PDA

View Full Version : Cila Shtaze Sheh Pa Ngjyra..?


Afrimi_17
01-07-09, 01:52
eSHTE NJE SHTAZE QE SHEF PA NGJYRA VETEM BARDH DHE ZI
CILA ESHTE AJO PROVONI TA QELLONI..!
fLM PER MIREKUPTIM.

teutaA
01-07-09, 02:34
Macaaaa

Dani11
01-07-09, 06:44
Sa e di une Qeni shef pa ngjyra.

Makresh
01-07-09, 08:05
Daltonėt e Lucky Lukit ahahahaa

ps: Qeni vetem te kuqen dhe gjelberten me duket qe nuk e sheh ?!

Afrimi_17
01-07-09, 08:39
jo esht zhirafa ajo qe shef pa ngjyra vetem bardh e zi

Estella
02-07-09, 21:55
s'besoj qe mundet me dite kush :P :P kete pytje :P

teutaA
02-07-09, 22:02
s'besoj qe mundet me dite kush :P :P kete pytje :P

kam ndegju ne shkoll kur prof. na e dha nje paragraf qe te shkruajm per MACEN dhe aty ai filloj te shpjegoj per macen dhe e ceku qe maca shef vetem bardh e zi e per tjera shtaz nuk e di skam ndegju :smile:

rafet llapjani
03-07-09, 12:30
une kom ndegju per Hutinnnnnnnnnnnn se veq naten kqyr e naten eshte bardh ezi ahgahgahgaahgahgahgahgahgahgahgahgahgahgahgahga

Qika^Me^Kule
03-07-09, 18:43
une kom ndegju per Hutinnnnnnnnnnnn se veq naten kqyr e naten eshte bardh ezi ahgahgahgaahgahgahgahgahgahgahgahgahgahgahgahga

Qy bre cka ka than,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, :biggrin:

~AnnA~
03-07-09, 21:51
Sa e di une Qeni shef pa ngjyra.
]
Edhe pse gjate kohe eshte menduar,se qent shikojne vetem bardhe e zi,pas nje studimi te bere,qent mund t'i dallojne disa ngjyrat,.
ps: Qeni vetem te kuqen dhe gjelberten me duket qe nuk e sheh ?!
Ato dallojne vetem ngjyren e gjelbert,verdhe dhe kaltert..Te kuqen nuk e dallon fare dhe te tjerat bardhe-zi.Perndryshe,shqisat e te deguarit dhe te nuhaturit i kan shume te zhvilluara(shume here me shume se sa tek njerezit)

Macaaaa

Macja dallon vetem ngjyren e gjelbert dhe te kaltert,tjerat jan poashtu bardhe-zi.

Kafshet,edhe pse nuk dallojne dot te gjitha ngjyrat,aparatin per shikime kan shumefish me te zhvilluar se sa njerezit...
keshtu psh,Bleta mund te vrej edhe driten Ultra violete,qe per njerezit eshte e padukshme

uck_aksh
04-07-09, 00:34
Edhe pse gjate kohe eshte menduar,se qent shikojne vetem bardhe e zi,pas nje studimi te bere,qent mund t'i dallojne disa ngjyrat,.

Ato dallojne vetem ngjyren e gjelbert,verdhe dhe kaltert..Te kuqen nuk e dallon fare dhe te tjerat bardhe-zi.Perndryshe,shqisat e te deguarit dhe te nuhaturit i kan shume te zhvilluara(shume here me shume se sa tek njerezit)


Macja dallon vetem ngjyren e gjelbert dhe te kaltert,tjerat jan poashtu bardhe-zi.

Kafshet,edhe pse nuk dallojne dot te gjitha ngjyrat,aparatin per shikime kan shumefish me te zhvilluar se sa njerezit...
keshtu psh,Bleta mund te vrej edhe driten Ultra violete,qe per njerezit eshte e padukshme


o edhe nese kafshet shofin pa ngjyra ato shoin larg qka me na ba neve gjalleses NJERI qe shofim me tona ngjyrat po shofim shum afer bile bile as hunden ton se shofim

deti_om :-)
04-07-09, 16:53
Kali !!!!

Idila
04-07-09, 18:34
Nuk e kuptoj, pyetja ėshtė parashtruar vec pėr shtazėt, kurse ju morėt tatėpjetėn drejt kafshėve! :biggrin:

~AnnA~
04-07-09, 20:24
Nuk e kuptoj, pyetja ėshtė parashtruar vec pėr shtazėt, kurse ju morėt tatėpjetėn drejt kafshėve! :biggrin:

Ka formuluar gabim pyetjen,por ne e kuptuam c'fare deshi te thote :smile:
do e mesoje kur te behet 18 vjet :smile:
pastaj,shtazet shohin me mire se gjithe kafshet tjera....
Zogjet shikojne fenomenal...edhe ngjyrat i dallojne mire..bile dhe drita ultraviolete eshte e dukshme!

Idila
04-07-09, 20:55
Lol AnnA, hic nuk e kuptoj ku qėndron dallimi mes shtazėve dhe shpendėve! :biggrin:

~AnnA~
04-07-09, 21:13
Lol AnnA, hic nuk e kuptoj ku qėndron dallimi mes shtazėve dhe shpendėve! :biggrin:

Tek puplat :biggrin:

Idila
04-07-09, 21:17
Tek puplat :biggrin:
Nuk ishte tek krahėt a? Ah ai profesori i biologjisė mė paska mashtruar...:biggrin: :wink:

~AnnA~
04-07-09, 21:28
Nuk ishte tek krahėt a? Ah ai profesori i biologjisė mė paska mashtruar...:biggrin: :wink:
Atehere ne puplat e kraheve :biggrin: (shaka)
Se di Idila,s'jam Zoologe,por me aq sa me kujtohet,Shpendet hyne ne grupin e kafshve dhe shtazet jan Zogjet :smile:

Artisti
11-07-09, 12:03
eSHTE NJE SHTAZE QE SHEF PA NGJYRA VETEM BARDH DHE ZI
CILA ESHTE AJO PROVONI TA QELLONI..!
fLM PER MIREKUPTIM.


LDK - ja


.

pirro
11-07-09, 13:49
LDK - ja


. hahahhaahahahahahahahahhahahahhahahahahhhahahaha

Moti skom kesh ma shume.

Dani11
11-07-09, 20:11
hahahhaahahahahahahahahhahahahhahahahahhhahahaha

Moti skom kesh ma shume.

Nime Pirro Hashimi a sheh bardhe zi a veq shenjat e Dollarit hahah....

Dani11
12-07-09, 14:27
....definitivisht ML - i hahaha...

Zero Cool
13-07-09, 19:20
LDK - ja


.

aghaghaghhaghaghgahgahgaghagha plaq ti ho ahahahahahahahahaahaha

shfletuesi_
13-07-09, 20:00
LDK - ja


.Hahahahhahahahahahahahahahhahahahahahahahhahahahah ahhaha....... ishalla se sheh Urata se shkon per inati tan mi marr 1 par thierrza qe me pa Kollor....

pirro
13-07-09, 21:33
Hahahahhahahahahahahahahahhahahahahahahahhahahahah ahhaha....... ishalla se sheh Urata se shkon per inati tan mi marr 1 par thierrza qe me pa Kollor....

aahhaahahahahahahahahahahahahaahahhahhahahahahhaah ahahahah valla ma i qart se une je...

Guri i madh
27-07-09, 01:15
[quote=Artisti]

LDK - ja


.[/quomir e kie artist se ky fatmir sejdiu edhe eqrem ftyr legeni nuk ja lshojn udhen KUTESe kaperceva prronin e q pelen kshtu kan than po edhe kta PDK ista veq me kan djemt e ajshe magjupes ,qe kkur u nervozojke ju thojke ja u pshurrsha marifetin


e kjo qeveri esht krejt e pshurrt

Afrimi_17
19-12-09, 15:10
uahuahua Njejt eshte si shtaza si kafsha qat kutpim e kom...Meqenese se dhat pergjegjjen e sakt...Dua tju lehtesoj pak ...Eshte kafsha me e gjat momentalisht....!..?
Qellojani...!

teutaA
20-12-09, 19:41
uahuahua Njejt eshte si shtaza si kafsha qat kutpim e kom...Meqenese se dhat pergjegjjen e sakt...Dua tju lehtesoj pak ...Eshte kafsha me e gjat momentalisht....!..?
Qellojani...!

kafsha me e gjat momentalish hahaha pse a thu pritet me u rrit naj tjeter e me ja kalu ksaj a:wink: