PDA

View Full Version : ANTONIMI - ANTIPODI ( E KUNDĖRTA)


SFA
08-12-05, 10:24
Tė nderuar

Ja, propozoj edhe njė lojė tė re, e cila nuk ėshtė lėvruar shumė
nė lėmin e enigmatikės (kėtu te ne), por qė mund tė jetė zbavitėse
dhe qė shpresoj tė ngjall kurreshtjen tuaj.
E kam quajtur ANTONIMI-ANTIPODI (E kundėrta).

Ja njė shembull; NATA-DITA, E BARDHĖ-E ZEZĖ etj.

Kėsaj radhe po shtroj disa probleme (3)

Kėrkohen tituj romanesh
1. HĖNA PERĖNDON NĖ VERI
zgjidhja - - - - - - - - - - - - - - -

2. QYTETI IM E HA MISHIN
zgjidhja - - - - - - - - - - - - - - - - -

3. DY KOMEDI EVROPIANE
zgjidhja - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

SFA
08-12-05, 15:59
Tė nderuar

Ja, propozoj edhe njė lojė tė re, e cila nuk ėshtė lėvruar shumė
nė lėmin e enigmatikės (kėtu te ne), por qė mund tė jetė zbavitėse
dhe qė shpresoj tė ngjall kurreshtjen tuaj.
E kam quajtur ANTONIMI-ANTIPODI (E kundėrta).

Ja njė shembull; NATA-DITA, E BARDHĖ-E ZEZĖ etj.

Kėsaj radhe po shtroj disa probleme (3)

Kėrkohen tituj romanesh
1. HĖNA PERĖNDON NĖ VERI
zgjidhja - - - - - - - - - - - - - - -

2. QYTETI YT E HA MISHIN
zgjidhja - - - - - - - - - - - - - - - - -

3. DY KOMEDI EVROPIANE
zgjidhja - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Pasi qė kėtė rubrikė vetėm e vizitoni, e shoh tė udhės t'ju jap
pak ndihmesė, duke shpresuar qė edhe do tė filloni tė pėrgjigjeni.

1. HĖNA PERĖNDON NĖ VERI
zgjidhja DIELLI LIND NĖ JUG (roman Maksut Shehu)

2. QYTETI IM E HA MISHIN
zgjidhja FSHATI IM E PI _ _ _ _ _ _ (Mitrush Kuteli- tregim)

3. DY KOMEDI EVROPIANE
zgjidhja _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ (Teodor Drajzer)

sukses

Barbaroza
08-12-05, 17:53
1. HĖNA PERĖNDON NĖ VERI
zgjidhja DIELLI LIND NĖ JUG (roman Maksut Shehu)

2. QYTETI IM E HA MISHIN
zgjidhja FSHATI IM E PI _ _ _ _ _ _ (Mitrush Kuteli- tregim)

3. DY KOMEDI EVROPIANE
zgjidhja: Nje tragjedi amerikane (Teodor Drajzer)

Murgesha
08-12-05, 18:01
2. QYTETI YT E HA MISHIN
zgjidhja Fshati im e pi rakinė!

SFA
08-12-05, 19:04
E saktė

Besoj qė ke kėrkuar bibliografi dhe e ke gjetur Mitrush Kutelin.
Sidoqoftė ja edhe efektet pozitive, sepse duke kėrkuar diē konkrete
mund tė gjesh edhe diēka tjetėr, me interes.

Nejse
Shkojmė tutje (kėsaj radhe pa shpjegime tė shumta.

1. BURRI SHKOI NĖ FERR
zgj: - _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Fjala ėshtė pėr njė titull filmi

laliloli
08-12-05, 20:40
E saktė

Besoj qė ke kėrkuar bibliografi dhe e ke gjetur Mitrush Kutelin.
Sidoqoftė ja edhe efektet pozitive, sepse duke kėrkuar diē konkrete
mund tė gjesh edhe diēka tjetėr, me interes.

Nejse
Shkojmė tutje (kėsaj radhe pa shpjegime tė shumta.

