shyqyr me ne fund!
a shkove me e qite nje parti tungj a?
a mundesh me e rrie kete foto se nuk po i shof qka jane keta zezak?

pokeri
16-02-06, 22:56
e postova me PICTIGER, sepse imageshack nuk po hapet.
http://images5.pictiger.com/thumbs/fd/e424e26d513d8cb1478fd901f0c14cfd.th.png (http://server5.pictiger.com/img/18174/picture-hosting/new-picture-9.php)

intelektualja
16-02-06, 22:59
keta personat a jene te korese se veriut a te jugut?

pokeri
16-02-06, 23:02
Lale, s'ka rendesi ē'kombesi kane, eshte i rendesishem numri!

intelektualja
16-02-06, 23:07
a bon edhe pak ndihme
se ku eshte lidhja e leonardo di Caprios me pink floyd

pokeri
16-02-06, 23:15
Aha (e njohe filmin)... Fotografia do te thotė NDJEKJE...

intelektualja
16-02-06, 23:17
"shtate persona ndjekin autorin"

(Ramiz Kelmendi)
hahahahah
cka nuk te bjen ne mend edhe ty
shum ishe teligjent ja xheloz qe kish thane Saranda

Murgesha
16-02-06, 23:19
Unė kam mbetė vetėm shikuese. :( :( :(

Poker mos harro enigmat tjera. :wink:

pokeri
16-02-06, 23:24
"shtate persona ndjekin autorin"

(Ramiz Kelmendi)
hahahahah
cka nuk te bjen ne mend edhe ty
shum ishe teligjent ja xheloz qe kish thane Saranda

Ti pe kqyre si shume (edhe reprizat) Kafenene tone, si duket?

Kėtė e gjete, po thuaj sa persona ishin te Pirandeli?

intelektualja
16-02-06, 23:30
nese po mendon ne luigji pirandello atje kan qene 6 perona dhe kan qene ne kerkim te autorit e jo ne ndjekje :twisted:

pokeri
16-02-06, 23:35
hajde edhe njė...


http://images5.pictiger.com/thumbs/ae/36747dab25875e3f60eabd9c4635f2ae.th.png (http://server5.pictiger.com/img/18456/picture-hosting/new-picture-10.php)

intelektualja
16-02-06, 23:54
nuk po te pyes per keta njezteshtatembedhjet personat, por bile a bene me na (mė) tregu kush eshte kjo bukuroshe

intelektualja
17-02-06, 00:21
nejse
mbasi nuk po pergjigjesh do te dhot se nuk po don me ndihmu
po provoj pra
mos eshte
KON+GJEST+ION
KONGJESTION???????????

dr1ta
17-02-06, 00:57
Aktorja mimi rogers


me ushtaret ne majen e piramides :lol: :lol:

(sorry , pak hajgare) :oops:

Tomori
17-02-06, 01:05
Aktorja mimi rogers


me ushtaret ne majen e piramides :lol: :lol:

(sorry , pak hajgare) :oops:
:lol: :lol: :lol:

intelektualja
17-02-06, 01:10
Aktorja mimi rogers


me ushtaret ne majen e piramides :lol: :lol:

(sorry , pak hajgare) :oops:

atehere eshte
KON+GJEST+IMI
KONGJESTIMI

pokeri
02-03-06, 18:13
http://img321.imageshack.us/img321/8228/newpicture108ln.png

intelektualja
02-03-06, 23:21
mos eshte
KONFRONTIMI:cool:

pokeri
03-03-06, 05:46
mos eshte
KONFRONTIMI:cool:

Vallha, Lumja Ti!!!


Hajt ta shohim tani menēurinė tėnde (dhe tė tjerėve-normalisht)!
http://images5.pictiger.com/thumbs/cd/5dd16a59dc24fd42b6fd07fca5f2eacd.th.png (http://server5.pictiger.com/img/128829/picture-hosting/new-picture.php)

intelektualja
03-03-06, 10:36
POLI TIK ANJA - POLITIKANJA:biggrin:

pokeri
03-03-06, 22:37
Vallha lumja Ti! Kėtė skitaren suedeze nuk e ke njohur veē e ke ndjek logjikėn. Bravo! Hajt pra po tė tregoj qė quhet Anja Person...

Ja njė tjetėr!!!http://images5.pictiger.com/thumbs/b7/ddc3e03b7e09d46b3e279a47b7d8ffb7.th.png (http://server5.pictiger.com/img/132561/picture-hosting/new-picture-12.php)

Murgesha
03-03-06, 22:47
Po e them kot e ndoshta del plot, Kalifornia.

pokeri
03-03-06, 22:51
Po e them kot e ndoshta del plot, Kalifornia.

Jo Murgeshė... Po, nejse duhet respektuar pėrpjekjen...
(Pse bre po na boni me hile, nuk po mund ta postojmė imazhin, po mė duket vetja pa Identitet- zgjidhne kėtė punė ju lutem)!!! (E kam fjalėn pėr imazhin-foto nė avatar)!!!

Murgesha
03-03-06, 23:00
Ka disa anėtarė qė kanė vėnė Avatarėt, i nderuar, po provojnei edhe njėherė.

intelektualja
03-03-06, 23:49
kjo harte shume e paqart
a ka pak ndihme

pokeri
03-03-06, 23:54
kjo harte shume e paqart
a ka pak ndihme


Eshte harta e Rumanisė...

vjeshta
03-03-06, 23:59
Kali me identitet :rolleyes:

intelektualja
04-03-06, 20:49
hajde bre qa u bo
a hiq nuk po ja u rroke a
a gjith une duhna me ja qellu aaaaaaaaaaaaaaaaa:redface: :biggrin: :smile:

hihiiih
KALIMERO

pokeri
04-03-06, 21:51
hajde bre qa u bo
a hiq nuk po ja u rroke a
a gjith une duhna me ja qellu aaaaaaaaaaaaaaaaa:redface: :biggrin: :smile:

hihiiih
KALIMERO

http://images5.pictiger.com/thumbs/60/84e3ba6269ec4caea9bbd85d1734aa60.th.jpg (http://server5.pictiger.com/img/138624/picture-hosting/calimero.php)

vjeshta
05-03-06, 00:20
hajde bre qa u bo
a hiq nuk po ja u rroke a
a gjith une duhna me ja qellu aaaaaaaaaaaaaaaaa:redface: :biggrin: :smile:

hihiiih
KALIMERO

Me te thane te drejten edhe une e kam mendu ,por mu dok shume per fmije ,kjo zgjedhje .

pokeri
05-03-06, 01:03
Me te thane te drejten edhe une e kam mendu ,por mu dok shume per fmije ,kjo zgjedhje .


Edhe Ti i paske "do" vjet !!!
Pse a nuk ke qene femije kurrė?
Qysh me tė besue tash?

vjeshta
05-03-06, 01:07
Edhe Ti i paske "do" vjet !!!
Pse a nuk ke qene femije kurrė?
Qysh me tė besue tash?
Paj ,si po i besojm ne intelektuales ,qe po i zgjedh vete Rebuset ,duhesh edhe ti me me besu mu :redface:

pokeri
05-03-06, 01:38
Paj ,si po i besojm ne intelektuales ,qe po i zgjedh vete Rebuset ,duhesh edhe ti me me besu mu :redface:


Po tė besoj pra. Postoni ju engima dhe une me me qejf i zgjidhi,
bile shume mė mirė e mė shpejt se Intelektualja (e la t'u qeshė)...

pokeri
05-03-06, 16:30
http://images5.pictiger.com/thumbs/bb/816bddcae350fe9cb671379df24205bb.th.png (http://server5.pictiger.com/img/143784/picture-hosting/new-picture-1.php)

intelektualja
05-03-06, 17:21
Paj ,si po i besojm ne intelektuales ,qe po i zgjedh vete Rebuset ,duhesh edhe ti me me besu mu :redface:

bash deshta me tu pergjegje vjesht po kur mu kujtu qe ti je ajo qe ka postu:"Kali me identitet :rolleyes:", e lash krejt, nuk ia vlene.

vjeshta
05-03-06, 20:15
bash deshta me tu pergjegje vjesht po kur mu kujtu qe ti je ajo qe ka postu:"Kali me identitet :rolleyes:", e lash krejt, nuk ia vlene.

O zot ,e lumja ti sa e meqme je :rolleyes:

pokeri
15-03-06, 19:03
http://images4.pictiger.com/thumbs/66/04d0b116c42040ea6ed19f3f3ad16766.th.png (http://server4.pictiger.com/img/90835/picture-hosting/new-picture.php)

Dilaver
15-03-06, 20:59
L E K sik O G R A F

Elektroliti
18-11-06, 03:58
Eh e bėra namin, Harrova ta pres.

