PDA

View Full Version : Iluzione


Giovanni
26-03-07, 22:56
http://www.duppeditten.dk/user_files_105/dd_101_3962.jpg

Cfar shihni ketu..?

Giovanni
26-03-07, 22:58
http://www.deecee.de/uploads/pics/city_stereogram.gif


http://www.deecee.de/uploads/pics/Schach.jpg

http://www.deecee.de/uploads/pics/tiere.gif

Giovanni
26-03-07, 22:59
http://img255.imageshack.us/img255/2319/insaneillusionrr6.jpg

Giovanni
26-03-07, 23:00
http://ams-blog.hautetfort.com/images/medium_illusion_optique.2.jpg

Giovanni
26-03-07, 23:02
http://www.niehs.nih.gov/kids/illusion/images/illus27.gif


http://i75.photobucket.com/albums/i314/wereld/waves_and_horses.jpg

Giovanni
26-03-07, 23:04
http://photos1.blogger.com/blogger/5639/2020/400/people2.jpg

Giovanni
26-03-07, 23:05
http://photos1.blogger.com/blogger/5639/2020/400/expcush02.jpg

Prishtinasja_
27-03-07, 10:10
http://www.duppeditten.dk/user_files_105/dd_101_3962.jpg

Cfar shihni ketu..?

NO SEX CAUSES BUT EYES

Ma-Origano
15-12-07, 22:18
NO SEX CAUSES BUT EYES
un shof fotografite!

uck_aksh
18-12-07, 04:39
qka dalloni ne ket foto
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/multicaras.jpg

Ma-Origano
20-12-07, 08:49
qka dalloni ne ket foto
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/multicaras.jpg
jane te vizatura ato te syni!

uck_aksh
20-12-07, 15:52
qka shifet ne ket foto

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/ilusion-optica-1.jpg

rilinda
20-12-07, 17:56
qka shifet ne ket foto

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/ilusion-optica-1.jpg

Disa kuaj po i shoh...

uck_aksh
20-12-07, 23:11
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/un_laura-ilusion-optica.jpg


qka po shifet ne ket foto

dardana78
08-04-08, 11:21
http://www.andromedafree.it/umorismo/immaginidivertenti/gallerie/ggg15.jpg

Agolli
09-04-08, 21:27
http://hem.passagen.se/casa/Optical/9pers.jpg

Agolli
09-04-08, 21:28
http://rodi-design.net/bilder/Appearence.jpg

Agolli
09-04-08, 21:33
http://www.synoptik.se/resources/rotatingcircles.jpg

Agolli
09-04-08, 21:35
http://hcdn.myftp.org/esmo/synvilla.gif

Agolli
09-04-08, 21:38
http://www.spiritwarrior.se/SPIRIT%20WARRIOR/oneearth%20(2).jpg

gazi-de
09-04-08, 22:07
http://www.gymhe.bl.schule-bw.de/schuelerprojekte/Auge/taeuschung/image001.jpg

gazi-de
09-04-08, 22:08
http://dieprivilegierten.files.wordpress.com/2007/10/600px-raster_17_17_grossrp.jpg

gazi-de
09-04-08, 22:53
http://www.scinexx.de/redaktion/wissen_aktuell/bild5/escherm.jpg

teutaA
25-05-08, 05:27
qutu po u bojshe budall

Bjeshka1
27-05-08, 14:38
ta shohim syrin e mprefte?
Sa persona gjeni ne kete?

http://hem.passagen.se/casa/Optical/ninepeople.jpg

Bjeshka1
27-05-08, 15:08
http://hem.passagen.se/casa/Optical/rabbitduck.gif

http://hem.passagen.se/casa/Optical/sax.gif

SANTANA-29
27-05-08, 15:12
http://hem.passagen.se/casa/Optical/rabbitduck.gif

http://hem.passagen.se/casa/Optical/sax.gif

Ku ashtu ,ne avatar,,,???????

gazi-de
01-03-09, 20:17
http://1.1.1.1/bmi/i210.photobucket.com/albums/bb252/pimp_juice_2007/rings.jpg

gazi-de
01-03-09, 20:25
http://1.1.1.4/bmi/i150.photobucket.com/albums/s96/gorditachilin/nudeface.jpg

Idila
11-03-09, 14:21
http://i207.photobucket.com/albums/bb234/vurdlak8/illusions/310_petitspoteauxdoresh1250.jpg

Ku qėndron iluzioni kėtu? :rolleyes:

Idila
11-03-09, 14:24
http://4.bp.blogspot.com/_cxmptAPYR-s/SbFOeX5jb4I/AAAAAAAAFLc/SMPWwOYHbaU/s400/Disappearing+Color+Box+Illusion.jpg

