PDA

View Full Version : Vėrtet enigmatike!


Fshatari
13-12-07, 20:25
Ja ky lajm i KosovaLive:
"Drejtuesit e dy partive mė tė mėdha parlamentare nė vend, Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK) dhe Lidhjes Demokratike tė Kosovės (LDK), Hashim Thaēi dhe Fatmir Sejdiu, vazhduan raundin e dytė tė bisedimeve pėr formimin e qeverisė sė re, pas tė cilit nuk u prezantuan rezultate, por u duk njė afri mes dy liderėve politikė".

M'intrigoi rreshti i fundit :"...por u duk njė afri mes dy liderėve politikė".

Mos qenkanė kėta dy tė asaj kategorisė ... pėr shkak tė "afrisė", kuptohet!
Ēfarė nuk lexojmė nė mediat tona tė mjera!