PDA

View Full Version : vargje per ate qe dua


teDUAty
02-08-05, 05:18
ateher kur te flas e ti
s'degjon
kur une ty te dua e ti nuk
me don
athua pse kaq shume te dashuroj
te pres
kur ti ndoshta tjetrit i ke
dhen bes
ateher kur te flas e ti
s'degjon
kur syri im loton
zemra me pikllon
vetmia me ngushllon
ne gjume per ty enderroj
dhe qiellin shiqoj
me zogj fluturoj
pran teje te jem deshiroj
ateher kur ty flas e ti
s'degjon

iLOVEyou!!!
11-01-12, 01:06
dua te hesht.....

dua te hesht para se te flas
kam tjera obligime por ty ste le pas
o ti qe flet ne endrrat e heshtjes sime
lexo se per ty po shkruaj kujtime.

dua te hesht para se te flas
vetem heshtja me ben shoqeri
as cigarja nuk me shoqeron ngaqe tymin se duroj dot
as dielli nuk me ngroh ngaqe zemra eshte e ftoht.

dua te hesht para se te flas
athua nje dite do e kuptosh heshtjen time
e ti do me thuash te mos shkruaj kot
por kot ne nuk erdhem ne ket bot.

Giovanni
11-01-12, 10:37
Te pres...
aty ku humben gjurmet tona
aty ku bota dikur ishte e jona,
te pres...
aty ku premtimet u harruan,
aty ku une dhe ti dashuruam.

Te pres...
aty ku zogjte ishin deshmitare,
aty ku kam qeshur e ku kam qare.
Aty ku dhembjen e kam kaluar me dashuri
te pres!
te pres aty ku dielli perendon
e lind perseri

iLOVEyou!!!
30-01-12, 02:37
bora

diku pash fyra te buzeqeshura
diku pash fytyra te sbehta,
diku gezim ,diku hidherim
bora ne qytetin tim!

teDUAty
28-05-12, 01:47
Kujdes!

me ngriten lart ato qe kisha
shkolla,pasuria dhe "shoqeria"
njerez verdall silleshin
une nuk i vereja.

me ngriten lart ato qe kisha
e lumturin vetem e endrroja
plot njerez te buzeqeshur
me habi i shikoja.

me ngriten lart ato qe kisha
nuk ndihesha mire diqka mungonte
njerez te mire injorova
sepse isha me lart se ata.

me ngriten lart ato qe kisha
njoha njerez te perulur
nuk i vlersova ,i injorova
dhe me pas i pergojova.

me ngriten lart ato qe kisha
cdo kush kishte me pak se une
cdo kush vlersohej me pak se une
cdo kush dinte me pak se une.

me ngriten lart ato qe kisha
derisa nji dit u rrezova mbi vuajtje
te gjithe me shikonin
askush sme ndihmonte.

medja me tha ishe rrexuar qemoti
ateher kur nuk te dilte loti
ateher kur shikove veten mbi te tjeret
ateher kur mendja tu rrit,qe ateher ti nuk pave drit.