Ngulitni sytė disa min tek pika e zezė dhe do tė zbuloni magjinė! :wink:

Idila
11-03-09, 14:44
http://www.videosydiversion.com/wp-content/uploads/2007/04/mujer-costado.jpg

Idila
11-03-09, 14:45
http://www.videosydiversion.com/wp-content/uploads/2007/04/ilusion-optica-einstein.jpg
Cfarė fshihet nė kėtė foto? :biggrin:

Dallandyshja_718
11-03-09, 14:47
http://4.bp.blogspot.com/_cxmptAPYR-s/SbFOeX5jb4I/AAAAAAAAFLc/SMPWwOYHbaU/s400/Disappearing+Color+Box+Illusion.jpg

Ngulitni sytė disa min tek pika e zezė dhe do tė zbuloni magjinė! :wink:

Nuk e di a kane faj vetem syt e mi, por me humbi kjo ngjyra e kaltert, u shendrrua ne ngjyre hinit?:rolleyes: :cool:

Idila
11-03-09, 14:53
Nuk e di a kane faj vetem syt e mi, por me humbi kjo ngjyra e kaltert, u shendrrua ne ngjyre hinit?:rolleyes: :cool:
Po xhan, vazhdo zbulo tė tjerat..! :wink:

Dallandyshja_718
11-03-09, 15:18
Po xhan, vazhdo zbulo tė tjerat..! :wink:


Nuk e di pse, ato te tjerat nuk i shoh, me paraqitet nje katror dhe nje X ne mes (http://www.videosydiversion.com/wp-content/uploads/2007/04/mujer-costado.jpg):biggrin:

P.S. Shpresoj t'a kesh parasysh arsyen time, perndryshe te gjitha do t'i zbuloja...:confused: :biggrin:

Pershendetje Idila!

Idila
11-03-09, 15:28
Nuk e di pse, ato te tjerat nuk i shoh, me paraqitet nje katror dhe nje X ne mes (

P.S. Shpresoj t'a kesh parasysh arsyen time, perndryshe te gjitha do t'i zbuloja...:confused: :biggrin:

Pershendetje Idila!
E kam parasysh :wink:

lovely
11-03-09, 17:51
http://i207.photobucket.com/albums/bb234/vurdlak8/illusions/310_petitspoteauxdoresh1250.jpg

Ku qėndron iluzioni kėtu? :rolleyes:


3 kry e 2 kame :biggrin:

lovely
11-03-09, 17:52
qutu po u bojshe budall


hahahahahahahahahahahahahahaa:biggrin:

aLbaChiCk
21-03-09, 21:23
Nese shikoni ne mes at shenjen qka shifni

http://www.wasistzeit.de/gfx/ot/optischet34.gif

Estella
24-03-09, 14:03
Nese shikoni ne mes at shenjen qka shifni

http://www.wasistzeit.de/gfx/ot/optischet34.gif

vetem topin e gjelbert tu sill :P

Estella
24-03-09, 14:04
Nuk e di a kane faj vetem syt e mi, por me humbi kjo ngjyra e kaltert, u shendrrua ne ngjyre hinit?:rolleyes: :cool:

te katroret e kalter behn me nga nje vij te kuqe edhe masnej zhdiket njeri edhe tjetri :)

Idila
15-04-10, 16:10
http://content.yieldmanager.edgesuite.net/atoms/7e/30/d5/96/7e30d5964b3367be6565019e1bd7315.gif

Sa njerėz shikoni nė kėtė foto 1, 4, 5 apo 6?

vjeshta
15-04-10, 17:28
http://content.yieldmanager.edgesuite.net/atoms/7e/30/d5/96/7e30d5964b3367be6565019e1bd7315.gif

Sa njerėz shikoni nė kėtė foto 1, 4, 5 apo 6?


Nė kokėn (mėndjen) e njė plaku gjindėn katėr koka fėmra .:biggrin:

Idila
15-04-10, 17:45
Nė kokėn (mėndjen) e njė plaku gjindėn katėr koka fėmra .:biggrin:
Vjeshta unė shoh vetėm tri femra, bashk me kokėn e tij bėjnė katėr, dmth, janė katėr persona.

P.s.Po dhe ty ku s`tė vete mendja Lol ;)

vjeshta
15-04-10, 17:50
Vjeshta unė shoh vetėm tri femra, bashk me kokėn e tij bėjnė katėr, dmth, janė katėr persona.

P.s.Po dhe ty ku s`tė vete mendja Lol ;)

Njė kokė kompleton nje person e vete ajo nuk mund te quhet person .:biggrin:


Aktivizoe edhe syrin tjeter .:tongue:


Ps: harrova te shtoj qe edhe femrat qenkan koxha te reja .:redface:

Fshatari
20-04-10, 17:19
http://4.bp.blogspot.com/_cxmptAPYR-s/SbFOeX5jb4I/AAAAAAAAFLc/SMPWwOYHbaU/s400/Disappearing+Color+Box+Illusion.jpg

Ngulitni sytė disa min tek pika e zezė dhe do tė zbuloni magjinė! :wink:
Dyfishohet pika e zeze dhe katerkendshat.

Fshatari
20-04-10, 17:25
http://content.yieldmanager.edgesuite.net/atoms/7e/30/d5/96/7e30d5964b3367be6565019e1bd7315.gif

Sa njerėz shikoni nė kėtė foto 1, 4, 5 apo 6?
Ne dallim nga vjeshta, une i shoh, madje shume qarte, 6 vasha te reja e te bukura ne kete fytyre te shemtuar plaku!

Fshatari
20-04-10, 17:39
Imazhe stereoskopike(tre dimensionale):
Ku i shihni ju lulet e medha: ne plan te pare apo pertej luleve te vogla?
http://fshatari.perso.neuf.fr/lule1.jpg

Fshatari
20-04-10, 17:44
Vazhdim i postimit te meparshem.
Ne kete imazh tredimensional(thellesia e imazhit), cilat lule verehen ne plan te pare e cilat duken ne sfond(te distancuara) :
http://fshatari.perso.neuf.fr/lule2.jpg

Idila
21-04-10, 12:25
Ne dallim nga vjeshta, une i shoh, madje shume qarte, 6 vasha te reja e te bukura ne kete fytyre te shemtuar plaku!
Ku janė more gjashtė? Mos je pėrgjumėsh ti? lol :) :)

Idila
21-04-10, 12:29
Imazhe stereoskopike(tre dimensionale):
Ku i shihni ju lulet e medha: ne plan te pare apo pertej luleve te vogla?
http://fshatari.perso.neuf.fr/lule1.jpg
Lulet e mėdha i shoh nė plan tė parė, jo pse janė tė mėdha por pse kanė mbuluar ndonjė petale tė luleve tė vogla ;)

nganjėherė nė plan tė parė mė duken lulet qė janė tė radhitura fare poshtė... besa hiē nuk jam e sigurtė.

Fshatari
21-04-10, 14:51
Nje shtaze fshihet ne kete stereogram. Cila eshte ajo ?
http://fshatari.perso.neuf.fr/shkarkime/peshkaqen.png

Idila
21-04-10, 15:05
Herė mė duket si trumcak herė mė duket si pulė lol

Murgesha
21-04-10, 17:19
http://content.yieldmanager.edgesuite.net/atoms/7e/30/d5/96/7e30d5964b3367be6565019e1bd7315.gif

Sa njerėz shikoni nė kėtė foto 1, 4, 5 apo 6?


http://imageshack.dk/imagesfree/Rrk66661.gif


Jan pes femra dhe plaku, gjithsejt 6! :biggrin:

Murgesha
21-04-10, 17:22
Nje shtaze fshihet ne kete stereogram. Cila eshte ajo ?
http://fshatari.perso.neuf.fr/shkarkime/peshkaqen.png


Mua me duket si Krokodil :biggrin:

Fshatari
21-04-10, 18:32
Mua me duket si Krokodil :biggrin:
http://fshatari.perso.neuf.fr/shkarkime/peshkaqen1.png

Eshte fjala per nje peshkaqen qe ndodhet pikerisht aty ku e kam skicue.
Imazhi duhet te shikohet duke divergue syte(gemt). Perpiqu t'a shokosh gjthe imazhin pa u perqendruae ne ndonje zone te caktuar. Pas disa qastesh e sheh peshkaqenin qe noton dhe fundin e detit qe ndodhet larg peshkaqenit.
Nese kjo nuk ben pune, atehere e afron koken pran imazhit dhe pastaj largohesh gradualisht deri ne nja 50 ose 60 cm larg ekranit pa e leshue imazhin nga shikimi.
PS: testone imazhin e meparshem e jo kete te perpunuarin!
Bonne chance!

Murgesha
21-04-10, 21:12
Jo e lash fare, nuk po e shof qė nuk po e shof asku peshkaqenin, a do krokodila tė vegjėl po :mad:

vjeshta
21-04-10, 21:16
Jo e lash fare, nuk po e shof qė nuk po e shof asku peshkaqenin, a do krokodila tė vegjėl po :mad:

Eshte eshte ,une e pashe ,bile qenka edhe pak me i madh seq e ka vizatu Fshatari ....duhesh me i pas syt e gemte me e pa !:biggrin:


Ps: mos e le se qenka interesant !

vjeshta
21-04-10, 21:18
Imazhe stereoskopike(tre dimensionale):
Ku i shihni ju lulet e medha: ne plan te pare apo pertej luleve te vogla?
http://fshatari.perso.neuf.fr/lule1.jpg


Ketu jan lulet e medha ne sfond ndersa te voglat i kemi ne linjen e pare .

vjeshta
21-04-10, 21:20
Vazhdim i postimit te meparshem.
Ne kete imazh tredimensional(thellesia e imazhit), cilat lule verehen ne plan te pare e cilat duken ne sfond(te distancuara) :
http://fshatari.perso.neuf.fr/lule2.jpg


Ne sfond kemi te voglat ndrsa ne linjen e pare jan te mdhajat .

Murgesha
21-04-10, 21:28
Eshte eshte ,une e pashe ,bile qenka edhe pak me i madh seq e ka vizatu Fshatari ....duhesh me i pas syt e gemte me e pa !:biggrin:


Ps: mos e le se qenka interesant !


O marre me thonė, bishtin po ja shof herė pas here po tė plotė ncuk :mad:

Fshatari
21-04-10, 22:00
Ketu jan lulet e medha ne sfond ndersa te voglat i kemi ne linjen e pare .
Bile ne distance bukur te theksuar jane lulet e medha. Tek imazhi tjeter i luleve eshte pikerisht e kunderta.
nje note t'vockel qitu per vjeshten:20/20!

vjeshta
27-04-10, 17:37
Bile ne distance bukur te theksuar jane lulet e medha. Tek imazhi tjeter i luleve eshte pikerisht e kunderta.
nje note t'vockel qitu per vjeshten:20/20!

Merci Fshatari ,ma shume u gėzova qe i paskna punet mire me te larget !lol.

Murgesha
27-04-10, 21:10
Nje shtaze fshihet ne kete stereogram. Cila eshte ajo ?
http://fshatari.perso.neuf.fr/shkarkime/peshkaqen.png


Kur do e tregoni ku eshte Peshkaqeni :mad:

Idila
28-04-10, 20:39
Kur do e tregoni ku eshte Peshkaqeni :mad:
Kujdes mos afro kokėn shumė se mund tė tė kafshojė - peshkaqeni Lol :d

Murgesha
29-04-10, 22:56
Kujdes mos afro kokėn shumė se mund tė tė kafshojė - peshkaqeni Lol :d


Moj spo i tutna kafshimit, po po mu dashka me ja u rrit dioptrine syzeve ha,haahahahahahaahahahah

Oqeani
30-04-10, 15:14
Ēka jane bre iluzionet ahahha - nuk mirrem me to ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

turisti
01-05-10, 22:21
Ēka jane bre iluzionet ahahha - nuk mirrem me to ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Hajde tek budallaqet e te tregoj se cka jane iluzionet................:biggrin: ,hahhhahahahahahahahahahahahah.

Diana007
02-05-10, 19:46
qa po mundeni me pa ne kete foto :rolleyes:
\

http://www.boncherry.com/blog/wp-content/uploads/2009/09/face-black-and-white-optical-illusion.jpg

Diana007
02-05-10, 19:50
http://img525.imageshack.us/img525/9031/jesusopticalillusionno1.jpg

Diana007
02-05-10, 19:51
http://www.guzer.com/pictures/old_people_illusion.jpg

Diana007
02-05-10, 19:53
http://www.guzer.com/pictures/four_people_illusion.jpg

Diana007
21-02-12, 08:26
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/426035_287697134631365_153971884670558_740188_3752 76233_n.jpg

Ndiq hapat:
1-Kliko mbi foto
2-Veshtro me vemendje 3 pikat tek hunda per 10 sec
3-Kthe koken ne mur dhe hap-mbyll syte me shpejtesi...

Dali!Keq!ch
27-02-12, 01:44
Ndiq hapat:
1-Kliko mbi foto (http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/426035_287697134631365_153971884670558_740188_3752 76233_n.jpg)
2-Veshtro me vemendje 3 pikat tek hunda per 10 sec
3-Kthe koken ne mur dhe hap-mbyll syte me shpejtesi...

Ja valla vendase me bane kureshtar spo mund i bij ne fije kesaj!
Hajt tregom cka do te ndoll..
a mos hyn kjo qika per laptopi ne dhomen time?

Dali!Keq!ch
27-02-12, 01:46
ahaa... po u bajka foto pozitive apo?

Diana007
27-02-12, 11:20
ahaa... po u bajka foto pozitive apo?


PO de pse a mos dashte live me pa ahahahah .....a e pe ashtu ,,, mua mu duk intersant kur e kam pa :smile:

Dali!Keq!ch
27-02-12, 16:06
PO de pse a mos dashte live me pa ahahahah .....a e pe ashtu ,,, mua mu duk intersant kur e kam pa :smile:
Po natyrisht ish shum interesant kur po u bajke pamje pozitive, valla vendase thash mos po me hyn per laptopi ja kisha qit ni qaj te nxet haha.
Faleminderit per kete foto me pelqej shum

Makresh
27-02-12, 16:16
http://www.videosydiversion.com/wp-content/uploads/2007/04/ilusion-optica-einstein.jpg
Cfarė fshihet nė kėtė foto? :biggrin:

M.Monroe ? :biggrin:

lovely
12-03-12, 21:54
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/310249_2490263576369_1246110863_2986243_1796784_n. jpg :P

Bajlozi i Zi
12-03-12, 22:02
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/310249_2490263576369_1246110863_2986243_1796784_n. jpg :P

:biggrin:

Be proud!
Only cerrtan people can read this :tongue:

lovely
12-03-12, 22:07
:biggrin:

Be proud!
Only cerrtan people can read this :tongue:


Kalimeri sugurisht:biggrin:

Bajlozi i Zi
12-03-12, 22:13
Kalimeri sugurisht:biggrin:

ere une be qashtu minova tibe :biggrin:

lovely
12-03-12, 22:18
ere une be qashtu minova tibe :biggrin:


Mire ki minue dijuz, ni pdhavushke e ki pur qat munim :biggrin:

Bajlozi i Zi
12-03-12, 22:22
Mire ki minue dijuz, ni pdhavushke e ki pur qat munim :biggrin:

Eyvallah be, qoja kalimerit be ma mir tibe.
Nuk p'e prishi hiq avdesin pur njo, qishti :tongue:

Kalimero
20-03-12, 14:02
Kalimeri sugurisht:biggrin:

Dijuze gabim e ki pasen.Ska thon Bajluzi pur crrtana,po per qeter sen :biggrin::biggrin:

lovely
20-03-12, 21:18
Dijuze gabim e ki pasen.Ska thon Bajluzi pur crrtana,po per qeter sen :biggrin::biggrin:


A ki si ti be dijuz?:biggrin:


ere une be qashtu minova tibe :biggrin:

Alima
15-05-12, 20:40
...

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/560577_3855349939011_1136195851_3568254_1487982531 _n.jpg.

vjeshta
15-05-12, 22:13
Gjithėsej janė gjashtė ; elefanti ,kali ,majmuni ,qeni ,maca dhe miu.

Skyfter
16-05-12, 04:53
Mu po me dalin shtate :biggrin:

Denim
20-06-12, 18:03
Sa kuaj janė nė foto ?


http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/319889_479639362062102_395392260_n.jpg

uck_aksh
22-06-12, 01:02
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/fotoiluzion.jpg

Neferta
22-06-12, 06:15
Sa kuaj janė nė foto ?


http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/319889_479639362062102_395392260_n.jpg
Qysh jam i trullavt ket mengjies pese kuaj po ma qesin gjyzllykat.

vjeshta
30-06-12, 09:19
Qysh jam i trullavt ket mengjies pese kuaj po ma qesin gjyzllykat.


I pesti po doket qe eshte maz.

Alima
19-07-12, 13:10
...

http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/4741578_700b.jpg.

Zero Cool
05-07-13, 17:02
Sa fytyra jane ?http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn2/p480x480/1045210_541623552563018_1487655244_n.jpg

Fshatari
06-07-13, 20:34
Sa fytyra jane ?http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn2/p480x480/1045210_541623552563018_1487655244_n.jpg

Mue pom dalin 14.

vjeshta
06-07-13, 21:20
katėr tė zeza dhe tre t'bardha.

Kalimero
07-07-13, 09:57
katėr tė zeza dhe tre t'bardha.

jaa kum pa qas kum pa,viq ma e mequm se qikjo vishtica s'kum pa, kshire mare qish e ka qidhuunen :biggrin:

vjeshta
11-07-13, 15:09
jaa kum pa qas kum pa,viq ma e mequm se qikjo vishtica s'kum pa, kshire mare qish e ka qidhuunen :biggrin:

Une qe ia qelloj ,ti qe e din qe ia qelloj ,...po i bjen qe jemi te dyte, dishem!:cool: