PDA

View Full Version : Sa ju pelqen Shqiperia ?


Engjelli_London
15-08-05, 20:37
Sa ju pelqen Shqiperia ?Cili qyet ju pelqen ta vizitoni Durresin , Tironen , etj etj .cili eshte i perferuari i juja ?I Imi eshte Vlora dhe Kruja ? Po juve ?

Domira
15-08-05, 22:59
Me pelqen ēdo cep i Shqiperise sepse ka natyre te mrekullueshme. Me pelqen sidomos bregdeti si dhe liqejt e Shqiperise.

Deshira ime eshte qe rregullohen rruget, uji, rryma. Deshiroj qe kurre me te mos i shoh mbeturinat e hedhura ne mes te ndertesave e shtepive si dhe neper rruge.

Domira
15-08-05, 23:21
Te pershendes perzemersisht Engjelli :)

Kaloni sa me kendeshem ne forum.

Domira

Engjelli_London
16-08-05, 11:27
Pershendetje gjithashtu edhe ti Domira. Edhe un te uroj perzemersisht gjith te mirat si ne forum po ashtu edhe ne jet .Kalofsh bukur.

Krokodilli
16-08-05, 13:34
Me pelqen Tirana, Durresi, Lezha ,, qyteti i Krujes (qyteti i vjeter-tek kalaja e skenderbeut) Vlora,, Me pelqen e tere shqiperia,,,.
Nje gje me pengon,, Autostrada Tirane Durres eshte e rregulluar mjaft mire,, por ne hyrje te Tiranes rruga eshte e pa ndertuar fare,, gje qe ia humb kuptimi tere asaj autostrade.
Pershendetje

Panopticon
16-08-05, 22:26
Me pelqen me vet faktin qe eshte Shqiperi, vend i nenes, memedhe. Tirana do te gjendej ne listen time e para, nga fakti se kohen e fundit eshte punu ma shume aty.

P.

rafet llapjani
17-08-05, 09:09
I nderuri Engjulli_London.
Me pelqen Shqipria nga veri deri ne jug,nga perendimi deri ne lindje,jame krenare qe jame SHQIPTARE
Me rrespekt nga Llapjani.

Gjumashja
17-08-05, 09:18
Edhe mu gjithashtu me mpelqen Shqiperia sidomos qytetet bregdetare si Durresi,Vlora,Saranda mirepo me pelqejn shume edhe Tirana,Kruja.

GURI SYLAJ
17-08-05, 10:13
Pa marre parasyshe se cfare eshte Shqiperia, e bukur apo e shemtuar, e pasur apo e varfer , demokratike apo socialiste, e re apo e mplakur, Ajo me pelqene me shume se gjithecka tjeter sepse e kam NENE.

Me nderime4 Guri Sylaj

MemphiSx
17-08-05, 22:57
Durrsi me te vertet edhe pak vite do ti ngjaj nje METROPOLI boteror ;) Pershtypje te madhe me ka lane edhe KRUJA e sidomos Muzeu Kombetar i Skenderbeut ;)

Engjelli_London
18-08-05, 11:38
Nje pershendetje te vecant kisha per forumin Dardania sepse ketu me eshte dukur forumi me i bukur per sa jam regjistruar ne 1000 foruma te tjer dhe asnjeri nuk me ka ber pershtypje.Ne fakt me pelqen shoqeria me Kosovare/t sepse jan te respektuar prandja zgjodha kete forum ehde pse tani per tani jam te forumi i top-channel por jo me interesant se ky.Ju pershendes te gjitheve dhe ju uroj tja kaloni bukur ne forum.Po ashtu kudo qe jeni.Respekte per te gjith ata qe me pershendeten mua.

MemphiSx
18-08-05, 13:46
Nje pershendetje te vecant kisha per forumin Dardania sepse ketu me eshte dukur forumi me i bukur per sa jam regjistruar ne 1000 foruma te tjer dhe asnjeri nuk me ka ber pershtypje.Ne fakt me pelqen shoqeria me Kosovare/t sepse jan te respektuar prandja zgjodha kete forum ehde pse tani per tani jam te forumi i top-channel por jo me interesant se ky.Ju pershendes te gjitheve dhe ju uroj tja kaloni bukur ne forum.Po ashtu kudo qe jeni.Respekte per te gjith ata qe me pershendeten mua.


Engjelli_London Ky Forum krysisht vizitohet nga te rinje nga te gjitha trojet Shqiptare po ashtu edhe nga Diaspora.
Sinqeriteti,Besushmeria si dhe Vizionet e te gjith neve ketu e kan bere ket Forum qe te jet me i vizituari ne krahasim me Forumet tjera
Keshtu qe je i mireseardhur ne mesin tone,dhe te deshiroj shoqerim te mir me te gjith te rinjet Shqipetare ;)

Engjelli_London
19-08-05, 13:28
MemphiSx te falenderoj edhe ty .
Pershendes te gjith forumistat.
Vetem nje pyetej kisha me rastisi me dy veta ketu ne forum dhe me duket qe ishin rracista te keqinj per Shqiptart gjithashtu nje Kosovar ma ka then perball qe jemi RRACISTA ndaj Shqiptarve jo te gjith po ca .Keshtu qe Reiana dhe Korkodilli nuk u shprehen ashtu sic duhej .
Por gjithsesi ju flm juve qe me pershendet dhe u mirkuptuatr me temen time ju uroj fat bye bye .

Krokodilli
19-08-05, 19:35
MemphiSx te falenderoj edhe ty .
Pershendes te gjith forumistat.
Vetem nje pyetej kisha me rastisi me dy veta ketu ne forum dhe me duket qe ishin rracista te keqinj per Shqiptart gjithashtu nje Kosovar ma ka then perball qe jemi RRACISTA ndaj Shqiptarve jo te gjith po ca .Keshtu qe Reiana dhe Korkodilli nuk u shprehen ashtu sic duhej .
Por gjithsesi ju flm juve qe me pershendet dhe u mirkuptuatr me temen time ju uroj fat bye bye .

si u deshka te shprehem simbas teje i nderuar,,,,, edhe pse je i Shqiperis nuk e flitke gjuhen shqipe si duhet, apo ndoshta nuk ke mbaru shkollen apo as nuk ke fillu ne gjuhen shqipe,, me trego ku u shpreha Racist?,,
ne qka bazohesh,, ? :roll: :P ,
sido qe te jet pershendetje....

Kastri
19-08-05, 21:37
MemphiSx te falenderoj edhe ty .
Pershendes te gjith forumistat.
Vetem nje pyetej kisha me rastisi me dy veta ketu ne forum dhe me duket qe ishin rracista te keqinj per Shqiptart gjithashtu nje Kosovar ma ka then perball qe jemi RRACISTA ndaj Shqiptarve jo te gjith po ca .Keshtu qe Reiana dhe Korkodilli nuk u shprehen ashtu sic duhej .
Por gjithsesi ju flm juve qe me pershendet dhe u mirkuptuatr me temen time ju uroj fat bye bye .


...........................................
...........................................


Pershendetje

I nderuari Engjelli_London, si dukete e keni humbure rrugen ne oborre, a edhe ndoshta jeni i porositure te ofendoni,Forumistate e vjetere.

Une e dua Shqiperine por jo edhe Shqiptarete si ju,nese keni mare verejtje nga disa Forumiste,nuk do te thote se te mirrni shembulle ne qdo shkrime tuajine,edhe ata e kane shprehure mendimine e tyre,kundrejte nenetemes qe ju keni hapure,kurse une personalishte per keto dy tema te juajate mendoi se edhe ska qka te flitet.

Te gjitha vajzate Shqiptare jane Shqiptare,pa marre parasyshe se ku kane linde apo ku jetoine,sipase jushe vetem vajza Shqiptare te Shqiperis edhe vajza Shqiptare te Kosoves paskemi,po i nderuare ku i humbe edhe vajzate tjera Shqiptare:Qamerise,Maqedonis,Malit te Zi,Kosoves lindore...ndoshta keshtu te pelqen te mendoime te gjithe,jo more te gjitha jane MOTRA SHQIPTARE kudo qe jane.

Gjeje nje Shqiptare qe se ka ne Zemer Shqiprine,por te bashkuare jo vetem ate qe ju po na servoni,tani une po ju PYES juve sa keni shkolle te kryeme,pasi ju po kerkoni nga te tjerete te dini sa te shkolluare jane.

I nderuare une me te dy keta persona kame pse ne tema te ndryshme,edhe mendime te ndryshme,por sikure une qe kame shprehure mendimine time ashtu edhe te tjerete kane te drejte te shprehine mendimine e tyre edhe nese ju apo mue s“do te pelqeje.

Me nderime te nderuare.

Krokodilli
20-08-05, 13:49
MemphiSx te falenderoj edhe ty .
Pershendes te gjith forumistat.
Vetem nje pyetej kisha me rastisi me dy veta ketu ne forum dhe me duket qe ishin rracista te keqinj per Shqiptart gjithashtu nje Kosovar ma ka then perball qe jemi RRACISTA ndaj Shqiptarve (edhe une pajtohem se jeni, jo te gjith po ca) jo te gjith po ca .Keshtu qe Reiana dhe Korkodilli nuk u shprehen ashtu sic duhej .
Por gjithsesi ju flm juve qe me pershendet dhe u mirkuptuatr me temen time ju uroj fat bye bye .

SIMBAS KESAJ QE SHKRUAN ZOTERI TI NA QENKE RACIST,, PER MU JEMI NJESOJ TE GJITH SHQIPTARET PA MARR PARASYSH NGA SHQIPERIA , KOSOVA, MAQEDONIA, MALI I ZI E RETHINA,,, NE NJE TE KALUAR TE GJITHA KETO VENDE U QUAJTEN ILIRI DHE ISHIM TE BASHKUAR, TASH TI HYN KETU DHE DISKUTON GJERA TE PA BAZ,, TE PA KUPTIM..
MBETESH I PERSHENDETUR

Tomori
20-08-05, 18:52
Me pelqen Tirana, Durresi, Lezha ,, qyteti i Krujes (qyteti i vjeter-tek kalaja e skenderbeut) Vlora,, Me pelqen e tere shqiperia,,,.
Nje gje me pengon,, Autostrada Tirane Durres eshte e rregulluar mjaft mire,, por ne hyrje te Tiranes rruga eshte e pa ndertuar fare,, gje qe ia humb kuptimi tere asaj autostrade.
Pershendetje

-I nderuari "Krokodilli" kur keni cene per her te fundit ne Tirane..!
Po va komunikoje Tomori ket lajme te mire..!
"Krokodili" per at aksin rrugore qe thuani ju e vertete ka qene..qashtu siq pershkruani ju...Por tash i takon te kaluares.."Krokodili"
-Tek Zogu i zi te unaza. ne hyrje te Tiranes nga Durrsi jan ber punime te hatashme....tungji

Engjelli_London
20-08-05, 19:22
hey hey hey orer forumista me te vertet me lat me goj hapur.Nejse nuk dua tju permend emrat te gjitheve pasi me duket koh e humbur me ju.Per sa i perket shkolles time dhe origjines time ju trgeoj un .:

( Un jam i birir nje mesuesi qe ka punuar 40 vite mesues ne Kosov , Shqiperi dhe per sa i perket Babi im ka qen nje mesues i nderuar ne Kososv po ashtu edhe ne Shqiperi dhe un kam ber aq shkoll sa ti nuk ke mosh.e Dyta jam nga Hasi i Shqiperis dhe jetoj ne Londer dhe studioj ketu.Me kaq po e mbyll temen se me jju nuk humbas koh teper .EDHE DICKA SE DESH HARROVA DESHEM TI PERGJIGJEM ATIJ QE ME THA :PASKE ARDHUR TE OFENDOSH FORUMISTAT E VJETER : HAHAHAHAHA JO NUK KAM KAM ARDH TE FALENDEROJ DHE RESPEKTOJ FORUMISTAT .)
Bye kur tja dini vleren jetes me shkruani dhe kur ta kuptoni temen time.Bye.

Krokodilli
21-08-05, 10:37
Me pelqen Tirana, Durresi, Lezha ,, qyteti i Krujes (qyteti i vjeter-tek kalaja e skenderbeut) Vlora,, Me pelqen e tere shqiperia,,,.
Nje gje me pengon,, Autostrada Tirane Durres eshte e rregulluar mjaft mire,, por ne hyrje te Tiranes rruga eshte e pa ndertuar fare,, gje qe ia humb kuptimi tere asaj autostrade.
Pershendetje

-I nderuari "Krokodilli" kur keni cene per her te fundit ne Tirane..!
Po va komunikoje Tomori ket lajme te mire..!
"Krokodili" per at aksin rrugore qe thuani ju e vertete ka qene..qashtu siq pershkruani ju...Por tash i takon te kaluares.."Krokodili"
-Tek Zogu i zi te unaza. ne hyrje te Tiranes nga Durrsi jan ber punime te hatashme....tungji

shum me vjen mire qe qenka rregullu kjo autostrad,,,,

A edhe ti e morre si fyerje ate shrimin tim qe thash me ka pengu mosrregullimi i austostrades a,,,, nese keto i merrni si ofendime,, nuk me paska mbet te diskutoj....
zoteri Engjelli me tha RRACIST,, vetem se thash,, :arrow: SHQIPERIA ME PELQEN SHUM,, TIRANA, DURRESI, VLORA, LEZHA,, VETEM SE ME PENGOJ PAK AUTOSTRADA QE ISH RREGULLU SHUM MIRE,, POR HYRJA E TIRANES ASPAK :shock: :shock:

halla e madhe
21-08-05, 13:51
E shof se disa po shprehen me shume emocione per Shqiperine.Dua te theme se vende me te bukur ne Ballkan nuk ka sa i perket bukurive natyrore,tjerave po iu vie radha ngadale,se shpejti do ti bashkangjitemi sheteve evropjane :wink:

Gentiani
21-08-05, 22:35
Sa ju pelqen Shqiperia ?

Pas zgjedhjeve tė 3 Korrikut shumė mė shumė! po edhe para kėsaj date gjithashtu, edhe pse e patėn shėmtuar dhe zbehur ca kreatura njerėzore :lol:

Janė Shkodra, Durrėsi, Tirana, Kruja qė do veēoja. Ndėrsa Vlorėn, mė mjafton ta kujtoj 1997 dhe mė hiqet malli, nėse edhe 500 vitet e ardhshme nuk e vizitoj fare :lol: :lol: :wink:

Engjelli_London
22-08-05, 12:30
Gentiani te kuptoj fort mire qfar don te thuash ne 1997 per Vloren.Eshte e vertet te hicet malli i Shqiperis .

Tomori
22-08-05, 17:58
Qkeni mor te keqen ju lutem me:
.. Vloren heroike...me qytetin e Flamurit... :wink:

isinqerti
22-08-05, 18:56
shqiperin edu shum sepse ai asht memedheu jon por i kisha than atij qe bani pyetje se vendi yt duhet mese shumti aty ku ke lind e prej jasht pak me veshtir

Kodra
03-09-05, 22:22
**********
**********
**********...................Shqipėria..................


Ėndėrr pėr tė gjithė ata qė kanė qenė njėherė nė Shqipėri.
Ėndėrr e paharruar,ka Palmet,ka brigjet,ka kodrat,ka detin, lumenjt edhe maje kodres mė tė madhe.

Shkon nė Durrės apo nė ndonjė vend bregdetar,ke klimėn Tropikale--shkon nė njė vend malor,ke klimėn e butė apo edhe tė ftohtė.Thjesht ,Shqipėria ėshtė njė vend, ku njeriu i ka tė gjitha bukurit natyrore tė kėsaj bote.

Kėto qė i pėrmenda, do tė ishin edhe mė tė ėmbla poqese, Siguria
nė Shqipėri do tė ishte nė nivelin e duhur.Kjo ēėshtje primare pėr njerėzit mungon.

Sa e sa Shqiptarė nga Kosova kanė pasė maltretime jo vetėm nga disa Banda tė organizuara, por edhe nga vetė disa Polic tė cilėt maltretonin.

Me qėllim nuk dua ta tregoj njė ngjarje (kemi qenė ma se 25 vetura nė Kolonė) e cila na ka ndodhur njė ditė e pastaj edhe u bė natė rrugės pėr nė Kosovė.

Njėri ndėr ta ,kam qenė edhe unė por prapė se prapė sjam ndalur sė shkuari nė Shqipėri sepse e dua .
Kodra

Vetima
03-09-05, 23:04
qytetet e Shqiperis te cilat kam pas rast ti vizitoj dhe qe me pelqejn shume jan Tirana ,Durresi ,Kruja dhe veqmas Saranda ne te cilen me mbeten syt.

Flaka_1
04-09-05, 00:23
TIRANA
DURRESI
KRUJA
SARANDA

Nice_BoY
04-09-05, 11:35
Tirana :wink:

anna
05-09-05, 12:02
TIRANA...KRUJA ...JUGU I SHQIPERSISE NE PERGJITHESI ESHTE I MIRE POR NUK ESHTE I NDERTUAR HIQ .....DURRESI KOHET E FUNDIT ESHTE RREGULLUAR PAK ...HEMMMM LIQEJT E LURES BUKURI E RRALL ....INTERSANT SE KETU MUNDESH ME I GJET KREJT ME MALE ,ME LIQEJ, ME LUMEJ ,ME DETE, ME FUSHA, ETJ ETJ .NEJSE NEJSE SHQIPERIA KA NATYRE TE BUKUR POR KA NEVOJE SHUME PER NDERTIME ..... :wink:
JU PERSHENDES ANNA :D

Engjelli_London
07-09-05, 15:42
Ju qe kthyet pergj dhe po lexoni . Nje pyetje kisha (Keni qen ndonje her ne Veri te Shqiperis : (p.sh :Kukes , Has Shkoder etj)Nese po ju ka pelqyer apo e urreni.Nese mund te ktherni pergj.
Respekte forumista.
Bye bye

anna
07-09-05, 16:36
Ju qe kthyet pergj dhe po lexoni . Nje pyetje kisha (Keni qen ndonje her ne Veri te Shqiperis : (p.sh :Kukes , Has Shkoder etj)Nese po ju ka pelqyer apo e urreni.Nese mund te ktherni pergj.
Respekte forumista.
Bye bye


kam qene dhe nuk me ka pelqyer hiqq shume katastrof ..pjesa ma e varfer e tere Shqiperise eshte veriu .....keshtu natyra ok ama kushtet per jetese jane ne gjendje te mjeruar per fat te keq .....megjithate shpresoj se ne te ardhmen do behet diqka .... :) :P

Engjelli_London
08-09-05, 17:44
Anna bre qka po thu :! Si veriu nuk te ka pelqy un mendoj qe nuk ke vizitu gjith zonat e Veriut se nese i ke vizitu a di se qfar vlerash kan.Megjithate ofendove ca gjithashtu ehde mua ( shaka ).Gjithsesi mendimi yt ishte bye.Bofsh qejf.

Artisti
18-09-05, 09:40
Shqypny oj Shqypny
lumet na per ty
Artisti

Daja POLIC
18-09-05, 23:36
shummm dicka fantazi sidemos durrsi, kruja

durrsin, plazhin e vizitoj cdo vit dhe me pelqen shum sidemos GOMARET ne midis plazhit dicka fantazi :lol: jo sinqerisht shqiperia ka vlera te bukura natyrore me pelqen jasht mase .

Urata
19-09-05, 04:16
Le bre pashe Zotin, harroje...!

Engjelli_London
20-09-05, 18:49
Urata nje pyetje kisha sepse nuk kuptova dicka.
( Le bre harroje ate ) qfar me harru shprehu ma qart bre .
Respekte te gjith.

shqiptari_evr
25-09-05, 19:15
o kujt nuk i pelqen shqiperia bre?

po ai vend eshte vendi me i mire ne bote per te gjithe shqiptaret, eshte vendi ame i cdo gjeje qe frymon shqip...

pershendetje gjithe vellezerve tane ane e kend botes

emine
20-03-08, 09:56
Shqiperia me pelqen shummmmm

dardana78
21-03-08, 18:40
Ju qe kthyet pergj dhe po lexoni . Nje pyetje kisha (Keni qen ndonje her ne Veri te Shqiperis : (p.sh :Kukes , Has Shkoder etj)Nese po ju ka pelqyer apo e urreni.Nese mund te ktherni pergj.
Respekte forumista.
Bye bye
pershendetje.
Une jam lind e rrit ne Tirane. Shqiperia ka vende te mrekullueshme sidomos jugu eshte shume i bukur. Dua t'ju them se kisha udhetuar shpesh per ne Kosove mirepo disa here nga Maqedonia dhe pak raste nga Kukesi por vetem naten. Per te festuar pavaresine nisem per Kosove rruges se Kuksit. Kam kaluar nje nate te tmerrshme ne qafe te malit mes bores, ngrices dhe furtunes. Vetem deshira per te qene ne Prishtine ne daten 17 ishte shume e madhe keshtu qe e vazhduam rrugen. Mjafton vetem te kalosh edhe mund ta kuptosh varferine ne ato zona te veriut te Shqiperise. Atje edhe sot degjoja ne lajme se jane fshatra te tera te bllokuara nga bora. Engjelli_London une as nuk e urrej dhe as nuk me pelqen ajo zone. por po pres me padurim te mbaroje rruga Durres-Morine, qe kur te udhetoj perseri ta kem vemendjen te kundroj bukurite e Shqiperise dhe jo se ku po e thyej qafen.

gjini
21-03-08, 20:28
Shqiperia me pelqen shummmmm

Edhe mua shum me pelqen shqiperia , po ka nje opozite qe ne asnje shtet te botes nuk ndodh qe opozita te shiqoj gjithmon qe te vij ne pushtet me permbysjen e pushtetit aktual me dhun dhe ate duke perdore vetem fatkeqsite qe ndodhin ne kohen e pushtetit aktual.
Kjo qka ka ra ne sy jo vetm neve si shqiptare por mbare opinioni nderkombetare e ka kuptue se partit e majta jon tipike bolshevike dhe pro ruse dhe as nje nga ata ska nderrue mendje dhe menyre per te ardhe deri te pushteti me dhun.

Pra, e majta shqiptare nuk eshte fare e interesuar dhe as qe ja ndien per ato viktima qe kan ndodhe ne Gerdec por ajo mundet edhe te jete shkaktarja e tregjedise.
Pra , shqiperia jon e anderrave te bukura po anon kah shkaterrimi i shkalles 1997.mos lejoni o shqiptare dhe mos ju shkoni prapa atyre qe anderrojne rusine e serbine po ecni kah perendimi ....

gjini
21-03-08, 20:31
shummm dicka fantazi sidemos durrsi, kruja

durrsin, plazhin e vizitoj cdo vit dhe me pelqen shum sidemos GOMARET ne midis plazhit dicka fantazi :lol: jo sinqerisht shqiperia ka vlera te bukura natyrore me pelqen jasht mase .

Po edhe mua me pelqen ma shum ata qe vijne me motorra dhe me makina e po bane vaki e si rrudhe kambet ne plazhe te shkuan gishtat.
kjo eshte shqiperia e tradites e marres dhe e friges. ne krye me sozial-komunistat e edi rrahmanit

Linka_pz
21-03-08, 21:09
Shqiperia me pelqen shume ...
Nder Qytetet qe kam shetitur jane Tirana dhe Durresi ,me kan pelqyer shume gjithashtu edhe shoqeri kam krijuar kur kam qene atje .

Guri i madh
21-03-08, 21:29
Liqeni i Lureshttp://www.shqiperia.com/galeria/d/37776-2/Liqeni+i+Lures.jpg

Guri i madh
21-03-08, 21:31
Liqeni i SHkodres

http://www.shqiperia.com/galeria/d/37768-2/Liqeni+i+Shkodres.jpg

Guri i madh
21-03-08, 21:58
SHqiperia shum me pelqen sidomos qyteti Berat


http://i222.photobucket.com/albums/dd54/corape/berati/yhehhdsCustom.jpg?t=1187586795

Guri i madh
22-03-08, 20:21
Qyteti ma i bukur nė bot Qyteti i Beratit


http://i222.photobucket.com/albums/dd54/corape/berati/asdths.jpg?t=1187587811

http://i222.photobucket.com/albums/dd54/corape/berati/BeratCustom.jpg?t=1187587832

e_martumja
22-03-08, 20:36
Nuk me pelqen aq shume dhe ende nuk mka lind deshira me njoft ma gjansisht....

>>{SpOnGeBoB}<<
22-03-08, 20:37
Qyteti ma i bukur nė bot Qyteti i Beratit


http://i222.photobucket.com/albums/dd54/corape/berati/asdths.jpg?t=1187587811

http://i222.photobucket.com/albums/dd54/corape/berati/BeratCustom.jpg?t=1187587832

Qyteti i Beratit, po ne ato fotografija shpijat po doken sikur mu kane ne Kine shoq.

Guri i madh
22-03-08, 20:45
Qyteti i Beratit, po ne ato fotografija shpijat po doken sikur mu kane ne Kine shoq.ėsht qytet i vjeter ose ndryshe e qujn qyteti i Gurit hhaaa jo qyteti im po qytet i ndertuar kryesisht me gur

>>{SpOnGeBoB}<<
22-03-08, 20:49
ėsht qytet i vjeter ose ndryshe e qujn qyteti i Gurit hhaaa jo qyteti im po qytet i ndertuar kryesisht me gur

po deshka me shku me vizitue njihere.

LuLjaa
28-03-08, 00:05
Aaa s'di ēka me than ketu se kurr n'Shqiperi s'jam kan
veē se thojn Tirana eshte qyteti me i mire .. ( met nime e kam )

BE LK
28-03-08, 11:44
Aaa s'di ēka me than ketu se kurr n'Shqiperi s'jam kan
veē se thojn Tirana eshte qyteti me i mire .. ( met nime e kam )
Te paskan rrejt, Tirana eshte germadhe e vertete......!

Prishtinasja_
28-03-08, 12:47
Kur isha ne vitin 1996 per te paren here ne Shqiperi per pushime, mund te theme se nuk me ka lene pershtypje edhe aq te mire ! Edhe pse isha ende femije ,gjithmone e paramendojsha si nje vend mjaft te bukur !
Bunkerat e xhaxhit Enver:redface: atehere ishin per mua interesant sepse ishte hera e pare qe shihja asi "shtepi" nga betoni ! :tongue:

Por me e quditshme ishte kur babin dhe axhen e "arrestoj" policia vetem e vetem pse xhiruan me Kamer ne qytetin e Tiranes dhe bustin e "Avni Rrustemit" ! :tongue:

Pastaj edhe Kruja me ka pelqy shume !

Por kur vizitova Shqiperin ne vitin 2002, ishte nje vend KREJT tjeter ! Kishte shume ndryshime dhe mund te theme lirisht se atehere me ka pelqy shume Shqiperia, edhe pse qendruam vetem 7 dite !

Por rrugen Durres-Kukes nuk e dua fare....nga nje pervoj e keqe qe kemi pas !

Edhe nje gje mos ta harroj, edhe mikepritja e tyre me ka lene pershtypje shume shume te mire ! Sidomos e Durresakve...:biggrin: Sepse shumicen e kohes qendruam te miqet tane qe i kemi ne Durres !

Guri i madh
28-03-08, 13:01
Kur isha ne vitin 1996 per te paren here ne Shqiperi per pushime, mund te theme se nuk me ka lene pershtypje edhe aq te mire ! Edhe pse isha ende femije ,gjithmone e paramendojsha si nje vend mjaft te bukur !
Bunkerat e xhaxhit Enver:redface: atehere ishin per mua interesant sepse ishte hera e pare qe shihja asi "shtepi" nga betoni ! :tongue:

Por me e quditshme ishte kur babin dhe axhen e "arrestoj" policia vetem e vetem pse xhiruan me Kamer ne qytetin e Tiranes dhe bustin e "Avni Rrustemit" ! :tongue:

Pastaj edhe Kruja me ka pelqy shume !

Por kur vizitova Shqiperin ne vitin 2002, ishte nje vend KREJT tjeter ! Kishte shume ndryshime dhe mund te theme lirisht se atehere me ka pelqy shume Shqiperia, edhe pse qendruam vetem 7 dite !

Por rrugen Durres-Kukes nuk e dua fare....nga nje pervoj e keqe qe kemi pas !

Edhe nje gje mos ta harroj, edhe mikepritja e tyre me ka lene pershtypje shume shume te mire ! Sidomos e Durresakve...:biggrin: Sepse shumicen e kohes qendruam te miqet tane qe i kemi ne Durres !
shum kush ka psue ne at rrug shtrejt na ka kushtue ajo rrug edhe une e urrej at rrug edhe portin e durrsit sidomos policin qe punon ne port

Bjeshka1
28-03-08, 15:43
Tri vjet te jetes i kam kaluar ne Shqiperi. E si mos te me pelqeje, e simos ta due token shqiptare? Ajo nuk behet.

LuLjaa
28-03-08, 15:53
Te paskan rrejt, Tirana eshte germadhe e vertete......!

Ehh, se di tybe nashta edhe paskan rrejt ..

DritonPR
28-03-08, 16:16
Shqipria me pelqen shum se jam Shqiptar, edhe pse kurr skam shkel ne token e Shqipris, atje kismet do shkoj per pushime verore, dhe kurr nuk do shkeli mo ne mal te zi :)

Virti
28-03-08, 16:25
dy te dashurat qe i kam... :smile:

gertaa
28-03-08, 19:28
dy te dashurat qe i kam... :smile:
ama njonen

mu mpelqen per teper sidomos liqenet:redface:

dardana78
28-03-08, 19:45
Te paskan rrejt, Tirana eshte germadhe e vertete......!

Sa kohe ke pa ardh ne Tirane ti? Mua nuk me duket sikur po jetoj ne germadha.

premium
29-03-08, 09:18
Asnje here nuk kam qene ne Shqiperi... sepse te udheton me makine te vogel.. egziston rreziqe nga bandat rebele, po ashtu edhe nga rruget e ngushta , kthesat 90%.
Keshtu me treguan ... a eshte e vertete nuk e di.

BE LK
29-03-08, 09:38
Asnje here nuk kam qene ne Shqiperi... sepse te udheton me makine te vogel.. egziston rreziqe nga bandat rebele, po ashtu edhe nga rruget e ngushta , kthesat 90%.
Keshtu me treguan ... a eshte e vertete nuk e di.

Sinqerisht po ta them vella i nderuar se sppaskeni hiq idene per cfar flisnii.

Ne shqiperi ska banda rebele rrugeve, kete harrojeni njehere e pergjithmone...!

BE LK
29-03-08, 10:09
Sa kohe ke pa ardh ne Tirane ti? Mua nuk me duket sikur po jetoj ne germadha.

Mo u mundo me e mbrojt tiranen kot, se realitetit flet vete, Tirana eshte nje qytet i tmerrshem, ose e thene me fjale popullore: Kasaphane e vertete....!

Me te mira BE LK

Zana_ch
29-03-08, 11:38
Ky qytet ashte shum shum i bukur , normla se kisha pas deshir me jetu pak kohe ne ket qytet te lashte
SHKODRA


http://www.saintcroixfx.com/Alketa/slides/Shkodra.jpg

Tomori
29-03-08, 12:26
http://www.poroj.ch/images/Lajmet/Shqiperia%20e%20Bashkuar.gif

selvija
29-03-08, 14:39
Sdi kurr skam qen,,deshira ime e madhe eshte ta vixitoj njeher Tiranen..!!

Guri i madh
29-03-08, 14:56
Sdi kurr skam qen,,deshira ime e madhe eshte ta vixitoj njeher Tiranen..!!


pse tiranen me pluhur e me tym ka vende shum ma te mira se tirana

Linka_pz
29-03-08, 17:29
Asnje here nuk kam qene ne Shqiperi... sepse te udheton me makine te vogel.. egziston rreziqe nga bandat rebele, po ashtu edhe nga rruget e ngushta , kthesat 90%.
Keshtu me treguan ... a eshte e vertete nuk e di.


Vendas gabim te paskan inforuar ,shume e shume njerez vin nga andej,rruga ,eshte e vertet qe eshte pak e keqe . .......edhe gabohesh nese nuk e viziton Shqiperin ka vende shume ,shume te bukura .

selvija
29-03-08, 22:07
pse tiranen me pluhur e me tym ka vende shum ma te mira se tiranaSe di valla Guri skam qen kurr ashtu thjesht kam qef me vizitue...

Pupi
29-03-08, 22:25
Tė vizitosh Shqipėrin ėshtė shenjėtėri, Obligim
Qė nė fillim kur lexoja kėtėt tiull, mu duk paksa tabu tė diskutohėt se a e duam mėmėdheun.
Me kalimin e kohės (tre ditėt e fundit) shohė kohė pas kohe V.I.P-t e forumit tek marrin pjes nė diskutime, ndėrsa kjo e fundit nga Premium, kjo ska der der askund!
Jo qė Shqipria ėshtė e bukur, me qytetet e saja, ndėrsa bregdeti Shqiptarė thujase ia kalon edhe atij tė tenerifeve.
Sa pėr Banda e tjera marifetllėqe kjo bile as qė i'a vlen tė diskutohėt!

Por!
Ka kėtu edhe diēka tjetėr, tė vizitosh Shqipėrin, ėshtė obligim i ēdo shqiptari.
Dhe se tė vdiset pa e vizituar Shqipėrin, ėshtė si tė mos kesh jetuar fare!

BE LK
29-03-08, 22:30
Tė vizitosh Shqipėrin ėshtė shenjėtėri, Obligim


Qė nė fillim kur lexoja kėtėt tiull, mu duk paksa tabu tė diskutohėt se a e duam mėmėdheun.
Me kalimin e kohės (tre ditėt e fundit) shohė kohė pas kohe V.I.P-t e forumit tek marrin pjes nė diskutime, ndėrsa kjo e fundit nga Premium, kjo ska der der askund!
Jo qė Shqipria ėshtė e bukur, me qytetet e saja, ndėrsa bregdeti Shqiptarė thujase ia kalon edhe atij tė tenerifeve.
Sa pėr Banda e tjera marifetllėqe kjo bile as qė i'a vlen tė diskutohėt!

Por!
Ka kėtu edhe diēka tjetėr, tė vizitosh Shqipėrin, ėshtė obligim i ēdo shqiptari.
Dhe se tė vdiset pa e vizituar Shqipėrin, ėshtė si tė mos kesh jetuar fare!
Tybestragfullah, ky Pupi vetem per sherr eshte......hahahahahaha

premium
29-03-08, 22:39
Vendas gabim te paskan inforuar ,shume e shume njerez vin nga andej,rruga ,eshte e vertet qe eshte pak e keqe . .......edhe gabohesh nese nuk e viziton Shqiperin ka vende shume ,shume te bukura .
Ani pra Kasabali, te ma nxjerre bileten per ne Tiran..... e mos haro te me lajmeron ketu? (-:

BE LK
29-03-08, 22:45
Ani pra Kasabali, te ma nxjerre bileten per ne Tiran..... e mos haro te me lajmeron ketu? (-:
Cfar klasi e ranon bileten, apo vetem premium....:D

Preshevar
30-03-08, 01:07
Nje Shqiperi e kemi... Fal Zotit !

http://www.tirana.gov.al/common/images/tirona.jpg

valiii
30-03-08, 01:12
Heren e parė qė mė shkeli kėmba atje ishte viti 90-91 ( me "tamin" po e them ), dhe thėnė tė drejten nuk mė la se kush e di ēfarė pėrshtypje, ishte hallakamė hesapi .
Heren e dytė shkova pa dėshiren time nė 99-ten, po u befasova shumė, atje gjithēka kishte ndryshuar, u fascionova me njė fjalė... megjithse kisha statusin e refugjatit dhe nuk ja ndiva lezetin, atje pashė shumė gjera tė bukura, me ka lėnė pėrshtypje Qytetit i bukur i Vlorės, Gjelbrimi i Elbasanit dhe Tirana nė pėrgjithsi.
K'qyre tash ti forren.... Heren e tretė u nisa vet i 4-ti pėr nė Tiranė, dhe kėsaj ralle kisha statusin e tifozit, bėhet fjalė pėr ndeshjen SHqipėri & Greqi. Paramendoni Shokėt e mi asnjėher nuk kishin qenė atje, por unė me mburje kėmgulsha dhe ju thosha "mos t'jau ndin, nqaf teme", I kisha plakur bajagi do muaj si refugjat dhe ia njifsha Tiranės ēdo skutė, por ndodhi e kunderta, U bllokova, ēka me pa .... Krejt kishte pas ndryshu ... Heuu breee !!! Tash unė pėr mos me m'shku ftyra para shokve ju drejtosha Shoferit "futja majtas" tash "futja djathtas" as qė e kisha iden se ku po shkojmė, krejt ēka mbaja nė mend ishte Hotel Tirana deri tek Universiteti, deri sa e kuptuan edhe ata (shokėt e mi) qė krejt forre po iu bėj atėhere nuk ma besuan mė "titullin" e udhėrefyesit dhe shoferi ja grahi pėr nė Durės... Phaaa Phaa Phaaa, ēka me pa atje se tash .... !? Durėsi ishte avansur me hapa supersonic, pa ēfarte more thosha kėtu s'kam qenė kurrė, "Hiti i natės" kam qenė atė natė, taksirati i shokėve tė mi me qesh me mu si me budallen...
Heren e katėrtė, isha para nja 1 jave, dhe u nisa "serbez" pėr nė Shtėpinė e atyre qė na mirėpriten ( Mua me familje gjatė luftės dhe pėr 3 muaj nuk ditėn as njė "uff" e as njė "offf" me qitė nga goja vėrtetė Tironcat ishin mikėpritės), moreeee thosha i nevrikosur ( tash a une me sklerozė, a njėmend kta shumė po punojne ), ishim rrugės kah Lapraka dhe destinacioni im ishte tė ndalem buzė Autostradės sė Durėsit ( Ata i thonin te "kthesa e Kamzės )... Po ēka me pa ... heuu bre po atje ishin duke punuar, 700 mijė mjeshtėr ( pi bjen fjala ) tė cilėt as era e barutit tė Gėrdecit nuk i ndalke, Tani pėr Durės mos tė flasim, prap kishte pas ndryshuar nė 180 shkallė Po punojnė po punojnė e jo si kopallat e Ismet Beqirit me mermerosje e me kulufe.
Kam shėtitur shumė vende, por sa i pėrket Shqiptarisė Tinana mbetet METROPOL i shqiptarėve.

BE LK
30-03-08, 11:51
Heren e parė qė mė shkeli kėmba atje ishte viti 90-91 ( me "tamin" po e them ), dhe thėnė tė drejten nuk mė la se kush e di ēfarė pėrshtypje, ishte hallakamė hesapi .
Heren e dytė shkova pa dėshiren time nė 99-ten, po u befasova shumė, atje gjithēka kishte ndryshuar, u fascionova me njė fjalė... megjithse kisha statusin e refugjatit dhe nuk ja ndiva lezetin, atje pashė shumė gjera tė bukura, me ka lėnė pėrshtypje Qytetit i bukur i Vlorės, Gjelbrimi i Elbasanit dhe Tirana nė pėrgjithsi.
K'qyre tash ti forren.... Heren e tretė u nisa vet i 4-ti pėr nė Tiranė, dhe kėsaj ralle kisha statusin e tifozit, bėhet fjalė pėr ndeshjen SHqipėri & Greqi. Paramendoni Shokėt e mi asnjėher nuk kishin qenė atje, por unė me mburje kėmgulsha dhe ju thosha "mos t'jau ndin, nqaf teme", I kisha plakur bajagi do muaj si refugjat dhe ia njifsha Tiranės ēdo skutė, por ndodhi e kunderta, U bllokova, ēka me pa .... Krejt kishte pas ndryshu ... Heuu breee !!! Tash unė pėr mos me m'shku ftyra para shokve ju drejtosha Shoferit "futja majtas" tash "futja djathtas" as qė e kisha iden se ku po shkojmė, krejt ēka mbaja nė mend ishte Hotel Tirana deri tek Universiteti, deri sa e kuptuan edhe ata (shokėt e mi) qė krejt forre po iu bėj atėhere nuk ma besuan mė "titullin" e udhėrefyesit dhe shoferi ja grahi pėr nė Durės... Phaaa Phaa Phaaa, ēka me pa atje se tash .... !? Durėsi ishte avansur me hapa supersonic, pa ēfarte more thosha kėtu s'kam qenė kurrė, "Hiti i natės" kam qenė atė natė, taksirati i shokėve tė mi me qesh me mu si me budallen...
Heren e katėrtė, isha para nja 1 jave, dhe u nisa "serbez" pėr nė Shtėpinė e atyre qė na mirėpriten ( Mua me familje gjatė luftės dhe pėr 3 muaj nuk ditėn as njė "uff" e as njė "offf" me qitė nga goja vėrtetė Tironcat ishin mikėpritės), moreeee thosha i nevrikosur ( tash a une me sklerozė, a njėmend kta shumė po punojne ), ishim rrugės kah Lapraka dhe destinacioni im ishte tė ndalem buzė Autostradės sė Durėsit ( Ata i thonin te "kthesa e Kamzės )... Po ēka me pa ... heuu bre po atje ishin duke punuar, 700 mijė mjeshtėr ( pi bjen fjala ) tė cilėt as era e barutit tė Gėrdecit nuk i ndalke, Tani pėr Durės mos tė flasim, prap kishte pas ndryshuar nė 180 shkallė Po punojnė po punojnė e jo si kopallat e Ismet Beqirit me mermerosje e me kulufe.
Kam shėtitur shumė vende, por sa i pėrket Shqiptarisė Tinana mbetet METROPOL i shqiptarėve.

Spaske ardh tek une se ta kisha dhene nej kafe....!

Alkimisti_ch
27-06-08, 11:55
Spaske ardh tek une se ta kisha dhene nej kafe....!


Pershendetje BE LK

Eshe une ndaj mendimin me Ty, nese mund te flitet per metropolin shqiptar ateher me te drejte e meriton TIRANA...Une i kam percjell ndryshimet qe disa vite dhe vertet eshte per tu befasu pozitivisht, nga ai imazhi i diktatures se eger e te paskrupullt qe dikur Shqipria kishte tasme sikur ka filluar te kendellet ne te gjitha fushat e kjo konsideroj une ka nje rendesi te jashtezakonshme edhe per shqiptaret tjere qe jetojna jashte shqiprise londineze...

Sa her jam ne Tiran une kam ate ndjenjen e te qenurit qytetar evropian por ne shtepine tende..
Prandaj shihet se nese njerzit duan te bejne ndryshime ateher kjo gje eshte e mundur, por ama ketyre ndryshimeve duhet te ju paraprij nje njeri qe ka guxim dhe qe ka nje vizion.

AJo qe ka ber psh. Edi Rama ndonese si socalist nuk kam ndonje preference te caktuar, ka mahnitur ter boten. Ai me nje bugjet te kufizuar i ndrroi pamjen Tiranes permes ngjyrave asrtistike...Keshtu ai ndikoi ne menyr direkte permes ngjyrave ne psikologjine e brishte e te ndryshkur te njerzve nga komunizmi...Ai e berei kete ne menyren me te mire te mundeshme, i beri tiranasit te besojne se ne jete njeriu duhet dhe mund te ndrroje shumeēka, e se pari duke filluar nga ngjyrat, ku a krijoi nje ambient krejtesisht ndryshe, nje ambient perplot koloriteeee..qe ja kishin lakmi edhe metropolte evropiane.... Ai sjelli freski ne jete, dhe sikur Tirana filloi te marr fryme me lirshem, duke i rrenuar qe te gjitha ndertimet pa leje ne ēdo kend te Tiranes e ajo pra qe me ka pelqyer ke ai eshte guximi intelektual dhe vizioni proevroian e joe servilzmi qe neve e hasim ne Kosove gjithkund dhe gjitheher....!!!!!!

Keto ndryshime sikur i vetedijesuan njerzit atje dhe eshte interesant se po te krahasosh me Tiranen e para 20 viteve eshte nje ndryshim i paimaxhionueshem...

Prandaj une krenohem me faktin qe shqipria po ecen ndala por sigurte drejte nje te ardhme me te mire e me premtuese, duke ecur ajo ne kete rruegetim gjithsesi do reflektoj shume pozitivisht edhe ne viset tjera shqiptare...
Zoti e bekofte Shqiprine dhe popullin shqiptar...

Arkza
27-06-08, 12:08
http://www.poroj.ch/images/Lajmet/Shqiperia%20e%20Bashkuar.gif

E Hauzova nga Tumori kete foto ... nese ju vjen merzi ju kerkoj falje !

Me kete Foto ( Harten e saj ) dua te them se qysh eshte keshtu me gjithe Harten e saj me Pelqen ne pergjithsi dhe e dua shume !
Per mua Kosova eshte Nėna ime Ndresa Shqipria eshte Mėma Ime !

Jana
07-09-08, 20:39
Normal qe em pelqen edhe du Shqiperin po kam deshir qe me shku neper qyete te Shqiperis edhe me e njoft ma shum......

Vlorė...

http://www.forumivirtual.com/albumi/images/239/medium/1_kalaja_vlore.jpg

Sarand....

http://www.forumivirtual.com/albumi/images/259/medium/1_saranda0010_1_.jpg

Tiranė....

http://www.forumivirtual.com/albumi/images/7/medium/1_68871-Tirana-by-night-0.jpg

Jana
07-09-08, 20:42
Alpet...

http://www.forumivirtual.com/albumi/images/239/medium/1_a4.jpg

Durrės...

http://www.forumivirtual.com/albumi/images/31/medium/1_274a.jpg

gjini
09-09-08, 08:27
Normal qe em pelqen edhe du Shqiperin po kam deshir qe me shku neper qyete te Shqiperis edhe me e njoft ma shum......

Vlorė...

http://www.forumivirtual.com/albumi/images/239/medium/1_kalaja_vlore.jpg

Sarand....

http://www.forumivirtual.com/albumi/images/259/medium/1_saranda0010_1_.jpg

Tiranė....

http://www.forumivirtual.com/albumi/images/7/medium/1_68871-Tirana-by-night-0.jpg

Jana boll mire ishte ba shqipnija por veq me pas me e pa nga aeroplani se me ba vaki e me qellue me makin neper shqipni te gerditet edhe vetja se le ma shqipnija.
pra pajtohem me nje mikun tim gjerman qe e kisha marr me vete ne shqipni qe tha se do isha shum ma i lumtur sikur te rrijshim edhe ma gjat ne aeroplan e ta shifnim nga nalt bukurin e ketij vendi por jo edhe insanet ketu me veprimet e tyre te papergjegjshme ndaj vendit dhe ambijentit te tyre.

Kur i pa se si derdheshin ujerat e zeza ne mes te plazhit ne det u qu menihete dhe skish kush ma qe e len aty dhe te nesermen tha per mue plazhi perfundoj ketu.....

athere qka na mbetet neve te flasim per bukurit e vendit ton kur ne vete e shakterrojme.

Jana
09-09-08, 12:56
Jana boll mire ishte ba shqipnija por veq me pas me e pa nga aeroplani se me ba vaki e me qellue me makin neper shqipni te gerditet edhe vetja se le ma shqipnija.
pra pajtohem me nje mikun tim gjerman qe e kisha marr me vete ne shqipni qe tha se do isha shum ma i lumtur sikur te rrijshim edhe ma gjat ne aeroplan e ta shifnim nga nalt bukurin e ketij vendi por jo edhe insanet ketu me veprimet e tyre te papergjegjshme ndaj vendit dhe ambijentit te tyre.

Kur i pa se si derdheshin ujerat e zeza ne mes te plazhit ne det u qu menihete dhe skish kush ma qe e len aty dhe te nesermen tha per mue plazhi perfundoj ketu.....

athere qka na mbetet neve te flasim per bukurit e vendit ton kur ne vete e shakterrojme.

Shqiperia ka bukuri natyrore shum te Bukura....
E sa per ata mendoj qe me koh edhe ata kan me e kuptu rendesin e ktyre vendev edhe Populli ka me ja dit vleren ma shum...
Se une mendoj qe veq pak me i kushtu rendesi Shqiperia mundet me pas Vizitor gjat gjith Vitit....
Arsyeeja kryrsore qe une nuk shkoj en Shqiperi jan Rruget...?

Urata
10-09-08, 01:23
Liqeni i SHkodres

http://www.shqiperia.com/galeria/d/37768-2/Liqeni+i+Shkodres.jpg

n'Shiroke kam ngrene tave peshku dhe para syve kisha liqenin...!


Shkoni ne Shqiperi se u shtohet jeta!

DetiJon
12-09-08, 18:55
E shof se sa jeni te lumtur dhe te gezuar kur tregoni bukurite e vendit tuaj.
Kjo eshte krejt normale per nje njeri te shendosh dhe te edukuar ne fryme atdhetare.
E shof ketu se gati 90% e kan vizituar shqiperin, por shqiperi eshte edhe ana e lindore si maqedonia dhe mali i zi i joni.
P.Sh Plava e gusinja qe te mahnitin me bukurit e tyre.

Pra nuk eshte kurr teper ta duash atdheun por si e duam ne atdheun eshte me randesi.:
Nuk mjafton vetem te knaqesh tuj shique ato bukuri qe na i fali natyra, por duhet qe kudo qe jemi te luftojme mikrobet qe duan te na e shkaterojne kete vend.
Liqenin e Komanit do ishte perl jo vetem tek ne por ne tere ballkanin e aty duket se ke hśdh tepiha e nga mbeturinat qe i hudhin te pa ndergjegjshmit aty nuk shef uji te paster por felliqtina.

Oqeani
12-09-08, 20:30
Shqiperia ka bukuri natyrore shum te Bukura....
E sa per ata mendoj qe me koh edhe ata kan me e kuptu rendesin e ktyre vendev edhe Populli ka me ja dit vleren ma shum...
Se une mendoj qe veq pak me i kushtu rendesi Shqiperia mundet me pas Vizitor gjat gjith Vitit....
Arsyeeja kryrsore qe une nuk shkoj en Shqiperi jan Rruget...?

Mos dashte me ti shtrue me - MAKADAM !!!

Amina
13-09-08, 23:11
Shqiperia me pelqen shume.
Sidomos mikepritja,eshte shembullore.

>>{SpOnGeBoB}<<
14-09-08, 11:39
Shqipnia osht e bukur edhe mire te pritin tana edhe kur te shkosh dikun fare restoranti shoq vetum ndalu edhe bon seri kur te pysin qka po don me hanger edhe qka kane me meny.

Qeshtu te jena shkue nihere me nji shokin tem qatje te Durrsi me nji restorant edhe kogja i forte u doke mu kane. Kur te ka ardhen nji kamarjerja po ny pyt qka deshironi me ngrene demek me hanger. E qka ka be me hanger kur te ja nisi Berxolla, Xerxolla, Tave te qetuhit te qatjehit, tana Sufllaqe edhe kena tha edhe Pajdhaqe... (hej zhade pu gabon me fshi prej qetuhit se halo jam i mushet ne ty edhe po gabon po vjen naj moderatore se qetu shoq vetum me kacija edhe fshisa ne dore po rrijshin si mu kanen baqica me konstrukt budallice) se qashtu qaj specialiteti e kish emnin.

Ev shoq ti kena ba na syte katra, kqyr njani tjetrin e kqyr kamarjeren edhe i ferkojshim syte mos jena mare tu pa anderr. Tana i thash valla mue mushma plot sahanin pajdhaqe se tekoka shkrue me shkumue tu hanger sot. Nejse shkoj atje edhe na u ka doket qe dy dite ka zgjaten deri sa i bani gati, kur dikur i pruni edhe diqysh nuk mujsha me priten se qka po bjen ne sahan. Kur e vendosi ne tavolinen qka me pa do kocka qaty me mish... e qka osht be qikjo? tani kthye ajo qika qe sherbejke po thot a lype pajdhaqe? oj ti qajo duhet mu kanen krejt tul mishi e jo qesine kocka qka ke prue ti qetu. Ev shoq perpak jena kan tu rrehen me kamarjeren shkaki i menyjes tana erdhe ajo shefica edhe na kallezoj qe qikjo bahet me bri te kingjit demek.

Po qashtu be ti kallezo i thash thuj kena mish te kingjit o bri te kingjit e jo qeshtu me na mashtrue kastile me porositen na nji tepsi te madhe qesishne. Eh qeshtu edhe ju tjeret kur te shkoni mos gaboni qasine me porositen.

Shpat
14-09-08, 11:42
Mė pėlqen veq qė ėshte Shqipėri,mos t'ishte Shqipėri as tranzit nuk kisha shku.

LABI
14-09-08, 22:31
Shqiperine e dua se jam shqipetar, Kosoven e dua qe jam kosoavar

http://www.youtube.com/watch?v=bIycyhBaIKw

Zogu_1
19-09-08, 19:42
Shqiperia eshte vendlindja e prinderve te mij,Kosova eshte vendlindja ime....as vet nuk e dij se cilen e dua me shume.....kur qmallem me Kosoven me mungon Shqiperia,kur qmallem me Shqiperin me mungon Kosova....:smile:

deti_om :-)
21-09-08, 08:56
Kam qene nja 3-4 here shume vend i bukur !!!

teutaA
29-09-08, 08:24
skam qen kurr se di si duket veq qka kam niej qka kan hjek ata qe udhtuan per shqipri drejt kosoves sa hajnit e te kqijat ju ndodhen hiq nuk me pelqen edhe kurr nuk e mendoj me vizitu