PDA

View Full Version : Si me fshi emrin e perdoruesit ne PC


SPARTAKU
28-07-05, 01:52
E kam ble ni llaptop te bajtun pak, e po du me shkru emrin tim perdorues qysh ban me fshi te vjetrin e me shkru emrin tim mas lehti.

Fshatari
28-07-05, 10:23
1) Lancoje REGEDIT
2) Shko nė HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion

3) Kjiko dy herė nė ēelsin RegisteredOwner
Shkruaj ēfarė tė duash.

PS. kjo vlen pėr Windows XP.

SPARTAKU
30-07-05, 02:26
CurrentVersion <------> deri qetu shkova, matutje ncuk, nuk po ma rrok hiq

3) Kjiko dy herė nė ēelsin RegisteredOwner <--- nuk e gjej dot ket ēelsin RegisteredOwner.

Fshatari
01-08-05, 15:32
CurrentVersion <------> deri qetu shkova, matutje ncuk, nuk po ma rrok hiq

3) Kjiko dy herė nė ēelsin RegisteredOwner <--- nuk e gjej dot ket ēelsin RegisteredOwner.

Kliko njėherė nė CurentVersion : nė faqen e djatht e ke njė ēels tė quajtur RegisteredOwner. Kliko dy herė kėtė tė fundit dhe shkruaj emrin tėnd. Provoje edhe njėherė, se e gjen !