1. BURRI SHKOI NĖ FERR
zgj: - Gruja erdh nen parajse
Fjala ėshtė pėr njė titull filmi

SFA
08-12-05, 23:05
S'ėshtė keq

Megjithatė pėrgjigja e plotė e saktė ėshtė;

- GRUAJA IKU NGA PARAJSA

Njė titull i ēuditshėm, s'do mend!!!Ja, tė vashdojmė me njė titull tjetėr

- NĖ BISHT TĖ DELES

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ (Titull filmi)

Barbaroza
12-12-05, 20:57
S'ėshtė keq

Megjithatė pėrgjigja e plotė e saktė ėshtė;

- GRUAJA IKU NGA PARAJSA

Njė titull i ēuditshėm, s'do mend!!!Ja, tė vashdojmė me njė titull tjetėr

- NĖ BISHT TĖ DELES

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ (Titull filmi)

Po provoj :P
Ne brire te dashit!

Kalt
12-12-05, 21:00
Burri erdhi nga ferri.

Kalt
12-12-05, 21:00
Ne koke te dashit.

Kalt
12-12-05, 21:01
Ne goje te ujkut.

Reana
12-12-05, 21:06
Ne goje te ujkut.

A jane pergjegjje apo pyetje keto?? :roll:

Barbaroza
12-12-05, 21:06
Burri erdhi nga ferri.

Gruaja iku nga parajsa!

Arb
12-12-05, 21:07
Ne goje te ujkut.

A jane pergjegjje apo pyetje keto?? :roll:

dreqi e marrte vesh se cka jane...

SFA
13-12-05, 02:03
E saktė Kalt,
NĖ GOJĖ TĖ UJKUT.


DY AUTOBUSĖ PĖR NJĖ ZOTĖRI.

zgj. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

intelektualja
02-01-06, 23:48
nje karroce per dy zonja

pokeri
03-01-06, 00:09
nje karroce per dy zonja


Joooooooo.

DY AUTOBUSĖ PĖR NJĖ (XHENTĖLMEN) ZOTĖRI.

E kundėrta e xhentilit....

intelektualja
03-01-06, 20:50
mos eshte
nje karroce per dy kuaj

pokeri
03-01-06, 20:51
Ha,ha,ha,ha,ha.... JOOOOOOOOOO.

Barbaroza
03-01-06, 20:54
Nje karroce per dy gomarenje? :lol: :lol: :lol: :lol:

intelektualja
03-01-06, 21:10
mos eshte
nje karroce per dy zonjusha

laliloli
03-01-06, 22:04
Nje karroce per dy gomarenje? :lol: :lol: :lol: :lol:

Dy vetura per nje zonjushe :lol: :lol: :lol: :lol:

pokeri
04-01-06, 13:38
Ja pak ndihmesė!!!

http://img374.imageshack.us/img374/1899/dy3ww.png

Murgesha
04-01-06, 13:46
Ja pak ndihmesė!!!

http://img374.imageshack.us/img374/1899/dy3ww.png

Njė Traktor pėr dy Maskarenj. :lol: :lol:

pokeri
04-01-06, 13:49
Ja pak ndihmesė!!!

http://img374.imageshack.us/img374/1899/dy3ww.png

Njė Traktor pėr dy Maskarenj. :lol: :lol:


Jo ore, bazohu nė numrin e shkronjave
tė mbyllura (tashmė e keni lehtė).

Lonora
04-01-06, 14:17
Nje grua per dy burra!!

pokeri
04-01-06, 14:19
Nje grua per dy burra!!


Logjikshėm por pasaktė!!!

Murgesha
04-01-06, 14:41
Njė tren pėr dy mafi.

pokeri
04-01-06, 14:54
Njė tren pėr dy mafi.

Je afėėėr...

Shikoje fjalėn e fundit... a mund tė jetė mafi?

Lonora
04-01-06, 14:58
Nje tren per dy shoke!!

Apo?

pokeri
04-01-06, 16:26
Ja , po e zbuloj edhe njė shkronjė...

http://img336.imageshack.us/img336/7346/fr9ct.png

Barbaroza
04-01-06, 16:28
Nje tren,per dy zonja!

pokeri
04-01-06, 16:36
Nje tren,per dy zonja!


Ti, kur po bėhet nxehtė nė kėtė nėnforum,
po ikė. S'bėn kėshtu!!!

Nuk ėshtė zonja (por pėrgjigja ėshtė e logjikshme).

Edhe pak ndihmesė... e kundėrta e zotėriut, xhentilit...