Ja rebusi mė pak i frikshėm. :P

http://i10.tinypic.com/4cjj97b.jpg

pokeri
18-11-06, 10:56
LORIK CANA

Elektroliti
18-11-06, 13:25
Ashtu pra, Poker. Nuk ishte zor a?

Elektroliti
18-11-06, 13:37
Hajt a do tė na bėsh njė rebus tjetėr o Poker? ;)

pokeri
18-11-06, 14:41
Hajt a do tė na bėsh njė rebus tjetėr o Poker? ;)

Use Picshome for Free Image Hosting (http://www.picshome.com).

pokeri
18-11-06, 14:42
Use Picshome for Free Image Hosting (http://www.picshome.com).
http://s07.picshome.com/c55/new_picture__1_.jpg (http://www.picshome.com/)

Elektroliti
18-11-06, 14:44
Mė fal po ēka paraqesin ato pluset dhe minuset? :O

pokeri
18-11-06, 14:48
Mė fal po ēka paraqesin ato pluset dhe minuset? :O

Shkronja. Nė kėtė rast kemi tė bėjmė me njė emėr, tė cilit duhet hequr 2 shkronja( 2 minusa).

Elektroliti
18-11-06, 14:59
Aha nė rregull. Pra fotoja nė mes ka 6 shkronja kurse dy tė fundit hiqen.
Jaaaaaa nuk mund t'i bie nė fije. Veēanėrisht me atė fėmijėn nė fillim m'u ka ngatėrruar.

pokeri
18-11-06, 15:04
Aha nė rregull. Pra fotoja nė mes ka 6 shkronja kurse dy tė fundit hiqen.
Jaaaaaa nuk mund t'i bie nė fije. Veēanėrisht me atė fėmijėn nė fillim m'u ka ngatėrruar.

Ėshtė lehtė. Shiko kush e ka nė avatar! Pastaj, pėrdore njė pėremėr... dhe vazhdo deri nė zgjidhje. Natyrisht, vlenė pėr tė gjithė!

Elektroliti
18-11-06, 15:09
Hahhahah avatari a? Thashė mos ėshtė ndonjė personazh filmi.
Atėherė do tė mendohem.

pokeri
19-11-06, 09:52
http://s07.picshome.com/c55/new_picture__1_.jpg (http://www.picshome.com/)


A do tė provoj dikush ta zgjidh?

Dea_A
19-11-06, 14:12
A do tė provoj dikush ta zgjidh?Po e jap une nje ide ....


Foto e pare Avatari i autorit
Foto e dyte Protogonisti i filmit Duargershera EDWARD' ........te ia heqim dy shkronja E DUA ???( W -- -- ne shqip lexohet U )
Foto e trete Lisi ne ere


POKERI E DON LISIN ????? Pa logjike :confused: :confused: :confused:

Elektroliti
19-11-06, 18:01
Pasi qė ai personi qenka Edward Scissorhands ka qenė mirė qė tė pėrmendet mbiemri i tij se ashtu shkon nė rebus. Po tė ishte komplet edhe emri edhe mbiemri nė rebus atėherė po por pasi pėrmendet vetėm emri atėherė duhet tė tregohet mbiemri i tij sikur unė qė e tregova mbiemrin Oksa tė kėngėtares Ana. ;)
Qashtu shkon nė rebuse se jo qė po ju mėsoj si tė veproni. Mos ma merrni pėr tė keq.

pokeri
19-11-06, 18:37
POKERI E DON LISIN ????? Pa logjike :confused: :confused: :confused:


Hahahahahahahahaha... Po tė ishte Lisi i gjinisė femėrore!?
Diēka ke zbėrthyer, sidoqoftė!

Elektroliti
19-11-06, 20:04
Poker, e dua, Lisa. :P

Dea_A
20-11-06, 02:32
Ėshtė lehtė. Shiko kush e ka nė avatar! Pastaj, pėrdore njė pėremėr... dhe vazhdo deri nė zgjidhje. Natyrisht, vlenė pėr tė gjithė!
Une E Dua Eren ??? (film shqipetar )

Elektroliti
20-11-06, 02:44
Eeeeeeeeeeeeeh Dea do ta bėsh tash ti njė rebus ama pa lakime veē. :P

pokeri
20-11-06, 15:07
Une E Dua Eren ??? (film shqipetar )[/font]

Bukur. Saktė.

pokeri
20-11-06, 15:08
http://s07.picshome.com/c55/new_picture.jpg

pokeri
21-11-06, 16:57
Ja pak ndihmesė. Ėshtė titull filmi. Provoni...

pokeri
22-11-06, 16:59
http://s07.picshome.com/c55/new_picture.jpg

Foto e parė - Lloj vallėzimi
Shkronja ZH.......... simbolika e saj
Nė figurėn nė fund - Njė qytet.

