PDA

View Full Version : Tradheti mes prindereve?! Si do silleshit?


ARVANITI
28-07-05, 13:26
Tradheti mes prindereve?! Si do silleshit?

****

Kjo teme me lindi ne koke, duke lexuar kroniken e zeze ne nje gazete.

Si do te silleshit ju po te zbulonit se njeri nga prinderit tradheton tjetrin?

Cdo te benit, cfare veprimesh?

Shprehini mendimet pakomplekse, dhe jini realist.


P.S. Lus qe te shmanget pergjigjia "prinderit e mi nuk e bejne kete gje, une i njoh mire ata". Mendoni se ndodhi me te vertete. Fundja nje diskutim virtual eshte.

linda-kaq.
30-07-05, 15:10
shum tem interesante , dhe beso qe skam fjal se sdi si te pergjigjem rreth kesaj , veq te drejten ta them dhe shum reale do te jem ne kete tem se nuk kisha dit qa te bej veq kisha kshyr deri ku po shkon kjo mosmarreveshje ne mes tyre , dhe neqoftse kisha mujt te bej diqka kisha ba , po nuk ma merr mendja se kur te reagon femiu midis prinderve vjen deri tek ajo....

te pershendes arvanit se me te vertet kjo eshte pergigjja ime rreth ksaj pytje qe e ke bere ti sdi tjeter qte them ...

Kastri
30-07-05, 22:33
Pershendetje

AHAhahahahaha,i nderuare me ke be per te qeshure,edhe une kame lexuare disa kronika te zeza,por per bes nuk di si te pergjigjeme sinqerishte.

Kurse per hajgare po ju tregoi nje te "ngjare"- nje djale thoshte valla e kame zene Babine me nje grue te bukure edhe qeshte hahahah une e kame Babine Frajere i kputi.... kurse nje shoke i ti ju pergjigje valla edhe Mamine e ke frajerice u kpute....hahahahahahah

Me nderime te nderuare.

Gentiani
31-07-05, 03:58
Tradheti mes prindereve?! Si do silleshit?

****

Kjo teme me lindi ne koke, duke lexuar kroniken e zeze ne nje gazete.

Si do te silleshit ju po te zbulonit se njeri nga prinderit tradheton tjetrin?

Cdo te benit, cfare veprimesh?

Shprehini mendimet pakomplekse, dhe jini realist.


P.S. Lus qe te shmanget pergjigjia "prinderit e mi nuk e bejne kete gje, une i njoh mire ata". Mendoni se ndodhi me te vertete. Fundja nje diskutim virtual eshte.

Arvanit,

Idea qė e keni marrė nga kronika e zezė e njė gazete mundet tė jetė 1: 10.000; 100.000 ose mė shumė raste.

Ē`janė more kėta prindėr kėshtu, hehehe sigurisht se nuk janė prindėrit e mi :lol: :lol: :lol: shkruajti Gentiani dhe nė vazhdim: ē`ėshtė more kjo temė e pacipė dhe pa bazė logjike diskutimi kėtu ?!

Tani nuk do tė mirremi edhe tė ruajmė dashuritė prindėrve, mjafton ti ruajmė tonat qė kemi :lol: :wink: :wink:

ARVANITI
31-07-05, 19:39
ē`ėshtė more kjo temė e pacipė dhe pa bazė logjike diskutimi kėtu ?!


Eshte teme shoqerore, dhe perderisa cdo dite po ndodhin krime brenda familjes, sigurisht qe eshte nje teme shoqerore, sepse ne njefare menyre prek te gjithe shoqerine.

Pyetja eshte shume e thjeshte, cdo te benit po te ndodheshit ne nje situate te tille?

Gentiani
03-08-05, 20:30
Pyetja eshte shume e thjeshte, cdo te benit po te ndodheshit ne nje situate te tille?

Pėr fillim e kisha mbyllur temėn :wink: , sepse nė asnjė formė nuk e prek gjithė shoqėrinė dhe janė raste individuale, megjithėate le tė mbetet pėr diskutim nėse ndokush ka pėr tė shtuar diēka rreth temės. Dakord se ndodhin krime mbrenda familjeve, por tema qė e keni inicuar mendoj se ėshtė komplet jashtė sektorit tė atyre diskutimeve, qė do tė duheshin tė zhvilloheshin lidhur me krimet qė ndodhin nė shoqėrinė shqiptare.

dr1ta
04-08-05, 09:08
Tradheti mes prindereve?! Si do silleshit?

****

Kjo teme me lindi ne koke, duke lexuar kroniken e zeze ne nje gazete.

Si do te silleshit ju po te zbulonit se njeri nga prinderit tradheton tjetrin?

Cdo te benit, cfare veprimesh?

Shprehini mendimet pakomplekse, dhe jini realist.


P.S. Lus qe te shmanget pergjigjia "prinderit e mi nuk e bejne kete gje, une i njoh mire ata". Mendoni se ndodhi me te vertete. Fundja nje diskutim virtual eshte.:? Nuk di si do te isha ndi/sjell, por nje gje e di i dua dyt njesoj ...dhe nese tradhtojn nuk kisha pas deshire te dij sepse esht nje problem intim dhe ska asgje te bej me femijet/mua. Nese ata vendosin tme tregojn nuk do te kisha perkrah vetem ate ce esht lenduar por dyt ..por mos me ardh te nje perfundim martese.

Naki
04-08-05, 21:28
Paragjykimi dhe veprimi nė kėto raste Individuale shtyen nė njė posicion sendviq, nė gėrshėr ose siq thotė populli nė mes mishit e thonit ske qka tė pėrzihesh.

Nėse diq e tillė do tė ndodhte/Iluzion pėr mua,do tė tentoja tė luajė rolin e intermediatorit nėse kjo ėshtė e deshiruarė nga Bashkėshortėt,pėr derisa aktorėt nuk kanė reflektime Tė konflikit Intrapersonal dhe nuk shfaqet si pengesė tek antarėt tjerė qė jetojnė nė bashkėsi familjare njė veprim nga kėndi i Fėmiut nuk do tė vije nė shprehje.
Ka dy mundėsi,nėse fajtori ka thyer ligjet e bashkėsisė familjare duke i shkaktuar vuajtje njerit prindė,eshtė e logjikshėme qė tė kėrkohet njė sqarim dhe nga sqarimet tė mirret njė vendim Ndarje nė mes prindėrve ose Rehabilitim duke kėrkuar falje morale.
Nėse ka dėshtimė tė pajtushmėrisė sė qetė,atėherė nuk mbetet tjetėr pėr veq Shkurorzimit me ndėrhyrjen e Organeve Tė drejtėsie.

Me nderime Naki

ARVANITI
05-08-05, 20:18
Pėr fillim e kisha mbyllur temėn :wink: , sepse nė asnjė formė nuk e prek gjithė shoqėrinė dhe janė raste individuale, megjithėate le tė mbetet pėr diskutim nėse ndokush ka pėr tė shtuar diēka rreth temės. Dakord se ndodhin krime mbrenda familjeve, por tema qė e keni inicuar mendoj se ėshtė komplet jashtė sektorit tė atyre diskutimeve, qė do tė duheshin tė zhvilloheshin lidhur me krimet qė ndodhin nė shoqėrinė shqiptare.

"Kisha mbyllur temen"?!?!?!?!?!?!?!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mbylle.

aferdita
05-08-05, 20:43
Kuku per ne ēfare kohe ka ardh,nuk kemi asgje qka te bejm,duhet qe t'a respektojm.veq ishalla nuk indodh askujt

Gentiani
06-08-05, 01:38
Pėr fillim e kisha mbyllur temėn :wink: , sepse nė asnjė formė nuk e prek gjithė shoqėrinė dhe janė raste individuale, megjithėate le tė mbetet pėr diskutim nėse ndokush ka pėr tė shtuar diēka rreth temės. Dakord se ndodhin krime mbrenda familjeve, por tema qė e keni inicuar mendoj se ėshtė komplet jashtė sektorit tė atyre diskutimeve, qė do tė duheshin tė zhvilloheshin lidhur me krimet qė ndodhin nė shoqėrinė shqiptare.

"Kisha mbyllur temen"?!?!?!?!?!?!?!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mbylle.


E pra, me dėshirėn e autorit tema do tė mbyllet :wink: :wink: :lol: e pas pak kalon nė arkiv, pėr tu mos paraqitur mė tema tė tilla pa skenar e regji :lol: :lol:

ARVANITI
07-08-05, 22:09
E pra, me dėshirėn e autorit tema do tė mbyllet :wink: :wink: :lol: e pas pak kalon nė arkiv, pėr tu mos paraqitur mė tema tė tilla pa skenar e regji :lol: :lol:


:shock: