PDA

View Full Version : DUA TA DIJ PSE......?


Flaka_1
05-08-05, 14:28
Dua ta dij pse si femrat ashtu edhe meshkujt qe jetojne ne mergim, nuk deshirojne te martohen ne nje shtet tjeter, psh: femrat nuk pranojne te shkojn te meshkujt ku ata jeton ne nje shtet tjeter, ose meshkujt nuk pranojn te shkojn tek femrat ku ato jetojn ne nje shtet tjeter?
Pse shendrrohet kjo e tera ne digjka tragjike?
Te mireseardhura jane mendimet e juaja !
Me dashuri Flaka

lazdrani
05-08-05, 15:26
Flaka une paskam pasure Nafake me Zemrushen time.Me pranoi dhe ra dakort te vije me mua ne Perendim :wink:
Tek tema,mendoje qe nese dy te rinjet dashurohen dhe bejne Martese athere nuk do te jete edhe aq problematike se ku do te jetoin.
Po te pysesh Rinin tone ne Kosove po thuaj te gjithe jane te gateshem te dalin ne Perendim(Martesa eshte edhe me e mirese ardhur).

Flaka_1
05-08-05, 15:43
Flaka une paskam pasure Nafake me Zemrushen time.Me pranoi dhe ra dakort te vije me mua ne Perendim :wink:
Tek tema,mendoje qe nese dy te rinjet dashurohen dhe bejne Martese athere nuk do te jete edhe aq problematike se ku do te jetoin.
Po te pysesh Rinin tone ne Kosove po thuaj te gjithe jane te gateshem te dalin ne Perendim(Martesa eshte edhe me e mirese ardhur).

Lazdrani ju deshiroj jete te gjate e te lumtur!
U trashegofshi me miresi, drite e dashuri!
Po ata ne Kosove e di qe nuk presin lutje po keta ne mergim pse shtangen?
Me dashuri flaka

aferdita
05-08-05, 19:44
Flaka te pershendes dhe te uroj per temen

eshte e vertet qe femrat nese eshte per martes jasht vendit se ku jetojm qe deshtojn dhe arsyeja eshte se jane larg familjes,dhe e njohin ate person shume pak,nuk munden me dite se qka ben dhe ku rrin dhe etj. ka shume arsye edhe besimi gjithashtu dhe une personalisht nuk kam deshire te largohem prej vendit ku jetoj.

Naki
05-08-05, 21:13
Zhvendosja prej njė vendi nė njė vendė tjetėr jashtė trojeve shqiptare ėshtė mė plotė turbolenca dhe sakrifica.
Pėr derisa Njė herė keni lėshuar Atdheun dhe jeni mėrgimtarė,nė fillim gjithqka eshtė e pa njohur turbolente me vėshtėrsi tė thjeshta Elementare ditore.
Mėrgimi eshtė njė botė tjetėr qė kėrkonė shumė energji dhe Nerva nė Njohjen dhe pėrshtatjen e ati ambienti ,gjuhen kulturen,traditat dhe shumė elemente tė segmenteve tė ndryshme.
Posa keni vendosur jeten nė binarė tė ashtu quajtur tė normalitetit,vėshtirė do tė ishte tė mirret njė hapė i dytė i rifillimit tė jetės nė kushte dhe hapsirė tė re gjeografike me kulturė dhe gjuhė tjetėr.

Populli thotė aty ku ėshtė dashurija ėshtė edhe bereqeti ,mos pyet tjetėr kėndė eja mė mua tė marrim Boten mė vete.

Njė pėrshėndetje Fotonėsh pėr autoren.

Naki

Flaka_1
05-08-05, 21:20
Zhvendosja prej njė vendi nė njė vendė tjetėr jashtė trojeve shqiptare ėshtė mė plotė turbolenca dhe sakrifica.
Pėr derisa Njė herė keni lėshuar Atdheun dhe jeni mėrgimtarė,nė fillim gjithqka eshtė e pa njohur turbolente me vėshtėrsi tė thjeshta Elementare ditore.
Mėrgimi eshtė njė botė tjetėr qė kėrkonė shumė energji dhe Nerva nė Njohjen dhe pėrshtatjen e ati ambienti ,gjuhen kulturen,traditat dhe shumė elemente tė segmenteve tė ndryshme.
Posa keni vendosur jeten nė binarė tė ashtu quajtur tė normalitetit,vėshtirė do tė ishte tė mirret njė hapė i dytė i rifillimit tė jetės nė kushte dhe hapsirė tė re gjeografike me kulturė dhe gjuhė tjetėr.

Populli thotė aty ku ėshtė dashurija ėshtė edhe bereqeti ,mos pyet tjetėr kėndė eja mė mua tė marrim Boten mė vete.

AAAAAA Sa pergjegje e kthjelluar vertet si oqeani i kthjellet.
Vertet u habita kur e lexova mendova mos eshte pergjegjje ime!
Prej nga i tere ky Talent I nderuari N A K I ?
ashtu eshte dhe nuk ka fjal NAKI
me dashuri flaka


Njė pėrshėndetje Fotonėsh pėr autoren.

Naki

Gentiani
06-08-05, 01:50
E shėndėrrojnė nė diēka tragjike, sepse si duket nuk e kanė seriozisht, sepse po ta kishin seriozisht kalohen edhe kontinentet :lol:

Pėr mendimin tim ėshtė absurde dhe e pakuptuesheme. Nėse vėrtet ėshtė personi qė e don dhe ke vendosur plane pėr tė ardhmen, atėherė kufinjėt e shtetet nuk duhet tė luajnė rol. Sė fundit njeriu ėshtė larguar nga vendlindja e tij, ndėrsa ndėrrimi i shteteve tjera e sidomos kur bėhet fjalė pėr martesat dhe pėr gjėra serioze, kalimi nga njė shtet nė shtetin tjetėr nuk duhej tė ishte problem, edhe pse ndoshta dikur e kishte cekur dikush nė diskutim, se duhet tė fillohet qė nga mėsimi i gjuhės dhe rrethanave tė reja nė vendin tjetėr e po ashtu ndoshta luan rėndėsi edhe perspektiva e shkollimit, karrierės etj. Megjithėate mendoj, qė do tė duhej qė ēifti i ri tė mirrej pak me Planifikim & Analizė :wink: dhe tė shikojnė pėrparėsitė se ku do tė mundeshin ta kishin mė lehtė pėr tė ardhmen e tyre.