Ėshtė shumė, shumė e lehtė.

vjeshta
22-11-06, 18:44
Foto e parė - Lloj vallėzimi
Shkronja ZH.......... simbolika e saj
Nė figurėn nė fund - Njė qytet.

Ėshtė shumė, shumė e lehtė.

Nuk jam e bindur veq po e shkrepi nje ...Moulin Rouge..:rolleyes:

pokeri
22-11-06, 20:14
Nuk jam e bindur veq po e shkrepi nje ...Moulin Rouge..:rolleyes:Jo. jo, jo... Mirė qė bile e ke provuar.

Vallėzim karakteristik Argjentinas.
Sinonimi i shkronjės ZH.
Qyteti nė foto.

Elektroliti
23-11-06, 00:02
Tango e Omega nė... :S

Drinni
23-11-06, 00:24
The Coffin Dancer Hamburg

Agolli
23-11-06, 00:28
Tango e zhvilluar ne Paris...!!!!!!!!!

Agolli
23-11-06, 00:37
apo...... Tango e zhandri ne Paris....!!!!

Dea_A
23-11-06, 00:41
Last Tango in Paris !:confused:

pokeri
23-11-06, 04:17
Last Tango in Paris !:confused:

Bukur Dea_A.
TANGO E FUNDIT NĖ PARIS.

pokeri
23-11-06, 04:19
Vepėr e njohur letrare.

http://s07.picshome.com/c55/treg.jpg

Agolli
23-11-06, 22:44
"Plaku dhe Deti"

pokeri
24-11-06, 14:24
"Plaku dhe Deti"

Jo, jo. Shiko me kujdes imazhet dhe detajet pėrcjellėse. E ke edhe njė shkronjė lidhėse...

Dea_A
25-11-06, 14:11
Hajt na ndihmo ketu nese po te vime gjynah :tongue:

Eshe roman i huaj apo i yni ?

pokeri
25-11-06, 14:23
Hahahahahaha... po ta kisha njė pasqyrė qė po pėrpiqeni, atėherė do t'mė vinte gjynah. Por, nuk e kam kėtė pėrshtypje, sepse problemi rrin disa ditė pa asnjė pėrgjigje!!!
Nejse. Nė pyetje ėshte Shekspiri! Nėse kjo ju ndihmon???

prishtinasi
25-11-06, 14:25
Vepėr e njohur letrare.

http://s07.picshome.com/c55/treg.jpg
Tregtari....:rolleyes:

prishtinasi
25-11-06, 14:49
Vepėr e njohur letrare.

http://s07.picshome.com/c55/treg.jpg
Tregtari i Venedikut

pokeri
25-11-06, 18:28
Tregtari i Venedikut

Saktė.

Postoni ndonjė rebus, ju tė tjerėt...

Elektroliti
25-11-06, 20:13
Mirė e bėj pak mė vonė njė rebus unė.
Veē desha tė tė them diēka, Poker. Ato qė po punon ti nuk janė rebuse, mund tė jenė enigma me emėr tjetėr por rebuse nuk janė sepse nė rebuset e vėrteta fjalėt qė pėrmenden nė rebus nuk kanė lidhje me rezultatin e rebusit. Pra nuk mund tė jetė edhe nė rebus edhe nė zgjidhje emri i Venedikut ose mė herėt tango dhe Paris. :)
Si dhe te rebusi i fundit nėse ka qenė fjala Venedikut atėherė pse s'e ke shtuar njė T ose UT pas fotografisė sė Venedikut? :)

pokeri
26-11-06, 13:00
Mirė e bėj pak mė vonė njė rebus unė.
Veē desha tė tė them diēka, Poker. Ato qė po punon ti nuk janė rebuse, mund tė jenė enigma me emėr tjetėr por rebuse nuk janė sepse nė rebuset e vėrteta fjalėt qė pėrmenden nė rebus nuk kanė lidhje me rezultatin e rebusit. Pra nuk mund tė jetė edhe nė rebus edhe nė zgjidhje emri i Venedikut ose mė herėt tango dhe Paris. :)
Si dhe te rebusi i fundit nėse ka qenė fjala Venedikut atėherė pse s'e ke shtuar njė T ose UT pas fotografisė sė Venedikut? :)


Jo, jo. Janė rebuse. Ndoshta janė mė pak konvencional, por edhe nė Enigmatikė ka njerėz qė pasi fitojnė Kapmionate Kombėtare e Nėrkombėtare, fillojnė tė sjallin Risi. Kėto risi ka filluar t'i sjell Daja im, pėrndryshe Mjeshtėr i Enigmatikės.
Unė, po ia huazoj tinėz.