Murgesha
04-01-06, 16:39
Ja , po e zbuloj edhe njė shkronjė...

http://img336.imageshack.us/img336/7346/fr9ct.png

Njė tren pėr dy horra. :P

Barbaroza
04-01-06, 17:02
Nje tren,per dy zonja!


Ti, kur po bėhet nxehtė nė kėtė nėnforum,
po ikė. S'bėn kėshtu!!!

Nuk ėshtė zonja (por pėrgjigja ėshtė e logjikshme).

Edhe pak ndihmesė... e kundėrta e zotėriut, xhentilit...

Hmm Pokeri,jo qe kam ike,por edhe une kam pune mu sikur ju!
Po edhe s'kam deshire te marr pjese ne rremuja se edhe me rremuje e bej! :lol: :lol:

pokeri
04-01-06, 17:06
http://img404.imageshack.us/img404/5605/per1jb.png

pokeri
04-01-06, 17:17
Hajt pra, edhe njė tjetėr...http://img268.imageshack.us/img268/8529/mallk2cu.png

Reana
04-01-06, 17:20
Bekimi,
qengji, dhe
engjulli!

Reana
04-01-06, 17:21
Bekimi,
qengji, dhe
engjulli!


aiiii...me hapsira :lol: :lol: :lol: ncuk, ncuk :twisted:

pokeri
04-01-06, 22:20
Pak ndihmė, se ...


http://img522.imageshack.us/img522/3567/mall6gj.png

Murgesha
04-01-06, 22:30
Nuk e di a ka kuptim kjo por po e provoj :P

Urata dhia dhe perėndia!

pokeri
04-01-06, 22:40
Vepėr e Petro Markos.

http://img521.imageshack.us/img521/1171/urat9yk.png

Murgesha
06-01-06, 18:49
Luani me katėr duar!

pokeri
06-01-06, 19:52
Luani me katėr duar!

Miu me(pa) dy kėmbė!

pokeri
08-01-06, 23:05
http://img289.imageshack.us/img289/9668/rapo6jb.png

Murgesha
08-01-06, 23:22
"Kronika e njė vdekjeje tė paralajmėruar" Garcia Markez.

pokeri
08-01-06, 23:27
"Kronika e njė vdekjeje tė paralajmėruar" Garcia Markez.http://img449.imageshack.us/img449/3585/kroni6hu.png

Murgesha
08-01-06, 23:28
Luani me katėr duar!

Po kėtė ende se paska gjetur askush. :( Ė shtė roman shqiptar pėr fėmijė.

pokeri
08-01-06, 23:29
Luani me katėr duar!

Miu me(pa) dy kėmbė!


A nuk ėshtė mirė, a?

Murgesha
08-01-06, 23:36
A nuk ėshtė mirė, a?

Jo, tjetėr ēka jam ka kėrkoj. :P

pokeri
08-01-06, 23:38
A nuk ėshtė mirė, a?

Jo, tjetėr ēka jam ka kėrkoj. :P


Luani (emėr), apo folje (luaj, luani shumės)?

Murgesha
08-01-06, 23:44
Luani mbret i kafshėve. Antipod i tij ėshtė njė kafshė shumė frigacake.

pokeri
08-01-06, 23:47
LEPURI ME PESĖ KĖMBĖ !!!

(ZAGARI Nė vend tė luanit, ndoshta do tė ishte me mirė ?)

Murgesha
08-01-06, 23:48
LEPURI ME PESĖ KĖMBĖ !!!

(ZAGARI Nė vend tė luanit, ndoshta do tė ishte me mirė ?)

Po por mua mė duhej Lepuri. :lol:

Tomori
09-01-06, 13:14
LEPURI ME PESĖ KĖMBĖ !!!

(ZAGARI Nė vend tė luanit, ndoshta do tė ishte me mirė ?)

Po por mua mė duhej Lepuri. :lol:

Lepuroshja trimereshe qe eshte..i thot Breshkes:
..ani Breshke hipem ner sa eshte larte ne qiell shqiponja frigacake..!!!

tellallii
10-02-06, 05:08
Tradhetia seshte me e dobet se jeta.

Murgesha
10-02-06, 15:44
Tradhetia seshte me e dobet se jeta.

Besa ėshtė mė e fortė se vdekja!

intelektualja
12-02-06, 22:03
DASHURIA ESHTE ME E FORTE (FUQISHME) SE VDEKJA

Marigona-KS
15-02-06, 15:49
Vdekja e mposht dashurin