Elektroliti
26-11-06, 20:35
Mendo ēka tė duash por unė merrem profesionalisht me enigmatikė dhe atė qė e thashė nuk e tėrheq por nuk pėrzihem unė kėtu dhe as nuk tė them ē'tė bėsh sepse s'jam as moderator dhe as kompetent por kjo ėshtė arsyeja pse rebuset i ke konfuze. Pasi e ke dajėn mjeshtėrr kallėzoji si i bėn rebuset dhe dėgjoje komentin e tij. :)
Thuaja Tango e fundit nė Paris me foto tė tangos dhe tė Parisit.
E di pėrpara ka qenė njė enigmė me emėr tjetėr nė revistėn "Horizonti" me tri foto. Kanė qenė njė person me emrion Millosh (ndfoshta Millosh Forman) pastaj Gjergj Kastrioti dhe nė fund Nikolla Naēo. Pra zgjidhja e enigmės ishte Millosh Gjergj Nikolla. Pra ajo enigmė i afrohet rebuseve qė bėn ti.
Pak mė vonė e bėj njė rebus unė se tash po e shikoj derbin. :)

pokeri
26-11-06, 20:46
Mendo ēka tė duash por unė merrem profesionalisht me enigmatikė dhe atė qė e thashė nuk e tėrheq por nuk pėrzihem unė kėtu dhe as nuk tė them ē'tė bėsh sepse s'jam as moderator dhe as kompetent por kjo ėshtė arsyeja pse rebuset i ke konfuze. Pasi e ke dajėn mjeshtėrr kallėzoji si i bėn rebuset dhe dėgjoje komentin e tij. :)
Thuaja Tango e fundit nė Paris me foto tė tangos dhe tė Parisit.
E di pėrpara ka qenė njė enigmė me emėr tjetėr nė revistėn "Horizonti" me tri foto. Kanė qenė njė person me emrion Millosh (ndfoshta Millosh Forman) pastaj Gjergj Kastrioti dhe nė fund Nikolla Naēo. Pra zgjidhja e enigmės ishte Millosh Gjergj Nikolla. Pra ajo enigmė i afrohet rebuseve qė bėn ti.
Pak mė vonė e bėj njė rebus unė se tash po e shikoj derbin. :)


Jo, jo... unė i besoj shumė dajės. Ėshtė Kampion i shumėfishtė nė gara tė Enigmatėve. Mė beso edhe ti mua!

Elektroliti
26-11-06, 22:42
Ja edhe njė rebus i lehtė:

http://i14.tinypic.com/2eyflfk.jpg

pokeri
02-12-06, 15:20
Ja edhe njė rebus i lehtė:

http://i14.tinypic.com/2eyflfk.jpg

Nuk shfaqet Rebusi. A mund ta rregullosh, sa kam pak kohė?

Elektroliti
02-12-06, 18:03
Si mor nuk shfaqet? :S
Mua mė del.
E kam ngarkuar te http://www.tinypic.com/

Elektroliti
03-12-06, 01:51
Ja e ngarkova prapė. Ndoshta del tash. Nėse jo atėherė duhet ta ngarkoj nė ndonjė faqe tjetėr.

http://i16.tinypic.com/2qmfazm.jpg

pokeri
06-12-06, 12:48
Ja e ngarkova prapė. Ndoshta del tash. Nėse jo atėherė duhet ta ngarkoj nė ndonjė faqe tjetėr.

http://i16.tinypic.com/2qmfazm.jpg


IDRIZ AJETI

Elektroliti
06-12-06, 15:08
Ashtu pra.

legenda
16-02-07, 19:13
Qyyyyy,RAHMETLIAAAAA, sa MODEST,:wink:
ahahahahaha....:biggrin:
----------------------------------------------------------------------------------


p.s.prano pra nje puthje ne BALLE nga Legendaaa,atje ne parajse ku je......Vallha pyetje shumė personale, po do tė
pėrgjigjem (IQ 172).